Vanavond Anton Geesink als zingende boef in VPRO -amusement Het geheime dorp l Musical in zakformaat Rika Jansen bedankt voor twee tv-shows ZATERDAG 11 DECEMBER 1965 ETHERG01V£N-ETHERG01V£N.ETHERG01VEN-EIHERG0LVIN cthergoiven-ethergolven-ethergolven-ethergolven- 18.20 Voor de teenagers. 19.20 Radioraad. 20.00 Nieuws 20.05 Oude en nieuwe dansen. 20.45 Licht instrumentaal trio. 21.10 Een huis vol vreem den. hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.40 Liedjespro gramma. 23.10 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws Hilversum II. 298 m. KRO: 19.00 Nieuws 19.10 Aktualiteiten. 19.30 Nieuwe klassieke grammofoonplaten met commentaar. 20.10 Ik beschuldig, hoorspel. 21.00 Bij Cascade te gastlicht muziekprogramma. 22 00 Licht instrumentaal sextet. 22.10 Roulette, muzi kaal spelletje. 22.25 Boekbespreking. 22 30 Nieuws 22 40 Tussen licht en donker, ging. 2255 Utrechts Stedelijk orkes klassiek pianoconcert. 23.55-24.00 (Van onze radio- en tv-redactie BUSSUM „Ik zocht naar een rolbezetting voor de drie „gang sters" in „Hands up, Majesteit!" en zag toen dat er één bij moest zijn die de breedgeschouderde he-man moest voorstellen. Toen had ik de keus tussen een acteur en iemand die het uiterlijk van een geweldig sterke man had. Omdat er nauwe- tekst is voor die figuur, heb ik voor hét uiterlijk gekozen en na tuurlijk dacht ik toen aan Anton Geesink. Nou, Anton voelde er wel iets voor en ik heb het aangedurfd omdat hij geen cameravrees heeft. Die man is al zó vaak geïnterviewd en gefilmd Dat is, wat regisseur Rob Touber' VPRO) zegt over het feit, dat onze udokoning vanavond in de spiksplin ternieuwe gedaante van een musical- speler op het scherm verschijnt. U weet, over deze kwestie is nogal wat stof opgewaaid: de tenor Louis van Tulder heeft er zelfs in een brief openlijk bezwaar tegen gemaakt dat Anton „zomaar gaat zingen" „Ach, die brief slaat nergens op", meent Rob Touber, „het is heus geen vocaal debuut, die zangrol is maar leel erg klein en het optreden van Anton heeft hij in de eerste plaats aan zijn gestalte te danken." Bij de televisie kan veel, zo niet alles. Niemand moet er zwaar aan til len, dat Anton Geesink als zingende acteur verschijnt in deze „musical in zakformaat", het is een speelse gedach te van een regisseur geweest. Bij de opnamen hebben Henk Votel en Piet Römer, de beide andere gang- iters, Anton broederlijk geaccepteerd men heeft veel plezier gehad. Anton heeft wat acteer-ervaring opgedaan bij het filmen in Italië en hij is de onverstoorbare, die het alle maal best vindt en van zo'n aardig intermezzo helemaal geen levenskwes tie maakt. Hij is er bepaald de man niet naar, acteurs van naam naar de kroon te steken en hij gaat beslist geen „car rière op de planken" voorbereiden, weineen, hij blijft liever op de judo- mat VOORTIJDIG Intussen komt de VPRO voortijdig met deze produktie op het scherm. Zij stond voor januari op het programma. Aangezien de VPRO niet over veel zendtijd beschikt en er voor die maand ook een programma met Lia Dorana was gepland, moest „Hands up, Majesteit!" er ineens vroeger uit. Dat werd haast-je-rep-je-werk: „En dat we tóoh nog aan een ideale rolbe zetting zijn gekomen, mag een mirakel heten!" zegt de regisseur ervan. De enige