Oost, west, thuis best "Ik zal de toren redden zei Zaanse timmerman 95 Plotselinge pensionering harde methode Maar Dirk zwijgt er verder over Vietnam WEER Koud met buien SCHEEPVAARTBERICHTEN NIEUWE LEIDSE COURANT 11 MAANDAG 29 NOVEMBER 1965 Heel Krommenie spreekt over plandat Pisa moet helpen KROMMENIE De een praat over „gekke Dirk", de ander noemt hem „bij de tijd". Maar allemaal in het Zaanse Krommenie spréken ze over Dirk Bruyn. Over de 72-jarige j timmerman, die al jaren met pen sioen is, teruggetrokken leeft in zijn huisje aan de Noorderhoofdstraat, maar die nu ineens een gooi deed naar internationale roem. „Ik wil de toren van Pisa redden, heeft hij ge zegd. De toren moet bewaard blij- I ven. En ik wil dat proberen". Weken lang heeft hij aan zijn plan gewerkt. Er kwamen grote vellen pa pier op tafel Hij rekende, bestudeerde foto's van de beroemde toren. En nu ligt zijn plan bij het stadsbestuur van Pisa. Tussen stapels andere plannen van bouwkundigen uit de hele we reld Want Dirk Bruyn is niet de enige, die de toren wil redden. Hij is een van de velen, die ingeschreven op een prijsvraag van het stadsbestuur, met lede ogen ziet hoe de toren elk jaar wéér een beetje schever raakt En dat wil Pisa voorko men Pisa moet ten slotte van de toren leven, want elk jaar komen er tiendui zenden toeristen speciaal voor naar de stad. Vandaar d-ie prijsvraag. Hobby Dirk Bruyn, de eenvoudige Zaanse tam- merman, heeft zich nu geschaard in de rijen van bouwkundigen met wereld naam. Niet, dat dat de opzet was van zijn plan. ..Ik wilde iets om handen hebben", vertelde hij zijn vrienden. „Zulke pro blemen op te lossen is voor mij eigen lijk altijd een hobby geweest". En vrije tijd had hij genoeg. Na wekenlang werken stuurde bij zijn plan op. Een kennis had de tekst bij de Dr. H. J. van Doorne: AMSTERDAM De wijze van plot selinge pensionering op 65-jarigc leef- tijd is naar de mening van dr. II. J. van Doorne een harde mcthode.vooral vooor hen die zich met enthousiasme en toewijzing aan de zaak hebben ge geven. De oud-president-directeur van DAF meent, dat het beter zou zijn als er voor gepensioneerden een overgangstijd bestond, bij voorbeeld een periode v in voor halve dagen wordt giewerkt en waarin de vakanties geleidelijk wor den verlengd. De gepensioneerde zou zich dan gemakkelijker kunnen aanpas- sen en het bedrijf zou ervan profi teren omdat de opvolger door hem zou kunnen worden ingewerkt. Dr. Van Doorne luchtte zijn hart on langs bij de uitreiking van de NCD-prijs. die hij uit handen van de staatssecretaris van economische zaken, drs. J. Bakker, ontving. Deze prijs wend 1963 ingesteld door het Nederlands trum van directeuren. Zij wordt om twee jaar toegekend aan een directeur die in belangrijke mate heeft laten blij ken inspirerende inzichten in het lei den van een onderneming te hebben. Nieuwe chemisehe fabriek in Pernis ROTTERDAM Shell Nederland Chemie N.V. gaat in Pernis een fabriek bouwen voor de bereiding van een nieu we reeks vinylmonomeren. Men verwacht deze fabriek, die een aanvangscapaciteit zal hebben van 10.000 ton per jaar. 1967 in bedrijf te kunnen stellen. De bouw van deze fabriek is het sultaat van succesvolle research marktontwikkeling, welke in de afge- i lopen jaren over de gehele wereld heeft plaatsgevonden. Hierbij werd in het bij zonder de nadruk gelegd op de toepas sing van deze monomeren bij de verf fabricage. Er zijn echter nog talrijke andere, veel belovende toepassingsmogelijkheden voor deze monomeren. zoals in