Fons Peters hanteert vrije regie en eigen visie Het geheime dorp Alleen op de wereldop tv Brick Bradford Senmoet ZATERDAG 13 NOVEMBER 19Ó5 ETHERGOLV|NÏTHt«GOlVEN-ETH£RGOWEN-ETHERGOlVEN Rika Jansen-show Commentaar internationaal (THERGOLVEN-ETHERGOLVEN-ETHERGOIVEN- Geen neepmuts A LS HET LICHT weer opgaat ■f* in het filmzaaltje van de Vitusstudio, blijft het ineens on behaaglijk stil. We hebben geke ken naar de eerste aflevering van de uit tien delen bestaande serie „Alleen op de wereld" naar Vanzelfsprekend kreeg hij ruimschoots gelegenheid, zich te verdedigen: „Ik weet wel dat ik op enkele punten van het verhaal ben afgeweken, maar ik wil mijn eigen visie op het klassieke werk geven. Dat mag een regisseur toch doen...? Ikzelf vind deze eerste afleve ring heel sprekend en overtuigend. Ik heb het expres niet zo zwaar-romantisch gemaakt. En ja, die narigheid met het net onvergetelijke boek van Hec- (Van onze radio- en tv-redactie) "Pi*- was nie* voorkomen." tor Malot voor (KRO) televisie bewerkt door mevrouw Jook! voor moeder Barberin (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM Dinsdagavond zullen wij Rika Jansen op de beeldbuis zien. Dat is nog niet vaak gebeurd. Rika Jansen heeft zich met haar one-woman-show grote faam verworven en zij zal daarvan ook iets opnemen in het repertoire dat de KRO op N™Tuit e1 fcPh7^-W".r?!L^0h""r.."°" Chant zingt zij o.a. Franse chansons van i Maurice Chevalier. Weense en Jiddische hebben j liedjes. Tweemaal raak Midden in de dolle Groningse stutten- .^npret, waarbij Johnny Lion en zijr Sophietje daverend werden gehuldigd, •oplat mevrouw j dresseerde hondjes feilloos heeft zien Steenhoff en onder regie van de;optreden in het „e«,ischap" van Vila- jonge regisseur Fons Peters in lis. Zij neemt met een blij „Dank u, het Nederlands gespeeld: het dank u wel!" de complimentjes daaro- wordt een kinderprogramma. ver in ontvangst. Omdat er nu commentaar vanzaJfeard(^nh:tgenoot wil ook een duit in 'l ons wordt verwacht, zeggen wel T u_4. j- Js het een grotemensen-programma of het in die gespannen Stilte heel een kindervoorstelling? Kom nc voorzichtig: „De strookmuts en kinderen is het altijd goed genoeg! de boezelaar van moeder Barbe rin die hebben we niet ge zien Ineens breekt het rumoer los. Jook Steenhoff roept: „Dat is waar! Dat is zo! En ik heb de kledingtekeningen er toch bij gege ven! Precies naar de oude gravures uit het boek. Nee, dat is vrouw Barberin niet! En..." „Vitalis.... hij is zo enorm! En waar is het aapje Joli-Coeur gebleven?" zegt iemand anders. „En Barberin. als hij onverwachts thuiskomt midden in de pret van het appelkoek-bakkt n, dan slaat hij toch zeker met zijn stok de bos uien van het plafond...?" Er is maar één persoon in het gezel schap stralend-tevreden, dat is me vrouw Christine, die haar snoezige ge- Maar hij oogst slechts een storm van protesten: juist het zeer kritische kinder- publiek kan men niet onthalen op afwij kingen van oude. romantische verhalen. En staat het niet van tevoren vast, dat talloze ouderen zich zullen verheugen op het mee-kijken naar .AUeen op de we reld", het boek dat iedereen kent, ja heeft uitgespeld en dat voor onze genera tie éven ver-af gesitueerd was als vooi de kinderen-van-nu? STOUTMOEDIG U hebt het al begrepen: het komt alle maal hier op neer. dat Fons Peters zich wat vrijheden heeft veroorloofd bij het na-spelen van het welbekende Franse verhaal. Hij is stoutmoedig afgeweken van mevrouw Steenhoff's bewerking, wanneer hem dat ten opzichte van het