KATWIJK ZOALS HET WAS |)k Nieuwe christelijke partij is een blijvende eis Katwijkse reddingbrigade had zeer druk seizoen „Zij pijnigen en mishandelen het scheepsvolk als beulen" WINKELMEISJE gevraagd Mej. Blom onderscheiden NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 6 NOVEMBER 1965 KATWIJK Me vrouw B. van Beelen- Zuyderduyn. Voorstr. 54 te Katwijk aan Zee, stuurde ons deze char mante foto die een beeld geeft van het strandleven in de 19e eeuw. Op de achter grond ligt een tweetal bommen op het strand; daarvóór krijgs haftige figuren met kolbakken en grote sabels en helemaal op de voorgrond tioee wandelende Katwijkse één een oogje waagt aan de in uniform ge stoken mannen achter zich. Vlak voor de bom men zitten wat jonge mannen. het hoofd gedekt door een stro hoed. zich te vermaken in het zand Vergeten te ontslaan, nu zilveren jubilaris ZOETERWOUDE Gisteren is de heer A. Smit uit Leiden hartelijk ge huldigd in verband met zijn zliveren arbeidsjubileum in dienst van het hout- warenbedrijf Oosthoek. Directeur ir. F. H. Kotter herinnerde eraan, dat de jubilaris indertijd eigen lijk maar voor drie weken was aange nomen. Door de emoties van het los brekende oorlogsgeweld vergat men hem echter te ontslaan, een verzuim, dat nu van harte wordt toegejuicht. De heer Smit klom op via baas over alle technische diensten tot calculator. De directeur onderstreepte zijn prij zende woorden met de aanbieding van een geschenk onder couvert en de oorkonde met legpenning van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel. Mevrouw Smit kreeg een bloemstuk. Directeur ir. P. Kolk, bedrijfsleider J. C. de Vrijer en mevrouw Oosthoek- Kolk staken de loftrompet over de vak bekwaamheid van de jubilaris en zij vestigden ook de aandacht op zijn intense belangstelling voor de mense lijke verhoudingen. Benoemingen Rijnland LEIDEN In verband met de perio dieke aftreding per 1 januari 1066 van hoofdingelanden en hoofdingelanden plaatsvervangers, vertegenwoordigende het ongebouwd eigendom, hadden on langs in een aantal kiesdistricten van het hoogheemraadschap verkiezingen plaats. Deze hadden tot resultaat, dat in het 3e district (hoofdplaats Haa-rlemmer. meer-Hoofddorp) tot hoofdingeland werd gekozen de heer P. Bos te Vijf- 'huizen, tot dusverre hoofdingeland- plaatsvervanger voor dat district. De heer J. J. Meijer te Hoofddorp hoofd- li ingeland zal na 1 januari 1966 geen deel meer uitmaken van Rijnlandsbestuur 1 Tot hoofdingeland-plaatsvervanger werd gekozen de heer C. J. Blom te Halfweg, In het 7e district (hoofdplaats Haar lemmermeer-Nieuw Vennep) werden de zittende hoofdingeland, de heer N. van Reeuwijk Jzn te Abbenes, en de hoofd ingeland-plaatsvervanger. de heer A. P. W. Stokman te Abbenes. herkozen. In het 10e district (hoofdplaats Alphen B' aan den Rijn) werden eveneens de zitten de hoofdingeland en hoofd ingeland- plaatsvervanger, respectievelijk de he ren M. Visser te ALphen aan den Rijn en C. Kempenaar te Aarlanderveen, her- In het 9e district hoofdplaats Nieuw koop) had een tussentijdse verkiezing plaats ter voorziening in de vacature van hoofdingeland, in 1964 ontstaan door i de benoeming van de heer P. Plomp tot hoogheemraad. De heer B. C. Hijkoop I te Zwammerdam zag zich in genoemde I functie benoemd. Per 1 januari 1966 zal eveneens een I aantal hoofdingelanden en hoofdinge- j landen-plaatsvervangers. vertegenwoor digende het gebouwd eigendom. Door of namens de betrokken colleges van ivolgende