A.Y. Holland gaat trainers betalen Vakbeweging weert zich in Katwijk het best Nog deze week schaatsen op Rijnsburgse baan 41 Sportieve stichtingen zijn het goed oneens NIEUWS utdeSLEUTELSTAD NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 23 NOVEMBER 1965 Pri js voor ledenwerving Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 89 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer 8100 kisten vis, waarvan 1800 kisten schelvis, 420 kisten radio, 480 kisten wij ting, 240 kisten gul en kabeljauw, 220 kisten kleine gul, 1380 kisten koolvis, 620 kisten haring, 190 kleine kisten haring, 60 kisten makreel 560 kleine kisten ma kreel. 160 kisten haai. 960 kisten schol, 90 kisten trabot, 640 kisten diversen, 270 stuks stijve kabeljauw en 56.500 kilo De kleinere tongsoorten waren duur der dan vorige week. De slipszat met een notering van f 2,53 tot f 2,28 dik boven de twee gulden. Bij de schelvis moest de grootste soort op de eerste afslag met de laagste notering genoegen nemen, n; IJMUIDEN Zaterdagmorgen leek het er even op of de haringvisserij in Het Kanaal betere resultaten te zien zou geven. In de omgeving van de Colbert Bank haalden verscheidene schepen uit hun eerste trek zestig tot zeventig kantjes scheep. De goede stemming sloeg spoedig om. Later op de dag konden enkele schepen nog een trekje van tien kantjes bergen, doch in de meeste gevallen bleef men van succes verstoken. Vóór het invallen van de duisternis hadden tal van schippers het al bekeken. Zij dirigeerden hun vaartuigen naar de thuishavens of zochten de Noord op, waar nog steeds veel schelvis en koolvis werd gevangen. Andere schepen werden in Diepe of in Boulongne afgemeerd om de bemanning gelegenheid te geven daar de zondag door te brengen. Toen men zaterdagavond de balans op maakte van drie weken haringvisserij moest men tot een sombere conclusie ko men. Diverse vaartuigen hadden er een reis van ruim drie weken opzitten voor niet meer dan 300 kantjes gezouten ha ring. De eerste week brachten zij in de Ierse Zee door de twee andere in Het Kanaal. De IJM 28 Amsterdam viste op de zo genaamde Rosengarten bij IJsland. Ro zengeur was voor dit schip niet wegge legd. In een gesprek met zijn collega op de IJM 24 Utrecht vertelde de schipper, dat bij tal van trekken het net in geha vende toestand boven water was geko men. Hij had verschillende posities op gezocht, maar overal was het met de resultaten droef gesteld. Eén ker viste de Amsterdam dichtbij enkele Duitse treilers. Die vingen behoorlijk, maar zij visten dan ook veel dieper dan de Am sterdam. De schipper durfde dit voor beeld niet te volgen want ook al op een geringere diepte werden de netten aan flarden getrokken. De Amsterdam was al geruime tijd van huis en had nog maar heel weinig vis in de ruimen. De schipper zou het nog één dag proberen. Bleef men ook dan zonder resultaat zou hij de pijp aan de wel bekende Maarten geven en weer op huis aan gaan. Geen klagen Zoals gezegd, in de Noord had men niet te klagen. Verscheidene treilers boekten dagvangsten van 300 manden, waarbij de schelvis en de koolvis sterk in de meer derheid waren. Aan andere vis haalde men wat kabeljauw, gul, wijting en een enkel makreeltje op. De IJM 99 Egmont presteerde het in een betrekkelijke korte tijd tot een vangst van ruim 2000 kisten te komen. De grote kotters laten het gebied tussen 55 en 56 NB steeds meer links liggen. De vangsten zijn niet zo best meer en daarom geven vele schippers er de voor keur aan de platvis te belagen. In de afgelopen week waren de resultaten iets minder maar voor de ervaren schippers valt er altijd wel wat te halen. De IJM 54 Swift bijvoorbeeld bereikte in een week een totaal van 180 kisten schol van prima kwaliteit