Leiden: centrum van speldiesiacht Weekagenda Vereniging heeft al 300 leden Ds. J. Maaskant 40 jaar predikant Bij verkeersongelukken geen aansprakelijkheid Hagenaar (55) in Leiden verdronken MEL WE LEIDSE COURANT ZATERDAG 18 DECEMBER 196.'. .Meer volwassenen dan u denkt Zaterdag: Zaal Oosterkwartier. Borneostraat, 0 tot 22 uur: tentoonstelling AVIBUS. Rapenburg 10: sociëteitsavoncl 't Roefje Hoogl. Kerkgracht 44. 8 u.: Herv. jon- erensoc., modeshow. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 u [aagsche Comedie met „Dylan Thomas' Den Haag: Diligentia, 2.15 u.: Arena et „Dag ezels": 8.15 u.: De Nieuwe omedie met „De gevierde liefde" Scheveningen: Kurzaal. 8.15 u.: Con- ertgebouworkest. met violist. Zondag Marekerk, 5 uur: Bijzonder Kerkewerk [erv. Gemeente, uitvoering van Magni- J. S. Bach, door orkest en so- isten. sprs.: deken Haring (r.-k.) en r. Schoonheim (herv.). Zaal Oosterkwartier. Borneostraat. sntoonstelling AVIBUS. Rijksmuseum voor Volkenkunde. 3 u.: ilm „Het moderne India" mei toelich- ng van mr. H. S van der Straaten inderen onder de twaalf alleen toegsug uder geleide. Rapenburg 10: kerstbijeenkomst jon- Brensociëteiten De Spil en 't Roefje. Gehoorzaal, 8.15 uur nam.: interchris- tlijke advent- en kerstviering, Oecume- ische Raad Leiden en Dekenaat R.K.- lerk, samenzang, lezingen, koorzang, erstmuziek, korte toespraken, geza- !n" lenlijk gebed. Maandag Lodewijkskerk, Steenschuur, 8.15 uur: srstconcert Ned. Madrigaalkoor. Koffiekamer schouwburg, Oude Vest, tot 5.30 uur: afscheidsreceptie echt- lar Van Nieuwkerk-Linck. Gerecht 10, 8 uur: kerststukje laken (K. en O.). Den Haag: Kon. Schouwburg, Haagsche Comedie met „Glazen >eelgoed". r Dinsdag Schouwburg, 8 uur: Haagsche Come- met „Er is een moord gepleegd" ïrftyc. Breestraat 19, 7 tot. 8 u spreekuur 2 hr. Emigratiecentrale. ang Stadhuis, 7 tot 8 u.: zitting Bouw- Saïtnds Ned. Gemeenten. Bovenzaal Bevrijdingskerk, Zuid-West Christenvrouwen-bond, d#rstf eestviering. Zaal Petrakerk, 8 uur: afd. Noord iet fristen-vrouwenbond, kerstavond. Den Haag: Kon Schouwburg, Haagsche Comedie met „Cactus Oaaf nzer redacteurenI Nederlanders hebben Woensdag Rijksmuseum voor Volkenkunde. 3.30 fpr'jttir: film „Land van de lange dag" Kin- :ren onder de twaalf alleen toegang ider geleide Schouwburg, 8 uur: Haagsche Come- i moord gepleegd" pre n 8.45 1 O.). Zaal Maria Gijzensteeg. Haa-rl. straat, ledenvergadering tuiniers en bloe- isten DEV. Oen Haag: Kon. Schouwburg. 8.1J Haagsche Comedie met „Cactus- :heveningen: Kurzaal. 8.15 u: Resi- ntie-Orkest, met Ned. Kamerkoor ei gisten iem Donderdag j,«.Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 u ,n agschc Comedie met ..De vervolging n en de moord op Jean Paul Ma- Vrijdag Rapenburg 10: kerstmaaltijd en - bij- nkomst jongerensociëteit "t Venster 1 Oude Vest 13: C.J.V. De Valk. kerst- wltijd en kerstwijding Herv jeugdgebouw, Hoogl. Kerk- 4. 7 uur: jongerensociëteit. Jrstmaaltijd. gj Stadhuisplein. 7.45 tot 8.15 uur: kerst- .Komt allen tezamen" (7.30 uur obicfkgelui- 7 40 uur beiaardspel) Zaterdag •ifen Haag: Kon. Schouwburg. 2 en uur: Haagsche Comedie met „Cac- troukbloem." hetj)en Haag: Diligentia. 