acteur, die zijn medewer king moest laten vallen (in verband met de gelijk-vallende opnamen voor het programma „Kwets-uur" dat ook vanavond op het scherm komt) was Leen Jongewaard. Henk Votel neemt nu zijn plaats in. Bestellingen en uitnodigingen voor Greetje NIEUWERKERK De bestellin gen voor de plaat van Greetje Kersbergen blijven Nieuwerkerk aan de IJssel binnenstromen. Zoals bekend heeft dit pas ontdekte zan geresje beloofd de opbrengst van haar eerste plaat te geven voor de bouw van een nieuwe kerk in haar woonplaats. Zelf krijgt zij steeds meer uitno digingen om medewerking te verle nen aan grote en kleinere avon den. waarop tevens een actie voor haar^ kerkbouwplan wordt ge- _Öp giro 113100 t.n.v. actie comité GKN zijn nu ook de eerste bestel lingen binnengekomen uit Ameri ka. Vorige week maandagavond is Sid Baron daar begonnen met zijn eerste radiouitzending over de In Nieuwerkerk zelf komt de verzenddienst nu pas op gang. Men wil alle bestellingen, die nu binnen zijn volgende week verzen- Scène uit de musical „Htmds tip. Ma jesteit!'.', met de drie gangsters ge schaard om de intrigerende repu blikein (Henk Molenberg)De drie boeven van links naar rechts: Anton Geesink, Henk Votel en Piet Römer. Radioreportage HILVERSUM Morgen zal de re portagedienst van de AVRO tussen 21.00 en 24.00 uur verslag uitbrengen van de hoogtepunten van de ontmoe ting in de ruimte tussen de Gemini-7 en de Gemini-6, welke laatste morgen middag wordt gelanceerd. Opspraak. NTS. 20.00 Journ: beeld. AVRO: 20.30 Kunstgre Moest er op het laatste'ogenblik wor den gehaast, de voorbereiding van het spel, heeft zich breed, qntwikkeld, want het is alweer jaren geleden, dat Rob Touber het verhaal „Gentleman, the King!", een kleine Britse satire, in een boek las. Hij vond het zo aardig, dat hij Jaap te Merwe vroeg, het gegeven tot een radiomusical om te werken. AANGEPAST Recente gebeurtenissen brachten Rob Touber het stuk weer in herinne ring en samen met de auteur ging hij het bewerken voor televisie: „We hebben het geactualiseerd naar de geest van de tijd", vertelt hij erbij, „er speelt iemand in mee, die zich tegen de monarchie keert, al moet er aan worden toegevoegd, dat deze repu blikeins-gezinde jammerlijk om het le- Of dit allemaal werkelijk grappig zal zijn, moet vanavond blijken. Het verhaaltje op zichzelf is gauw verteld: het is gesitueerd in het gefantaseerde koninkrijk Trombonia. waar de rijks kanselier Julius baron van Terpo (Henk Molenberg) bijzonder eerzuchti ge plannen heeft. Hij vindt dat hij zelf beter zou kunnen regeren dan zijn neef de monarch Leonidas XXXVII (Vincent Nelissen) en wil dus de ko ning van zijn troon stoten. Hij voorziet zich van drie gangsters (daar hebt u ze dan!), die het werkje voor hem moeten opknappen en dat zijn beruchte typen die hij helemaal uit Chicago haalt: de geslepen Katje Gauwgauw (Piet Römer), de vinger vlugge Sammy Patat (Henk Votel) en de dommekracht Mo (Anton Geesink).; ink). hem dwarszit „een kopje kleiner te j f^Hmüzïêic" _cèl25-8_3Ö De g: maken", waarna hij zichzelf als presi-1 Morgenwijding.' 9.00 Opei dent van de republiek wil uitroepen. Waterstanden. 9.40 st< zenkoor. 10.00 Voo: Vol moed komen de drie hel paleis 1227 Nieu„,. 1230 binnen, dringen binnen bij Leonidas Landbouwkromek. 