Schepen van onze marine Nieuws van de boekenmarkt De kinderen van het Boshuig In 1945 kwam de Konink lijke marine voor de zware opdracht te staan een geheel nieuwe zeemacht te moeten opbouwen. De verliezen, ook aan schepen, in de Tweede Wereldoorlog geleden, waren allerlei soort, grote en kleine, alle aangepast aan de eisen, die in verband met de nationale taken en de inter- aan de marine gesteld moch- ten worden. Dit vlootplan werd Over deze schepen vertelt de kapitein-luitenant-ter-zee van speciale diensten W. C. Lemai- re, hoofd van de Marinevoor lichtingsdienst, min of meer twee boekjes, die (Beeld-encyclopedie) enorm geweest. Er werd een vastgestelde tijd gerealiseerd, worpen, in Onze Koninklijke vlootplan ontworpen, dat in m:l. een periode van ongeveer tien jaar Nederland weer zou op het ogenblik heeft de Ko ninklijke marine de beschikking over een 135 schepen en over een vloot van maritieme vlieg- voorzien van schepen van tuigen van ongeveer 100 stuks. Alkmaar. In Onze Koninklijke marine 1, worden de grote sche pen aan een bespreking onder- 2, de kleinere schepen. Elk deeltje telt 64 bladzijden en kost 1,90. Het is de verdienste van de schrijver, dat hij het niet laat bij een opsomming van feiten, doch dat hij ook ingaat op de taak, die de schepen is toebe deeld en, waar dit gewenst is, de historische achtergrond be licht. In deze tyd valt een her nieuwde belangstelling voor onze Koninklijke marine te bespeu ren. Zij, die zich willen verdie pen in onze strijdmacht ter zee vinden in de twee rijk geïllus treerde boekjes een voortreffe lijke leidsman. De achtste dag van de week De achtste dag van de week, door Marek Illasko. Uitgaven Arbeiderspers, Amsterdam. Hier is een jonge Poolse schrij ver aan het woord, die een gruw zaam beeld tekent van het leven in een ontluisterde stad, Warschau. Onverbloemd beschrijft hij de pri- mo mitieve handelingen van mensen vn< in onvrijheid, die wanhopig trach- me' ten lief te hebben, maar daarin uit nooit slagen. Vandaar ook de titel: er moest een achtste dag zijn zon der alle misère van die andere zeven. Onderscheidingsvermogen is bij het lezen van dit huivering wekkende boek wel vereist en dan nog kan men over de waarde ring twisten. In dezelfde band opgenomen de eveneens knap geschreven novelle „De eerste stap prijs kreeg (260 blz., ƒ8,50). De peinzende ph«?pelaar, door r-raket, gelanceerd Hr.Ms. De Zeven Provinciën. tonele. Of hiermee liefhebbers geheelonthouders nader tot elkaar worden gebracht een der bedoe lingen van de schrijver valt te betwijfelen. (192 blz., ƒ7,90). Het smaldeel stoomt op Hr.Ms. Karei Doorman, geëscorteerd door tu^ee onderzeebootjagers. Van Farman tot Neptune, door Hugo Hooftman. Uitgave La Ri viere en Voorhoeve, Zwolle. ver zegt van zichzelf dat de ver- een voorname rol. De invloed van houding ook blijvende invloed op Stalin drijft haar uiteindelijk te- hem heeft. rug naar het vaderland. Het ongezonde onderwerp en enkele pikante details, maken deze Met Den Haag. Habe Tussen vrijheid en tirannie door H. R. Reinhardt. Uitgave G. F. Callenbach, Nijkerk. hoe het toegaat in van de steeds weer hoop van de 11 „gevangen" heid. Helaas moeten zij opstand ervaren dat niemand Jene, noch aan onze zijde van Jzeren Gordijn het voor opneemt. Natte sneeuw, door Stig Dager man. Uitgeverij De Bezige Bij, Amsterdam. wiek. Hierin behandelt de lucht vaartjournalist Hooftman de jong- J. Bernlef v«t»._de bundel ïï&S&gt (rijk geïllustreerd) beeld gegeven v - _QriQ._ van de snelle modernisering. Voor luchtvaartenthousiast een rijke bron van, vooral technische, ïnfor- Auteur-reporter