Bijbelse voorstellingen op Kerstzegels iniiiniiiiiiiiiiiiuii De Idnderen van het Boshuis NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG SI DECEMBER 1963 Er zijn steeds meer landen die één of meer Kerstzegels uitgeven. Soms voorzichtig, om toch vooral niemand te kwetsen in zijn gevoelens, bang om kleur te bekennen: mistletoe, hulst, kerstboom, sterren enz., of zoals Canada zo symbolisch, dat geen en kele voorkeur naar voren komt! Afb. 1 van Canada geeft drie handen te zien. met kostbaar vaatwerk: bedoeld zijn de ge schenken van de wijzen uit het Oosten: goud, wierook en mirre. Vaticaanstad is vanzelfsprekend minder terughoudend en geeft ieder jaar een drietal zegels uit met reprodukties die het Kerst gebeuren in beeld brengen. Rij zonder goed gedacht is daarbij niet alleen de visie van bekende klassieke schilders uit Europa alleen aan bod te laten komen, maar ook van buiten Europese schilders. Zoals Felix Timmer mans „Zijn kindeke Jezus in Vlaanderen liet geboren worden, deden vele beeldende kunste naars het in hun land. Vati caanstad gaf al eens zegels met een Chinese visie opliet heilsge beuren in Bethlehem, in Japan, en nu dit jaar. naar een Peru viaans schilderij. Ook deze kunstenaar localiseerde het Kerstgebeuren in eigen land. In plaats van de traditionele os en ezel wordt het ouderpaar met het Kindje nu omringd door twee eerbiedig toekijkende la ma's, terwijl de herders Azteken zijn. Amerika omzeilt weer een ze gel dat tevens belijdenis is. Het koos wel een Bijbelse voorstel ling: de engel Gabriel, met zijn blijde boodschap. Ik schreef ,zjjn", en nu zit ik meteen al midden in het conflict. Daar moet men Amerikaan voor zijn. De pers vroeg zich verbaasd af, of engelen sex hebben, en zo ja. of ze dan mannelijk of vrouwelijk zijn. Wantmen had bij Ga briel op de zegel, (naar een an tieke windwijzer) een boe zem ontdekt! Kardinaal Spell- man is eraan te pas gekomen. Deze constateerde dat het wel een engelenfiguur was, maar stellig niet Gabriel! Wat een pro bleem! Afb. 4 en 5 zijn voorbeelden van Nieuwjaarszegels voor dit jaar: Afb. 4 van Formosa, het China van Tsjang-Kai-chek: jonge Chineesjes die vuurwerk afsteken, blijkbaar gillende keu kenmeiden, want beide Chinees jes houden hun oren dicht. Veel liefs uit Moskou: Dat kon het motto zijn voor het Russische nieuwjaarszegel, afb. 5, als een ouderwetse kerstkaart van 30 jaar geleden. Veel zilveren sneeuw op kerktorentjes, en daaronder: Gelukkig nieuwjaar! De Dante herdenking vond zijn afsluiting door een tweetal fraaie series van San Marino en Mo naco, beide 4 waarden: Portret van Dante en een illustratie uit Hel, Louteringsberg en Paradijs. Afb.^ 7: Dante portret van Gust. Doré, afb. 9, Dante en Beatrice voor het Paradijs. Afb. 6: Dante met de luipaard, afb. 8 Dante bij het Kruis, beide van Monaco. We kunnen niet alle Churchill- herdenkingszegels afbeelden, maar maken een uitzondering voor afb. 10, van het Oliesheik- dom Ras al Khaima, omdat daar op de hele begrafenisstoet staat afgebeeld, met voorop Koning Boudewjjn, achter hem Konin gin Juliana en Prins Bernhard, achter prins Bernhard o.a. groot hertog Jan van Luxemburg, enz. Daarop aansluitend een hulde van de Philippijnen aan prinses Beatrix, die geruime tijd gele den dit land bezocht. Afb. 11 geeft in zoete kleurtjes een wei nig gelijkend maar goedbedoeld portret van onze kroonprinses en mevrouw Macapagal. Afb. 12 een tragisch lachertje! Voormalig Belgisch Congo gaf een grote se rie uit, onder het motto: het le ger in dienst van de burgerij! Zoiets als „Oom Agent"! We hebben die knapen en hun wreedheden en stammenhaat he laas wel anders leren kennen de laatste jaren, dan als de lieve soldaat die hongerige kindertjes pap voert! Ze waren sterker in het doorsteken van de geestelij ken die hen onderwijs en gods dienst brachten. Laten we het zien als hun toekomstideaal. Een sprekend voorbeeld hiervan is, dat hu speciaal zoekt naar de toe passing van het zelfblokkade-moticf in de remise-studie, terwijl men tot nu toe zich vooral op de wlnst-studla concentreerde cn met de remise studie grote moeilijkheden ondervond. Maar ditmaal brengen wi.1 een winst-studie met het ln discussie zijnde thema. Een verre neef, door Simon Troy. Uitgave: A. W. Sijthoft, Leiden. .1, i .1 li 1 A* ia Q. OU MSB abcdefgh Wit aan zet geeft in 3 zetten mat. Ja. als men wéét dat hier een mat ln drie aanwezig is. is de zaak een voudig genoeg: l.Txdöt. cxd5. 2.Pd3r! exd3 3.f4 mat! Als u deze oplossing even goed bekeken hebt. bent u ..rijp" voor de tweede stelling, een zeer be kende studie van Kakovin. Er moet nogal fors geopereerd wor den om het doel te bereiken, waarbij de lezer wellicht reeds het paardoffrr gereed ziet liggen. Oplossing: l.Txc!5t cxd5 2. Pd6t! cxd6 3. Df8t Lf6 4.Dc8t De6 5.Txf4" gxf4 6.Dc2t Ke5 7.De2t Kf5 8.Dd3t Kc5 9Xd4 mat. U herkent het thema ongetwijfeld. Nu dan de prijswinnende studio van Kasanzev uit het Olympiade- toernooi 1964. (4) A. P. Kasanzev (Ged. le/2e prij» Tel-Aviv 1964). Dit boek i boeiende verhan- De Japanse Poppen, door Loui se Odilon. Uitgave Heijnis N.V. Amsterdam. Een bundel met 21 korte verha len. De lezer wacht, na het titel verhaal, een teleurstelling. De andere vertellingen zijn niet ver rassend, het taalgebruik, met name wat de tijden betreft, slordig. (117 blz. ƒ4,90). De Barok, zes lezingen voor School voor Taal- en Letterkun de. Uitgave Servire, Den Haag. Een nuttig boekje omdat in kort bestek een overzicht wordt gebo den. Dr. H. A. Enno van Gelder schetst het Europese cultuurleven tijdens de Barok. Th. H. Lunsingh Scheurleer belicht dan de bouw kunst in deze periode en dr. H. H. J. de Leeuwe roept interessante beelden op van de barokke toneel- Dr. F. R. Noske bespreekt vervol gens aspecten van de Barok in de muziek, dr. W. Asselberghs geeft een gedegen beschouwing van Von del als barokdichter en dr. E. L. Kerkhoff analyseert de literaire stijl van de Barok. Als eerste, meer overkoepelende verkennning van een stijlperiode een leerzame gids. (113 blz., ƒ3,95). Eros op goudlelietjes en paar- devoeten- (Flamingo-reeks 71). Uitgave: H. Meulenhoff - Amster dam. Wie Eros is, is welbekend. In een eerder verschenen pocket ging hij op sandalen door Griekenland (Lucianus en Longus). In dit werk je zwerft hij in de veertiende eeuw door China. Daar werden toen de kleine vrouwen voetjes aangeduid met goudleliën en de grovere mannenvoet met paarde- voet. Nu ja, onderscheid moet er zijn! Voor het overige: de aanprij zing van het boekjfe is lokkend: „Verhalen, waar de vereerde lezer de handen stomverbaasd van in elkaar slaat". Ons commentaar: Wat heeft mijnheer Eros al velen aangespoord tot (erotische) duim- zuigerij. (189 blz. 1,95). Wet en geweten, door Franz Böckle. Uitgave: Paul Brand, Hil versum. Fundamentele problemen van de theologische ethiek in oecumenisch perspectief, aldus luidt de toelich ting op de titel. Is er toch wezen lijk verband tussen de mening van de Reformatie en van Rome over om maar enkele hoofdzaken