12 37 Lichte orkestmu- de zoveelste en als zij met de kreet ziek- 13°o Nieuws. 13.10 Journaal. 13.30 De „Hands up majesteit!" hem willen vel-"C?'dT vréïw-^fsM'S.K len, blijkt de monarch een allervrien- Nieuws 16.15 Antieke wortels van modern delijkst jongetje van negen jaar te bijgeloof, iezing.^16.30 stereo: viooi zijn, dat op slag de harten van zijn 1 jJe p^dvlndT "'MM belagers steelt. Dan is het de snode oom Julius (die als een soort regent ,I'11J!ersun - optreedt) die het drietal teken zich i JjJUW«SiéilSUIKs ESSSluS krijgt en roemloos sneeft. Nieuws. 8.10 Grammofoonmuziek. 8.15 Gewij de muziek (gr.). 8.30 Nieuws. 8.32 Licht* In het verhaal treden ook een paar Voor ^h^vrouw^STÏo dames op (hoe zou dat anders kun-1 Klassiek "pianospel (gr). 10.20 Theologische nen!) en dat zijn Laila de Greef als i etherleergang. 11.05 Lichte grammofoonmu- - en tuinbouw, s en lichte mi 4.05 Schoolradio. 14.35 Klassiek vioolco gr 15.00 Bijbeloverdenking. 15.30 Oude Ne- id I. NTS: 19.00 Nieuws in het Klaas Vaak. VPRO: 19 05 Patrouil lewagen 54 antwoord!. TV-film. ld md the 6tars: belichting 1 het filmvak. 19.53 Ballet- 2150 Chantage, d NTS: 22.40-22.45 Journaal. Ierland II. NTS: 20.00 Nie NTS: 22 15-22 20 Journaal. KRO: „Zeer te betreuren'' Toon Hermans-show voor radio en tv HILVERSUM Op onze vraag „Is dat waar?" antwoordde een woord voerder van de KRO-televisie: „Ja. Ri ka Jansen komt de voorlopige afspraak voor nog drie televisieshows niet na. Dat is in geen geval contractbreuk: wij hadden toezegging voor één en optie op nog drie programma's. Wij hebben echter een brief van haar echtgenoot en manager de heer Kees Manders gekregen, waarin staat dat Rika niet tevreden is over de regie van haar uitgezonden show en daarom afziet van de volgende. Wij vinden dat geer te betreuren, maar zij heeft het recht verder te bedanken." u en ik hebben natuurlijk niets ge zien van „verminkingen van optreden door de regie", zoals in de brief (nu pas geschreven!) wordt gezegd. Wij hebben een vlot en zeker inslaand pro gramma bekeken, al was er wel iets aan te merken op het geheel. Maar Rika had, zo zegt ons de KRO, liever een andere volgorde van de di verse nummers gehad. Zij vindt dat haar totaal-optreden daaronder heeft geleden, dat het veel beter had ge kund en ja, wat doet men daarte gen? Niet, dat het programma m den lan de slecht is ontvangen. Rika Jansen heeft zelfs zeer hartelijke reacties ontvangen, ook van bewonderende col lega's, die er iets meer van kunnen weten. Het was, evenwel, haar televisiede- buut. Camerawerk komt anders aan dan podiumwerk: en zeker in een spe ciaal voor het medium gespeelde show heeft de regisseur (in dit geval Fred Rombouts) recht op eigen interpreta tie van het geheel. Vele kijkers zullen mèt de KRO te leurgesteld zijn, dat Rika Jansen zich heeft teruggetrokken: wij voor ons hadden haar ook best terug willen zien. (Vai f radio- en tv-redactle) BUSSUM De AVRO heeft besloten op dinsdag 28 december a.s. voor radio en televisie tegelijk drie uren lang een herhaling te geven van dc Toon Her mansshow, welke eerder op 27 februari van dit jaar op het scherm kwam. Men wil er nu ook radioluisteraars van laten genieten. De uitzending, op Hilversum 1 en Ned. 1, zal van 8.20 tot 11-20 uur Toon Hermans, die anders niet zo houdt van herhalingen (zegt de AVRO), gaat met deze her-uitzending graag accoord. Hilversum I. 402 m. VARA: 8.00 Nieuws eiP iportmededelingen. 