230 uur: Ste- Askenase. piano. Wassenaar: Geref. Kerk. Bloemcamp- fZuid) 4 uur: orgelconcert Nico den Hooven. Welke apotheek? Apotheek Kok. Rapenburg 9. tel it. 18 dec. van 8 tot 12 uur ook open jotheek Tot Hulp der Mensheid. Hooi- 1 acht 48. tel. 21060. t* |[Apotheek Leiderdorp en apotheek JWschoten zijn de gehele week open '[Apotheek Oegstgeest is zondag 19 dec kloten van 8 tot 24 uur. Een dokter nodig? ■De volgende artsen hebben dienst: H Isperse. Witte Singel 72, tel. 249ol. pasbeek. Hogewoerd 138. tel 20266. jin Leeuwen v. d. Brandelerkade 28. yl. 20412, Van Leeuwen. Haagweg 60. ,?oS3L265Ü9' en Pleiter. Fruinlaan 11, tel. Films pamera <2.30. 7 en 9.15 uur): donder- met zondag: De roze panter ïjaar); maandag tot en met woensdag: R lilies of the fields (alle leeftijden). jLido <2.30 en 8 uur): My fair lady (alle Itijden) -.uxor <2.30. 7 en 9.15 uur): Dc haai Londen (14 jaar); woensdag: De le- LEIDEN - de naam een rustig volkje te zijn. De hartstochten laaien hier icat minder snel op dan in andere zuidelijker gelegenlanden. Zelfs dreigende ko- ningskivesties leiden niet onmiddel lijk tot echte revoluties en dat een partij die zich ..anti-revolutionair" noemt nog altijd een niet onbelang rijke aanhang heeft, zegt ook wel iets. Toch woedt er ook hij ons teel eens wat: alleen zijn het geen revo luties, maar rages. Een van de hard nekkigste is de speldjesrage. Het is ook een van de mooiste, want er zit voortdurend nieuws in. Nu bijv beeld weer dit, dot deze nette uit laatklep foor de wat huiselijk hartstochten een officieel tintje ge kregen heeft: sinds kort bestaat een A cd er land se vereniging t speldjes-verzameloars. De nieuwe vereniging zetelt In Lei den. Sinds de oprichting In oktober hebben zieh al een kleine 300 verza melaars gemeld en dat aantal groeit nog steeds. De over het hele land verspreide speldjeszoekers zien kennelijk meer In een gezamenlijk op rukken en inderdaad hoopt de nieu we vereniging door eendracht mach tig te worden. Hoe dat precies gaat gebeuren staat nog niet helemaal vast. al heeft het bestuur natuurlijk al wel een valsplan" opgesteld.. Een belangrijk onderdeel daarvan vormt het contact met buitenlandse organisaties: bin nenkort vertrekken twee bestuursle den naar Hamburg, terwijl ook Bel gië op het programma staal De speld, jesverzamelarij wordt daarmee dus al onmiddellijk op internationaal ni veau gebracht. Voorzitter Zakenman G. J. Ktlhn (47) heeft de zaak op poten gezet. Hoewel zelf ver zamelaar ten behoeve van kleindoch ter Marcella („waar de vader faalt, moet de grootvader nu eenmaal In springen",) is het idee niet van hem afkomstig. De „vader van de gedachte" is het bestuur van de in 1946 opgerichte kin dergroep „De nar", een organisatie die met allerlei binnenhuisaktiviteiten de jeugd van de in meer dan een op zicht zo gevaarlijke straat probeert te houden. Omdat ook het vergaren van speld jes betrekkelijk weinig gevaar ople vert. zag „De nar" in dit tot dan in het wilde weg ontgonnen terrein een mooi annexatiegebied. Tot de heer Kühn werd het verzoek gericht een vereniging op te richten en ondanks zijn drukke werkzaamheden vond de- - tijd PERSOONLIJKE LENINGEN Bedragen van 100 2.000, af te lossen in maximaal twee jaar; per week. maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren. worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling, of