23 Deel Noordwijkse patiënten binnenkort naar Monster Eerste fase van nieuwe inrichting bijna klaar Ministers horen niet in partijprogramma t.v. Rechten van de handel in het geding Scooterberijder (zonder helm) ernstig gewond Cf SAT0N Oude Rijn wordt verbreed Multicatch richt zich op jonge landen NIEUWS "tdeSLEUTELSTA viSSCRiJNieurtS NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 21 OKTOBER 1965 Van den Berghstichting wordt ontlast (Van een onzer redacteuren) NOORDWIJK Nog dit jaar wordt het eerste gedeelte van de nieuwe Inrichting voor zwakzinnige patiënten te Memster in gebruik genomen. Het gaat hier om twee paviljoens waarin in totaal vijftig patiënten kunnen worden ondergebracht. Zy zullen grotendeels afkomstig zyn van de Van den Berghstichting evenals het verplegend personeel. In de periode dat de bouwwerkzaamheden nog gaande zyn, vond men het namelyk beter in de nieuwe inrichting patiënten op te nemen, die al aan het verblyf in een te huis gewend zyn. De Van den Berghstichting, nu aan zyn maximum op namecapaciteit van 1400, kan dan nieuwe patiënten herbergen. De inrichting te Monster, die de naam Westerhonk zal dragen, is één van de drie inrichtingen die worden gebouwd om de Van den Berghstich ting te ontlasten. In Ede zijn de plan nen gereed en is het wachten nog slechts op de rijksgoedkeuring, in Ju- lianadorp is de grond gekocht en zijn de plannen in de maak. Achthonderd De inrichting te Monster wordt in lasen gebouwd. Volgend jaar hoopt men zover te komen, dat na de vijftig van dit jaar honderd patiënten erbij kunnen worden opgenomen. Aanvan kelijk is gedacht aan de totale opna mecapaciteit van 300, maar thans wordt aan een totaal van 800 gedacht. Stand der bevolking gemeente Katwijk KATWIJK Ingekomen: A J Martin v. Den Helder naar Baron van Wassenat A M Verdoes van Apeldoorn na Waddlnxveen naar Kerkstraat 70; J Middel- boek van Rotterdam naar Boulevard J C Huij! Hoorneslaan 643; w Rozenboom van Lelden naar Boulevard 117; M A L de Boer van Hazerswoude Overrljn 7: H W Quint van Brussum Boshuysenstraat 65; P C Hatman van Ame rika r Prins 81; P M w-Zeeland naar LUster- besstraat 3; S Bllnkxma van Oroot-Brlt- tannlë naar Parklaan 90; J G Kuiper var Haarlem naar Boulevard 11; G H MeUet van Raai te naar Princestraat 23; H C W Verkpar van Gemert naar Anjerstraat lb; K Deddens van Amersfoort naar Boulevard 1M; J D Roode van Duitsland naar Laan van Nleuw-Zuld 56. Vertrokken: T "Sriteder van Drleplassen- al7 naar Utrecht. CatharUnesIngel 101: van LuUk van Valkenburgseweg 11b J. Mosselstraat 12; J G den HeUer van Sportlaan 17 naar Oegstgeest. RUnsburger- weg 126: A H Rudolph van Hyacintstraat 17 naar Nederlandse Antillen: A Heikoop van W. de ZwUgerlaan 125 naar Hardinx- veld. Peulenstraat 170; H J A van der Beek van Te Brittenstraat 6 naar Den Haag Laan van Meerdervoort 1870; A G WUlem- sen van Laan van Nleuw-Zuld 2 naar Zeist Joh de Meesterstraat 30: C W WUlemsen van Laan van Nleuw-Zuld 2 naar Zeist. Hoog cn laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE - Vrijdag: hoog water 1.13 en 13.41 uur; laag water 9.28 en 21.47 uur Katwijk opgelet Vrijdagmarkt, nu kopen. Wij kochten een pracht partij damesvesten en truitjes, ook met col, alle kleüren en maten 19,85 nu 12.98. Lange onderbroeken en borst rokken, 5, 6 en 7 2.98. Herenflanellen 3.98. Katoenen onderjurken en rokken 3.98. Tweepersoons flanellen lakens 10 98 nu 7.98. Italiaanse herenpyama's 12.98 nu 9.98. Dusterschorten 3.98. Dames- en meis jesslips 0.69 Groot badlaken 2.49. Nu reeds bij aankoop van 10. voor de Sint, een groot spaarvarken cadeau. JAPIF Alle genoemde inrichtingen gaan uit van de Vereniging