I Weekagenda De stemming over de grenswijziging Commentaar Reacties op grenswijziging Hebt u een rijbewijs? Dan hebben wij voor u •dicht bij huis* een goede baan! Res.-Orkest bereikte zeldzaam niveau JAN PIERROT Janvossenbrug afgesloten nieuwe leidse courant s woensdag 10 november 1965 Woensdag: Pieterskerk, 7.15 uur: avondgebed. Schouwburg, 8 uur: K. en O., Nieuw Rott. Toneel met ,,'n Vreemd paar". Volkenkunde, 8 uur: dr. A. C. v d. Lee- den over „Een Nunggubuju-concert". Boshuis, achter Hoflaan 76, 7.30 uur: sociëteit Herv. wijkgemeente Boshuizer- T1 wijk. •Al Wijkcentrum Vredeskerk, 8 uur: Bijz. Kerke werk Herv Gemeente, ds. F. J Pop van Driebergen over „Bijbel en apostolaat". Steenschuur 6, 8 uur: ledenverg. Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: „Chat en poche" (Franse voorstelling). Scheveningen, Kurzaal, 8.15 uur: Res.- x" Donderdag Koffiekamer Gehoorzaal, 12 uur: dep. Leiden Nijverheid en Handel, sprs.: Sidney J. v. d. Bergh en drs. B. J. Udink. Schouwburg, 8 uur: K. en O., Nieuw Rott. Toneel met ,,'n Vreemd paar". Breestraat 85, 8 uur: Centrale a.r. kies- ver., mr. W. Aantjes over „Praktijk der chr. politiek". Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. :rst« Zuid-West Christen-vrouwenbond, ds. H. Wet. Bouter over ,,'k Wou dat het altijd zon dag was". igen pen Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uw. ->berr Haagse Comedie met „De cactusbloem". ver' Den Haag: Diligentia, 8 uur: piano- recital Rudy de Heus. ont. Den Haag: Maurltshuis, 8.15 uur: Ar dito-kwartet, aan- Vrijdag bat Schouwburg, 2.30 uur: schoolvoorstel- \'an ling K. en O. The Elder Statesman var oen y g Eliot door de Engelse toneelgroep ten De Rada" de' Boshuis, achter Hoflaan 76, 7 tot 8. liet uur: ruilbeurs voor verzamelaars. Antonius-clubhuis, 8 uur: uitvoering iets mondacc.-orkest Crescendo t t* Gehoorzaal, 8 uur: Dynacord-show. wen Breestraat 19, 8 uur: alg. ledenverga- e dering De Natuurvriend. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur1 Ko- Haagse Comedie met „De vervolging van den en de moord op Marat" de Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Nieu- jke we Komedie met „De gevierde liefde' uit- jke Zaterdag uag Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum en met „Boeing-Boeing". en Gehoorzaal, 10 uur: alg. najaarsverg. Philadelphia (prot -chr. ver. ouders gd. vrienden afwijkende kind), uit Antonius-clubhuis, 8 uur: uitvoering len mnndacc.-orkest Crescendo. Afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhist. uk- Ver.: strandexcursie van Katwijk naar ne" Noordwijk. oet Oude Vest 13, 8 uur: C.J.V. De Valk gespreksavond. Hoogl. Kerkgracht 44, 8 uur: Herv. jft, jeugdsociëteit, over het Midden-Oosten. Haarlemmerstraat 58: opening auto it, shop N. V. Het Motorhuis. 5n* Den Haag: Diligentia, 2.15 uur: Arena met „De kikkers". 8.15 uur: Nieuwe ïat Komedie met „De gevierde liefde" ;re Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: net 1 Haagse Comedie met „Dylan Thomas". Scheveningen, Kurzaal, 8.15 uur: Res.- Orkest. Apotheken Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313, en Haven-apotheek, Haven 18, tel. 20085. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van de apotheek LEIDER DORP wordt waargenomen ócor de Ha ven-apotheek. Films Camera (2.30, 7 killer (14) Lido (2.30, 7 ei Crossbow (14). Luxor (2 30 er Griek (18). Rex (2.30. 7.15 :n 9.15 uur): De lady- 9.15 uur): Operation uur): Zorba, de 1.15 uur): FX-18 op spionnen jacht (18). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Het huwe lijksbed (18). Trianon (2.30, 7 Clouseau slaat wi Films van donderdag af. Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Nothing but the best (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Gideon en Samson, de grote aanvoerders (14 jaar). Luxor (2.30 en 8 uur): Zorba, de Griek (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Bruut maar onweerstaanbaar (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Nikkl. de wilde hond van het Noorden (alle leef tijden). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Inspec teur Clouseau slaat weer toe (14 jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling werk van leden van de Ned kring van Tekenaars (van 13 nov.13 december). De Ruif, Janvossensteeg 59; aquarellen en tekeningen van Mies Deinum (hele maand november, dagelijks open van 10- 20 uur, zat en zondag alleen van 20—24 uur). Rapenburg 10: tentoonstelling van te keningen van Frans Pieck (tot en met 21 nov., van maandag tot en met vrij dag van 10—12 en 24 uur). WASSENAAR: kunstzaal Heuff, Hof laan 7: eretentoonstelling werken Betsy Westendorp-Osieck (tot en met 2 dec., dag. van 10-17 u„ bovendien vrijdag avond van 8-10 uur, zondag niet). Evangeliesatiediensten LEIDEN De geref. evangelisatie- diensten zullen in het vervolg afwisse lend in de Zuiderkerk en die Petrakerk wonden gehouden. Zondagavond 7 uur is er een dienst in de Zuiderkerk, waarin ds. G. van Duinen te Den Haag hoopt voor te gaan. Medewerking van W. vd Brink organist en de chr. jeugd- muziekvereniging Sursum Corda te Den Helder. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Yvonne Cecilia, d v C L Dubbeldam en A M M Warmerdam; Tatania, d v B Dijk- sterhuis en L Dorré; Cornells, z v J van der Marei en K J van Duij- venbode; Henriëtte Pauline Dorothea, d v E A de Ruiter en L Lievense; Pieternella Cornelia, d'A J van der Weel en M Smittenaar; Elisabeth Louise Francina, d v F Sanders en H P Lens: Nioolaas, z v W Hulscher en C J Romijn; Anita Johanna Cornelia, d v H A Berkel en Y A M Brugge ling; Herma Damiëlle, dvLCB Lig- telijn en R Schuberth. GEHUWD: D W Tewes en W Sloos; D de Koning en E Boom. OVERLEDEN: P H G van Vliet, 3 maanden, zoon; F H Bentz, 64 jaar, WAT Leiden er bij krijgt is op de tekening met zwarte vlakken aan geduid. In het kort: de Broek- en Simontjespolder in Noord, de (re creatie) terreinen tussen Vliet- en Nieuwe Vaart en rijksweg 4a in het zuidoosten, en het gebied ten westen van de spoorlijn naar Den Haag tot aan het tracée van het nieuwe stuk rijksweg 4. Gistermiddag heeft de Tweede Kamer de fijngeblokte gedeelten van Voor schoten en Oegstgeest er nog afge laten, met resp. 900 inwoners (Leid- seweg tot De Vink) op 90 ha, en 45 inwoners op 72 ha. In totaal krijgt Leiden na effectuering van de wet waarschijnlijk pas zo mer 1966 er rond 2650 inwoners bij. Eerst moet de Eerste Kamer goedkeuring verlenen, dan moet het wetsvoorstel worden getekend en vervolgens gepubliceerd in het Staatsblad. Vier maanden na datum van publikatie krijgt het voorstel kracht van wet. In Leiderdorp werden gister middag vlaggen uitgestoken toen bekend was geworden dat het van Leiden niets meer te duch ten heeft. In het laatste stadium van de voorbereidingen tot het gretiswijzigingsbesluit was de naam Leiderdorp nog wel en kele keren genoemd, in een voor deze gemeente ongunstige zin, en dat had daar wel enige vrees veroorzaakt. Zouden dan toch nog vitale delen worden geam puteerd? Maar geen nood, het gemeentehuis kon gistermiddag vlaggen. En de Kerken van Lei derdorp boden het gemeentebe stuur met deze vlag htm ge lukwensen aan. B. en W. van Leiden aan liet woord LEIDEN In de krant van he den komen B. en W. van Leiden op uitgebreide schaal aan het woord over tal van zaken, die het gemeentelijke beleid betreffen. Aanleiding hiertoe is de memorie van antwoord van B. en W. en aanleiding daartoe waren 229 schriftelijke vragen, die de uit de gemeenteraad gevormde commis sie van onderzoek heeft gesteld betreffende de begroting voor 1966. LEIDEN Zoals wy gisteren al hebben gemeld heeft de Tweede Kamer zich uitgesproken over het grenswijzigingsvoorstel voor Leiden en naaste omgeving