BANANEN in Engelands nationale kerk onze. Na tien jaar eenheid niet te verwezenlijken Puzzelhoek Voor functiebeloning is noodverband nodig Geschiedenis van het Heil loopt door E|ke /C^\ "™fX: Een woord voor vandaag Lucas vertelt een kleinigheid in het verhaal over de doop van de Here Jezus, die wij hij de andere evangelisten niet vinden. Als Jezus gedoopt wordt, bidt Hij. Tijdens het leven van Jezus zien of horen we Hem vaker bidden, als Hij voor een belang rijke beslissing staat, als Hij Zijn discipelen moet uitkiezenals Hij in Gethsemane aan het begin van Zijn Via Dolorosa. Zijn kruisweg staat. Hij bidt omdat in de doop de verantwoordelijkheid voor het heil op zijn schouders tcordt gelegd. Wij zien de doop vaak alleen als een goddelijk teken, b.v. zoals een houtvester een kruis zet op sommige bomen in het bos. Straks zullen die omgehakt worden. De doop betekent dan het omgekeerde, straks zal alles vallen, maar door de kracht Gods blijft de gedoopte staan. Die doop is dus een soort eigendomsbewijs van God. Maar de bijbelse doop betekent meer. Daardoor zegt God niet alleen „Van Mij", maar legt Hij ook een verantwoordelijkheid op onze schouders. De doop zegt niet alleen dat we Gods eigendom zijn, maar veel meer dat we Gods instrument wor den. De doop wil niet alleen zeggen, dat wij het heil ontvan gen. maar dat God door ons heen het heil wil geven aan de mensen. De heer werd bij Zijn besnijdenis Jezus genoemd, door Zijn doop aanvaardde Hij de betekenis v>an Zijn naam. Hij werd Heiland. Maar Heiland kon Hij alleen zijn via het kruis. Geen wonder dat de Here Jezus bad. We lezen morgen: Psalm 30 1-13 WOENSDAG 29 DECEMBER I960- Gereformeerden op WESTMINSTER ABBEY 900 JAARl turagao richten v blik op N.-Amenka Jaar lang feest (Van onze kerkredartie) (Van onze kerkredactic CURACAO De gereformeerde ke«ic op Curacao is zeer geïnteres seerd in nauwer contact met de Chris tian Reformed Church in de Verenig de Staten, omdat deze geografisch bezien veel dichter bij is, dan Neder land. Dat schrijft ds. Sidney De Waal in The Banner, orgaan van de Christian Reformed Church. Deze predikant, die een gemeente in Florida dient, heeft enkele maanden geleden een bezoek gebracht aan Curasao. De Christian Reformed Church, die ontstaan is in de typisch emigranten- gebieden. als Michigan, heeft zich vooral de laatste jaren verspreid door grote delen van de Verenigde Staten, deels door migratie, maar voor een belangrijk deel ook door evangelisa tie. Tien jaar geleden werd in Miami de eerste Christian Reformed Church in de staat Florida gesticht. Dezer dagen vormde zich een eigen classis Florida met negen kerken, die gediend wor den door elf predikanten. Deze classis wil zich bijzonder toeleggen op evan gelisatie in het Caribisch eilandenge- I Van onze kerkredactic) LONDEN - Op een klein altaar in de Westminster Abbey legde koningin Eliza beth II gisteren een boeket rozen. Dat was het hoogtepunt van de viering van de ne genhonderdste verjaardag van de beroemd ste kerk van Engeland en tegelijk het begin van een reeks festiviteiten, die niet minder dan een vol jaar duren zal. Trots wapperde van de torens de blauwgouden vlag van de kerk, die na een ingrijpende restauratie verrijst in nieuwe luister. Drie uur en een kwartier beierden onafgebroken de klok- De gereformeerde kerk van Curacao i ken. Negenhonderd ballonnen stegen om- de Classis 's- hoog, om de groeten van deken en kapittel maakt deel uit