schriftelijk. Vertrouwelijke be handeling. GEMEENTELIJKE DI1I1I VOOR VISBENEER El KREDIETWEZEN STWIIIIISt lEIDflt POSTBUS ISO, IEL 20210 ze daartot zijn eigen verbazing voor. Nu is het moeilijke van verenigin gen niet zozeer de oprichting als wel de voortzetting ervan. Ook de heer Kühn werd dat al gauw duidelijk. Toen de vereniging er eenmaal was en de aanmeldingen van belangstel lenden na advertenties in een twin tig bladen begonnen binnen te stro men. zag hij in dat de zaak hem eigen lijk boven het hoofd groeide. Hij had zijn handen te vol om ook nog eens een voorzittershamer vast te houden en bovendien had hy aan zijn ver plichting het doen van de eerste stappen voldaan. Na enig zoeken werd ten slotte een los medewerker van „De nar", de heer N. Molenaar (31), bereid gevonden de hamer over te nemen. Dat betekent niet dat ex-voorzitter Kühn helemaal uit het beeld verdwijnt: als supervisor bi ij ft hij zijn medewerking verlenen. Het voortbestaan van de vereniging is nu in elk geval verzekerd. Ook voor de heer Molenaar was het Tf' verzamelen van speld jes geen onbekende bezigheid: hij heeft er zo'n kleine duizend bijeengeraapt in de loop van acht, negen maanden. De drijf veer is in dit geval achtjarige zoon John- 1 ny. Drijfveren zijn. als het om speldjes gaat. vaak excuses: in veel gevallen verschuilen de ouders zieh bij het binnenhalen van speldjes achter hun kinderen. Ex-voorzitter Kühn „Er zijn meer vol wassenen die speldjes sparen dan u denkt. Van de leden die we nu hebben is de ver houding kinderen - volwassenen ongeveer fifty-fifty". In Amsterdam bijvoorbeeld woont een bekende zakenman zo bekend dat wij zijn naam niet mogen noe men die sinds 1938 op speldjes uit nu een collectie heeft van zo om en nabij de 7000 exemplaren. Dat zijn dan nog alileen de gelaste, die kostbaar der zijn dan de „onechte" geplakte exemplaren. Voor een zeldzaam speld je van bijvoorbeeld een opgeheven vereniging is deze man bereid een ho ge prijs te betalen en hij is niet de Het verlangen naar speldjes is vaak zo groot dat ook minder vreedzame we gen bewandeld worden. Het op de re vers dragen van een niet alledaags speldje kan onplezierige gevolgen heb ben: naar de heer Molenaar onthulde worden de speldjes er soms met revers al afgerukt. Reclame Dat de nieuwe vereniging die kant niet op wil, is duidelijk. Als het zo moet. kunnen de kinderen beter weer op straat gaan spelen. Wel wil zij proberen grote partijen speldjes tegen gereduceerde prijs ln te slaan.Dit speldjes gaan dan in rondzendalbum dat de leden eenmaal per maand krijgen thuisbezorgd. Op het ogenblik zijn er ongeveer vijftig van die albums in circulatie. Vooi prijzen van vijf tot vijftig cent kun nen de speldjes gekocht worden, ter wijl wie dat wil ook kan ruilen. De vereniging geeft ook een (ge stencild) maandblad uit, waarvan het eerste nummer inmiddels is versche nen en het tweede op stapel staat. Het ziet er. zoals in dat eerste nummer staat, met het oog op de financiën nog zeer beseheiden uit. De meeste ruimte de speldjesrage nog even voortduurt of liever: ophoudt rage te zijn. zoals ook het verzamelen van postzegels geen rage meer is, maar in veel ge vallen big business is