camerawerk gewenst voorkwam of... wan- ;er hij het zelf beter en mooier vond. Hij is geen eigenwijze jongeman: verre in dat. Hij schrok oprecht van de kri- ïk en was er totaal verbaasd over. Blijkbaar waren hem de sprekende fines ses die het verhaal zo spannend kleuren, minder vast in het hoofd geprent. Dit alles slaat op verschillende feiten. Ten eerste treft men de hut van moeder Barberin aan als een zindelijk, weldoor timmerd. vrijwel volkomen leeg huisje, waar niets aantoont dat het vele jaren lang door een klein gezin is bewoond: met een kastje, een fornuisje, drie stoe len en een tafel plus een paar bedsteegor dijntjes is alless gezegd. Geen echt. le vend interieur dus. Moeder Barberin wordt vrij koel ge speeld door Karin Haage. zij is geen bundel hartelijkheid en armoede, maar een forse, keurige verschijning, die op de dag van vandaag niet zou misstaan als dame-huishoudster. Inderdaad: haar wit te strookmuts en brede boezelaar zijn niet aanwezig. Remi zelf de 15-jarige, tengere Theo van Lent, lyceumleerling in Amsterdam, zoon van een leraar aan dat lyceum uit 12 kandidaten voor de rol gekozen is in deze eerste aflevering te stijfjes, te weinig op dreef: hij acteert niet. maar zegt netjes zijn rol op. (In de volgende afleveringen gaat dat veel en veel beter! zegt Fons Peters, en daar verheugen i ons dus op). De enige die er echt is, de ware Malotfiguur speelt, is Bert van der Linden in de rol van Barbe- Ja. uit zijn spel herkennen wij het oude boek! In de herberg ontmoeten wij de oude Vitalis met zijn „toneelgezelschap". Een creatie van de zeer forse Paul Meyer, die als verschijning niet beantwoordt "aan de wijze oude in zijn schapevacht, maar in het gesprek met Barberin toch wel even de juiste toon weet te treffen. BANG AAPJE I En ja. dan het tragisch euvel van deze eerste aflevering: het bange aapje. Dat heeft het bestaan om op het moment dat Vitalis wil vertrekken met zijn dieren en Remi, zich met een geweldige sprong te bevrijden van het touw om zijn hals en gillend te verdwijnen achter de tapkast van de herberg, waarop men dan Vitalis ziet heengaan met dat lege touw aan zijn hand. We behoeven dit niet te verzwij gen: ieder kind zal het haarfijn opmer ken. Fons Peters probeert niet. deze spel fout te ontkennen: ..We konden er niets aan doen. Het aapje is een schatje, zo mak als wat. Het laat zich door iedereen in handen nemen, maar het heeft een onverklaarbare angst voor Vitalis. Voor hem vlucht het schreeuwend weg. Op de repetities ging het nog We moesten het feit. dat Vitalis Joli-Coeur onder zijn schapevacht bergt, laten lopen. Dat pres teerde het aapje niet. Toen maakten we het maar zo, dat hij aan een lang touw meeliep. Zouden de kijkers dat hebben geaccepteerd?" „Ik ben bang van niet, maar ja. dan was hij tenminste meegegaan. Nu zit hij aan het slot van de aflevering wel over duidelijk achter de tapkast, hoor." „Ja, het is waar. Maar wie had dat kunnen voorzien? We waren met de opname bezig en je kunt nu eenmaal niet knippen in een beeldband. Het aapje gilde en vloog weg... wij moesten door draaien. Ik vind dat Vitalis het geval prachtig beheerste." t achter 2115 De >el. 22.05 Stereo: Licht instrumentaal en zangsoliste 22.30 Nieuws 22.40 «programma. 23.10 Even naplaten. 23.55- ersum' II. '98 m. KRO: 19.00 Nieu Aktualiteiten. Aansluitend: Concl ■al. 19.35 Nieuwe klassieke gram: n met commentaar. 20.20 Oper; hoorspel. 21.00 Licht muziekpro gramma. 22.00 Vocaal ensemble (gr). 22.10 Roulette. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws 22 40 Epiloog. 