Sowjetfilm laat ook oppositie spreken BEKENTENISSEN IN MOORDZAAK DROST Bundy uit Witte Huis BbL VIETCONG BELOOFT KERSTBESTAND BRINK Verrassing in Vlissingen Drastische inkrimping bommenwerpervloot VS Na 44 jaar uit schuur bevrijd De Gaulle intensiveert verkiezingscampagne Strijd twaalf uur staken Griep...? Man tegen man gevechten 11 s DONDERDAG 9 DECEMBER 1965 Astronaut model in Toscaans lam. Heel modieus en warm. Zwart en bruin59,95 Amsterdam Den Haag Rotterdam Kalverstr. 23 Spuistr. 42 K. Hoogstr. 7 Ook telefonisch te be stellen 020-234677, Am sterdam. Bestelnr B36 Kosygin WASHINGTON is verbaasd over de nogal krasse uitlatingen van premier Kosygin van de Sowjetunie met betrekking tot het Amerikaanse militaire optreden in Vietnam. Als men zich in Amerika echter vol doende de positie van de leiders in het Kremlin heeft gerealiseerd zal men spoedig tot andere gedachten komen. Verbazingwekkend was eerder, dat de Russische leiders zo lang een zeer gematigde houding hebben aangeno men inzake de bombardementen op Noord-Vietnam. Dit ondanks dat zij zich aan felle kritiek van Peking blootstelden. Het bekend worden van het inter view met de Russische leider valt samen met de publikatie van de brief die hij inzake Vietnam aan {Engeland heeft geschreven. Ook :daarin worden de V.S. van agressie beschuldigd. Ongeveer tezelfdertijd werden te Moskou grootscheepse te gen Amerika gerichte demonstraties gehouden. Dit is geen samenloop van omstan digheden. Hier zit een opzet achter. De ideologische strijd met commu- jnistisch China heeft daar veel mee te maken. Maar óók, dat in brede lagen van de Amerikaanse bevolking onbehagen heerst over de veelal niet begrepen oorlog. Wellicht is voornaamste doel van het nieuwe Russische offensief in vloed op het Amerikaanse thuis front. De bedoeling daarvan kan Islechts zijn, Washington te noodza ken tot (nog) ernstiger zoeken naar vreedzame regeling van het Vietna mese conflict. MOSKOU De Moskovieten {maken in groten getale van de gelegenheid gebruik, een film te gaan zien. waarin een tegenstan- jder van het Sowjet-regiem, die nog in leven is, de bolsjewisten ..dromers" noemt. ..Beoordeling der historie" is een dialoog van 90 minuten tussen een naamloze iSowjet-geschiedkundige en Was- I sili Sjoelgin, een ex-monarchist en een vooraanstaand lid van {Rusland's eerste en laatste bour- geois-parlement. De film bevat nieuwsflitsen uit de tijd van tsaar Nicolaas II. „flashbacks" van debatten in de Doema (het Russi sche parlement uit de tsaristische peri ode) en opnamen van vergaderingen van vluchtelingen voor het Sowjet-re giem. Doel van de film is aan te tonen hoe anti-vaderlands het karakter van vele verenigingen van bannelingen is en hoe onvermijdelijk het communis me voor Rusland werd. De film is echter bijzonder interessant vanwege de geraffineerdheid, waarmee zijn boodschap wordt verspreid, de bedrie- gelijkheid van de dialoog en het feit, dat hij tegemoet komt aan de nieuws gierigheid onder de jongeren om nu eens een tegenstander van het huidige systeem aan het woord te horen. Geslaagd Op een onlangs gehouden vergade ring in de Universiteit van Moskou kon Demiohew, de voorzitter van de ideologische commissie, vele klachten van de studenten vernemen over het feit, dat de partij propaganda zo grof en oninteressant was. Deze film heeft nu de bedoeling die leemtes op te vul len. Te oordelen naar het grote ge drang voor de bioscoop om een kaart je te bemachtigen, de onverdeelde be langstelling voor de film en de gefluis terde reacties tijdens de voorstelling, zal „Beoordeling der historie" zijn doel wel bereiken. Sjoelgin, vroeger een rijke landeige naar, werd in 1878 geboren, had zit ting in de tweede, derde en vierde Doema en was een van de principiële aanhangers van de rechtervleugel. Hij Meer kardinalen ROME Geruchten doen de ronde, dat