emulsies die gebruikt worden in de papierindustrie, de plakmiddelen- en textielindustrie. Indonesische tabak te Bremen i In- BREMEN De laatste veiling va donesische tabak van dit seizoen is 2 vember gehouden. De aangeboden balen Javatabak zijn voor het grootste deel tegen betrekkelijk hoge prijzen ver kocht. In de hoop op hogere prijzen heb ben verkopers ^1 balen teruggenomen De waarde van de omzet is op 4 miljoen mark geraamd. Voornaamste kopers wa ren de Nederlandse handel en industrie, de Zwitserse industrie. Westduitse han del en Deense industrie. Er waren dit seizoen vijf vellingen met 148 miljoen mark omzet of 1,5 min. meer dan vorig jaar. waarvan 98.5 min. mark Sumatra- en 49,5 min. mark Javatabak. Het aanbod van Sumatratabak was groter dan ooit, doch van Javatabak kleiner tengevolge van schade aan de oogst. Verkocht wer den 31.054 balen Sumatra- en 64.201 Java tabak. Kalverdrieling ZUIDWOLDE Een koe van veehou der F. Bosgraaf uit Zuidwolde Drente), heeft het leven geschonken aan een kal verdrieling. Een van de diertjes is een stierkalf. Moeder en kroost maken het ondanks het koude novemberweer uit stekend. tekeningen in het Engels vertaald. Na dagen al kreeg hij bericht terug. Maar in het korte briefje stond niet veel meer, dan dat zijn inzending in goe de orde was ontvangen. Hij hoopt nu al enkele weken op een ieuw bericht. Maar veel vertrouwen _j> een prijs heeft hij niet meer nu hij weet dat zoveel anderen ook inschreven- Misschien is het daarom, dat hij ineens zwijgzaam is geworden. Voor nieuws gierige bezoekers houdt hij de deur van zijn huisje streng gesloten. „Nee, nee, ik wil er niets van vertellen", roept hij door het deurraampje. „Nee, ook geen foto's". Hij is er nog beduusd van, dat zijn ini tiatief is uitgelekt. „M'n naam had nooit bekend mogen worden", zegt hij. .Eerst wil ik wachten op de uitslag. Zolang die er niet is, vertel ik niets over mijn plan" Dirk heeft zich opgesloten en Iaat niets los. En dat bevreemdt het dorp, waar de roddel hem al op een voetstuk heeft ge plaatst. Krommenie ziet haar Dirk Bruyn als ereburger van Pisa. Ten slotte is hü zün hele leven een goed vakman ge weest. Vele jaren lang werke hü als tim merman bü een aannemingsbedrijf in Wormerveer. En het dorp kent hem niet anders dan een man, die goed werk le verde. Als een man ook, die van zijn werk een hobby maakte. Iedereen weet nog te verbellen hoe hij een paar jaar terug voor de grap een to- ren van 15 meter bouwde in zijn tuin, Het gevaarte is inmiddels weer afgebro ken, maar, weet men, Dirk is weer met iets nieuws bezig. Daarom blijft het dorp optimistisch. Maar de rijzige grijsaard zelf is het minder. Zijn vrienden vertrouwde hij al toe te gelovendat zijn plan wordt afgekeurd. Vandaar die zwijgzaamheid tegenover de buitenwereld: zelfs Dirk Bruyn hoopt er niet meer op, dat hij de man wordt, die de toren zal redden SPORT EN WEDSTRIJDEN BILJARTEN K. v. d. Meer kampioen vierde klasse libre NOORDWIJK De Noordwijker K. v. d. Meer (De Beurs) heeft de districts- titel van de Bollenstreek vierde klasse libre veroverd. Zonder slag of stoot is dat bepaald niet gegaan, al heeft hij van begin af tot de kanshebbers behoord. Pas in de allerlaatste partij van een bijzon der geslaagd en enerverend toernooi wist hij de titel te bemachtigen doordat hij zijn zenuwen meer de baas was dan kop loper Kees van Gerven, die vrijwel het gehele toernooi de leiding had. Zowel Van Gerven als Van der Meer zijn gepromo veerd naar de derde klasse. Dat succes was ook