Hans Tweede en laatste deel van een enkele pikante details, maken deze Met dit boek vult Tini schreef In geheime missie, een his- serie over vliegtuigen van de Mari- pocket tot een onverteerbare ge- Schoorl-Straub een lacune op in torische reconstructie van de ïr ne Luchtvaart Dienst, met als schiedenis, die beter binnenshuis de kennis die wij nog altijd van 1938 aan het meer van Evian ge- ondertitel: Vliegdek en Wentel- had kunnen blijven. Wat ons be- Rusland hebben. (352 blz., 7). houden yluchtelingenconferentie treft had het schrijven achterwege kunnen blijven. (121 blz. 5.) u ue uuuuciuuujw"- - enkele u W11M den Joden uit de klauwen van de S"£&n<ragmenten verder kunt In de schaduw van het licht, Gestapo te redden. Joods professor 6 door Wilbur Smith. Uitgave Ad. Von Benda krijgt opdracht veertig- M C Stok Den Haag. duizend Oostenrijkse Joden tegen wit. w> van Westerioo. 250 dollar per stuk te koop aan te lijvige bieden. Zijn gewetensconflict, de moderne literatuur een warm hart vrij- toedragen, is deze reuzenpocket een ongetwijfeld een welkome aanvul- aan ling van de boekenvoorraad. het De technisch knap geschreven hen verhalen zijn doordrenkt van me lancholie; tegelijkertijd ademen ze een open-staan voor de medemens, D« laatste zin: „De liefde die een trachten te begrijpen van de matie. (204 blz., 10,75). Als broer en zuster, door Este- ban López. Uitgave De Bezige Bij, Amsterdam. Esteban López vertelt „Een beetje vrijheid'*, door Ti ni Schoorl-Straub. Uitgave A. G. Schoonderbeek, Laren. Voor de liefhebbers »<u, boeken en avontuur is In de scha- tragiek van deze Jood die op het Een boek met herinneringen van duw van het licht door Wilbur laatst zelf dit aanbod ziet als de een Nederlandse vrouw in Siberië, Smith geknipt. Spanning en ge- enige uitweg voor zijn rasgenoten. 21—26; zo'n veertig jaar geleden. Ze trok vaar in het hartje van Kongo, mui- De conferentie gaat uiteen, onder 5045 17—22; met haar man, een ingenieur, uit tende Baloeba's, broeiende hitte en r door voortdurend gekuip 1 niet zichzelf zoekt, is het begin naaste. Typerend voor het geheel autobiografie de liefdesverhouding De schrijfster vertelt de eeuwige blijdschap..." ty- is misschien het opschrift baar". (194 blz., 6,50). ze in een Amerikaanse kolonie Belgisch meisje. Alle ingrediënten sultaat. De waarde van dit boek 25_30i i8_22i ^—£0, s—1,; 00—oa gaan meewerken aan de ontwikke- zijn aanwezig. Het moet gezegd ligt in het feit dat Habe geen 1011- 3_9. 4333 i9_23; 4943 1419: ling van dit immens uitgestrekte worden dat Smith ook wel de ter geromantiseerd verhaal heeft 3227 5—10; 3a—32 gebied. kunst verstaat een spannend boek gemaakt, maar verslag doet va" i7_47—41 22*31 a te schrijven, al zij» wij geen liet- pKWOTliJke ra documentaireerva_ 3i_as22*31; 26x37 7-... het hebber van dit soort boeken. De ringen. Het bittere voorspel tot cie 16x7 12xl. 41_36 ^_7. 37—31 7—n; 3127 17; 3631 1721; 27x16 2328; neeit genaa. Het besef van bloed- ter en de problemen waarvoor de Het is best-seller schrijven en het bevestigend antwoord in de mond schande heeft voor haar wellicht Russische mens destijds stond, wordt nog gekocht ook. (262 blz, op de vraag: „Is de mens hieraan de dood bespoedigd en de schrij PUZZEL VAN DE WEEK Kruiswoord puzzel Horizontaal. 1. rivier in Siberië, 3. bekend knaagdier, 7. rivier in Duitsland, 10. familielid. 