BRYLCREEM Het geheime dorp Voor hem.voor haar Brick Bradford Uit de Haagse hof geplukt. Nieuw bij de NCRV democratie in daad, woord en beeld w NCRV zendt opera van Felderhof uit r te/aïik Jesje en Josje Senmoet WOENSDAG 3 NOVEMBER 1965 lf= Het geheim van een goed verzorgd uiterlijk? Brylcreem - de wereld beroemde Engelse haarcrème! Brylcreem houdt het kapsel de hele dag perfekt in model, Brylcreem houdt haar en hoofdhuid fris en ge zond. Brylcreem - ook voor Uw haar! The perfect hairdressing Hervorm ingsdicnst uit Brussel op tv (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM IKOR en CVK zullen 1 op zondag: 14 november 's morgans brieken c Commentaar K( (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM Kunt u zich vanavond :heuren van de televisierechtbank, de VARA op Ned. 1 te zien, dan op Ned. 2 in het NCRV- togramma kijken naar een nieuwe Dbriek, niet direct parlementair, 'laar toch dicht daartegenaan leu- end. „Boeren, burgers en buitenlui" de titel, vooral niet te verwarren let die, welke slaat op de radiostrip, Buitenveen gesitueerd! "Het wordt een steeds weerkerende Jtzending onder redactie van Dick Touwaart, verder achter de schermen ërzorgd door Ton van Oostende, ge- isisteerd door parlementaire journa- IDe NCRV vertelt ons er het volgen- b over: de titel van de rubriek zegt ie wij er mee willen bereiken, dat is in 'feite iedereen, want het i aanspraak van de marktkoopman, die alle passanten naar zijn kraam pro beert te lokken om hen „iets nieuws te verkopen". Nu zal de NCRV bepaald niet veel echt nieuws verkopen in dit program ma, want het wil allerlei facetten van de democratie behandelen, „zonder zwaarwichtige analyses, diepzinnige gesprekken en verhandelingen die in 't bijzonder bestemd zijn voor mensen die er hun beroep van hebben ge maakt over de democratie te spre- Het hele programma moet een stuk je democratie in de letterlijke bete kenis van het woord worden, zodat velen, die nooit eens aan het woord komen, gelegenheid krijgen hun zegje te doen. Men wil tonen, wat in ons land „met vallen en opstaan" gebeurt, en niet schuwen erop te wijzen hoe de democratie ook wel eens faalt of moeilijk werkt, al blijft de tendens, dat wij „dankbaar mogen zijn voor de vanavond samenleving in ons kleine land." Heel argeloos merkt Dick Houwaart VARA; 1R 00 Nieuws.hierbij op, „dat vaandels en spandoe ken, strijdliederen en slagzinnen, op- •n uitzending over politieke zaken, die de|tochten en spreekbeurten nu zijn ver- indacht verdienen. 18.30 vara-'s Popshow vangen door het televisiescherm"... iren.^^lo^Insf/um^taal 9kwa^te?famu' dat dus wél een b>jzondere taak heeft 20.00 Nieuws *e vervullen! Dat moeten we toch beslist eens zien, nietwaar? Nooit eerder is de politiek zo druk in de huiskamers binnengekomen als tegenwoordig, nu elke omroepvereni ging er één of meer parlementaire ru- lussen 10:30 en 11.30 nur vin Ned. 11 !™kCT ZÏZ dfm" opnamen van een 'eeslelijke Hervor- d Kamer- de Sde fct'Te' lObsèr^a'toire' te' Brussel D.05 Trammelant in Iaar. zi.ui awrro; ïatigo-rumoa ornest. Itigsolisten. 21.35 Honderd jaar socialisr li cultuur, dooumentair klankbeeld. 22.15 bop door het land. licht programma. 22 lieuws. 22.40 Aktualiteiten. 22.50 Weerklan jiuziekrevue. 2330 Viool en piano 'opr lassieke en moderne muziek. 23 55-24 .veerpraatje 19. li Hcilskwartier (j 19.55 Grammoi NCRV: 19.00 Nie tadiokrant. 19 30 Lef 19.45 Wereldpanoi 3 15 Klein omroepkoor cn het radio kamer- b-kest en solisten: klassieke muziek. 22.00 -4port in-'t kort 22.10 Grammofoonmuziek ot bededelingen 22.15 Avondoverdenking. 22 30 lieuws. 