India zoekt begrip voor de kwestie-Kasjmir nieuws Logboeh*,, Jjt een. (tOJhte. In Birma nemen de spanningen toe Toenadering tussen Tokio en Moskou Straks meer gegevens over oorlogsgraven? ZATERDAG 13 NOVEMBER 1965 Aan boord s.s. Rotterdam, vrijdag Y)E SINDS woensdag ontvolkte stad is weer be volkt. Met heel wat minder inwoners welis- waar maar reislust en vakaniietijd behoren niet meer tot de merktekens van het. seizoen. In de toeristenklas hebben zich zo'n zevenhonderd mensen genesteld; de eerste klas telt er ruim honderd. Bij elkaar achthonderd zeereizigers dus. t die verzorgd worden door zevenhonderdper manent bij de Rotterdam behorende bemannings leden. Van onze speciale verslaggever LINK van BRUGGEN Wat opvalt op de terugreis is het grote aantal Nederlanders, dat zich heeft ingescheept. Zeker zestig pro cent van alle passagiers heeft inni ge banden met het vaderland tegen nog geen tien procent op de heen reis. De rest komt voor het meren deel uit andere Westeuropese lan den. Zoveel Amerikanen er op de uitreis naar New York aan boord waren, zo weinig zijn er thans op weg naar de thuishaven Rotter dam. Stemming Wat eveneens in het oog springt, is de montere stemming, die er heerst. Het is allemaal wel begrij pelijk, als je' bedenkt dat de reizi gers, die zich in de Maasstad voor New York inscheepten, bijna allen vermoeide toeristen waren, die in hun vakantietijd een veel te overla den programma hadden afgewerkt. De zeereis werd gezien als een uitrusttijd. Men wilde, hersteld van de vermoeienissen, die de snel le trektocht door de oude wereld had opgeleverd, in de nieuwe we reld aankomen. Bij het vertrek, dat nogal wat matrozen op het dek geeft te zien, die met een bewonderenswaardige behendigheid de zware trossen bin nenhalen, heeft de Rotterdam alles wat maar kan tegenwerken mee. Het tij, de weersomstandigheden j er is niets wat ook maar een >{i vleugje schaduw werpt. Alsof het een auto is, die achteruit in een gat gestoken wordt, manoeuvreert X] eerste stuurman Jan Steert de 38.000-tonner naar het midden van de rivier. De telegraaf in de machi- j nekamer rinkelt: halve kracht, I langzaam, stop. Pas dan wordt de gigantische keerkoppeling ingescha- I keld: langzaam, halve kracht, volle i kracht. i J Je ziet de 80.000 ton metende e« Queen Mary passeren, de driepijps- i reus van de Engelse Cunard Line. Q,j Gisteren was het de nóg snellere 4 France, die op de Hudson voorbij- °!j gleed. Drie concurrerende passa- M giersschepen dus, bijna tegelijker tijd op weg naar de Westkust van Europa. Je merkt dat die van de Hol- landrAmerika Lijp, heel goed we- ,,'ten wat er bij de concurrentie aan Oude schrijvers Jln het Zondagsblad van de vorige ;ek gelezen over de oude schrijvers dat ze nog steeds in trek zijn, Doral bij die leden die bij kerken an „bevindelijke" waarheden zijn ingesloten. Ik zou dit willen onder drijven en eraan willen toevoegen: jelukkig wel. Vooral een z.g. „Floor- voor de allereenvoudigsten te al kan niemand zalig worden Vader Brakel of Smijtegelt, ve deze boeken maar niel feronachtzamen. Goede zondagavond- jetuur. Rotterdam A. J. Kastart-Dorsman Doop door onder- dompeling -:s De bekeerlingen in de Geref. Ker- £n van Brazilië mogen bij wijze van jitzondering gedoopt worden door nderdompeling. Zij hebben nu dus Bestemming van een bijbelgetrouwe frnode, bij wijze van uitzondering sic) bijbelgetrouw gedoopt te wor- -^len. Johannes de Doper doopte velen, hen ook de Heer onzer Kerk. jloor onderdompeling. Echter niet bij rijze van „met pijn" toegestane uit- ondering! len Haag H. Rol Ziektekosten i* ambtenaren ïu 15 Twee dagen na de dringende 3sproep van minister Vondeling om ^lem ambtelijke verspillingen te mel- tJen wordt een wetsontwerp ingediend Tetreffende een ziektekostenvoorzie- rijksambtenaren en onderwijsper- ïeel. Deze voorziening waarvan de tering in eigen hand blijft waar- derhalve