12. stad in N.H., 15. zijtak Elbe, 17. voor, 18. rivier in Italië, 19. voorzetsel, 20. voorvoegsel, 22, stap, 23. woedend, 24. meisjesnaam, 26. myth, figuur, 28. voorvoegsel, 29. teug, 31. verzekeringsbrief, 33. telwoord, 34. bitter vocht, 36. voorzetsel, 37. bedelaar, 40. Nederl dichter, 42. familielid, 43. verdicht verhaal in Proza, 45. stapelmeter, 46. bout van een varken, *7. bijwoord, 48. hoofddeksel, 50. achting, 51. meisjesnaam, 53. eikenschors, 55. vrucht, 57. plaats in Gelderl. 60. bakje voor de algemene inzet bij het spel 61. ouderwetse rustbank, 62. gordel, 63. voorzetsel. Vertikaal. 1. viervoetig dier, 2. hoofdstad van Massachusetts, 4. uitroep, 5. bekend dier 6. vrouw van Abraham 7. oude lengtemaat. 8 boom, 9. emeritus (afk), 11. bakt men brood van, 13. is een cirkel, 14. opschik, 16. railroad (afk), 18. weddenschap, 21. hoogste punt, 22. boom der torpen, 23. hoogte nabij een moeras, 24. telwoord, 25. bijwoord 27. aantekening, 29. schrander, 30. hoofddeksel ,32. vast deel .van een boom, 33. lelleachtig gewas, 35. niet vast, 38. palmboom, 39. levensvocht in organische lichamen, 41. voorzetsel. 42. bosneger in Suriname ,44. kneep. 46. sikkelvormig snoeimes, 47. eiland In de Ierse zee, 49. zwak, 50. maanstand, 32. telwoord, 54. steen, 56. gebod, 57. omstreken (afk), 58. welaan, 59. voorzetsel. OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal. 1. Beerta, 5. ko miek, 10. ode, 12. era, 13. eens, 15. gom, 17. eten, 18. daar, 20. iris, 22. en, 23. ga, 25. ar, 26. de, 27. Fer- nandel, 31. hé, 32. ijs, 34. engels- man, 41. af, 42. o.e., 43. el, 44. p.e., 45. odin, 47. Leon, 49. mare, 51. Ina, 53. meer, 55. ere, 58. ent, 59. relaaj, 60. karpet. Vertikaal. 1. Boekei, 2. Ede. 3. •end. 4. To, 6. of, 7. iets. 8. ere, 9. kaneel, 11. do, 14. sage, 15. gr, 16. mi, 17. eire, 19. aar, 21. rad, 24. ba, 27. fee, 28. Noë, 29. nes, 30. lijn. 33. marmer, 35. node 36. gei, 37. li, 38. mee, 39. alom, 40. Ger- rift, 45. Orel, 46. ni. 47. la, 48. neep, 50. are, 52. nu, 54. ene, 56. ha, 57. na. INZENDINGEN Inzendingen worden voor don derdag a.s. op ons bureau ver wacht Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart wor den geschreven. In de linker bovenhoek vermelden: „Puzzel- oplossing". Er zijn drie prijzen: een van ƒ5.— en twee van ƒ2.50. Ook de liefde speelt in het verhaal ƒ13,90). schuldig?" (279 blz., 13,90). ■C8<3<»Q3cf<^<aS<*<aKa3<3<8<38<*c8aS<3<»Cg<3<tCSct<»C8cK»C!Sa^c®C8cK»^^ Dag nichten en neven, Hoe gaat het met jullie allemaal? Hebben we hard moeten zwoegen op school? Krijgen we een mooi rapport? Er zijn zelfs nichten en neven die schreven dat ze hun rapporten al hebben gekregen. Oef, wat wordt het allemaal spannend. Tante Jos wil ook graag jullie rapport cijfers zien. We vergeten ze toch niet in de brief te schrijven? Goed er aan denken hoor! Ja en nu is bijna de kerstvakantie aange broken. Wat een feest! Zouden jullie nog kunnen schaatsenrijden? Zou het werkelijk gaan? Het ziet er niet naar uit, maarhet kan gauw komen hoor! Vinden jullie het nu ook zo'n gezellige tijd? Tante Jos wel hoor! Er zijn zelfs meisjes en jongens die mij schre ven dat ze fijn gaan logeren in de kerstva kantie. Jullie zijn echte bofferts. We gaan volgende week allemaal het kerst feest vieren. Jullie weten toch wel wat er toen is gebeurd, jaren geleden? Hoe de wijzen uit het Oosten kwamen en vonden de krib van Bethlehem, waarin een heel klein kindje lag, onze Heiland. Veel van jullie schreven dat ze, als het kerstfeest is, in de kerk moeten zingen. Veel sterkte Volgende week is er geen plaatsje voor ons hoekje meisjes en jongens. We moeten dus één week overslaan. Wel moeten we de brieven met de oplossingen inzenden voor dinsdag 21 december. Niet vergeten hoor! Vergeten we ook niet duidelijk onze naam en adres onderaan de brief en aan de achterkant van de envelop