WILSON DOET LAATSTE POGING IN RHODESIË Duitsers moeten „klein" blijven Verrassende verklaring alles goed i en[ wel' PvdA-jongeren: huwelijk niet in Amsterdam Alle linkse groepen voor Mitterand MANON begint eerste confereiitiecyclus Beroofde man lag uren bewusteloos op straat MAANDAG 25 OKTOBER 1965 luropa TN Brussel werd vandaag een be langrijke conferentie gehouden, die grote invloed kan hebben op het verloop van de crisis in de Europese gemeenschappen. De ministerraad van de EEG be sprak vandaag plannen om uit de impasse te geraken, die al sedert 1 juli bestaat. In wezen was het een bijeenkomst van de vijf partners van Frankrijk. Dit land is nog altijd niet bereid, aan het werk van de gemeenschap deel te nemen. Voor deze vijf partners kwam het erop aan, op het gebied van de fi nanciering van het landbouwbeleid een eensluidende visie tegenover Frankrijk te produceren. Het was aan het begin van de con ferentie de vraag, of dit laatste zou gebeuren, omdat enkele landen er wellicht de voorkeur aan geven, aan hun eigen belangen voorrang te verlenen. Voorts zou getracht worden, het ge sprek met Frankrijk weer op gang te brengen, al dan niet in het kader van de EEG. Het plan-Spaak wil een speciale bijeenkomst van de ministerraad van de EEG, buiten aanwezigheid van de door De Gaulle verfoeide EEG-commissie. In het verdrag van Rome staat ner gens, dat de commissie alle verga deringen van de raad moet bij wonen. Er zijn echter aanwijzingen, dat zelfs de Fransen niets voelen voor een dergelijke oplossing. Zij zouden overigens het resultaat van de Franse presidentsverkiezingen wil len afwachten. Een probleem was vandaag ook het feit, dat de regering van kanselier Erhard nog niet was beëdigd. De Westduitse delegatie had nog niet SALISBURY Premier Harold Wilson van Engeland is gisteren vergezeld van zijn minister voor gemenebestzaken Bottomly, in Rhodesië aangekomen om voor het laatst te pogen Ian Smith ervan te weerhouden dat deze de eenzijdige onafhankelijkheid van zijn land grondwet voorziet in X Oi "J voornaamste I70n IQ Tl ^TYllT M iedereen die een bijdrage kan leveren C4AA i-Clll lil tot een oplossing van het probleem. Rhodesië. „De eindbeslissing ligt toch bij Engeland," aldus Wilson. De Britse premier zei geen plannen te hebben om een radiorede te richten tot de bevolking van Rhodesië. Zijn 'oornaamste doel is te spreken met uitroept. Een dag voor Wilsons komst deed premier Smith een verrassende verklaring. Hij zei, dat bij zijn besprekingen met Wilson er niet gesproken zal worden over de unilaterale onafhankelijkheids verklaring. „Het kernpunt van het gesprek zal zijn, onafhankelijkheid door onder handelingen op basis van de grondwet 1961," aldus premier Smith. Deze voldoende vrijheid van handelen. Aangenomen wordt, dat Erhard op nieuw zal voorstellen, een topcon ferentie van de zes regeringsleiders bijeen te roepen. Nederland is geen voorstander van zulk een gesprek. Wel voelt Nederland iets voor het plan-Spaak, mits de raad niet zal spreken over problemen, die de commissie aangaan. Den Haag wenst niet aan de Franse wensen tegemoet te komen, als het verdrag van Rome geweld wordt aangedaan. van het blanke minderheidsbewind,1 vertrek niet met het idee een beroep en het is dit punt dat het voornaam-|te doen op de bevolking van Rhode- stc struikelblok is gebleken in de sjë. ik beschouw dit niet als een „De Britse regering is reeds lang op de hoogte van het feit dat wij niet bereid zijn verder te gaan dan de grondslagen van de grondwet 1961 voor onze onafhankelijkheid. Dit is openlijk meegedeeld op de onlangs gehouden besprekingen