Weekagenda Lekasin Engelse meisjes deden trommelvlies-aanval Gelukkig is er nog de snelle en zekere pijnverdrijver Galerie Cartouche met werk van Fer Hakkaart en van Kees Buurman Eerste systeem bouw flats in Mors toegewezen w Stormweer deed aanvoer sterk teruglopen PERSOONLIJKE LENINGEN MLlWh LfcilDSE COURANT ZATERDAG 11 DECEMBER 1965 The Liverhirds in Leiden LEIDEN Gisteravond was het dan zover. Vier Liverpoolse meisjes in de aanvallige leeftijd van achttien jaardie zich de Liverhirds noemen, deden op haar driedaagse Nederlandse trip het eerst Leiden aan. Ze had den in de States al veel roem geoogst en in Duitsland zijn ze zelfs bijzon der populair. ken, als de vier haar eigen instrumen- Zaterdag Afd Leiden Kon. Ned Natuurhist. Ver j bezoek museum geschiedenis natuur- j wetenschappen. Afd. Leiden Ned. Reis-Ver.: excursie :aar museum oudheden. Rapenburg Oude Vest 13, S u.: C.J.V. De Valk, midwinterbal. Herv. jeugdgebouw, Hoogl. Kerkgracht (4. 8 u.: jongerensoc., voddenbal. Rapenburg 10: jongerensoc. 't Roefje Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 u: Haagsche Comedie met „De vervolging van en de moord op Jean Paul Marat". Den Haag: Diligentia, 2.15 uur: toneel- troep Arena met ,De kikkers" 8.15 u De Nieuwe Komedie met Romulus de Scheveningen: Kurzaal. 8.15 u.: Het Residentie-Orkest, met alt en ienor Zondag Gehoorzaal, 10.30 uur: bijzonder Ker- kewerk Herv. Gemeente. Iskar Aribo en r. P. L. Schoonheim over Magnificat an Bach (met omlijsting). Museum Volkenkunde, 3 uur: film De Moking, levensader van Azië", met inleiding van drs. T. J. C. Brasser. Rapenburg 10, 8 uur: jeugdsoc. De Spil 5 b ontvangt ds. A. J. Lamping. Maandag De Doelen, 8 uur: amateurfotografen, oespreking bondscollectie. Stationsweg 35a, 8 u.; oudleerlingen Ambachtsschool, papierfabricage en irukprocédé's. Gehoorzaal, 8 uur: uitvoering Wei- onin' nachtsóratorium door Con Arriore. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8,15 Ned .Danstheater. Den Haag: Diligentia, 8 u.: cabaret lons Jansen. kheveningen: Kurzaal, 8.15 u.: eind- '1* litioering Kon Conservatorium. Dinsdag Gerecht 10, 8 uur: afd Leiden P.SP. sleiding over ideeën van Bellamy, ■den Schelpenkade 6, 8 uur: afd. Leiden Kon; Natuurhi ilijkt Ik had dus een enorme tienerschare in de Stadsgehoorzaal verwacht. Dat viel hard "tegen. Misschien waren een paar honderd stoelen bezet, later nog wat meer. Maar je kunt dat toch geen daverende belangstelling noemen. Iemand verzekerde me. dat het lang niet allemaal Leidse jongelieden ren: Hagenaars en Haarlemmers den er ook tussen zitten. Ik heb er. eerlijk gezegd, niets van begrepen. In de ontzaglijke herrie, die de Birds maakten, waren nauwelijks twee tonen te onderscheiden. De ge noemde herrie was permanent foT-te fortissimo. Een van de dames scheen te zingen, maar het hoe-of-wat mocht ik niet te onderscheiden. Twee andere Birds betokkelden elektrische gitaren en de vierde drum de zo fel en zo hard het maar kon. Enkele microfoons, kreten, gefluit en ritmisch geklap vergrootten het la waai nog aanmerkelijk, zodat het mij in de zaal al spoedig te veel werd. Met opkomende hoofdpijn zocht ik een goed heenkomen en vond ii hal suppoosten, die het daar gedempte geweld nauwelijks konden verduren. Ik wilde graag weten, wat dat verscheurende geluid nu eigenlijk betekende of bedoelde. Maar nie mand wist het. ook de organisa tors niet. Het scheen toch wel iets unieks te zijn. een tijdsverschijn sel. een tienersensatie. Geen woord kwaad er over. Hoe kun je lelijke dingen zeggen over iets dat je niet begrijpt. Misschien ook zou alles menselijker hebben geklon- hist. Ver., demonstraties door le- Vredeskerk, Burggravenlaan. 