Rijnsburg blijve agrarische oase in stenen Randstad Leiderdorp moet tonen het vertrouwen waard te zijn BLOEMENDORP krijgt nieuw gezicht (slot) Meer rundvee en biggen op Leidse veemarkt Eind 1966 begint in Rijnsburg bouw nieuwe ulo-school Bollenstreek nu één gas- en lichtbedrijf Verdienstelijke zege van VVSjj op Concordia (Rotterdam) f a NIEUWE LEIDSE COURANT 4 ZATERDAG 13 NOVEMBER 1». Vis inderdaad dood door ontploffingen DEN HAAG Van de zijde van het ministerie van landbouw en vis serij is een onderzoek ingesteld naar de vissterfte tussen Eg-mond en IJmuiden, waarover wij gisteren be richtten. Het blijkt, dat de vis in derdaad gedood is door olie speurders veroorzaakte ontploffingen, maar volgens het ministerie is de hoeveelheid gedode vis niet onrust barend groot zij geeft in elk geval geen aanleiding tot het nemen van nadere maatregelen. De officiële toezichthouders aan boord van de opsporingsvaartuigen hebben de bevoegdheid de seismo- grafische metingen onmiddellijk te doen beëindigen wanneer de instru menten aanwijzen dat het vaartuig zich boven visscholen bevindt, wan neer er vissers in de buurt zijn en wanneer een hoeveelheid dode vis van enige betekenis naar de opper vlakte -komt. LEIDEN Buiten de afdelingen wolvee en vette kalveren waren de aanvoeren groter dan de vorige weken. Het gebruiksvee staat nu wel op stal, maar dank zij de mooie dagen, die wij thans nog beleven, kan een veehouder, wiens land gemakkelijk bereikbaar is, de koeien overdag nog wel buiten laten. Het wolvee heeft echt wel het weer mee en blijft dus daar het is. Dit is duidelyk waarneembaar in de korte aanvoeren op de markten. RIJNSBURG Het minst spectaculaire maar het meest belangrijke on derwerp hebben wij gereserveerd voor het laatste artikel in onze se rre over Rijnsburgs nieuwe aanzien: de kassenbouw. Wie in het bloemen- dorp om zich heen kijkt, ziet Iinks en rechts de kassen als paddestoelen uit de grond rijzen. En niet alleen op Rijnsburgs territoir, ook in de om liggende plaatsen: Noordwijk, Katwijk, Valkenburg, Voorhout, Noord - wijkerhout, Oegstgeest, Warmond, tot in de bollenstreek toe. De oorzaak van de grote uitbreiding van het kassenareaal zijn in de eerste plaats de guAstige economische omstandigheden. Door de toenemende welvaart vraagt het publiek steeds meer naar kwaliteitsprodukten, en die worden nu eenmaal gemakkelijker geteeld in kassen dctii op het"bft}d'vel&. Belangrijk is ook in dit verband dat de Rijnsburgse kweker wordt terugge drongen op een steeds beperkter grondgebied. Rijnsburg heeft ter ver mindering van de woningnood gedu rende het laatste decennium rond 8 ha tuinbouwgrortd aan zijn agrarische bestemming moeten onttrekken. Tot 1980 zal naar verwachting nog eens 4 ha grond door woningbouw of an derszins worden opgeslokt. Wellicht nemen we ongerustheid weg als we hierbij vermelden dat daarvan hoogst waarschijnlijk slechts 2 pet met kassen zal zijn bebouwd. Beschermende ring pRNSTIGER zorgen geeft dan ook het feit dat de buurgemeenten met name Katwijk en Oegstgeest Rijnsburgse kwekers van hun grond verdrijven. Geschilpunten tussen deze gemeenten en Rijnsburg zijn b.v. het tuinbouwgebied rond de Drie Witte Palen in Oegstgeest (uitbreiding uni versiteit) en 't Heen in Katwijk (in dustrieterrein). Aangezien de protesten tot nog toe weinig effekt hebben gesorteerd, ziet |het gemeentebestuur