en ik ben ervan overtuigd, dat Wilson dit ook zeer goed beseft,' zo zei hij. Aanvaardbaar Premier Wilson zei hierover niets toen hij vlak voor zijn vertrek naar Rhodesië de journalisten te woord stond. Hij zei wel dat de drie grote politieke partijen in Engeland het erover eens zijn, dat een basis voor onafhankelijkheid aanvaardbaar moet zijn voor de gehele bevolking van Protest van moeders J^EN groep verontwaardigde '-J moeders heeft in Nice een smalle en drukke straat afgezet. De moeders gingen tot deze ak- tie over nadat een jongen van veertien jaar in deze straat was doodgereden. De ouders eisen nu op korte termijn doeltreffende maatregelen om te voorkomen, dat nog meer kinderen het leven zullen verliezen. De EEG-crisis Luns: houding bepalen jegens Frankrijk DEN HAAG Minister Luns van buitenlandse zaken meent, dat als de Fransen, zoals te verwachten, van daag niet zullen verschijnen op de bij eenkomst van de ministerraad van de EEG te Brussel, de vijf andere EEG-partners het zo spoedig mogelijk eens moeten worden over de vraag stukken waarover op 30 juni, toen de Fransen zich aan de werkzaamheden van de EEG-ministerraad onttrokken, nog geen overeenstemming bestond. Ook zou dan moeten worden bezien welke houding de vijf jegens Frank rijk moeten aannemen. De bijeen komst in Brussel is niet alleen niet doelloos, maar is volgens de minister beslist noodzakelijk. Luns zei dit gister avond tijdens een door de Duitse tele visie uitgezonden vraaggesprek. De Nederlandse bewindsman geloof de niet in een bijeenkomst van de ministerraad zonder de Europese com missie. Mocht tot een dergelijke bijeen komst worden besloten, dan zal daar niet kunnen worden gesproken over vraagstukken die beslist niet zonder de commissie kunnen worden behan deld, aldus Luns, die daarbij onder meer dacht aan het probleem van de landbouwfinanciering. Antivoordkerk Op 16 oktobe. jl. schreef een uwer verslaggevers in de krant: „Vandaag is het precies een jaar geleden dat de actieweek met de voltooiing van de Antwoordkerk in Hoogvliet haar hoogtepunt bereikte". Inderdaad een geweldige actie is gevoerd en het hoogtepunt was dat Hoogvliet een kerk cadeau kreeg Machtig gedaan. Ik ben er daarna noe verscheidene malen geweest en heb me hogelijk verwonderd geen bouwactiviteiten meer te zien. Alles staat er nog net zo als het op die gedenkwaardige dag is achtergelaten. Moet dat nu werkelijk op die manier? Welke kerkelijke autoriteiten zijn hieraan debet? Ik snap er niets van en vind in dat verband de juichtoon van de verslag gever wat merkwaardig Den Haag P van Buuren (Zoals wU hebben gemeld zijn on verwachte technische moeilijkheden vooral in verband met de grondge- steldhcid ter plaatse er dc oorzaak ven dat de afhouw nog niet kon geschieden. Echter kan gezegd wor den dat de bouwactiviteiten er toch binnenkort weer zullen zijn. Overi gens heeft het bedehuis er tot nu toe bepaald niet voor niets geslaan: er worden periodiek oecumenische dien sten in gehouden. Red) Bekering In een verslag over de intrede van een predikant las ik dal de dominee speciaal met betrekking tot de kinde ren de oproep tot bekering liet klin ken. Dat is ook juist, want het Doopformulier van 1125 zegt...in zon den ontvanger, en geboren en alzo liggende onder de toorn Gods....Echter vind ik dit min of meer in tegen spraak met het dankgebed uit dit Doopformulier dat o.m. zegt...wij dan ken U dat Gij ons er onze kinderen tot Uwe kinderen aangenomen hebt en ons dit met dé doop bezegelt. Ik vraag mij daarom af of het niet beter zou zijn in een geheel nieuw formu lier een en ander zodanig te