en een kilo of 200 tong. Andere schepen brachten het tot meer tong dan schol, dat hing af van de voor keur van de schipper. De eerste berich ten van de nieuwe week doen vermoe den, dat het weer niet slecht gaat. Vandaag aan de markt Vandaag verschenen in IJmuiden on der meer aan de markt de IJM 99 Eg mont met 2075 kisten en 200 stuks stijve kabeljauw, de KW 3 Koraalbank met 1030 kisten en 160 kleine kisten haring en makreel en de KW 44 Rijnmond 3 met 1020 kisten en 220 stuks stijve ka beljauw. Verder stond op de nominatie om gelost te worden de KW 32 Sakina Martine met 855 kisten. Ook meldden zich een kleine 20 kotters met platvis. Zij hadden tussen de 50 en de 90 kisten yis aan boord. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 1300 kisten schelvis, 600 kisten radio. 200 kisten gul en kabeljauw, 60 kisten haai, 300 kisten wijting, 450 kleine kisten ha ring, 600 kleine kisten makreel, 40 kis ten schol en 7000 kilo tong. lijk f 48. De grootmiddel en de kleinmid- del begonnen met f 56 heel wat beter evenals de pennen en de braad die res pectievelijk f 52 en f 50 haalden. Laatst genoemde soort zakte later lelijk af en j sloot op f 15. Naar schol was weer veel vraag. De grote en de grootmiddel zetten in op f 84 eindigden op f 72. De andere soorten trokken eveneens veel belangstelling. Dat ook het geval met de haring die op de eerste afslag voor f 40 van eigenaar verwisselde. Het minimum lag op f 20,80. Gemiddeld haalde de makreel met f 37 tot f 22 dezelfde notering. De gul en dan vooral de grote liet zich op de eerste afslag met f 56 redelijk be talen. Dit peil kon men niet handhaven. Toch heeft de slotkoers wel eens lager gelegen dan f 49. De gestripte wijting deed het met een notering van f 28 tot f 16 niet slecht. De dichte soort stond er met een doorlopende notering van f 11 heel wat slechter op. In de sector van de grote rondvissoor- n was de grote witte koolvis met een topnotering van f 140 het duurst. De grote kbeljauw zat er aanvankelijk met f 136 dicht bij doch zakte later af tot f 112. De middelkabeljauw schommelde tussen de f 130 en de f 114. De grote zwarte koolvis begon op f 108 vrij redelijk maar moest bij het scheiden van de markt een tientje prijsgeven. De grote leng ging voortdurend voor f 100 van de hand. KATWIJK AAN ZEE De afd. Katwijk van de Ned. Chr. Bouwvak arbeidersbond hield haar jaarvergade ring in de Oranjezaal van het Jeugd huis. Voorzitter C. van der Plas be treurde de geringe opkomst. Het is beschamend dat zo weinigen aan de oproep gehoor hebben gegeven. De af deling Katwijk bestaat thans 48 jaar. „Veel zegen hebben wij mogen ont vangen". In zijn jaaroverzicht merkte secre taris IJ. van der Ben-t op. dat het le dental van 493 tot 552 is gestegen. Dit is te danken aan de activiteit van de heer Rous. Van het hoofdbestuur RIJNSBURG Of er nu al zoveel liefhebbers op de ijsbanen in de om geving aan het schaatsen waren, weten we niet, maar in ieder geval was de jaarvergadering van de ijsclub Rijnsburg gisteravond matig bezocht Nog geen honderd van de ruim 1100 leden waren aanwezig in Vliethof, dat uit vorige jaarvergaderingen altijd te klein was. De vergadering werd vlot geleid door voorzitter D. van Egmond, die in zijn openingswoord meedeelde, dat de vereni ging voor f 1500 een geluidsinstallatie heeft aangeschaft. Op het programma stond ook het ega liseren van de landijsbaan aan do Sandt- laan, maar de f3600 die daarvoor neer geteld moest worden, vond het bestuur In plaats daarvan zijn nu voor f200 de dijken verhoogd, waarmee men hetzelfde effect hoopt te bereiken als met egalise ren. De verlichting van de baan is verder verbeterd: de capaciteit was 9000 Watt en is nu 15.000 Watt. Droogtruinen Secretaris P. van Iterson zei in zijn. jaarverslag, dat een bespreking tussen de ijsclubs van Noordwijk, Noordwijker- op de Hoky-banen in Den Haag. Voor vervoer wordt gezorgd. De cursus is 's maandags van 1315 uur. 