van Rijnsburg het als een taak een beschermende ring rond het huidige (en toekomsti ge) grondgebied van Rijnsburg te leg gen. Dat lijkt eenvoudiger dan het is omdat tegenwoordig met streekplan nen wordt gewerkt. Planologen zetten dan op grote kaarten in forse lijnen bestemmingsgebieden af zonder al te veel rekening te houden met plaatse lijke omstandigheden. Een uitvloeisel daarvan is b v. dat Rijnsburgers geen kassen mogen bouwen die dichter dan 100 meter bij de rijksweg 4A zouden staan. In deze tyd ..speelt" de vaststelling van het plan ,.Oude Rijnmond" w over de gemeentevader zich op zoek van G.S. reeds in geheime verga deringen hebben beraden. Als dit plan in de openbaarheid komt. zal blijken of en in hoeverre daardoor weer een aanval op Rijnsburgs grondgebied wordt gedaan. Zonder vast patroon troon. Opvallend veel typen zijn er de warme kas. het Westlands waren huis, de Venlo-bouw, de rolkas en wa men in ons dorp de serre noemt. De keuze van het type is afhankelijk van de cultures, de financiën en de ..arbeidskrachten". Zo is b.v. een rol kas zinloos als men de (3-jarige) Ame rikaanse anjers wil gaan kweken. Een serre is door zijn grote kapoverspan- ning het meest geschikt voor mecha nische grondbewerking- Een voor Rijnsburg vrij nieuw type is de Venlo-kas die iets hoger is dan het normale warenhuis en daardoor meer geschikt voor ..hoge" teelten als rozen en anjers. In ver band met de gelijkmatigheid van de temperatuur is het bovendien van belang dat boven het gewas een re gulerend luchtkussen aanwezig is. Dit type is ontstaan in de crisisjaren en voor het eerst gebouwd in het tuinbouwgebied rond Venlo. ook is bet relatief goedkoop, nu de Venlo- kas door enkele grote firma's in se rie wordt gebouwd. Op de foto staat zo n kas. Duidelyk is te zien de grote glashelling van de kopramen (27°). de flinke hogte en de grote licht-doorlaatbaarheid. Industrie onder glas TVE bloemenkwekerij onder glas be- gint te lyken op een industrie: de investeringen zijn hoog, aan mechani sering en rationalisering wordt veel aandacht besteed, de „bedrijfspanden" worden volgens wetenschappelijke normen gebouwd. Wat gemist wordt is een vastom lijnd gemeentelijk plan voor de ont wikkeling van de kassenbouw. In 1962 is door de Stichting Tuindersbelangen een ruilverkavelingsplan aangevraagd bij G.S. Dit is weliswaar in principe geaccepteerd, maar realisatie zit er voorlopig nog niet in. Daarom is aan de Ned. Heide-Maatschappij offerte gevraagd voor een tuinbouw ontwik kelingsplan. Een dergelijk plan geeft aan wat zou moeten gebeuren om een gezonde ontwikkeling van de tuin bouw mogelijk te maken: welke bo- demkartering moet plaatshebben, wel ke ontsluitingswegen worden aange legd enz. De Heidemij vroeg voor deze studie f 60.000. Dat was te duur. Nu is de landelijke organisatie P.C.W. bereid gevonden een plan te ontwerpen. Door tussenkomst van de Cultuur- Teohnische Dienst zal de P.C-W. dit Een Rijnsburgse Venlo-kas: grote glashelling, flinke hoogte en royale lichtdoorlaat. Foto N. v. d. Horst. werk waarschijnlijk ter hand mogen gaan nemen. De kosten daarvan zijn nihil als het plan Jen ui,t3{per wordt gebracht in tijden van werkloosheid. Uitvoering van een dergelijk plan wordt eed ,.lange-adënt"-ktvestie. Het is echter niet ondenkbaar dat op grond van dat rapport tot inci dentele ontsluiting van een bepaald gebied