behalve een gebouw in- ief de inrichting (computer etc.) ongeveer 400 man personeel dient worden aangetrokken zal ver- heidene miljoenen meer gaan kosten n de thans bestaande interimrege- ng, volgens welke de ambtenaren een jdrage in door him gemaakte zie- snkosten ontvangen. I Daar iedere ambtenaar met een komen onder de loongrens zich et als iedere andere Nederlander Ceen ziekenfonds kan aansluiten en ambtenaren met een inkomen bo de loongrens zich ook net als btdere andere Nederlander particu- ler kan verzekeren, bestaat er geen j (pkele noodzaak een dergelijke voor- jjiening in het leven te roepen. Overigens heeft de ambtenaar naast 0._ ,„i zijn inkomen ontvangt) >ok nog een zg. 5 pct.-regeling. Men tou dus kunnen menen dat er voor de bnbtenaren echt wel goed gezorgd is. Zou het niet juister zijn, indien tien nog iets speciaals wil doen de Éterim-regeling definitief te maken, n een duurdere niet-noodzakelijke •orziening in het leven te roepen? in voorziening die de meesten niet tens op prijs stellen ook? Den Haag J. Verhulst boord is. Relatief, wat wil zeggen: in verhouding tot de totale capaci- de Rotterdam er nog 't bes- Ie als de France zijn beide heel wat leger. „We hebben in al die tientallen jaren van naam gekregen", verklaart een functionaris van de HAL. „Onze goodwill in de Verenigde Staten is net zo groot als die in Europa. Nee, de snelsten zijn wij niet. De Queen Mary doet over de oversteek een dag of vijf, de France minder dan vier etmalen. De United States van de United States Line is zelfs nóg iets vlugger. Zij is dan ook houd- maakt de indruk van een spool schip. De koers van de Rotterdam De Queen Mary zowel diep naar het zuiden uitgezet, onge- i j_ i i veer op de hoogte van de breedte graad, die over de Azoren naar Lis sabon en Madrid loopt. Door het aren een uitnemende kiezen van deze zuidelijke route, die ]anger is ^an op jg heen_ reis over de Noord, heeft het schip de minste kans slecht weer te ontmoeten. Onder New Foundland woeden in deze tijd van het jaar nogal wat stormen. Boodschappen Tegen de avond, als de Rotter- ster van de blauwe wimpel, die op dam zich al honderd mijl van de de Atlantische Oceaan als een snel- kust van de Verenigde Staten ver heidsonderscheiding moet worden wijderd heeft, zit je even in de hut gezien. Overigens is de snelheid van een bemanningslid. En tot je van een passagiersschip een zeer verbazing merk je op dat er nogal betrekkelijk criterium. Voor wat in New York gekochte levens iemand. die de boot neemt in middelen in staan, zoals koffie en plaats van het vliegtuig maakt het conservenblikken met vruchten. „Waarom neem je dat mee?" vraag je. „Als er één land voor een Nederlander duur is, dan is dit wel Amerika." „Dat is niet helemaal waar", antwoordt je gastheer. „Bepaalde onderdelen van het huishoudelijke pakket zijn in de Verenigde Staten goedkoper dan in eigen land. Je moet natuurlijk zoeken naar specia le aanbiedingen; de onvoorstelbaar grote voorraden, waarom het vaak gaat, drukken de prijs enorm. Steeds als ik een reisje naar New York maak, geeft m'n vrouw een boodschappenlijstje mee. Ik zou de andere bemanningsleden, die op de zelfde wijze inkopen doen, trou wens niet graag in de kost hebben. Het zijn er op zo'n uit- en thuis reis honderden." Na het diner, dat in een bijna deiningloos schip wordt geser- veerd, dwaal je wat door de recrea- een dag, of een paar dagen langer tiezalen en over de dekken. Je wordt gevaren. Het comfort en de verzorging zijn grootheden, waar mee 't meest rekening wordt gehou den." Als de skyline van Manhattan in de verte verglijdt, als na het passe ren van de Verrazano-Narrows >iuuïï wórdt opge-, drie maanden in Amerika en Cana- da is geweest, o.m. voor een bezoek aan hiln kinderen. Je staat plotse- „Je moet eens near de horbon' 't algemeen weinig uit, of ontmoet mensen, die je in jaren niet hebt gezien, of