mi „Geen muziek 1 Het geheime dorp Westduits kijkgeld niet omhoog fOmroepen helpen Z.D.F. uit de schulden Echter onder voorwaarden 9 (!0 0per- 11 WOENSDAG 27 OKTOBER 1965 ITHÉRG0LV£N£THERG01V£N.|THESG01V£N-£THEBG01VEM HfRGOlVEN-rrHERGOLVEN-PHERGOlVEN-ETHERGOLVEN- en MÜNCHEN Het kijkgeld 5 mark per maand (aange- ld met 2 mark luistergeld) zal orlopig in de Bondsrepubliek !t worden verhoogd, zo hebben premiers van de elf deelstaten een conferentie in de Beierse ofdstad gehouden, besloten. Pas nneer kleurentelevisie zal wor- n ingevoerd (mogelijk 1967) zou situatie opnieuw moeten wor- a bekeken, maar dan zou die lurentelevisie eerst zo algemeen rbreid moeten zijn, dat men niet kans loopt dat de grote massa art-witkijkers voor de hoge in teringen van de kleuren-tv oet opdraaien, waardoor zij be deeld zouden worden tegenover einige kleuren-kijkers die zich n toestel dat vermoedelijk 2500 ark gaat kosten, kunnen aan- haffen. In de premiersconferentie werd daar- i gezegd dat men op z'n vroegst in 72 aan een geringe verhoging van (Van onze correspondent in Bonn) ommentaar Jk mis de muziek vanavond", zei de bewoonster van Huize Juliana See 'Gouda en wat deze vitale 99-jarige uprak, zal ongetwijfeld de gedachte ju geweest van alle aanwezigen, be rden in en van buiten het tehuis rt enige familieleden, die in de uhtige recreatiezaal zaten tijdens NCRV-televisieprogramma „Een e tien". Wie zich had verheugd op gezellige avond kwam bedrogen it; het programma was op een klein sje van Jan van Hillo met een be de dame en een boeket voor een i-getrouwd witharig paar (bewoners liet Huisna, strikt documentair uitsluitend gericht op informatie de kijkers. Er werd teveel vast- '©nd' huilden aan de aard van de docu mentaire van verleden jaar, zodat er •ld nieuws aan de uitzending viel beleven. Bovendien konden de gas- i in de zaal niet verstaan wat er het podium werd gezegd en t\j- ns een geijkte ondervraging langs de ijeit ontstond er levendig rumoer van -aten met elkaar, aangezien men toch QBNfuits hoorde. beslist niet overbodig 2yn, Witteer de nog volgende vijf pro- ramma's uit bejaardentehuizen een eetje werden opgefleurd. Nu liet men iet by een muzikale entree" (op een T tukje film) en die zouden dc samen- tillers dan meteen kunnen herzien: Mt een mislukt liedje was dat! Haar verwachting gezellig en ori gineel was de hieraan voorafgaande nieuw p quiz onder leiding van Leo Schmidt. Intussen vertoonde de VARA een ffln haar top-jubileumprogramma's op N'derland 1: een feesteliike uitzending "li de Amsterdamse Stadsschouwburg, bilaewoond door het bestuur en een I troot aantal gasten, die echter de 'mme zaal lang niet konden vullen, zaaen hoe minister mr. Vrolijk met i«rtelijfe waarderende woorden voor de sneciale gesubsidieerdeuitgave "en Hepe.rmans' vollediae toneelwer ken de drie delen, waarin het boek is wrsehenen, aanbood aan mevrouw A. Hvitrmans-Jurgens, weduwe van de "utetir die een fyn dankwoord so rak. Daarna ook nan Amsterdams hurpe- m»ester mr. G. van Hall, die eveneens "n naar lovende woorden uitte, nadat eurig voor de microfoon had ge ile Nederlandse Comedie gaf ver- '■aloens sublieme voorstellingen van Wsvertnan.s' toneelstukken „De Meid" *n ..Brand in de ionae Jan". In het laatste vierde Julien Schoeni">rts triomfen in de befaamde zeven rollen. iniiarM? hij ook non de achtste van de brinndier) nakte. Dat betekende uiterst malle verkleedpartijen en gednnnte- tmsisselinaen, die hij schitterend NTS-show voor de Belgen HILVERSUM Zoals de BRT 'Vlaamse omroep) steeds één dag trogramma geeft In de televisiestudio op de