tot opvoeding en verpleging van geesteszwakke kinderen, die een protestants-christe lijke basis heeft. De uitbreiding is noodzakelijk geworden door de grote toeneming van het aantal zwakzinni gen in ons land. Een van de oorzaken daarvan is de bevolkingstoeneming. Vooral de vergrijzing van de bevol king en de vermindering van de kin dersterfte spelen een rol. Voorheen werd de opnamecapaciteit steeds, ver groot door uitbreiding van de Van den Berghstichting, maar hier ziet men thans geen kans meer de grenzen verder te verleggen. Gedichtenbundel van Jacob Ammeraal NOORDWIJK AAN ZEE Binnen kort zal een bundeltje verschijnen met gedichten van de onlangs overleden Ja cob Ammeraal. De familie laat het uit geven als een hommage aan de overlede ne, wiens filosofisch getinte verzen in wijde kring de aandacht hebben getrok- De heer Ammeraal heeft ook gedicht in het Noorwijkse dialect. Het Genoot schap Oud-Noordwijk heeft zich tot de familie gewend met het verzoek deze gedichten ter beschikking te stellen van zijn afdeling dialect onderzoek. CHU-familie-avond LISSE LISSE De afdelingen Lisserbroek Llsse van de CHU hebben gisteren in Re- hoboth een geslaagde familie-avond ge- houden. Hoofdschotel was de beschou wing van het Tweede-Kamerlid, de heer H. Kikkert. De heer Kikkert vond het een wat wonderlijke zaak, dat ministers, o.a Vondeling en Diepenhorst, voor de tele visie in zekere zin van partij-standpunt uit het regeringsbeleid verdedigden. De heer Kikker.t sprak ook over d< kabinetsformatie. De CHU heeft de in druk. dat men een meedoen van de CHU niet zo erg belangrijk vond toen aan het formeren was. Dat de ARP wel Wethouder De Graaf niet herkiesbaar LISSE De e.h. wethouder Jac. de Graaf heeft aan het bestuur van de C.H.U.-afdeling doen weten, dat hij zich voor de nieuwe gemeenteraads verkiezingen niet meer kandidaat, laat stelten en dus bij het einde van d< zittingsperiode het wethouderschap zal neerleggen. Over deze belangrijke zaak is gister avond een ledenvergadering gehouden. Bij schriftelijke stemming werd de heer Wm. Roos. president-kerkvoogd Herv. Gemeente, aangewezen als r mer 1 dus als lijstaanvoerder var C.H.U., op te treden. De heer Roos heeft zich hiermede akkoord verklaard. Dit wil nog niet zeggen, dat de heer Roos in de nieuwe gemeenteraad wet houder de heer De Graaf zal opvolgen, want de verkiezing van een wethouder is een zaak van de gemeenteraad in zijn geheel. Wel wordt uiteraard meestal sterk rekening gehouden met de wensen van de fracties. Agendanieuws Lisse LISSE De buurtvereniging „Wil- helmina" houdt vrijdagavond om 8 uur de jaarvergadering. Het departement Lisse van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen houdt volgende week donderdag de eerste van een serie van zes bijeenkomsten. Me vrouw C. G. Klay-Lancee spreakt over „Hoe leeft Amerika?" LISSE De oliebollendag van de Geref. Gemtente bracht f 3400 op. meedoet is haar volste recht, maar wan neer men dan als het ware tranen laat dat de CHU nie,t meedoet, dan meent spr. van krokodillentranen te mogen spreken. De heer Kikkert houdt betreffende de financiële politiek op sommige punten zijn hart vast. Er wordt teveel gevraagd van het volk. Wat het huwelijk betreft van de Kroonprinses met de heer von Ams- berg zei hij, dat de CHU eenparig vóór de toestemming tot het huwelijk zal stemmen. In 1936 was men in Nederland niet tegen het huwelijk van prinses Ju liana en toen was zeker 20 pet republi kein terwijl dit percentage nu op slechts 10 a 12 pet te stellen is. Bollenveiling Lisse LISSE Bij de HJ3.G. gaat de ver koop van tulpen en hyacinten nog steeds door, ondanks het vergevorderde seizoen. Er worden behoorlijke partijen afge nomen. 