trm VL EE E De menselijke komedie op de Leidse planken Rijnsburg in beroep tegen besluit Katwijkse raad? Zeer verzorgd spel van Westnederlands orkest SCHAATSEN Ensemble met Dat zonderlinge dier" Reinigingsrechten en straatbelasting in i Leiden omhoog j Ontwikkelingshulp vraagt persoonlijk offer NIEUWE LEIDSE COURANT 10 DINSDAG 16 NOVEMBER 1» Uitbreidingsplan t Heen RIJNSBURG Zoals bekend heeft de gemeente Rijnsburg enige tijd terug een bezwaarschrift ingediend tegen het uitbreidingsplan ,,'t Heen" van de gemeente Katwijk. Op 30 september verklaarde de Katwijkse ge meenteraad dit bezwaarschrift ongegrond. Het gemeentebestuur van Rijns burg is het echter met deze beslissing niet eens. Met nog een twintigtal andere agendapunten wordt op de nu woensdagavond vastgestelde verga dering van de Rijnsburgse gemeenteraad deze Katwijkse beslissing ter dis cussie gesteld. B. en W zyn van mening, dat er een voor beide partijen acceptabele oplossing mogelijk is. Zij geven deze oplossing ook aan in vier wensen die de bestemming van 't Heem tot industrieterrein niet principieel aantasten. Vier wensen Deze vier wensen zijn: 1) wering van industrieën die schadelij ke gevolgen voor de Rijnsburgse tuinbouw tot gevolg kunnen hebben 2) aanbrengen van een groenstrook langs de oost- en zuidoostzijde, ter neutrali sering van eventuele schadelijke af valstoffen 3) verlegging van de geprojecteerde sportvelden naar de Noordwijkervaart ter hoogte van de Rijnsburger sport velden langs deze vaart Het doel hiervan is eveneens het vor men van een zo breed mogelijke buf- ferzdne. terwijl dat in dit geval nie* met grondverlies gepaard gaat 4) bestemming van het terrein van de rioolwaterzuiveringsinstallatie tot re creatieterrein als het plan het rioolwa ter naar de Noordzee af te voeren door een persleiding verwezenlijkt kan wor den B. en W stellen hiermee te heb ben aangetoond, dat Rijnsburg bereid is mee te werken aan een positieve oplossing van het geschil en z(j stel len dan ook voor in deze zin een be zwaarschrift in te dienen bU Ged Staten van Znid-Holland. Op verzoek van bewoners en eigenaar? van bedrijven zal als de gemeenteraad akkoord is het waterleidingnet wor den uitgebreid ten noord-oosten van de brug over het kanaal en langs de Kloos- terhuislaan. Daar de eigenaren een mi nimum-afname hebben gegarandeerd, is een sluitende exploitatie verzekerd. Door de verlegging van de Korte Vaart in een haakse hoek op het Rapenburg moet de straat achter het nieuwe win kelpand van de heer C. Verduin ver legd worden tot aan de Korte Vaart. In overleg met de heer Verduin zal de si tuatie ter plaatse ietwat gewijzigd wor den. Het plantsoen wordt eveneens ver schoven en de parkeerhaven van het winkelpand zal verdwijnen De gemeente neemt de kosten ad. f 7500 voor haar rekening. naar van de aangrenzende percelen, grootte van 3.15.60 ha is bereid deze grond te verkopen voor f 142.546 Dit bedrag is inclusief de schadeloosstel ling van de pachter. Enkele percelen in plan West, in eigen dom bij mej. C. Borstlap en J. Prins, zijn nog steeds niet in gemeentehanden R en W. stellen voor de te dezer zake be gonnen onteigeningsprocedure thans door termijn onbewoonbaar verklaarde woning te zetten omdat (nog) geen minnelijkeKoestraat 42: comptabiliteitsbesluiten. KATWIJK AAN ZEE Het West-Nederlands Symphonie-Orkest gaf in de Triumfatorkerk, onder auspiciën van het gemeentebestuur, een concert voor een paar honderd toehoorders. Het was zeker het beste, dat we ooit van dit ensemble hoorden. Misschien inspireerden de voorname sfeer en de gunstige akoestiek. Aankopen De gemeente kan de in het sanerings plan „Centrum" de nieuwe naam het saneringsplan „oude dorpskern" gelegen woningen Sandtstraat 4. 