benoemingen plaats. Voor de burgemeester en wethouders hadden de groep der gemeente Aalsmeer en Haar lemmermeer werd tot hoofdingeland benoemd mr. F. Th. Dijckmeester te Haarlemmermeer, thans hoofdingeland- plaatsvervanger, die de heer G G. Log gers te Aalsmeer als zodanig zal op volgen. Laatsgenoemde vervulde de functie van hoofdingeland van 1958 af. LI De heer H P. Th. Kolk te Aalsmeer - werd voor genoemde groep benoemd tot g hoofdingeland-plaatsvervanger. nen met het pre-gaullistische Alleen Popeyus is nog ongeslagen AMSTERDAM Na vier ronden heeft de Zwijndrechtenaar Herman Po peyus ongeslagen de leiding in de strijd om de nationale titel ereklasse drie banden. Dat was het gevolg van zijn overwinning op Jan Sweering en Wim Soeterboek en het verlies van Henny de Ruyter tegen Jan Doggen, voor wie dit een triomf was waarop hij zes jaar had gewacht. Kampioen Cees van Oos terhout heeft na zijn nederlaag tegen Bart Teegelaar nog slechts een theore tische kans op prolongatie van zijn ti- |tel. De stand luidt: 1. Popeyus 80.983; i Brosens 60.882; 3. Doggen 60.869: 4. De Ruyter 60.866: 5. Van Ooster hout 40 842; 6 Teegelaar 2—0.800: 7. Soeterboek 00.749; 8. Sweering 0 0.685. Begroeting gezin ds. G. de Vries RIJNSBURG In de stampvolle zaal achter de chr. geref. kerk heeft ds. G. de Vries de eerste persoonlijke contac ten gelegd met de leden der gemeente en met de jeugd. Velen moesten genoe gen nemen met een zitplaats In gangen en portalen. Hieraan werd de voorkeur gegeven boven het inschakelen van het onverwarmde kerkgebouw. De ontmoetingsavond stond onder lei ding van oudeling G. van Zuijlen. Een deel van de avond werd gevuld met -1 samenzang, voordrachten en welkomst- I woorden, gesproken door de leden van de verschillende verenigingen Na de pauze, waarin verversingen werden ge- lerveerd, kreeg de nieuwe predikant het woord. Hij vertelde over de aanpak van het reeds begonnen pastorale werk en over de indeling van de op maandag avond 8 november aanvangende cate chisaties. KATWIJK in de 18e eeuw KATWIJK Wie was de nieuwe schout, die al in de eerste week van zijn ambtswerk met een tweespalt werd geconfronteerd? Onbekend met het schoolmeestersleven was Carolus Boers niet, want zijn vader vervulde die functie te Warmond, toen hij er kort voor 15 oktober 1679 (de datum van zijn doop) werd geboren. Meester Boers was afkomstig uit Strijen, kwam als jong onderwijzer te Warmond, en trouwde in 1673 met Helena Juyst, welk huwelijk met drie kinderen werd gezegend. Kort na de geboorte van de derde zoon Karei stierf de meestersvrouw; slechts 27 jaar oud, en een jaar later hertrouwde Sebastiaan Boers met Catharina Kouwenhoven. Meester Boers verstond zijn tijd begreep de behoefte aan beter onderwijs in de Nederlanden, want in 1683 stichtte hij op het terrein van het tegenwoordige Groot-Seminarie een kostschool, die tot groete bloei kwam en tot in het midden van de 18e eeuw is voortgezet, na 1713 door Maarten, de oudste zoon uit het tweede huwelijk, zoon Bastiaam. De jonge Karei Boers kreeg de wind in de zeilen Slechte kort was hij procureur te Leiden, waar hij dit ambt van 28 juni 1701 uitoefen de op de Nieuwe Rijn bij de Visch- brug, tot hij met Ingang van 1703 werd benoemd tot baljuw en secreta ris der beide Kat wijken. Hij gaat er dadelijk wonen want zijn attestatie komt op 9 januari binnen, maar zal zijn Leidse kantoor nog tot 1711 aan houden. Waaraan had Ka- rel Boers die snel le promotie te dan ken