's Maan dagsavonds is er eveneens gratis een Usdanscursus voor de jeugd van 10-19 jaar, voor beginners en gevor derden. Wie interesse heeft moet zich snel opgeven bij één der bestnurs- Voor de Europese schaatskampioen schappen in Deventer heeft het bestuur beslag gelegd op Deze kaarten zullen bij loting worden toegewezen. Tot 15 december kan men zich hiervoor opgeven. Bij de bestuursverkiezing werden de heren D. van Egmond, W. Brussee Paauw herkozen. De secretaris deelde ons mede, dat de landijsbaan langs de Sandtlaan op 15 november j.l. de datum waar- hout. Voorhout en Rijnsburg entoe heeft op de huur inging onder Water geleid dat de droogtrainung van de clubs nu is gecentraliseerd in Noordwijk Trainer is Egbert van 't Oever. Geen enkele Rijnsburgse schaatser bleek hier voor belangstelling te hebben. En dat was dubbel duur voor de Rijnsburgse ijs- club, want de gemeente Rijsburg bleek niet bereid in februari jl. het tot decem ber lopende jaarcontract voor hum- het sportveld te wijzigen. Voorzitter Van Egmond uitte over deze wat hij noemde zeer starre houding van het gemeente bestuur zijn ernstige teleurstelling. Penningmeester B. Kralt meldde een batig saldo van f3200, een vooruitgang van f 1700. ondanks het feit dat de ge luidsinstallatie volledig is betaald. De voorzitter merkte op, dat kin deren van 5-10 jaar gratis kunnen deelnemen aan een cursus ijsdansen Van Heek en Pommee: f 200 p.m. Flinke verhoging van contributie (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Het trainersprobleem bij AV Holland is van de baan. Tijdens een buitengeivonc alge mene ledenvergadering de eer ste in het bestaan van de vereni ging is de knoop doorgehakt. Beide trainers, die enkele jaren terug het tverk van Han van der Werff overnamen, krijgen nu een „salaris". Zowel Jan van Heek als Rob Pommee ontvangt voort aan, in plaats van de gebruikelijke on kostenvergoeding, f 200 per maand voor dit werk. De noodzakelijke extra lasten moeten door een verhoging van de contributie worden gedekt. Aldus twee belangrijke beslui ten van de atletiekvereniging, die hierover gisteren in het Pry- taneum bijna drie uur heeft ge debatteerd. Het probleem ontstond, toen Jan van Heek eerder dit jaar een aantal financieel aantrekkelijke aanbiedingen van atletiek verenigingen kreeg. Het bestuur moest nu kiezen: meegaan met de iets redelijker beloning zoals dat elders gebruikelijk is, of het stijgende prestatiepeil laten zak- Mcn vond een tijdelijke oplossing. Jan van Heek zou f 200 krijgen, terwijl Pom mee na de aanloopperiode hetzelfde zou gaan verdienen. Hiertegen was gisteravond het bezwaar: „discriminatie". Het bestuursvoorstel werd gewijzigd in die zin, dat beide salarissen worden gelijkgetrokken. eens, dat de senioren en de junioren A en B f 1.25 per maand meer moe ten betalen, en de overige actieve le den f 0.75. Niet-actieve leden moe ten f 0.50 meer betalen. Tevens is een aantal bezuinigingsmaatregelen aan gekondigd. Voetbalforum voor afd. Leiden COSV LEIDEN De afdeling Leiden van de Centrale organisatie van Voetbal scheidsrechters (COVS) heeft gisteren in Zomerzorg een forumavond gehou den over voetbal. Onder voorzitter schap van LVB-praeses mr. J. J. de Jongh beantwoordde het forum, be staande uit de heren J. Pluimgraaf (Quick Boys), A. v. Veen (Alphen), J. Wondergem (UVS), J. Breedeveld (Lugdunum), F. v. Waveren (LFC) en H. J. Uiterdijk (Roodenburg), vele vragen. Men besteedde uiteraard veel tijd _an de spelverruwLng. Naast voetbal- technische vragen kwamen echter ook andere