Gravenhage van de Gereformeerde i nu Kerken. Tot haar behoren ruim zes-|over te brengen aan alle volken, honderd leden, die in het gehele Caribische gebied en in Venezuela en Columbia wonen. Uw probleem is het Brieven die niet zUn voorzien van naam en adres kunnen niet in behandeling worden genomen. Geheimhouding is verzekerd. Vra gen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten in af zonderlijke brieven worden ge steld. Per brief dient een galden aan postzegels te worden ingeslo ten. Vraag: Een paar zwartlederen met schapenvacht gevoerde bromfietslaar zen is door sneeuw en regen erg wit uitgeslagen. Behandeling met schoen crème, olieleer of slaolie mocht niet baten. Weet u een middel om de laarzen weer toon- en bruikbaar te maken? het beste de laarzen door de schoen maker te laten bijkleuren of geheel verven. In principo moeten uitgesla gen schoenen na drogen weer met schoencrème goed te maken zijn, maar als dit niet helpt, is verven de enige oplossing. Dat kan goed. snel en tegen geringe kosten geschieden. Vraag: Zou u mij aan het volgende kunnen helpen? Het betreft een ver haaltje van een jongetje, dat bij een pleegmoeder of moeder van een weeshuis dikwijls onsmakelijk bereid voedsel krijgt. Zij zegt dat het aange brand is. Op zekere dag vindt hij er de pootjes van een kikker in, waarop hij vraagt: „Heeft aangebrand ook voetjes, moeder Aagt?" Antwoord: Dit is een kort gedichtje van Staring en gaat over kleine Piet die bij Aagt Morsebel in de kost was gedaan. Vroeger werden arme kinde ren uitbesteed aan gezinnen, die zich bereid verklaarden hen tegen een vergoeding in de kost te nemen. De kostprijs was dan afhankelijk van het uit deze kostgangers Vraag: Hoe is de behandeling van de garnalenplant? Hoe wordt deze overgehouden? guttata) moet in de winter rust heb ben op een koele, vorstvrije plaats met matig water en zonder mest. In het voorjaar moet men de lange takken wat insnoeien en de plant verpotten in twee delen bladgrond, één deel verteerde mest en wat scherp zand. In de zomer moet de plant een lichte plaats hebben (doch Verzoek van lezer: In mijn bezit is het gedicht „De actrice en de kran ke". Naar Ik vernomen heb. zou dit verhaal werkelijk gebeurd zijn. Voorts heb ik vernomen dat de actri ce als jong kind ontvoerd was door een kermisgezelschap en daardoor op de planken terecht gekomen was en dat zij door haar werkelijke ouders op de avond, waarop zij in het zwart voor het laatst op de planken ver scheen en het lied zong „Neem de wereld, geef mij Jezus" ontdekt werd als hun verloren kind. Vra tg: Mijn inkomen over 1965 was waarschijnlijk 12.400 kinderbijslag inbegrepen. Ik ben in loondienst en heb twee kinderen. Kan ik bij aangif te voor de inkomstenbelasting de volgende buitengewone lasten opbren gen: 1) Ziektekosten, premie zieken fonds ƒ630. tandartskosten 75. teza men 705, 2» Studiekosten: Lesgeld, reiskosten, boeken, verwarming 190. alles tezamen ƒ885? Zo, ja. wat wordt dan in mindering gebracht" Antwoord: Ziektekosten komen pas in aanmerking als buitengewone las ten als zij 2'.2 pet van het inkomen te boven gaan. Deze grens is gebonden aan een maximum van ƒ500. dat dus voor inkomsten boven de ƒ20.000 be tekenis krijgt. De studiekosten komen voor het volle bedrag in aanmerking als buitengewone last, mits zij vol doen aan de gestelde eis. dat zij dienen voor de opleiding of studie voor een beroep. Uw buitengewone lasten komen dus op ƒ585. Aftrek