Misschien is het juist uilt een aantekening in een notitieboekje van Heer Willem van Liere de gevolg trekking te maken, dat Ka-rel eigenlijk een zoon van hém was. In elk geval bleef de begunsti ging ook tijdens het bewind van d«* derde Willem vaD Liere, die zijn va- der na diens dood in 1706 opvolgde voortduren. In 1716 vance van het baljuwschap aan de kin deren Boers, „om zonderlinge gunst en genegenheid, die wij den voorn. Caro lus Boers en zijne gansche familie toe dragen". Nadat Carolus op 29 juni 1748 overleden was, schreef Louise Emilie van Wassenaer van Duijvenvoorde (1682—1754) aan een nicht: dezer dagen berichtte men ons. dat de Heer Boers, baljuw van de Katwijken, daar overleden is. Toen hij de leeftijd, had bereikt, die by zyn ambt paste, hoe vroeg dat ook was, vertoonde hij in zijn trekken een levendige gelijkenis met de Heer van die plaatsen, mijn vereerde oom Hoe het zij, de familie Boers kwam op het kussen, en bleef er tot aan de om wenteling van 1795, aldus ruim negen tig jaar het bestuur over Katwijk uit oefenend. Ook het schou-tambt en het notariaat behoorden tot de waardighe den, niet alleen In Katwijk, maar ook in Noordwijkerhout. Op 12 mei 1703 gaat de Jonge baljuw in ondertrouw met de Schiedamse Sara Seeïen en spoedig volgt de bruiloft. Zeven kinderen zullen uit dit huwe lijk worden geboren, van wie vijf zo nen later ook tot hoge ambten geroe pen zullen worden De derde, Pieter. zal al wel heel jong geweten hebben, dat het Katwijkse baljuwschap op hem wachtte, dat ging zo in die tijd, en was er trouwens niet de bepaling van de „erfopvolging", door de Heer van Kat wijk ingesteld Schipbreuk Maar keren we terug tot de eerste jaren van het bewind van Carolus Boers Was het in West-Europa woelig nwege de Spaanse Successie-oorlog (1702—1713). in de Katwijkse heerlijkheid viel er niet veel meer te beleven dan een fikse schipbreuk, zoals op de 9e januari 1705, toen het schip „De Vriendschap", onder schipper Jacob Claesz., voor het dorp strandde, van het anker sloeg en in stukken op het strand kwam. De ijlings gewaarschuwde schout kon niet anders verklaren dan dat de lading verloren RIJNSBURG De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor zo spoedig mogelijk een bezorger voor gedeelte van Rijnsburg Ook geschikt voor oudere scholier. ZONWERINGSBEDRIJF OUDSHOORN-VAN EGMOND In het zeedorp is ds. Van der Heydcn inmiddels zijn Zwijndrecht vertrokken en opgevolgd door de Leidse proponent Qui- rrnus Leffen, die In het voorjaar van 1705 de dan bijna 52 jaar oude Dirk Jansz van Heijningen als ouderling be noemd ziet Verder worden gekozen Maarten Jacobsz Buys, en de diakenen Dirk Dirksz Varkevisser de jonge er Bouwe Claesz dc Best, allen volbloed- Katwijkers. Ds. Leffen treft een kerkgebouw aan dat nodig eens een beurt moet hebben en vooral dient te worden uitgebreid de toeloop naar de jonge predikant is .groot. Maar hij kan voorlopig weinig aan verbetering doen, want de gemeente is arm en kan geen restauratie of uit breiding van de meer dan 2 eeuwen oude kerk bekostigen. Hopend op betere tijden voor de visserman wijdt de dominee zich aan de pastorale zorg. Op de 11e augus tus 1706 staat hij bij het sterfbed van de oude reder Bastiaan Verdoes, met diens vierde vrouw Lijsbeth Da- niëlsd van de Velde en de kinderen. Zoon Maarten, overgekomen uit Maassluis, zal nu wel spoedig defini tief naar Katwijk terugkeren om hier schrijver te warden. De Heer zal wel vlot voor een aanstelling