te noemen de verhouding van wet en evangelie, het eigenlijke van de natuurlijke zedewet, de verhou ding van norm en situatie? Als Trrnte de „conditie" stelt van het onderhouden der geboden, is dat dan te verstaan als een medewerk zaamheid van de mens, ja, maar dan als gevolg van Gods alwerk- zaamheid? Weer een geschrift rondom het zoeken van elkaar dat tot denken brengt en dus boeit, (96 blz. ƒ5,90). de buitenzijde en voor de buiten wereld is de hoofdpersoon een achtenswaardig man die zijn „gees telijke" en burgerlijke plichten op goede wijze nakomt. Binnenska mers is hij echter een tiran die vrouw en kinderen mishandelt. Als hij door een ongeluk om het leven komt blijkt dat zijn oudste dochter omdat zij „te vroeg" werd geboren en hem van verdere predi- Een schim in de weegschaal, door Yves van Domber. Uitga ven: W. van Hoeve, Den Haag. Dit nieuwste bock in de Zodiac Mysteriereeks (onder redactie van Ab Visser), is er een van het bekende type. Er gebeuren de vreemdste dingen die ogenschijn lijk geen enkel verband hebben. Het is een mengeling van een astrologisch werk en een detecti- ye-story. (168 blz.. ƒ4,50) Men herkent in dit diagram over duidelijk de situatie uit de partij Hromadka—Opocensky, zo duidelijk, dat velen zich hebben afgevraagd of Kakovin zijn studie niet aan het motief van deze partij heeft ontleend. Maar dat is een andere zaak! De oplossing is: l.f4t Kd5 (1 De witspeler heeft slechts twee simpele pionnetjes nodig om tot het matbeeld te komen, omdat zwart hem door afgedwongen zelfblokkade de „helpende hand" moet toesteken: l.e7! (De zwarte dame moet en kan deze pion onschadelijk maken, doch komt daarbij zelf in de nesten) 1Da3f 2,Tb4 Da7t 3.Kxc4 Dxe7 (En nu ont ruimt wit de vierde rij bliksemsnel) 4.Pg6|fxgG 5.Lf6t! Dxf6 6.Kd5t Kg5 (Ook het pionneneindspel na 6. Lf4 7,Txf4t Dxf4 8.exf4 is voor wit gewonnen) 7.1i4t Kf5 8.g4f! hxg4 9.Tf4t Lxf4 10.e4 mat. Ondanks liet feit dat reeds menige partij op soort gelijke wijze eindigde moet men toch erkennen dat Kasanzev's studie niet ten onrechte bekroond is. PUZZEL VAN DE WEEK Kruiswoord - puzzel Horizontaal: 1. geleerde met weinig ondervinding van het praktische leven. 11. stad in Arabië, 12. Ierland, 13. voorzetsel, 14. verheffing van de ziel tot God, 17. iemand die treitert, 18. bijwoord. 19. zangwijs, 21. stoomschip (afk.), 22. bezweringsformule, 23. Europeaan, 25. voor zetsel, 26. telwoord, 28. spoedig, 30. uurwerk. 31. plaats in Drenthe. 32. steensoort, 33. voorvoegsel, 35. familielid, 37. buitenhaven, 39- plaats in N.-Brab.. 41. telwoord. 43. de drie standen (geschiedenis), 46. atmosfeer (afk.). 47. hoofddeksel, 49. plaats in Drenthe, 50. vogel, 51. zoon van Seth, 53. stad in Arabië, 54. zachtjes aan. Verticaal: 1. mannelijk dier, 2. bloedhuis. 3. onbep. voegwoord, 5. kleur, 6. verdriet, 7. water in Friesland, 8. reeks. 9. bezinksel, 10. rangtelwoord, 14. eerste boek van Mozes (afk.), 15. boodschapper, 16. aanw. voornaamw.. 19. zonnescherm, 20. ahorn, 22. kan men uit drinken, 24. Nederl. zeeheld, 25. achting, 26. tijdrekening, 27. ontkenning (Eng.), 29. vogel. 34. interval van negen tonen, 36. bedehuis. 38. gravure, 39. telwoord, 40. rang, 42. meisjesnaam, 44. profeet, 45. aanw. voornaamw., 46. palmboom, 48. houten vat, 50. meisjesnaam, 52. soortelijk gewicht (afk.), 53. uitroep. OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. Ob, 3. haas, 7. Eder, 10. oom, 12. Haarlem, 15. Iser, 17. pro, 18. Po. 19. ter, 20. ant, 22. pas. 23. dol, 24. An, 26. Donar, 28. on, 29. slok, 31. polis. 