Weekagenda Drie a vier op woning jaar wachten in Oegstgeest 100% Symboliek tekenwerk van student Henk Overduin in .'Rehoboth Weinig overtuigend spel in „De opgaande Zon Voor een prettige Sinterklaastijd Leidse artsen worden niet tekort gedaan Fusie Schelde RDM - Thomassen Canadese bank te Rotterdam ZentrA 5 I NIEUWE LEIDSE COURANT 3 MAANDAG 29 NOVEMBER 1965 Gehoorzaal, 8 uur: burgerij concert pempre Crescendo. Breesttaat 85, 8 uur: regionale bij eenkomst V.V.D. over bouwbeleid, huur- >eleid en subsidiebeleid, forumleden mr. K. Aantjes (A.R.) J. Bommer (PvdA) en M Visser (V.V.D. Stationsweg 35a, 8 u.: kynologenver- eniging Rijnland, D. Wensink over ,Opvoeding van en omgang met hon- Waaggebouw, 3.30 uur: opening Sin- 5 terklaasmarkt, tot 9 uur 's avonds. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Jïed. Comedie met „Het Ei". 5 Den Haag: Diligentia, 8 u.: Fons fansen, De lachende Kerk. r Dinsdag Oude Singel 236, 8 u.: ledenverg. i Door Eendracht Verbonden. Breestraat 19, 7 tot 8 u.: spreek- lur Chr. Emigratiecentrale. J Stadhuis, 7 tot 8 u.: zitting Bouw- - |onds Ned. Gemeenten. Rapenburg 2, 8 u.: ledenverg. Leidse )ond Huis- en Grondeigenaren. Schouwburg, 8 u.: K. en O.-toneel, i Theater met „Het verhaal van de die- 1 lentuin" en „De dood van Bessie c Smith". 1 Waaggebouw, 10 tot 9 uur: Sinter- tlaasmarkt. 's Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 Centrum met „De miljonaire". Den Haag: Diligentia, 8.15 u.: West- ,ed. Symphonie-orkest en Res.-' t Den Haag: Kon. Conservatorium, 1 torte Beestenmarkt 7, 8.15 u.: Haags J insemble voor Nieuwe Muziek, t Woensdag Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 uur: avond gebed. Remopstr. kerk, Hoogl, Kerkgracht 4, 8u.: Leidse Commissie Intern. Sa- oenwerking, prof. dr. P. J. K. Kap- eyn over „Wegen naar vrede". 1 Waaggebouw, 10 tot 9 uur: Sinter- tlaasmarkt. Rijksmuseum voor Volkenkunde, 3.30 aur: films „Rijst" en „Op reis door de p philippijnen". Kinderen onder de 12 jaar alleen toeganig onder geleide. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 u.: c lentrum met „Lief zijn voor Sloane". Scheveningen: Kurzaal, 8.15 u. Re- |identie-Orkest, met violiste. Donderdag Gehoorzaal, 8 u.: Erna Spoorenberg lopraan en Géza Frid piano, voor e (Cunstkring Voor Allen. Waaggebouw, 10 tot 9 uur: Sinter- llaasmarkt Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Taagsche Comedie met „Dylan Tho- Or- Overduin ontpopt zich hier als een symboliek tekenaar, die zijn motie ven zoekt en vindt in de bijbel. Alle 37 werkstukken op deze tentoonstel ling getuigen daarvan. Het werk toont een geraffineerd kleurgevoel. Overduin werkt sterk re ducerend. Soms is een oog met een been voor hem voldoende om zijn be doeling te uiten, die hij bovendien dan nog sterk stileert, maar bij nade re beschouwing zijn visie nadrukke lijk op de bezoeker overdraagt. Voor- Perioden Volgens mevr. W. H. Los-v. d. Ey- kel, die de tentoonstelling met een kort woord opende, vallen stijlver schillen terug op drie levensperioden van Overduin: gymnasiumtijd, stu dententijd en verlovingstijd. Het werk uit de eerste periode is sterk gebonden, uit de studentenpe riode vrolijk en helder met een voor liefde voor oranje, doch in de verlo vingstijd vooral voor paarse tinten. Deze kleurovergangen, aldus mevr. Los, werden onbewust gekozen. Maar niet alleen het palet wijzigde zich, ook de vormgeving vertoont in de ge noemde perioden sterke verschillen. Een en ander laat zich moeilijk ana- liseren, omdat het werk zulk een strikt persoonlijk karakter draagt, het Vrijdag Zaal Koningskerk, Leiden-Noord, 7.30 bt 10 u.: ruilclub voor verzamelaars. Academiegebouw, 4 uur: inauguratie jrof. mr. G. Duisterwinkel. Waaggebouw, 10 tot 9 uur: Sinter- tlaasmarkt. Den Haag: Diligentia, 1 en 8 u.: iittle Opera Theatre met „Amahl and he Night Visitors". Zaterdag Hoogl. Kerkgracht 44, 8 u.: jonge- lensoc., rijmavond. Oude Vest 13, 8 u.: C. J. V. De falk, Sinterklaas-avond. Waaggebouw, 10 tot 4.30 uur: Sinter- tlaasmarkt. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 u.: laagsche Comedie met „Glazen speel- Welke apotheek? Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tele- loon 20136. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): De nacht Ier duizend angsten (18 jaar). Lido (2.30 en 8 uur): My fair lady (alle leeftijden). Luxor (230, 7 en 9.15 uur): Le bon- leur (18 jaar). Rex (2.30. 7.15 en 9.15): Dodenval der )ommando's (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Gisteren, randaag en morgen (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): I tabu 118 jaar). Tentoonstellingen Taveerde Tasterin, Beestenmarkt 14: ichilderijen van Bern Laeck (4.3012 u„ lot 5 december). Rapenburg 10: tentoonstelling werken ran Henk Overduin (1012 en 24 u.), taterdags gehele dag, tot en met 31 de- ïember. De Lakenhal: tentoonstelling werk van feden van de Ned kring van Tekenaars Ivan 13 aov.13 december). De Ruif, Janvossensteeg 59: rotapren- ten van Aad Veldhoen, van 29 nov. tot 14 december. Rapenburg 73: schilderijen, tempera's, gouaches en tekeningen van Jan Hen- irik Steven Gijsbers (van 1 tot en met I 10 dec., geopend op werkdagen van 9 lot 18 uur). 1 Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 1' 1 tentoonstelling van schilderijen en etsen van Willem Witsen en kleine werken van beeldhouwer L. O. Wenckebach (4 dec. tot en met 6 ja®., dag. 10 tot 17 uur, bo vendien op dinsdagavond van 8 tot 10 uur, kerstdagen. Oud en Nieuw en op zondag gesloten). Het zal niet veel voorkomen dat een amateurtekenaar, zonder een en kele opleiding, dus volledig autodidact, een eenmanstentoonstelling houdt van zijn werk. De amateur schilder, die dus uitsluitend gezien moet wor den als een doe-het-zelver uit liefhebberij, houdt het produkt van zijn handen in de eigen huiskamer. Hoogstens wordt er eens een goede kennis of familielid mee verblijd. In gebouw „Rehoboth" aan het Rapenburg is zaterdagmiddag een tentoonstelling geopend van werk door Henk Over duin, een vierdejaars student in de sociologie in Leiden doch zonder artis tieke opleiding. Deze expositie is georganiseerd door het Jeugd-Ontmoe- tingscentrum Rehoboth, waarvan da voorzitter in zijn inleidend toespraak je gewaagde van samenwerking met de Lakenhal. Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor 30.en 40.Of het allerbeste van 200.— en 400.—. Horloger v. d. Water - HaarLstr. 181 heeft het Eterna - Certina - Prisma - Junghans - Ewe - Anker - Roamer. Altijd voordelig. Maandag de gehele dag gesloten. Pluimvee-expositie werd druk bezocht LEIDEN De Leidse pluimvee- e konijnensportvereniging (L.P.K.V.) heeft dc jaarlijkse tweedaagse clubtentoonstel ling gehouden in het clubgebouw van de speeltuinvereniging Oosterkwartier. Er n ruim 275 dieren. Voorzitter P. Zwanenburg richtte een hartelijk dank woord tot de jury, gevormd door de he ren D. J. Kuiper (Olst), Jac. van Kooten (Rotterdam), J. F. Hannema (Winkel) en W. v. d. Bent (Katwijk). Ondanks de slechte weersomstandighe den mocht de expositie zich in de be langstelling van een groot aantal bezoe kers verheugen. De voornaamste successen, beloond met hoofd- en ereprijzen: afdeling grote en kleine hoenders: W. Gijsman met mooiste hoender (Kriel); mevr. J. Kokshoorn met mooiste grote hoen; J. L. van Bohemen mooiste oude haan; mevr. J. Koks- hoorn met mooiste hen (legpenning B. en W. Leiden); W. Gijsman met mooiste krielhaan); L. van Kasterop met mooiste haan en hen van één kleur; Afdeling sierduiven: P. Angevaare met mooiste duif eigen fok (Brunner Krop- per)S. Hoven met Wem op één na (Va lencia); idem met mooiste jonge duivin; J. Riebeek met mooiste oude doffer; P. d. Leek met mooiste oude duivin; S. d. Hoven met mooiste koppel; Afdeling watervogels: P. de Groot met mooiste vogel (Peking eend); idem met mooiste koppel. Afdeling konijnen: A. Augustinus met mooiste dier eigen fok (Havana); R. Jan met idem op één na (Pool blauwoog); T. Duivenbode met idem op twee na (VI. Reus: legpenning LD); A. Augustinus met mooiste dier in de middenrassen; A. C. Kokshoorn met idem in de kleine ras sen R. Jansen met idem in de dwergras- i; J. L. van Bohemen met mooiste in zending in de tekeningrassen (Standaard LC)mevr. J. Zuidhoek-Star met mooiste inzending van de dames-leden (Pool blauwoog); W. v. d. Wijngaard met mooi ste inzending van de jeugdleden (Hollan der); A. Augustinus met mooiste Havana (medaille NLC); mevr. A v. d. Hoorn- Stokman met mooiste dier in de jeugd- klasse (VI. Reus): A. Duivenvoorde met idem in de middenrassen van de C-klasse (Gouwenaar): Afdeling cavia's: L. van Kasterop met mooiste cavia (goud). Sint-Nicolaasfeest van de VVSL LEIDEN Dank zi„ de activiteiten van de V.V.S.L. hebben bijna vijfhon derd kinderen van 4 tot 9 jaar zater dagmiddag in de Stadsgehoorzaal een onvergetelijk Sint Nlcolaasfeest ge vierd. De leiding berustte bij mejuf frouw W. Reigersman, presidente van de speciale studenteneommissie. In afwachting van de komst van Sint, verzorgde de heer W. Denink een geestig gooehelprogramma, dat zeer in de smaak viel. Vooral omdat „oom Willem" enkele trucjes voordeed die dc kinderen thuis kunnen nadoen. Maar nog was ,.het" grote ogenblik niet aangebrokeen; met het vertonen van 'rinderfilms en het drinken van chocolademelk werd de tijd gekort tot dat Sir.t dan eindelijk zijn lang ver beide intocht deed, vergezeld van een viertal jolige Pieten. Rijkelijk deelde hij geschenkeen uit aan de jeugdige schare. karakter van een bewust gelovige, die de bijbel uitbeeldt op eigen wijze. Daarom geloven wij ook dat slechts zij die mede bewust geloven, de symboliek (en de charme) van het werk van Overduin zullen kun nen „ondergaan". Dat betekent echter ook, dat dit werk verschillend zal worden beoor deeld, tenminste naar de inhoud. Maar dan willen we toch wyzen op b.v. de cyclus „Tien plagen van Egypte" in pastelkrijt, de cyclus „Het leven van koning David" in waterverf, in stijl zo geheel verschillend van elkaar, en de sterk gebonden vier pentekeningen „Vier scheppingsdagen". In het bijzonder echter zouden wij de aandacht willen vragen voor de cartons „Het laatste avondmaal", dat, ondanks de zeer ver doorgevoerde reductie, door een compositair zeer geslaagde bladvulling, gloeiend van kleur, op ons de meeste indruk heeft gemaakt. De tentoonstelling is geopend tot 2 januari. Wpr. LEIDEN De D.O.B.D.O.S.-combinatie hield zaterdag in Den Burcht haar eerste toneelavond; met een opvoering van Herman Heyermans' „De Opgaande Zon", een stuk dat op kerstavond 1908 in première ging. Een groot succes is het nooit geworden en ook tijdens de Heyermans' herden king is het voor zover wij weten, niet gespeeld door het beroepstoneel. Het stuk is zeer onevenwichtig ge- overtuigend. Om te beginnen was de schreven. Er is te veel franje in, waar door de aandacht van waar het om gaat wordt afgeleid. Waar gaat het dan om? De onder titel: „Spel van de middenstand", zou kunnen doen denken dat het handelt om de strijd van de middenstander tegen het warenhuis. Doch als het spel begint is in feite de strijd van Mathijs de Sterke tegen het waren huis „De opgaande zon" gestreden en Mathijs heeft verloren. Had de schrijver die strijd wil len dramatiseren, dan had hij zich een sterkere figuur dan De Sterke moeten scheppen Deze man die over alle dingen heen wil lachen en dit als levenshouding propa geert, is een slappeling, zonder verantwoordelijkheidsbesef, een mislukte Paljasfiguur. Jensen, eigenaar van het warenhuis, doet een bod op de zaak maar Mathijs weigert. Men wil echter uitbreiden en wanneer Jensen een door Sonja ge tekende schuldbekentenis in handen heeft gekregen, worden de duim schroeven aangedraaid. Wanneer Sonja een glaasje moet halen, glijdt ze uit over wat sneeuw in het magazijn. Ze valt met de olie lamp en de boel vliegt in brand, waar