22.45 Concilie journaal. 23.00 Omroeporkest en soliste: Populair-klassieke muziek. 23.55-24.00 Niet Nederland I. NTS: 19.00 Journaal. 19.01 Klaas Vaak. NCRV: 19.05 Waarom? Daarom! programma over de erfelijkheidsleer. 19-28 Station Petticoat. TV-film. 19.52 Morgen is het zondag NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Interland. 21.55 Licht instrumentaal kwartet. NCRV: Huwelijksvoorwaarden. ;pel. 22.30 „Pech ondenveg" voor televisie In januari, februari en maart ver zorgt Teleac een cursus „pech onder weg". die door de NTS zal worden uit gezonden. „Pech onderweg" is een door de ANWB ontwikkelde praktische cur sus in auto-techniek, die automobilis ten in staat stelt plotseling optreden de storingen aan de auto zelf te ver helpen. De Teleac-ANWB- twaalf lessen, elk van worden gegeven op twaalf achtereen volgende donderdagavonden van 18.30 tot 19.00 uur, te beginnen op 20 januari. Iedere les zal bovendien op zaterdag ochtenden van 11.00 tot 11.30 uur worden herhaald. B( Willem Duys met hoge hoed achter moeten laten, omdat wij op het eerste net naar de beginuitzending van ..Werken van barmhartigheid" wilden kijken. Wij hebben daar geen spijt van. want ds. Langstraat, optredend in één van de KRO-jubileumprogramma*s. gaf een tref fende toelichting op het begrip „Vreem delingen herbergen", dat naar r.k. inter pretatie één der zeven werken van barmhartigheid (afgeleid van een woord van Christus, opgetekend in het Mat- theüs-evangelie) wordt genoemd. Dit begrip werd toegepast op het leven van nu: wij maakten kennis met één van de duizenden buitenlandse arbeiders, die in Nederland werken en wonen. Voor deze Fran Ceseo was de situatie echter nauwelijks „wonen" te noemen, sus omvat Jegens hem laten chritsenen en niet- half uur Ze christenen een belangrijk werk van barm hartigheid na. zoals ds. Langstraat het anatoonde. Een boeiende inzet van een serie, die naar het ons voorkomt de moeite van het bekijken en beluisteren alleszins waard is. Intussen liep dan in en voor het prach tige nieuwe Groningse stadhuis de Vuist van Willem Duys ten einde. Nadat men eerst nogal wat moeite had gehad met het tot stand brengen van de verbindin gen. rolde zich een bont-programma af waarin hoog en minder hooggeplaatste Groningers zich vertoonden en Willem zelf het onmenselijk druk had met het op-en neervliegen in de lift (hetgeen hij trouw deed) om van de met publiek gevulde dakzaal naar de met publiek om zoomde voet van de monumentale bor destrap te rennen, nu eens met een slaap muts op. dan weer als beer vermomd en alles met een kinderlijk enthousiasme, dat het hardste hart wel moest vertede- Hij babbelde even goedmoedig met de rector van de universiteit als met miss Bril on miss Nederland, met een groot industrieel, de verkouden Imca Marina en twee echt groot en bijterig geworden beren, die een hondenpleegmoeder had den gehad in het vorige seizoen, toen Willem ze ook op de t.v. haalde. Hij mocht met een scheepstoeter van dak naar laagste bodestreden brullen, kortom, het kon niet op van de spek takels. Een beetje hinderlijk bij dit alles was, dat de camera's al die wisselingen f van toneel niet behoorlijk bijhielden, of lag dat aan de regisseur? Tenslotte kregen de velen, die op straat stonden nog een goed kijkspel te zien bij de opmars van talloze studenten en het arriveren van hun gasten, waarbij liederen werden gezongen die varieerden van „Io Vivat" tot „Oude schoen". Wat een heerlijk Gronings feest was dat! II. NTS kort. Vara: 20.01 Een zei feuilleton 20.30 Uit. 20. 