22.40 Stereo: Licht strijkensei p.00 Jonge Nederlanders in Korhoga. VARA wijzigt tv- (Vai programma radio- en tv-redactie) HILVERSUM Aangezien de he ren Herman Wigbold en Bas Roodnat resp. uit Indonesië en Zuid-Rhodesië zijn teruggekeerd met filmmateriaal voor de televisie, zal de VARA van avond haar televisieprogramma enigs zins wijzigen. De Mickey Rooney-show vervalt; ir de daarvoor uitgetrokken tijd. 7.35 tot 8 uur (Ned. 1) zal Herman Wigbold nu zijn reportage uit Indonesië laten De rubriek: „Achter het nieuws" (8.30-8.50 uur) zal gehéel gewijd zijn aan nieuws uit Rhodesië. reeds werd gehouden. Drie protestantse gemeenschappen zullen bijeenkomen: de Belgische Christelijke Zendingskerk, de Ned. Evangelische kerk en de Duits Evan gelische gemeente. Van deze kerkge nootschappen zijn veel te Brussel werkende ambtenaren uit verschillen de landen lid. Als voorgangers treden op pasteur Bernard Robert, ds. P. Fagel en pfar- rer Hans J. Quistorp, predikanten bij genoemde Brusselse kerken. Prof. Marcel Druart van het Kon. conserva torium in Mons zal het orgel bespelen. Inaleren minister op het scherm" heeft al geen zin meer, we zien er bijna dagelijks een. Dit heeft het voordeel, dot het Nederlandse volk ook dichter bij het overheidsbeleid gaat leven en beter programmapunten en principes van de diverse partijen leert onderscheiden. Zo Het de AVRO gisteravond minis ter Luns nog eens aan het woord ko men over de stand van zaken in de EEG en trachtte drs. Hoogendijk ver geefs de heren Geertsema (lib.) en Beernink (c.h.) hun mening te laten zeggen over het al dan niet aanblijven van de heer Nederhorst als fractie voorzitter van de PvdA. Beide heren hielden zich aan vrij algemene opmer kingen. Wat straffer, maar niet al te hard ging het toe in de rubriek „Interpella tie": drie journalisten namen nu de heer Th. H. Joekes onder het mes van- BTTce,?!, 'n "AV? z«" indieneu het 6ezu.nl- BUSSUM De KRO heef. zes 3.„Bsplo„ de VVD Lang en breed Amerikaanse films aangekocht, welke Werd er gediscussieerd over de 15.000 m de jaren 1935- 40 grote successen woningen. die de VVD in de vrije sec- KRO vertoont zes befaamde films Elke stad een verkeersprobleem, er eigenlijk aan? In de stad is het de volheid, buiten de stad het niet ver wachten van verkeer dikwijls de oor zaak. Wat er al niet gedacht en gedokterd wordt aan verkeerssitua ties. Ik herinner me uit de tijd, dat de auto nog een strikt zakelijk of hyper luxueus vervoermiddel was een straatweg met leuke huizen Op 24 november komt de dames- gebeurd. Een ontkomt schare in de cantine van het Stadhuis den hem luisteren dorp heeft mag zelf ook Iemand had een zegje zeggen. Nu heeft elke weg gebruiker (en wie is dat niet?) wel een eigen stokpaardje dat met vuur be reden wordt Om zo'n stoeterij in toom en teugel te houden yalt niet mee! En dan één man tegenover zoveel ge- Dat is heel gek. haakseherpe hoek Ieder ogenblik voelt zich meestal niet zo erg op stonden twee gemotoriseerde wegge- gemak. En dat terwijl hij het bruikers neus aan neus. Wat er op die veel gemakkelijker heeft dan maakt en verteld dat er zulke interes sante lezingen werden gehouden. Dus betaalde zij haar contributie en ging naar de eerste de beste vergadering. Het was een vergadering met een broodje. U kent dat wel. Hollandse koffietafel met croquet en vleesschaal- 'n man tjes. krentenbol toe en de spreker op zijn onder het gerinkir.k van koffiekopjes. waren. De films worden het scherm gebracht: op woensdag 10 november de eerste. Zij zullen alle op Ned. 2 te zien zijn. Begonnen wordt met „Fury" van Frits Lang; verder ziet men „San