de paus zou overwegen, om het college van kardinalen een heel nieuw gezicht te geven door missohien wel 150 nieuwe kardinalen te creëren. Het icollege telt nu 99 kardinalen. Op het enige consistorie, dat hij tot T nu toe gehouden heeft (in februari 1 van dit jaar) heeft de paus 27 nieuwe ;kardinalen gecreëerd. Hij zei toen, dat F Ihij aan het eind van het concilie nog J meer mensen tot kardinaal zou verhef- Gedrang voor de bioscoop heeft een zeer belangrijke rol gespeeld bij de troonsafstand van tsaar Nico laas II. Volgens berichten uit het wes ten zou de Sowjet-politie het in 1920 voor Sjoelgin hebben mogelijk ge maakt een zogenaamd illegaal bezoek aan drie Russische steden te brengen, waar hij naar men aanneemt agenten van de G.P.U., vermomd als leden van een monarchistische ondergrondse be weging heeft ontmoet. In 1944 werd hij door de Russen in Praag gearresteerd. Hij bracht daarna twaalf jaar in een werkkamp door. Na zijn vrijlating in 1956 vestigde hij "ich in Rusland, waar hij afwisselend brie ven aan Sowjet-kranten en aan orga nen van Russische ballingen schreef. Daarin ondersteunde hij verschillende soorten politiek, steeds vanuit hef standpunt van een soort loyale opposi- hadden in slachtingen zonder enige zin.1 Wanneer de verrader Wlasow samen met de Nazi's in Praag getoond wordt,1 presenteert Sjoelkin tegen de heer sende tendens alle ballingen over één kam te scheren. Persoonlijk De meest persoonlijke scène is die, waarin Sjoelkin over Lenin spreekt en zegt te betreuren, dat hij zich zo hard vochtig over hem heeft uitgelaten. Hij zegt het mausoleum van Lenin op het Rode Plein te zien als een tombe, die voor de vele pelgrims, die haar bezoe- I ken het symbool vormt van het eeuwi ge streven de betere mens te vinden. Deze interpretatie van de rol van Le nin verschilt sterk van Lenin's gebrui kelijke uitbeelding als politiek filosoof en bouwer van een nieuwe bescha ving. tie. Bezoek In de film wordt Sjoelgin getoond, wanneer hij zijn eerste bezoek aan Leningrad na de revolutie brengt. Daar bezoekt hij het Tauride-paleis, waar de grondwetgevende vergade ring bijeenkwam. Wanneer hij de schillende historische paleizen bezoekt en de spoorwegwagen van de tsaar, haalt hij herinneringen op en debat teert hij met de geschiedkundige. In de film is achting merkbaar voor een oude man, die op verschillende punten nog steeds misleid is, maar begrijpt, dat het Sowjet-regiem het over het geheel genomen bij het rechte eind heeft. De punten, waarover Sjoelgin met zijn tegenstander van mening ver schilt zijn, naar de film aantoont, de vrijheid en gerechtigheid onder het Sowjet-regiem. Sjoelgin ondervraagt de historicus over de periode Stalin. De excessen uit die tijd worden toege geven, maar er wordt gesteld, dat daar nu een eind aan gekomen is. Als de geschiedkundige .spreekt over het bloedvergieten en de executies, waaraan de Witten zich gedurende de burgeroorlog hebben schuldig gemaakt, onderbreekt Sjoelgin hem en maakt hij zijn tegenstander er op opmerkzaam, dat ook Rode generaals een aandeel Minister McNamara van defensie: Meer aandacht voor raketten WASHINGTON Minister McNamara van defensie heeft gisteren bekendgemaakt, dat de vloot bommenwerpers van de Amerikaanse strategische lucht macht drastisch zal worden in gekrompen en dat Washington Arrestanten geven elkaar de schuld Jongens mochten hem niet STOCKHOLM De twee Ne- derlanders van resp. 18 en 21 jaar (de politie bewaart hun identiteit p, nog), die deze week te Stockholm {werden aangehouden in verband 'met de gruwelijke moord op de 20- jarige Hendrik Drost uit Harder wijk, hebben gisteravond bekend [medeplichtig te zijn aan deze moord. Tijdens hun verhoor schoof elk van hen de schuld op de ander. Zoals bekend, werd het lijk van het slachtoffer, aan handen en voeten gebonden, zaterdag in een leegstaande