33. al. 34. gal, 36 om, 37. kalis. 40. Poot. 42. ma. 43. roman. 45. sm. 46. ham, 47. mee, 48. pet, 50. eer, 51. an. 43. eek. 55. kers, 57. Elspeet. 60. pot, 61. sofa. 62. riem. 63. na. Verticaal: 1. ooi. 2. Boston. 4. ah, 5. aap, 6. Sara, 7. el. 8. den, 9. em. 11. meel, 13. rond, 14 das, 16. rr, 18. pari. 21. top. 22. palm, 23. donk, 24. al. 25. nog, 27. noot, 29. slim, 30. kap. 32. stam, 33. aloë, 35. los, 38. aren, 39. sap. 41. om, 42. marron, 44. neep, 46. heep, 47. man, 49. teer, 50. e.k., 52. elf, 54. kei, 56. sta, 57. e.o., 58. sa, 59. te. INZENDINGEN Inzendingen worden voor don derdag a.s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart wor den geschreven. In de linker bovenhoek vermelden: „Puzzel- oplossing". Er zijn drie prijzen: een van ƒ5— en twee van 2,50. - VOOR t>È JEUGD - V DE JEUGD - VOOR DE JEUGD VOOR DE JEUGD - VOOR, DE JEUG Dag nichten eri neven, Hebben jullie fijn kerstfeest gevierd? Veel van jullie moesten in de kerk zingen of de clameren. Is het allemaal goed gegaan? Tante Jos heeft er ook naar geluisterd. Het was wat mooi hoor! Genieten we fijn van de vakantie? Helpen we mamma goed? Het is gelukkig niet zo erg koud en we kunnen best nog een mooie fiets- of wandeltocht maken. De oude- en grote mensen zijn wel blij dat de sneeuw en het ijs wegblijft. Voor jullie is het jammer dat je nu niet kan genieten op de schaats of op de slee. Maar ik heb veel meisjes en jongens op de rolschaats gezien. Dat is ook leuk hoor! Tante Jos deed het vroeger ook graag. Fijn dat ik zoveel rapportcijfers toegestuurd kreeg. Allemaal hartelijk bedankt hoor! Tante Jos wil altijd graag jullie cijfers zien. Wat kunnen de jongens hun hart ophalen met voetballen! Het jaar 1965 is bijna voorbij, nichten en neven! Hebben we geprobeerd steeds goed ons best te doen? Voor veel mensen was het een blij voor velen een droef jaar. Ja en nu gaan we vanavond heerlijk smullen van de oliebollen en de appelflappen. Wat een feest! Oef, wat zullen we genieten van al dat lekkers. Wat moeten de kindertjes, die in een land wonen waar zoveel honger is, veel missen. Mogen jullie allemaal opblijven totdat de klok twaalf slaat? Wat zullen jullie laat naar bed gaan. Voor we verder gaan kijken we eerst even naar de oplos sing van de puzzel. Hier komt ze: koets, vlees, laars, kaars, krans, fiets, kroes en spons. De prijzen krijgen thuisge stuurd: Ina Jol te Schevenin- gen en Coby van der Kruk te Den Haag. Deze week hebben we één jarige in ons midden. Het is Jan Kraak. Van harte gefelici teerd Jan van de nichten en neven. Schrijf jij voortaan als je let ter aan de beurt is Nelly de Graaf, Zoeterwoude? Ik ver wacht dan echt een lange brief hoor! Waarom schreef jij niets Henny van Esveld, Ter Aar? Zo moeilijk is het toch niet? Volgende keer verwacht ik echt een lange brief hoor! Ook jij schreef toen je letter niet aan de beurt was, Gerard Femminek, Den Haag. Hoe komt dat? Goed er op letten hoor! Wil jij een nichtje worden, j Nelleke Hofland, Poeldijk? Schrijf je dat de volgende i keer? Wanneer ben jij precies 'jarig? Oef, wat was dat een groot feest toen jullie „club juf" trouwde. Wist jij werkelijk niets te schrijven, Irene Houtman, Den Haag? Zo moeilijk is het toch j niet? Volgende keer verwacht j ik echt een lange brief hoor! I Vond jij het ook zo moeilijk om een briefje te schrijven, Annemarie Huisman, Delft? Als jij een nichtje wil worden moet je dat echt doen hoor! Allemensen, wat ben jij ver schrikkelijk