van wie je nooit gedacht hebt dat hun wegen de jouwe nog eens zouden krui- voorzitter van de Christelijke zegt hij. ^,Iets naar bak- Emigratie Centrale, en nog altijd even globetrotter-ig. uit de drukkerij geko- kijken' boord varen de Queen Mary een tanker, en het lijkt net, of staan. Het gebeurt niet vaak dat je £}e fiim. Beide voorstellingen, die dit zo mooi ziet. Het is optisch respectievelijk om half- negen i fata morgana in de om half elf gehouden worden, zijn even goed bezet. Alsof je iri een bioscoop op de wal zit, kijk je de Je drukt de kijker tegen de kleurenrolprent aan. In het sjieke ogen, en je ziet beide schepen theater met zijn meer dan zeshon- bedrog als woestijn." inderdaad boven de kimlijn sidde ren. Het is een magnifiek gezicht. Vooral de Queen Mary, de contouren flauw zichtbaar zijn, voortbeweegt. derd zitplaatsen merk je niet of nauwelijks dat de Rotterdam zich met een snelheid van 22 mijl per uur over de Atlantische Oceaan Economie Nederland heeft in de afgelopen week bezoek gehad van een char mante vrouw, die luistert naar de voor ons wat moeilijke naam Vid- jaja Laksjmi Pandit. Zij is een zus ter van de vorig jaar overleden pre mier Pandit Nehroe van India. En zij voerde met de Nederlandse autoriteiten namens de nieuwe pre mier, Lal Bahadoer Sjastri, bespre kingen over de Indisch-Pakistaanse crisis. Men heeft deze week al in ons blad over haar kunnen lezen. Giste ren had zij een ontmoeting met de pers. waar zij vertelde, dat Neder land vooral voor een bezoek werd uitgekozen, omdat het zitting in de Veiligheidsraad heeft. Hoe belang rijk dit kan zijn beseft mevrouw Pandit beter dan wie ook. Zij is zoals men weet geruime tijd ambas sadrice bij de Ver. Naties geweest. Tijdens een zitting van de Premier Sjastri geniet op het ogen blik grote populariteit in India. Dank zij zijn vastberaden optreden ten tijde van de strijd tegen Pakis tan. Deze oorlog heeft het nationale saamhorigheidsgevoel versterkt. VN-Assemblee was zij zelfs voorzit ster. Mevrouw Nehroe vertelde, dat de oorlog met Pakistan grote verande ringen heeft gebracht. Het nationale bewustzijn van de Indiërs werd er door versterkt. Echter is ook geble ken, dat China doorgaat te probe ren. met het veroorzaken van chaos zijn doelen te bereiken en dat Pa kistan zich heel gewillig als pion laat gebruiken. India zal ondanks de crisis alles doen wat mogelijk is om zijn demo cratische stelsel en economische ontwikkeling te beschermen. Het beseft, dat het dit moet doen omdat de andere volken vanZuid- oost-Azië, die deze democratische ontwikkeling niet hebben doorge maakt. met grote belangstelling naar het Indische experiment kij ken. Het is de bedoeling van commu nistisch China dit experiment, dat totdusver een succes is geweest, ook na het verscheiden van premier Nehroe, tenslotte toch te doen mis lukken. De leiders in Peking besef fen terdege, dat zij de landen van Zuidoost-Azië tot een gemakkelijke prooi kunnen maken, als de Indi sche „modelstaat" ineenstort. Maai Tke Westduitse kanselier heeft deze week de noodklok geluid, om dat zijn Wirtschaftswunder in ge vaar dreigt te komen. Hij heeft een niet erg populaire maatregel in het vooruitzicht ge steld, nl. dat de wekelijkse werk tijd met een uur verlengd wordt, inplaats dat zij nog korter wordt. Dit jaar is het prijsniveau in de zij weten ook, dat zij hun toevlucht Bondsrepubliek sterker gestegen tot geweld moeten nemen, als India staande weet te blijven. Intussen is het niet waarschijn lijk, dat het conflict tussen India en Pakistan spoedig wordt geregeld. Sinds de wapenstilstand werden 300 Indiërs door Pakistani gedood. Pakistaanse troepen versterken nog steeds hun posities langs en over de bestandslijn. En zolang in die situa tie geen verandering komt is een regeling onmogelijk. dan in een der vijftien voorafgaan de jaren. Dit is op zichzelf al alar merend genoeg. Daar