21.45 Sportcommen VANAVOND TE ZIEN Nederland. 1 NCRV 8.20 uur Interland, tweede wedstrijd Nederland-België in een quiz- programma, met Assen en Ronse in het geweer. 10.00 uur „Hee. die soufflee", derde aflevering van „Huwelijksvoor waarden". 10.45 uur avondoverdenking. Nederland 2 VARA 8.01 uur deel vier van de thriller „Een zekere Brent": Restaurant Positano. 8.30 uur de rubriek „]llit". 8.55 uur detective Amos Burke in „De zaak mr. X" aan het werk. 9.45 uur sportrubriek. VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 VARA 8.05 uur oude en nieuwe dansen worden gespeeld door diverse or kesten. 8.50 uur optreden van het Cocktailtrio. 9.15 uur hoorspel van Dick Dreux: „De tweede werkelijkheid", her innering aan de oorlog temidden van een vrolijke vakantie. 10.40 uur liedjesprogramma van Tony van Verre, met Jasperina de Jong als gaste. 11.10 uur even naplaten met Mies Bouwman. Hilversum 11 KRO 8.20 uur voortzetting van het spionnage-hoorspel „Operatie Buvard". 9.00 uur amusementsprogramma met van alles wat. 10.10 uur Jules de Corte in Roulette, met liedjes en muziekjes. 11.00 uur Annie Delorie en het Omroeporkest in Populaire klassieken. voetbalwedstrijd Zwitserland- Nederla nd Bern. CVK/IKOR/RKK: 19.00 Woord i woord: Bljbelverteüing voor NTS: 19.06 De Jetsons. tekenfilm. CVK'- IKOR: 19.30 Opspraak. NTS: 20.00 Journaal. 20.05 Sport ln beeld. AVRO: 20 30 Kunstgre pen. een prograr 21.00 De gedaol 22.35 Journaal Nederland II. (herhaling speelt rugby. toneelstuk. NTS NTS: les tekenfilm. Sebastlen. TV-feuilleton 7). 20.00 J< 00 Engelse les 7). 19.25 Bosco 19.33 Belle en r de jeugd (deel i.i-i 1 20.05 De TV-film. 20.30 Uitlevering gevraagd, spionagefllm. 21 framma van de Vlaamse port in beeld. 22.15-22j0 Jout België. Nederlands progr. 15.00 De Flintstones. 15.25 Autor. Muziek voor jonge 17.10 Europese 15.55 17.00 Basketball, ilksdansen. 17.50 Basketball, kleutertje. 19.00 Het trans- de post in Gr. Bates. 20.00 Nws 15 Sportw'eekend. 20.40 Kindermeid tegen .1 en dank. film. 22.05 Don Juan v. Alao Crosland, 22.30 Nws. TE" OïteviOaT 0?EAPÖCSBEVELDE'svwschÉ U ET IE2E3EEV) DEU<T Eg IO OVEff. ACUST.X f VCEES^IELE^OaT F&BAO^TEGE^JSTAUOEB^jX 40 En de volgende morgen, toen ze aan het ontbijt zaten, stond Heintje al voor hen met het opgewon den heertje. Ze waren tegen alle kampregels in naar hier gekomen, maar het mannetje was niet te houden geweest. Om drie uur in de nacht was het ongelukje gebeurd, waar Christina voor gevreesd had. Toen wou hij direct weg: het hele dorp was eraan te pas gekomen. Ten einde raad was een van de jongens Heintje gaan halen uit de onder grondse hut. Die had hem weten te bepraten om te wachten tot het licht werd. Op staande voet wou hij teruggebracht worden naar de plaats, waar hij vandaan kwam. De verontwaardiging over wat hem aangedaan was, was nog niet ge luwd. Oom Chris kon praten als Brugman, tante Christina sussen en bezweren, Heintje lachen zo veel hij wilde, het heertje wou en zou terug. Toen hakte ook Chris de knoop door en zei kwaad: „Breng hem dan maar terug, maar wees voorzich tig. Ik wil niet, dat iemand de dupe wordt van deze onverantwoordelijke gang van zaken!" En zonder de man nog met een blik te venvaardigen, keerde hij naar zijn thee en z'n eitje terug. Christi na troostte hem: „Wees blij, dat je er van zo een af bent!" Hij zei nog verontwaardigd, maar toch al met de ondergrond van een lach, toen hij in haar vrolijke ogen keek: „Het Geheime Dorp is