weggelegd voor de jeugdige Sasseraheimer H. v. Dam, wiens gebrek aan wedstrijdervaringf enigs zins domineerde over technische kwali teiten. De Sassenheimer behoeft echter niet bang te zijn, want als hij zo doorgaat is er zeker een plaats in hogere klassen voor hem weggelegd. De eindstand: 1. K. v. d. Meer 12 522 248 17 2,10 2. K. v. Gerven 10 511 235 20 2.17 3. A. Smit 8 457 261 15 1,75 4. K. v. Dorp 8 439 263 15 1,66 6. J. Wolvers 6 469 244 12 1.92 7. N. v. d. Berg 4 375 235 10 1,59 8. J. Dolieslager 2 455 254 13 1,79 WIELRENNEN Zoetemelk snelste bij nieuwelingen DEN HAAG Op het Haagse „Duin- liorst" is zaterdagmiddag om het offi- cieuse Zuidhollandse kampioenschap cycle-cross gestreden. By de amateurs, die 24 km moesten afleggen op het be sneeuwde parcours, ging Jan van Geest als eerste over de streep, terwijl de Rijp- weteringer Joop Zoetemelk bij de nieu welingen zegevierde. Van Dun uit Schie dam was de sterkste ad spirant. De sterke Maaslander Jan van Geest nam onmiddellijk na de start de leiding, maar daarna heeft hij voortdurend aan vallen op zijn leiderspositie moeten af slaan. De Lissenaar Jan van Dijk, die uiteindelijk op de tweede plaats beslag zou leggen, vormde met de Voorschote naar Van der Valk en Cor van Tol uit Alphen een grote bedreiging voor de kop loper. Zij slaagden er echter niet in hem van de eerste plaats te verdringen. De uitslagen luiden: Profs en amateurs: 1 J. van Geest (Maasland) 24 km in 1 uur en 13 seconden; 2 J. van Dijk (Lis- se); 3 A. van der Valk (Voorschoten): 4 C. van Tol (Alphen); 5 F. Ouwerkerk (Rotterdam). Nieuwelingen: 1 J. Zoetemelk (Rijpwe- tering) 16 km in 47 minuten en 52 se conden; 2 H. Zuiderduin (Lisse); 3 Koppers (Den Haag); 4 H. van Leeuwen (Den Haag); 5 W. Looijschilder (Rotter- Adspiranten: 1 A. van Dun (Schiedam) 8 km in 24 minuten en 2 seconden; 2 J. Witteman (Voorschoten); 3 B. van der Hulst Zoeterwoude)4 M. Meij (Den Haag); 5 H. Key (Leiden). Ook afd. Gouda legt competitie stil GOUDA In navolging van Dordrecht en Leiden heeft nu ook de afdeling Gou da van de KNVB besloten de competitie van 12 december tot 5 februarie stil te leggen. Deze maatregel maakte voor- en tegenstanders in de voetbalkringen. Secretaris Schouten van Waddix- veen ziet het nut van deze onderbre king niet in: „Wanneer de weersom standigheden het toelaten, dan voet ballen we wel vriendschappelijk". Zijn collega van WSE de heer Ver woerd had liever gezien dat de maan den januari en februari voor de stil legging waren uitgekozen. „In de maand december zijn er immers nog tal van prachtige voetbaldagen" aldus de WSE-secretaris. Trainer Rupke van WSE legde voor al het accent op de materiële kant van van het verlet. „Gedurende de maan den december en januari trekken de standaardelftallen toch weinig belang stelling bij het publiek". Zijns inziens is de recette-opbrengst bij betere weers omstandigheden aanmerkelijk hoger Hij kon zich wel verenigen met het De wedstrijdsecretaris van RVC de heer Nieuwwerf vindt het besluit nade lig voor de standaardelftallen. Voorzitter van 't Hart van Zwam- merdam staat geheel achter de maat regel. Statistieken die in de vereniging worden bijgehouden toonden dat er de desbetreffende periode weinig gespeeld werd. Secretaris Drost van Moerkapelle heeft er weinig woorden voor over en is het er totaal niet mee eens. Zulks in tegenstelling tot zijn colle ga Boerefijn (WDS), die de grasmat enige maanden rust gunt. Van Geyn (Bodegraven) juicht het toe. De scheve verhoudingen op de ranglijst