verwend op je ver jaardag, Lydia Huyser, Wasse naar. Rijdt hij fijn? Je bent maar een boffert hoor! Jouw brief was de vorige keer te laat. Je moet hem voortaan echt eerder verzenden hoor! Hoe gaat het op school? Heb je goed je best gedaan? Wat zal jij deftig zijn met zoveel moois, Ina Jol, Scheve- ningen. Jammer dat het ijs zo lang op zich laat wachten. Na tuurlijk wil ik in jouw poëzie album schrijven. Je moet het dan maar even opsturen. Waar om kreeg jullie klas geen kerst boom? Tante Jos heeft hele maal geen zin in ijs hoor, brrr! Wat kreeg ik van jou een mooie tekening toegestuurd, Bertje de Jong, 's Gravenzande. Tante Jos is er erg blij mee hoor! Nou en of tante Jos het een leuk plaatje vindt op jouw postpapier, Aad de Jong, 's Gra venzande. Allemensen wat zal jij nu fijn kunnen lezen. Zijn de boeken mooi? Heb jij al veel speldjes gespaard? Wat heb jij allemaal op de handen- arbeidles gemaakt? Wat zal jouw poppenhuis mooi geworden zijn, Marianne de Jong, 's Gravenzande. Wa ren jouw poppen blij met zo veel moois? Wat heb jij alle maal op de handwerkles ge maakt? Heb jij een fijne vakan tie gehad? Musje Pietelijns mamaatje Is nu jarig wat een feest! Daarom is het kleine musje Al zo vroeg op stap geweest. Waarom schreef jij niets, Corrie Klaarbergen, Delft? Pro beer je de volgende keer eens een briefje te schrijven? Het is echt niet moeilijk hoor! Je zult eens zien dat het allemaal erg meevalt. Is de kerstboom mooi gewor den, Maria Klerks, Rijswijk? Mocht jij er ook wel wat inhan- gen? Oef, wat heeft Eddy groot se plannen. Tante Jos wil ook in jouw poëzie-album schrij ven hoor! Schrijf jij voortaan als je let ter aan de beurt is, Siem Kloos, Leiden? Ik verwacht dan echt een lange brief hoor! Natuurlijk mag jij ook een nichtje worden, Tineke Ko ning, Scheveningen. Hartelijk welkom bij de nichten en ne ven. Oef, wat ben jij verwend op je verjaardag. Jammer dat er nu helemaal geen ijs is in de vakantie. Oma en opa heb ben jou ook maar erg verwend hoor! Heb jij geen zusje? door M. VAN NUIS-ZUIDEMA Wat schrikt de kabouter van zo'n groot bord mid den in het bos, nichten en neven. Oef, wat staan er veel letters op. En wat is het moei lijk te lezen! Wat zou daar nu toch opstaan? We gaan alle maal proberen dit bord te ontcijfe ren. 'k Zal jullie alleen nog even verklappen dat de lettergrepen ver keerd zijn afge broken. We gaan ze dus op de juis- i el- te i kaar rijgen. De oplossing moet worden in- gezonden voor dinsdag 4 januari. Op het drukke mussenmarkt- e Heeft hij twee cadeaux ge kocht. Kijk eens wat een mooie bloemen Hij voor mams heeft uitge- En voor zeven beukenoot- jes Die hij zelf heeft opge spaard Kocht hij ook een doos vol snoepjes. Heus, het is de moeite waard. Wat zal 't mussen-moesje blij zijn. Als ze die cadeutjes ziet. 't Musje krijgt wel duizend zoentjes, En vijf taartjes, denk je niet? Jouw vorige brief werd niet beantwoord, omdat je letter niet aan de beurt was, Marian Jongejan, Den Haag. Wil jij een nichtje worden? Ga jij veel logeren dat je zo'n mooie koffer hebt gekregen? Prachtig dat jij zo'n aardige juf op school hebt. Staat de kerst boom in de klas? Mochten jul lie er allemaal wat inhangen? Kreeg jij een mooi rapport? Vond jij het zo moeilijk om een briefje te schrijven, Ingrid Kouwer. Den Haag? zo moei lijk is het toch niet? Volgende keer verwacht ik echt een lan ge brief hoor! Nee hoor tante Jos is jouw brief helemaal niet vergeten Coby v. d. Kruk, Den Haag. Je hebt hem de vorige keer waar