te schrijven? Tante Jos krijgt nog steeds brieven zonder naam en adres. Jullie weten toch wel dat we geen anonieme briefschrijvertjes mogen worden? Voor we verder gaan kijken we eerst even naar de oplos sing van de puzzel. Hier komt ze: stop, rot, toos, poort, op, roos, spoor, poot, stro, stroop, sport, oor, top, post, rots, strop, proost, pot, sop, por en tor. De hoofdprijs gaat naar Joop Alblas, Rijsoord. De troostprijzen krijgen thuisgestuurd Gert Bergacker, Werkendam en Froukje Duur- sma, Moordrecht. Er zijn er weer jarig, hoera, hoera!!! Anneke Boot, Wilmy de Jong, Coby van der Kruk, Anton Roos, Marjolein Visser en Sjanie Weerheim, van har te gefeliciteerd met jullie ver jaardag van de nichten en We gaan nu de brieven beant woorden. Heb jij alle sigaretten al opge rookt Leo Alblas Rijsoord? Ge weldig dat het schip al klaar is. Prachtig dat jijzelf al verdient. Wat ga je er allemaal mee doen? Prachtig zo'n bromvleugel. Nou en of het hier heeft geregend. Zijn de plassen weer weg? Hoe gaat het met Berrie? Hartelijk bedankt voor jouw prachtige tekening Joop Alblas Rijsoord. Fijn dat ik weer een brief van je kreeg. Ik dacht wer kelijk dat je mij ging vergeten. Oef, wat ben jij verschrikkelijk verwend op je verjaardag. Loopt het horloge goed? Wat zal jij goed de datum weten. Prachtig zo'n standaard. Mag je al veel op de blokfluit spelen? Hoeveel jaar is Johan? Hij vond het natuur lijk allemaal een beetje griezelig. Wanneer krijg jij je rap port? Wat kreeg ik van jou een mooie tekening Krlstlne Bergwerff Rozenburg. Hartelijk bedankt Een leuke en ge zellige puzzel, meisjes en jon gens. Jullie zien 1 oei dat het alle maal erg gemak kelijk is. In het midden staat een grote ster met er omheen allerlei voorwerpen. De namen van die voorwerpen moe ten jullie nu van buiten naar bin nen gaan invullen. De eindletters zijn allemaal gelijk en komen uit in het middelste grote Zenden jullie de oplossing in voor dinsdag 21 decem- b«r? hoor! Heb jij ook nog in de re gen gelopen? Was je erg nat? Mag jij het kleine zusje wel eens eventjes vasthouden?- Ik vind dat jij maar een grieze lig broche hebt gekregen Bepple Bergwerff Rozenburg. Is het een mooi boek. Natuurlijk wil ik in jouw poëziealbum schrijven. Hoe gaat het op school? Zou het rap port wel meevallen? Moet jij ver fietsen naar school? Geweldig dat jouw konijnen goed groeien Addle van Berkel Waddlnxveen. Je zorgt wel goed voor hen hoor! Wat ga je er alle maal mee doen? Hoe gaat het op school? Krijg jij gauw je rap- Wat heeft oma jouw verschrik kelijk verwend Lia Biesheuvel Nleuwdijk. Speel je er dikwijls mee? Hebben ze allemaal mooie namen? Wil jij een nichtje den? Schrijf je dat de volgende keer? Je moet trouwer schrijven als je broer Kees hoor! Prachtig dat jij weer school kan gaan Henk den Boer Rotterdam. Wat heb jij een fees ten met al die verjaardagen. Was Gertjan blij met zo'n mooi ca deau? Hoe gaat het op school? Krijg jij wel een mooi rap- Wil jij een nichtje worden Mar- ja Boos Rotterdam? Leuk dat jij nog zo'n kleine zus hebt. Praat ze al een beetje? Jouw pappa heeft je maar erg verwend, vind je niet? Dat wordt eind decem ber een dubbel feest. Heb je al mooie slingers gemaakt? Gewel dig dat jij dat postpapier hebt gewonnen. Prachtig dat Jij nu toch kan gaan schaatsen al ligt er gee Anneke Boot Haamstede. Heb je al veel gereden? Is je portemon nee al een klein beetje gevuld? Wordt het kussen mooi? Was de koffie lekker? Krijg jij een mooi rapport? Natuurlijk mag jij een nichtje worden Wilma Bosland Ouddorp. Hartelijk welkom bij de nichten en neven. Heb je al veel met de