zorgen, zo hoort het immers: voor elke toela ting in een beroep of bedrijf moet Heer Willem van Liere zijn consent geven. Dat geldt voor aansprekers en vroedvrouwen, scheerders en schoolmeesters, veerschippers, blok makers en bokkingrokers, voor grut ters en de houder van de Bank vai Lening, ja zelfs voor de chirurgijn. Van dit laatste beroep is er begin 1700 alleen maar ln Katwijk aan den Rijn een vertegenwoordiger, mr. Jacob van Berc- keloo. Hy bezit een ruim huis. met voor de slagerij SLAGERIJ DRIEBERGEN Vliet N.Z. 5 Rijnsburg. Tel. 01718-2504 j \/oor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Rijnsburg scheerhuis, zomerhuis en turfschuur aan de Voorstraat (Nu Rijnstraat geheten'- vlak naast de tuin van de schout, 't Is geen erg lucratief bedrijf, hij moet het net als zijn collega's in de steden voornamelijk van het scheren en haar snijden hebben Aan de behandeling ziekten mag hij zich niet wagen, dat is voorbehouden aan de Doctores Mediclnae (die overigens in de Katwijken nog niet te vinden zijn). Hij mag alleen aderlaten en ook wonden verbinden, hoe wel hij zich tochbehoorlijk in de chi rurgie had moeten bekwamen. Maar geeft nu eenmaal niet zoveel om de kennis een dorpsbarbier Schrabben Brand in Katwijk KATWIJK AAN ZEE Vanmorgen n aaht uur is brand uitgebroken op de bovenverdieping van schoenhandel Haas- dc Voorstraat. De brandweer slaagde erin het vuur te lokaliseren tot de zolder waar echter inmiddels heel wat schade was ontstaan aan de schoenen- voorraad. De brand is ontstaan in een keukentje op de bovenverdieping waar een gascomfort brandde. Chr. bejaardeiibond Katwijk beeft een bestuur KATWIJK AAN ZEE De pas op gerichte christelijke bejaardenbond heeft op een vergadering een bestuur gekozen dat er als volgt uitziet: B. Vooijs (voorz.); C. v. d. Plas (tweede voorz.); N. Klok, Merelstraat 26, tel. 4376 (seer.); A. C. Berkhey sr. (twee de secr.); G. van Rijn (penningm.); C. Holthaus (2de penningm.). C. Haas noot, A. Imthorn; W. Ouwehand en de heren W. C. Verhart en G. FTeke, bei den van Katwijk aan den Rijn. Burgerlijke stand van Katwijk KATWIJK Geboren: Gijsbert, z Oudshoorn; Pieter, zyJ Koning; Wesley A, d v K Post; Gijsbertus, z v G Noppen. Ondertrouwd: D Vooijs en H A Mlinzk; M Me ij vogel en A N G Ouwehand; Brussee en H G Vooijs; J J v d Oever en J J Schaap; J J A v Maren en J J H Aanhane; D v Beelen en A C Remmel- zwaai; M Kraaijenoord en A Schaap; G v Duijn en J Noort. Getrouwd: M J Bal en M Bruin; Y Kui pers en P Ouwehand; C Heemskerk er A Aandewiel; J H Schaart en A C vai Duijn; W Groen en C v d Plas. Overleden: Adrianus A v d Burg, 55 j.; Pieter Róthengatter, 63 j.; Antoinetta Kmetsch, 78 j; Gilles de Willigen, 59 j; Cornelia Jung, 62 j; Jan Souverijn, 81 j. Mr. Van Thiel voorzitter forum in Sassenheim SASSENHEIM In aansluiting op hetgeen wij gisteren reeds konden melden over het politieke forum dat donderdagavond in Sassenheim zit ting zal hebben, kan thans nog wor den meegedeeld dat de voorzitter van de Tweede Kamer, mr. F. J. van Thiel zich bereid heeft verklaard het voorzitterschap op zich te Hoor maar, hoe Bontekoe nog met Tig tevoren schreef: rog Jongens zijnde begeven zij zig op een winkel, dik wils nog lesen ,nog schrijven ken nende, daar leren zij de baard schrab ben, 't hair poeyeren, de knevels opset- ten, plaasters smeren, carpie maken ei lopen enige jaren langs de straat, som tijds een boek 5 a 6 insiende van Autheu- die vol dwalingen steken, en die sij