Firato, zal de NTS maandag op hur beurt gast zijn op de Antwerpse Radio- en Televisietentoonstelling. De NTS verzorgt daar een groot amuse mentsprogramma, dat in haar opdracht *ordt geproduceerd door de VPRO. Aan deze show werken mee de Down Town Jazz-band onder leiding van Roe- jfit Hueting met de vocaliste Ann van Duren, voorts Edwin Rutten, Boudewijn «e Groot. Shir'ey, Tony Bass. Johnny Lion. Andy Star met de Beatgroup The Stripes en The Spotlights. Frans de Kok jorgt met een «root orkest voor de bege leiding. Merel Laseur en Wim lbo fungeren in Presentatie en conference. Daar in Antwerpen zijn de repetities eerder dan de PTT had verwacht. Daar. om is de kijkpot aardig dik en verbaas de het de overheid, dat de omroepen om erse. Hessische, West- en Noordciuitse) niet aan willen worden herinnerd dat zij het financieel Klaarspelen, zelf een derde (regionaal) programma uit te zenden of voor te bereiden, worden hun financiële ,appeltjes-voor-de.-dorst" niet gering- ge schat. Zo raamt men het bezit van de WDR op 350 miljoen mark. De Wcstduitse om roep vult 25 pet. van het ARD-avondpro- gramma, maar krijgt 32,1 pet. van de kijkgeld zou moeten gaan denken. Ver der besloot de conferentie, dat het „eerste tv-programma" (door de om roepen van de deelstaten gezamenlijk verzorgd) het tweede (van ZDF) fi nancieel zal helpen, d.w.z. dat de om roepen dus meer geld zullen gaan af staan voor ZDF, dat zwaar in de finan ciële perikelen zit. De ARD (samenwerkingsorgaan van de omroepen) zal met ingang van 1 ja nuari 1966 gedurende vijf jaar de rente betalen voor een krediet van 100 miljoen mark. dat het ZDF op de vrije kapitaal markt zal opnemen. Het ZDF is altijd krap gehouden. Het ntvangt 30 procent van de kijkgelden en het feit dat Majnzer programma's ge durende lange tijd niet in de gehele Bondsrepubliek konden worden ontvan- Jen, maakte ZDF niet interessant voor e grote firma's die tv-reclame maken Bovendien: het ZDF geeft té royaal geld uit voor zijn produkties. Een der voorwaarden, welke ARD heeft gesteld bij het nieuwe financiële aanbod, is daarom ook, dat ZDF zuiniger aan gaat doen. Hiervoor is al een spaar- plan opgezet, dat ongetwijfeld consequen ties zal hebben voor het teveel aan em ployés en de opgeschroefde salarissen van destijds bij de andere omroepen gekochte" mensen, Ook moet het zelf meer gaan produceren, in olaats van dure opdrachten aan filmmaat schappijen te geven. Over 11 miljoen totale som der kijkgelden welke dus 70 pet. van het geheel bedraagt en aan de ARD wordt uitgekeerd. De NDR staat er anders voor: deze verzorgt 20 pet. van het avondprogramma en ontvangt 20.4 pet. van de ARD-kijkgtldcn. Reclametijd Uitbreiding van de reclametijd op de televisie is op het ogenblik niet in discus sie. Zulk een plan zou bovendien stuiten op felle tegenstand van de gezamenlijke uitgevers van dagbladen en tijdschriften, die nog steeds hopen, ook iets van de tv-reclamewinsten te krijgen en er op zitten te spinzen, dat ZDF failliet zal gaan en zij dan die omroep kunnen over- Wil men echter het ZDF financieel saneren, dan zal een herverdeling van de kijkgelden nodig zijn: de formule 30-70 gaat niet meer op. nu het ZDF in de gehele Bondsrepubliek is te zien. even veel reclamezerdtijd beschikbaar mag stellen als de ARD <20 minuten per dag) en evenveel zendtijd zal moeten vullen, wanneer het in januari ook op zaterdag en zondagmiddag gaat uitzenden. Vanavond tv-portret van Coen Moulijn BUSSUM Rotterdammers en an dere Fcijenoordvereerders moeten vanavond om 7.35 uur beslist aan het televisietoestel zitten en Ned. 1 heb