bij afgelastingen vindt hij niet zo prettig. Secretaris Wijngaarden (Bergam bacht) kan zich weer verenigen met de beslissing. ,,De competitie is dan te snel afgelopen" aldus de Bergambacht- secretaris. Ruime zege van Docos op HOC Docos heeft zijn positie in de kop groep weten te handhaven door het lang niet zwakke HÖC uit Hilversum te ver slaan. Van Veen startte voor de Leidena- ren met een overwinning op Th. Schu macher 15—21, 21—19 en 21—11. Hierna werd het weer gelük doordat Ton L'Ami het net niet kon redden tegen Kamer (18—21; 21—16 en 21—23). Nadat Steen bergen zyn partü na spannende strüd ln winst had weten om te zetten, bracht hü samen met Van Veen het dubbelspel tot winst. Stand 31. Vanaf dat moment werd de tegenstand minder en na de negende partij was de stand 81. De laatste partij tussen Van Veen en Kamer bracht de Hilversummer met 2119. 1121 en 12—21 de zege, zo dat de eindstand 8—2 werd. Den Burcht heeft tegen TOV 2 uit Noordwijk een eervolle 64 nederlaag geleden. Na een gelijkopgaande strijd is het de Leidenaren niet gelukt een punt aan hun totaal toe te voegen. Na een 4- stand faalden Sjaardema en Bernard hun laatste partij. Voor de Leidse punten zorgden Verkerk (3x) en Sjaardema. Uitslagen afdeling Den Haag. Dames 2c klasse: Salamanders 2PIT '54 64; Salamanders 3PIT '54 2 64. 3e klasse: Docos 2Gossima 2 73. Heren, le klasse: Doeos 2RTC 73; TOV 2Den Burcht 64. 2e klasse: Den Burcht 2Netfeal 5—5; Batswingers 5 Docos 3 37; NSSSDen Burcht 3 91. 3e klasse: PVSB—Docos 7 4—6: PIT '54 2 Gossima 8 82: Docos 5DVC 2 82; Docos 6St. Vooruit 3 82 4e klasse: Den Burcht 4—TTCS 3 10—0; DHC 9— Docos 9 4—6; PIT '54 3Batswingers 7 10—0; St. Vooruit 6—Docos 11 9—1; NSSS 5Den Burcht 5 73; Docos 8Phoenix 4 9—1; De Valken 2—PIT '54 4 2—8: TOV 6Docos 10 46. Junioren. 2e klasse: Docos—Phoenix 2 46. Meisjes-nieuwelingen: Docos Smash RK 3 7—3. (Vervolg van pagina 1) Voorts werd zaterdag nog gedemon streerd in Londen en Manchester en in een groot aantal Westduitse steden. Bij de Amerikaanse basis in Captieux- le-Poreau in Zuidwest-Frankrijk werd een schriftelijk verzoek overhandigd waarin demonstranten opriepen tot vrede in Vietnam. Intussen is de Britse minister van buitenlandse zaken. Michael Stewart, naar Moskou gereisd om te spreken met de Russische regering. Waarschynlyk zal hy morgen een onderhoud hebben met zün collega Gromiko. Hü zal er bii hem waarschynlyk op aandringen, dat de Sowjetunie en Engeland de conferen tie over Vietnam in Genève, die deze twee landen samen geleid hebben, weer bü een te roepen. Als premier Wilson op 17 december naar Washington gaat zal hü president Johnson verslag uitbrengen over het resultaat van de besprekingen in Moskou. Helmut Rahn stopt met voetballen DUISBURG De 36-jarige Duitse ex- internationaal Helmut Rhan heeft beslo ten zün voetbalcarrière te beëindeigen. Rahn schreef zyn club Meidericher Sportverein dat hij de laatste jaren zo veel blussures heeft opgelopen dat hij het niet meer verantwoord acht met voetballen in de Duitse hoogste klasse door te gaan. Bovendien wil hij zich nu ten volle aan zijn zaak in gebruikte auto's, in zyn woonplaats Essen, wyden. Rahn werd tussen 1951 en '60 veertig maal als rechtsbuiten in het Duitse elf tal opgesteld. Met zyn 21 treffers in in terlandwedstrijden was hij een van de beste Duitse schutters. Hy speelde ook enkele seizoenen in de Enschedese ere divisieclub Sportclub Enschede. DE BILT Nadat de krachtige tot stormachtige westelijke wind die zon dag waaide, in de avond