26, 34 en 23 kopen voor i«i totaal f 45.500 De woningen zijn eigendom van resp M. Souverijn. A. van der Vijver (nr 26 en ar 34) en J. Paauw. Nu de Tweede Kamer het wetsont werp wijziging grenzen in de agglo meratie Leiden heeft goedgekeurd, deelt het college van B. en W. mee, dat hot het z.g. Frederiksoord wil bestem men voor woningbouw. Frederiksoord is gelegen aan de westkant van de Rijnsburgerweg. vlak bij veiling „Flo ra". Ruim 8Ij ha grond is daar al in het bezit van de gemeente De eige- Door de verwijdering van de avond maalstafel kwam er een geschikte ruimte vrij, zodat het gezelschap roy aal kon zitten. Sam Swaap heeft zijn paar dozijn muzikanten vast gehouden en bezield tot enkele verzorgde, echt muzikale vertolkingen, die de vergelijking met die van andere gelijksoortige orkesten in elk opzicht kunnen vedragen. Het begin was, als gewoonlijk, nogal zwaar en traag, al betrof het dan een sarabande. De giga uit deze suite van de grote Coralli verraste al door soe pele muzikale voordracht; de „badine- rie" klonk wel vrolijk, maar ook vrij ongelijk. Van de populaire Sinfonia van Joh. Chr. Bach af bleef het spel boeiend, pittig geaccentueerd, zangerig en rijp an klank. Daarin hadden alle groe pen 'n gelijkwaardig aandeel. De hobo- ist, die weer heel mooi de solo in Bachs „andante" blies, stak daarom niet uit boven andere blazende colle ga's. die het ook goed deden- Eén van hen, mevr. Greta Vermeulen speelde de fluitsolo-partij in Haydns Concert in D-groot, een werk. dat zijn Agenda Rijnsburg RIJNSBURG Vanavond speelt in de Ulo-school het eerste tiental van de schaakclub Rijnsbung zijn tweede competitiewedstrijd tegen Leithen I In veiling Flora spreekt van avond ir. R. van Zandvoort van de P.D. te Wageningen over: „Gevaarlij ke ziekten bij anjers, chrysanten ei. andere siergewassen". De bijeenkomst wordt belegd door Tuinbouw en Plantkunde afd. Rynsburg Voor de leden van de NCVB houdt ds. Groenewoud donderdag avond in Vliethof een causerie ove. zijn reis naar Israël. Dia's zullen de lezing verduidelijken. Donderdagavond vergadert de N.C.B.O. in de raadzaal. De heer D. Goudzwaard zal spreken over: „Loon- en prijsbeleid" en „ziekentenkosten- voorziening rijksambtenaren". Aan vang 8 uur. Voor de leden van de Arjos is een vergadering vastgesteld op don derdagavond in het Jeugdhuis. Henk van Egmond houdt een inleiding over: „Jij en de politiek". RIJNSBURG De Jonge Kerkers ko men vrijdagavond bijeen in de consisto rie van de Bethelkerk. Jeugdouderling A. Hasenoot zal het onderwerp „Kerk en muziek" behandelen. RIJNSBURG Donderdag om 8 uur begint in de Petrakerk een ouderavond van de geref. zondagsschool vereniging. Ds. Gabe van Duinen zal spreken over „Heeft geref. zondagsschoolarbeid in onze tijd nog zin". Vooraf houdt Mary Kralt een kerkvertelling en een zondags schoolkoortje o.l.v. Gert Jan Ravensber- gen zal zingen. NETTE HALFWAS of LEERLING gevraagd bij: BAKKERIJ C. GUIJT R. van Limburgstraat 9 Katwijk. VAN GALEN Jr in de Hoornes. rmlnat 42 Tetef. 