ben ingeschakeld. De VPRO zendt dan een portret van Coen Moulijn uit. De camera's hebben deze befaamde Feijenoorder onder meer gevolgd tij dens de training voor en gedurende de wedstrijd tegen Real Madrid in sep tember te Rotterdam gespeeld. Herman Kuiphof heeft een vrij lang gesprek met hem en ook met Frank Wels, voormalig rechtsbuiten van het Nederlands elftal. Jan Linssen. vroe ger linksbuiten van Feijenoord en de heren J. Schut en C. Heijnen, de „ont dekkers" van Coen Moulijn. en voorts komen aan het woord Willie Kment, trainer van Feijenoord en Frits Flinke- vleugel van D.W.S. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP VAN 18—20 UUR Legende op. 17, Wler.iawsky, Nathan Mil- i solist: klassieke er. moderne muziek; 2.15 Waarom zijn de mensen er zwart?, lezing. 21.30 Orkestengala <gr.>: 22.00 Sport in "t kort; 22.10 Grammo- foonmuzlek of mededelingen: 22.15 Avondo verdenking; 22.30 Nieuws. 22 40 Klassieke kamermuziek (gr 22.50 Rondom het kind: pedagogische etherleercang; 23.20 Oude ka mermuziek en liederen (opn.); 23 55-24.00 Hilversum II. 298 nr. VARA: 18.00 Nieuws: 18.15 Actualiteiten: 18.20 Uitzending van het Gereformeerd Politiek Verbond: Overheid en openbare zeden. Spreker: ds. K. Drost. 2e voorzitter van het G.P V 18.30 Vara-' orkest en zangsolisten: 19 00 Voor de k ren: 19.19 Leve de jubilaris!, kinderfeest t.g.v. 40-jarig bestaan van de VARA; 20.00 Meuws; 20.05 Promenade-orkest en radio, koor; 20.45 Socialistisch commentaar: 21.00 Voor de huisvrouw; 21.45 In dc duisternis [der tijden, documentaire over honderd socialisme cn cuituur (E); 22.15 Ik loop hel land: licht programma; 22.30 Nie 22.40 Actualiteiten: 22.50 Jubileum Jaz; leert: 23.35 Stereo: Strijkkwartet (opn.): demo muziek; 23,35-24.00 Nieuws. Brick Bradford Uit de Haagse hof geplukt. Ned. I NTS: 19.00 Nws in het kort; 19.01 KI. Vaak; 19.05 Franse les; VPRO: 19.35 Sportpro gramma: NTS: 20.00 Journaal en weerover- zicht: VPRO: 20.20 Franse chansons; 20.55 Handfiguren, letterkundig programma; 21.25 Ruimte voor miljoenen, documentaire i Nederland II. NTS: 21.00 Nieuws in het kort; AVRO: 20.01 Voorpagina, selectie uit actualiteitenprogrammavan de Franse Te levisie; 20.30 Hoe verte! ik het mijn ouders, film (voor volwassenen): NTS: 22,10 Sterren kijken; 22.20-22.25 Journaal. Er zijn toch heel bijzondere families. Denk maar aan de Habsburgers met hun kaak en het Bourbonse profiel. Gisteren een familie ontdekt, waar de neus het 'm doet. Niet het uiterlijk van de neus. maar het geheimzinnig inwendig bouwsel, waar de reuk zetelt. Ruiken is een gave net als muzikaliteit. Je ruikt het of je hoort het. of er gebeurt niks met je. In de familie Guerlain is nu al 137 jaar lang een neus. die het doet. Het ruiken, het snuiven, het geurlijk proe ven. Het begon met Pierre Frangois Pascal Guerlain. die in de Rue dc Rivoli reukwaters van eigen vinding en getoetst door eigen neus ging ver kopen. Keizer Napoleon III gaf hem de opdracht voor keizerin Eugenie een „eau de toilette impériale" te ontwer pen. Een oorkonde getuigt nog van het succes van dit keizerlijk luchtje. Tot zijn vreugde kreeg Pierre Francois Pascal twee zoons, waarvan Gabriel de neus had. En Gabriel kreeg ook weer twee zoons en een van die twee weer twee en ziet. ook de achterklein zoon Marcel (1909) had weer de neus. Maar het was de andere achterklein zoon Jean Jacques, die de erfgenaam van de neus als zoon kreeg. Jean-Paul (1937). Oom Marcel en neef Jean-Paul wer ken nu samen. Helemaal alleen in een kelder van de fabriek in Courbevoie. Voor het overige zijn ze gescheiden. Nooit samen