den meesten tijd niet verstaan kannen: ondertussen sien sij de praktijk by hun Meesters, welke dikwijls zelfs de beste basen niet en sijn Maar na dat de knechts van de Chirurgijns een winkel 2 3 bezocht hebben, so varen sij tei i na dat sij over de groote wateren wat gesworvon en 't ellendig scheepsvolk als beu-Is gepijnigt en mishandeld heb- soo komen sij *t huys, en geven zig voor artzen uyt, die de konst als ultramarijn van over zee gehaald heb ben Zo erg zal 't met de Katwijkse chi rurgijn wel niet geweest zijn, want hij mocht zich vrij meester in zijn gilde noemen, na een examen, dat behalve de kunst van het lancetten slijpen en aderlaten ook kennis van de anatomie vroeg, met aan het slot een proef in het verbinden, meestal af te leggen in een Gasthuis. Verliep alles gunstig, dan mocht de nieuwe meester als teken van zijn waardig heid scheerbekkens uithangenl Die hebben ongetwijfeld ook gehan gen aan Mr. Jacobs huis in het lande lijk Katwijk aan den Rijn. dat evenals het zeedorp onder de no-g steeds heer sende oorlogstoestand waf dreigde te ver kommeren. maar dat opleefde, toen in 1(08 bij Octrooy van de Heren Staten van Holland en West-Friesland toestem ming verleend werd tot het houden van een loterij ten behoeve van de ker ken. diaconieën en gasthuizen van beide dorpen. Over de daardoor ingeluide pe riode een volgende maal. J. P. i Brakel „De Landbouwer' Voorstraat 36 Telefoon 2136 LISSE Gistermiddag is in de Ka naalstraat de vernieuwde fotozaak van d eheer S. Mieloo geopend. Men kent de oude winkel niet meer terug. EIGEN HAARD IS GOUD WAARD Het ideaal voor iedere Katwüker: een eigen huis. Het verdient aanbeveling daarvoor al jong te gaan sparen. Bij dc I STICHTING I SPAARBANK DER GEMEENTE KATWIJK kunt U ook terecht voor gelden op hypotheek. 1. Geen afsluitprovisie. 2. Geen verplichte ver zekeringen. 3. Steeds matige rente. Vrijheid van aflossing tot elk bedrag met een laag minimum. Zeer lage taxatiekos- 6. Snelle behandeling en volledige geheimhou ding. Kantoor Katwijk a. Zee: Voorstraat 88 Bijkant. Katwijk a. Zee: W. de Zwijgcrlaan 59 Biikant. Katwijk a. Zee: School Suurmondstraat. Bijkant. Katwijk a/d Rijn Rijnstraat 29 Dr. W. P. Berghuis in Hillegom: HILLEGOM In de bovenzaal van huize Weltevreden zyn gisteravond tal van vragen uit discussiegroepen afgevuurd op A.R.-voorzitter dr. W. P. Berghuis. „De koers van de christelijke politiek", aldus de burgemeester van Kampen en lid van de Eerste Kamer, „stelt ons in de toekomst voor een groter perspectief. VVe leven in een wereld ver band, waarin de storm achtige ontwikkeling in versneld tempo doorgaat. Als christen staan we er middenin en dan blykt dat niet alles panklaar is. We moeten ons in de geschiedenis van de oudste nationale volksparty verdiepen, maar er niet bij blijven staan". Dr. Berghuis sprak voor de Hillegomse partyleden. Ds. Van Drie met schaap op bazaar LEIDERDORP Samen met een zwart schaap heeft ds- Van Drie gister avond in Irene de bazaar geopend, waaTvan de opbrengst is bestemd voor de aankoop van een orgel voor de nieuw te bouwen gereformeerde kerk. Door mee te doen aan de verloting kan men in bezit komen van het zwarte schaap. De bazaar ziet er welverzorgd uit Er zijn tal van attracties. Vanmiddag en vanavond kan men er nog terecht. Vanmiddag is er bovendien een spe ciale kindervoorstelling. KATWIJK AAN ZEE In hotel Riche vergaderde gisteravond de Kat- wyksc reddingbrigade. Voorzitter E. Wouda gaf na zyn welkomstwoord