kwesties aan de orde. Zo kwam het forum tot de conclusie dat afde- lingsscheidsrechters niet meer zouden mogen ontvangen dan f 1.50 onkos tenvergoeding. De ontvangst van een arbiter die een tiende elftal komt leiden, zou niet mogen verschillen van die voor een eerste-teamwedstrijd. In de praktijk, zo meende men, komt hiervan niet veel terecht, omdat bestuur en offici als niet elke wedstrijd kunnen bijwo nen. De aanstelling van vrouwelijke Scheidsrechters (beperkt tot de junio ren C) werd eveneens onder de loep genomen in het ruim twee uur lange forumdebat. Het was heel interessant en daar voor was men dankbaar, zoals men uit het slotwoord van COSV-voorzitter gezet Er is thans een prachtig, glad de ijsvloer. Als het blijft vriezen kan Rijnsburg nog vóór het weekeinde de schaatsen onderbinden. Dankdag in Rijnsburg RIJNSBURG Donderdag zijn er in de Chr. Geref. Kerk, Oegstgeester- weg 34, twee diensten in 't kader van de jaarlijkse dankdag voor het gewas en de art>eid. De middagdienst begint om 3uur en de avonddienst om 7-30 uur. In beide diensten gaat voor de plaatselijke predikant ds G. de Vries- RIJNSBURG Donderdag houdt de herv. gemeente een gemeentevergadering De Jeugdhaven. Ds. W. A. B. Hagen te Katwijk zal spreken over het gebed. RIJNSBURG Vanavond speelt het tweede tiental van de Rijnsburgse schaak, club een thuiswedstrijd tegen de schaak- olub Voorhout. De wedstrijd begint om 7-45 uur. Katwijks schip had mijn aan boord IJMUID*EN De KW 180 Solea heeft voor enige opschudding gezorgd door de IJmuider vissershaven binnen te lopen met een elektrische Engelse mijn uit de tweede wereldoorlog, aan dek. Het ge vaarlijke oorlogstuig is door een ploeg van de Mijn opruimingsdienst onschade lijk gemaakt. Het werd in afwachting van het transport naar Den Helder op het Velser hoofdbureau van politie opge slagen. Herhaaldelijk is de vissers er op ge wezen, dat zij geen mijnen aan boord mogen nemen en er zeker niet een haven mee mogen binnen varen. Aan dit verbod wordt echter slecht de hand gehouden. Beperktere aanvoer waspeen in Katwijk KATWIJK AAN DEN RIJN Dat ei in de afgelopen week een wat beperkter aanvoer van waspeen was, vond zijn oorzaak in het nogal slechte weer. De aanvoer was in totaal 328.000 kg tegen 593.000 kg in de vorige week. De exporteurs namen van tijd tot tijd een afwachtende houding aan daar zij vervoersmoeilijkheden vreesden. De prij zen waren van dag tot dag zeer gespreid en erg wisselvallig. De noteringen: A extra f 8.90 tot f 9.50 per kist van 20 kg; AI f 6.70 tot f 12."" All f 5 tot f 9.60; B extra f 9 30; f 6.30 tot f 14.90; B n f 1.80 tot f 6.70; CI f 4.70 tot f 5.80; CII f 2.90 tot f 2.50; breekpeen deed f 2.10 tot f 5.80, bloem kool f 14 tot 71 per 100 stuks, andijvie f 30 tot f 77, boerenkool f 23 tot f 50, groene kool f 29 tot f 43, rode kool f 6 tot f 37, gele kool f 14 tot f 21, uien f 3.10 tot f 5.60, prinsessebonen f 2.40, spinazie f 80, tomaten f 1,80 tot f 5.40, sla f 9 tot f 13, kroten f 2.30 tot f 4.20, prei f 47, knolselderie f 18 tot f 51, selderie f 8 tot f 13, spruiten f 97 tot f 132, schorseneren AI f 91 tot f 93, A H f 42, BI f 51 tot f 68, CI f 14 tot f f17. Fotograferen bij mist en regen KATWIJK Gisteren hield foto Kruyt een foto-«vond in hotel Noord zee. Vóór de pauze werden zwart-wit dia's met elkaar vergeleken oim tot compositieverbetering te komen. Na de pauze liet de heer E. F. Manissen kleurendia's zien, die bewezen, dat niet alleen bij mooi weer goede re sultaten zijn te verkrijgen. De heer Marissen gaat er met de camera op uit als de meeste anderen het foto toestel in de kast opbergen omdat het regent of mistig is. Weekmarkt Katwijk van 2 tot 7 werd voor de propagandaledemwerving de eerste prijs