Dick van Bommel wacht Nederlandse gemeenten voor „Interland" op "area 8 ÊÊÈk j^ÊÈÊÊ> li m»Er Het geheime dorp Geef de Belgen revanche België kan uitzoeken Brick Bradford Uit de Haagse hol geplukt. VARA gaat laatste jubileumweek in 't&jciccf 1 lesje en iosj® Senmoet MAANDAG 25 OKTOBER 1965 fTHERGOtVEN-ETHERGOlVEN-ETHERGOlVEN-ETHERGOLVEN ITHERGOIVENEIHERGOLVEN-ETHERGOIVEN-ETHERGOIVEN- was ik in Amsterdam. Iemand zomaar op straat herkende me en hield me aan: „Meneer Van Bommel, geef de Belgen revanche in Interland!", zei hij. Dat vond ik geweldig leuk en natuurlijk:we willen niets liever. Ja, de volgende keer komt Assen uit tegen het Belgische Ronse. Dat is nieuws voor je. Maar ik denk aan de vol gende wedstrijden: ik moet nieuwe gemeenten hebben die willen mee doen. Waar blijven ze nou?" Dick van Bommel wrijft nog eens door zijn toch al niet meer ordelijk zittende haren. Hij piekert over het probleem, dat de Nederlandse gemeen ten niet meer zo hard lopen naar de quiz. En waarom niet? „Ja, ik geef toe, dat het vorig jaar (Van onze radio- en tv-redactie) helptn direct tegen brandend maagzuur Eis tot schadevergoeding Maya Bouma: VARA is aansprakelijk HILVERSUM Maya Bouma, de Amsterdamse cabaretière, beschuldigt de VARA van contractbreuk en zal schadevergoeding eisen. Dit in het ver band met de kwestie, dat de VARA haar eerst had geëngageerd voor vast optreden in het programma „Zo is het toevallig ook nog eens een keer" en haar na het verschijnen van een inter view dat een Parool-medewerkster met haar had, zonder meer weer be dankte. Maya zegt, dat de VARA de zaak niet goed heeft onderzocht: het weergegeven gesprek was overtrokken voor zove; haar antwoorden en opmerkingen gaande het programma betrof. Zij zegt geen schuld te hebben daaraan, zij heeft niets^ten nadele van „Zo is het" be- In het interview kwam overduidelijk uit, dat Maya Bouma zeer godsdienstig is (r.k.) en dat zij in geen geval zou willen meewerken aan spotternijen op dit ge bied. Verder liet de publikatie haar een hoogst nerveuze indruk maken vlak vóór de eerste repetitie. Zij zou tijdens het gesprek op weg zijn daarheen. Haar uitla tingen over het programma waren niel afwijzend, meer verward en wat veront rust. Maar de geijkte uitdrukking dat zij het „fijn" vond, ontbrak niet Maya zou de plaats hebben ingenomen van Yoka Beretty, niet in hoofdzaak voor het zingen, maar mede in de presen tatie van het gesproken woord. Te elfder ure heeft de VARA nu Else Hoog, echtge note van Rinus Ferdinandusse en sinds jaren medewerkster aan het Haags Stu denten Cabaret, op die plaats aangesteld. Men heeft haar vrijdagavond dus kun nen horen en zien. Dit is de zoveelste keer, dat naar aan leiding van opgewonden, in dagbladen gepubliceerde interviews moeilijkheden tussen omroepverenigingen en medewer kers ontstaan, al komt het daarbij beslist niet altijd tot een eis tot schadevergoe- Commentaar Prettige uren JViet ten onrechte heeft de NCRV de Haarlemse Tooneel Club in staat ge steld haar bekroonde oovoering van „De kolonie" van Marivaux voor d" camera's te laten zien. Het stuk zelf. zoals alle besnoeide klassieken hier te lang en daar te kort, bergt genoeg sa tire om vrij onderhoudend te zijn. Be langrijker was, dat wij konden kennis maken met een uitstekend voorbeeld vnn amateurtoneel, dat alle sporen van diletantisme is ontgroeid. Misschien ivas men een tikje druk voor de gevoe ligheid van de camera-door gif te, maar dat. hield de levendigheid erin. Wij hebben niets dan lof voor de zorg en artistieke toewijding waarmee acteurs en actrices ontraden. Rolvastheid en losheid van beweging, gepaard aan goed-gevarieerde regie in heel aan trekkelijke décors maakten het geheel tot een