geworden. De ne ren Kuhn en Molenaar zijn in elk ge val van mening dat het jachtseizoen voorlopig nog niet gesloten is. Zolang de aanmeldingen aan de Lan- gestraat 22 blijven binnenstromen is de kans zelfs groot dat de jacht nog wordt uitgebreid- Wie weet lig' war strain - Nieuw jaarsrede LEIDEN Op 3 januari 's middags im half vier wordt een bijzondere raads vergadering gehouden. De voorzitter zal lan een nieuwjaarsrede uitspreken. Om streeks kwart over vier volgt een recep- n de Burgerzaal. Voorzitter N. Molenaar tassen de trofeeën. wordt in beslag genomen door een opsomming van de firma's die speldjes bij bun artikelencadeau geven. Voor de verzamelaar betekent da-t nuttige informatie, terwijl dc betrok ken firma's natuurlijk goed garen spinnen by deze reclame. Op onze vraag of die reclame nu gra tis is, gal dc heer Kuhn dit voor wie even nadenkt niet zo raadselachtige, antwoord: „Ik zal u dit zeggen: de con tributie is uiterst laag gehouden een gulden oer jaar D<> kosten die wij maken, alleen al voor de verzending van de albums, kunnen daaruit on bel\jk bestreden worden. Toch is de kans dat wij failliet gaan niet zo groot. Jacht LEIDEN Een even actief als bescheiden man wars van inter views en foto's hoopt 17 januari te herdenkendat hij veertig jaar geleden predikant werd: ds. J. Maas kant. Sinds 7 september 1947 is hij ziekenhuispredikant in Leiden e die hoedanigheid is hij met zijn vriendelijkgemoedelijke inslag velen tot steun en troost geweest. Altijd bereid tot luisteren, weet ds. Maas kant steeds met zijn innemend zach te stem het juiste woord te zeggen in de veelheid van situaties, die hij meemaakt. Ds. Maaskant werd geboren op 15 Kerstzang in de Gehoorzaal komst morgenavond in de Gehoorzaal. Het motto is „Komt, verwondert u hier, mensen". Het programma bestaat uit zang. muziek, lezingen uit het Evangelie en enkele korte toespraken. Het koor van de Russische Kerk te Den Haag zal enkele gezangen uit oosterse kerstliederen zingen. (Zie verder Weekagenda voor Leiden). november 1897. Op 17 januari 1926 werd hij predikant te Echten, waarna hij van 14 juli 1929 tot zijn Leidse pe riode in Brussel werkte. Zondagavond om 7 uur wordt in de kerk aan de Oude Vest een speciale dienst gehouden, die voor de jubilaris zelf een heel gewor.e dienst zal zijn. waarin hij net als altijd alleen het Evangelie will brengen. Node zal hij zich daarn-a onderwerpen a<an wat an deren dan nog willen zeggen. Kunstenaars kozen liet handelspad LEIDEN Gisteravond heeft dr. J M. Roosenschoon, chef van de af deling onderwijs, in het Waaggebouw de kunstmarkt geopend. De heer Roosenschoon prees de initiatiefnemers om hun keuze van deze in het hart van de stad gelegen ruimte en hoopte dat veel Leidenaar* tn de loop van de volgende week hier zullen binnenlopen. Hü wees erop dat ook bet ge meentebestuur alle moeite doet om een voor dc kunstenaars zo gunstig mogelijk klimaat te scheppen en noemde in dit verband ook de on langs opgerichte stichting kunste naarshuisvesting. Hij wenste de kun stenaars. die zich in de Waag op het handelspad hebben begeven, zoals hfj zei, goede zaken toe. Naar een men ue regeling? LEIDEN. Bij zijn ambtsaanvaarding als hoogleraar in het burgerlijk recht heeft prof. mr. A. R. Bloembergen