Francisco" met Clark Gable en Spen cer Tracy, „Boys Town" met Spencer Tracy, „The Citadel" van Cronin en „The Great Waltz" (een Straussfilm). De oudste speelfilm uit de serie in „Treasure island" uit 1935, gemaakt naar de beroemde roman „Schatei- land" van Robert L. Stevenson, met Wallace Beery en Jacky Cooper in de hoofdrollen. tor wil laten bouwen, %e dan aftrek kende van de door minister Bogaers geplande woningwetwoningen. De heer Joekes verdedigde de VVD- mening van „doorstroming naar duur dere woningen van degenen die nu ir feite te goedkoop wonen". Er kwamei via het bezuinigingsplan nog een hele boel cijfers en miljoenen op tafel ei ten slotte moest de heer Joekes nog zeggen hoe hij een reële beperking van de studieduur aan de universiteiten eigenlijk ziet. Maar dat kon hij niet hoewel zijn leus bleef: „Waar is, is een weg. In andere landen kan het ook korter'' vanavonc Nederland I: NTS: 19.00 Nieuw (tort 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Fr PARA: 19.35 Mickey Rooney Sho' 0.20 Uitzenc V.f RA f "20 je Plm. 22.45 NTS-Joui derland II: NTS: 20.00 Journaal. NORV -ÏORV: 21.4' iny ln lol! ar buiténlui. 1 (us'mogeif. 22*05 Dankdag ^dagsluiting. VtS: 12 10-22 15 Journaal. België: Nederlands progr. Kan. 2 en 10: ■■9 00 n.m. Zandmannetje 19.05 Bruiloftsge- Bruiken in India. 19.30 Sportmagazine 19 55 ■be weerman. 20 00 TV-nws. 20.25 Ontdek een 21.15 De_ eerste wereldoorlog: 21.40 22.10 TV-n morgen HILVERSUM I 402 m. AVRO: 7.00 Nieuws. 10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte grammo- bonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: - LOO Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonmuziek >ré.2S De groentenman). 8.45 Morgenwijding. 155 Klassieke grammofoonmuziek 9 00 Ope- Bmuziek fgn. 9.35 Waterstanden. 9.40 Top- |its van toen voor mensen van nu (gr) 10 00 foor de kleuters. 10 10 Arbeidsvitaminen (Om 11.00 Nieuws) 12.00 Dansorkest en olistcn. 12 27 Mededelingen t b v. land- linbouw. 12 30 Licht instrumentaal en- ie en vocaal trio. 13.00 Nieuws. 13.10 idlojournaal en beursberichten. 13 30 Lichte ';estmuziek. 13 55 Huishoudelijke zaken, latje. 14.10 Volksliedje- J- J— Draadomroep vanavond booss Rex Gild Paul Chamber (Strauss) Orcht argent. Sel. „Vik' Hoppe, Willy Haf (Pedrelli: Zoraioa Laur Mencia Betsabé Se villa 1 Chirigotas de Ca. Makin' whoopee (Do 1) Jimmy Smith, Quentin Warren Bailey. Mack the Knife (Weill) id. blame me (McHughi Gene Harris 1 Simpkins, Bill Dowdy. Robbins' nes HILVERSUM Jan Felderhof heeft altijd graag een „echte" opera willen schrijven met het nodige bel cante in aria's, en ensembles vol ly riek en dramatiek, maar zonder al te grote onwaarschijnlijkheden. Toen hij vijftig werd, vervulde de NCRV deze hartewens door hem de opdracht tot het componeren van een opera te geven. Dat is nu al acht jaar geleden gebeurd, en woensdagavond 10 no vember van 8 tot 10 uur zendt de NCRV deze opera „Vliegvuur" uit. Jan Felderhof en de schrijver-regis seur Ab van Eyk hebben er al iets verteld, zodat het volgen van dit nio Nederlandse muziekdramatische i heel wat gemakkelijker zal worden. Ab van Eyk vond de hoofdgedachte voor zijn libretto in de Hongaarse op stand en dit gegeven werkte hij zo uit dat de geschetste situatie onder bepaal de voorwaarden in elk land kan Deze situatie betreft een land, met grote algemene welvaart, waarin het kiezersvolk uit gemakzucht geen zin heeft zich met de zaken te bemoeien. „Brood en spelen" zijn er voor ieder in overvloed. Daarvoor zorgt de kaste van regeerders (de specialisten», 'die alle macht in handen hebben. Maar dit re gime wil het volk ook een nieuwe ideologie geven en het sticht kader- scholen om de nieuwe leer te onder wijzen. I w H W'tiWbffifJ'ilS.'iYIfl'ifwH'fH Alt. bari rne lie 5.05 Dar piar Nie HILVERSUM II, 298 m. KRO: 7 00 Nieuw ----- - end Woord. 