8 uur- Imperium met „De ster van Bethlehem". Schouwburg, 8 uur: „De Gastspeiers' met „Als de klok waarschuwt". Breestraat 19, 8 uur: alg. iedenverg. De Natuurvriend. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw- mds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Jacobazaal Den Burcht, 8 u.: filmclub K en O., Western-programma. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 N'ed. Comedie met „Het onderzoek". Den Haag: Diligentia. 8.15 u.: Herman Krebbers viool en Danièle Dechenne Den Haag: Remonstr. kapel Laan Meerdervoort, 8 u.: Haags Baroktrio. Woensdag Museum Volkenkunde, 3.30 uur: film .Bali", kinderen onder 12 jaar toegang J" onder geleide. Breestraat 19, 8 uur: afd. Leiden Tuin- Plantkunde. Foyer Gehoorzaal, 8 uur: feestavond De Sleutelbloem. Stationsweg 35. 8 uur: Iedenverg. kyno- bgenver. Rijnlahd. Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 uur: avond gebed. Camera. Hogewoerd 49, 7 en 915 u.: <n O.-film, „The Hustler". Den Haag: Kon Schouwburg, 8.15 ''entrum met „Lief zijn voor Sloane". Den Haag: Diligentia, 8 u.: uitvoering N'ng Kon. Bond Zangverenigingen. Scheveningen: Kurzaal, 8.15 u.: Resi- "entie-Orkest. met piano. Donderdag Fruinlaan 15, 11 uur: afscheid dr. A Zuiderkerk, 2.30 u.: jeugdconcert Toon- Zuiderkerk. 8 u.: concert Toonkunst 'd Kamerkoor. Kleine zaal Gehoorzaal, 8 u afd. Lei- Ned Reis-ver.. Zwitserland-avond. Kantine Clos en Leembruggen. Derde ;''innenvestgracht 3. 7.15 tot 9 30 u.: ruil- ond Philatelica Gehoorzaal. 8 u.: Residentie-Orkest K. i O. Den Haag: Diligentia, 1 kwartet, viool. Rijnsburg: Flora. 3 tot 5 uu cheidsreceptie A, van den Bos. Dekany- Vrydag Academiegebouw. 4 uur: inauguratie A. R. Bloembergen (burgerlijk ■cht). Zaal Koningskerk (Noord). 7 30 tot 10 ruilclub voor verzamelaars. Den Haag: Kon Schouwburg. 8.15 u.: aagsche Comedie met „Er is een moord pleegd". Den Haag: Diligentia, 8 15 u.: Nederl kamerorkest. Zaterdag Rapenburg 10: sociëteitsavond 't Roefje Hoogl. Kerkgracht 44, 8 u.: Herv. jon gerensoc., modeshow. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 u.: 'laagsche Comedie met „Dylan Thomas". Den Haag: Diligentia. 2.15 u.: Arena et „Dag ezels": 8.15 u.: De Nieuwe komedie met „De gevierde liefde" Scheveningen: Kurzaal. 8.15 u.: Con certgebouworkest. met violist. Doktersdiensten Dokter Tegelaar, Burggravenlaan 14, iel. 34092; dokter Brand. Zocherstraat 1. 'el 26946: dokter Mastenbroek, Houtlaan 21 tel. 53156: dokter Ligtenberg, Witte Singel 33, tel. 22630; dokter Pieterse, Hoge Rijndijk 4, tel. 24403. Bij geen gehoor dok. lerstelefoon 22222. Parasieten in het Groot-Auditorium LEIDEN Gistermiddag heeft dr. F. A. Bruijning, benoemd tot ge- oon hoogleraar in de parasitologie aan de Rijksuniversiteit, in het Groot- Auditorium zijn ambt aanvaard met het uitspreken van een rede, getiteld ,De evenwichten tussen gasten en gastheren". In december 1865 werd ih Berlijn een vergadering gehouden waarop de grote Virchow wees op het gevaar van de trichinosis, die kort daarvoor talrijke mensenlevens had geelst, aandrong op een verplichte keuring van varkensvlees. In de daaropvolgends decennia wer den de cycli van de belangrijkste pa rasitaire ziekten ontdekt. Thans heeft de parasitologie zich tot een belang- ijke wetenschap ontwikkeld. De parasiet kan de gastheer binnen dringen of