gewonnen ad. 1500. Dit bedrag wordt gereserveerd voor de viering van het 50-jarig bestaan. Hij herdacht de leden li van Beelen, H. van Rijn, D. Schaap en L. Zwanen burg, die in het afgelopen jaar zijn overleden. Financiën Het financiële verlag van penning meester G. van Rijn vermeldde, dat aan contributie is ontvangen: 31.531,30. In kas op 1 oktober 1965 5.374,79. De secretaris en de penningmeester werd door de voorzitter dianik gebracht voor het vele wenk. „Wij mogen oira geluk kig prijzen, dat de penningmeester thans overdag over tijd beschikt Dat is wel nodig bij zo'n grote afdeling". De voorzitter bnadht verder naar voren, dat voortaan tussen 7—8 uur in het Jeugdhuis op zaterdag de leden met klachten terecht kunnen. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de heren A. Imfihont G. van Rijn en van Rijn. Na de pauze sprak districts bestuur der Van Dam over het wenk van een districtsbestuurder. Hij zei, dat de Chr. Vakbeweging in Katwijk echt leeft, gezien ook het grote aantal le den dat zich het afgelopen jaar heeft laten inschrijven. De werkzaamheid in Katwijk is groter dan waar ook in Nederland. KATWIJK Toen indertijd het nif we marktterrein aan de Biet Heimlaan gebruik werd genomen, werd bepaald, dat de weekmarkt gedurende de periode oktober tot en met februari iedere vrij- isfdag van tien uur tot vier uur geopend zou zijn. Gebleken is, dat van verschei dene zijden bezwaren bestaan tegen deze tijden. Daarom hebben B. en W. alsnog besloten met ingang van vrijdag, 26 no vember, de markt weer te doen houden van twee tot zeven uur. Bridgenieuws Katwijk KATWIJK Uitslagen bridgeclub „De Brug": Groep rood: 1. mevrouw Den Duik—mevrouw A. de Lange 63 pret; 2. S. VisserC. den Duik 56 pret; 3. me vrouw J. de JongH. Booy 49 pret; 4. en 5. E. J. van LeeuwenA. de Ruiter, dames Van der HogeVan der Spek 45 pnt; 6. P. Parlevliet—L. Haasnoot 42 pret Groep groen 1. P. van Paridon»—J. P. van Kempen 59 pnt; 2. echtpaar N. Parle vliet 55 pnt; 3. W. C. van BeelenC. Wassenaar 54 pnt; 4. mevrouw De Bruin A. de Lange 50 pnt; 5. echtpaar J. de Lange 42 pret; 6. mej. M. Pluimgnaaff— C. Ouwehand 40 pret. Door gladheid geslipt KATWIJK Zaterdagmorgen is de heer Hazebroek, wonend aan het Bos- plein, voor het bejaardenhuis Salem, dat hij van sigaren en sigaretten voorziet, met zijn fiets geslipt. Een arts heeft hem met waarschijnlijk een gebroken heup been naar het academisch ziekenhuis la ten brengen. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woensdag: hoog water 3.46 en 15.59 uur; laag water 11.53 uur. I. J. W. Schonenberg ARTS KATWIJK WOENSDAGMIDDAG AFWEZIG „Samenwerking in Leiden, maar neem dan laatdunkende opmerkingen terug" Over de contributie werd men hetlTh. W. vd Klugt kon horen. LEIDEN In tegenstelling tot het bericht van dinsdag 16 november, waarin melding is gemaakt van een nauwe samenwerking tussen ge meentelijke Sportstichting Leiden en de particuliere stichting Sport- bevordering Leiden en Omstreken, deelt laatstgenoemde stichting mee, dat de basis voor deze samenwer king tot op heden nog niet is ge vonden. De tussen beide stichtingen gerezen moeilijkheden zijn naar het oordeel van de particuliere stichting Sport- bevordering nog niet tot haar te vredenheid uit de weg geruimd. Deze moeilijkheden betreffen de uit latingen van de voorzitter-directeur der gemeentelijke Sportstichting, drs. J. P. van der Heijden, gedaan tijdens een persconferentie. Bij die gelegenheid deelde deze mee dat de gemeentelijke Sportstichting het bestuur van Sportbevordering ervan op de hoogte had gesteld, dat na het lopende jaar de reclame in de Kikkerpolder niet meer (door de part. stichting) kon worden gepacht. De heer Van der Reijden zei o.m. over het werk van