in een auto. nooit samen in een vliegtuig. Een andere neef Philippe (1928) heeft zonder neus. ruikende neus dan, toch een functie. Hij is de econoom van de familie en heeft dus wel weer een neus voor bepaalde zaken. Gisteren was hy in het Haagse hotel Des Indes om een bijzonder heuge lijke gebeurtenis te vieren. Daar werd Maar de graaf Óver twee dagen vertrekt hij. zen in Frankrijk wijnbergen en de oogst schien nog in Frankrijk vin de Mesland qui donne ïd voorgesteld. En hoe serieus dit was bleek wel uit de aanwezigheid van de man-die- er-niet-meer-is. De Graaf de Crouy de Chanel. Een week geleden nam hij als ambassadeur van Frankrijk in Den Haag afscheid en volgens de diploma tieke regels bestaat een ambassadeur alleen tussen de aanbieding van zijn geloofsbrieven aan H.M. de Koningin en het even plechtig afscheidsbezoek grafelijke Franse ambassade, maar in Brussel. Intussen liep ik bescheidelijk snui vend rond om het nieuwe parfum te ontdekken. Daarbij een kapitale fout makend. Ik besnoof de dames, maar het 125ste parfum bleek een mannen- parfum te zijn: Habit Rouge. Kruidig als een vertrouwd tweedjasje, stoer als de schouder die troost biedt, fris als de zingende bader. Laatste puzzle waarom Habit Rouge? Geen man draagt, dachten we in onze eenvoud, een rood kleed. Fout, er zijn wel dege lijk mannen met rode laken jassen. Het zijn de leden van een exclusieve ruiter-jachtclub in Frankrijk. Wat je al niet leren kunt op zo'n avondje! Igaotic/ Niet zo'n fijn film-onderwerp BUSSUM Wie vanavond een paar VPRO-uitzendingen op Ned. 1 zou willen overslaan om op Ned. 2 de door de AVRO gepresenteerde speelfilm „Hoe ver tel ik het mijn ouders?" te gaan zien, zij er attent op, dat deze film niet zo'n fijn onderwerp behandelt. De film is gemaakt naar het toneelstuk „Anniversary Waltz" van Joseph Fields en Jerome Chodorov. Zeer bekwame ac teurs, onder leiding van regisseur David Miller garanderen wel een filmisch goed stuk werk, maai de inhoud zal zeker niet iedereen bevallen. Het gaat namelijk om allerlei verwar ringen en conflicten, ontstaan door het feil dat Chris en Alice Walters (David Niven en Mitzi Gaynor) hun 13-jarig hu welijksfeest vieren, terwijl zij in feite al 14 jaar getrouwd zijn. De oplossing van da problemen is niet altijd even fijn noch geestig gevonden. De film is niet geschikt voor jeugdige Symphonie Orkest taulfo Die Schönbrunner, Lanner, Orkest Weenst Stnalsopera o.l.v. Anton Paulik. Sel. Das Dreimaderlhaus, Schubert. Herta Talmar. Karl Terkal. Kurt Preger. Kieth Engen, Erni Esieler, Rudi Kreuzberger, Grete Arneitz. Weens Omroeporkest o.l.v. Max Schönherr. Funiculi Funloula, arr. Schreiter. Berlijns Kom i Luci as. Charlie Mingus. Ted Curson, Jimi..„ nepper, Yusef Lateef Eric Dolphy, Joe srrell. Booker Ervin. Roland Hanna, Paul ley. Danny Richmond .Lorraine Cousins. c::.1 N:g9tsn.ire, Ming.»- id Ceor"J" Televisie morsen WF CITROENBRANDEWIJN FOCKINK Hilversum I 402 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Meditatie. T.15 Lich- imofoonmuziek (7.30—7.32 Nieuws), radio. 10.00 Au- 16.00 Radio FiUiar- uek. 17.00 Five o'clock praatje. 17.10 Licht Hilversum II 298 ni. AVRO: 7.00' Nieuws. 7.10 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Lichte gramciofoonmuzick. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonrnuziek. (Om 8.25 De groenteman). 8.45 Morgenwijding; 8.55 Gram- 12.00 Stereo: Metropole 12 27 Mer' ingor zangsolisten. 13.00 Nieuws. 13.10 Actualitei ten. 13.30 Licht orkest. 13.55 Huishoudelijke zaken, praatje voor de vrouw. 