wordt slechts verleend als de lasten de 4 pet. van het inkomen te boven gaan. Voor het derde en ieder vol- tui zééfr voo/tdeêifff Vereniging van chr. onderwijzers: De koninklijke familie en alle groten van het Verenigd Koninkrijk waren bij de plechtige kerkdienst aanwezig. Daar wa ren de aartsbisschoppen van Canterbury, York, Wales en Dublin, de primaat van Schotland, vertegenwoordigers van andere kerken uit binnen- en buitenland, maar ook wereldlijke hoogwaardigheidsbekle ders: de voorzitter van het Lagerhuis, le den van regering en oppositie, tal van peers, de burgemeester van Londen, diplo maten en hoge commissarissen van de ge- menebestlanden. (Van onze onderwijsredactie) UTRECHT De Vereniging van christelijke onderwijzers (VCO) ziet nog geen mogelijkheid om met de Protestants-christelijke onder wijzersvereniging (PCOV) tot een fusie te komen zolang laatstge noemde vereniging het lidmaat schap van de PvdA niet onver enigbaar acht met een leidende functie in de PCOV. Voorzitter IJ. Jacobs van de VCO dit gisteren op de tiende jaarvergadering van zijn kleine vereniging. De VCO werd tien jaar geleden geboren nadat men in de PCOV de „doorbraakgedach te" binnengehaald had. De heer Jacobs ontnam de vergadering de illusie vo< ver zij deze nog had, dat er iets ge kan worden om de eenheid te bewerkstel ligen. Er is geen basis: diezelfde „door braakgedachte" van de PCOV bedreigt zijns inziens nog steeds de christelijke onderwijzer in zijn plicht kinderen op te voeden m de leer dat Gods woord onfeil- De heer Jacobs signaleerde in de gehe le christelijke wereld een tendens naar eenheid en afkeer van de leuze: In isolement zijn wij sterk. Toch meende hij de eenheidsgedaahte te moeten afwij zen, omdat de prijs, die betaald moet worden langzame vervlakking hem te hoog is. Volgens hem staat het gerefor meerde volksdeel een zware tijd te wach ten door het binnenhalen van het paard van Troje, de dlalektische theologie. De vergadering ging nog even in op het feit dat de VCO in overkoepelende i onderwijsorganen geen stem kan doen horen. Het bleek onmogelijk, zei de heer Jacobs, mensen te vinden die tijd vrij kunnen maken voor dit soort organisatie- Tot middernacht bleven de bezoe kers door de verlichte deuren naar binnen stromen. Schijnwerpers zorg den voor een fantastische belichting van het fijne traceerwerk van het gebouw. Belijder Het was koning Eduard de Belijder (10421066), die indertijd het initia tief nam tot de bouw van de „colle giale kerk van Sint Pieter in West- minster", zoals de abdij officieel heet. Bij de inwijding op 28 december 1065 kon hij echter niet aanwezig zijn. Hij lag op zijn sterfbed. Twee weken later was Eduard de eerste van een lange reeks van koningen en groten van het Engelse volk, die in de Abbey hun laatste rustplaats vonden. Toen koningin Elisabeth gisteren aan de zijde van haar man neerkniel de, zijn haar gedachten ongetwijfeld teruggegaan naar de sluiting van haar huwelijk, die achttien jaar geleden voor hetzelfde altaar plaatsvond. Ook zal zij gedacht hebben aan haar kro ning in 1953. Kind-koning Sinds de aartsbisschop van Canter bury op eerste Kerstdag 1066 de kroon op het hoofd van Willem de Verover- raar drukte, zijn maar twee koningen niet in de Abbey gekroond, toevallig allebei met dezelfde naam als de stichter van de kerk. „Kind-Koning" Eduard V werd nog voor zijn kroning in 1483 in de Tower vermoord en vierde assemblee van de Wereldraad Eduard