6242 schikking mogelijk was. De gemeente zal de arrondissementsrechtbank tevens ver zoeken deze percelen vervroegd in ge bruikt te mogen nemen in verband met noodzakelijke Verbreding van straten. En verder Verder vermeldt de agenda: wijziging diverse rechtspositieregelingen; wijziging verordening keurlonen: wijziging halve- dagsl uitingsregeling winkelsluitingswet 1965; verkoop stukje grond aan het Noordeinde aan N Glasbergen in ver band met ontruiming schuur aan het Noordeinde: aanbieding begrotingen wa terleidingbedrijf en grondbedrijf: rege ling aangaan van vaste geldleningen en kasgeldleningen voor 1966; instandhou ding openbare school; vaststelling ver goedingen l.o. en ulo-scholen; verlenging Wit-Gele Kruis L'dorp- Zoetenvoude kreeg gift ZOETERWOUDE lil het post- kantoor te Voorschoten werd van middag aan het bestuur van het Wit- Gele Kruis ZoeterwoudeLeiderdorp een bedrag aangeboden ter bestrij ding van de kosten van het voor de Kinderhygiëne bestemde deel van het nieuwe wijkgebouw te Zoeterwoude Rijndijk. De uitreiking geschiedde van wege de Stichting Nederlands Comité voor Kinderpostzegels. De benedenverdieping van het per ceel Hoge Rijndijk 36 Zoeterwoude werd medio 1964 in gebruik genomen als consultatiebureau voor de vereni ging- Tafeltennis Zoeterwoude ZOETERWOUDE Zaterdag ging het eerste senioren team van Effect '54 op bezoek bij het Haagse Gossima. Effect '54 dat met een invaller aantrad, moest met 82 in Gossima zijn meerdere erkennen. Alleen Freek Heelsbos kwam tot twee tegenpunfen. Het tweede seniorenteam won voor de derde maal in successie. Men speelde in eigen huis tegen Sett 5. Karei van Muy- den (3x) en Jan Brückner (2x en tevens eht dubbelspel) zorgden voor de 64 eindstand. De junioren moesten voor de tweede maal ervaren hoe sterk de Haagse junio- rentop wel is. Met een ietwat geflatteerde 10—0 overwinning ging DHC terug naar Delft. Het programma voor 20 november luidt: sehn.: Effect '54 IPit '54 II. Reho- both I—Effect '54 II; jun.: Effect '54 I— Steeds Hoger-TSB LL ZOETERWOUDE Woensdag 17 nov houdt de herv. jeugdraad van Zoeter woude in samenwerking met de kerk voogdij zijn traditionele bazaar in ..Ons Huis". Deze wordt omstreeks 3 uur ge opend. HUUR NU EEN GEISER VOOR.. ^BUTAGAS D. Parlevliet Johz. Princestraat 6a Katwijk aan Zee Tel. 4810 prikkelende frisheid heeft behouden Mevr Vermeulen speelde technisch en qua voordracht voortreffelijk. Zij scheen zich, door de nogal Lage ligging van haar party niet volkomen te kun nen uitleven. Het orkest begeleidde bo vendien wat fors. Maar toch was het een genoegen, naar de wèlklinkende, muzikaal rype uitvoering te luisteren. De snel geëvolueerde Amerikaanse compomst Samuel Barber (geb. 1910) was vertegenwoordigd met een lang zaam kwartetdeel, dat later op verzoek van Toscamni voor strijkorkest werd gereedgemaakt. Het is nog iets uit zijn lyrische periode, waarin de modernist nü zich nog nauwelijks aankon digt. Deze typisch noordelijke muziek werd door het ensemble breeclzinger.d en vol warm gevoel gespeeld. S uberts vijfde symfonie (in Bes) vormde door de gave, levende klank, lie de vervoerende melodieën deed zingen, een schoon sluitstuk van een .•oluit geslaagd concert. Joh. van Wolfswinkel Gevonden en verloren in Valkenburg VALKENBURG Gevonden: grijs kinderbeursje, zwarte kinderfiets .met aluminlum-kleurfge kettingkast, grijze portemonnee met ritssluiting. b.auw gymn. pakje met embleem, nagelknipper, klein houten stepje. blauw beursje. 1 p gymn. schoenen, bruine schooltas potje lijm. bromfiets Berini. 1 p zw dameshandschoenen. Verloren: herenfiets met trommelrem- nen, 2 sleutels aan ring, bruine fietstas nh. blauwe trui en regenbroek. gymn. schoen blauw/wit maat 33, 1 p glacé handschoenen bruin. Bazaar in De Kaag DE KAAG Zaterdag 20 nov o; half drie wordt in de jeugdherberg een bazaar gehouden uitgaande van de Herv. Gemeente. Van vele kanten werden prijzen geschonken, o.m. fauteuil. Grote dierenexpositie in Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE De Katwijkse Pluimvee, en Konijnenfokkersvereniging „Ko.Plu.Ko." gaat van 1 tot en met 4 dc cember een vereniglngstentoonstclllng houden van hoenders, konijnen, cavia's, slerdulven en postduiven met medewer king van P.V. „De RiJnmonders". in het BJÏ.