zal worden overgegaan. In dit verband zij vermeld dat de Stichting Tuinderabelangen zich in het verle den reeds heeft bezig gehouden mei de ontsluiting van de ELstgeesterpol- der als tuinbouwgebied. Agrarische oase QUD-WETHOUDER Kralt heeft eens gezegd dat Rijnsburg zal blijven de agrarische oase in de steenwoestijn die de Randstad Holland gaat worden. Als Rijnsburg zijn agrarische karakter wil houden, zal het daarvoor moeten vechten. Vechten, niet alleen door processen te voeren om het behoud van tuinbouwgrond, maar ook door de geesten rijp te maken voor de reali teit dat de Rijnsburgse gronden bij uitstek gesci> kt zijn voor de bloemen teelt. dat de ftijnsfourgers zelf een on schatbare ervaring hebben in het te- leen van bloemen en dat zij in staat zijn hun bedrijf volgens de moderne inzichten te organiseren. Waarom niet bepaalde kwekerijen op een of meer dagen per week voor bloemenliefhebbers opengesteld? Ook nu is er geen Rijnsburgse kweker die geïnteresseerden van zyn ..tuin" zal weren, maar een stimulans in die richting zou bepaald geen kwaad kun- RIJNSBURG. Tijdens de in de achterzaal van de chr. geref. kerk gehouden jaarvergadering van de vereniging voor Chr. Ulo werden de leden uitvoerig ingelicht over de nieuwbouwplannen. De nieuwe Ulo school zal komen te staan tussen de Koestraat en het Noordeinde. Het gebouw zal ojti. omvatten 10 lokalen, een aula en een gymnastiek lokaal. Het gymnastieklokaal is wel iswaar aan de school vastgebouwd. maar toch afzonderlijk te gebruiken, omdat de hal met centrale gardero be tussen de school en het gymlokaal komt. Mocht blijken dat de ruimte niet voldoende is dan kunnen later altijd enkele lokalen worden bijge bouwd. De aula eveneens gelegen tussen hoofdgebouw en gymlokaal meet 9 meter bij 20 meter en is be stemd voor diverse doeleinden. Mogelijk zal eind 1966 met de bouw kunnen worden begonnen, zodat de nieuwe Ulo-school wellicht september 1968 in gebruik kan worden geno men. Het ministerie van onderwijs heeft voor deze nieuwbouw een ur gentie-verklaring afgegeven. De architect Van der Mey uit Kat wijk die de toelichting gaf. maakt aan de hand van kaarten en tekenin gen eveneens duidelijk hoe de omge ving van de nieuwe ulo er op den duur zal gaan uitzien. 41 200 leerlingen De school mag zich verheugen in een voortgaande bloei. Het hoofd der school, de heer Van Zandwijk deelde mee dat het leerlingental groeide 164 tot 200. Van de 36 leerlingen die eindexamen deden slaagde 75 pro. cent. De 27 geslaagden waren de eersten die de school met een diplo ma verlieten, zodat vergelijkingen op dit punt niet mogelijk waren. De leiding berustte op deze jaar- ningswoord het onderwijzende perso neel voor hun wprk. Bij de bestuursverkiezingen werden de heren S. Kralt en C. J. Krom hout gekozen. De voorzitter dankte de heer M. Kromhout aftredend en niet-herkiesbaar voor diens werk. RIJNSBURG. De buurtvereni ging de Kanaalstraat houdt volgende week dinsdag haar jaarfeest in Jeugdhaven. Na afhandeling van en kele huishoudelijke zaken zal men kunnen genieten van het gezelschap Steenvoorden. Mevrouw Biesma heeft voor de chr. bejaardenbond in „Rustoord" een fijne middag verzorgd met declamatie. Na dc pauze werd gezellig gekiend, terwijl het damescomité voor verversingen zorgde Het was met elkaar een fijne middag. Herv. Gem. Noorchvijk- Binnen NOORDWIJK-BINNEX In