VIII deed alvorens gekroond zal worden geopend. Als stad is uitge- te zijn in 1936 afstand van zijn kozen Uppsala in Zweden. Het zal de 1 troon, tweede maal zijn dat de assemblee in I Europa gehouden wordt. De oprich-De eerste kroning was overigens tingssamenkomst was in Amsterdam.niet bepaald een plechtig gebeuren. Daarna werd vergaderd in Evanston Toen aan de aanwezigen edelen ge en New Delhi. De assemblee zal van 2 vraagd werd, of zij Willem de Ver tot 20 juli 1968 bijeenkomen. loveraar als koning wensten, ant- vacature-B. Kingma. De statuten weiden zodanig gewijzigd dat ook kleuterleid sters en kweekschoolleerlingen lid to_n- nen worden. In de middagvergadering refereerde kolonel A. van Ramshorst over het onderwerp „Zijn er nog kinde ren....?" De problematiek van het christe lijk onderwijs geprojecteerd op de we reld rondom ons. Vierde assemblee Wereldraad komt in Zweden bijeen (Van onze kerkredactie GENèVE De informatiedienst van de Wereldraad van Kerken heeft de datum bekend gemaakt waarop de Ki'iiixit'ooi'd-piiuel zonder zwarl Schoolhoofden protesteren (Van onze onderwijsredactie) IWanneer dit betekent dat de minister [meent dat taakverlichting de aanspra- DEN HAAG Ernstige pogin-!ken op een behoorlijke functiebelo- gen worden aangewend om alle on-1 n'.1g,zou verminderen dan protesteren derwijsverenigingen in één alles j overkoepelende organisatie onder o- woordden zij met een oorverdovend gejuich. Willems soldaten, die buiten op wacht stonden, meenden, dat er in de kerk een oproer ontstaan was, stormden naar binnen en ranselden met getrokken zwaarden de aanwezi gen naar buiten, zodat Willem uitein delijk gekroond werd in het bijzijn van enkelen. Van Eduards angelsaksische kerk zijn eigenlijk alleen nog maar de fundamenten overgebleven. In het midden van de dertiende eeuw vatte koning Hendrik III het plan op, de kerk te vervangen door de tegen woordige reusachtige Abbey, waarbij hij zich liet leiden door zijn passie voor de Franse gotiek. De kathe draal van Reims stond voor West minster model. Pas in de zestiende :uw was de kerk gereed, terwijl de irens uit de achttiende eeuw stam- Stêëti Een van de beroemdste voorwerpen de Abbey is de kroningsstoel, een verweerd houten geval, waarin de Stone of Scone wordt bewaard. Deze steen werd in de Middeleeuwen op de Schotten veroverd (waar de Schotse nationalisten nog steeds woedend om zijn) en zou volgens de legende de steen zijn geweest, waarop Jakob sliep in Bethel. Rond de tombe van Eduard de Belijder schaarden zich geleidelijk de grafmonumenten van de volgende vorsten. De laatste tweehonderd jaar worden de Engelse soevereinen echter in Windsor begraven. Maar niet alleen vorsten, ook andere grote zonei dochteren Albion vonden in de Abbey hun laatste rustplaats: staatslieden, dichters, musici, geleerden, geestelij ken, militairen. Anderen kregen er hun gedenkte kens die de Abbey sinds de zestiende eeuw een steeds bonter interieur, maar ook het typische karakter van Engelands nationale bezinningscen trum hebben gegeven. Na de over daad van de achttiende eeuw is de plaatsing van een „gedenkteken" ech ter een grote zeldzaamheid geworden. Begraven wordt er niemand meer. De jongste „memorial" is de gedenksteen voor Churchill. Het was dezelfde Churchill, die in 1953 het initiatief nam voor een grootse nationale inzameling, die een fonds mogelijk maakte voor een schoonmaak en ingrijpende restaura tie van het gebouw. Van binnen