7.15 Lichte gramm (7.30-7.32 Nieuws). 7.55 Overw ieuws. 8.10 Conciliejournaal. 8 mofoonmuziek (verv.). 8.45 Vo w. 9.40 Lichte orkestmuziek gr). 10 00 Aubade: gevariee ziekprogramma. 11.00 Voor de zieke PRO: 1145 Noordzeefestival 1965: Piar... verk en bas: lichte muziek. 12 10 Leen het land. gesprek 12.27 Mededelingen land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12 401 13.15 Klassieke gram- ïziek. 13.45 Voc Lichte orkest IRU/VARA: 9.00 Niei NCRV: '40 en '50 (gr 1.02 Top Talent Tijd (gr). lm. 13 00 Nieuws. 13.02 IV plerlei (gri 13.30 Gevariee 18.40 Voor de 12.30 Aktualltei- luzikaal VARA- rd grammofoon- iws. 14 02 Langs mble. 17.25 Aktualiteiten MORGEN nederland 1. KRO: 14.30-15.05 Voor de NTS: 15.15-15 45 Teleac Texticlcur- VANAVOND TE ZIEN NED. 1 VARA 8.55 uur quiz Tel uit je winst. 9.30 uur tv-rechtbank: nu de krijgsraad die oordeelt over een schild wacht die buiten zijn boekje ging. NTS-journaal in de pauze. De uitzending duurt tot Tl,.uur. Ned. 2 NCRV 8.01 uur robben-kijken op eilanden in de Beringzee. 8.20 uur aflevering van de Amerikaanse marine-strip: Mazelen. 8.45 uur in de rubriek „Wijzer worden gaat het over de sleepboot kapitein van vroeger en nu. 9.15 uur Hootenanny in Oudewater, opnamen uit de feestweek in september. 9.40 uur een programma voor mensen die naar de stembus mogen. VANAVOND TE HOREN Hilversum I VARA 8.05 uur is er weer muzikale trammelant in Loeren aan de Hor. 9.10 uur speelt het tango-rumba orkest van Malando. 9.35 uur nabespreking over de documentaire serie honderd jaar so cialisme. 10.50 uur muziekrevue met nieuws van het podium. Hilversum II NCRV 8 uur uitzending van een dankstond voor gewas en arbeid uit de Oude Kerk in Veenendaal. Voorganger dr. C. Graafland. 9.15 uur studio-uitvoering van het Magnificat van Carl Ph. E. Bach. 10.40 uur amusementsmuziek. 11.15 uur Kees van Zwol presenteert nieuwe platen. hoek afgescholden ledereen bemoeide zich er mee Ingenieuze waarschuwingssignalen werden bedacht. Tenslotte besloot de gemeenteraad na een middag en een avond in sigaren- en pijpenrook ver gaderd te hebben, dat er een ver- keersspiegel zou komen. Drie dagen na de plaatsing lag de spiegel zelf in diggelen. Tenslotte heeft men twee huizen afgebroken om het zicht te verruimen. Dat kon toi er huizen in overvloed Intussen is het allemaal veel inge wikkelder geworden. En nu heeft eer Haagse wethouder de Haagse wen verenigingen. verenigd i Contact, (dat zijn er zeventien) uitge nodigd er eens een avondje aan te wijden. Aan het verkeer. De hele ellende op één hoop gegooid: openbaar vervoer, parkeerruimte, het gebrek aan parkeerruimte, fietsonveiligheden rouw. Alleen al c Ze kw ging het uiterlijk. Het moezig geweest binnen, zag t zal niemand iets kunnen schelen of en van de puurste n of hij een drie- knoops of doublebreasted colbertje 7i.h heeft. Komt een vrouw binnen datzelfde vrouwengezelschap dan het zijn kapsel, japon, sieraden en schoei sel in één oogopslag getaxeerd en bekritiseerd. Maar nog verrassender is de situatie vergadering kom». Die vrouw vindt het heel normaal, ze merkt niets buitengewoons. Hel is nog onlangs lege stoel heel roeze- e binnenkwam, absolute stilte. „Ik ben laat", dacht ze, „Ze gaan zo beginnen." Maar rond de tafel zat een wassen beeldenspel, waarin de ogen leefden en keken.... Men begon te eten. Niemand zei een woord. „Saaie