tegen- stelling tot wat In de kerkdienstenltjst is vermeld gaat morgen In de diensten van de Herv. Gemeente de eigen predi kant. ds. J. van Dok, voor. RIJNSBURG Met neven staand artikel over de kassen bouw in het bloemencentrum Rijnsburg besluiten wij onze se rie ..Rijnsburg krijgt een nieuw geziché'. Naast de beschreven óbjecten is nog een groot aantal belangrijke projecten in het „papieren" stadium: Uloschool, Rapenburg-kerk. plan oude dorpskern. ruilverkavelingsplan. dorpshuis, zwembad, bebouwing voormalige remis.tterrein, mau soleum graven Hollandse Huis, om zo maar een greep te doen. Rijnsburg verandert niet van funktie maar wel van gezicht. Het bloemendorp past zich aan de nieuwe stijl ban de randstad Holland aan. Wij danken ieder die het fei tenmateriaal voor onze artike lenserie hielp verzamelen. Voorstellen aan gemeenteraden SassenheimLisse en Hillegom Instellen van n adviescommissie voor geschillen SASSENHEIM In een vergade ring van de college# van B. en W. van Sassenheim, Lisse en Hille- Gebruiksvee, was er aardig meer dan de vorige week. Voor wat de handel betreft overigens hetzelfde beeld als de laatste tijden. Het op stallen heeft met name in Zuid-Hol land een geleidelijk verloop en bij de handel spelen zich geen extreme zaken af. Er is niet veel beweging en alles verliep nogal rustig. Hetzelfde was het geval op de afdeling jongvee. Weinig verandering vergeleken bij de vorige markt. Er is wel aanvoer en ook wel be langstelling maar het is en blijft rustig, zowel bij de pinken als bij de graskalveren. Nuchtere kalveren nog weinig aanvoer. De prijzen hier iets lager dan het is geweest, alhoewel deze diersoort nog erg duur is. Notering: fokstieren f 500 tot f 725 en tot f 900; Melkkoeien f 1000 tot f 1250 en tot f 1"«50; Varekoeien f 550 tot f 900 en tot f 1200; pinken van f 475 tot f 600 en tot f 700; Graskalveren van f 250 tot f 375 en tot f 450. Nuchtere kalveren dezelfde prijs als vorige week. SLACHTVEE Runderen. Een grote aanvoer. Hier deed zich ook het opmerkelij ke feit voor, dat er aanvankelijk sprake was van een luie handel, maar gaande de tijd werd het aar dig beter. Alles werd tenslotte ver kocht, zij het dat vooral de minde re kwaliteiten met moeite de oude prijzen konden, handhaven, tepvijl de al'lerbesten boven 'de notertóg uil- kwamen. Vétté kalveren: bij een kleine voer en een iets minder vlugge han del. bleven de oude prijzen wel ge handhaafd. De aangevoerde dieren bleken van overwegend mindere kwa liteit te zijn. Ook hier kwam de eerste soort wel even boven de no tering en bleven de vette kalveren erg duur. Notering: vette koeien van f 3.30 tot f4 en tot f 4,40 per kg. gesl. i f 3.40 tot kg. levend gew. WOLVEE Dank zij de geringe aanvoeren worden deze dieren vlot verhandeld erd het prijsverlies van de vo rige week ruim ingelopen. Op deze afdeling is het mooie eer van invloed op de aanvoer en de wolveehandel ondervindt veel hin- in,gevoerde Engelse schapen. van f go stte lam meren v-an f 100 tot f 125 en tot f 145. VARKENS Slachtvarkens. De handel in slacht- .arkens had in de afgelopen week een iets stabieler karakter. De prij zen lager zeker niet lager dan vori ge week. Er is over het algemeen een wat krappe aanvoer en daardoor, ondanks dat de omzetten van var kensvlees niet groot zijn en de ex brt twijfelachtig is. werd hier en daar de prijs met f 0.01 verhoogd. Biggen