snel was afgenomen, stak de wind vanmorgen vroeg op uit het zuidoosten en wak kerde aan de Zeeuwse kust alweer tot stormachtig aan. Deze ontwikkeling hangt samen met het naderbijkomen van een diepe depressie, die vanmor gen met een kerndruk van ongeveer 965 millibar boven zuidwest Engeland lag. Het neerslaggebied van de depres sie bereikte vanmorgen ook reeds ons land, zodat er regen en sneeuw begon te vallen. Verwacht wordt dat kern van de depressie vanavond of dicht langs ons land naar het noord oosten zal trekken, waarbij de wind tijdelijk zal afnemen. Daarna zal hij echter draaien naar noordwest en waarschijnlijk weer tot storm aanwak keren. Uit het noordwesten wordt koude lucht aangevoerd, die recht van de poolstreken komt. In IJsland vroor het vanmorgen 510 graden. De pooi- lucht wordt boven de Noordzee ver warmd en zal ons land met een tem peratuur van enkele graden boven nul bereiken. Er zullen in deze lucht regen-, sneeuw- en hagelbuien voor komen, die door enkele opklaringen zullen worden afgewisseld. De foto Brandende vraag vorige week in Den Haag: gaat de uitreiking van de ziveren camera, de prijs voor de beste Nederlandse persfoto, wel door? De uitreiking vaai deze onderscheiding ge schiedt elk jaar bü de ope ning van de World Press Phototentoonstelling. Inge zonden is ook de plaat die John de Rooy maakte van prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg in de tuin van Drakesteyn. En als die foto bekroond den, waren de moeilükheden niet van de lucht. Prins Bernhard reikt de prijs ieder jaar uit. Maar kan men de Prins oog in oog laten staan met de man die de (ook door het bestuur van de Ned. ver eniging van fotojournalisten gewraakte) foto genomen heeft? De voorzitter van World Press Photo, Peter van Breu- kelen, zag geen bezwaar. ,Jk kyk principieel naar de ac tualiteitswaarde van de foto, niet naar de achtergronden". Jury-voorzitter Theo Ra maker dacht er anders over: „De Prins kan, als de jury's De Rooy's werk bekronen, doen alsof zün neus bloedt, maar dan geeft hü daarmee toe. dat de privacy van de Koninklüke familie even weinig waard is als andere privacy". De knoop is tüdig doorgehakt: géén zilveren Cocosdog Als toy de correspondent van de Leeuwarder Courant moeten geloven, loopt er in Alkmaar een buldog rond die by de Hema binnenloopt, de snoepafdeling opzoekt, zijn tanden laat zien, een greep doet in de voorraad co cos- chocola en smakkend de zaak verlaat. Manus Olie heeft men de hond genoemd. De verkoop sters gaan maar al te graag ten stapje opzij als Manus zijn grijnzende hondegezicht laat zien. Een versperring hielp niet. De snoepafdeling werd verplaatst. Geen resul taat. Manus bleek ook over een goede speurneus te be schikken. Een koene verkoper heeft Manus eens gevangen en hem vastgezet in het magazijn. Maar na sluitingstijd moest men de hond weer vrijlaten. Vaststaat, dat Manus géén Havank De schaduw, de bekende hoofdfiguur uit de detective, romans van Havank, blyft bestaan. De Leeuwarder schrijver-journalist Pieter Terpstra heeft de nagelaten manuscripten afgemaakt. Deze zullen verschynen on der de naam Havank-Terp- stra. Onder dezelfde naam zal Terpstra detective-romans gaan schrijven waarin hü ge bruik maakt van de Havank. figuren. Zo verschijnt eind volgend jaar „Schaduw achter de tralies". Weg fiets Venlo pakt het verkeers probleem in de binnenstad op een eigen manier aan. Niet auto's maar fietsen zijn verboden binnen de lijnen van het stadscentrum. Als men toch met zijn tweewielig voertuig