prettig televisieuurtje. De NCRV liet weten, dat ook het gezel schap dat de tweede landelijke prijs won zijn opvoering zal laten zien via het scherm en daarvan mag men dus wel beste verwachtingen koesteren. Tweede kennismaking op deze avond i vormde de eerste documentaire van j Kees van Langeraad en Jaap Mole- j naar over Nederlanders in uniform. Gisteravond ging het over „de soldaat door de eeuwen heen". Een enorm on- derwerp, dat Kees van Langeraad op j zijn eigen kundige wijze heelt aange- 1 pakt. Het lange verhaal werd op sma kelijke wijze verteld met juist vol doende ernst en humor, de beeldillu stratie was opvallend rijkelijk en met fragmenten uit films en reportages, oude (dikwijls prachtige) prenten en grappige bewegende tekeningen ge vormd tot een kijkspel dat een lust voor het oog werd. Een stuk iverk, waarin alle mogelijkheden van tele visie perfect werden gebruikt en dat leerzaam was zonder ook maar een ogenblik te vervelen. allemaal wat massaler toeging, toen was het meer een echt volksfeest, zo'n avondje quizen waarvoor iedereen in touw was. Nu moet het iets rustiger en wat meer uitgekiend toegaan, maar het is toch wel een evenement, hoor. Le mensen uit zo'n deelnemende ge meente hebben er altijd geweldig veel plezier in, dat zag je ook weer in Katwijk. (Zelfs het feit dat het met het terugbrengen van de bedden niet zo voortreffelijk is gegaan, wordt nog in de vrolijke spelsfeer opgevat, nie mand is er boos om, 't kpmt wel weer in orde!). Maar je moet een enthousias te burgemeester hebben en andere lei dinggevenden, die zich een hele hoop moeite willen getroosten." „Zitten er niet twee kanten aan het meedoen? Het geeft natuurlijk wel erg veel toestand en het kost veel tijd aan organisatie, maar aan de andere kant is het toch ook een fijne reclame voor de gemeenten, zo eens met alles en alles op het scherm te komen." „Zeker is dat waar. Ja, en nu kan ik vanzelfsprekend wel het land in gaan en gemeenten vragm om mee te wil len doen. Toch vind ik het veel pretti ger als ze zichzelf aanmelden, dan heb je meteen het idee: daar leeft wat! Ja, verleden jaar hebben we het steeds reusachtig getroffen. Trouwens, nu met Katwijk ook en van Assen heb ik beste verwachtingen. Maar de Belgen zijn een sterke teger^artij. Die heb ben jarenlange ervaring in dit spel, je zou ze wel geroutineerd kunnen noe men. En daarom vind ik het fijn, als Nederland goed voor de dag komt. En waar blijven ze nou, die middelgrote Nederlandse gemeenten??" NOG BETER „Is het eerste spel je goed bevallen?" „Ja, maar het kan nog beter. Vergeet niet, dat het vooral technisch een gewel dig werk is. We zijn allemaal erg blij, dat dit zo goed is gegaan. Maar verder gaan we er nog wat aan schaven. We willen er wat meer spanning in brengen, je zult wel zien, hoe. Wat erg leuk is: onze Nederlandse spelleider Dick Pa- schier is in België bijzonder goed ontvan gen. Niemand heeft gemerkt, dat hij zijn televisiedebuut maakte en toen ze dat hoorden, wilden ze 't bijna niet gelo- ..Om nu nog even op dat gebrek aar Nederlandse gemeenten terug te komen: is dat in België geen probleem?" „Nee, blijkbaar niet. Daar zijn zóveel aanmeldingen, dat de BRT gewoon kan kiezen! Op zaterdag 13 november krijren we als tegenstander van Assen dus Ron se. Dat is een gemeente op de grens het taalgebied, met 25 tot 30.000 inwo ners. Heel veel weet ik er verder nog niet van, want ik moet er nog naar toe voor de eerste keer. Wat ik wél heb gehoord is, dat er een buitengewoon sterk verenigingsleven is. Ja. ze zullen daar met man en macht opkomen!" „Of ik het erg vind, dat Katwijk in de eerste ronde heeft verloren? Ach welnee, ze hebben toch best gewerkt! Fr kan eenmaal maar één winnaar zijn en blijven nog kansen genoeg over. om Belgen te verslaan. Bij de BRT en Heist vonden ze de Katwijkers prima tegenstanders. Nee, Heist kreeg het niet cadeau." Zo denkt Dick van Bommel, die de Nederlandse organisatie van „Interland" voor de NCRV in handen heeft, er over. Maar hij wacht op aanmeldingen, dat m. NCRV: 19.00 Nieuws 10 Radiokrant. 