en lichte varkens. Gisteren een zeer grote aanvoer van biggen en lichte varkens nl. rond 1200 stuks. Hier stemde de han del zich geheel af op die van de slachtvarkens doch ondanks de grot' hoeveelheid was de ahndel aardig en redelijk. Notering: slachtvarkens (buiten de markt) f 2,18-2,20 en tot f2.24; slacht- zeugen van f .1,70 tot f .1,75 en f 1.80. Zeugen: van f 300 tot f 375 en f 425; lichte varkens: van f 85 f 95 en tot f 105; biggen: van f 56 tot f 60 en tot f 62. KAASMARKT De aanvoer was groter dan vorige week nl. 9 partijen Goudse kaas en 2 partijen Leidse kaas. Notering: Goudse le kwaliteit van f 3.57 tot f 3,60; Leidse tot f 3.30 de handel was klam. Burgemeester GALLAS: LEIDERDORP In een extra raadsvergadering werd gisteravond aan dacht geschonken aan de aanneming door de Tweede Kamer van het wetsontwerp tot wyziging van de gemeentegrenzen in de Leidse agglome ratie en dc gevolgen daarvan voor Leiderdorp. De raadsvergadering werd bijgewoond door oud-burgemeester K. van Diepeningen en zyn vrouw mevrouw Gallas en de dames Meerburg, Nievaard en Hobo. In zijn toespraak zei bungemeester Gallas zich te realiseren dat de Eer ste Kamer nog tot een uitspraak moet komen. U moet ook tegen deze ach tergrond de onderhavige vergadering zien. aldus spreker. Uitvoerig ging hij in op de voorgeschiedenis van de zaak. Ruim zeven jaar geleden wend den Ged. Staten zich tot ons met een voorabel tot wijziging der gemeente grenzen. Wij verkeerden in de me ning dat Ged. Staten voornemens waren de oplossing van de problemen in de Leidse agglomeratie te bewerkstelli gen door onderlinge samenwerking de betrokken gemeenten. Tegen deze achtergrond heeft ons gemeente bestuur toen geantwoord in een zeer gedegen stuk werk, waaraan voor al tijd de namen van burgemeester Van Diepeningen en gemeenlte-secretaris Hobo verbonden zullen blijven. Aan de openbare behandeling in de Tweede Kamer deze maand waren alzo spannende jaren vooraf gegaan. digd aan de burgemeesters Van Die peningen en Gallias. Het is een boeiend evenement geweest. Wij kunnen nu doorgaan en hopen, dat Leiderdorp een sierlijke steen in de Leidse agglo meratie mag worden. Opbouwen Het wetsontwerp werd tenslotte door een overgrote meerderheid door de Kamer aanvaard. Met groot ver trouwen ziet het college de behan deling van deze zaak in de Eerste Kamer tegemoet Ik heb mogen be luisteren, aldus burgemeester Gallas, dat er een grote mate van vertrouwen in onze gemeente bestaat. Laten wij als gehele gemeente to nen, dit vertrouwen waard te zijn., karLt. Een gemeente uitbreiden is niet het zelfde als een gemeenschap opbou wen. Laten wij ons dat bewust blijven. Leiderdorp gaat voort met zijn uit bouw als onderdeel van zijn taak in de Leidse agglbmeratie. De nestor van de raad. de heer P. Evers zei: een krijgsman wint al veel al wint hij niet aan tijd. Wij zijn als leden van de raad veel dank verschul- Receptie In het clubhuis van „De Munnik" boden de gezamenlijke verenigingen het gemeentebestuur een receptie aan. Namens de burgerij sprak de heer W. d. Wijngaard woorden van gelukwensen tot het gemeentebestuur. De heer N. v. d. Horst, voorzitter van de zwemvereniging, zei trots en blij te zijn met dit resultaat. De band tussen het gemeentebestuur en verenigingen is in Leiderdorp bij zonder goed. Werd er uitbundig ge lachen bij de toespraak van de heer d. Horst, toen