-gebouw, Noordstraat te Katwijk aan Zee. voorzitter, de heer G J H VI Bosch, gaf op de ledenvergadering hotel Riche hierover een korte ting. Hij zei. dat ieder jaar iets dergelijks zal worden georganiseerd. Er zal groot aantal dieren worden bijeenge bracht. De tentoonstellingscommissie bestaat uit de heren G. J. H. VI. Bosch, voorzit- D. van Duijn. secretaris-penning- meester. 1. Schaddé van Doorn. P Kralt. H. Boezaard en S Rozema. De loterijcommissie bestaat uit de heren van der Kwaak, J. de Mooij. K. Schaap. C. Kromhout, M. Kraaijenoord B. G. de Mol. Veterinair toezicht heeft dokter C. Th. Lankamp uit Wassenaar De keuring van de hoenders geschiedt door J. C Kuyken (grote- en dwerg- hoenders), konijnen door de heer C van Oers (middenrassen. tekeningrassen, kort- en langharige rassen, cavia's), de heer A. v. d. Klink alle overige rassen en A-klasse. De sierduiven worden ge keurd door de heer Ph. M Kok en d« postduiven door de heer P Roverts Er zijn vele fraaie prijzen beschikbaar. De Bmg won tweemaal KATWIJK AAN DEN "IJN - De bridgeclub ,De brug" speelde de eerste thuiswedstrijd ia de districtscompetitie. Het viertal heer en mevrouw D. Parle vliet, M. D. Hage-W. Klos speelde tegen een viertal uit Noordwijkerhout en won Het viertal mevrouw DeD Dulk-J. Parle vliet, B. de Bruin-C. den Duik speelde tegen een viertal uit Alphen Rijn en won eveneens. Beide viertallen wonnen met 60. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woensdag: hoog water 9.51 en 22.37 uur; laag water 5.10 en 17.50 uur. LEIDEN Een van die negentxende-eeuwse Russen die op het ogenblik weer helemaal „in" zijn is Tsjechow. En dat hij niet alleen op papier maar ook op de planken bijzonder genietbaar is. bewees de toneelgroep Ensem ble. die gisteravond in de schouwburg „Dat zonderlinge dier" speelde. Uit dit spel in twee bedrijven van Gabriel Arout, gebaseerd op twaalf novellen van Tsjechow, bleek weer eens dat meesterschap geen tijd ként. Wanneer dat meesterschap, zoals bij Tsjechow, betrekking heeft op het observeren en uitbeelden van mensen, komt dat des te duidelijker naar ivoren. Want de mens in zijn grootheid en eigenwaan, blijdschap en droefheid en vooral in zijn haat en liefde is ten slotte overal en altijd hetzelfde ,rzonderlinge dier". Uit die ironische titel blijkt al hoei belrollen Tsjechow de mensen ziet hij bespot ze hij maakt ze belachelijk, maar nooit zon der de zij het soms bittere glim lach van vertedering. Zijn personages voeren een menselijke komedie op die door het menselijke nooilt alleen „komiek" is. Evenals bij Carmiiggelt blijkt wat een bliisnel leek soms plotseling drama te zijn. Merkwaardig is trouwens da-t beiden hun schrijversloopbaan vro lijk begonnen om later steed's somberder te worden hun rekening moesten man die het gesprek met de hond voet overtuigde h(j niet helemaal, wat jan mer was omdat dit gesprek daardoor wi Opmerkelijke rollen speeld* voorj Chris Baay; met name die va» de ren meester was subliem. „Dat zonderlinge dier" werd gespeel onder regie van Claude Régy en in 4 vertaling Charles B Timmer. In ..Ee paardenaam" was het wait vreemd tv» sen alle zo authentiek klinkende Rust sche namen door plotseling allerlei Nt derlandse namen te