wijzigen dat die (althans m.i.) tegenstelling er niet meer uit spreekt. Den Haag W. van Straten Soestdijkis een prachtige plaats AMERSFOORT De voorzitter van de Federatie van jongeren groepen van de Partij van de Ar beid, drs. J. Koopman, heeft za terdag in Amersfoort als zijn me ning uitgesproken dat het huwe lijk van prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg niet in Amsterdam behoort te worden vol. trokken. De heer Koopman had de indruk dat de keuze van de gemeente waar het huwelijk wordt voltrokken ook voor de leden van de Tweede Kamer een volkomen verrassing was geko men. „Ik vraag mij zelfs af, in hoever re het kabinet hierover heeft meege sproken." De FJG-voorzitter kwam tot twee conclusies: het contact hof-kabi- net-Kamer laat nog te wensen over. „Kennelijk heeft men geen lering willen of kunnen trekken uit de er varingen met het huwelijk van prin ses Irene." In de tweede plaats de onbegrijpelijke naïviteit en gebrek aan tact tegenover Amsterdam, het Amsterdam van de verdwenen hon derdduizend Joden en de Dokwer ker. „Het is een goed Nederlands gebruik, dat de bruid uit het ouder lijk huis trouwt, zo deden haar moe der en haar grootmoeder. Soestdijk is een prachtige plaats om te trou wen", aldus de heer Koopman, wiens woorden zo nu en dan enige hilariteit verwekten. Aan het slot van de bijeenkomst werd een motie aangenomen waarin onbeha gen werd geuit over de algehele gang van zaken bij net voorgenomen huwelijk van de Kroonprinses. „Gezien de oi1 doende wijze waarop de heer Amsberg zich in de laatste twintig jaar heeft gedistantieerd van het fascisme als sterk bezwarende factor voor een goed beeld ter vervulling van de functie van prins gemaal" betreuien de PvdA-jonge- ren het dat de Kroonprinses niet in het eerste stadium van haar relatie met de heer von Amsberg heeft ingezien dat zij met haar keuze een niet te verwaarlozen groep van de Nederlandse bevolking zou kwetsen en aldus het parlement voor een schier onmogelijke keuze zou plaatsen. Van redelijk overleg en rustig beraad tussen het hof, kabinet en volksvertegen woordiging is geen sprake geweest", zo staat in de motie te lezen. De OAS-conferentie Afrikanen gaan vrijheidsstrijd intensiveren ACCRA Op de OAS-topconferen- tie in de Ghanese hoofdstad is zater dag besloten alle nationalistische bewe gingen in Afrika te bundelen met het doel de vrijheidsstrijd te intensive ren. Dit besluit tot de vorming van een „commissie van vrijheidsstrijders", werd genomen tijdens een bijeen komst van 15 nationalistische Afri kaanse groeperingen. De afgevaardigden zijn voorts tot de eensluidende conclusie gekomen, dat de op 5 november in Algiers te hou den topconferentie moet worden uitge steld tot een later tijdstip in verband met de onrust in Zuidoost-Azië. Dit betekent een overwinning van commu nistisch China, dat achter de schermen alles in het werk heeft gesteld om zoveel mogelijk Afrikaanse landen er van te overtuigen niet aan de tweede Bandoeng-conferentie in Algiers deel te nemen. Mijn ingestort in België: 4 doden BRUSSEL In de mijn Sainte Mar guerite te Peronnes-Lez-Binche bij de zuid-Belgische industriestad Bergen zijn zaterdag vier mijnwerkers als ge volg van een instorting om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde op 872 meter diepte bij boorwerkzaamheden. Twaalf mijnwerkers zijn met meer of minder ernstige vergiftigingsver schijnselen naar een ziekenhuis ver voerd. Door de instorting was gas vrij gekomen. Zwerver bekent moord oo twee Duitse kinderen KEULEN Een 33-jarige zwerver heeft gisteren bekend de sinds 12 okto ber vermiste elfjarige