zich op zijn lichaam ves tigen en zich hier handhaven en na komelingen produceren. Belangrijk dat een wisselwerking tussen gastheer en parasiet optreedt, die tot een even wicht voert bij de aangepaste para siet. Door verschillende oorzaken kan dit evenwicht echter verschuiven, met voor de parasiet of de gastheer ernstige gevolgen. In veel ontwikkelingsgebieden zien we dat het evenwicht sterk in hei voordeel van de parasiet wordt ver plaatst. Door het aanleggen en uit breiden van irrigatiewerken, stuw dammen en het uitbreiden van het landbouwareaal kunnen de als tus- sen-gastheer optredende slakken zich snel vermenigvuldigen, waar door bilharziasis ontstaat, een ziekte waaraan thans miljoenen mensen lij den. Het zoeken naar middelen ter bestrijding daarvan is nog in volle gang. hadden gebruikt Het waren melijk Nederlandse en dus geleende. Toch voel ik me beslist gelukkiger in een fabriekshal vol actieve boren en hamers. Voor mij hóeft het niet De Liverbirds verlieten Leiden weer spoedig; ze moesten nog naar Amstelveen en naar trecht. op de zelfde avond. Als dat geen kunst is.... Joh. van Wolfswinkel Kerstviering Leiden LEIDEN Zondagavond 19 de- oember om kwart over acht wordt in de stadsgehoorzaal een grote open bare advent-kerstviermg gehouden. Het motto is: Komt, verwondert u hier, mensen. De bijeenkomst gaat uit van het comité Advent en Kerst mis, de Oecumenische Raad Leiden en het dekenaat der rooms-katholie ke kerk. Het programma: samen zang, lezingen, koorzang en instru mentale kerstmuziek, drie korte toe spraken, gezamenlijk gebed. Vrijdag 24 december is er samen zang op het Stadhuisplein, 's avonds van kwaa-t voor acht tot kwart over acht. Het motto is hier: Komt allen tezamen. Geveilde percelen LEIDEN In het venduhuis der no- irissen werden de volgende percelen geveild t.o.v. de notarissen J. C. van Eek en F. K. Lagerwey te Leiden: woonhuis Sieboldstraat 24 op f 16.600 door dhr Mol q.q.. 2 pakhuizen Koolgracht 1 en 2 op f 3.050 door B. v. Leeuwen q.q. LEIDEN GISTERAVOND is onder grote belangstelling van Leidse kunstkringen de nieuwe galerie „Cartouche" van de heer Bud Oosterom geopend. Deze eerste Leidse galerie is gevestigd in het pand Langebrug 67, een oud huis, vor bewoning niet meer geschikt, maar verrassend bruikbaar gemaakt voor het doel, waartoe het thans is bestemd. Gelijk met de in gebruikstelling van de nieuwe galerie werd door de heer Tjeerd Segaar ook de eerste tentoonstelling geopend; schilderijen, grafiek en tekeningen van de bekende Leidse kunstenaars Fer Hakkaart en Kees Buurman. LEIDEN De 303 centraal ver warmde flatwoningen in de wo ningwetsector, die in systeem worden gebouwd in het Mors- kwartier, zijn nu zover klaar, dat de eerste flats zijn toege- Welke apotheek? Doeza-apotheek, Doezastraat 31. tel 21313, en Haven-apotheek, Haven 18, tel. 10085. Zat. 11 dec. 's-morgens van 3 tot 12 ook open apotheek Centraal, Breestraat 74. tel. 20552. De zaterdag-, zondag-, avond- er nachtdienst van de apotheek LEIDER- iORP wordt waargenomen door de Ha- en-apotheek. De dienst van de apotheek VOOR SCHOTEN wordt zondag 12 dec. van f l uur waargenomen door de Doeza- apotheek. De apotheek OEGSTGEEST is geopend Films Camera '2.30. 