in de binnenstad tril gaan winkelen, goed. maar dan moet men dc fiets aan de rand van het centrum in speciale rekken laten staan. De aap „De vüf Jaar oude chim pansee Paco herinnert ons eraan, dat de mens familie Is van de aap". Dit staat te lezen in Verolme-nieuwa. Deze regels worden ge completeerd door twee foto's van apen, waarvan een op de voorpagina. Waar moet dat heen? Is de mens een opgeknapte of gedegenereerde aap. staat voorts in het blad boven een artikel. De redacteur voelde zich tot het schrijven geroe pen omdat hü in zün vakan tie een aap ontmoette. De redacteur was zo beïnvloed, dat hü een aantal bladzüden over de aap mediteert. Zo vindt hü het jammer, dat de mens het boo inklim men heeft verleerd. In het oerwoud konden wij ons vroeger zo snel van tak tot tak bewegen. Maar de schrijver is ook zakelük. Apen zün intel ligent, waarom kunnen WU ze niet inschakelen in het bedrijfsleven. Lopende-band- werk zou zeer geschikt zün. Maar zou je ze ook schepen kunnen laten bouwen. Als we met de ogen uit- geknipperd zün staat er, speciaal ten behoeve van Vrfl Nederland en het t.v.-pro- gramma „Zo is hetdat het een grapje was. VISSERIJ* EN MARKTNIEUWS de markt: 1250 kisten kabeljauw. 4? kisten schelvis. 125 kisten wijting. 10 kisten diver sen, 678 kantjes haring. SCHEVEN1NGEN, 29 november bericht. Totaal KW 84—4160, Hf2004410. KW— 33—8900, WR KW 146—10900, KW 226—15180, KW 174 13120. KW 213—8510, KW 180—6480. KW 34—6000, KW 172—5540, KW 84—2380, KW 194—6370. KW 108—3050, KW 137—5540, KW103—2240, KW 191—4840, KW 97— 2770, KW 128—3800. KW 188—1370, KW 186—5730, KW 59—6940, KW 117—5140, KW 128—6970, KW 149—5460, IJM 45— 4970, IJM 73—4390. KW 33—4500, KW 166 —6270. KW 93—5220, KW 200—4340, KW 145—6900, KW 51—6920, KW 29—7390, KW 126—6720, KW 206—5840, KW 110— 2000, KW 205—3780, KW 91—3710, KW 28 —3480, KW 156—4600, KW 63—5550, KW 116—4930, KW 24—6360, KW 106—4160, KW 144—12480, IJM146—5920, IJM 66— 6460. VL AARDINGEN. 29 november Visserij- door het lanhoudende schillende treller IJmuiden tegei kocht. Binnenkwamen de VL 153 met 17 VL 142 met 19 last, VL 103 met 28 lasi 110 met 25 last, VL 7 met 25 last, VL 131 met 19 last, VL 1 met 27 last, VL 112 met T en VL 121 met 26 last. Amstclland 27 v BARENDREOHT 27 Suezkanaal GADAM ARBS 37 Pt. C Caltex Madrid 27 Sungcipaknlng Ga Hex Pemis 27 NIW Boerabaja v Delfzijl 37 Feepori JAMES BENEDICT 2 Mentor 27 ZOT Kp Flnlsterre Maron 27 Georgetown Marnctloyd 27 Durban Meidoornsbvg«l 2^ Lisardhca POLYDORCS 2 Randfontein 28 EastLonden Rempang 28^Ussabon \velllngton .Stentor 37 Antwerpen Straat Soendra ~2 Groningen 37 223 mijl t< Octopus 32 aangekomen t. Utrecht 'Ji gestationeerd n Markten - vette kal- 447 stuks, handel vlug. kwaliteit 4.15—4.35. 2e kwaliteit 3.95—4.10. 3e kwaliteit 3.60—3.90. EDE. 29 ----- velling: BARNEVELD, 29 november verenmarkt. Aanvi Coöp. Veluwse Eler 249.480 stuks, handel vlot. Prijzen per 100 stuks: 49-55 gram 18.41—19.82 KATWIJK AAN DEN RIJN, 27 november Groenteveiling: waspeen Al 8.40—10.80. All 2.50—8.30, BI 8.10-9.10, BII 2.50—5.60. Cl 5.20. cn 4.30—4.70, breekpeen 5.70. andijvie 37—67, boerenkool 11, ltnolr voer waspeen 40.000 kg. TER AAR, 26 november Groenteveiling, witlof I 1.50-1:69. B 1.26—1.30, stek 25—71 rode kool 32, glasandtjvle 53—76, groene kool 36, spruiten 20, uien 15—19, spinazie 85—8" alles per kg: tomaten binnenland A 1.80 2.90, B 1.80—3.10, C 1.80—2.20 per bakje vi 6 kg: sla 6—10 per stuk; boerenkool 1.80 per kist: druiven 1.49 per kg. Exportvelllng: tomaten A 4.70—5. B 5.10, C 3.20, CC 1.80 per bakje spruiten A 75—77, per kg. I 58, C 45. D (klein) 62 ROTTERDAM. 