burgemeester Van Diepeningen het woord nam. werd het helemaal een vrolijke zaak. Het werd een complete opvoering van een ont moeting tussen de heren v. d. Honst en Scheps in de wandelgangen van de Tweede Kamer. Ook hij was blij met het behaalde resultaat. Namens de gezamenlijke Kerken sprak ds. J. P. Honnef. Veel heeft het werk vanuit de kerk aan u als ge meentebestuur te danken. Zelfstandig heid behelst een taak en een opdracht; het leven leefbaar maken en houden. Leiderdorp heeft grote kansen. U kunt in de toekomst op de steun van de kerken rekenen, aldus de predi- Burgemeester Gallas zei dankbaar te zijn voor deze avond. Ik wilde d'at de Kamerleden even om het hoekje konden kijken om te zien hoe deze gemeente leeft en hoe men gehecht is aan een gemeenschap waar men el kander kent. Tenslotte sprak wethouder Callen- burg er zijn vreugde over uit dat dit alles zo gunstig voor Leiderdorp is verlopen. Wij zullen het gezegde van minister Smallenbroek waar moeten maken dat het hier zo goed gaat. De evangelist Th. Fikkes uit Leiden zal dinsdagavond om 8 uur spreken voor de evangelisatiekring in de Witte Zwaan. gom, gehouden op 11 novemfc is besloten over te gaan tot de renlang in geding geweest zyn fusie van de gas- en waterbedi ven in die gemeenten. Besloten de respectievelijke gemeenterad voor te stellen daarmee akko« De colleges hebben zich gerealisei dat het niet uitgesloten is dat zich de uitwerking van het fusieplan i ningsrverschillen' zullen voordoen, ker ten aanzien vam detailpunten, zouden het betreuren als tengevo daarvan deze aangelegenheden' and maal in' een impasse zou geraken. dit te vermijden is tegelijkertijd ow eengekomen de raderr in overweg te geven een commissie in het het ven te roepen, die niet alleen zal a viseren over de vorm ejd. van het te richten gemeenschappelijk bedi doch ingeval zich verschillen van zicht mochten voordoen', tevens zal treden als commissie van scheidsm; nen, die naar billijkheid' zal oorde en aan welker uitspraak de gemeen besturen zich bij voorbaat zullen dierwerpen. Op grond van het bovenstaande st len B en W van Sassenheim die ra voor: te besluiten over te gaan tot sie van het Sassenheimse gas- en terbedrijf met dat van de gemeen Hillegom en Lisse: b. ermee akkoord te gaan dat de leges van burgemeester etn wethoud een commissie benoemen, die zal ad seren over de vorm c.a. van het stichten gemeenschappelijke gas- waterbedrijf en bij eventuele verscl len van inzicht, welke bij de conc ti sering van de fusie mochten rij: bindende uitspraak zal doen. en W van Hillegom en Lisse h ben heden een gelijkluidend voor bij de raden hunner gemeenten in diend. Tweemaal f 100 boeit Studenten gaveij gestolen fiets ander kleurtje DEN HAAG De officier tui J titie bij de Haagse politierechter mee gisteren wat een 23-jarige Leidse i dent en diens verloofde hadden ai! haald, beslist meer was dan een ,j dentenstreek". „Dat fietsen vaker won gebruikt om gemakkelijk en snel tl te komen, staat wel vast. Maar hier het er echt in, dat dit tweetal de bij het station te Leiden wilde stel meende de officier, die niet tot ,J riding" kon komen. Nadat het duoi fiets had gestolen, had men die vanl ander kleurtje voorzien. Niettemin kende de eigenaresse haar karretje. „Die heb ik voor f25 gekocht." lujl aanvankelijk het verweer van verdfl ten. Maar dat viel moeilijk vol te Ifcj