nieuwe pop gespeeld? Hoe heet ze? In welke klas zit jij? Wat zal „barbie" nu deftig zijn met "zoveel moois Jannie van Boudestein Nieuw-Lekkcrland. Bedankt voor je versje hoor. Als er een plaatsje is komt het in de krant. Wat zal jij deftig zijn met zulke mooie handschoenen. Prachtig dat je niet vergeten hebt te schrijven. Leuk dat Metha bij jou komt logeren in de kerstvakantie Kla- rie Breederland Zuidland. Wat zullen jullie een pret hebben. Gaat het goed met haar? Jij kan nu wel verkouden worden met zoveel zakdoeken. Is het een mooi boek? Geweldig dat jij de kerstboom mag optuigen. Wordt hij wit of gekleurd? Geweldig dat jij een monopo- ly-spel hebt gekregen Jopie Breederland Zuidland. Wat wa ren de zieke mensen wel blij dat je hen zo kwam verwennen. Leuk hoor al die pakjes. Grappig het kanarie-pietje. Naai jij veel thuis Annie van Drunen Werkendam? Wat zal jij lekkere warme voeten en handen hebben. Nou en of het water hoog is geweest. Prachtig dat jul lie voor de oude mensen gaan zingen. Wat zullen ze dat mooi vinden. Heb je de repetities goed gemaakt? Wil jij een nichtje worden Froukje Duursma Moordrecht? Schrijf je dat de volgende keer? Geweldig dat jouw broer zo'n klein lief hondje heeft gekregen. Zou jij ook wel zo'n Robbie wil len hebben? Dat wordt een ge wichtige dag dat jij in de kerk op de blokfluit moet spelen. Hoe heet de nieuwe pop? Jammer dat jullie niets schre ven Piet v.d. Dussen Kinderdijk en Coby van Dijk Meerkerk. Zo moeilijk is bet toch niet? Volgen- laag, doch nam vorig jaar met bijna ^ai <£^r: even grote cijfers wraak. Tot vorige Kurt Kusenberg. Uitgave De week lag Noordholland een neusleng- Boekerij, Baarn. te voor, doch door een fraaie en alleszins verdiende overwinning met Deze „geestrijke ontboezemingen n_9 ls de stand wederom gelijk ge- en leiten" handelen over de drank en over de drinker. Hoe de mens zich tegenover de alcohol gedraagt rauuicJ,wcUI zet Kusenberg vaak niet ongees- belangrijkste deel van de uitslag ge- tig uit een aan de hand van zien doch vlak de jeugd vooral nie- voorvallen door de eeuwen heen uit. Hier is het pleit althans voorlc en citerend uit vele bekende en Pig wel duidelijk In het voordei onbekende boek- en toneelwerken - Het badinerende relaas voert hier ste ^tm "etlne Saan M?Vn daar minder bekende feiten ten overwinningen. De grootste ovei lis,; die niets behaald. 16—4 Sljbrands jelopen wedstrijd toonde grote klasse, al liet r het er lelijk bij zit ten ln het gevorderde middenspel. Bronstrlng daarentegen leverde een stukje vakwerk van hoge klasse, ter wijl onze oudste vertegnwoordlger. Kinnegen, de held van Heemstede werd door zijn team na zenuwslopen de strijd de overwinning te bezorgen. De jeugd kende geen zwakke plekken niemand verloor al waren de eerste zeven borden onder aanvoering van Weerheijm en Bakker beduidend Bronstrlng. De eng'len stijgen met een zucht, Naar de hemelse lucht. Want morgen moeten zij weer naar Hem, Die geboren is in Bethlehem. Jezus Christus is geboren Dat mag iedereen nu horen. D' eng'len zingen blij te moe. Maar daarna gaan ze naar de herders toe. De eng'len hielden trouw de wacht Over de feestelijke nacht. Wijzen uit het oosten komen er aan. Want zij hebben een ster zien staan. Was jij tante Jos niet een klein beetje aan het vergeten Marian ne Aling Den Haag. Fijn dat ik nu weer een brief van jou kreeg. Allemensen wat ben jij ver schrikkelijk verwend op je ver jaardag. Wat zal jij deftig zijn met zoveel moois? Is je paraplu nog niet stuk gewaaid? Zijn de boeken mooi? Geweldig dat jij weer tante bent geworden. Heb je de kleine Petra al eens