29 i 1607 slachtrunderen en 6T3 varkens. Prijzen kg: slachtrunderen extra 4.20—4." 4.15, II 3.45—3.75, lcht) ■kens (levend 2.28—2.30, I 2.36—2.28. II 2.T' 1.26. III 3.18—2.21. stieren 3.95—4.50. 3.20—3.35. slachtzeugen 1.80—1.85. Over- ROTTERDAM, 29 november Graanbeur Heden werden op de Rotterdamse graai de volgende prijzen genoteerd af Russische satellieten bespieden Venus MOSKOU De twee onbemande Rus sische ruimtesahepen die deze maand zyn gelanceerd in de richting van Ve nus zullen de planeet langs verschillende zyden passeren. De twee ruimtevaartui gen hebben elk hun wetenschappelyke taak en zullen verschillende gedeelten van Venus onderzoeken, aldus is giste ren door het blad Izwestia meegedeeld. De Venus 2 weed gelanceerd op 12 no vember; de Venus 3 op 16 november. Zij zullen naar schatting drie en een halve maand nodig hebben voor ze by Venus Sint-burgemeesters gezellig onder-ons BREDA De burgemeesters va Sint-gemeenten in ons land (St Anna- land. St Geertruid, St. Jansteen, St Laurens. St Maarten. St Maartensdijk. St Michielsgestel. St Cedenrode, St Odiliënberg, St, Pancras, St. Philips- land) en van het Belgische St. Nik laas houden morgen hun jaarlijkse bij eenkomst Aan het eind van de dag zal Sinterklaas een bowlingwedstrijd tussen de burgemeesters leiden. KNAC-herfsttocht DEN HAAG De KNAC-herfsttoehi, die werd afgelast in verband met de slechte toestand van de secundaire we gen rondom Zwolle, zal alsnog worden gehouden. De sportcommlssle van de au tomobielclub is teruggekomen op de oor spronkelijke beslissing dat de rit niet «on worden verplaatst naar een latere datnm. De vijfde en laatste wedstrijd tellend jor de Ned. kampioenschappen betrouw- baarheidsritten 1965 is vastgesteld op vrijdag 21 en zaterdag 22 januari 1966. De enige belangrijke consequentie van het besluiit is dait de Tilburger Haans zdch nog niiet kampioen van Nederland be stuurders in de B-klasse mag noemen. Door een overwinning in de winterse herfsttocht van de KNAC zou de Hilver- Kok hem namelijk nog van de eersite plaaits kunnen verdringen. In de A- klasse en by de navigators in de B-klas- de titelhouders al bekend nadat er vier ritten voor het kampioenschap waren gereden- De Zuidafrikaanse minister van eco nomische zaken, Nicolaas Diederichs, zal bezoek van twee weken aan Frank rijk brengen op uitnodiging van het co mité frank-sterling, dat de Franse uit voer naar sterlinglanden regelt. HU zal ook gast zijn van de Franse nationale raad voor buitenlandse handel en be sprekingen voeren met de regering, in dustriëlen, handelaars en bankiers. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen teven urne 's Avonds zo moe? Bent U na Uw dagelijks werk 's avonds zo moe, zo lamgeslagen dat U nergens meer toe in staat bent. Kop op, er is Sanatogen. Het beproefde middel dat reeds generaties lang, de mens weer op de been hielp, lichamelijk en geestelijk. Sanatogen nSa| Het 1 versterkend middel voor Q9 jong en oud DE STICHTING HAAGSE HERVORMDE KINDERTEHUIZEN vraagt voor haar tehuis „N ieuw-Voordorp" te Voorschoten een ASSISTENTE KEUKEN in het bezit van het diploma inrichtingsassistente. Betrokkene moet in staat zyn het hoofd van de keu ken zonodig te vervangen. Uitvoerige sollicitaties te richten aan de Directeur. Schov.weg 78 te 's-Graven - LET elke DONDERDAG op onze advertentie de Leidsche Poat

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11