waarbij de moties met betrekking tot Voorschoten en Oegstgeest, die een beperking voor Leiden inhielden, werden aangenomen. Ook de motie-Oegstgeest dus; op één plaats in het verslag werd door een tech nische fout de indruk gewekt dat deze zou zijn verworpen. De polder Noord-Hofland blijft Voorschoten. Deze strekt zich uit achter de Leidse- weg. De Stevenshof polder, achter de Rijndijk-Voorschoten in de richting van Wassenaar, wordt Leiden. Het stukje Oegstgeest tussen de nieuwe rijks weg bij Haagsche Schouw en de Rijn blijft Oegstgeest. De rest van de Mors gaat naar Leiden. Enige details betreffende de stemmenverhouding willen wij hier nog vermelden. Tegen de voorstellen van de minister stemden drie leden van de KVP-fractie Zij vonden het wetsontwerp „oneven wichtig". De socialistische fractie noemde het wetsontwerp sledht, maar zo formu le de afgevaardigde J. H. Scheps ezien de grote nood van Leiden t de fractie haar stem aam het wetsontwerp niet willen onthouden. Deze afgevaardigde bepleitte een spoe dige herziening van het thans defini- geworden wetsontwerp. ■kamer schaarde zich dus achter amendement-Elfferich, waarbij Op nieuw beginnen fT)E KOGEL is door de kerk. Einde- lijk ligt er een definitieve uit spraak over de grenswijziging Leiden en omgeving. Leiderdorp heeft on middellijk de vlag uitgestoken, want het is buiten schot gebleven. Zoeter- woude. Oegstgeest en Voorschoten zullen stukken aan Leiden moeten afstaan. In Voorschoten is de stem ming toch niet in mineur; het kan zijn plannen met Noord-Hofland vol voeren. Leiden heeft niet gevlagd. De stemming kan worden getypeerd met het gezegde ..Beter een half ei dan een lege dop''. Leiden is teleurge steld omdat zijn motieven voor een aanzienlijk grotere gebiedsuitbreiding in Den Haag geen indruk hebben gemaakt Steeds werden de ontwer pen voor de centrumgemeente on gunstiger. Wie het eerste ontwerp nog eens bekijkt moet wel tot de conclusie komen dat het resultaat van gisteren daarvan een flauwe af schaduwing is. Twee standpunten kwamen in deze jarenlange procedure tegenover el kaar te staan. Van Leiden: wij ver langen maximale mogelijkheden om voorlopig onbeperkt te kunnen uit groeien tot een stad van allure. Den Haag: Leiden behoeft zich geen functies toe te denken die Den Haag voor andere gemeenten heeft gere serveerd, en daarom krijgt Leiden slechts wat het louter voor zijn eigen bevolking nodig heeft. Door de con sequente toepassing van deze laatste constructie werd de afstand tussen wat de stad wenste en Den Haag be liefde te geven steeds groter. Daar komt nog bij, dat Den Haag niet be reid was, de omliggende gemeenten in hun essentiële bestaansmogelijk heden aan te tasten. Toch moet Leiden niet te zwaar aan deze beperking tillen. Dit ge meentebestuur en volgende gemeen tebesturen zijn slechts verantwoorde lijk voor wat ze met de nu gegeven mogelijkheden en die moeten niet worden geringgeschat doen. Ook de nieuwe grenzen zullen op een wel licht nog ver punt in de toekomst tijdelijk blijken te zijn. Aan wat Lei den er nu bij krijgt heeft het voor lopig de handen vol. Zoals de omlig gende gemeenten dat met hun plan nen ook hebben. En dan gaat het er maar om, samen voor een in alle op zichten leefbare agglomeratie te zor gen. Om dat te verwerkelijken zal geen gemeentebestuur zich in zijn eigen „burcht" mogen terugtrekken. Men kan, nu de onzekerheid is opge trokken, met elkaar opnieuw begir N oord-Hof land bij Voorschoten! wordt gelaten. Vóór het amendement stern- dien de fracties van de KVP, CHU, ARP, GPV, SGP en Boerenpartij. Het amendement-Aarden, beogende de gelbiedsafistand van Oegstgeest aan Leiden te beperken tot het zuidelijke deel van het zg. „Morschkwartier", werdi bij zitten en opstaan aangeno men. Alle rechtse partijen, de boeren partij en een aantal leden van de WD stemden vóór de aanvaarding van