7 en 9.15 uur): De roze panter (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): My fair lady (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De wreker der vermoorde meisjes (18 jaar); w( dag: Het bed (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur: Commando des doods (18 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): donderdag vrijdag: De glimlach van een zomer nacht; zaterdag en zondag: Wilde aard beien: maandag en dinsdag: Het oog var de duivel:: woensdag: Het zevende zegel (al deze Ingmar-Bergmanfilms 18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De trein (18 jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal: schilderijen, gouaches en :keningen van Herbert Fiedler uit een Haagse particuliere verzameling, van 17 c. tot 24 jan. Rapenburg 10: tentoonstelling werken m Henk Overduin (10- -12 en 24 u.>. zaterdags gehele dag. tot en met 31 de cember. De Ruif, Janvossensteeg 59: rotapren- n van Aad Veldhoen, van 29 nov. tot 24 december. Rapenburg 73: schilderijen, tempera's, gouaches en tekeningen van Jan Hen drik Steven Gijsbers (van 1 tot en ;c., geopend op werkdagen van 9 tot 18 uur) Langebrug 67: werken van Fer Hak kaart en Kees Buurman, van 10 tot 31 dec., maandag tot met vrijdag 2 tot 5 7 tot 9 uur. zaterdag en zondag van 2 tot 5 uur. Wassenaar: kunstzaal Heult, Hoflaan 7: tentoonstelling van schilderijen en etsen Willem Witsen en kleine werken van beeldhouwer L. O. Wenckebach (4 dec. met 6 jan., dag. 10 tot 17 uur, bo vendien op dinsdagavond van 8 tot 10 kerstdagen. Oud en Nieuw en op! zondag gesloten). gouden verlovingsringen Constant - Love - Anjer - Desdree Juwelier v. d. WATER heeft ze. Haarlemmerstraat 181. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten en zonder kostenverhoging. Altijd voordelig. de gehele dag gesloten. wezen. Het Nederlands Bouw- syndicaat, dat de serie bouwt, hoopt het gehele plan omstreeks juli-augustus van het komende jaar gereed te hebben. De blakken staan in de zgn. Edélstenenbuurt, en wel aan de Dr. Lelylaan, de Diamantlaan, het Granaathof, het Onyxhaf en het Amethisthof. De huur van de driekamerflats gaat, met in begrip van de verwarmings- kosten, circa f 30 per week be dragen en van de vierkamer- flats pl.m. f 34,In totaal zijn 90 van deze woningen voor ge- meentepersoneel bestemd. Comité verzoekschrift stopt ermee DEN HAAG Het comité verzoek schrift Staten-Generaal heeft deze week in Leiden besloten zich te ontbinden. Er zijn geen talken meer en het comité zal geen enkele actie meer ondernemen. Het saldo zal aan het Simon Wiesen- thal-fonds worden geschonken. Tjeerd Segaar deed dit met een korte toespraak, waarin hij onder meer zei: „Als het de taak van de kunstenaar is uit het complex van ge dachten en gevoelens, die door zijn wenk worden opgeroepen, de consu ment een andere wijze van voelen en leven duidelijk te maken, de consu ment iets bij te brengen, dat hij niet eerder heeft geweten, dan heeft de heer Bud Oosterom zich met deze eerste tentoonstelling een kunstken ner getoond". In het werk van Kees Buurman heeft zich een verandering voltrok ken. die hem heeft gebracht tot wat voor hem het meest wezenlijke is- Hij is als geen ander gebonden aan de aarde. Bijna altijd zijn mensen en dieren afgebeeld, mensen in de ver houding man, vrouw en kind. waar bij de posities van man en kind va riëren. De litho's vooral maken een donkere, bijna ondergrondse indruk, het licht is spaarzaam. Vaak tekent een streep de scheiding tussen aarde ein wat daar boven is af. Het kind blijft steeds onder die streep. Hakkaart zoekt het op een andere manier in het groeiende. Zij gehele werk demonstreert een verliefdheid op de aarde, van de meest intieme relatie, die tussen mensen denkbaar is. tot het kleinste voorwerp- Hij een waarnemer, die