bij Margo. een debiel meisje, om het leven komt. Sonja is echter helemaal van streek. Wat ook door de politie als een onge luk werd gezien, is haar schuld. Toen ze viel, heeft ze met opzet de lamp zo gegooid dat er hrand moest komen. Wanneer ze dit haar vader heeft be kend komt de geestelijke bevrijding voor haar. al levert haar vader haar uit aan de politie. Dit katharsiselement is ben Heyer mans een zeldzaamheid. Het volkomen aanvaardbaar maken doet hij niet, doch dat komt. menen we, doordat hij won derlijk met het begrip God omspringt. Men weet niet waar men aan toe is. De opvoering onder regie van Al- bert van der Woerd, was evenmin Magnificat van Bach in Marekerk Solisten, een koor en een orkest o,l-v. Iskar Aribo zullen op zondag 19 december in de Marekerk het Magni ficat van J. S. Bach uitvoeren. Aan deze dienst, die uitgaat van Bij zonder Kerke werk van de Hervormde Gemeente Leiden, zal naast Dr. P. L. Schoonheim ook de deken van Leiden, de heer W. P. M. Haring, medewerking verlenen. De dienst begint om vijf uur. Ds. Groot ging weer in kerkdienst voor LEIDEN In de morgendienst van de Oosterkerk ging ds. J. Groot, na een af wezigheid van zeven maanden, wegens ziekte, gisteren weer voor. Vóór de ad- ventsprediking sprak de predikant een persoonlijk woord van dank tot „zijn Ge meente". Hij is er dankbaar voor, dat zo- velen met hem en zijn gezin hebben mee geleefd. De predikant memoreerde het overlijden van zijn schoonmoeder en van zijn -vader, in deze tijd. Ook voor het har telijke medeleven van de gemeente op zijn verjaardag, verleden week zondag betoond, was hij zeer erkentelijk. Leidenaars sarden bejaard echtpaar DEN HAAG Voor de politierech ter bleek, dat de buurtbewoners var een bejaard Leids echtpaar er voort durend op uit zijn het leven van deze mensen zo zuur mogelijk te maken. Schelden, schoppen tegen de deur en allerlei naargeestige plagerijtjes zijn aan de orde van de dag. De vrouw heeft er een hartaandoening van ge kregen. Ten einde raad had de 76-jarige man een jongen een schop gegeven en dat was voor de buurtbewoners de kans van hun leven hem voor de rechter te krijgen. De officier van justitie had begrip voor de situatie waarin het echtpaar verkeerde, maar hij vond. dat de man zich had moeten blijven beheersen en vorderde daarom een boete van f 75, waarvan f 50 voorwaardelijk. De rechter was van oordeel, dat de buurtgenoten deze zaak met hun gesar zelf hebben uitgelokt. Hij volstond met het opleggen van f 25 boete, waarvan f 20 voorwaardelijk. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN, 26 november Doet. ex. w. so ciologie: de heer R van Os (Leiden); doet. geschiedenis: heer c Fasse rolkennis slecht, evenals het gehoor van sommige spelers, waardoor de soufleuse soms beter te verstaan was dan de mensen op het toneel. Albert van der Woerd maakte van Mathijs niet veel meer dan een lache rige kerel. Henk Verver was een zeer goed ge typeerde en geloofwaardige grootva der. Aafje Coster was een liefhebbende dochter, maar omdat dit eigenlijk de enige karakterrol was, eiste deze meer dan typering. Innerlijke beleving kon ze niet helemaal waar maken. De beste speelster was Janny Wit- temanDool. als de vrouw van Ma thijs. Zij speelde met gevoel en wist dat door goede uitbeelding toonbaar i aanvaardbaar te maken. Voor de aanvang werden enige ogenblikken stilte in acht genomen voor de overleden heer Vijlbrief. re gisseur van D.O.B. A- C- Bouwman Gevel losgeraakt LEIDEN Vanmorgen om half elf is aan de achterzijde van Alberts Corner op het Stationsplein een stuk van de gevel van 8 m bij 30 cm los geraakt en naar beneden gevallen. Niemand werd gewond. De brand weer heeft het puin geruimd. Hond op oorlogspad LEIDEN Zaterdagmiddag om on geveer kwart over twaalf is een 48-ja- rige vrouw uit de Haarlemmerstraat op de Lange Mare door een loslopende hond gebeten. Zij is met een wond aan het linkerbeen in het ziekenhuis opge nomen. Botsing