gistermiddag gepleit voor het laten ver vallen van de aansprakelijkheid uit onrechtmatige daad (art. 1406 en 1407 BW) bij verkeersongevallen, althans voorzover er geen sprake is van opzet. De schadevergoeding dient plaats te hebben op grond van de sociale verzeke ringswetten en van de door slachtoffers getroffen voorzieningen. Naar de mening van prof. Bloembergen zou langdurig en kostbaar proce deren daardoor komen te vervallen. Eventueel kunnen aanvullende uitkerin gen voor de slachtoffers worden verkregen door een belasting te heffen van automobilisten, die bij deze wijziging geen of lagere uitgaven voor WA-ver- zekering zouden hebben. i J. Schmidt (alle leeftij den). Rex <2.30. 7.15 en 9.15 uur): Het ge spuis in Arizona (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 915 uur): donderdag: Het zevende zegel; vrijdag en zaterdag: Een les in liefde; zondag en maandag: De maagdenbron; dinsdag en woensdag: De grote stilte (al deze Ingmar-Bergman- films 18 jaar). Trianon (2 30, 7 en 9.15 uur): De vrouw tjes (18 jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal: schilderijen, gouaches en keningen van Herbert Fiedler uit een Haagse particuliere verzameling, van i7 c tot 24 jan Rapenburg 10: tentoonstelling werken in Henk Overduin (10- -12 en 24 u.>. zaterdags gehele dag. tot en met 31 de cember De Ruif, Janvossensteeg 59: rotapren- n van Aad Veldhoen, van 29 nov. tot 24 december. Rapenburg 73: schilderijen, tempera's, gouaches en tekeningen van Jan Hen drik Steven Gysbers (van 1 tot en me' geopend op werkdagen van 9 tot 18 uur) Langebrug 67: werken van Fer Hak kaart en Kees Buurman, van 10 tot 31 dec,, maandag tot en met vrijdag 2 tot 5 7 tot 9 uur. zaterdag en zondag van 2 tot 5 uur. Waaggebouw: kunstmarkt <tot en met 24 december). Wassenaar-, kunstzaal Heufl. Hoflaan 7; tentoonstelling van schilderijen en etsen Willem Witsen en kleme werken van beeldhouwer L. O. Wenckebach <4 dec. 6 jam., dag. 10 tot 17 uur, bo vendien op dinsdagavond van 8 tot 10 kerstdagen. Oud en Nieuw en op zondag gesloten). LISSE Het zou me niets heb ben verwonderd als mevrouw C. A. M. ten Hagen-Vërduyn (55, geen eigen kinderen, één pleeg kind) me had verteld, dat zij in een reis wieg was geboren. Van kindsbeen af heeft zij gereisd en nu nog is reizen, het leren ken nen van vreemde landen en vol ken. een levensbehoefte voor haar. Uren kan zij erover vertellen. Dat is te begrijpen want zij hééft veel te vertellen omdat zij altijd met een door veel voorstudie ge voede interesse met onverzadig bare ogen over onze aardbol wan delt en reist. Haar vader, die vloeiend Rus sisch sprak, reisde voor onze be grippen op een nogal primitieve manier van land tot land. Zo trok hü vele keren in een tentwagen door de Kaukasus om zijn bollen aan de man te brengen en regel matig leverde hij bollen af op het landgoed van Alfred B. Nobel, die zijn naam gaf aan de Nobelprijs. Mevrouw Ten Hagen, diaken van de Hervormde Gemeente, her innert zich nog, dat er vaak wa gonladingen zand nodig waren om de bollen op de door olie door weekte gronden van de Kaukasus tot bloei te kunnen brengen. In die tijd reisde zij met haar moe der op regelmatige tijden naar Berlijn om daar haar vader voor een weekeinde te