de stichting Sport bevordering: „Trouwens, deze stich ting is wild. Zij stopt hier en daar geld in en doet dit op niet-verant- woorde wijze". Door deze uitlating voelt het bestuur van Sportbevordering zich zeer ge griefd, maar het blijft niettemin be reid tot samenwerking, zodra deze laatdunkende woorden zijn inge trokken. Ster in de lens LEIDEN Morgenavond wordt op Breestraat 19 een Opendeur-avond ge houden onder het motto „Ster in de lens". Op deze avond, die geleid wordt door dr. P. L. Schoonheim, zullen twee Leide- met hun kijkers en ook met enkele van de sterrenhemel aanwezig zijn. Ook zullen er kleurendia's van de ster renhemel worden vertoond. Mr. Geertsema sprak voor Leidse jongeren LEIDF.N Mr. W. J. Geertsema ge looft niet aan een kabinetscrisis op dit ogenblik. De fractievoorzitter van de WD in de Tweede Kamer stelt trouwens en dergelijke crisis geen prijs om dat de oplossing er van te veel tijd zou vergen. De heer Geertsema ziet de ko mende debatten in het parlement over de verhoging van de indirecte belas tingen echter met grote spanning tege moet, vooral nu de sfeer onder de grote coalitiepartijen zo geladen is. De liberale fractievoorzitter sprak gis teravond op een bijeenkomst van de li berale jongeren in Lelden. Hij meende dat minister Vondeling het volgend jaar nog moeilijker zal krijgen. „Er is al kwaad bloed gezet, ock bij de KVP, en dat zal in 1967 zijn uitwerking zeker niet missen". Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Jacqueline dr v C Rijsbergen en J Wassink; Ronny zn. v R Joziasse en C H de Haas; Sandra dr v H M Velthuijzen E K M van As; Adriana Alida Maria dr v J W M den Dubbelden en C M T L Granneman; Johanna dr v A van Polanx en S Paap; Anton zn v H M van der Smissen en J Kuisen; Elisa beth Margaretha dr v N P van Cas- sel en M C Lagerberg; Monica Hen- drika Janette Christina dr v H A Kollau en M C van Ham; Marcel Fritz Eugène zn v F F J Hannibal en M L van Snick; Helena Maria dr y C J M Waasdorp en A C Pooijer; Pa trick Albertus Francina zn v G A H Geurts en A M E M Waarbroek; Mar- greet dr v R A Weemhoff enCHN van der Straaten; Maria Elizabeth dr v P Schrijver en L J J J Hof meester; Franciscus Adrianus Pieter zn v F A Zuiderwijk en P G Kroon; Johannes Everardus zn v J M We ber en C M J Kraan; Mario zn v A van der Leede en P G Haspels; IJs brand zn v G van Rijn en K Barn- hoorn: Cynthia Virginia dr v J So- paheluwakan en I C Severijns; In- grid dr v A G van Leeuwen en J Hannaart; Jacobus Johannes Dick zn v J de Vries en E M Bink; Theo zn W P Guyt en A Kuijt. GEHUWD: H J Kerkvliet en S E Podszun: W Koenen en E E Lucas; P C J Vermeulen en C L M van den Oudenhoven; C J van den Berg en C M Lenting; R E Fallaux en T G M Poodt; M L Letronnière en S de Jong. OVERLEDEN: H Groot 84 jaar echtgenote van M C van der Burg: J J Diseraad 18 jaar dochter; J I Erades 78 jaar man; J M W Villee 86 jaar vrouw: J J van Beelen 59 jaar wed van T J Kruijt; F van Eg mond 76 jaar man; M J Vermeulen 1 jaar zoon: C van Rijn 7 maanden dochter: C J van der Graaf 9 maan den dochter: H Labordus 77 jaar man; J Petiet 71 jaar man. Groepswinnaars Huisvrouwen zagen dia's van Rusland LEIDEN Door middel van een groot aantal dia's, waarbij mevrouw O. Prins-Clarion uitvoerige toelich tingen gaf, kregen gistermiddag de Leidse leden van de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen in de klei ne zaal van de Stadsgehoorzaal een indruk van Rusland. De heer en me vrouw Prins brachten als toeristen enkele malen een bezoek aan de U.SS.R. (de eerste keer in 1936). Aan de hand van beelden uit Mos kou vertelde mevrouw Prins van het grote aantal kerken (vooral binnen de muren van het Kremlin), versierd met koepels, houtsnijwerk en schilderin