het amendement. Volgens dit amendement blijft het noordelijke deel van het Morse hikwartier bij Oegstgeest. Op dit deel is bijzondere bebouwing gepro jecteerd, met name voor de uitbrei ding van het universitaire centrum. Het amendement-Aarden over een beperking van de gebiedsuitbreiding door Leiden in de richting van Zoeter- woude werd verworpen. Alleen de fracties van de KVP en van de Boeren partij stemden vóór aanvaarding van dit amendement. LEIDEN In geen der bij het gisteren door de Tweede Kamer aan vaarde plan tot wijziging van de grenzen van Leiden en omgeving be trokken gemeenten hebben we een juichtoon kunnen bespeuren. Hieruit kunnen we de conclusie trekken, dat het door twee amendementen be knotte voorstel een compromis is geworden waarbij iedereen wat water in de wijn heeft moeten doen. Politiek gezien heeft Voorschoten misschien het spel het beste gespeeld door de Kamerfracties zodanig te „bewerken", dat vlak vóór de behandeling in de Tweede Kamer een amendement ten voordele van Voorschoten werd ingediend, waarvan vast stond, dat het bij stemming een meerderheid zou halen. Ook Oegstgeest heeft niet voor niets gevochten. Wethouder C. J. Piena van Leiden noemde de uitslag van de gisteren ge houden stemmingen in de Tweede Ka mer uitermate teleurstellend-, vooral wat het gebied Noord-Hofland' betreft, dat nu bij Voorschoten blijft en waar voor Leiden hoge verwachtingen had gekoesterd ten aanzien van de woning bouw. Gisteravond zou burgemeester Van der Willigen thuiskomen van va kantie, zo deelde de heer Piena ons mee, en vandaag zou er in het Leidse stadhuis, dat het amendement-Zoeter- woude niet haalbaar zou zijn en Ln die verwachtingen is hij dus niet teleurge steld. Dat het amendement-Oegstgeest wel zou worden aangenomen, had hij niet verwacht. Voorschotens burgemeester L. de Kool vond het te sterk uitgedrukt ais zou worden gezegd', dat hiet 'gisteren na de stemming in de Tweede Kamer feest was in Voorschoten. Want het succes van 'het behouden van Noordi- Hofland wordt overschaduwd door het moeten afstaan van- de Stevensho^j es- polder. Voorschoten gaat ongeveer 90C inwoners verliezen, voor wie het ge meentebestuur zich altijd) zeer heeft beijverd. Burgemeester De Kool ver telde ons verder, dat de uitslag van de stemming over het amendement be treffende Noord-Hofland voor hem be slist geen verrassing is had niet anders verwacht. Burgemeester H. L. du Boeuff vond Anatomische les LEIDEN Onder de titel „De anato mische les" heeft mevrouw dr. A. Op- penheimer-Dekker in het groot-audito rium gisteren een openbare les gehouden ter aanvaarding van haar ambt als lector aan de Leidse universiteit in de anatomie en embryologie. De anatomie, als basiswetenschap het geheel der medische wetenschappen geïntegreerd, was vóór Vesalius (16e eeuw) onwetenschappelijk, speculatief. Het werk van Vesalius, waarvan het re sultaat de eerste grote anatomische atlas was, betekent een enorme uitbreiding van de empirische kennis. Men ziet thans systematisch het inwendige van de mens. Dit nieuwe, systematische onderzoek heeft in de beginperiode tot ernstige con flicten geleid met de traditie, het we tenschappelijk dogma. De anatomie is thans het „ijzeren fun dament" der medische wetenschap. Franse wijn ging over de tong LEIDEN In samenwerking, met de handelsafdeling van de Franse am bassade organiseerde wijnkoperij Meeuws gisteravond in de kleine zaal in de Stadsgehoorzaal een „proeverij m Franse wijnen". Terwijl de wijnglazen uol bleven, vertelde de heer K. R. Lievaart, ver tegenwoordiger van Sopexa, een on derneming die zich met de propagan da van de Franse wijnen bezighoudt, allerlei bijzonderheden over wijn in het algemeen en over de soort die men proefde in het bijzonder. Natuurlijk ontbrak de met Franse wijn onlosmakende verbonden Franse kaas niet en ook daarover wist de