19 30 Klas- grammofoonmuziek. 1955 if. praatje. 20.00 Amusementsmu ziek. 20.20 Met het mes in de hand: Strijd tegen het lijden, documentaire. 21.20 Popu lair klassieke muziek (opn.). 21.45 Pianoreci tal (opn): klassieke muziek. 22.15 Avondo verdenking. 22.30 Nieuws. 22.40 Boekbespre king 22.50 Lichte orkestmuziek (opn 23.20 Lichte grammotoonmuzlek. 23.30 Sopraan en piano: moderne liederen. 23.55-24.00 Nieuws. programma. 19.50 Parlementair 20.00 Nieuws. 2T m listen en koor: 21.30 Etherforum. 22.05 Stereo: Instrumentaal ensemble: oude muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 2250 Vergelijkenderwijs, muzi kaal gesprek. 23.25 Jazzmagazine. 23.55-24.00 Nederland I: NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Voor de kleuters: Klaas Vaak. CVK/IKOR/RKK: 19.06 Kenmerk, de veer tiendaagse informatierubriek van de kerken. NTS: 19.35 Magilla Gorilla, film. 20.00 Jour naal en weeroverzicht. 20.20 Uitzending van de Pacifistisch Socialistische Partij: Viet nam: Rijst met Napalm. 20 30 Rivalen zien niet om. film. (Beide keuringen 14 jaar.) SOC: 22.25 Uitzending Socutera. NTS: 22 30-22.35 Journaal Nederland II: NTS: 20.00 Nieuws in het kort. KRO: 20.01 Waauw, gedanste hitparade. 20.25 Galerie, kunstkroniek. NTS: 2155 Bal let. KRO: 2145 On::e man in Washlngto: Keur van programma's (Van onze radio- en tv-redactie) Hilversum De 40-jarige vara staat voor haar laatste week jubileumprogramma's op radio en televisie. Na de le novem ber (de eigenlijke datum van het jubileum) zal zij de reeks bij zondere uitzendingen afsluiten om in goed overleg de eveneens op 1 november 40 jaar bestaande kro aan bod te laten komen. Maar tot die tijd zijn er nog enige evene menten te wachten. Zaterdag is de VARA al begonnen met een bijzonder leuk en door de toneel groep Arena voortreffelijk opgevoerc tv-spel voor kinderen, 's Avonds was er op de buis ter ere van de tieners eer reportage van het optreden van Clif Ri chard in de Valkenburgse Eurohal, eer schouwspel van jewelste, en via de radio er een lang en alleraardigst program- met herinneringen aan 40 jaren uit zendingen, waarin Ome Keesje noch Pe ter Pech, en de familie Doorsnee noch Evert Vermeer met zijn „rode bril" ont braken tussen de oude VARA-mars en nog veel meer half-vergeten ziekjes uit het verleden. Morgenavond biedt de VARA via het scherm een grote Heijermansavond, woensdagavond is er op de radio o.a. een jubileum-jazzconcert en op donderdag avond gaat via Ned. 2 de satirische muzi kale komedie „Oh what a lovely war", een speciaal voor de VARA gefilmde Britse opvoering. Niet zaterdag, maar vrijdagavond - 10.30 uur gaat Mies Bouwman „even na- platen" in jubileumsfeer en zaterdag is dat het grote evenement: om 4 uur geven radio en tv beide een samenvatting van het jubileumcongres, dat juist in Utrecht gehouden met 2500 deelnemers, gevolgd door een uur „Veertig jaren liedjes", be sluit van dat congres in rechtstreekse uitzending. Non stop gaan radio en tv dan door met feestuitzendingen. Op het scherm onder meer „een tv-programma1 zoals de VARA dat in 1925 zou hebben uitgezonden", en via de luidspreker een groot muzikaal schakelprogramma met VARA-successen. II gelegenheid werk van Ton de Leeuw uit te zenden en maandag 1 november, de echte feest dag, begint met een speciaal programma Uitgeslapen, dat Henk van Stipriaan 's morgens