8.18 Weer of geen weer. 9.00 Sportmededelingen.) 9.45 Geestelijk le ren. toespraak. IKOR: 10.00 Kinderdienst. 030 Hervormde kerkdienst. 11.30 Vraag en mtwoord. 11.40 Grammofoonmuziek. 11.45 Re ligieuze kroniek. AVRO: 12.30 Bont muzikaal programma. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand •reld. lezing. 13.20 Carrousel. 14.30 orkest en vrouwenkoor van de Ita- nroep en zangsoliste: klassieke mu ziek. 15.30 Programma voor de Nederlandse strijdkrachten. 16.00 Zingen geblazen. 16.30 Sportrevue. 17.00 Bont muzikaal programma J- jeugd. 17.50 n.). VARA: 17.30 Voc Ie over aktuele gebeurte- mtree. cabaretprogramma. 21.30 Gent - Terneuzen en het kanaal, klank beeld. 21.55 Hongaars zigeunerensemble. 22.30 Nieuws. 22.40 Aktualiteiten en uitslagen 2e klas voetbal, 23.00 Stereo: Het Weens Oktet: klassieke en moderne muziek (opn.). Inleiding 9.45 Nieuws en waterstanden. KRO: 10.00 ig hoogmis. 10.05 Eucharistieviering. Nieuwe criminele tv-serie (VPRO) BUSSUM We krijgen er weer een ...euwe buitenlandse misdaad-serie bij op het scherm: de VPRO heeft de uit 14 afleveringen bestaande Engelse filmreeks „Chantage" aangekocht en wil daarmee van vandaag af aan, telkens de zaterdag avonduitzendingen op Ned. 1 besluiten. De serie is samengesteld door Stella Richman, die daarbij uitging van de ge dachte dat chantage niet alleen slaat op financiële afpersing, maar ook door het uitoefenen van morele of psychologische druk op medemensen. In de eerste aflevering „In het n: geheten, krijgt men te zien hoe Frank Dunn, een welgestelde middenstander eigenaar van een aantal kruideniersza ken, een huis heeft gekocht in een mon daine voorstad. Hij wil graag worden opgenomen in de gemeenschap van bewo- en moedigt daarom zijn zoon Geor- an, vriendschap te sluiten met Ver- Forster, zoon van de buren. Niet wetende, dat deze Vernon aanvoerder is van een jeugdbendeen dan begint veel ellende. orkestmuziek kinderen. 14.00 stereo: zangsoliste. 15 00 Muziek blijvers (16 20 Toto-uitslagei sein: rubriek voor kunst en Cultuur, cuw- VENT VAN KERKEN: 17.00 Kerkdienst van Ivangelische Gemeente. NCRV fsawapus-* Jgen.) 16.30 Tijd- VANAVOND TE ZIEN Nederland 1 VPRO 7.05 uur een nieuw dol avontuur van komische politiemannen in Patrouillewagen 54 7.30 uur aflevering van Hollywood and the stars. 8.20 uur kleine musical „Hands up, majesteit!" 9.05 uur Kwets-uur, zorgeloos amusement. 9.50 uur eerste aflevering van de nieuwe serie „Chantage". Nederland 2 VARA 8.01 uur vierde deel van „Tom Frazer", thriller. 8.30 uur rubriek „Uit". 8.55 uur detective Amos Burke lost weer een moordgeval op. 9.45 uur sportrubriek. VANAVOND TE HOREN Hilversum I VARA 6.20 uur teenagerprogramma. 7.20 uur zitting van de Radioraad. 8.05 uur dansmuziek. 8.45 uur optreden van het Cocktail-trio. 9.10 uur hoorspel „Een huis vol vreemden". 10.40 uur liedjesprogramma. 11.10 uur naplaten met Mies Bouwman. Hilversum II KRO 7.30 uur bespreking van nieuwe klassieke platen. 8.10 uur hoorspel van de zee: „Ik beschuldig". Waarom verging „De Stortemelk?" 9.00 uur amusementsprogramma met spelletjes. 