gen, van de winkels, van de moderne hoogbouw en de oude houten huisjes. De stad, die tegen het eind van de vo rige eeuw een miljoen inwoners telde en er thans 6 miljoen heeft, kampt met een ernstige woningnood. Het is de Russisch-Orthodoxe Kerk wel geoorloofd diensten te houden, maar zij mag niet naar buiten treden door bijvoorbeeld godsdienstlessen op scholen te verzorgen. Van het groot ste kerkelijke-feest. Pasen, vertoonde mevrouw Prins een reeks lichtbeelden, evenals van stads- en straatgezichten van onder meer Moskou en Leningrad. Mevrouw W. H. van Dam-Neder- hoed, presidente, had in haar openings woord medegedeeld dat de klaproos collecte (waaraan de afdeling mee werkte) ruim f 2500 had opgebracht V erkeersovertreders Elm tor-concours LEIDEN Onder leiding van Joop de Knegt is zaterdagavond in d< Burcht de eerste selectieavond gehou den van het Elmior-coneours voor amateurs 1966, onder auspiciën va personeelsvereniging „Elmi". De uitslag luidde als volgt: Port land Singers 78 punten, Black Ventu res 75 punten, Starlight 69-punten, H. Jansen 66 punten, mej. G. Eeltink 64 punten. De Harrisons 58 punten, mej. J. Geyst 59 punten. De jury bestond uit J. Corduwener, L. Boellaard. J. Plu, J. P. van Eyk en F. de Boer. De groepswinnaars, te weten de Black Ventures, de Portland Singers en H. Jansen, zullen op 29 januari uit komen in de finale in de Stadsgehoor- gestraft LEIDEN De Leidse kantonrechter heeft weer enkele weggebruikers ge voelig op de vingers getikt. Een 19-jarige monteur uit Leiden, die in de nacht van de 21e oktober met zijn auto op de Zijldijk uit de bocht vloog en tegen een brugleuning opreed, kreeg 50 boete subs. 10 dagen opgelegd; zijn rijbewijs werd voor zes maanden ingetrokken. Volgens zijn eigen verklaring tegenover de politie had hij te hard gereden en bovendien had hij een paar glazen bier op. Een 26-jarige commissionair uit Noordwijkerhout, die in de bocht was gaan inhalen en daarbij bijna een fron tale botsing veroorzaakte, raakte zijn rijbewijs eveneens zes maanden kwijt en kreeg ook 50 boete subs. 10 dagen opgelegd. Eenzelfde straf, behalve de intrek king van de rijbevoegdheid, kreeg een 19-jarige automobilist uit Katwijk op gelegd. Deze was op de Katwijkse Boulevard een voetgangersoversteek plaats opgereden, terwijl twee mensen aan de „oversteek" begonnen waren. Een 24-jarige chauffeur uit Wasse naar had op 9 juli op de Provinciale weg bij het vliegkamp Valkenburg een inhaalverbod overtreden en bo vendien een personenauto ingehaald terwijl uit tegenovergestelde richting een motorrijder naderde. Deze werd geraakt door de truck met oplegger van de chauffeur en, evenals zijn duo passagier, tegen de weg gesmeten. De chauffeur was doorgereden. Hij werd veroordeeld tot ƒ70 boete, subs. 14 dagen, en een voorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden, proeftijd twee Jaarvergadering van de foto-amateurs LEIDEN In restaurant De Doelen kwam gisteravond de Leidse Amateurfo* tografenvereniging bijeen. Onder voor zitterschap van de heer J. Versteeg be gon men met de jaarvergadering. De heer J. van Blyswijk bedankte als bestuurslid. De heer Servaas werd als penningmeester herkozen. Dit jaar werd de Holswilder- plaquette gewonnen door de heer J. Stop. pels. Gastspreker dr. Daems, die een tech nische voordracht hield over de elektro- nenmikroskopie. Hij noemde het een heugend feit. dat de L.A.V. zich op de meest verwijderd liggende gebieden der fotografie wil bewegen. Voorts maakte hij de aanwezigen o.m. duidelijk, hoe groot het belang van de elektronenmi- kroskopie is voor biologie en medische wetenschap. Men slaagt er op het ogen blik in vijf miljoen maal tc vergroten. Dia's gaven hiervan opmerkelijke voor- Brand in