hoven, maar vat wege de clou was dat natuurlijk onve mydelijk. Vanavond geeft Ensemble de tweed voorstelling in Leiden van deze „Rum Ook gisteravond werd wel duidelijk dat Tsjechow hoewel altiid voed voor een grao zodat er heel wat afeelachen kon worden in wezen een melancholicus ;s. Het treffendst bleek dat misschien wel in het gesprek tussen een man en een hond, waarmee de reeks korte scènes ge- De rode draad die door al die korte tonelen lieo was het thema van de liefde. De u:tbeelding daarvan evolueerde van boulevrdachtige kluchbeherd tot l°vens- 1 drama in het laatste ..bedrijf" ge baseerd op de beroomde novelle „De da- e met het hondje" Overigens wend dat sluitstuk van de avond naar onze mening wat al te dra matisch gebracht en het is ook verder de vraag of d»'e novelle wel helemaal toneel is geworden Noord wij kse poli tie won opnieuw NOORDWIJK Na de nederlaag tegen het sterke Hermandad uit Rotterdam heeft het elftal van de Noordwijkse Po- litiesportvereniging zijn overwinningen reeks hervat. Deze keer was het de ploeg de politie van Heemstede en Bloe- mendaal. die de punten aan de collega's uit de badplaats moest afstaan: 46. Van Maris (01). Van Hensbergen (0—2). 1—2 en 2—2. Van der Helm (2—3) Van Maris (26). Een keiharde kogel van Van der Holst bezorgde de HBC-keeper een gebles seerde hand. waarop deze moest worden vervangen De uitstekende midvoor van de gasthe ren bezorgde zijn ploeg, nog twee tegen- punten (46). Kind le Noordwijk ernstig gewond NOORDWIJK Gistermorgen is de, tienjarige Ineke van Beek op de Vanl Panhuysstraat door ^eisiv.iw I auto aangereden en ernstig gewond aan het hoofd. Het meisje, het oudstevoorzitter J. Verduyn hield de AR kies- dochtertje van een uit Nigeria metvereniging gisteravond een ledenverga- verlof zijnde familie, werd in zorg-1 iering in het Herv. jeugdgebouw. Als wekkende toestand in het academisch spreker was uitgenodigd de heer M. ziekenhuis te Leiden opgenomen. Het Westrate, wethouder te Vlaardingen die ongeluk gebeurde toen het kind spe- het onderwerp „Wat wilt u?" inleidde, lend met haar vriendinnetjes achteruit De inleider vroeg zich af of het ge- Het leeuwedeel van de avcuu - r voor Ina Faassen en Roger Coorens. De kronkels waarin ieder die dut laatste blonk vooral uit als de ladykiller I zichzelf kan bekijken, zonderling en wt in de laatste scène; als de aangeschoten I Leo Klej z i LEIDEN B. en W. hebben de raad voorgesteld de tarieven voor hei j ophalen van huisvuil met 50 procent van het thans geldende tarief te ver- hogen per 1 januari a.s. De gemeente zal hierdoor een meeropbrengst ver i krijgen van f 250.000. laadikisten en laadbakken, onverschil lig of deze particulier dan wel ge J Het huidige tarief van 3 per l= m3 incidenteel opgehaald bedryfsvuil dient volgens het ooilege te worden verhoogd tot 4,50 met een korting van f 0,50 als het bedryfsvuil op ge regelde tijden wordt opgehaald. Mede om het gebruik ervan te sti muleren, willen B. en W. vooralsnog niet overgaan tot verhoging van de tarieven voor het ophalen van vuil in Conclusie van anli-rev. in Leiderdorp LEIDERDORP Onder leiding de rijbaan opliep. Jongens bekrasten postzegelautomaten NOORDWIJK Een surveillerende politiepatrouille betrapte op het Vuur torenplein een groepje jongens in de leeftijd van ongeveer 15 jaar, dat be zig was met schroevendraaiers en spijkers de postzegelautomaten te be krassen. De jongelui werden inge rekend en behalve een proces-verba al wacht hen een fikse schaderekening- gezegde dat confessionelen niet kiezen maar stemmen, wel juist is. Wij