9 De gladiolenhandel is nog niet groot, doch er is al een aardig., begin rin klei- nefe kWantuifis." De wlT grotere Kwan- tums brachten behoorlijke prijzen Uit de aangevoerde partijen kon wel worden opgemaakt, dat de gladiolen min. der goed gegroeid zijn dan vorig jaar. Er zijn betrekkelijk weinig gladiolen in grotere maten. Men verwacht, dat de in de komende week belangrijk groter zal zyn. Kleuter gewond in Katwijk KATWIJK De driejarige Teunis van der Plas liep op het kruispunt ZuidstraatVoorstraat tegen een be stelauto. Hij kreeg een vleeswond aan het voorhoofd en brak waarschijnlijk sleutelbeen. Jaarrapport voedselvoorziening DEN HAAG Het Algemeen Or-|ko> Door het EE.G.-struktuurbeleid is ook Nederland gedwongen zich naasi de traditionele ruilverkavelingen te gaan bezighouden met subsidies voor inves teringen ten behoeve van de marktstruk- Het Algemeen Orgaan vindt dat het, ondanks de E.E.G.-crisis. mogelijk moet zijn me-t ingang van 1 juli 1967 te komen tot een definitief gemeen schappelijk markt- en prijsbeleid voor de landbouw. Er bestaan op dit ter rein geen wezenlijke geschilpunten tussen de E.E.G.-partners. Het gemeen schappelijk markt- en prijsbeleid moet echter gepa.ard gaan met gezonde concurrentieverhoudingen voor land- boudwprodukten. Over de ontwikkelingshulp zegi iet jaarrapport, dat daarin te weinig tot uiting komt dat het op gang brengen van een doelmatiger landbouwproduk- ti een noodzakelijke voorwaarde is voor de verdere ontwikkeling van de ontwikkelingsgebieden. Daarbij is het van groot belang dat meer stabiele prijsniveaus tot stand komen gaan van de agrarische en voedsel- voorzieningshandel heeft zijn jaar rapport 1964-1965 de titel „Om de rechten van de handel" gegeven. Vol gens dit orgaan dreigt de positie van de handel te worden aangetast door drie dingen: het overnemen van de taak van dé handel door gesubsi dieerde groepen van landbouwpro ducenten, het subsidiëren van inves teringen- voor verbetering van de marktstructuur voor landbouwpro- dukten en het Nederlandse sociaal- economische beleid, waarbij met de positie van de handel niet of in niet voldoende mate rekening wordt ge houden. Op het terrein van het marktstruktuur- beleid bestaat volgens het jaarrapport reeds een omvangrijke concurrentiever valsing tussen lid-staten onderling, die zich voortzet in een concurrentieverval-dezie gebieden voortgebrachte export- sing tussen ondernemingen die wel en i produkten. ondenemingen die niet van deze struc- Het loonbeleid in Nederland, zo meent tuursubsidies kunnen profiteren. het Algemeen Orgaan, is afgestemd op Het Algemeen Orgaan vindt dat het de verhoudingen in de industrie, zon- structuurbeleid moet zijn gericht op der dat daarbij in voldoende mate reke- verbetering van de omstandigheden, ning wordt gehouden met de handel, waaronder de produktie en het tot waarde brengen van de landbouwpro- dukten geschieden en niet op sub sidies voor de bedrijfsvoering zelf. In Brussel, aldus het jaarrappoi' wordt zozeer de nadruk gelegd op de verbete ring van de marktstruktuur dat de ver betering van de landbouwst'uktuur. waar om het in de eerste plaats moet gaan, te g; daardoor op de achtergrond dreigt te ra- ging de landbouw en de middenstand. De groothandel is in het geheel niet betrok ken bij het loonoverleg in de Stichttng van de Arbeid. Het Algemeen Orgaan vreest dat de minister van financiën de E.E.G als excuus zal gebruiken voor verhoging an indirecte belastingen, zonder over to* een overeenkomstige veria- directe belastingen. Onderzoek Alphense Arbeidsinspectie Leids metselaar (22) stort van wippende steiger - schedelbreuk (Van een onzer verslaggevers) ALPHEN De 22-jarige met selaar Herman Johannes Koet, wo nend Marnixstraat 41 in Leiden, is gisteren omstreeks het middag uur hij een bouwwerk aan de Van Foreestlaan in Alphen aan den Rijn van een zes meter hoge steiger gevallen. Behalve dat de val dl zeer ernstige gevolgen had voor de metselaar, kreeg hij ook nog zijn bouwmaterialen, zoals ste nen, cement en hout, bovenop zich. Met talrijke ernstige ver wondingen, waaronder een sche- delbasisfractuur is hij naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden gebracht. De behandelende artsen waren vanmorgen redelijk tevre den over zijn toestand. De Alphense Arbeidsinspectie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van dit ernstige ongeval. Aangenomen wordt dat een gedeelte van het stei- gerwerk is gaan wippen, waardoor de metselaar met zijn materialen naar be neden stortte. De toedracht kon nog niet worden gereconstrueerd. Men zal eerst het slachtoffer moeten horen. Daarop bestaat in ieder geval vandaag nog geen kans. Gisteren in Alphen ALPHEN. Gisteravond om kwart voor negen verleende een Alphens automobilist bij het links-afslaan op het kruispunt Oranje-Nassausingel Nieuwe Sloot geen doorgang aan een tegemoetkomende scooter. BU de hier op volgende hevige botsing kreeg de bestuurder, de heer J. S. uit Boskoop, waarschijnlijk dankzij zijn helm geen noemenswaardig letsel. Zijn duo-passa gier, de 23-jarige Chris van Leeuwen uit Alphen, die geen helm droeg, werd levensgevaarlijk gewond. Dokter Pilon constateerde o.m. een schedelbasisfrac. tuur. Hij gaf opdracht de heer Van Leeuwen naar het Academisch zieken huis over te brengen. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. ^ItKtMFONOSlEVgRANCIt^J Grote collectie brillen Telef. 4763 De Oude Rijn, die Hazerswoude van Leiderdorp en Koudekerk scheidt, gaat met zijn tijd mee. Dat is wel no dig ook, want willen schepen met een tonnage van 600-1000 door de rivier varen, dan is een breedte van vieren dertig meter vereist. Ter hoogte van „Rozenburg" is het water slechts drie entwintig meter breed en deze maat behoudt de rivier over énkele honder den meters tot de Scheepjeskerk. Rijkswaterstaat is nu druk doende met de verbreding, waarvoor enige niet bebouwde grondstroken en het baarhuisje van het RK kerkhof bij de Bernarduskerk dienen te worden op geofferd. Ook in Leiderdorp is al wat grond weggenomen en is men bezig met het rechttrekken van de oever. Deze foto geeft een beeld van de werkzaamheden, die in verband met de verbreding van de Rijn op Hazers- wouds grondgebied worden uitgevoerd. DEN HAAG De onlangs opgerichte coöperatieve vereniging ..Multicatch", die er zich op zal toeleggen door nauwe samenwerking van haar leden (meest industrieën) standaardschepen voor de vissery te bouwen, heeft zich gistermiddag in hotel Wittebrug gron dig gepresenteerd met een persconfe rentie, een film en een ontvangst, waarop ook veel buitenlandse autori teiten te gast waren. Ir. J. A. baron Van Slingelandf en dr. J. Hommes respectievelijk voorzitter en directeur van Multicatch hebben beiden uitvoerig uit de doeken gedaan wat de jonge vereniging nastreeft. In eerste instantie zal Multicatch zich bij het ontwerpen en bouwen van sche- pen richten op de jonge landen. De ver. eniging hoopt hiermee daadwerkelijk mee te helpen aan de oplossing van het voedselprobleem. Ook wil Multicatch zich gaan bewegen op het terrein van adviezen, training van bemanningen en research. Midden november zal een technische Leiden krijgt-geen eigen rechtbank DEN HAAGEen in Leiden leven de wens hier een rechtbank te krijgen, zal niet in vervulling gaan. De minister van