is deze restauratie nu voltooid, maar het zal nog minstens zeven jaar duren, oordat het dak is vernieuwd. Margaret op 10 januari wordt geopend, zal zij haar schatten tonen, die niet ouder zijn, dan van 1660, want wat ouder was, is door de puriteinen van de zeventiende eeuw verwijderd. In 22-karaats goud, zilver of brons zijn gedenkpenningen te koop. Concerten en bazars wisselen elkaar af, terwijl in de „dichtershoek" werken worden voorgelezen van dich ters, die daar begraven liggen, zoals Dickens, Kipling en Tennyson. Wat belangrijker is: ook nu nog wil de Abbey haar eeuwenoude functie vervullen als plaats, waar Gods soe vereiniteit boven die van kerk en natie wordt geproclameerd, zo schrijft de huidige deken dr. Eric Abbot i jubileumbrochure, die aan elke bezoe^ ker van de Abbey wordt uitgereikt. I deze brochure spreekt koningin Elisaj beth de wens uit, dat ook toekomst „De Westminster Abbey i zaak van de christelijke eenheid dief ne, ons nationale leven inspirere ef een kernpunt zij voor het geestelijl leven en de aspiraties van een grotf' menigte mensen." De namen van de leden v kapittel (we noemen slechts dr. Joo: de Blank, de voormalige aartsbisschop van Kaapstad) staan er borg voor, dapril de Westminster Abbey méér wil zij#10 dan een brok eerwaarde traditie. Prof. Berkhof voor leraren van kweekscholen: (Van onze onderwijsredactie) NIJMEGEN Het moderne we reldbeeld en het wereldbeeld van de Heilige Schrift passen bij el kaar. Zij zijn analoog, maar niet identiek. Dit zei prof. dr. H. Berk hof gisteren op de algemene ver gadering van de Vereniging van leraren aan protestants-christelij ke kweekscholen, die in De Klok- kenberg werd gehouden. Het on derwerp van zijn referaat was: God in natuur en geschiedenis. In zijn door velen aandachtig beluis terde rede noemde hij de wetenschap der evolutie de stimulans om ons te bezinnen op de Schrift. Ontdekt is, dat het we reldbeeld anders ligt dan we dachten. Dit betekent echter niet dat we ons klakke loos moeten overgeven aan de moderne wetenschap. Eeuwenlang heeft het christelijk geloof een eigen wereldbeeld gehad. God schiep de wereld ongeveer zesduizend jaar gele den in zes dagen. Met de mens in het paradijs was het klaar. Toen verstoorde de zonde alles wreed en daarna was de wereld een gevallen wereld. Daartussen door loopt echter de Heilsgeschiedenis, die uitmondt bij Christus, dan volgt de kruisiging en hemelvaart. Straks zal de wereld ondergaan als de antichrist komt. Schizofreen kelijkheid te verstaan. Israël heeft Got als God van de natuur en geschiedeni: geretrojecteerd (teruggebracht) tot Exo dus zelf de God als va schepping. De Israëlieten menen, dat de geschie denis straks zal verder gaan zoals het begonnen is. Dezelfde God zal eenmaa voor de definitieve Exodus zorgen. Conclusies uit het N.T.: het leven heeft-:, een strekking, van schepping naar einde rrir en van lager naar hoger, dus geer cirkelgang. Dc voleinding is meer dan d<^ee schepping, het paradijs is alleen uit 00' gangspunt. Christus' menswording noodmaatregel om de zonde te verz< nen. Toekomst Mens en natuur horen in dit allcj bijeen. Wij mogen niet zeggen, dat de Heilsgeschiedenis is afgelopen. Het is één', doorlopende geschiedenis. Er is één be weging van schepping naar einde. In vereniging met God komen we tot de grootste vrijheid, aldus prof. Berkhof d Mensen, die vrij zijn geworden door *- contact met Gods Liefde gaan op weg' v uaar een grote toekomst. Sinds gisteren is drs. Th. D. Jansen voorzitter van de vereniging. Hij volgt de heer F. J. van Dam op- De heer S. Oosterhaven volgt de heer J. J. Siljéc ah secretaris op. 4è> Voor het eerst na zijn operatic heeft Billy Graham weer een evangelisatie campagne geleid. De campagne die te Houston (Texas) werd gehouden, moest eerder twee maal worden uitgesteld we gens de ziekte van dr. Graham. Op doktersadvies preekte de evangelist niet meer dan een maal per dag. Horizontaal: 1. treurspel van Vondel. 