moeten ons tegen deze beschuldiging verzet ten. Dat kiezen hebben wij allang ge daan. omdat wij Gods woord als uit gangspunt kiezen; dat geeft de beste ga rantie voor een juist beleid, aldus spre- Wij zijn van mening dat het de taak van de overheid is, in deze samenleving een zo groot mogelijke harmonie te bren gen. Het is de overheid die ervoor moet zorgen dat ieder zijn levensopdracht kan vervullen. Hier komen vraagstukken als woningnood en recreatie naar voren, vooral in een uitbreidende gemeente. Dan is alleen een dak boven het hoofd V/SSERIJNIEuws IJMUIDEN In het afgelopen weekeinde waren in Het Kanaal geen Nederlandse schepen te bekennen. De visserij was zó slecht, dat de schip pers er de voorkeur aan gaven een haven op te zoeken. De schepen lagen in Vlissingen, Vlaardingen, Scheveningen, Oostende, Boulogne en Dieppe. Maandagmorgen zyn de vissers naar hun schepen teruggekeerd. Zij waren per bus op huis afgegaan. In Scheveningen was het bijzonder druk. Men moest vele bussen inschakelen om de vissers te kunnen vervoeren. In som mige gevallen voerde deze tocht naar havens in het buitenland. [et is zeer de vraag of alle vaartuigen Het Kanaal zullen blijven. Men wil het nog even aanzien, maar als de baring erstek laat gaan. zullen vele 6Chepen de Noord gaan opzoeken. Een tocht naar de Ierse Zee acht men te ongewis. Helemaal ongelijk hebben de schippers niet want in de Noord is wel het een en ander op te halen. De IJM 36 Kemp haan bijvoorbeeld kwam in een betrek kelijk korte tijd tot een totaal van 2100 kisten, voornamelijk schelvis en koolvis. Weliswaar betrof het in hoofdzaak de kleinere soorten die niet zo veel op brengen. doch door de hoeveelheid zit er altijd wel een reisje ln. Om de Oost verkenden sommige vaar tuigen een beetje makreel, maar tot wer kelijk grote vangsten kwam men toch niet. Tussen 55 en 50 NB waren niet zoveel grote kotters meer in actie. Hun verrichtingen vielen enigszins tegen. Slechts in enkele gevallen werden be hoorlijke trekken gedaan. Het ging dan voornamelijk om gul, wij tin f en kleine schelvis. Naar makreel zocht men vrij wel tevergeefs. Ook de kabeljauw Uet zich niet lichtvaardig in de kijker ne men. Heel goede berichten kwamen binnen van de loggers en kotters bij de P- boeien De tong lag nog niet voor het oprapen, maar liet zich toch gewillig verschalken. Het was over het algemeen klein goed maar dat werd niet versmaad. Op 850 kilo tong trof men door elkaar genomen 40 kilo enen aan en een kilo of tien grotere soorten. De rest bestond uitsluitend uit slips. Als bijvis baalde redelijke hoeveelheden schol op. Ook tarbot kwam iets beter los. Onder de Nederlandse kust ging het de loggers en kotters eveneens wind. Hier wist men per trek vijftig kilo tong en vijf manden andere lan dek te krijgen. Warm was het niet, maar goede vangsten deden dikwijls de snijdende koude vergeten. Wat er was Aan de iJmuider markt verschenen 75 vaartuigen. Zy zorgden voer van 9510 kisten vis. waarvan 2350 kisten schelvis, 530 kisten wijting, 230 kisten gul en kabeljauw, 220 kisten klei ne gul, 1450 kisten koolvis, 55 kisten ha ring, 10 kisten kleine haring. 700 kisten makreel, 240 kleine kisten makreel, 1300 kisten schol. 