justitie, dr. I. Sam- kalden, heeft gisteren in een openbare vergadering van de vaste commissie van justitie namelijk verklaard, dat hij de vestiging van een rechtbank te Lei den, Nijmegen en Hilversum niet ge wenst acht. Dan zou men volgens de minister te kleine rechtbanken krij gen. wat onder meer specialisatie bij de rechtbanken zeer zou bemoeilijken. De minister heeft Eindhoven wel een eigen arrondissementsrechtbank be loofd. Thans behoort Eindhoven tot het arrondissment Den Bosch'. IJMUIDEN In de Ierse Zee zijn niet veel Nederlandse vaartuigen meer te vinden. De overblijvers haalden weinig of niets op. Men moest te vreden zijn met een heel klein beetje haring en nog minder makreel. Ook op de Noordzee was voor de haringschepen maar bitter weinig succes weg gelegd. In de Noord en dan meer in het bijzonder op 58 NB werd veel over het algemeen kleine koolvis gevangen. Verder bestond de buit daar uit vrij veel schelvis en wijting. Verscheidene grote kotters hebben de visserij op rondvis in de omgeving van 55 NB in de steek gelaten. De resultaten werden daar steeds minder en daarom zijn deze schepen achter de platvis gaan jagen. Deze visserij is op het ogenblik stuk winstgevender. Dat bleek wel uit de meldingen die van de loggers en kotters bij de P-boeien binnenkwamen. Trekken van vijftig kilo en een mand of vijf andere vis, voornamelijk schol en wijting, waren eerder regel dan uitzon dering. In sommige gevallen belandde ook nog een beetje kabeljauw aan De loggers en kotters onder de Ne derlandse kust die het op de tong en de schol hadden voorzien, behaalden even- goede resultaten. Hier kwam men ien gemiddelde van ruim dertig kg tong en vier manden schol, wijting en gul per trek. Tal van spanvissers pro beerden onder de Nederlandse kust ha ring te verschalken. Zij kwamen bedro gen uit In het ongunstigste geval wer den enkele manden pilchards opgehaald De verre visserij kon bij goed weer wor den uitgeoefend. Veel gegevens komen er van de paar schepen die bij IJsland vissen niet bin nen, maar uit de zeldzame meldingen kon worden geconstateerd, dat er be trekkelijk veel roodbaars werd gevan gen. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 20 vaartuigen. Zeker de helft kwam uit de Ierse Zee, Deze vaartuigen hadden er gemiddeld een reis van 3 weken op zit- en het werd hoog tijd dat zij naar huis kwamen. Door deze uittocht gaf de haringaanvoer een scheef beeld van de echte situatie. Bijna 3000 kisten lijkt heel wat maar per schip viel de aanvoer dik tegen. In totaal losten de schepen 8340 kisten vis, waarvan 1050 kisten schelvis, 190 kis ten wijting, 140 kisten gul en kabeljauw, 950 kisten koolvis, 2800 kisten haring, 1800 kleine kisten haring, 2200 kisten makreel, 100 kleine kisten makreel, 120 kisten schol, 110 kisten pilchards. 5 kis ten tarbot, 190 kisten diversen. 240 stuks styve kabeljauw en 5000 kg tong. De prijs van de kleinere tongsoorten liep weer iets op. De tong 2 zat met f 2.58 tot f 2.40 dik boven de twee gulden. De schol moest weer iets terug. De grote en de grootmiddel brachten het niet verder dan een notering van t 65f 56. Nog al tijd een aanvaardbaar peil maar toch heel wat minder dan op de voorgaande dag De kleinmiddel en de schol konden zich evenmin handhaven. Zij zetten in op f 52 en eindigden op f 43. De vraag naar de goede kwaliteit haring wordt steeds gro ter. Ditmaal werd op f 41 ingezet De mindere soorten moesten met minder ge noegen nemen doch onder de f 16 was geen kist haring te koop. Voor de makreel liep de belangstelling iets terug maar bij de eerste afslag kon toch nog f 36 worden genoteerd. Bij het scheiden van de markt bléek dat som mige partijen