komt nog bij dat de betalingsbalans al sinds een jaar, en de handelsbalans sinds drie maanden passief is. Men kon vorig jaar nog het excuus aanvoeren, dat de Bondsrepubliek de inflatie tegen wil en dank uit het buitenland invoerde. Maar toen was dit geenszins de enige oorzaak van de vermindering van de koop kracht van de Duitse markt. De voortgang van de inflatie sinds het passief worden van de beta lingsbalans toont dit duidelijk aan. Hoewel er thans geld naar het bui tenland wegvloeit zijn de prijsstij gingen groter dan ooit. De tijd is gekomen voor de Duit sers, zich af te vragen of zij zich moeten gedragen als de man, die nadat hij zich rijk had gewerkt verblind door zijn succes steeds grotere eisen ging stellen en steeds minder ging werken. Juist nu de regering van Birma vérstrekkende maatregelen aankon digt om een economische ineenstor munistische socialisatie streeft, be schouwt de economische malaise als onvermijdelijk in de eerste fa ting te voorkomen, blijkt dat het sen van de socialistische revolutie. socialistische bewind van generaal Hij liet bijeenkomsten organiseren Ne Win's Revolutionaire raad met onder toezicht van militairen. Daar grote ontevredenheid onder de be- kon men grieven uiten en tevens volking te kampen zal krijgen. De- het standpunt van de regering ho- ~"n. Dit laatste kan bedoeld zijn als een uitlaatklep. Een andere meer politieke verklaring van deze tege moetkomende houding is, dat Ne y ze komt vooral tot uiting in de kri- ren. De regering heeft de corporatie volkswinkels opgeheven. Daar Win economische kritiek toelaat om is veel kritiek op geoefend. De cor- bepaalde politieke zetten voor te poraties waren ingesteld bij de nati- bereiden. Het zou vooral gaan om onalisatie van groot- en kleinhan- de minister van handel Tin Pe, die del. Er waren enorme problemen als bestuurder verantwoordelijk is door ontstaan. In de ene stad was voor de tekortkomingen van de een tekort aan eerste levensbehoef ten. In de andere lagen deze te verrotten in de warenhuizen. Met als gevolg een bloeiende zwarte handel. Ne Win, die naar een niet-com- VOOR WINTEREN ZOMER TEGEN VORST EN ROEST! Ga voor permanente bescherming van het koelsysteem naar een Esso dealer. Hij vertelt u hoe belangrijk dit nieuws is voor üw auto Senator wil wijziging Zwitserse grondwet BERN Een lid van de Zwitserse senaat heeft gepleit voor wijziging van de Zwitserse grondwet op die pun ten, die hij discriminerend acht voor de rooms-katholieken. De senator, de rooms-katholiek Augustin Lusser, kreeg de steun van drie anderen, waar onder twee protestanten. De artikelen, die Lusser wil afschaf fen, verbieden in Zwitserland de je zuïetenorde, de stichting van nieuwe orden en de wijziging van grenzen van bisdommen. Eerdere pogingen, om deze bepalingen uit de Zwitserse grondwet te krijgen, zijn steeds mis lukt. TOKIO He. Japanse Lagerhuis heeft gisteren vroeg 'le ratificatie goedge keurd van een verdrag waarmee officieel diplomatieke betrekkingen aangeknoopt worden met Zuid-Korea. Het verdrag, waartegen van links krachtig geprotes teerd werd, gaat nu naar het Hogerhuis voor definitieve goedkeuring. Gewapende schavuiten hebben vrij dag in een half uur tijd drie banken in Milaan overvallen. Zl, ontkwamen met een bedrag aan geld van ca. 86.000 gul den. volkswinkels. Hij staat bekend als de „rode brigadier". Sommigen ver wachten een vermindering van zijn macht. In de hoofdstad Rangoon, spe ciaal om het regeringsgebouw, zijn nieuwe veiligheidsmaatregelen ge nomen. Men zegt, dat Ne Win ban ger is voor een moordaanslag dan vroeger het geval was. De vroegere commandant van zijn lijfwacht is overgelopen naar een guerrilla-or ganisatie. Japan is de bakens aan het verzet- allerlei dingen blijkt, dat de Japan- ling, bij die gelegenheid ook de ook laten weten, dat zijn land spoe dig tot betere relaties met de Sow- jetunie wenst te