10.10 uur Jules de Corte in Roulette. 10.55 uur Utrechts Stedelijk orkest en de pianist Eduardo de Pueyo in het 2e pianoconcert van Brahms. Brick Bradford geestelijke liedbewerkin- orkest. 18.20 Geestelijke huismu ziek (opn.). 18.40 Verterend verlangen, klank beeld 19.00 Kerkorgelconcert (opn moder ne muziek. 19.15 Schema 13. lezing. 19.30 Samenzang: Geestelijke liederen. 20.00 Nieuws. 20.07 Reflex. KRO: 20 15 Wissewas- sen. 20 40 Gesprekken over de realiteit van (9). 2100 Stereo: Klassiek medie. NTS 22.25-22.30 Jour Nederland H. NTS: 19.00 Engelse les voor jeginners. 19 25 Vakantiegenoegens, teken- 'ilm. 19.33 Belle en Sebastien, TV-feuilleton /oor de jeugd (dl. 11). 20.00 Journaal. 20.05 filmpje. 21.25 't Is n beeld. 22.15-22.20 Joi 45 Lichte grammofoonmuziek. 2355-24.00 Hilversum III (FM-kanalen). NRU/ AVRO. )0 Nieuws. 9.02 Lichte orkestmuziek. 9.30 Muziek uit alle windstreken (gr.). 10.00 12.00 Nieu' ziek. NRU/VARA: 12.30 Ankara - Athene: platenprogramma 13.00 Nieuws. 13.07 Licht* muziek. 14 00 Nit Latijns-. "30 A de buitenlandse arbei- Lichte grammofoon- .02 Rome - Madrid tlandse arbel- 14.30 Dansorkest en solist 5. 15.02 Licht platenprogrami 1750-18.00 Licht r itslagen.) 17.0C nuziek (gr.). NRU/AVRO ziekprogramma (opn.). X Na een korte ziekte is in Oakland (Californië) op 79-jarige leeftijd overle den ds. C. Oscar Johnson, die van 1947 tot 1950 president was van de Baptisten Wereldalliantie. Op het wereldcongres van de BWA. dat in juni in Miami Beach werd gehouden, was hij nog een van de sprekers tijdens de slotzitting. Senmoet Het Haags 3 de kleuters. (Om ll.00 l klassieke 13.35 Liedjes kamermuziek 15.55 Viool klassieke muziek. 16 20 Herha ling Steravondwedstrijd december jl. 17.00 Vo< •an donderdag 2 ie kleuters. 17.15 de jeugd. 17.30 Voor de tieners. 1750 OverheidsvoorlichtingHet Surinaams Mu seum. 18.00 Kerkorgelconcert: klassieke en moderne muziek. 18.20 Uitzending van de Anti Revolutionaire Partij. 18.30 Stereo: Licht orkest (gr.). 1850 Openbaar Kunstbe- ium III (FM-kanalen). NRU/ KRO 11.02 Aktualiteiten. 11.05 Aktualiteiten.*12.00 I 13.05 Licht muziekf (gr.). 14.00 Nieuws. 14.02 Aktualiti Licht gevarieerd platenprogram 64 Heintje begon zachtjes te lachen en ging kalm op zijn rug op het bruggetje liggen. „Een soort vrouwelijke Hugo de Groot dus!" „Ja, zo iets," zei Das droog. „Als het lukt. probe ren we het met de anderen ook, hoewel die natuur lijk veel te groot zijn om in een wasmand gestopt te worden." „Maar wat heb ik er eigenlijk mee te ma- „Jij, jij moet het zaakje chaufferen." Heintje zweeg en floot tussen zijn tanden. Hoe wel hij doodkalm was, maakte er zich van binnen een zekere plezierige opwinding van hem meester. Hij schaamde zich een beetje over zijn gevoelens en gedachten. Hij kon niet, zoal Gert, alleen maar op de bres staan voor de verdrukte mensheid of het vrijheidsideaal, hij kon met geen mogelijkheid somber of droefgeestig zijn om oorlog en ellende. Hij voelde zich in het gevaar als een vis in het water. Hij kon zich niet zonder afschuw indenken, dat hij later weer op een kantoor zou moeten zitten staten maken. Er was ook een beetje teleur stelling. gekwetste ijdelheid: daarom alleen dus had oom Chris hem voor dit baantje uitgezocht, omdat hij chaufferen kon. Vreemd om