100 kisten tarbot, 580 kisten diversen, 750 stuks stijve kabeljauw 100.000 kilo tong De prijzen lagen over het algemeen lager. De schol was weliswaar nog niet goedkoop, maar moest toch terrein prijs geven. De grote en grootmiddel haalden een notering van f 77 tot f 69 en de kleinmiddel en de schol I van f 71 tot f 64. Ook de tong moest wat terug hoewel een notering van f 1,71 tot f 1.60 voor slips, gezien de overstelpende voer, niet slecht mocht worden genoemd. Naar schelvis was eveneens minder raag. Het beste gemiddelde was met en notering van f 50 tot f 41 voor üe pennen. De grote schelvis zat tussen de f 50 en de f 38. Voor de grote gul lag naximum op de eerste afslag op f 60. De laagste notering was f 47. De dichte wijting kon zich moeilijk staande houden belandde dan ook vrij snel op het imum van tien gulden. De gestripte handhaafde zich met een notering van f 26 tot f 16 beter. Voor de makreel was de belangstelling bevredigend. Bij de eerste afslag bracht de betere kwaliteit f 35 op. Uitzonderin gen dienen om de regel te bevestigen. Dc haring trok zich van de dalende lijn niets aan en liet zich op de eerste afslag met f 52 behoorlijk betalen. De laagste notering lag op f 20,20 maar dat gold de slechtere kwaliteit. In de sector van de grote rondvissoorten eiste de middel kabeljauw met f 146 de hoogste notering voor zich op. De koolvis zat cr met een hoogste bod van f 142 dichtby. De grote kabeljauw begon op f 132 en eindigde op f 118. De grote zwar te koolvis bleef met een notering van f 124 tot f 102 boven de honderd gulden- grens. De leng stond er met een notering van f 108 tot f 100 niet slecht op. Vandaag aan de markt Vandaag lagen in IJmuiden onder meer aan dc markt de IJM 36 Kemphaan met 2100 kisten en 30 stuks styve kabel jauw. de KW 123 Holland met 1250 kisten, 200 stuks styve kabeljauw en 500 kleine kisten haring en makreel en een stuk of twintig loggers en kotters met rond- of platvis In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 320 kisten schelvis, 200 kisten wyting, 150 kisten gul en kabeljauw, 50 kisten haring, 100 kisten schol en 10.000 kilo tong. niet voldoende. Ook subsidie aan parti culier initiatief mag niet ontbreken. Op deze wijze staat de overheid in het le an van elke dag. Wij zien dit alles als' :n opdracht van ons geloof uit gegeven- Tijdens de bespreking kwam men tot de overtuiging wat de ontwikkelingshulp betreft, dat men er niet komt als men niet bereid is ook een persoonlijk offer te brengen. Met eerlijke motieven zullen ons voor de naaste moeten inzetten Zet dat masker af! OEGSTGEEST Voor de afdeling Oegstgeest van de Ned. Christen-Vrou wenbond sprak gisteravond de heer A. Klieft uit Wassenaar over het onder werp „Creativiteit en persoonlijkheids vorming." De heer Kieft wees erop dat het uiten van zijn creativiteit voor het kind groot belang is voor de vorming va persoonlijkheid. Elke beknotting door de ouders van de mogelijkheden daartoe fout, omdat het kind erdoor geremd wordt en zich niet geheel kan ontplooien. Kinderen hebben het tegenwoordig in de kleine behuizingen in dat opzicht toch al moeilyker dan vroeger. Het fraaie speelgoed vormt daarvoor geen compensatie, integendeel, omdat meestal geen of weinig ruimte laat tot fantasie. Ook de televisie vond de heer Kieft niet erg bevorderlijk voor de persoon lijkheidsvorming: het kijken levert geen eigen initiatieven op en het zelf denken wordt erdoor afgeremd. Overigens beperkt de creativiteit zich niet tot de kinderjaren: ook volwassenen spelen hun spel. Op zichzelf is daar tuurlijk geen bezwaar tegen, wel tegen het masker dat zij daarbij opzetten. Dat er aandachtig naar de spreker geluisterd was. bleek uit het grote aantal vragen dat hij te verduren kreeg. De avond stond onder leiding vai presidente, mevr. Van Tongeren. Actie voor Astmal'onds in Treslong Hillegom HILLEGOM Donderdag is de grote dag voor de Astmafondsactie. In