meisjes Wal- traud Schiffer en U'sula Paleit uit Gleuel, een dorp bii Keulen, met een bijl te hebben vermoord. Hij pleegde zijn daad in een tuinhuisje op een stuk grond van zijn ouders, die daar het afgelopen weekeinde de verminkte lijkjes van de twee kinderen ontdek ten. De moordenaar, die al tien veroorde lingen had ondergaan waaronder drie wegens zedendelicten, hield een dag boek bij. Hij noteerde daarin: ..Wij schrijven de dertiende oktober. Afgelo pen nacht werd ik de moordenaar van twee meisjes. Ik zit nu op een bank aan de oever van de Rijn en verwon der mij over mezelf, over mijn rust na een dergelijke daad. Ik wil nog even ran mijn vrijheid genieten". De man had de meisjes, die van huis waren weggelopen, onderdak in het tuinhuisje van zijn ouders aangebo den. Hij bekende op weg daarheen al het plan te hebben gemaakt zich aan de kinderen te vergrijpen en hen te vermoorden. In het tuinhuis ging hij de meisjes met een mes en vervolgens met een bijl te lijf. In zijn dagboek vermeldde de moordenaar dat hij de volgende dagen nog driemaal bij zijn slachtoffers terugkeerde. „Alles is ver gankelijk, ook levenslang", zo luidde een van zijn dagboeknotities. En tegen De Gaulle... PARIJS De Franse radicaal-so cialistische partij heeft zaterdag tij dens haar congres in Lyon besloten de kandidatuur van Francois Mitterand voor de presidentsverkiezingen steunen. Mitterand heeft hierdoor de steun van alle linkse groeperingen. De socialisten en communisten hadden hem onder meer al hun steun toege zegd. Hoge VS-ambtenaar gedegradeerd WASHINGTON - Een Amerikaanse kolonel die een belangrijke functie be kleedde op het State Department, is overgeplaatst naar een „huishoudelijke dienst," nadat hij vrijdag in Washington naakt achter het stuur van een gepar keerde auto was aangetroffen met een geladen pistool en een halflege fles vermout naast zich op de voorbank. In het handschoenenvakje van de auto werd nog een pistool gevonden. De man, de 50- jarige Charles Cumings. werd gearres teerd wegens verboden wapenbezit. Hij zei, dat hij de pistolen voor schietoefe ningen wilde gebruiken, maar kon niet verklaren waarom hij geen kleren aan Kolonel Cumings was voor zijn overplaatsing lid van de Amerikaanse adviesraad vbor buitenlandse zaken, de hoogste instantie van het State Depart ment voor politieke planvorming. Hij had als zodanig Inzage in geheime stuk ken. Oost-Duitsland wil in de VN BERLIJN Oost-Duitsland heeft zocht lid te worden van de V.N. In telegram aan het secretariaat-generaal van de V.N. ter gelegenheid van de 20ste verjaardag van de organisatie zegt pre mier Ulbricht: De democratische repu bliek Duitsland heeft door zijn politiek van vrede en door bet eerbiedigen van het handvest van de Verenigde Naties bewezen dat zij reeds lang het recht heeft verkregen zich kandidaat te stellen voor het volledige lidmaatschap van de Ver. Naties." Ulbrichr spreekt versaliteit v Mars ging niet door Linconton (VS) lopen lang zaam op een groep demonstran ten in. Zij hebben opdracht ge- kreaen de protestmars te ver hinderen, omdat de autoriteiten bang zijn voor vechtpartijen tus sen de strijders voor rassenge- lijkheid en de segregationisten. Met veel tact slaagde de politie er in de mars niet door te laten Kloof Rusland en China wijder? MOSKOU In de leuzen voor de herdenking van de novemberrevolutie, welke zaterdag door de Russische com munistische partij zijn bekend ge maakt, wordt voor het eerst niet meer gesproken van „de eeuwige en onver woestbare vriendschap" met China en Albanië, zo merken waarnemers in Moskou op. Voor wat China betreft, luidt de