op Haagweg LEIDEN Vanmorgen om half ne gen is op de Haagweg de 39-jarige be stuurder van een volkswagenbusje uit Voorschoten tegen de achterzijde van een plotseling afremmende vrachtwa gen gebotst. De man is met een her senschudding, glaswonden aan gezicht en handen en een bloeduitstorting aan het rechterbeen naar het ziekenhuis gebracht. Uitgifte Noorse lening AMSTERDAM Een syndicaat onder leiding van Kredietbank Luxembourge- oise, Kredietbank Brussel, Theodoor Gi- lissen, Nederlandsche Credietbank, Ne derlandse Overzeebank zal 1 december derlandse Ovearzeebank zal 1 december 6% procent 20-jarige obligatielening 8 miljoen Amerikaanse dollars der Kraftlaget Opplandskraft onder garantie door de stad Oslo en de provincie Akershus, a 97i/2 procent uitgeven. De aflossing begint na 5 jaar en geschiedt in 15 vrijwel gelijke jaartermijnen. Af lossing door inkoop is niet toegestaan en vervoegde aflossing is slechts mogelijk onder boetebeding. Notering te Luxem burg en Amsterdam wordt gevraagd. Koop in MIDZA-zaken. U krijgt dub bele zegels bij alles wat U koopt. Uw spaarkaart is nu zó volgeplakt. U krijkt nu Ambtenarengerecht van oordeel: DEN HAAG De zestig hooglera ren, lectoren en wetenschappelijke hoofdambtenaren bij het academisch ziekenhuis te Leiden worden in fi nancieel opzicht niet tekort gedaan. Dat is de mening van het ambtenaren gerecht, dat vanmorgen een door dr. T. J. M. Hekkens uit Alphen aan den Rijn ingediend beroep ongegrond ver- Dr. Hekkens is wetenschappelijk adviseur bij het academisch zieken huis. Hij was naar het ambtenaren gerecht gegaan om beroep aan te te kenen tegen het besluit van curato- van de Leidse universiteit zijn zie kenhuistoelage te verlagen. Vele an dere medici ook buiten Leiden zijn door soortgelijke maatregelen ge troffen. De betrokkenen ontvangen twee sa larissen: één voor hun wetenschappe lijk werk en één voor hun medische hulpverlening. Volgens een besluit van minister Bot is hun ziekenhuis salaris nu ingekort met een bedrag VLISSINGEN De Koninklijke My. De Schelde en Thomassen Motoren en de Rotterdamse Droogdok Mij. melden dat zü overeengekomen zUn zeer nauw samen te werken en een houdstermaat schappij op te richten. Begin 1966 zal bod op de aandelen, certificaten en oprichtersbewijzen ex dividend 1965 worden gedaan, waarbij tevens balansen verlies- en winstrekeningen worden gepubliceerd. Aan nominaal f1000 aan delen ex dividend R.D.M De Schelde, Nationaal Bezit van aandelen Kon. Mij. De Schelde en Thomassen zal een gelijke waarde worden toegekend en een op- richtersbewijs R.D.M. zal een gelijke ruil waarde hebben als 16 aandelen R.D.M. Firma Mees en Hope ROTTERDAM Daar de belangen gemeenschap tussen de firma's R. Mees Zoonen en Hope en Co. sinds 1962 steeds nauwer is geworden, zullen zij op 1 januari 1966 de firmanaam Mees en Hope aannemen. De vennoten zullen dezelfde zijn als die van de beide hui dige firma's en de hoofdvestigingen zul len zijn te Amsterdam en Rotterdam. Het assurantiebedrijf van R. Mees en Zoonen werd op 1 april 1964 onderge bracht in de firma R. Mees en Zoonen Assurantiën. Albert Heyn rekent op goede winst ZAANDAM Albert Heyn verwacht ver 1965 een bevredigende winst, die in procenten va® de omzet zeker niet lager zal zijn dan over 1964. In de eerste drie kwartalen was de kleinhandelsom- zet 25 pet hoger dan een jaar tevoren, dank zij nieuwe zaken en hoger omzet per filiaal, vooral in de zomer. Hoewel de bruto-winstznarge in procenten krap per werd, en de kosten stegen, is de netto-marge in procenten nagenoeg ge handhaafd. Het restaurantbedrijf ver beterde, doch geeft nog betrekkelijk laag rendement. Over 1964 (1963) was de winst 4,16 (3,74) miljoen en het divi dend 14 (13)%. In juni werd verklaard dait men aandelendividend overweegt. OEGSTGEEST In hun memorie van antwoord op het verslag van het af delingsonder zoek der raadsleden op de begroting 1966 gaan B. en W. uitvoerig in op vragen naar