een overzicht over het afgelopen badseizoen. De EHBO behandelde 492 gevallen. Evenals verleden jaar waren er 321 vondelingen. Voorts werden er zestien reddingen uitgevoerd, terwyl zeventienmaal hulp werd geboden aan baders en zwemmers. Ook werd er viermaal hulp verleend aan zeil boten, die waren omgeslagen en werd zesmaal loos alarm geslagen. De blauwe vlag (gevaar) wapperde deze zomer twaalf dagen op de posten en de rode vlag (verboden te zwemmen) tien dagen. De jaarlijkse zeeprestatietocht trok veel deelnemers en de stranddemonstratles hadden een vlot verloop. Thans werd ook medewerking verleend door eer mijnen veger van de Koninklijke Marine. De heer Wouda dankte vooral de strand- politle voor de prettige same- werking. De bondsstranddag in Scheveningen was voor Katwijk een groot succes De Kat wijkers wisten bij de roeiwedstrijden beslag te leggen op de tweeae en derde prijs. De twaalf dames en heren ontvin gen hiervoor uit handen van de voor zitter een herinneringsvaantje. De zwemopleiding ln Leiden is nog steeds volgeboekt. De wachtlijst is nog groot. De heer Wouda toonde zich ver heugd over dc aanbesteding van de bouw van het nieuwe zwembad De brigade is nog steeds actief. Iedere zaterdag wordt er geoefend. Afgelopen dinsdag roeiden twee ploegen op de Kagerplass»n tegen ploegen mariniers. De Katwijkers won- Maandag begint in het BB-gebouw aan de Noordstraat de nieuwe EHBOcursus Docent is dokter Hoek. Gegadigden voor deze cursus kunnen zich opgeven bij de heer Ruurt Coorn. Tot slot releveerde de voorzitter de opening van de nieuwe loods door burgemeester H. Duiker. B deze ge. iegenheid dankte de heer Wouda het ge meentebestuur voor de verleende mede werking. want de brigade is zeer content met deze loods. Zonder op- of aanmerkin gen werd de agenda van deze vergadering afgewerkt. Burgerlijke stand van Valkenburg VALKENBURG Geboren: Maarten T. z v P Langeler. Gehuwd: P A Verhaar en N B Barn- Spreker noemde vier elementen die in zelfde groep van belanghebbenden de de Chr. politiek een centrale plaats heb-, zwakkere formatie vormt. Met nadruk ben. Allereerst betekent onze visie op de moet die sterke sociale gerichtheid naar overheid een direct van God gegeven] voren worden gebracht. Kuyper had het instituut met een aparte plaats. Vervol-j jn zjjn tijd al over „links" en wy moeten i - K"°"Vw>- er voor waken ons in woordenspelingen te verliezen. Ten derde stellen en aanvaarden wy de waarden der geestelijke vrijheid. Van Calvijn af zyn er twee stromingen ge weest: Willem van Oranje wilde niet weten van eerste- en tweederangs bur gers. daarnaast is er het overleefde prin cipe van Petrus Dathenus. De AÜ.P. ac centueert de geestelijke vrijheid. Als vier... de element noemde spreker het vasthou den en leggen van het accent op het par ticulier initiatief. Dc socialist is veel eer der geneigd aan staatsinvloed en -deel neming voorrang te verlenen. Voor 1940 nam ons land en volk een geïsoleerde plaats temidden der volken in. Het is nu uitgesloten neutraliteit te betrachten. Momenteel bestaat cr een volstrekt andere situatie. De noodgebie- den en hun bewoners zijn onze naasten geworden. De ontwikkelingshulp is een* kwestie van de hoogste orde. Dat is een centraal punt van de koers van de Chr. politiek en toetssteen voor ons bestaans recht. Opgepast dient te worden voor een in flatoir beleid. Dit gaat allereerst ten koste van de kleine zelfstandigen. Dat kleine middenstandsbedrijven het loodje dreigen