tussen 7.30 en 9.35 uur presen teert in het Amsterdamse Parkhotel, waar de VARA werd opgericht. Men hoort vele oude bekenden in dit program ma, o.a. de eerste radio-omroepster van de VARA Meta Hegeraat, de kok P. J. Kers en Willem van Capellen (Ome Kees je). De VARA-televisie maakt er opna men voor een feestjournaal, dat vonds wordt vertoond. De tv biedt die avond verder een her haling van het spel „De Jantjes" radio krijgt een schakelprogramma, in gelukwensen van politieke figuren uit het buitenland worden uitgesproken. I Snuif en wrijf Uw verkoudheid van neue, keel of borst weg met VANAVOND TE ZIEN Nederland 1 NfS i niet om", met Nederland 2 KRO 8.01 uur gedanste Hitparade Waauw. 8.25 uur kunstrubriek met o.a. iets over de Nulgroep i damse concertzaal. 9.25 uur balletprogramma. 9.45 uur nieuws uit Washington. Hilversum I NCRV VANAVOND TE HOREN 8.00 uur muziek door Pi Scheffer en zijn O.K. Wobblers e.a. 8.20 uur 2e aflevering van de documentaire „Strijd tegen het lijden". Daarna klassieke muziek, avondoverdenking en ontspan* ningsmuziek. 11.30 uur recital van Franse muziek door de sopraan Denise Monteil en de pianist Marinus Flipse. Hilversum II VARA 8.05 uur wijsjes uit de opera „De dochter van Madame Angot". 9.10 uur liedjes van cveral. 9.30 uur Etherforum. 11.25 uur jazzmagazine. Teletaalles: 9 45 Zoeklicht NCRV). 22.15 De eerste iet Christendom. De basiliek. allen. 22.45 Nws. 2 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Meditatie. 7.15 Lichte grammof oonmuziek (7.30—7J2 Nieuws). 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonmuziek (8.30852 Nieuws). 8.40 Voor de huisvrouw. 9 35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Au bade: gevarieerd muziekprogramma. 10.50 Lichtbaken, lezing. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichto grammofoonmuziek. 1150 Volaan dedelingen t.b.v. land- en :uws. 12.40 Aktualltelten ziek. 12.50 Lichte gramm waterverontreini- natlonale zaak. door Ir. K. C. 13.45 Muziek kent geen grenzen: licht ziekprogramma. 14.45 Zie, ik maak alles nieuw. Godsdienstig programma. 15 00 Bij Cascade te gastlicht muziekprogramma. 1050 Onderweg: Gebedsdienst. (16.00 Voor de zieken). 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Voor de padvinders. 17.50 Overheidsvoorlichting: Ere-Doctoraat voor Premier E. Jonckheer. Spreker: Henk Dennert. 18.00 Orkest, koor en solisten: internationale volksliederen. 18.20 Uitzending van de Partij van de d. Een 14-daags Radiomaga- -. .rofoon gebracht door Theo Eerdmans en Jaap Brand, onder redaktie van Gabri de Wagt. 18 30 Radio Volks-Uni- versiteit: Bestrijding -«-«J IbfstraA lversum II. 298 m. AVRO: 7.00 Nieuws. Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte grammo foonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 0 00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonmuziek (Om 8.25 De groenteman). 8.45 Morgenwij ding. 8.55 Een boek voor het geestelijk le- boekbespreking. 9.00 Palet, programma de zieken. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Lichte grammofoonmuziek. (11.00 Nieuws). 13.00 Ritmisch ensemble en zangsolisten. 12 27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoorlichting: Uitzending voor do landbouw. 12.40 Licht instrumentaal en semble en zangsollste. 13 00 Nieuws. 13.10 Actualiteiten. 13 30 't Muzikantenuur: I. Klas sieke en semi-klassleke muziek. II. Pianoreci tal: moderne muziek. III. Instrumentaal en semble: klassieke muziek. 14.40 Schoolradio. 15 00 Voor de vrouw 15.40 Zang en piano: uws. 16.02 Musette-or- r—HPPHMIde jeugd. 17.15 New York calling, praatje. 17.20 Lichte grammo- 10.02 Drie in de lische begeleiding (gr). 12.30 De Tp Tien m deze week (gr). 13.00 Nieuws. 