hier op de brugleuning te zitten en op te kijken naar het blauw van de zomerhemel, zo vredig en stil. met het kabbelende water onder je voeten, struiken en berken dichtbij, waarin je de vogels kon horen fluiten, terwijl ginds in een vochtig varkenskot een mens verborgen zat en dood en verderf mis schien rondslopen. Verzet en doodslag hadden al leen maar betekenis als je er vlak voor stond, het je zelf betrof als je toesloeg of wanneer er toege slagen werd. Het leven ging verder. Het was niet DOOR H H. VAM MIJNATTEM— DOFFEGNIES half zo opwindend als de mensen het je wilden doen geloven. Een nachtmerrie als je al de emo ties achter elkaar zou beleven, eentonig bijna nu de tijd het kluwen afrolde met de gevaarlijke knopen er zo terloops tussengevoegd. „Zeg. slaap jij?" vroeg Das, een tikje veront waardigd. Heintje veerde op. „Nee. ik dacht, dat alles wat je je als bergen voorstelt, in werkelijkheid ge woonlijk maar molshopen blijken te zijn. We ma ken nu toch geschiedenis, en wat doen we anders dan een beetje kat en muis spelen? Ginds gaat de kat en wij zijn de muizen, die vroeg of laat gegre pen worden, omdat de kat een vijand is, die wij niet veel kwaad kunnen doen. Wie zal er zich nog druk om ons maken als de oorlog gewonnen is?" „Wacht maar, straks zullen er zoveel helden en heldenverhalen verschijnen, dat alle illegale wer kers in een hoekje kruipen om zich te schamen." spotte Das. „Och, loop heen", zei Heintje, „net of het me daar om te doen is. Ik bedoel maar, als je vroege re geschiedenisboeken leest, is het net of de men sen geen tijd hadden om zelfs maar te eten of te drinken of te slapen en wij.... de meeste tijd* verdoen we met wachten en ons vervelen." „Misschien heb je nu meer aan hersens en zenu wen. Daarginder komt de auto', zei Das. Hij greep Heintje, die op wilde springen, bij de arm. „Blijf zitten, je leeft niet meer in de middeleeuwen. Lijkt het je nuttig er zo openlijk op af te stormen en je belangstelling te tonen in een wasserijauto, die een wasmand gaat afzetten bij een klant daar?" Hij wees op het dak van een hoeve, juist te zien boven het struikgewas. „Bovendien zal de auto eerst moeten keren en wachten tot een paar meisjes, die je zo dadelijk zult zien verschijnen, de mand vuil goed komen brengen." „Oh," zei Heintje verbouwereerd, „en dan?" „Nu, en dan slenter je erheen en neemt de plaats van de chauffeur in, die je de nodige papie ren zal geven. Een van de meisjes gaat ook mee en je mag best een beetje met haar vrijen als de Duitsers het goed kunnen zien." Heintje voelde zich plotseling klein en onderge schikt. „En welke route moet ik volgen?" „De grote weg natuurlijk. Wasauto's rijden niet op zandwegen als het niet strikt noodzakelijk is om klanten te bedienen. Oh ja, en er gaat ook nog een man mee. een jongen van de knokploeg uit Zwolle. Met z'n beiden rooien jullie het zaakje wel als er mikmak van komt! Hij is nogal een driftig heer. Als je de Jodin hebt afgeleverd, zal het meisje, „Toos" heet ze, je de adressen wijzen, waar je de wassen moet afgeven, het bedrijf kan niet stil blijven staan. Als je klaar bent, kom je over Epe terug. Dan loop je niet zo in de gaten." (Wordt vervolgd) 17.05-18.00 LicI 17.00 Nieuws.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9