vol verbazing de wereld gadeslaat en weergeeft- Hij dwaalt als een ziener de wereld rond, hij verkondigt niet een wereld na deze, maar deze wereld zelf. Door de deformatie van zijn figuren, door klei ne verschuivingen van liet perspectief en door onwaa-rschijnilijk-natuurliike kleuren schept hij een wereld, die eel lijkt op de onze. maar deze soms karikaturiseert, soms sublimeert. De tentoonstelling is geopend tot 31 december, dagelijks van 25 en van uur, met uitzondering van zater dags en zondags, dan slechts van 2—5 uur. Wpr. Ingezonden Verklaring jongeren bejaarden werk Katwijk Kort voor zij stierf, begon de on vergetelijke prinses en koningin Wilhel- mina aan een brief, bestemd voor paus Joannes XXIII. Die brief is nooit verzanden. De geest was wel gewillig, maar haar lichaam was na vele Jaren van uiterste krachtinspanning, vooral tijdens de laatste wereldoorlog, volko men uitgeput Wel weten wij de inhoud, zij hert ten dele. Wilhelmira wilde de even onver getelijke paus Joannes de vriendenhand reiken. Zij wilde een wereldwijd ge baar maken om alle mensen nader tot elkander te brengen. Voor ons. jongeren is de verklaring van het ministerie van predikanten; eer. slag in het gezicht van alle mensen die trachten alle discriminatie, alle kunstmatige scheidingen tussen de men- onderling uit te bannen om ein delijk eens te komen- tot vrede op irde. Tot die voorvechters van de ware vrede rekenen wij ook de grote vorstin die zij was: Wilhelmina. Hert is nu be kend dat zij opvliegend kon zijn. Dc weet zeker dat wanneer zij de verkla ring van de predikanten gelezen zou hebben, zij er zich fel tegen verzet hebben in woonden die niet mals zouden zijn. Het ministerie van predikanten zet tie klok een eeuw terug. „Ministrare" is regeren, is vooruitzien, als het kan een eeuw vooruit zien. Over een eeuw zal en gieren van het lachen bij het le- n van de verklaring van dat mlnis- Wie bad tot de Vader: opdat allen één zijn? Hij gaf zelfs Zijn Leven voor dit ideaal. J. v. d. MeU Eer voor burgemeestersvrouw LEIDEN In een vergadering van de afd. Leiden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen is mevrouw Van der Willigen, de echtgenote van de bur gemeester, als erepresidente geïnstal- Goede handel op Leidse veemarkt RIJNSBURG Hoofdadmini strateur A'. van den Bos (66) van veiling Flora, die aanstaande don derdag op uitgebreide wijze in de bloemetjes zal worden gezet, heeft heel wat Rijnsburgse kwe kers en handelaatrs groot zien en helpen worden sinds hij veertig jaar geleden bij de veiling kwam werken. Daarom wil hij dan ook worden gehuldigd in de veiling hallen en nergens anders. „Hier ben ik begonnen, hier wil ik af scheid nemen", heeft hij gezegd. De man, die de jaaromzet van de veiling heeft zien groeien van f 650.000 tot ruim f 28,5 miljoen en het aantal leden van 150 tot 1400, is jong van hart gebleven. En van gezicht! Een gezicht, dat ook velen buiten Flora niet on bekend is: Al achttien jaar is de heer Van den Bos bestuurslid, waarvan 16 jaar voorzitter, van de afdeling Leiden van de NCR(eis)Vsedert 1937 is hij voorts reisleider van deze vereniging: 14 jaar is de heer Van den Bos hoofdbestuurslid ge weest van de Ned. Chr. Beamb ten Bond en sinds 1 januari van dit jaar (invoering bedrijfstaks- gewijze organsatie) is hij lid van de bestuursraad van de Chr. Be drijf sbond HBV: 16 jaar zit hij al in het bestuur van de landelijke Bedrijfsgroep Veilingen (waar van 14 jaar als voorzitter); voorts is hij bestuurslid van het