op het minimum van f 11.50 waren beland. De grote en de grootmid del schelvis begonnen met f 65, uitste kend. Deze vorm konden zij niet hand haven Het werd tenslotte een laagste notering van f 48. De kleinmiddel en de pennen lagen be ter in de markt dan enige dagen geleden. Alleen de braad vond minder aftrek hoe wel een inzet van f 32 niet slecht mag worden genoemd. Maar al spoedig werd slechts vijftien gulden genoteerd. De on- gestripte wijting bleef eerst uit de buurt van de kattencentrale maar moest zich later gewonnen geven. De grote gul werd met een top van f 52 minder gewaardeerd dan op de voor gaande dag. Ook de slotnotering van f 44 was geringer. De kabeljauwprijs is de laatste dagen aan geringe schommelingen onderhevig. De top voor de grote lag nu op f 140, de laagste notering op f 110. De grote zwarte koolvis was eigenaardig ge noeg. Met f 98 tot f 94 duurder dan de grote witte die tussen de f 81 en de f 75 zat Bij de kleinere soorten was de situatie prècies andersom. De kleine zwarte haalde f 31 tot f 15, de kleine witte f 51 tot f 38. De grote leng liet zich met f 87 tot f 75 behoorlijk betalen. Vandaag aan de markt Vandaag lagen onder meer aan de IJmuider markt de VL 142 Voorwaarts met 800 kisten, de IJM 18 Gelria met 335 kisten en de IJM 211 Wiron 2 met 470 kisten In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 10 kisten schelvis, 40 kisten wijting, 40 kisten gul en kabeljauw, 10 kisten kool vis, 150 kisten haring. 280 kleine kisten haring, 450 kisten makreel, 150 kisten schol en 2500 kg tong. Leidse burgemeester betrekt zaterdag de ambtswoning LEIDEN Burgemeester mr. G. C. van der Willigen betrekt a.s. zaterdag met zijn gezin de ambtswoning Witte Singel 41, hoek Groenhovenstraat. Zo als bekend, logeerde hij tijdelijk, in afwachting van de voltooiing der res tauratie, in het Eysingahuis aan de Rijnsburgerweg. De ambtswoning heeft in totaal bij na 3 ton gekost. Voor de aankoop vo teerde de raad in maart jl. 106.000; de restauratie vergde 161.000 en ten slotte kostte de bouw van een garage nog ca. ƒ20.000. Promotie» te Leiden LEIDEN De heer C. Groot, ge boren te Modjokerto en thans wonend te Leiden, is gepromoveerd tot doctor 'n de facul'eit der whrurde cr na- uurwetenschappen op proefschrift ee. titeld „On the orientation of young iookeye s-aitmoa (c<-voo"hynchu; nerkö» during their seaward migration out of lakes". De promotie geschiedde cum laude. Promotor was prof. dr. J. J. A. van Iersel. Mej. S. Barendrecht, geboren te Rijswijk (Z.H.) en thans wonend te Rotterdam is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der letteren op proef schrift getiteld ..Francois van Aerssen (diplomaat aan het Frs.-.ïe h-f n-s98 1613)". De promotor was prof. dr. B. W. Schaper. Zoekt U et, GOUDEN RING voor dame of heer JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft hei ook in BRILJANT Altijd voordelig. Maandag de gehele dag gesloten. Raadsagenda Warmond WARMOND Dinsdagavond om 8 uur vergadert de raad. De agenda vermeldt onder meer de volgende punten: rapport van de directeur van Gemeentewerken inzake de vergoe dingen voor het herstellen van openge broken weggedeelten in het kader van de omschakeling op aardgas: toe kenning premie woningverbetering aan mejuffrouw A. v. d. Voet; verzoek van het bestuur van de Kooipolder tot verhoging van de kade van de boezemsloot; aanschaf elektrische tel machine; wijziging salaris- en rangen- verordening; toekennen prestatiebe loning aan ambtenaren-werklieden: verpachting boerderij en land aan mevrouw M. C. v. d. Voort-van Rijn; benoeming van mevrouw P. Montag- ne-v. d. Geer tot lid van de Woon ruimtecommissie. commissie