te leggen is niet te keren. Van daar het ontwerp tot een saneringsfonds. Sprekende over het woning- en huurbe leid wees dr. Berghuis op de doorstro ming die moet plaats hebben, ln een^ groot gedeelte woningwetwoningen hui zen mensen die gemakkelijk een hogere huur kunnen betalen. Dit probleem is niet gemakkelijk op te lossen. LEIDERDORP Dit viej. R. Blom, die, zoals wij gisteren al meldden, uit handen van bur gemeester mr. Gallas de bronzen medaille van Oranje - Nassau ontving voor veertig jaren trou we dienst bij de familie Boot. thans wonend te Alphen aan den Rijn. Burgerlijke stand van Leiderdorp LEIDERDORP GEBOREN: Tim Alec Elias z v A Glasbeek; Elisabeth Jo hanna. d v A J A van der Reijden. ONDERTROUWD: E Broekhuizen. 18 j. te Voorschoten en E A Polderman. 20 j. Gemeentecentrum in 1967 in gebruik OEGSTGEEST De kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente heeft de bouw van een nieuw gemeentecentrum aan de Lytweg, in het nieuwe gedeelte van Oegstgeest, kunnen aanbesteden. Vooor dc financiering is een obligatielening van f 500,000 geplaatst, welke lening in één week voltekend was. Een deel van deze gelden kan bestemd worden voor de aankoop van een pastorie voor de op volger van ds. Callenbach. Om de bouw van het gemeentecentrum te bekostigen rekent men nog op enkele subsidies en de opbrengst van dc ver koop van het gebouw Irene, het pand Beatrixlaan 35, thans het centrum van het werk van de jeugdleidster, en de ver koop van de grond naast de Pauluskerk. die thans bij een kweker in gebruik is. In de loop van 1967 hoopt men het ge meentecentrum in gebruik te nemen. Vader op zoon Als motieven van de achteruitgang der A.R.P. meende spreker, dat men niet meer „van vader op zoon" A.R. stemt. Men kiest zelfstandig. Dat noemde spreker een winstpunt voor de democratie. De vraag van de achteruitgang houdt hem voortdurend en ernstig bezig. Nog steeds is een stichting van een geheel nieuwe Christelykc party, waarin alle protestan ten cn hun politieke groeperingen hun plaatsen Innemen voor de toekomst van de Chr politiek een wenkend perspectief en blUvende els. LISSE Voor de amateurfotoverenl- ging De Bollenstreek heeft mevrouw C. Meijer uit Huizen gisteravond in het. bloebollenlaboratorium door haar in Ja- Jan gemaakte dia's laten zien. De reis naar Japan had zU gewonnen met een fotowedstrijd. Prof. dr. H. Berkhof leidt geineentecursusu OEGSTGEEST Prof. dr. H. Berk hof heeft zich op verzoek van de cen trale Kerkeraad der Hervormde Gemeente bereid verklaard in januari februari en maart op vijf vrijdagavonden een cursus te goven over het onderwerp: De geschiedenis van het vertoond in de Bijbel. De cursus zal worden gegeven in het zendingshuis. Uit de Hervormde Gemeente zullen vijftig mensen aan de cursus kunnen deelnemen. De overige plaatsen op de cursus heeft de Hervorm de Kerkeraad ter beschikking gesteld van de Gereformeerde Kerk, met het,, verzoek dat haar Kerkeraad volgend jaar voor een Trainingscursus voor ge meenteleden zorgt. LEDENVERGADERING Vereniging voor Vreemdelingenverkeer „Katwijk" UITNODIGING tot bijwoning van de ledenvergadering te houden donderdag, 11 november a s. des avonds te 8 uur in café-restaurant ,,De Zwaan" aan de Zuidboulevard. Naast de gebruikelijke in de najaarsvergadering te behandelen punten, zullen vanwege de A.N V.V. weer enige der nieuwste films worden ver toond. Het bestuur van v.v.v. „Katwijk"

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11