woning in de Zweedse hoofdstad gevonden. Beide arrestanten gave een vrijwel wacht wordt dat het proces vrijdag zal j gelijkluidende lezing van de moord, j beginnen. voortaan meer vertrouwen zal gaan stellen in de intercontinen tale raketten. McNamara zei niet om hoeveel vlieg tuigen het ging, maar van de zijde van het Congres werd meegedeeld, dat de sterkte van het commando van de stra tegische luchtmacht tegen 1971 met bij na tweederde verminderd zal zijn. Naar verluidt zullen er slechts onge veer 250 bommenwerpers van de stra tegische luchtmacht, die eens 1.500 toestellen omvatte, overblijven. Voor namelijk oudere typen van de B-52 en alle B-58 Hustler bommenwerpers zul len verdwijnen. Ook eenheden onder scheppingsjagers die de VS moesten beschermen tegen een aanval van bui tenaf, worden opgeruimd, omdat, naar McNamara zei, „de dreiging van een Russisch bombardement is vermin derd". Een en ander komt neer op bezuini ging van 410 miljoen dollar per jaar zonder dat de militaire kracht van VS wordt aangetast of de activiteit Zuidoost-Azië wordt beperkt. ENNA (Sicilië) De Italiaanse politie heeft gisteren gemeld een vrouw te hebben bevrijd die 44 jaar lang door haar fa milie in een schuur verborgen is gehouden. De politie deelde mee, dat cara binieri die een tip hadden ge kregen, een schuur waren bin nengegaan op een boerderij buiten het Siciliaanse stadje Enna en daar de 46-jarige Giuseppa Giordano had aange troffen die op handen en voeten tussen het vee kroop. Zij verklaarden, dat Giuseppa er zeer slecht aan toe was en nauwelijks kon spreken. Zij is in het ziekenhuis opgenomen. Volgens de politie heeft de vrouw 44 jaar lang in de schuur opgesloten gezeten. Haar familie bracht haar voedsel maar verborg haar steeds. Haar moeder en een broer zijn in hechtenis geno men hangende de uitslag van het onderzoek. Het is een raadsel waarom Giuseppa in de schuur werd opgesloten, aldus een politie agent. Een Sunil team kwam op bezoek bij mevr. IV. T. Steele, Ridder spoorlaan 43, Vlissingen om voor haar te wassen met Sunil. Zou Sunil nu echt witter wassen Mijn oude wasmiddel is toch ook goed", aarzelde mevrouw Steeled Tot haar verrassing zag zij, dat in het krachtsop van Sunil toch alles aan witheid gewonnen had, de grote en de fijne was, alles! Me vrouw Steele heeft nu een nieuw wasmiddel: Sunil! doen. Groot deel zendtijd voor president 7") *7 .1 markt. De Franse houding is nu afhan- 1 OTÏlVKlOli nSGUlt kelijk van de verkiezingen, zodat De 1 Murville geen belofte heeft kunnen leiding op zich PARIJS De gaullisten gaan voor de tweede stemronde een in tensieve verkiezingscampagne be ginnen. Niemand minder dan pre mier Pompidou neemt de leiding op zich. Hij gaat propaganda-reizen door het land maken en zal het kiezerscorps toespreken. De Gaulle van zijn kant zal de mensen via radio en televisie toespreken. Hij heeft al het grootste deel van de zendtijd voor zich opgeëist. JOHNSON CITY McGeorge Bun dy is afgetreden als president John sons speciale assistent voor zaken be treffende de nationale veiligheid. Dit is gisteren door een woordvoerder van het Witte Huis bekendgemaakt. Bundy is een van Johnsons topadvi seurs geweest op het gebied van de internationale politiek, in het bijzon der het beleid tegenover Vietnam. Hij is dan ook de afgelopen vijf jaar vrij wel altijd betrokken geweest bij de besluitvorming als er belangrijke pro blemen op buitenlands gebied aan de orde waren. Zelfs zou hij een grotere invloed op de bepaling van de buitenlandse poli tiek hebben gehad dan Rusk. De laat ste tijd zou die invloed echter minder zijn geworden. Ook zijn tegenstander Mitterand maakt zich op voor de strijd. Met zijn hefschroefvliegtuig kristkrast hij door het land om zijn toespraken te hou den. Jean Lecanuet, die de eigenlijke nederlaag van De Gaulle bezorgde, weet nog niet