geïnstalleerd worden, die zo snel mogelijk met plannen voor de eer ste standaardserie zal komen. Een en an der zal zo snel in zijn werk gaan. dat Multicatch al over drie maanden met een eerste standaardtype op de markt komt Momenteel heeft de jonge vereniging nog geen werkelijke opdrachten. Wel zijn er reeds diverse besprekingen gaan? de, waarin aanvragen besloten liggen. Een belangrijk probleem waarvoor de leden van de coöperatie zich gesteld zien is de export-financiering, waarin Neder* land volgens baron Van Slingelandt be paald achter ligt bij vrijwel alle andere landen. Als nieuw lid van Multicatch is zeer onlangs de Nationale Investerings bank toegetreden, die zich zal bezig hou den met een nieuwe export-financier ringsregeling, In principe kunnen alle natuurlijke en rechtspersonen lid worden van Multi catch. Over de toelating tot het lidmaat schap beslist een algemene ledenverga dering. Nieuwe Zwanenbrug than* in aanbouw NOORDWIJK Te verwachten valt, dat de nieuwe Jan Zwanenbrug begin juli 1966 in gebroik kan wor* den genomen. Met de eerste werk zaamheden is inmiddels een begin gemaakt. Het verkeer kan tijdens de bouw gebruik blijven maken van de oude brug op enikele dagen na wan neer de bouwput wordt gegraven en de op-ritten worden gemaakt. Aange zien in juili ook de brug bij Rijns- burg klaar zal zijn, zal de verbinding NoordwijkRijnsburg in haair nieu we vorm van de zomer geheel gereed komen- Kunstijsbaan tussen Haarlem en Leiden? SASSENHEIM Dinsdagavond hield de Sassenheimse IJsclub in de grote zaal van „Het Bruine Paard" haar 74e jaarlijkse algemene leden vergadering. Voorzitter G. Buurman onthulde dat besprekingen met B. en W. over verbeteringen aan de baan nog geen resultaat hadden. Uiit de verslagen van secretaris en pen,niin,gmees '.er b'ee-k dat het de ver eniging met 1757 leden en een saldo van irulim f 1700 voor de wind gaat Het plan is opgevalt nu ook konink lijke goedkeuring aan te vragen, waar mee de vergadering akkoord ging. De aftredende bestuursleden G. Buur man, Chr. Honran. L. van der Hulst J. H. van der Meer en P. Vis wer den herkozen. Bij de rondvraag kwam de viering van het 75-jari'g bestaan aan de orde. Het ledental is te giroot om er een groot feest van te maken, maar er zal wel een herdenkingscadeau aan het bestuur worden aangeboden. De districtsvoorzitter van de Z-H.IJ- de heer Van der Voet, sprak waarde rend over het werk van de Sassen heimse IJsclub, maar hij vroeg zich wel af waarom de overheid, die wel aan voetbal en andere sporten denkt, zich zo weinig aan de ijsverenigmgen gelegen laat liggen. Waar het vast staat dat de jeugdcriminaliteit in win ters met veel ijs sterk afneemt, is deze stiefmoederlijke bedeling onbegrijpe lijk. Hierop voortbordurend werd de gedachle gelanceerd tussen Haarlem en Leiden een grote kunstijsbaan aan te leggen, waarmee de hele streek gebaat zou zijn. Bejaardenmaaltijden in Sassenheim SASSENHEIM Onder presidium van mevrouw Westerbeek-Klein venga derde de Protestantse Bejaardenkring in het Jeugdhuis. Mevrouw Kamberg, districtsbestuurster van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, vertelde over haar werk in de Residentie. Met haar staf veraangenaamt zy het leven van talloze gehandicapten en bejaar den. Zo zorgt de U.V.V. voor ontspan ning aan invaliden, zoals bezoeken aan concerten en evenementen. Er worden voor zover dit nodig is krijgen be jaarden tegen een gering bedrag war me maaltijden thuis. Voor dit laatste is een speciale keuken ingericht. Deze bezorging zal binnenkort ook in onze gemeente beginnen. Na de pauze werden dia's vertoond.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7