Pro- duktschap Siergewassen en heeft hij zitting in het bestuur van de Associatie Examensverder no teerde ik nog een 12-jarig secre- tariisschap van de AR kiesvereni ging van Oegstgeest en een aan tal jaren zitting in de commissie van beheer der Geref. Kerk. TT7AT velen misschien niet we- ten: de heer Van den Bos is Amsterdammer van geboorte. Donderdag neemt hij na veer tig jaar afscheid van veiling Flora te Rijnsburg, de Leidse" NCR- (eis)V-voorzitter A. van den Bos. Op zijn twaalfde jaar kwam hij naar Leiden en sinds zijn huwe lijk in 1925 woont hij met zijn vrouw in Oegstgeest. „Ik ben begonnen bij het kas sierskantoor Sassen in Leiden", vertelde de heer Van den Bos me deze week. „Daarna werkte ik bij Scheurleer in Den Haag. Toen kwam de Eerste Wereldoorlog en moest ik in dienst. Je wist wel wanneer je er inging maar niet wanneer je er weer uit zou ko men. Maar eindelijk was het dan toch zover. Weer terug bij Sas sen en toen kwam ik in dienst van het accountantskantoor Dij ker. Ik kreeg vele administraties onder ogen en zat dan hier, dan daar in het land. Dat begon me op den duur te vervelen. Ik wilde het bedrijfsleven in. Via een ad vertentie kwam ik toen veertig jaar geleden in dienst vanFlora. De export was toen net zo'n beetje begonnen en ik mag zeg gen, dat ik verscheidene expor teurs heb „gemaakt". Ik bracht ze op het idee te gaan exporteren, schreef hun brieven en vertaalde de brieven die uit het buitenland terugkwamen. Nu is de export zo belangrijk geworden, dat daar door de prijs wordt bepaald. TUSSEN de bedrijven door en 's avonds zette ik eigen ad ministraties op. Op de veiling maakte ik intussen een kopers- staking mee en je zag gaandeweg het assortiment veranderen. De laatste jaren worden hier vooral anjers en fresia's geteeld. Vroe ger kweekten ze hier in die snert- kasjes, die bijna in elkaar vielen maar nu kan je ook aan de kassen wel zien, dat er geld wordt ge maakt. Het werd steeds drukker op de veiling. We begonnen met drie man op het kantoor, nu zijn er 16 vaste en 5 tijdelijke krachten. Het zaalpersoneel nam toe van 17 tot 70 man. Aanstaande maandag bied ik op de jaarvergadering voor de laatste keer de balans aan en donderdag heeft het afscheid dus plaats. K. Anholts. die hier al sinds augustus werkt, volgt me op. Stil zitten wachten op m'n dood. wil ik niet en dat behoeft gelukkig ook niet. Op 't ogenblik heb ik nog 12 administraties te verzorgen, waaronder die van een paar scholen. Misschien neem ik er nog wel een paar bij. En dan is er nog het NCRV-werk. Al ben ik de 65 gepasseerd, op verzoek blijf ik voorlopig nog reisleider. Het- voorzitterschap van de afde ling Leidendat ik al eerder had willen beëindigen, neem ik nu per jaar aan". LEIDEN Hei was gisteren geen pretje op de markt te verkeren zaken te doen. De storm maakte het vrijwel onmogelijk. Reeds het weer van donderdag bepaalde mede de a voer, maar ook de marktsluitingen vervoersverboden in het zuiden van land werkten er aan mee. dat de aanvoeren kleiner zyn dan normaal. Slechts één voordeel gaf het storm weer: de aanvoer van schapen uit En geland stagneerde en de prijzen waren gisteren dan ook merkbaar hoger. Boven dat alles komen nog. waai niemand aan gedacht had, de prijsver schillen tussen het gesloten en het zgn. vrije gebied, zodat in eigen land ge sproken kan worden van smokkelhan del aanvoer van gebruiksvee was ge ring. Het is voor deze beesten te slecht weer. Toch was de handel niet over naar huis te schrijven". In de prijzen