13.02 Klan- en van eigen bodem (gr). 13.30 Notenpara- e: gevarieerd muziekprogramma (gr). 14.00 [leuws. 1-1.02 Zing. zing zing: lichte vokale luziekjes (gr). 15.00 Nieuws. 15.02 Muziek bij de thee: lichte grammofoonmuziek speci- (gr). 17.30—18.00 Promenade orkest: Televisie morgen Nederland I NOT/NTS: 10.45—11.35 School- Nederlands progr. kan. 2 en 10: ternationale broederschap en i lega-van-over-grenzen vindt wel een luisterend oor en e woordende stem Dat de juiste klant was omdat je nergens beter Meneren slaapt dan op vergaderingen. ttwiucj-.«e- otvaii v. uitnodi- noemden namen en zeiden dat ik wel- De journalistiek leidt tot alles, ging kwam om in Düsseldorf deel te kom was. Een minuut later de vage Maar te goed herinner ik me de vol- __.i Nederlands-Duits jour- spanning bij de deur zoals altijd nalistengesprek was dus niet zo neer een „hoge' binnenkomt vreemd. Onderwerp: de verhouding groep plechtigheid naderde. Een hand- heeft gebeld. die me een: Oost-West en de crisis in Europa, kus zweefde bij het voorstellen in de ver verleden was toebedeeld. de Königsallee zit ten ook. Best leuk, wat praten en eens horen hoe ze er daar over denken. Dus was ik argeloos en ook erg vroeg Düssel- dorfwaarts gegaan Twee minuten voor de afgesproken tijd bracht de taxi me bij het gebouw van het af spraakje. Een massief geval, waar het parlement van het land Nordrhein- Westfalen zijn zetel heeft. Nog steeds was er in mijn argeloze ziel Televisie- debuut Wegwezen, dachc ik nog. c. --M geen ontkomen meer geen argwaan. De Tweede Kamer televisiecamera snorde. Ik zag in een de vrij volle garderobe kon me niet wakker schudden. In zo'n parlements- gebouw krioelt zoveel dooreen. In plaats wilden oeiren haast gaf ik mijn mantel af, vergat zoals gewoonlijk, kijken en ging mi aangewezen statige trappen op. Er was ergens stemmengeroes het front van de zaal, waar in keurige bankjes w. spiegel te de vertegenwoordigers van land- en ging met haastige spoed de luchtmacht naast Biltere ervaring leert een journalist nooit an^st te tonen laat staan weg te lopen. Dus zaten we er en praatten. De een zei wijze, de ander domme dingen. Mijn neus kriebelde, maar ik durfde niet te wrijven, het televisie oog vangt immers luist de gekke din- g De tijd draaide, de televisie draai- er de, de zaal draaide voor mijn ogen. Een Op eens d°°f<len de lichten, het was voorbij. Iedereen keek tevreden. Ik ook Waarom niet? Geen mens hier in het westen zal miin ongewild tv. debuut gezien hebben en de sigaret na die kwellende twee uren smaakte verruk kelijk. BBmarine-officier dienst zaten te doen JonRï gezichten w was enceu» mcu..u«.«c^o ook, kennelijk gestuurd uit de middel een vriendelijke juffrouw loodste me bare scholen, wat dames met opvallen- 1felle blikken, zoals ie daarheen. de hoeden i 8. Jan liep naar een kast en haalde daaruit zijn gitaar te voorschijn. Jos- je en Peter keken elkaar zenuwachtig aan. Nu moesten ze hier eensklaps iroefzingen! Dat was wel eng hoor! ..laar ja. Jan had gelijk: je kon geen groep oprichten met vier schorre kraai- i! „Wat zingen we?" informeerde Peter. „Heb jij een bepaald nummer op het >g, Jan?" „Laten we „De kat is van huis" maar nemen," lachte Jan. „Dat hebben we vanmiddag allemaal gehoord." Hij tokkelde even een paar akkoorden op zijn gitaar en zei dan: „Nu speel Ik eerst een klein voorspel en als ik knik, beginnen jullie." O, wat waren Josje en Peter nerveus. Josje voelde dat zijn voorhoofd en hals helemaal klam waren. Maar veel tijd nog na te denken kreeg hij niet. want daar zette Jan het nummer al in. Een paar akkoorden en hij knikte heftig. Jos je en Peter zetten in, nog we' niet precies tegelijk, maar toen ze eenmaal een paar regels gezongen