praatgrage heer Lievaart zijn publiek wijzer te maken. De heer A. P. A. Hosman van de firma Meeuws, die de causeur inleidde en bedankte, hoopte dat hij meer van dergelijke avonden op touw zou kun nen zetten. Gezien de enthousiaste re-, acties van de fijnproevers viel deze eerste avond ook in letterlijke zin bij zonder in de smaak. net werk van een buschauf- Minimum leeftijd: 21 jaar. feur heeft vele aantrekkelijke Loopt u eens binnen op onze kanten. Wij zullen u gaarne in- wekelijkse contactavonden lichten over onze opleidings- DEN HAAG: Elke dinsdag mogelijkheden, over onze loon- en vrijdagavond in café-res- en arbeidsvoorwaarden (waar onder vijfdaagse werkweek, twee weken vakantie, vrij ver- taurant „Paviljoen", Rijswijk- seplein 39. LEIDEN: Elke donderdag- voer en uitstekende sociale avond in het N.Z.H.-haltekan- voorzieningen). Standplaatsen: LEIDEN, VOORBURG en HAARLEM. toor, Stationsplein. Telkens van half acht tot half negen. Of vul onderstaande coupon in: Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V. Leidsevaart 396 Haarlem Tel. (02500) 18460 KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF, KIES DE het bijzonder pretig, dat er Kamerle den zijn, diie de zaak met gevoel en verstand hebben behandeld. Waarmee niet gezegd wil zijn, dat hy tevreden is met het ook ten voordele van Oegst geest door een amendement beknotte grenswijzigingsvoorstel, dat overigens, en dat wilde de burgemeester met na druk vaststellen, de parlementaire weg nog verder moet bewandeflen. Daarnaast stelde burgemeester Du Boeuff, dat hij het bijzonder dlwaas vindt om in een klein land al6 het onze de weg van grenswijzigingen te bewan delen. Waar is het eind' van deze weg? Het gemeentebestuur van Oegstgeest heeft aanvankelijk gedacht en gehoopt dat de moderne richting van een struc tuurplan het zou winnen van de vi cieuze grenswijzigingscirkel. Strata is bij voortbeeld Oegstgeest eerder vol dan Leiden wat dan? Burgemeester J. A. Detmers van Zoeterwoude ten slotte, had wel ver wacht, dat het zo zou gaan. Hij had Raad Leiderdorp spreekt over grenswijziging LEIDERDORP Vrijdagavond on acht uur komt de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen om aan dacht te schenken aan het door de Tweede Kamer aangenomen wetsontwerp tot wijziging van de gemeentegrenzen in de Leidse agglomeratie, waarbij ook Leiderdorp is betrokken. van het begin af niet veel moed op de zaak gehadi, ook niet op het ten gunste van Zoeterwoude ingediende amendement. Als de grenswijziging een feit wordt, heeft dit financiële con sequenties voor de gemeente en voor het gemeentepersoneel. Niet, dat de ambtenaren door verlaging van het aantal inwoners minder gaan verdie nen maar meer verdienen door vergro ting van het aantal inwoners, wat an ders tot de reële mogelijkheden had behoord', is ook uitgesloten. Voor on der meer het verenigingsleven van de bewoners van VLietweg en Vrouwen- weg vond de burgemeester de grens wijziging gunstig omdat het voor hen aantrekkelijker is bij Leiden te beho ren gezien de geografische situatie. Zilveren medaille voor G. v. Leeuwen LEIDEIN Voor 50 jaar trouwe dienst kreeg de 62-jarige heer J. van Leeuwen, wonende aan de Ter Haar- kade 29, gisteren de zilveren medaille,, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer Van Leeuwen is als 12-jarige jongen in dienst gekomen bij Nieuwenhuizen NV, fabriek van ver duurzaamde levensmiddelen aan de Morsweg, en heeft een groot deel van de 50 jaar ervoor gezorgd dat de „grote ploeg" van de fabriek direct aan het werk kon, door het te conserveren eten te koken. De d;irecteur, de heer F. H. Nieuwen huizenSegaar wees er in zijn felici tatie op, dat ook de vader van de ju bilaris 43 jaar in dienst is geweest by de fa. Nieuwenhuizen. Hij roemde deze trouw en overhandigde een oorkonde en legpenning van de Nd. Maatschap- 'j van Nijverheid