komen. De laatste tijd begon zich al eni- trekkingen tussen beide landen be rusten nog altijd op de verklarin gen van 1956 inzake de beëindiging van de oorlogstoestand. De totstand koming van een vredesverdrag ge toenadering tussen beide landen werd totdusver verhinderd door de af te tekenen. Het overleg over een luchtlijn tussen beide hoofdsteden is in een vergevorderd stadium. Uit vrees voor spionage dringen de Rus sen nog aan op het gebruik van gecharterde Aeroflot-toestellen en gemengde bemanning. Japan Japanse aanspraken op de eilandjes Habomai en Sjikotan (ten noorden van Hokkaido) en de Zuid-Koeril- len. Of de Russen tot concessies be reid zijn is de vraag. Zij hebben op de Zuid-Koerillen (waar de havens het gehele jaar ijsvrij zijn) belang rijke militaire bases aangelegd. De groeiende interesse van Russi- verlangt echter de openstelling van sche zijde houdt verband met de het Siberische en Centraalaziati- wens, de macht van China in te sche luchtruim voor de Japan Air ?°^etyn'e Lines na een overgangsperiode van hoogstens twee jaar. Sato heeft bekendgemaakt, dat hij de uitnodiging van premier Ko- sygin voor een bezoek aan Mos- Premier Sato van Japan, die toe nadering tot de Sowjetunie zoekt en daar volgend jaar heen denkt te gaan. I De regering van Oost-Duitsland zou van plan zijn een eenvoudige intelligentietest af te ne men van elke Westduit ser die naar het oosten reist en die Oost-Duits land aanduidt als „de zo ne". de „Sowjetzone" of M i d den-Duitsland" in plaats van met de juiste naam: Duitse Democrati sche Republiek of DDR. Zij die de intelligentie- proef niet zouden door staan, zouden onherroepe lijk worden teruggezon den, zo stond gisteren te lezen in een artikel in het Oostberlijnse blad Berliner Zeitung. I Vijftig paarden van het Moskouse circus, dat kort geleden in Parijs is aange komen, hebben griep. Zij zullen voorlopig niet kun nen optreden. De vraag is nu echter, welke soort griep het is. De Parijze- naars zeggen dat de die ren het te pakken hebben gekregen in Moskou, maar de Russische verzor gers noemen het een ty pisch Frans griepje. Hoe mensen dit soort griep niet kunnen krijgen dan ook, vast staat dat l Twee mahoniehouten fauteuils die door Napo leon en keizerin Josephin zijn gebruikt zijn giste ren in Londen geveild voor ongeveer vijftiendui zend gulden. Een Londen- se antiekhandelaar kreeg ze in zijn bezit. Op de stoelen zit een zilveren plaatje waarop staat dat zij afkomstig zijn van slot Malmaison bij Parijs, I De Noorse politie maak te al enige tijd jacht op een man die naar zij ver is voor de vier dynamie- taanslagen van de afgelo pen weken in Oslo. Zij werden steeds op dezelf de avond woensdaga vond gepleegd. Nog de ze week ontplofte drie ki lo dynamiet in een vuil nisbak, waardoor tal van ruiten aan scherven gin- fen. VNG verontrust over lagere vlimo-vergoeding DEN HAAG Na analysering van de brief van minister ondeling over de omvang van de rijKsuitgaven heeft de Vereniging van Neccrlandse Gemeenten haar verontrusting uilgesproken over het voornemen de op d«r begroting geraamde vergoedingen voor het gemeentelijk h.m.o. met ƒ5 miljoen te verlagen. In een brief aan de minister wijst de vereniging erop dat in 1960 als beginsel is aanvaard, dat do personeelskosten van gemeentelijk c.h.m.o volledig door •iet rijk zouden vrrden vergoed. Als Technische uitwerking van dit beginsel is toen een systeem van norm vergoedingen gekozen In de praktijk is gebleken, dat ait systeem onbevredigend werkt er peen volledige vergoeding biedt. „Wanneer de reuring thans deson danks het bestaande r.ormvergoedingstel- sel wil handhaven wordt een situatie geschapen waarin ie rijksuitgaven wor- aen beperkt 'en xosie van een aantal gemeenten, die v.h.ri o.