mogen vasthouden? Ben jij al aan het weven ge weest Marjo Bassie 's Gravenzan- de? Tante Jos heeft er vroeger ook één gehad. Geweldig dat jij zo dichtbij de Ping An bent ge weest. Is het een groot schip? was wel een prachtig gezicht die „hele" hoge golven. Wil jij een nichtje worden Annelies v.d. Beek Den Haag? Schrijf je dat de volgende keer? Ik krijg toch zeker een brief van jou? In welke klas zit jij en wan- >er ben jij jarig? Natuurlijk mag jij een neefje worden Hans Bénard Poeldijk. Hartelijk welkom bij de nichten Jammer dat opa ziek was Pe ter Binnendijk Naaldwijk. Is hij weer beter? Heb je werkelijk weinig tijd om een briefje te schrijven? Er zijn meisjes en jon gens die in de tweede klas van de mulo of hbs zitten en toch trouw schrijven om de vier we ken, hoor! Wat heb jij mooi post papier gekregen. Heb je al veel met de trein gespeeld? Ja hoor, jouw vorige brief heb ik gekregen, maar kwam veel te laat Heieen Boelens Den Haag. Geweldig dat jij zoveel baby-sok jes hebt gebreid. Leuk dat je zelf alles opspaarde. Wordt de zebra mooi? Tante Jos is 27 oktober jarig. Welke kleur heeft je trui? Heb jij veel psotzegels gespaard Anneke Boon Zoetermeer& Ik ken het boek niet. Zijn de andere boeken mooi? Heb je oma fijn verwend? Wat heb je alle maal op de handwerkles ge maakt? Jij hebt veel te lang ge wacht met schrijven hoor. Hoe veel speldjes heb jij al gespaard& Schrijf jij voortaan als je let ter aan de beurt is Jetty Bos Den Haag? Ik verwacht dan echt een lange brief hoor! Wat zal jij deftig zijn met zo'n mooie tas Bcppie Brand Loosdui- door M. VAN NUIS-ZUIDEMA (Vervolg) „Wat denk jc, zouden we met de auto mee mogen rijden?" fluis terde Han tegen Dik, toen de dokter met Hen bezig was. „Ik weet het niet, Hen vast wel, wij zijn wel een beetje nat, 't is even een fijn wagentje". Dik gluurde naar binnen, „Ik zou er best zin in hebben!" Han tuurde weer over het wa ter. De zon toverde er lichtglan zen op, van het piertje zag je niets meer. Hoe ver zouden ze wel geweest zijn? Als ze er nu eens niet meer af hadden kunnen komen? Han huiverde, nee, daar wou ze liever niet aan denken. Daar kwam Hen weer te voor schijn in het badpak dat hem veel te groot was. Op zijn knieën had hij grote pleisters, en zijn ene hand was er ook mee ver- „Hebben we hem nu niet mooi opgeknapt?" lachte de dokter. „En nu die voet van jou nog." Een beetje angstig stak Han haar been uit. Twee tenen had ze kapot gestoten en daar werd heel voorzichtig een verbandje omge legd. „Verder geen gewonden meer?" „Nee dokter!" Dik zijn voet deed ook wel pijn, maar 't zou wel zo erg niet wezen, hij had maar gauw zijn schoenen aangetrokken, er naar te kijken. Boudewijn voelde niets meer, beweerde hij. „En nu gauw naar huis. jol gens!" Vragend keken ze elkana aan, moesten ze nu toch lopM Han peuterde aan haar schoj die ze niet vast kon krijgen, stond er stil bij. Verlegen za| langs de veel te lange jas, zo hij toch niet naar huis lopen? De dokter was nog met koffer bezig. Han zat nu met een wanhojJ gezicht op de treeplank. „Ik 1 dat eind niet lopen", beduidde J de„&T we vragen of we 1 gen rijden?" Dik durfde best. „Ben je mal. Niet doen hooi Daar wilde Hen niets van we* „Als we nu nog vroegen of 1 een eindje mee mag." „Kan je best doen!" vond Bol „Nou vooruit, en dan zal J hem meteen bedanken voc hulp. Het was toch wel van hem om direct naar o te komen," en meteen stapte I De dokter achter de auto hf alles gehoord, en kon slechts r moeite zijn lachen inhoudej toen Hen in de regenjas naj hem toe stapte om te bedal

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 16