boel", dacht ze en kauwde haar boterham. Eindelijk had de nieuweling toch echt de hulp van haar buurman nodig voor het schaal tje boter. Hij reikte het haar, bloosde, deed of hij haar nu pas zag, stelde zich voor. Het gesprek kwam op gang, het werd gezellig. Pas bij de derde vergadering hebben ze het haar dur ven bekennen: hoe ze geschrokken waren' dan-het verzet tegen de dictatuur, Waar in de hoofdpersoon Erwin wordt be trokken. Hij aanvaardt de volledige con sequenties hiervan, er komt opstand en hij_ kan niet meer aan het „vliegvuur" een van deze kaderscholen begint ontkomen. Met het mislukken van de opstand gaat ook hij ten onder. Zo wil „vliegvuur" een waarschuwende bood schap uitdragen. Jan Felderhof vond in dit libretto vol doende emetionele stof. al moest hij veel schrappen en veranderen. „Het had te veel woorden". Bovendien ging ook hij elke acte weer zorgvuldig met het rode potlood bewerken. Zo ontstond een opera in drie acten en met een totale tijdsduur Op de goede verstaanbaarheid tekst heeft Felderhof scherp gelet, maar de muziek blijft primair, en ook; het orkest vervult een belangrijke taak Waar de emotionele spanning daartoe aanleiding geeft, is de melodie aria-ach- tig uitgebouwd. ..Een opera moet zuig- baar zijn", zegt Felderhof en naar zijn mening kunnen dan de dodecafone en j de seriele technieken niet gebruikt wor-j den. Zijn taal is gematigd modern en past het algemeen gebruikelijke idioom toe. terwijl de instrumentatie helder is. Niemand zal moeilijkheden ondervin den bij het volgen van tekst en muziek, juist door de zorgvuldige en duidelijke articulatie. Leo Driehuys dirigeert de uitvoering, waaraan meewerken: Erna Spoorenberg, Sophia van Santé, Frans Vroons (Erwin). Pieter 'van den Berg, Gé Genemans. Cornells Kalkman. Hans Grimbrere. George Spijkstra. het Groot Omroepkoor on het Omroep-Orkest. De jongens repeteerden stug en ijverig verder, tot Peter op een gegeven ogen blik op zijn horloge keek en uitriep: „O, het is al tien voor zes! Ik moet als tn haas naar huis!" „Ik ook!" zei Josje. „Het is jammer, jongens, maar we moeten echt ophou- „Het kan nu ook wel weer," zei Jan. ,En het is echt goed gegaan. Ik had niet gedacht dat jullie zoveel doorzettingsver mogen zouden hebben. Als we het zo kunnen houden, moeten we echt een leuk groepje kunnen worden. Wat denk jij, Klaas?" ..Absoluut!" knikte die. „Het is mij ook echt meegevallen. Jullie hebben wel een aardige stem, dat hadden we giste ren al gemerkt, maar als je iets bereiken wilt, heb je aan een aardige stem alleen niets. Nee. we zij echt op de goede weg, geloof ik." Josje bloosde bijna van voldoening en hij nam zich voor om als-Jan en Klaas dat verlangden, hetzelfde liedje desnoods zestig keer achter elkaar te zingen! Met zijn gitaar onder zijn arm stapte hij trots naast Peter op huis af. „Nu zouden wij ook nog een beetje moeten kunnen spelen, hè?" verzuchtte Peter. „Maar ja, dat komt ook nog wel. Tot ziens, Jos. Ik ga hier rechtsaf!" Josje liep haastig door naar huis. Zijn vader deed open. „Wel, wel," lachte meneer Joppers. „Daar komt geloof ik een echte muzikant aan! Hoe is het gegaan, maistro" Best," grinnnikte Josje. „Heel goed zelfs. E11 ik heb zo'n mooie gitaar, vader! Een echte Spiffel! Kom maar eens kij» ken!" Josje holde half struikelend de kamer in. waar hij zijn gitaar uit het foedraal nam en trots aan zijn ouders en aan Jesje liet zien. ..Dat is niet mis!" sprak meneer Jop pers. „Ik vraag me af wat Barend en Berend daar nog voor gegeven hebben. Heeft Berend niet gezegd wat hij kosten moest?" „Dat kwam wel in orde, zei