geenihotel!" H. H. VAJN iNIJNATTEN DOFFEGNIES „Nee, maar in een hotel zullen je zulke schok kende dingen ook niet overkomen." Ze hadden echter te vroeg gejuicht. Tegen de avond reed er een auto voor en tot hun grenzeloze verbazing stapte het heertje eruit. Hij stond kenne lijk verlegen voor oom Chris en deed het droeve relaas van zijn terugkeer. Ginds wilden ze hem ook niet meer hebben; 'zijn plaats was alweer ingenomen. Waar moest hij nu heen? „Gaat u eerst maar eens zitten", zei oom Chris. Het heertje zakte gehoorzaam neer op de punt van een stoel. Een poosje liep oom Chris op en neer, zoog dikke rookwolken uit zijn pijp, toen hield hij stil vlak voor het mannetje, dat nerveus met zijn vingers speelde. „Ik wil het nog één keer met u proberen, maar u moet beloven dat u nooit meer zult proberen het kamp te verlaten, wat voor rare dingen u ook beleeft." Toen stond het heertje op en drukte oom Chris heide handen. „Ik beloof het u, van mij zult u nooit meer last hebben, het spijt mij, dat ik zoveel drukte gemaakt heb." Oom Chris lachte genoeglijk. „En ik zal zorgen, dat u een andere slaapplaats krijgt." Daar was een glundere lach in beider ogen. En tante Christina zei toen ze thuiskwam: „Nu, het zal mij benieuwen wat we nu weer bele ven." „En", vroeg oom Chris de volgende dag, toen tante Christina uit het Geheime Dorp terugkwam. „Heb je die Duitse familie laten verhuizen?" Christina trok het regenkapje van haar hoofd en sloeg het uit, zodat de druppels sissend tegen de kachel verdampten. Toen ze ook haar jas naar de bijkeuken gebracht had om uit te druipen, kwam ze naast hem zitten op de divan onder het raam. Hij wachtte rustig af tot ze zou gaan spreken. Hij zag wel, dat ze het een en ander beleefd had en dat het meer humoristisch dan dramatisch was, haar ogen lachten nog. (Wordt vervolgd) Een algemeen hartelijk gelach maakt een eind aan het behandelen van dit bezwaar. Och. we moeten er maar niet te zwaar aan tillen en wat begrip opbren gen voor de moeilijkheden om in een opvoering te werken met dieren, die van de hele zaak immers niets begrijpen, alleen de spanningen aanvoelen. Natuur lijk blijft het jammer, vooral ook. als de KRO op de gedachte zou komen, de toch nog altijd unieke serie (niemand zond on een tv-bewerking van het bock uit) te exporteren. Dan zou de eerste aflevering beslist moeten worden overgespeeld. M.AG DAT? We praten verder over de vraag, in hoeverre een regisseur zijn eigen visie mag laten spreken bij de weergave van een der beroemde klassieken, waaronder men „Alleen op de wereld" moet reke- Mag men, pretenderende het boek te spelen, zich zozeer ontdoen van u« inderdaad sentimentele zwaar-romanti- sche sfeer dat het werk toch kenmerkt0 Mag men personen en omgeving naar hartelust moderniseren en hun verschij ning een eigen interpretatie geve Fons Peters meent A-an wél, anderen zijn het niet met hem eens: zij missen de aansluiting via absolute herken- De tijd zal leren, hoe het kijkend publiek erover denkt: van zaterdag 20 oktober af neemt de KRO „Alleen op de wereld" op in zijn kinderprogram ma. Dat wij u de jeugdige Theo van Lent niet nader voorstellen, heeft intussen zijn oorzaak: Theo's ouders willen niet. dat hun zoon in de publici teit wordt getrokken. Hij is geen jon ge ster. hij heeft geen ambitie voor het grote toneel, hij doet op school graag en met succes mee aan voorstel lingen op leerlingenavonden en hij heeft bij uitzondering toestemming ge kregen om als Remi op te treden in deze serie. De KRO heeft destijds zijn kandidaten voor de rol gekregen via middelbare scholen, bij welke men informeerde naar jongens, die Remi zouden kunnen spelen. In ae Baltische zee is vrijdagnacht een Deens kustvaartuig gezonken Van de vijf opvai enden vu dronk er één, wor den er twee vermist, terwijl er twee werden geréd. Hilversum I. 402 m. Vara 8.00 Nieuws, sportmededelingen. 