leu ze: „Leve de band tussen de grote volkeren van de Sowjetunie en China in hun strijd tegen het imperialisme en het kolonialisme en voor het socia lisme, de vrede en de nationale onaf hankelijkheid". Vroeger werd steeds gezegd: „Leve de eeuwige en onver woestbare vriendschap". De waarne mers menen dat het besluit dit uit de leuze weg te laten blijkbaar op hoog politiek niveau was genomen. De weg lating van de tot nog toe gebruikelijke woorden zouden volgens hen slechts de inluiding van een nieuwe fase in de ideologische strijd betekenen kunnen. De Prawda publiceerde vandaag de lijst met 112 leuzen ter gelegenheid van de aanstaande herdenking van de revolutie. KKK-lid vrij King gaat marsen organiseren naar gerechtshoven PARIJS Ngerleider Martin Lu ther King heeft zijn Europese reis af gebroken om in de VS massabetogin gen te organiseren met het doel de moord op mensen, die strijden voor gelijke burgerrechten, tot een federale misdaad te maken. King, die pas van de VU in Amster dam een eredoctoraat heeft gekregen, zei dit gisteren op een persconferentie in de Franse hoofdstad. Hij kwam tot dit besluit nadat hij had vernomen, dat Collie Leroy Wil- kins, een lid van de Ku Klux Klan, door een blanke jury is vrijgesproken van moord op mevrouw Viola Liuzzo, een blanke actieviste voor gelijke bur gerrechten. King zei, dat hij naar het district Lowndes (Alabama) zal gaan De Gaulle openhartig: NEW YORK Duitsland moet voorgoed in een toestand van on derworpenheid blijven. Het mag nooit invloed uitoefenen op Euro pese besluiten. Het mag ook geen stem hebben in de militaire stra tegie van Europa. Duitsland bad nooit een eigen leger mogen heb ben. Waarom willen de Duitsers een leger? Als zij worden aan gevallen, zal ik met mijn Force de frappe hun land verdedigen. De Russen weten, dat ik Moskou kan vernietigen. Deze woorden heeft het Amerikaanse weekblad Newsweek opgetekend uit de mond van generaal De Gaulle. Hij om daar deel te nemen aan een „mars naar het gerechtsgebouw" want „in de gerechtshoven zelf moesten recht en rechtvaardigheid een realiteit wor den". Hij zei niet verwonderd te heb ben opgekeken toen hij hoorde dat Wilkins was vrijgesproken. „Het staats jury-systeem was immers zo op gezet dat zelfs leden van de KKK lid van deze jury's konden worden", aldus de negerleider. Managersopleiding nu noodzaak Zelfstandige ondernemer moet imen (Van een onzer verslaggevers) ARNHEM Als de echtgenote van een directeur ener middelgrote onder neming in Nederland in het notitie boekje van haar man de aantekening vindt: 2 november, Manon, Noord- wijk", behoeft zij zich echt niet ge schokt te gevoelen. Deze aantekening wil alleen zeggen, dat haar man deelneemt aan de op 2 november in Noordwijk beginnende conferentiecyclus van de Stichting MA- NON, de managersopleiding in Neder- Deze cyclus is de eerste van deze stich ting, die deze zomer is opgericht bestaat uit veertig voordrachten conferentiedagen, verdeeld over drie maanden. De Stichting MANON stelt zich voor, drie maal per jaar een dergelijke cyclus te houden. De eerste telt 22 deelne- Vanmiddag is in Royal te Arnhem de ze jonge stichting voor de eerste maal in de openbaarheid getreden. Zij is opge richt door de Ned. Aannemers- en Pa troonsbond, de Contactgroep van werkge vers in de metaalindustrie en de BO- VAG, die de garagebedrijven en automo bielbedrijven verenigt. Drs. W. Bos, bestuursgedelegeerde van de Contactgroep van werkgevers in de metaalindustrie te Rotterdam, prof. dr. Ch. Mertens de Wilmars, hoogleraar te W een. &on£e hij I De hertog van Wind sor, een naaste familie lid van het