wat hij zal gaan doen. De rechtse kandidaat Tixier-Vignan- cour, die 5,19 procent van de stemmen behaalde, heeft zijn aanhangers ver zocht hun stem op Mitterand uit te brengen. Marcel Barbu heeft al ge zegd, dat bij de tweede ronde z!ijn stemmen naar De Gaulle gaan en de laatste kandidaat Marcilhacy weet nog niet wat hij zijn aanhangers zal aanra den. Terwijl men zich voor de tweede strijd opmaakt, onderhandelt minister Couve de Murville alleen in Rome met EEG-functionaris Emilio Colombo. Co lombo, voorzitter van de ministerraad, heeft De Murville namens de raad ver zocht weer plaats te nemen in de Euro- WASHINGTON Minister Rusk zal volgende week donderdag in Ala- drid besprekingen voeren met gene raal Franco en hoge Spaanse rege ringsfunctionarissen. De minister van buitenlandse zaken zal enkele uren in de Spaanse hoofdstad vertoeven op de terugreis uit Parijs na het bijwonen van de NAVO-ministersconferentie. Hij zal met de Spaanse leiders spre ken over „kwesties van gemeenschap pelijk belang". De predikanten Miller en Olsen hebben te Selma (VS) de 42-jarige handelaar Cook geïdentificeerd als de moordenaar van de blanke dominee James Reeb. Cook zou Reeb net zo lang met een knuppel hebben gesla gen, tot deze dood was. doch op een belangrijk punt weken hun verklaringen af: nl. wie we do delijke messteken toebracht. Beiden verklaarden, dat Drost i woensdag werd vermoord. Zij wacht- ten hun slachtoffer op, toen deze zijn I werk verliet, en wisten hem over te halen met hen mee te gaan naar het leegstaande huis. „Wij mochten hem niet", zo verklaarden zij tijdens hun verhoor tegenover de politie. De oudste van het tweetal beschul- j digde zijn medeplichtige ervan dej moord te hebben geopperd en ook te hebben uitgevoerd. „M'n vriend bond het slachtoffer aan een pilaar in het I huis en trok zijn mes. Ik verliet het huis en toen ik terugkwam was de moord al gepleegd", aldus zijn verkla- ring. De jongste daarentegen beweerde, dat zijn landgenoot Drost heeft ver moord. Hij ha-d wel geholpen het slacht offer vast te binden, doch hield vol dat de oudste de dodelijke steken toe bracht. De officier van justitie mr. Sten Mattsson, deelde later mee, dat het tweetal voor de de magistraatrechtbank wegens moord zal terechtstaan. Ver- Duizenden Moskovieten hebben gisteren deelgenomen aan een sympathiebetoging voor de Viet- cong. Met borden en spandoeken marcheerden zij naar het Sverd- lovsplein om te demonstreren „tegen de Amerikaanse agressie in Vietnam". Op het spandoek rechts staat: „Amerikaanse agressors verdwijn uit Vietnam". Vijf december... (2) Ik weet niet of de heer Van Arkel zélf jonge kinderen heeft. Zo ja, dan vrees ik. dat ze hem later helemaal niet dankbaar zullen zijn. Want wat een fantasieloze en onkinderlijke jeugd hebben die stumperds dan ge had: geen Sint en dan vanzelf ook geen Zandmannetje, geen Klaas Vaak, geen Roodkapje, die allemaal niet „echt" zijn. Een normaal kind van ouders die begrip hebben voor wat des kinds is zal later noch Sinterklaas, noch Klein Duimpje vereenzelvigen met „leugenfiguren". Voor het kind liggen „waarheid" en „leugen" nu eenmaal op een ander vlak dan voor zekere nuchterlingcn en/of waar heidsmaniakken. Gelukkig maar. Den Haag M. Marijs-Visser Naamsverandering In de krant las ik van een generaal- majoor die aan de Koningin heeft gevraagd zijn naam met „van" te mogen uitbreiden. Dit in verband met woordspelingen in het buitenland. Is dat nu niet iets overdreven? Het lijkt me tenminste, dat die woordspelingen alleen maar onder het genot van, laten we zeggen, een goed glas wijn worden „beoefend". Is dat erg? Als deze officier straks de dienst verlaat geeft hij zeker zijn eventueel verkre gen „van" weer aan de Koningin terug? Rotterdam M. Koppe Verzoekschrift Onjuist acht ik het van de redactie, dat zij het stukje „Verzoekschrift