ontmoeten flUDER geworden, ging ze mee NJ met haar vader. Naar Polen, Roemenië en Hongarije. Toen zij elf was, nam haar vader haar al mee. Daarna trok zij er zelfstan dig op uit. Naar Sicilië, Spanje, Portugal en zo steeds verder. „Het werd een zeer intensieve hobby", geeft ze toe. „Je komt op Kreta en maakt daar kennis met de cul tuur van de farao's. Je belangstel ling is gewekt en dan moet je weer naar Egypte om je verder in die cultuur te kunnen verdiepen." Haar man evenals zijzelf ge boren uit een rasecht böllenkwe- kersgeslacht) komt het gesprek even onderbreken. „Geen poli tiek", waarschuwt hy. „Krijgen we last mee en het levert mijn Er zijn niet veel landen en landjes meer, waar mevrouw Ten Hagen-Verduyn uit Lisse niet is geweest. Van kindsbeen af is r zen namelijk haar hobby. Zij erfde dat waarschijnlijk van haar vader, die zo vaak naar Rusland reisde om bloembollen te v kopen, dat hij op den duur zelfs vloeiend Russisch sprak. Mevro Ten Hagen reist zelf louter voor haar genoegen om vreemde vo ken en landen te leren kennen. Dit jaar bezocht zij Rood-China en hier ziet u haar by een met de hand vervaardigd „beelddoek", waarin voor de analfabeten van Ethiopië het leven van de boer wordt uitgebeeld. Ook de Bijbel is daar op dergelijke wijze beeld gebracht. vrouw een hoop problemen op als x weer naar een bepaald land wil." GEEN politiek dus, maar waar ligt de grens? Mevrouw Ten Hagen vertelt me van een land in Azië, waar alles nog zo. middel eeuws primitief is, dat melaatsen er, zij het helemaal ingepakt, ge woon tussen de andere mensen op straat lopen. „O, schrijft tt dat maar niet op," corrigeert zij snel zichzelf. Dat zou de regering daar waarschijn lijk helemaal niet zo prettig vin den en op de ambassades hier schijnen ze juist zulke dingen al tijd te lezen". Jaren geleden, toen geen zinnig metis in ons land er aan dacht die kant uit te gaan trouwens, wie had er toen geld voor? trok mevrouw Ten Hagen door Grie kenland. Gewoon met lijnbussen, waar de mensen uitpuilden en waarin melancholische liederen werden gezongen om de tijd te doden. Op het dak lagen kippen en lammetjes, de poten aan elkaar gebonden als waren he karbiesjes. „Daarna ben ik Afrika wezen verkennen," vertelde mevrouw Ten Hagen verder. „Zuid-Afrika heb ik ook „gedaan". Alleen in Saoedie Arabië ben ik nog niet geweest. Azië heb ik nu vrijwel helemaal gehad. Het interessantst vond ik Afghanistan, waar alles nog heel primitief is. I~WT voorjaar bezocht ik rood- China. Daar wórd je gereisd. Zeven steden mag je er bezoeken onder leiding van een tolk van de Luzingshi een soortgelijke or ganisatie als Intoerist in Rusland. Toen ik daar was, wilde ik zo vreselijk graag naar Buiten-Mon- golië. Het is me gelukt maar op een wonderlijke manier. Daarvoor heb ik 44 uur in de trein gezeten, als vrouw alleen met Chinezen en Mongolen en al die tijd heb ik met niemand kunnen praten omdat niemand me verstond. Mongolië bleek vol met Russen te zitten. Omdat niemand je daar verstaat, moet je je redden met gebaren van handen en benen maar daar wen je o zo gauw aan. In Peking heb ik een protes tantse kerkdienst meegemaakt, die alleen door Chinezen werd bijge woond. Niemand sprak Frans, Duits of Engels, ook de voorgan ger