Britse vorsten huis, heeft zaterdag het Newyorkse ziekenhuis verlaten waar hij de afge lopen week werd behan deld wegens een scheur tje in het netvlies van het rechteroog. I Koning Boudewijn en koningin Fabiola van Bel gië hebben zaterdag op hun rondreis door Zuid-Amerika het Mexi caanse schiereiland Yuca tan aangedaan. Zij arri veerden in het stadje Merida waar zij anderhal ve dag verbleven om de oude ruïnes (overblijfse len van de Majacultuur) te bezichtigen. Het vor stenpaar vertrok daarna naar Chili voor een staat- siebezoek van enkele da gen. I De heer Jager uit Maarssen, die brillen inza melt voor ontwikkelings landen, is zeer ingeno men met zijn actie. Bril len en nog eens brillen 6tromen de woning van de heer Jager binnen: o.a. monocles, face-a- main, vergrootglazen, brillen van grootvader, zonnebrillen maar in hoofdzaak keurig gedra gen brillen bijna di rect voor gebruik gereed, In totaal nu bijna 8000 stuks. Daarnaast sorteer de mevrouw Jager de los se brilleglazen, waarbij het respectabele aantal van 15.000 stuks Is be reikt. „Wij zijn volkomen overrompeld en bijzonder verrast door de spontani teit", aldus het commen taar van de organisator van de actie. I De Israëlische restaura teur Abie Nathan, een voormalige luchtmachtpi loot, die nu kandidaat is voor een zetel in de Knes- seth (het parlement) heeft zaterdag meege deeld, dat, als hij op 2 november gekozen wordt, hij met zijn eigen vlieg tuig naar Egypte wil vlie gen om te trachten presi dent Nasser te bewegen tot het openen van vre desbesprekingen met Israël. Leuven en drs. A. C. J. Jonkers, voorzit- ran MANON hebben een uiteenzet ting gehouden over de managersoplei- dine en het belang daarvan. De heer Bos stelde, dat, hoewel de ondernemer is te zien als een voor zijn taak voorbestemd man, hij ongeacht de grootte van zijn onderneming niet zon der eeen „ondernemersvervolmakingop- liding" kan, welke opleiding aandacht dient te besteden aan een synthese tus- :n theorie en praktijk. Aanleg, hoe belangrijk ook. stelt de betrokkene nog niet in staat onder de ingewikkelde en aan snelle veranderin gen onderhevige technologische, economi sche en sociale verhoudingen die onze samenleving kenmerken, de juiste beslis singen te nemen en de activiteiten waar hij leiding moet geven op de juiste manier te richten. Ervaring, aldus drs. Bos, veroudert spoedig in deze tijd van snelle en zelfs versnelde ontwikkeling. Drs. Bos maakte een vergelijking met de situatie op het gebied van managersopleidingen in Bel- ~f'J -n die in Nederland, waar er nu nog verbrokkeling is, die hoog nodig moet worden gebundeld. Prof. Mertens de Wilmars beschreef de gang van zaken in België, welk land in vele opzichten een voorbeeld kan zijn voor Nederland, al zijn er zaken in de zou hebben verklaard, het goed te achten, dat de Duitsers dit eens lezen. De generaal zou de diplomaat, die door Newsweek werd geïnterviewd, hebben aangeraden, een artikel van 29 september in France Soir te lezen. Daarin stond dat Duitsland juridisch nog altijd bezet gebied is en niet vol ledig souverein is. De Gaulle had ge zegd dat dit inderdaad nog zo is. Hij zou hebben geweigerd een ar tikel te onderschrijven waarin op de vorrping van een zuiver Europese NAVO wordt aangedrongen, terwijl de leden ieder voor zich een overeen komst met de Amerikanen zouden kunnen aangaan. Wat de EEG betreft, zou de Gaulle hebben verklaard: „Ik zal nooit een meerderheidsbesluit toestaan. Het veto is onmisbaar". Ten aanzien van de Sowjetunie zou de president aan de diplomaat hebben gezegd dat hij bereid is een bondge nootschap met dat land te