visauto KATWIJK Gistermiddag om drie lur werd de brandweer gealarmeerd voor brand in de visbakauto van de heer L. Hoek. die voor zyn woning. Prins Hen driklaan 6. geparkeerd stond. Mei schuimblusapparatuur werd het vuur ge doofd. Binnen in de auto was inmiddels veel schade aangericht, waarvoor even wel een verzekering loopt. De brand is vermoedelijk onstaan door het vlamvat van een kleine hoeveelheid olie, die het aftappen was achtergebleven. Foto D. Kruyt Twee kleuters onder auto's te Katwijk KATWIJK Gistermiddag zijn kort a elkaar twee vijfjarige kinderen, ter ijl zij zonder goed uit te kijken de rij weg overstaken, door personenauto's aangereden. Het eerste ongeluk gebeurde om half één op de Piet Heinlaan. Agada Haas noot, Kortenaerstraat 3, liep schaafwon den op aan voorhoofd en linker knie. Om tien over half twee werd Nelleks in der Marei, Haviklaan 4, aangerederu ij is met een zware hersenschudding iar het academisch ziekenhuis te Lei den gebracht. Bediijfstoeinooi tafeltennis LEIDEN Ruim een uur later gestart dan het programma aangaf, daar de deel nemers ran buiten Leiden zeer vertraagd binnenkwamen, werd het jaarlijkse tafel- tennistoernooi voor bedrijven en instel lingen uit Leiden e.o. toch een succes. In de le klasse, waar een sterk team van I.B.B. 1 het drietal van MEBO ver ving, rukte Stadhuis 1 snel op naar de kop. Alleen tegen de wireaar van vorig jaar, A.B.N. 1 moesten de ambtenaren met een remise genoegen nemen (99). In de laatste ronde kon ook G-G.V., dat theoretisch nog een kans maakte, het niet bijbenen (6—12). Eindstand: Stadhuis 1 7 pureten (46— 26); A.B.N. 1 5 punten (44—28); G.G.V. 1 4 punten (39—33); I.B.B. 1 4 pureten (36 —36); F 188 1 0 punten (15—57). In de 2e klasse was het Leiderdorpso Durisol 1 een klasse apart, getuige de 7 matchpunten en een gemiddelde van 44 28. Stadhuis 2 kon eveneens terugzien op een sterk gespeeld toernooi Het drie tal van aanvoerder v. Stigt werd ruim schoots 2e vóór A.B.N. 2. Mebo 1 en F- 188 2. De 3e cn 4e klasse werden beheerst door G.G.V. 3 en G.G.V. 4. In de 3e klasse werd het eerstgenoemde team le met 8 matchpunten, een partijgemiddelde van 5121 en o.m. een overwinning van 180. F. 188 3 werd keurig 2e. Ook de zege van G.G V. 4 in de 4e klasse was onomstreden. F.188 4 en A.B.N. 4, die de tweede plaats deelden, hadden 3 matchpunten minder verzameld. Proeftoneel Leiden LEIDEN Dinsdag 7 december 's avonds om acht uur worden op de LAK-zolder van het Prytaneum twee to neelstukken in reading gebracht door de stichting Het Nederlands Proeftoneel. Het zijn ,.De broer van Ka tin Blank" van George Kool onder regie van Ferenc Schneiders en „De arts" van Lodewijk de Boer onder regie van Leonard Frank. Alpheuse vondeling kreeg namen Pieter Comelis Herfst ALPHEN De pasgeboren baby die op 9 november 's morgens vroeg in een groentekist voor de keukendeur van de Marthastichting werd gevon den, heeft ais namen gekregen Pieter Cornells Herfst. De voornamen zijn willekeurig gekozen, de achternaam duidt op het jaargetijde waarin men hem vond. De groentekist waarin de baby lag, stond tussen de herfstblade ren. Bij haar speurtocht naar de moeder van het kind heeft de politie tal van tips gekregen. Alle sporen liepen even wel dood. Over de bestemming van het kind is nog geen beslissing genomen. Voorlo pig blijft het in de Marthastichting. Prijsindexcijfer in okt. gedaald DEN HAAG Het prijsindexcijfer daalde in oktober van 123 tot 121 Deze daling is volgens het Centraal Bureau r de Statistiek toe tc schryven aan daling van de indexcijfers voor aard appelen. fruit en vooral groenten, tcr- 'i'l ook prijsdalingen werden geconsta teerd voor margarine en eieren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11