kwamen geen veranderingen, alleen de goede exemplaren deden het wat beter. Er is nog weinig actieve kooplust oor mager vee. Ditzelfde beeld gaf ook de jongvee-afdelmg te zien. Op deze afdeling is alles rustig en kalm. Notering: melkkoeien f 1000 f 1250 - f 1375: varekoeien f 675 f 1000 f 1350. De aanvoer van graskalveren en q nuchtere kalveren is gering en een notering is hier van niet te maken. Slachtvee-afdeling. Vette kalveren: Ook het aantal aangevoerde vette kal is zeer klein en dat niet alleen te Leiden. Doch in tegenstelling met bijv. Bar- ïveld was gisteren hier een vlotte handeL Binnen enkele ogenblikken was alles verkocht tegen hoge prijzen. No tering: f 3.70-4, 10-4,30 per kg levend gewicht Vette koeien Vrijwel dezelfde situatie als bij de vette kalveren, minder aan voer goede handel. Alles werd ver kocht tegen iets hogere prijzen dan vorige week. Noteringen: f 3,35/4. 10/4,50 per kg. geslacht gewicht. Varkens. De uitvoer van geslachte varkens en varkensvlees uit de zuide lijke provincies naar het buitenland ia stopgezet. Dit beïnvloedde het handels verloop. Voeg daarbij de aanvoeren in het westen niet groot zijn. dan ver klaart dit het feit dat de prijzen hier aantrokken. Biggen en lichte varkens. In tegenstel ling met de laatste maanden gisteren gering aanbod. De handel was redelijk en zodoende bleven de prijzen op het oude peil. Noteringen: zeugen f 300. f 375. f 425. lichte varkens f 85, f 95, f 105 biggen f 54. f 58. f 62. Wolvee. Handel vlot. Er werden ho gere prijzen bedongen lopende van f 7,50 tot f 10 per stuk. Reeds vroeg de morgen was de markt ontruimd. Notering: vette schapen f 90. f 110. f 125, vette lammeren f 100. f 135. f 160. Kaas Aanvoer ruimer: 8 partijen Goudse kaas: handel kalm. Notering: Goudse le kwaliteit tot f 3.52. Terug van studiebezoek LEIDEN Gisteren keerde de heer I J Sloos. president-directeur van de Leid- srhe Onderwijsinstellingen, in Nederland terug van een drie weken durend stu- diebeziek aan Zuid-Afrika Hij verdiepte zich daar in de onderwijsproblemen, met name in die van het zwarte bevolkings- Tijdens zijn reis heeft hij. in zijn func tie van president van de Council for Education by Correspondence op een symposium in Johannesburg gesproken ever het schriftelijk onderwijs in Euro pa Hierbij was een groot aantal onder wijsdeskundigen aanwezig. I ollpybal VVS kwam niet lot winst LEIDEN Na de teleurstellende wedstrijd van vorige week tegen I1ML ren, worden desgewenst van CLV kwam VVS gisteravond in de gemeentewege verstrekt. te«e„ hei n..„r zand- vliet ook weer niet tot groots spel. Aaavragen telefonisch, mondeling, Wel namen de I.eidenaars do le set ot schriftelijk. Vertrouwelijke be- j met 16—14 voor hun rekening, maar in de volgende 3 sets waren de Ha- genaars duidelijk sterker i Een snelle start bezorgde WS in de le set direct een kleine voorsprong en :Ieze voorsprong hebben Henk Kleingeld en zijn mannen met inzet van alle krachten tot het einde met succes ver dedigd. Maar in de volgende sets kwam de Haagse aanval pas op toe- Bedragen van 100 2.0Ü0, af te lossen in maximaal twee jaar; per week. maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede- handeling. GEMEENTEL IJ KE IIEISI VOOR IISBENEER El KREDIETWEZEN IHMIfS, MOEI rOSTBUS IN. TEL Wil Met de cijfers 1513. 16—14, 1315 1416 en 1614 won KVC gisteravond de thuiswedstrijd tegen USZ. Uit deze uitslag bleek duidelijk dat beide teams niet veel voor elkaar onderdeden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3