2. marmeren knikker - familielid. 3. hekel dicht van Vondel - bedrog (bargoens). 4. water in België - stad in Duitsland. 5. voorzetsel - slede -telwoord (Eng.) - soort onderwijs (afk.). 6. vroeger - r' (Spaans). 7. lipharen - vriezend we< gering - onbep. voornaamw. 9. elke - patroon. Vertikaal: 1. plotseling - muzieknoot. 2. lelieachtig gewas - verfstof. 3. lus - familielid - is een cirkel. 4. stuk bouw land - telwoord. 5. voegwoord - kant van een stroom. 6. boom - mens - stad in Italië. 7. duister - teken in de dierenriem. 8. plaats in Gelderl. - landschap in de Peloponnesus - voorzetsel. 9. levensvocht ln organische lichamen - aantekening - inhoudsmaat (afk.). Oplossing vorige puz/o' te brengen. De voorzitter van de vereniging van hoofden van scho len, de heer J. W. Harting, stelde op de jaarvergadering dat een aparte plaats moet worden inge- i ruimd voor de hoofden van scho- len. „Men zal moeten erkennen dat de schoolhoofden voor glo, blo, vglo enz. gemeenschappelijke belangen hebben I die rechtvaardigen hen in één grote groep van schoolleiders onder te bren gen, zodat ze in dit verband de strijd voor positieverbetering kunnen voort zetten". aldus de voorzitter. De nieuwe bond zal geheel onafhan kelijk van partijpolitieke invloeden moeten kunnen werken. Voorts zal het principe moeten worden geëerbiedigd dat een schoolorganisatie berust op de samenwerking van alle leerkrachten onder leiding van een verantwoorde lijk hoofd, zo zei de heer Harting. Hij stelde verder de eis dat in afwachting van een definitieve regeling een tijde lijke voorziening wordt getroffen, ana loog aan het noodverband dat inder tijd voor de ulo-onderwijzers werd ge creëerd. Het is ondenkbaar dat de schoolhoofden tot 1968 moeten wach ten op een aanvaardbare financiële re geling. Hij vond dat de minister tot nu toe geen bereidheid toont de materiële positie van de schoolhoofden te verbe- Het is prachtig als men het hoofd een belangrijke plaats toekent, maa: dan zal zijn werk toch niet te combine ren zijn met de taak van klasseonder- DS. P. VISSER: Kerkbouw dikwijls te luxueus TILBURG De gereformeerde predikant ds. P. Visser maakt zich zorgen over de kostbare opzet van veel nieuwe kerkgebouwen. In het Kerkblad van de gereformeerde ker ken in Noord-Brabant en Limburg schrijft hij, zich niet te kunnen ont trekken aan de indruk, dat men veel te gemakkelijk ove rhet geld anderen beschikt en niet zijn uiterste best doet, om alles verantwoord toch zo voordelig mogelijk te doen Een kerk hoeft geen schuur te zijn, zo schrijft ds. Visser, maar ook geen luxueuze flat. In haar behoort voor naamheid en soberheid, maar nooit overdaad en iuxe te wezen. De kerk moet naar buiten kijken, naar de wereld, naar hen die niets of prak tisch niets hebben. Ds. Visser zegt met nadruk niets te PROTEST j hebben tegen kerkbouw als zodanig, maar wel op te willen roepen tot een Telkens wordt als excuus aange- kruistocht tegen overdaad