den Voor de rechter gaven beiden D met als motivering: „Onze fietsen lp ben ze ook gestolen." „De fietsen gooien ze ook soms oi al maar neer. Men maakt het er naar dat ze worden gestolen," gaf rechter toe. ..Al zet je ze op slot, stelen ze je fiets nog." stemde de vj welijke verdachte in. „Dat kunt u we want de fiets die u stal, stond ook' slot." gaf de rechter terug. De officier van justitie pakte gedj. uit tegen verdachten. „Dat zijn nl1 bene studenten, die straks een ven® woordelijke positie willen gaan inneiL Hoe krijgen jullie het in je hersens C fiets te gaan stelen. Wat zullen je out, hier wel van zeggen Zo bederven jfi je hele toekomst." w De eis luidde tegen ieder van de je dachten f 100 boete, waarbij de Offtz de voorwaardelijke gevangenisstraf fle terwege wilde laten. „We wilden naar het politiebureau gaan. want*1 dachten dat het mijn eigen fiets wasp we hadden weggenomen," aldus de L dente. „Zelfs de politie geloofde c blijkbaar geen woord van. want die hi het maar niet eens in het verbaal zet." constateerde de rechter. Hij lq verdachten ieder f 100 boete op. B gaan jullie maar voor werken." ad vis» j de hij nog. w VOLLEYBALN1EUWS LEIDEN. De gisteravond in de militaire sporthal gespeelde wed strijd voor de hoofdklasse West tus sen VVS en het Rotterdamse Concor dia is geëindigd in een 32 zege voor de Leidenaars. Twee zeer wis selvallig spelende ploegen zagen wij gisteravond aan het werk en hiervan gaf het scoreverloop een duidelijk beeld. De setstanden waren namelijk: 6 15, 15—2, 5—15, 15—7 en 15—12. In de le en 3e set kreeg de slecht ver- dedigencje VVS-ploeg geen enkele kans, waarna in de 2e en 4e set de rollen volledig omgekeerd waren. In deze sets was het VVS dat aan het net de lakens uitdeelde. In de beslissende set lieten beide teams echter behoorlijk spel zien, zo dat de toeschouwers toch niet hele maal voor niets waren gekomen. Het niet meespelen van Nico van Biemen betekende een duidelijke verzwakking voor VVS. Alleen Kees Monster en Jan de Vries bereikten in deze wed strijd hun normale vorm. KVC ontliep nederlaag Een door het niet meespelen van Bernard Verdoes en Dick Parlevliet duidelijk gehandicapt KVC heeft gis teravond met kunst en vliegwerk een benauwde 32 zege weten te behalen in de thuiswedstrijd tegen VCIJ (IJmuiden). De zeker ook geen groots volley bal spelende IJmuidenaren waren in de le en 2e set vooral aanvallj sterker dan KVC, hetgeen result! de in setwinsten van resp. 1315 915. Gelukkig wist KVC in de 3«P 4e set het gemis aan slagkracht!* te heffen door een grote dosis entlr siasme in de strijd te werpen. Aanvoerder Piet Guyt gaf zijn despelers steeds weer de nodige om door te gaan door zowel aanval als op de service de n< punten te scoren. Door setwii van 1513 en 1715 kwam KV< 22 en de duidelijk aangesl VCIJ ploeg had in de 5e set voldoende veerkracht meer om tegenslag te kunnen verwerken, won deze set met 159. Kort nieuws uit LisÜ LISSE Kandidaat W. E. Steenbè alhier, heeft thans twee beroepen f vangen, namelijk een beroep van f Herv. Gemeente in Harich (Frieslr en Ommelanderwijk (Groningen), vroegere standplaats van ds. Oostifc die naar Lisse kwam. ti Burgerlijke stand van Valkenburg VALKENBURG Geboren: Marj d v W P Moleveld en T Kolk: Ma: d v D Visscher en L van der Zwa Overleden: D de Vries, 75 jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 4