huwelijk niet goed te keuren" opnam. We zijn toch anti de revolutie? Het stuk is revolutionair: tegen de demo cratie. tegen ons staatsbestel, tegen het koningshuis, voor de republiek. Het zich noemende comité „Verzets strijders 1940-1945" moge willen impo neren met het schaamteloos gebezigde aantal van 76.000 oud-verzetsmensen, voor mij is het een kleine groep anarchistische raddraaiers. Men late de heer Von Amsberg de kans waar te maken wat zijn toekomstige schoonvader, prins Bernhard, t.o.v, ons land en volk hééft waargemaakt. Rotterdam L. Rietveld Biddag Een biddag „met het oog op allerlei zwarigheden, waarvan de druk overal in de kerken gevoeld wordt" heeft geen enkel zin. Hoe kan men bidden om de eenheid als vetle broeders tóch op hun stuk blijven staan? Geüed vermag veel. Doch alleen als het oprecht is kan er zegen op rusten. Den Bommel C. Snijder Crematie de Ofschoon ik wel weer te „moderne, gangbare Christf vattingen zal ingaan, wil ik op-nmw waarschuwen tegen het gemak waarr mee „christelijk" Nederland crematie en begraven wil gelijkschakelen. Nog één stap en het begraven zal wel als volkomen verouderd, indruisend tegen moderne opvattingen van hygiëne, verboden worden. Wat zijn eigenlijk de bijbelse argumenten? Of hecht men meer aan de heidense? Rotterdam Drs. N. C. Shenderüng Waarom niet direct een „first class" mF aansteker? SILVERMATCH FIRST CLAS8 AS PRO ^Rillerig? Onprettig? ,*Pas dan op voor griep! Neem direct 2 'ASPRO's. lASPR0' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. UetitéoM* of> ht eea Bijtte \ij. o SAIGON Het Zuidvietnamese „nationale bevrijdingsfront" de Vietcong, heeft besloten met Kerstmis een bestand van twaalf uur te houden om de „gelovigen van de Vietnamese, Amerikaanse, Australische, Nieuwzeelandse en Fillippijnse legers in Vietnam in staat te stellen het feest van de I Twee r.k. geestelijken hebben gisternacht te Londen indringers die in de afgelopen weken vijf maal Christus beelden hadden vernield en be- kladderd achterna geze ten. Een binnenhuisarchi tect die het toneel had ge volgd, vertelde: „Ik zag een man met een koevoet in de hand hollen, achter volgd door twee geestelij ken. Een was gekleed in toog en de ander was half gekleed en had een hockeystick in de hand. De architect sloot zich toen bij de jacht aan en slaagde er in de man met de koevoet door een voet baltackle ten val te bren gen. Hij werd aan de poli tie overgeleverd. I Inwoners van het Zweedse dorpje Graellsta zagen kort geleden regel matig een kwikstaartje in hun tuin om voedsel te verzamelen. Zij vonden het vreemd omdat een kwikstaartje noord-Euro pa verlaat als het begint te sneeuwen, wat al lang het geval is. Nieuwsgierig gingen een aantal mensen op onderzoek uit en kwa men later tot de verbaas de ontdekking, dat het kwikstaartje speciaal is gen. I Ruim 5.000 Belgisch' automobilisten, die de afgelopen maanden een „bon" hebben opgelopen wegens parkeerovertre- dingen te Gent, zullen waarschijnlijk de tot 500 frank (36 gulden) oplo pende boeten niet behoe ven te betalen. Na een rechtszaak is namelijk ge bleken, dat de verkeers borden niet in overeen stemming zijn met de wettelijke voorschriften en met de tekening, die er destijds van in het Bel gische staatsblad is ver schenen. I In Rhodesië zijn giste ren de eerste postzegels sinds de onafhankelijk heidsverklaring uitgege ven. De zegels vertonen een afbeelding van konin gin Elizabeth van Enge land, het Rhodesische wa pen en de woorden „Inde pendence (onafhanke lijkheid) llth of nov. 1965'. Engeland heeft la ten weten, dat het de nie we zegels, welke in Rho desië zijn gedrukt, niet zal erkennen. Op de eer ste dag werden duizenden zegels verkocht. sygin gehad heeft, teleurstellend. Dat de Russische regeringsleider nu niet bepaald lovende woorden had gespro ken aan het adres van de VS, was niet