aanleiding van de woningnota. Zij delen mee dat er nog steeds behoefte bestaat aan woningwetwoningen. Het college acht het niet mogelijk uit het provinciale contingent een grotere toewijzing van premiewoningen (voor de middengroepen) te krijgen. Versnelling van de woningbouw kan slechts plaatshebben wanneer men een groter bouwvolume ontvangt. Een vrouwenadviescommissie voor de woningbouw achten B. en W. niet noodzakelijk. De gemiddelde wachttijd voor wo ningzoekenden is drie a vier jaar. Op 1 januari 1956 had Oegstgeest 243 wo ningzoekenden, van hen zijn er nog drie niet geholpen. De cijfers zijn voor 1957 respectievelijk 306 en 3, voor 1958 321—4, 1959 305—5, I960 255—13. 1961 285—16. 1962 353—37. 1963 288—48, 1964 373—132 en 1965 333—141. Het zwembadplan komt voor afgifte van een rijksgoedkeuring in het vierde kwartaal 1966 in aanmerking. Het voetbalveldencomplex ,,De Voscuyl" wordt omstreeks maart 1966 in ge bruik genomen. B. en W. zullen met de wensen van ASC rekening houden. Over de „Estec-gezinnen" is nog niets bekend, zodat eventuele onder wijsvoorzieningen niet kunnen worden voorbereid. Men verwacht de negende leerkracht voor de Hofdijckschool in het volgende schooljaar te kunnen be- B. en W. vinden organisatie van een „burgeravond" een taak van de kies verenigingen. Zij zullen nagaan of de leges moeten worden verhoogd; van hen zijn geen initiatieven te verwach ten. voor openstelling van het bevol kingsbureau (en in het algemeen ook van het bureau van de burgerlijke stand) op zaterdagen. Men wil een commissie voor school psychologisch onderzoek in het leven roepen. Daartoe is men bezig met de samenstelling van een voorbereidende commissie, waarvan prof. dr. A. Cho rus voorzitter wordt. gedyk aan de verhoging van de laatste Toxopeusloonronde. De artsen zijn op deze manier door deze loonronde geen cent wijzer geworden en dat vinden zij oneerlijk. Maar het ambtenarenge recht is het daarmee dus niet eens. Projectontwikkeling Bredero te Brussel UTRECHT De Verenigde Bedrijvefi groep N.V." te Brussel (een combinatie Belgische en Franse banken, enz., •in Bredero deelneemt) hebben de Bredero en de „1-Belgische Immobilien- Mij. voor Projectontwikkeling Ipeo N.V. te Brussel opgericht, met 10 miljoen franken kapitaal, waarvan geplaatst volgestort 2 miljoen. Beide nemen op gelijke voet daarin deel. De heer J. W. Ellens is directeur en de raad van be heer bestaat uit de heren dr. F. R. Va- nes en F. Vreys, Belgen, en ir. A. Fed- des en dr. L. Bak, Nederlanders. Ipeo heeft hetzelfde karakter als Empeo te Utrecht ROTTERDAM The Bank of Nova Scotia zal spoedig een vestiging openen aan de Westblaak de eerste op het vasteland van Europa, onder directie van de heer Robbert Kok, die reed» drie jaar de Europese belangen der bank behartigt. De bank heeft reeds drie jaar een vertegenwoordiging in Nederland, maar de toenemende behoef ten der cliënten hebben een kantoor noodzakelijk gemaakt. De bank heeft ruim 700 kantoren binnen en buiten Canada en opent bin- enkort ook een kantoor te Dublin. Zij werd in 1832 opgericht. De activa be dragen ruim drie miljard dollar. Het hoofdkantoor is te Toronto. Tot de dochters behoren 6 trustmaatschappijer^ waarvan 4 op de Bahama's een te Lon den en een te New York. Koudijs onderhandelt over overneming S-HERTOGENBOSCH De Verenigde Mengvoederfabrieken Koudijs NV deelt mede, dat zij met aandeelhouders en be stuur ener bekende Nederlandse meng voederfabriek onderhandelt teneinde to geraken tot overneming van het gehel» geplaatste kapitaal. Zij verwacht dat de onderhandelingen spoedig zullen Dividend Apeldoornse Netten ruim verdiend APELDOORN De Apeldoornse Net- tenfabriek Von Zeppelin en Co. ver wacht dat de winst ten minst® gelijk zal zijn aan die van het gunstige 1964 en dat de 18 procent dividend wee* ruim verdiend zal worden. HORLOGES; MEESTERWERKEN VAN Z TOT A Gevestigde en vertrokken personen In de iveek van 10 t.m. 17 november