hadden ging het al veel beter. Ze kwamen er zelfs helemaal in en zwaaiden geestdriftig met hun armen, om het ritme van het lied te onderstrepen. het bed, uit: „Dat klonk helemaal niet gek, zeg! Het klonk zelfs bijzonder leuk! Ze heb ben allebei een heel aardige stem, Jan! Net wat we nodig hebbent" Josje en Peter zwollen van trots. „Ja, het viel mij ook tachtig procent mee," knikte Jan. „Om de waarheid te zeggen had ik er niet zo erg veel ver trouwen in, jongens. Maar jullie hebben een heel behoorlijke stem. Ik geloof dat we met ons vieren best een aardig groep je zouden kunnen vormen. We moeten eerst keihard repeteren natuurlijk. En jullie zouden eigenlijk ook een gitaar moeten hebben. Al kunnen jullie er r 23 „Ik i eet iemand, die me aan geperste houtwol platen kan heipen, dan hebben we zo'n hut in een ommzientje klaar," was Chris' enige antwoord. Crhstina zuchtte, half bezorgd, half geërgerd. Ze wist, dat er aan hem toch niets te verzetten viel. Ze vroeg: „Kom, zullen we dan maar gaan?" Maar op dat moment kwam Heintje haastig de trap afgeroffeld. Zijn kleren zagen eruit alsof hij over de bosgrond gekropen had en zijn haar was één verwarde massa. Hij zuchtte van opluchting, toen hij oom Chris en tante Christina zag zitten. „Gelukkig dat ik u nog tref." Hij plofte naast oom Christ op de bank neer. „Het is niet veel fraais wat ik u vertellen moet, of hebt u het al gehoord? De knokploeg heeft hier een paar nachten geslapen om een overval voor te bereiden op een distributiekantoor in de buurt. Vanmorgen in alle vroegte zijn ze erop uit getrok ken. Alles was fijn voor elkaar, de bewakers wa ren in het komplot, ze stonden braaf met hun handen in de lucht, maar op een of andere manier is er toch iets van uitgelekt of verraden. De Duit sers waren het iets te laat, maar er is toch nog geschoten en een van de jongens is geraakt. De anderen wisten hem nog mee te slepen en nu ligt hij hier een eind vandaan zwaargewond in het bos. Willem, de ondergrondse dokter, is bij hem, h. h. van nijnatten— doffegnies maar hij zegt, dat er van vervoer naar het zieken huis voorlopig geen sprake kan zijn. Hij mag zo rap niet vervoerd worden en toch moet hij daar weg. De Duitsers zijn woedend, ze razen als gek ken overal in de buurt rond." Oom Chris was opgestaan. Zoals zijn gewoonte was, stond hij een ogenblik doodstil na te denken, de lippen vast gesloten, de nietsziende ogen ge richt op het grijze lichtvierkant, dat via de trap binnenviel tot op de vertrapte dennenaalden, die de vloer bedekten. kom met dat ding hierheen, waarschuw Frank en Bert en laat ze ook hierheen komen, maar wees voorzichtig, bij de overweg wordt gepost. Ik ga met jou de weg verkennen door het bos om te zien hoe we zo vlug mogelijk de gewonde naar het Geheime Dorp kunnen transporteren. Het zal wel niet kunnen voor schemerdonker en ik vrees, dat we er uren over zullen doen." „Als hij maar niet voor die tijd dood is," zei Heintje somber, „en hoe moet het met die voorra den?" Hij wees op de pakken in de hoek. „Wie brengi die weg? Ze zitten er ginder om te sprin gen." „Dat doe ik," zei Christina eenvoudig, „en ik zal meteen ruimte maken voor de gewonde." Ze was opeens heel zenuwachtig, stond op en ging naar Heintje toe, duwde hem naar de uitgang, fluisterde dringend en wat hees: „Toe nou, Heintje, ga nu. ik heb geen rust voor ik die arme stakker veilig geborgen weet, ze mogen geen van onze jongens te pakken krijgen, niet aood en niet levend!" Toen Heintje weg was, sloeg Chris zwijgend de armen om haar heen, duwde haar hoofd tegen zijn borst, streek haar over het haar tot ze weer kalm was en hem dorst aan te kijken. (Wordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 13