14.10 Ontvangst in Gooiland, gevarieerd program ma. 15.20 Symfonie-orkest van Radio Bero- munster en solist (opn.): moderne muziek. 15.40 Fagot, piano en ciavecimbel: oude mu- ziek. 16.00 Nieuws. 16.02 De geschiedenis van een boek. literair klankbeeld. 16.30 Stereo: Viool en piano: klassieke muziek. 17.00 Voor de jeugd. Hilversum III (F. M. -kanalen) NRL' VARA9 Ou S'onwv 9 02 Vlotte start. Uchte grammofoonrnuziek itf" sementsmuziek arleerd licht muziekpro- 13.00 Nieuwz. 13 02 Top Talent Tijd: tophits p' B o tins iogtepunten uit de musi- (gr). 16.00 Nieuws. 18.02 Populai- grainmofoonmuzicK. 16 :;n Keuze iek uit 1925—1965. 17.0 10 „O. wat enig, Jos!" riep Jesje uit. ..Kunnen er ook meisjes meedoen met die Jolige Joppers?" „Nee, dat gaat natuurlijk niet," ant woordde Josje. „Onze groep is al com pleet. hè? Peter en Klaas en Jan en ik. U had ons moeten horen, moeder! Morgen na schooltijd gaan we repeteren. Maar nu ga ik eerst even naar Barend en Berend. Ik moet een gitaar zien te krij gen, weet u. Ik zie me er al mee staan!" En Josje deed net alsof hij een gitaar vasthield en druk bezig was er een lied op te spelen. „Jongen, wat ben je opgewonden!" riep zijn moeder uit. ..Als dat maar goed af loopt. En denk erom: over een half uur gaan we eten. Dus blijft niet al te lang bij Barend en Berend hangen." „Nee, moeder," beloofde Josje en hij haastte zich weer naar buiten, naar zijn beide vrienden. Barend en Berend waren nog een beetje in hun pakhuis aan het rommelen en ze vonden het prettig om Josje te zien. „Zo, wat voert jou hier heen. Jos?" informeerde Berend. „Je ziet er go verhit uit! Wat is er aan de Josje vertelde over de oprichting van De Jolige Joppers cn Barend en Berend luisterden lachend toe. „Wel, wel," grinnikte Berend, „dan zul len we jullie binnenkort zeker ook op de televisie zien." Welnee," riep Josje haastig. „We zijn nog niet écht goed! We moeten nog pas beginnen! En wat we daarvoor nodig hebben, dat Is: twee gitaren. Zouden jul lie daar niet aan kunnen komen?" „Nu, dat lijkt me niet onmogelijk." antwoordde Barend. „Wat zeg jij ervan, Berend? Dat moet heel goed mogelijk zijn." sprak Barend ..Waar hebben jullie het over?" riep Josje ongeduldig uit. „Wie zijn dat?" „Een paar opkopers die wij kennen," antwoordde Barend. „Die het meer in het fijne werk zoeken, weet je wel. Daar kunnen we wel bij terecht Senmoet overdag doorlopend toegankelijk voor het publiek en 's avonds volgt dan de uitzending via de BRT. In Nederland zal Se show (via bandopname) op nader vast te stellen datum op het scherm ko- VANAVOND TE ZIEN Nederland 1 VPRO 8.20 uur Merel Laseur presenteert een show met de Franse zanger Gilbert Bécaud. 8.55 uur een programma over Brederode. 9.25 uur documentaire „Ruimte voor miljoenen", een beeld van de toekomst van Nederland. 9.55 uur tv-spel van Otto Dijk „De verlosser'. Nederland 2 AVRO 8.01 uur een serie actualiteiten van de Franse televisie. 8,30 uur speelfilm „Hoe vertel ik het mijn ouders?" (Niet voor jeugdige kijkers geschikt). 10.10 uur sterren-kijken met Gerton van Wageningen: de trucs van de maan. VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 NCRV 8.15 uur het Omroeporkest voert werken van Beethoven en Hinde- mith uit (stereofonisch). 9.15 uur voortzetting van de causerieën over tropisch Afrika. 9.30 uur amusements-plaatjes 10.50 uur pedagogische etherleergang. 11.20 uur Muziekkring De Nederlandse Cantorij voert werken uit van 16de-eeuwse kapelmeesters. Hiluerstim II VARA 8.05 uur muziek van het Promenade-orkest. 9.00 uur feestelijk platenprogramma van Teddy Scholten: als de (jubileum-)was droogt. 