Gevestigd: D LEIDEN Krumm en fam, Witte Singel 57: Vijsma en fam, Spaarnestr 126: M M Boggia en fam, Jac v Campenlaan 41: H Georg en fam, woonwagenkamp: G Fidi en fam, woonwagenkamp: W L Gijsman en fam, Julianastraat 58: G F Gerritsma en fam, L de Keystraat 21; J Domen en fam, Verdistraat 213: W K van Huis en fam, Corn Schuytlaan 174; R van Halem en fam. Diamant laan 12; T W Bisschops en fam, Schol- tenstraat 48; G P Weber, Nachtegaal- laan. 2; C .J M VerdegaaL Rijnsburger weg 'lOi P Worm, P Paaltfehspati 1; A W Paulusse-Wielaard, Boerhaarve- laan 2; WA A Elaermann, Klikspaan- weg 14; M R Huijgen, Hoge Rijndijk 42; F W Adank, Kagerstraat 32; P J N Wisse, Hoef straat 57; E L H Men- dels, Langebrug 56a; C F Woensdregt, Papengracht 5; E Melet, Bouwelouwen- steeg 50; S de Groot, Zoeterwoudsesin- gel 64; J Beemsterboer, Plantsoen 1; J H A Stapel, Lange Mare 84; J Bliek, Plantsoen 1; P A W M van Druenen, du Rieustraat 7; J Fuchs, Trompstraat 34; C T Rensen, Noord einde 2a: C van der Kleij, Steen- schuur 8; M de Bruin, Houtlaan 55; L M van den Bos, Rapenburg 122; D J G Vink, Klikspaanweg 16; D E Page, Mozartstraat 249; A G J de Vries, Pieterskerkhof 4c; J Otten, Rijnsbur- gerweg 115a; A G H Gloerich, Oude Singel 76; M M Elzenga, Hogewoerd 162; H J H Heins, Meerburgerkade 11; H C G J M R Graaf de Meeüs d'Ar- genteuil de Trannoy v Slingerlandtlaan 8; E Popojanz Lingestraat 1; J H Slot boom, Bakh Roozenboomstraat 31; D H Kwe, Terweepark 3; L P J Janse de Jonge, Hoge Rijndijk 128; G C van der Plas, Oude Herengracht 19; S Kloos, Jeruzalemhof 7; J H van der Lodijk, Rijnsburgerweg 140; A M Bekooy-Macz- kowiak, Beatrixstraat 28; M El Kour- chi, Jul van Stolberghof 16; J S M Boot, Hoogl Kerkgracht 30; J van der Zee, Joh de Wittstraat 34; P W Heems kerk, Lange Mare 71a; G H Boezaard, Varkensmankt 7: A J Bouwmeester, Ce- lebesstraat 37; C van Vliet, Plantsoen 1: MM van den Burg-van Zanten. Plantsoen 1; N H W de Ruijter, P Paaltjenspad 3; K F J de Vries, Witte Singel 56; C van der Meer, Zoeter- woudsesingel 95: W M de Boer, Hout laan 55; L A M Scholte, Gangetje 4: K J Schell, ab Utr Veer to. 33a; E Reijnen. Houtlaan 55; J G Verhoeff, Plantsoen 1; J J van Halderen, Plant soen 1; M Knijff-Achterberg, Plantsoen 1: W Onrust, Plantsoen 1; M Geus, Witte Singel 70: J G T Wijsman, Lage Rijndijk 6b: D Vos, Plantsoen 1; A A Melul, Oude Singel 18: W M Visser- Boer, Plantsoen 1: P Pikaar, Marnix- straat 141; V van den Bergh, Oude Sin gel 66; L J de Jong, Oude Heren gracht 19; E A Lindhout, Houtlaan 55; R G Jurriëns, Hoge Rijndijk 130; A S A de Brabander, Rijnsburgerweg 127; M B de Koning-Blanken, Plantsoen 1. Vertrokken: R F Brenkman en fam, Boerhaavelaan 40, Warmond, Swieland- straat 11; P. van Daalen en fam, Boer- havelaan 194. Leiderdorp, v Poelgeest- In 9; D Bijs en fam, Fagelstraat 10. Uitgeest, dr. Brugmanstr 50: E J Ong— Jahnichen en fam, Fagelstraat 18. Oegstgeest. Berlicumstraat 2: D J M van der Weijden en fam, Antillenstraat 28 Canada; F Smit en fam. Oude Sin gel 78, Houten U, Pr. Margrietweg 1; A Feberwee en fam Herensteeg 21. Ze venaar, Raadhuisplein 10; H A M Huls mans en fam, Mozartstraat 65, War mond, Beatrixlaan 23; G. van de Kraats en fam, Titus Brandsmalaan 56, Sassen- heim, Europahove 14; J Heruer en fam Willem de Zwijgerlaan 12, 's-Gravenha- ge, Baambruggestraat 53; N van der Linden en fam. Prinsestraat 51, Alphen aan den Rijn, Fazantstraat 86; L A A Schukking en fam. Tasmanstraat 76, Oegstgeest, Duinzichtstr 13a; CA Emeis en fam, Zoeterwoudsesingel 106; Leiderdorp, v Poelgeestlaan 11; J Brands en fam. Roomburgerlaan 55. Soest, Birkstr. 