en luxe. ,'oerd, dat de studie over de omvang Daar kon een kerk naar zijn mening 'an de functie nog niet is beëindigd. iwe' eens aan te gronde gaan. De natuurwetenschappen hebben ech- y, ter een modern wereldbeeld ontworpen. t/XpOSltie De christenen zitten hiermee. Ten on- rechte zijn zij in een zekere schizofrenie Een jaar lang viert Engelands j terechtgekomen, die we moeten afleggen, nationale dorpskerk feest. In een unieke tentoonstelling, die door prin- Eigen tv-studio voor universiteit GRONINGEN De Rijksuniversi teit te Groningen heeft als eerste in Nederland de beschikking gekregen over een eigen televisie studio, te weten een gesloten televisie circuit; ten dienste van de leraaropleiding aan de universiteit. De Rijksuniversi- telt te Groningen volgt hiermee het voorbeeld van de pedagogische Hoch- schule in Heidelberg. Op de zolder van het academiege bouw is een studio gebouwd welke ingericht is als een klasselokaal. Een eerste klas van het Heymanslyceum te Groningen zal daar elke vrijdagmid dag volgens het rooster der school van zijn eigen leraren les krijgen. Dit gehele gebeuren wordt waargenomen door drie camera's die op strategische punten zijn opgesteld. Een camera is op het bord en de leraar gericht, een geeft vanuit de achterzijde van het lokaal een overzicht over het geheel en de derde verplaatsbare camera geeft een overzicht vanaf de voorzij de van het lokaal. Met twee van de drie camera's zijn close ups te maken. In de geluiddichte afgesloten regie kamer kiest een onderwijsdeskundige welke van de drie beelden, die op de monitoren waarneembaar zijn, uitge- Onderzoek van de Schrift over het wereldbeeld brengt aan het licht, dat in het Oude Testament het hart van het geloof het gebeuren bij de Exodus en de Sinai is. God leidt zijn volk uit Egypte, geeft zijn Wet en trekt naar het beloofde land. God, die bevrijdt, en leidt naar de toekomst maakt geschiedenis. Israël be leeft en oelijdt die geschiedenis als een sleutelgebeuren om de verwarrende wer- Beroej»in»swerk NED. HERV. KERK Beroepen te Warmond: J M. Snijders te Hekelingen: te Ugchelen rtoez.): d. Beek te Joure. Aangenomen naar Schore (Zld.i Pop te Boxmeer. Bedankt voor Barneveld: J. Vos tel Rijssen. GEREF. KERKEN DAMES! WITTE KRUIS poeders hèlpen. Beroepen te Uithuizen: H N. de Mooi) I te Nieuwe Pekela. DOOPSGEZ. BROEDERSCH. Drietal te s-Gravenhage 'vac. H. W, j Meihuizen): E. H. Boer te Koog a. d. Zaan; B. Cuperus te Grijpskerke en Noordhorn en A. G. v. Gilse te Eindho- GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Biezelinge (Z.>: A. Hofman Zeist en C. Wisse te Elspeet. Beroepen te Oud-Beijerland: G. Schip- aanboord te Apeldoorn. Bedankt voor Veenendaal: A. F. Hon koop te Goes. Predikantenconferentie op De Hezenberg HATTEM Van 4 tot 7 januari zal opl Do Hezenberg weer een predikantencon-1 ferentie worden gehouden. Het centrale dit jaar „Oude en nieuwe 'rof. dr. A. J. Rasker zal dit vanuit de bijbelse theologi -„c iC1 aaiBiuau vuvi-i. d* christelijke ethiek benaderen. Dc bereiden. Zij observeren het lesge- C" 0u.b£jer bespreekt de situatie in SST-M monltoren die staan opgesteld. j yanuit de geïndustrialiseerde wereld zonden zal worden naar de Offerhaus-1 thema zaal. In de Offerhauszaal bevinden!normen". Prof. dr. A. u zich op dat ogenblik circa 200 studen- onderwerp vanuit de bijbelse theolog ten die zich op het leraarschap voor- ',n -

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 2