schijnlijk te laat op de post gedaan, want tante Jos kreeg de brief veel te laat. Prachtig dat jij zo van het ijs hebt geno ten. Fijn dat jouw vader weer beter is. Is het zaterdag groot feest geweest? Zijn al je wen sen in vervulling gegaan? Ge weldig dat jij de kleine Ingrid even hebt vastgehouden en in de wieg mocht neerleggen. Wanneer moet je nu diploma zwemmen? (Vervolg) „Voor jou zou het zo erg niet zijn". Hoorde Hen weer dat onvriendelijke in zijn stem? „Maar je zusje kan dat eind niet lopen." Dat gaat de goede kant uit, dacht Hen, en zijn blik werd weer wat hoopvoller. Han, nog steeds op de tree plank, had het ook al gehoord. „Fijn jongens, we mogen meerij den", fluisterde ze. Wij, dat zijn Hen en Han, dacht Dik, en hij zag het er nog van komen, dat hij met Boude, wijn naar huis zou moeten lo- Hij stapte naar de dokter toe, die bijna klaar was. „Mogen ook mee?" vroeg hij meteen. „Ja hoor, allemaal, stap maar vlug in!" Wat een glundere gezichten! Zelft Boudewijn, die al zo vaak in een auto gereden had. vond het fijn, dit onverwachte ritje. Een minuut later reden ze al. En ze waren nog maar een klein eindje de Bosweg in, toen de re gen weer tegen de ramen gutste. „De kippen!" riep Dik naar de andere drie, die achterin zaten, toen ze langs de boerderij kwa- blik hadden ze allemaal nog goed heenkomen gevonden. Thuis zat moeder al een hele tijd in onrust. De kinderen wa ren al zo lang weg, en dan met die regen. Als ze nu maar ergens konden schuilen, maar het zou wel toevallig zijn, als ze in do buurt van een huis waren. Gelukkig was het weer droog geworden. Maar toen het na ee» poosje opnieuw begon en ze er nog niet waren, werd moeder toch wel erg ongerust. Het kon ook wel ziin. dat ze op het Huis schuilden... Iki's uitroep: „Daar komt een auto aan!" deed haar naar het raam vliegen. Een auto? Dat gebeurde haast nooit, zou er dan toch....? „O kijk, daar is Dik, en de dokter, ze zijn er allemaal", juichte ze. Een ogenblik was moeder ademloos van schrik. Maar toen ze ze allemaal gezond en wel voor zich zag, was ze al weer gerustgesteld. Toch schrok ze, toen Hen in de lange regenjas uitstapte, en ze Han met haar schoenen half aan naar huis zag strompelen. „Maar kind, wat is er ge beurd?" „We...eh...." Han kon niets zeggen. Ze schopte haar schoenen uit en hol de naar de kamer, waar ze snik kend op een stoel neer viel. De anderen kwamen er nu ook aan. Dik inet het natte pakje goed van Hen ik zijn hand. Ze waren in zee, mevrouw, en zijn wel een beetje nat gewor den...." (Volgende week verder) »c*<9<ScW9e8c*<»cscK»08cs<*asaH3aSc{<fc5c^^ Winter Sneeuw, sneeuw, Overal sneeuw. Op de wegen In de stegen. Op de daken. We gaan een sneeuwpop ma ken! Jij moet de brief voortaan echt wat eerder in de brieven bus stoppen hoor Gert den Haan, Rijnsburg. Geweldig dat jij het diploma kreeg voor zwemmen. Mmm, wat heb jij gesmuld van de patat. Hoe is het zaterdag gegaan? IJs, ijs, overal ijs, IJs op de sloten. Op kleine en groten. ijs, ijs, Overal ijs. Hulst, hulst, Overal hulst. Aan alle takken, Soms zomaar voor 't pak ken. Hulst, hulst. Overal hulst. Meisjes en jongens de brie venbus is helemaal leeg. Ik krijg toch zeker weer veel brie ven van jullie? De brievenbus is erg groot dus er kunnen een „heleboel" brieven in hoor! De letters L t/m R zijn aan de beurt. Jullie schrijven de volgende keer natuurlijk of je genoten hebt en of je veel vuurpijlen hebt gezien. Dag hoor, tot schrijfs, te.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 17