8.18 Weer of geen weer. 19 00 Sportmededelingen). 9.45 Geestelijk le ven. toespraak. IKOR: 10.00 Kinderdienst. 10.30 Oud-Katholieke Hoogmis. 11.45 Vraag en antwoord 11.55 Grammofoonmuziek. 12.00 Resonans: religieuze kroniek. AVRO: 12.30 Muzikaal onthaal. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.20 Carrou sel licht program:..,. Ste:eo. Concert gebouworkest en zangsoliste: klassieke grammofoonmuziek. 16.30 Sportrevue 17.00 Muzikaal onthaal. Vara: 17.30 Voor de jeugd. huismuziek. 18.40 Kerk in Dachau. lank- beeld. 19.00 Kerkorgelspelgewijde muziek (opn). 19.15 Schema 13 IV. Kerk en maatschappij, lezing. 19.30 Samenzang (opn)" geestelijke liederen. 20.00 Nieuws. 20.07 Re flex. KRO: 20 15 Wissewassen. 20.40 In antwoord op uw schrijvenverzoekpro gramma. 21.20 Internationale Radioweek 1965: Moord in de kathedraal, hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.45 Lichte grammo foonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum III (FM-kanalen). NRU/AVRO. 9.00 Nieuws. 9 02 Lichte orkestmuziek. 9.30 Muziek uit alle windstreken (gr.). 10.00 Nieuws. 10.02 Piano-, orgel- en accordeonmu- ziek (gr). 10.30 Lichte orkestmuziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Gevarieerd muziekprogramma (gr). 12.00 Nieuwe 12.02 Metropole-orkest- amusmentsmuziek. NRU/Vara: 12.30 Geva- varieerd muziekprogramma (gr.). 13.00 Nws. 13.07 Top talent tijd: lichte muziek (gr). muziek. (Om 16.00 Nieuws). 16.15 Sinter klaasboekenschouw. 18.35 Stereo: Viool en piano: klassieke muziek. 17.00 Voor de padvinders. 17.05 Gitaarspel met instrumenta le begeleiding (gr).: lichte muziek. 17.15 Jazzmuziek. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nieuw» 7.10 Dagopening. 7.20 Lichte grammofoonmu ziek (7.30 Nieuws). 7 45 Radiokrant. 8.00 Nieuws 8.10 NCRV-lied 8.15 Gewijde mu ziek 3.30 Nieuws. 8.32 Ldchte grammofoon muziek. 9.00 Verzoekprogramma voor de zieken. 9.40 Voor de huisvrouw 10.10 Klas sieke kamermuziek (gr). 10.20 Rondom het woord: theologische etherleergang. 11.05 Lichte grammofoonmuziek. 12.00 Lichte or kestmuziek en zangsoliste (opn). 12.22 Voor ooer en tuinder. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw 12.30 Nieuws. 12.40 Variant: reportages en lichte muziek (gr). 13.30 Lichte orkestmuziek en zangeollste thon: sport en muziek 18.30 Moderne orkest muziek (gr 19.00 Bij nader inzien, forum. 19 35 Vrij entree, cabaret. AVRO: 20.00 Nieuws 20.03 Internationale Radloweek: En gels kamerorkest. Zwitsers amusementsorkest en Joegoslavisch jazzorkest. 22.00 Brigitte muziek. 14.30 Dansorkest en solisten. 15.00 Nieuws. 15.02 Lichte grammofoonmuziek, (16.00 Nieuws; 16.25 Voe'.baltoto-uitslaeer. 17.00 Nieuws. 1T.02 Jazzmuziek. NRU/AVRO. 17.30-18.00 Muzikanten muziek: licht muziek programma dio. 1425 Moderne orkestmuziek (gr 15.00 Bijbeloverdenking. 15.30 Pianorecital (opn): klassieke muziek. 16 00 Klaesleke grammo foonmuziek. 16.20 Herhaling Steravond wed strijd van donderdag 4 november Jl. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 discotheek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten en uitslagen 2e klas voetbal. 23.00 Internatio nale Radioweek: Bas en piano (opn.). 