9.45 uur laatste documentaire over honderd jaar socialisme. 10.50 uur jubileum-jazz-coneert. 25 „Deze nacht waak ik bij hem," zei Christina kalm en Chris, die haar aanzag, had niet de moed om het haar te verbieden. s Toen allen weg waren, boog ze zich over de gewonde heen, die er zo ontstellend wit en verval len uitzag in zijn bewusteloosheid; een smal jon gensgezicht onder een bos donker haar. Lang zat ze stil te peinzen en staarde naar het kleine lamp je. dat de kamer maar schamel verlichtte. Mijn God. hoe hebt gij in zo'n korte tijd mijn leven in andere banen geleid. Geef mij nu ook de kracht cn de moed om voort te gaan! In het bed bewoog de gewonde zich en toen zij over hem heen boog, sloeg hij een paar dwalende verwarde ogen op. die moeilijk een rustplek von den in haar gezicht. „Tante Christina," fluisterden zijn zwakke lip pen. „Ik sterf!" Haar rustige ogen hielden hem vast, haar stem was kalm en van vastbaradenheid vervuld, toch vol gevoel. „Als God het wil, sterf je niet, je zult beter worden." En terwijl zijn blik zich losmaakte en terugzonk in bewusteloosheid, bleef daar toch een vleugje van een tevreden glimlach om zijn mond, alsof hij haar woorden meenam als een reddingboei, die hem te allen tijde omhoog vermocht te trekken uit de duistere weerstandloze poel, waarin hij nu weer ten onder ging. Op een morgen dicht voor Kerstmis kwam oom Chris Bonsma tegen in het dorp. Ze hadden elkaar in een hele poos niet gezien en de begroeting was H. H. VAX NIJNATTEN— DOFFEGNIES gr boodschap afgegeven had. Sinds enige tijd zaten er ook enkele dorpelingen en notabelen in het komplot. De bestellingen werden zo groot en de financiën vroegen zo dringend om versterking, dat het niet anders kon. Het kamp lag gelukkig zo'n eind uit de buurt van het dorp, dat nieuwsgierigen er heel wat tijd voor over moesten hebben alleen al om in de bossen te komen en daar liep elk spoor vanzelf dood op het oude hoofdkwartier bij de houtvesterij, waar ze zich meesterlijk van de domme hielden. En om op eigen gelegenheid de uitgestrektheid van onafzienbare dennebossen af te gaan zoeken, was vrijwel onbegonnen werk. Ook de enkele ingewijden waren zwijgzaam. Bonsma begroette oom Chris met een stevige druk van zijn kleine welverzorgde hand, op zijn gezicht een brede grijns, de blauwe ogen in rim pels verknepen. Zijn stem schalde over de gehele lengte van de dorpsstraat, waar gelukkig weinig mensen liepen. „Ha, oom Chris, daar heb ik u dan eindelijk te pakken! Ik ben al in het kamp geweest en bij heintje in de hut, maar niemand wist me te vertel len waar ik u vinden kon." „Nou", zei oom Chris droog, „dat is anders nogal gemakkelijk! U weet toch wel waar ik woon? En als ik er niet ben, is mijn vrouw er toch wel om u te woord te staan?" Bonsma wuifde het verwijt weg met zijn hand. „Ik stoor u niet graag in uw welverdiende rust, ik weet hoe druk u het hebt!.... Apropos, ik heb een nieuwe gast voor u. een paar nachten geleden uit een brandend vliegtuig gesprongen. Hij zit op een boerderij bij mij in de buurt, maar daar kan hij niet blijven en ik kan hem ook niet herbergen, de Duitsers stropen de hele omgeving af om hem te vinden. Kunt u Joep vanmiddag even sturen om die knaap over te brengen naar het Geheime Dorp? Ik heb toch ook nog wat met hem te regelen." Oom Chris zei: „Zullen we niet liever een eindje oplopen? Dit lijken me geen zaken om in de dorpsstraat te behandelen. Bovendien heb ik op het ogenblik helemaal geen plaats in het kamp, we zitten stik vol!" (Wordt vervolgd) CITROENBRANDEWIJN FOCKINK

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11