en Handel. Wethouder S. Menken speldde de jubilaris de koninklijke onderscheiding op. „Als men Jan zag, wist men met een van de besten van de fabriek te maken te hebben". Namens het personeel sprak de heer H. J. Kasterop. Hy noemde de heer Van Leeuwen een goed collega en ka meraad. Evenals de directeur overhan digde hij hem (namens het jubileum fonds) een envelop met inhoud en zyn echtgenote een boeket anjers. Karl Böhm dirigeerde LEIDEN. Als vertegenwoordiger van de helaas uitstervende generatie van grote dirigenten van de klassiek- romantische traditie heeft Karl Böhm, die gisteravond het tweede abonnementsconcert van hel Resi dentie-Orkest leidde, zijn belangrijk ste vorming te Wenen en centraal Europa ontvangen. Als leerling van Bruno Walter en later als jong col lega van Richard Strauss, moest zijn affiniteit zich wel richten op de zgn Weense klassiek en op de Duitse Ro mantiek, met name op het dramati sche oeuvre van Mozart en Richard Strauss. Als weinigen bezit hij noa die merk waardige zielsverwantschap met de ze meesters, die berust op ongeremde musiceer vreugde en op ontembare levenskracht. Een vertolking van Mozarts 40ste sym fonie. in g. een van 's meesters duis terste orkestwerken, is vrij van overmatige verfijning of overdreven academisme. Hij laat Mozart aan het woord als de componist van Don Giovanni, als een gerijpt man van felle hartstochten en tevens van tra gische spanningen. Elk detail krijgt zijn volle betekenis, de prachtige klank der houtblazers tegenover der strijkers, de tempi wisselingen, de expressieve motiviek enz. Rich. Strauss' Don Juan klonlk over rompelend. geïnspireerd en mee slepend zoals te verwachten was. Scholengemeenschappen ook in Leklen LEIDEN. B. en W. staan zeer po sitief tegenover dc gedachten van een scholengemeenschap in de zin van de Mammoetwet In feite is zowel het Rembrandllyceum als de Louise Coligny-h.b.s. reeds een scholenge meenschap in de zin van de wet op het voortgezet onderwijs. Naast een gymnasium- en een athe neum-afdeling zal ook een h.a.v.o.- afdeling worden verbonden aan het Rembrand tlyceum. Een scholenge meenschap impliceert niet. dat de ver schillende afdelingen van de gemeen schap in één gebouw of gebouwen complex zijn of worden ondergebracht. Voor de afdeling gymnasium van het Rembrandtlyceum is thans nog geen mogelijkheid aanwezig tot het verkrijgen van rijkssi tHÉÊÊ B. en W. verder mee begrotingscommissie. Geen sociëteit meer LEGDEN Omdat er niet voldoende belangstelling is, heeft men besloten de wekelijkse sociëteitsavond in het Bos- 'iuIs, uitgaande van de herv. wijkge meente Boshuizerwijk, op te heffen. Doch dat Brahms' eerste symfonie zulk een Dionysische demonie zou kunnen bevatten, vooral in de finale, hadden we niet vermoed. We hoorden Böhm te Leiden een aantal jaren geleden en bewonderden zijn macht tot her schepping van klassieke partitnren in verband met Beethoven onder meer. De finale van Brahms' sym fonie in c behoorde tot het ongeloof lijkste wat we hebben meegemaakt. Het orkest, de gehele avond uitste kend op dreef, bereikte hier een ni veau dat beslist niet vaak door dit ensemble is verwezenlijkt. Het ovationele applaus, dat hierna volgde, karakteriseerde de geestdrift die Böhm hééft gewekt. Dit concert zal door menigeen niet licht worden vergeten. Een DUUR geschenk Komt niet Mi mm WAARDEVOL GESCHENK we* En of het dit jaar nu zilver wordt, of goud: in beide ge vallen vindt SINT het juiste in de collectie. „HARTEWENS- SESCHENKEN" JUWELIER - HORLOGER LEIDEN In verband met werk zaamheden aan de bedieningsinstalla tie van de Janvossenbrug (over de O ide Vest) zal deze brug met ingang van heden enkele dagen zijn afgeslo ten voor alle verkeer, voetgangers In begrepen. De door het verkeer te volgen route is door borden aangegeven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3