niet maar het is een wonder lijk mooie ervaring geworden. Ik heb daar ook aan het Avondmaal deelgenomen. De gemeente zong onder meer in het Chinees „Dat 's Heren zegen op uw daal" en dat zong ik uit volle borst mee in het Nederlands. Ik vind de Chinezen een prettig volk. Prettig in de omgang en eerlijk als goud". jl/fEVROUW Ten Hagen, die al- tijd alleen reist („Ik zou niet met anderen samen kunnen rei zen. zo'n vol programma heb ik altijd") vertelde me nog, dat ze zich op alle mogelijke manieren heeft verplaatst, tot op kamden en olifanten toe en dat ze nooit ziek is geworden, hoewel ze zelfs cholerakampen heeft bezocht. Afghanistan heeft haar het mees te aangesproken. „Als ik weer werd geboren, zou ik daar dokter willen worden", vertrouwde ze me toe. In haar grote huls aan de He- reweg, dat om veel bloemen en planten vraagt (wil het er niet somber zijn) liggen de herinne ringen opgetast in de vorm van duizenden dia's en tal van ty pische voorwerpen, van giftige pygmeeënpijlen tot de berghoorn van de Inca's. „Prut" noemt me vrouw Ten Hagen die interessante collectie kwasi-eufemistisch. (Van een onzer verslaggever») LEIDEN Het stoffelijk overschot dat bewoners van een woonark aan de Haagweg in Leiden gisteren in het water van de Oude Rijn zagen drijven, is geïdentificeerd. Het te van de 55-jarige Haagse fabrikant J. W. A.t die sinds 17 november als vermist was opgegeven. Van de man, die ongehuwd is, was bekend dat hij op genoemde datum met de trein naar Leiden is vertrokken. Aanvankelijk meende de politie te doen hebben met het stoffelijk over schot van de onlangs in Amsterdam verdwenen Amerikaanse hoogleraar, mede omdat leeftijd, postuur en de vrij vergaande staat van ontbinding daarop wezen. Tot nu toe zijn geen duidelijk waar neembare sporen van misdrijf gecon stateerd. De patholoog-anatoom dok ter J. Zeldenrust zal sectie verrich- 'en. Metaal heropende LEIDEN Het echtpaar Metaal her opende gistermiddag zijn gelijknamig reisbureau aan het Stadhuisplein, dat in de algelopen zes weken een gron dige verbouwing onderging. Het inte rieur is dermate veranderd dat het nu groter lijkt, terwyl het veel doelmati ger is geworden. Daarnaast kreeg het pand een nieuwe pui, die trouwens nog niet eens helemaal Maar is. De marmeren gevelplaten alsmede de lichtreclame moeten nog worden aan gebracht. In maart stichtte het echtp Metaal, afkomstig uit Rotterdam en daarvoor een toerwagenbedrijf „runnend", zibh aa-n het Stadhuisplein in Leiden. De heer J. M. Metaal neemt de toerwa- gens voor zijn rekening er rijden 10 bussen, waarvan 5 op het buiten land en mevrouw A. Metaa-1Mid- dellhoek verzorgt het reisbureau. Velen kwamen het echtpaar gister middag en -avond de hand drukken, onder wie vertegenwoordigers van reisbureau, toerwagenibedrijven en de personenvervoersorganisatie FNOP. Geveilde percelen LEIDEN In het Venduhuis der No tarissen werden de volgende percelen geveild t.o.v. notaris F. K. Lagerwey te Leiden: Jan Lievenstraat 15 op f 23.000 door E. J v. Starkenburg q.q.; Jan Lie- vensstraat 13 op f 10.000 door E. J v. Starkenburg q.q.; Lage Morsweg 63 op f 15.200 door dhr Van Leeuwen; Cronjé- straat 3/3a op f 7.500 door dhr Zirkzee.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3