-scholen in stand houden" aldus de vereniging. Zij is van mening, dat de beslissing van de rege ring op dit puni neerkomt op het niet ïn van gerechtvaardigde aanspra- de betreffende gemeenten. Weer betrekkingen ROME Verwacht wordt, dat Joe goslavië en het Vaticaan binnenkort de dertien jaar geleden verbroken di plomatieke betrekkingen zullen hervat ten. Gezegd wordt, dat aan het eind van het concilie een briefwisseling de weg moet effenen voor een uitwisse ling van ambassadeurs. Joegoslavië zou het eerste land zijn. dat de betrekkingen met het Vaticaan zou regulariseren. In 1952 zijn de betrek kingen verbroken, toen wijlen aartsbis schop Alojsius Stepanic van Zagreb, die door Joegoslavische autoriteiten schuldig was verklaard als oorlogscollaborateur een kardinaalshoed kreeg. In Oostblok-landen (Van onze correspondent) KEULEN Vele Westduitse vrouwen zullen twintig jaren na de Tweede Wereldoorlog wellicht toch nog te weten komen, waar haar man, zoon, broer of verloofde, die in de landen van het tegen woordige communistische Oost blok zijn gevallen, hun laatste rustplaats hebben gevonden. Op de 20e Internationale Rode Kruis-con- ferentie in Wenen hebben ook de gedelegeerden der Oostbloklanden een resolutie ondertekend, waarin wordt voorgesteld de gegevens omtrent oorlogsgraven uit te wis selen. De Westduitse Oorlogsgraven stichting in Kassei heeft inmiddels via de televisie een oproep tot de bevolking gericht verzoeken om in lichtingen omtrent oorlogsgraven in de Oostbloklanden in te zenden. De westelijke landen hebben oorlogs- graven-gegevens al lang onder el kaar uitgewisseld. Men hoopt bij de stichting in Kassei, dat landen als de Sowjetunie. Polen en in de Bal kan de beschikbare gegevens voor een onderzoek zullen vrijgeven. Het is uit de verslagen van gerepatri eerde Duitse soldaten bekend, dat vele oorlogsgraven niet bekend en ook niel geregistreerd zijn, omdat de Russen zich om begrijpelijke redenen aan graven van Duitse soldaten niet veel gelegen hebben laten liggen. De Oorlogsgravenstichting tracht al jarenlang gegevens uit de com munistische landen los te krijgen. Men stuit echter op begrip in Joegoslavië Tsjechoslowakije en Hongarije. Om een beeld te geven van de enormi teit van dit probleem: er zijn gedurende de Tweede Wereldoorlog naar schatting 3.18 miljoen Duitsers in de landen van het tegenwoordige communistische Oost blok gevallen of op andere wijze ora het leven gekomen, of gelden als ver mist: 5.000 in Albanië. 5.000 in Bulgarije, 120.000 in Joegoslavië, 750.000 in Polen en 2.000.000 in de Sowjetunie. Van de resterende meer dan 1.000.000 Duitsers weet men eigenlijk niets. Ik ken vele gevallen van Duitse oorlogswe- duwen, die zeker weten dat hun mannen in Rusland zijn omgekomen. Zij weten ook hoe en op welke wijze en dat zij daar zijn begraven. Maar waar zich het graf van haar echtgenoten bevindt, we ten zij niet. Verdwenen De gegevens, waarover de Oorlogsgra venstichting in Kassei beschikt, stammen voornamelijk uit de oorlogstijd. Niemand weet, of de geregistreerde graven (voor zover aanwezig) er ook nu nog zijn. Noch, hoevele tot dusverre onbekende graven eventueel zouden kunnen worden gevonden De meeste Duitse oorlogsgra ven. in de oorlog aangelegd, zijn als zoda nig niet meer te herkennen. De Russen hebben ze na de terugtocht der Wehr- macht opgeheven. Er zijn vele gevallen bekend, waarin op de oorlogsgraven sportterreinen of parkeerterreinen zijn aangelegd. De verzorging der oorlogsgraven in Duitsland is in handen van de deelstaten. In West-Duitsland hebben 327.596 bur gers van de communistische Oostbloklan den hun laatste rustplaats gevonden, me rendeels krijgsgevangenen. Onder' hen zijn 283.591 Russen. 28.721 Polen, 4579 Hongaren. 3.785 Joegoslaven en 6.920 Albanezen. Bulgaren, Roemenen en Tsje chen. In de Oostzone van Duitsland ligt de verzorging van de oorlogsgraven in handen van de kerken en particuliere instanties. De staat van Ulbricht doet niets aan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5