verrassend. Teleurstellend waren echter het extreme standpunt van Ko sygin en diens eenzijdige weergave van de internationale gebeurtenis- Intussen heeft Engeland gereageerd op de boodschap van Moskou waarin de Amerikaanse actie in Vietnam wordt veroordeeld. De inhoud van het Britse antwoord is niet bekend. Vol gens diplomatieke waarnemers te Lon den heeft de regering in dit antwoord de beschuldiging van Moskou aan het adres van Washington verworpen. De Britten willen dat de inhoud van hun geboorte van Christus te vieren". I -.tegenboodschap" ter kennis wordt ge- Het front behoudt zich evenwel het j 5rachJ. va? de regeringen van de lan- recht tot verweer over te gaan wan- den d'e deelgenomen hebben aan de neer tijdens dit bestand een aanval op „vf cor,ferentie over Vietnam Vietcong-strijders zou worden onder- ö54- nomen. De VS reageerde hierop door j hun communistische tegenstanders te verzoeken de wereld een echt Kerstca deau te schenken door te laten zien dat zij vrede willen. Maar de bittere en harde strijd gaat i onverminderd voort. Bijna 600 kilome- ter ten noordoosten van Saigon zijn! Zuidvietnamese troepen in fel gevecht verwikkeld met de rebellen. De ge-BWÜ vechten van man tegen man maken i Hle^„^aar dat de m<x>rd op het de Amerikaanse luchtmacht moei-1 p Zwitserse zendeling ir. A. Stuby in lijk de vijand vanuit de lucht te besto- san]enhangt met de ken en de Zuidvietnamese troepen te 1 op 30 seP«ember in Djakar- bevoorraden. Regeringstroepen hebben etu^° J!^p"aard®™acht deed. Ir. reeds herhaaldelijk tevergeefs ge-'.',' .SP.'.°ï'®bc.r aangevdlen KARLSRUHE Gisteren is het pro- lang^onderV'' P?"1-' d|' dag la,cr s,icrf 'erW°" 'J ces begonnen tegen een M-Jarige voer- verdrijveng n te, Qp die malige Westduitse soldaat, Walter We-In de week tot 4 december zijn in I bet sla8en van de opstand zouden moe- her, de 40-jarlge stucadoor Rolt Het- Vietnam 19 Amerikanen gesneuveld I tej "orden gedood, stonden ook de a" 36-Jarlïe echtgenote, d,e 181 nd 2 vemist VfsTekend godsd,en»ll«e leiders uit heel Indonesië beschuldigd worden van spionage voor ueKena het Oostduitse leeer. liL 2®^"-I Pe.node sneuvel" den volgens de Zuidvietnamese leger leiding 365 Zuidvietnamezen en wer den 367 vermist. Zendelingenmoord op Borneo zou in verband staan met revolte ROTTERDAM Het wordt steeds Spionageproces in Karlsruhe het Oostduitse leger. Weber ging in 1959 na een bezoek aan Leipzig onder de schuilnaam Ernst Dietricht en leverde zijn materi aal schriftelijk aan een adres in Oost-Berlijn. In oktober 1960 werd hij met tegenzin op bevel van Oostduitse zijde lid van het Westduitse leger. Het soldatenberoep interesseerde mij niet, zei hij voor de rechter. Hij gaf alles door wat hem interessant leek, zoals dienstvliegtuigen, codes en dergelijke. In april 1962 nam hij een nieuw ge weer weg. Als verbindingsman fun geerde Rolf Heines. VERSTERKING President Johnson zal zaterdag met de Amerikaanse chefs van staven mid delen bespreken tot versterking van de Amerikaanse troepen in Vietnam, zowel wat manschappen als materieel betreft. Het ministerie van buitenland se zaken te Washington vindt het vraaggesprek dat een hoofdredacteur van New York Times met premier Ko- godsdienstige leiders uit heel Indonesië namelijk: Islamieten, protestanten en rooms-katholieken. Op deze lijsten kwamen ook de namen van westerse zendelingen voor. Men neemt aan dat de communisti- scne leiders uit vrees voor internatio nale repercussies op het laatste mo ment de namen van de zendelingen van de lijsten lieten schrappen. Dit bericht schijnt echter niet te zijn door gegeven naar het binnenland van Kala- manlan. Zoals men daar op 8 oktober ook niet scheen te weten, dat de opstand in Djakarta was mislukt Do jonge zendeling Stuby werd van dit alles het slachtoffer.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5