Treslong wordt de Stiefbeenshow ten tonele gebracht, waaraan de spe lers gratis meedoen. De directie van Treslong stelde de zaal beschikbaar. De firma A. Fangmann bood een aantal kosituums in bruikleen aan voor de culturele jongerenclub Fizz, waarvan de leden by de show optreden als com missie van ontvangst. In de pau/e wordt een inzameling voor het fonds gehouden. meentelyk eigendom zyn. Het ledigen van beerputten (daj t thans 25,40 kost) gaat i-n de toe J; komst 40 kosten. i Het tarief voor het ontsmetten, rei nigen of van ongedierte zuiveren vaj woningen en dergelyke willen B. ej W. zien verhoogd tot f 5.25 per haü 9 manuur of gedeelte daarvan, verhoog! 2 met de kostprijs van de eventueel ver t bruikte materialen. Zoals bekend, zijn de tarieven vai straat- en rioolbelasting per 1 januai t van dit jaar verhoogd met 30 procenl f Hierdoor werd een dekkingspercenta ge van 35 procent verkregen. Om di t percentage ook voor het komende ja» z te handhaven, zullen de nu geldend J1 tarieven nog eens met 20 procen j moeten worden verhoogd. De hierdoo1 1 ten opzichte van 1965 te verkrijge» x meeropbrengst wordt geraamd 0| - 454.440,-. Intocht Sinterklaas volgende week woensdag in Leiden LEIDEN Naar wij vernemen, zal Sint Nicolaas volgende week woens dagmiddag om half twee zijn officiële intocht in Leiden houden. Het ligt ii de bedoeling dat B. en W. de Sint en zijn knechten in liet stadhuis zullen ontvangen. 1 j i In Leiden geen cultureel i jeugdpaspoort LEIDEN B en W hebben de raad laten weten, dat zij hebben besloten 1 vooralsnog niet over te gaan tot instelij 1 ling van een cultureel jeugdpaspoort. 1 Voormalige De Turk van 1 de Monumentenlijst LEIDEN B en W van Leiden heb! l ben een sahry ven van Vroom en Drees- i marm NV te Leiden ontvangen met he( s verzoek het pand Breestraat 84 hei voormalige restaurant De Turk, thans eigendom van V en D voor te draJ gen voor afvoering van de Monumen* tenilyist. Wielrijder aangereden LEIDEN Gistermiddag om kwarl j voor drie is een 68-jarige wielrydei op de Voorschoterweg bij de Churchill* laan aangereden door een personen- auto. Met een rechterbeen fractuur ei ernstige verwondingen aan het hoofd is hij naar het academisch ziekenhuis' gebracht. Langs linkenveghelfl naar ziekenhuis LEIDEN Gistermiddag om hall i zes is een fietser op de Pelikaanstraat aangereden door een personenauto. Bij het passeren week hij, evenals de auto* mobilist, niet genoeg naar rechts uiti Zijn duo-passagier, de 20-jarige Jj Sassen uit Leiden, kwam daarby t« vallen en moest met een open been breuk aan het linker onderbeen naar het academisch ziekenhuis worden ge bracht. Chr. woningbouwvereniging opgericht te Voorschoten (Van een onzdr verslaggevers) VOORSCHOTEN. Naar wij vernemen, bezit thans ook Voorschoten een woningbouwvereniging en wel een protestants-christelijke. Omdat er verder in deze gemeente nog geen woningbouwverenigingen zyn, kunnen inwoners van alle gezindten lid worden. Een gistermiddag gehouden bespreking tussen het bestuur der vereniging en het college van B. en W. heeft tot resultaat gehad, dat de vereniging in aanmerking komt voor officiële erkenning. De Koninklijke goedkeuring is thans aangevraagd. De vereniging telt thans circa 75 leden. Het bestuur is als volgt samengesteld: H. van den Hoorn, Rijndijk 84. tel. (01710) 31300. voorzitter; J. Missaar, Vreden- hoeffstraat 27, secretaris; J. F. M. Vlekkert, Donklaan 58. penningmeester; J. Harleünink, Leidseweg 267; D. van Kempen, Bethlehemstraat 27.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 10