sluiten, daaraan toevoegend: „Ik zal slechts instaan voor het Europese deel van de Sowjetunie. Alles wat over de Oeral ligt, zal door de Chinezen wor den opgeëist en ik wil niet dat de Fransen sterven in een oorlog met China voor de Russische bezittingen in Azië. De Gaulle zou de spot hebben ge dreven met het garanderen van de vei ligheid van Europa door Amerika. „Zij kunnen dat gemakkelijk doen aan de andere kant van de Atlantische Oce aan." De NAVO moest worden ver vangen door een reeks bilaterale ver dragen. De Amerikaanse hegemonie in Europa moest verdwijnen. „Ik zal niet rusten zolang de laatste Amerikaanse soldaat niet uit Europa vertrokken is." Op de vraag van de diplomaat wat er zou gebeuren als West-Europa zou worden aangevallen door een land buiten het bereik van de Franse Force de frappe, bijvoorbeeld door China, antwoordde De Gaulle volgens News week: „Dat is een probleem voor een andere generatie" Tijdens de voetbalwedstrijd Hans- weertse Boys II tegen Zeeland Sport IV, die gistermiddag te Hansweert werd ge speeld, werd de 36-jarige speler J. Inde- wisch uit Middelburg na enkele minuten spelen plotseling onweL Een arts consta teerde dat de man aan een hartverlam ming was overleden. Belgische managersopleiding die wij hier niet zonder meer kunnen overnemen. In zijn openingswoord schetste de heer Jonkers de concrete plannen van activi teit van MANON en de kring van poten tiële deelnemers aan de MANON-confe- Het doel van MANON is het opvoeren m de kwaliteit van het ondernemer schap, waarbij het accent ligt op de zelf standige ondernemer, de eigenaar en lei der dus van een middelgroot bedrijf. vooropleiding van de deelnemers is vanzelfsprekend zeer gevarieerd. Men gaat in deze eerste cyclus uit van de mensen, die ten minste vijf jaar direc teur zijn en ook van degenen, die zich thans voorbereiden op een topfunctie in zo'n bedrijf. Op Europaplein (A'dam) gevonden AMSTERDAM De 29-jarige J. J. van Laarhoven uit Maarheze (N.Br.) heeft in de nacht van za terdag op zondag, na door drie mannen van zijn portemonnaie met 175 te zijn beroofd, vier uur bewusteloos op het Europaplein Amsterdam gelegen. Hij is met een hersenschudding opgenomen in het Wilhelminagasthuis. De heer Van Laarhoven had zater dagavond met negen familieleden het hippisch concours „Jumping Amster dam" in de RAI bijgewoond en was tegen het einde in een toilet in ge sprek geraakt met drie hem onbeken de mannen, die van hem te weten kwamen dat hij tenminste honderd gulden op zak had. Na het verlaten van het toilet was hij nog een eindje met hen meegelopen en was toen zijn familieleden gaan zoeken. Deze waren echter nergens meer te vinden. Buiten liep hij de mannen weer te gen het lijf, die aanboden hem met de auto naar Eindhoven te brengen. Hij aanvaardde dit aanbod en nam tussen twee mannen op de achterbank plaats. Daar werd hem gezegd zijn geld maar af te geven. Toen de heer Van Laarho-' ven dit weigerde ontstond een worste ling, waarbij hij vermoedelijk een klap kreeg. Hij werd duizelig en kon zich van wat daarna was gebeurd niets meer herinneren. De man moet tussen half een en een uur uit de wagen zijn gezet. Hij werd pas tegen vijf uur gevonden. Gebleken is dat de beroofde man zijn familieleden door een misverstand was kwijtgeraakt. Men was in twee auto's naar Amsterdam gekomen en bij het vertrek van de RAI dacht men in beide auto's dat hij in de andere auto zat. Uttgevloerd? Bent u gauw vermoeid, ook na de geringste inspanningen? Neem dan Sanatogen IjyPj Het versterkend middel ■to voor jong en oud.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5