23.30 Stereo: Metro pole orkest romantische mu ziek 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II, 298 m. IKOR: 8.00 Nieuws \0tCCf 17.50 Overheidsvoorlichting: Wagentngen als rijstpolder. 18.00 Moderne kerkorgelmuziek (opn). 18.20 Uitzending van de Anti Revolu tionaire Partij. 18.30 Koorrang (gr). 18.50 Openbaar Kunstbezit. fl'jk gebied eifmuzlek. 8.45 Inleiding op de vroegdienst. 9.00 Vroegdienst. 9.45 Nieuws en waterstanden. KRO: 10.00 Inleiding Hoogmis 10.05 Hoogmis. 11.15 Gevarieerd muziekpro gramma 12.10 De Springplank. 12.30 Nieuws en mededelingen. 12.35 Buitenlands commen taar. 12.45 Wereldradioweek 1963. Volksliede ren uit Frankrijk. 13.00 Lichte orkestmuziek en zangsolisten. 13.30 Voor de kinderen. 14.00 Lichte grammofoonmuziek. 14.25 Reportage Interland-voetbalwedstrijd Zwitserland-Ne- derland. 16.20 Toto-uitslagen. 16.30 Tijdsein rubr. voor kunst en cqltuur. CONVENT VAN KERKEN: 17.00 Gereformeerde kerkdiensi NCRV: 18 00 Vierhandig pianospel: gewijde muziek. 18.20 Klavecimbel recital: geestelijke Hilversum I. 402 m. AVRO: 7.00 Nieuws 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Internationale Radioweek: Carillonbespeling. 7 30 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonmuziek. (Om 8.25 De groente man). 8.45 Morgenwijding. 9.00 Gevarieerde grammofoonmuziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Klassieke pianomuziek (gr.). 10.00 Voor de kleuters 10.10 Lichte grammofoonmuziek. (Om 11.00 Nieuws). 12.00 Licht orkest. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Modern platteland, praatje 12.37 Licht or kest. 13.00 Nieuws 13.10 Actualiteiten. 13.30 De ontwikkeling van de opera (IV), muzi kaal klankbeeld. 15.15 Lichte grammofoon 9.00 Nieuws 9.02 Licht gevarieerd piatenpro- gramma 11.00 Nieuws. 11.02 Van uur tot uur- aktualiteiten 10.05 Betty: licht muziekpro gramma. 11.00 Nieuws. 11 02 Van uur tot uur: aktualiteiten. 11.05 Toedeloe..., licht muziek programma met reportages 12 00 Nieuws. 12.02 Van uur tot uur aktualiteiten. 14.05 Licht gevarieerd platenprogramma. 15.00 Nieuws 15.02 Van uur tot uur: aktualltef m 15.05 Vertel dit maar in: Platen en praten op een dorpsplein. 18.00 Nieuws. 16.02 Van uur tot uur: aktualiteiten. 16.05 Lichte grammofoonmuziek voor de tieners. 17.00 Nieuws 16.02 Van uur tot uur: aktualiteiten. 17.05-18.00 Licht gevarieerd muziekprogram ma (gr). Televisie maandag 5 Bd 1510 België. Nederlands progr. k Schooltelevisie. Radionieuwsdienst over vorstverlet HILVERSUM Evenals verleden jaar zal de Radionieuwsdienst op ver zoek van de Stichting Verletbestrij- ding Bouwnijverheid medewerking verlenen aan de verletbestrijdings- regeling. Met ingang van maandag kan men op maandag, dinsdag, woens dag en donderdag via de zenders Hil versum I en III na de korte nieuwsuit zending van 4 uur mededelingen over de verwachting voor de volgende dag horen, evenals *s zondags om 5.50 uur. Op de ochtend van de betreffende da gen hoort men nog een mededeling in het nieuws van 7 uur. In afwijking van verleden Jaar is nu het land verdeeld in de rayons A. B. C-Noord, C-Zuid, D-Noord en D-Zuid Volgens deze verdeling wordt er mede gedeeld of er sprake is van een normale werkdag, een verplichte dan wel een vrij willige doorwerkdag. De normale werk dagen worden alleen aangekondigd als zij volgen op een vrijwillige doorwerk dag of als de definitieve mededeling ('s morgens) afwijkt van de verwachting. De uitzendingen duren tot en met 2fl maart 1966.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9