46; H P Laman en fam. Bilitonstraat 8. Nieuw- en Sint Joost- land, Wilhelminastraat 60; A Linschoten en fam. Borneostraat 40, Voorschoten, Stadwijkstr 7; A Houwers- Bos en fam, Herengracht 116, Hazerswoude, Rijndijk 226; J J Zindel en fam. Lange Mare 42, Sassenheim, dr de Visserlaan 14; Tarr- A M J Leijten en fam. Rijnsburgerweg 177, Oegstgeest, Fred Hendrikln 3; M C Padberg, Leeuwerikstraat 11, Amster dam, le Oosterparktstr 179; T'A D W Aris, Piet Paaltjenspad 8, Amsterdam. Fr. v. Mierisstraat 55 II; H L Knooik. Roodborststraat 54, Naarden. Graaf Wil lem de Oudelaan 143; D Stolte Groen- hovestraat 8, Bergen op Zoom, Koe» voetstr 49; T M Krueger, Sweelincky laan 16, Canada; H H B Vooren, Ving- boonshof 18, Brummen, Zutphensestr 175; R G H Ausma, Witte Rozenstraat 21, Nieuwveen, A H Kooistratr 4; C O Jasperse, Witte Singel 72, Leusden. Arnhemseweg 69; G E Ong, Joh de Wit straat 40, Oegstgeest, Berlicumstr 2; G J van der Voort, Sumatrastraat 35, Amsterdam, Linnaeusparkweg 51 hs; G Blaauw, Oude Vest 33c, 's-Graveru- hage, Emmastr 53; H H Boelens, Drechtstraat 105, 's-Gravenhage, Piet Heinstr 6; G Fieten Kanaalstraat 63. 's-Gravenhagc, v Speykstraat 40a; J A M Kortman, Lorentzkade 17, Voorburg, St. Martinusln. 41; M G Kortman, Lo rentzkade 17, Voorburg, St Martinisln, 41; M A G Creygton Lorentzkade 34, Amsterdam, Watteaustr 36 IV; N R Stapel, Hogewoerd 87/89, Bloemendaal, Boekenrodeweg 16a; M W de Kluijver, Snouck Hurgronjestr 25, Abcoude, Ang- steloord 29; M J M Koekenbier, Hoge woerd 155, Amstelveen, G v Heems- kerklaan 14; E Koudijs-Massaar Lange brug 6c. Oegstgeest, Spaargarenstr 3a| M C Wijnands, Noordeinde 2a, Olden» broek, Zuiderzeestraatweg 42; C G van Tol Franke, Plantsoen 1, Oegstgeest Hoge Morsweg 75; J Puga Mosquer», Nieuwe Beestenmarkt 8, Voorschoten, Hofweg 23; V E Barbcrcaux Swaah, Witte Singel 59, Voorburg, v. Everdin- genstr. 77; M Dubbelman, Willem de Zwijgerlaan 32, Voorschoten, Rijndijk 38; M F Vink, Boerhavelaan 24, Voor schoten, Willem de Zwijgerlaan 58; G H van Leeuwen Rijnsburgerweg 37, Delft, Landmeterpad 30; F G W Asselbergs, Vinkenstraat 6, Oegstgeest, Leidsohen- straatweg 3; A van Vliet, Bothastraat 3, Delft Hendr ToUensstr 416; G D E Povel, Morsweg 138, Voorschoten, Ba ron van Schimmelp v d Oyelaan 5; A J van Geelen-van Strater, Fred v Eedenlaan 6. Katwijk, Sportlaan 10: B Porcu, Wald Pyrmontstraat 54a, Leider dorp, Hoofdstr. 254; W Sierat Willem- straat 46, Rijsburg, Piet Heinstr 4; N J Koolhaas, Driftstraat 47, Wassenaar, Acacialaan 2; G C J Liyius- Arnold, Tib Siegenbeekstr 26, Voorschoten, Rijndijk 173, J Hidayat, V Vollenhovenplein 104, 's-Gravenhage. Riouwstr 115; Z E- A A asrt Oude Singel 18, Zoterwoude, Schenkelweg 75; L Wenink, Oude Sin gel 66. Leiderdorp, Zijldijk 7; K Timm Hoge Rijndijk 128 Zoetermeer, Stationstr 104; M T J M Everstijn-Conijn, Hoge Rijndijk 182a, Apeldoorn, Dever.terstr. 30; Y Kuipers, Lammenschansweg 103, Katwijk, Vlierstr 26; J H Boelee Lam- menschansweg 329, Rhenen U, Oud® Dijksestr 7; J Heniger Hogewoerd 84a, Utrecht Ridderlaan 24; A G J M van Daal. Noordielnde 2a, Hilverwum. Noodweg 37: D P den Uijl- Overdijk, Lefendaal 45a. Voorschoten, Valkenburgseweg 108; KAB Fre- driks, Noordeinde 2a, Ewijk. P v Boxtelweg 3; W Bax. Pieterskerkgracht 3a. Markclo, Diependaalweweg 12: R Bijlsma, Groenhovenstraat 9, s-Graven hage, Kruisbessenstraat 33; J Soeten»- 's-Gravenhage, Jacob Gillesstraat 20; H van der Kwaak, Thorbeckestraat 87, Voorschoten. Raadhuisin 76; J W Kwak Zoeterwoudsesingel 104, Harlinger,. Mid- lumerlaan 2; J A Olivier, Bernhard- straat 61, Voorschoten. Wijngaardenlaan 107; E A C van der Kolk-van der Vlugt Voorstraat 2. Reeuwijk, van Goghstr. L H Vijgen, Noordeinde 2a, Rot terdam, Balikpapanstr 12a: J de Vrind, Beschuitsteeg 12. Katwijk. Overrijn 7; G A Cardias, de Laat de Kanterstraat 's-Gravenhage, Muzenstr 31; G J A Bronsgeest Melchior Treublaan 44. Kat wijk, Overrijn 7; A Vermond. Damlaan 20, Katwijk. Overrijn 7; A de Graaf, Morslaan 10, Benthuizen, Molenstraat V van Son, Borgerstraat 10. s'-Gra» venhage. Vier Heemskinderenstr. 129; H P W M Brand Klikspaanweg 1^ Voorburg. Pr. Marianneln 142; O H Ecto. hardt, Vreewijkstraat 16, Hoogevê®!^ Huygensstraat 22.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3