hij," ant- rdde Josje. „Hij zou wel een regeling met n 31 Dit zou zeker het laatste jaar worden van hun beproevingen. Daarop kon gerust gegeten en gedronken worden. Oom Chris en tante Christina moesten mee proeven, mee bewon deren. mee beamen dat alles goed was en hoop vol Ze drukten talloze dankbare handen klopten bemoedigend op oude gebogen ruggen en blikten, zelf aangedaan, in betraande ogen. Het werd een zegetocht, de beloning voor al hun ge zwoeg. maandenlange spanning en vermoeienis; het schonk hun de kracht blijmoedig verder te gaan op het pad. dat enkel maar smaller kon worden en gevaarlijker. Want van terugkeer kon nooit sprake zijn. ze beseften het beiden: voor deze op drift geraakte mensen waren zij de enige bakens op zee. In elke hut rook het beklemmend naar over- warm dennegroen en kaarsevet. Het leek werke lijk „kerstvrede", want ook de Duitsers vierden hun Weihnachten en vergaten op hun hoede te zijn. Voor het moment viel er geen schot en ook in de lucht was het rustig. Alleen in de hut van de jongelui ging het wat rumoeriger toe. Daar stonden ze nog maar net met twee benen binnen de poorten van het leven; weemoed was hun vreemd, omdat ze niets achter zich hadden en naar ze meenden enkel het grote avontuur voor de boeg, het avontuur waarvan de Amerikaan wist mee te praten. Hij zou hun wel DOOR H. H. VAN N1JNATTEN DOFFEGNIES eens leren hoe er in Amerika Kerstmis gevierd werd! Niet alleen dat flauwe dennegroen, hulst, armetierige kaarsen en kerstliederen. Een beetje kleurigheid hoorde erbij: rood en geel, wit en blauw, stars en stripes en zo; papieren snippers en guirlandes. Hij zat in zijn geliefde houding de benen gekruist boven up de tafel tussen etensresten en rommel en ontlokte afgrijselijke geluiden aan een^ kam, die hij met vloeipapier omwonden had en met zijn lippen bespeelde. De koude rillingen liepen je daarbij over de rug, maar de jongelui schenen het prachtig te vinden. Ze zongen er de woorden bij, die ze na veel herhalingen uit zijn gegalm hadden opgevangen. De hut zag blauw van de rook en het was er om te stikken zo warm. Toen oom Chris en tante Christina er binnengin gen. hielden ze hun oren dicht en wilden maar het liefst zo gauw mogelijk rechtsomkeert maken, maar er hielp geen moederen aan, ook hier moes ten ze aanzillen en blijken van genegenheid en dankbaarheid aanvaarden. De grote Amerikaan hield niet op voor hij oorti Chris een paar sigaret ten van zijn karige voorraad had opgedrongen en tante Christina bod niet het hart om het stuk kauwgom, dat hij haar vereerde, weg te moffelen; ze moest haar kaken lam kauwen tegen wil en dank. De cakes en de taaitaai waren al lang op en de koffie, die een van de jongens op een noodka- cheltje brouwde, hield het midden tussen modder en afwaswater. Zo nu en dan verhief oom Chris waarschuwend zijn stem als het lawaai verder dreigde te dragen dan de wanden der hut, maar het hielp niet veel. Toen kwam Bonsma binnen; hij torste een enor me pot met huzarensla, die hij op de fiets hele maal door de bossen hierheen gesleept had. Op zijn geel rimpelig gezicht lag een grijns van grote voldoening. Later zat hij daar tussen de jongelui of hij zich volkomen op zijn gemak voelde. Zelfs de kammenmuziek scheen hem niet te deren. Hij zong tot grote verbazing van de Amerikaan de allernieuwste jazzliedje.s mee met een zachte, niet onwelluidende stem. De kam zweeg. Aller aan dacht trok zich samen om Bonsma. Amerika ruim de het veld. (Wordt vervolgd) 10: 14 05-15 10: Schooltele\ [W] CITROENBRANDEWIJN FOCKINK UITKOMST

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11