SENATOR Russische student naar gekkenhuis verbannen excellent! aanstekelijk lekker! ALLES GOED EN WEL....J Britten nemen liet v oor hun vriend op Ct. Spaak gaat EEG-crisis te Hjf met nieuw plan Zesling leefde Opvoeding ill Oost-Duitsland Indiërs vochten enkele uren Kinderen fabriek in om 'n Kasjmier met school „af te maken Wilde aardappelen in strijd tegen de honger 9 VRIJDAG 8 OKTOBER 1965^ Op gang LONDEN Eugène Below, een Russische student, die bevriend raakte met vier jonge Britten, die i kortgeleden een vakantiereis door de Sowjetunie maakten, is door j de Sowjet-autoriteiten in een ze- I nuwinrichting opgesloten wegens het propageren van orthodoxe po- litieke ideeën. Below had onder meer gepropageerd dat de commu- j nistische partij democratischer zou j moeten worden en dat er in Rus- land vrijheid van pers en vakbon- den zou moeten komen. I De vier Britse jongeren, die door Below's opsluiting zeer geschokt zijn, hebben in hun land een I nationale actie ontketend om in- I vrijheidsstelling voor de Rus te bewerkstelligen. Ook hebben zij een open brief, gericht aan Breznjew en Kosygin, gepubliceerd. Daarin geven zij een verslag van hun ervaringen met Below in de Sowjet-Unie. Zenuwinrichting FRANKRIJK is met elk van de afzonderlijke ledenstaten van de EEG (Europese economische ge meenschap) een gesprek begonnen over de Europese crisis. Dat is een verheugend bericht. Ook al moet worden afgewacht, of de oplossing van de crisis er door dichterbij komt. Van belang is reeds, dat er een be gin is gemaakt met het voeren van besprekingen. Minister Couve de Murville ver telde een Franse Kamer-commissie, dat de gesprekken tot een bijeen komst van alle zes EFG-landen ge zamenlijk kunnen leiden. Een dergelijke conferentie zou ech ter een grondige voorbereiding vergen. Dit laatste behoeft niet te verwon deren, gezien het feit, dat de denk beelden van Frankrijk en zijn vijf partners heel ver uiteenlopen. De Franse bereidheid om de crisis te hespreken kan intussen tweeërlei oorzaak hebben. De mogelijkheid bestaat, dat gene raal De Gaulle geschrokken is van de krachtige pleidooien, die door talrijke vooraanstaande Europeanen zijn gehouden, om zonodig zonder Frankrijk voort te gaan. De bijeenkomst van de ministerraad aan het eind van deze maand zou dan een zinvol verloop kunnen heb ben. Echter moet ook rekening worden gehouden met een nieuwe Franse poging, de Vijf opnieuw onder druk te zetten. ■g. Alice Lensjina. de leidster van de fa natieke Loempa-sekte, die vorig jaar tot een bloedige botsing kwam met de re- Kaunda haar met haar familie verbannenZenja veranderd te zijn. Hij geloofde naar een afgelegen gebied van Zambia, nog wel communist te zijn, maar was (Van onze correspondent) ook tot de overtuiging gekomen, dat er bepaalde dingen in de Sowjetunie gegaan waren en weer in orde gebracht moesten worden. „Zenja ver telde ons" aldus de vier „dat na lang nadenken en een uitvoerige studie de geschiedenis van de partij hij tot de conclusie gekomen was, dat de partij een bureaucratische instelling geworden was, die alleen de belangen van een leidende groep behartigde. Tolk I Below werd hun door de officiële Rus sische reis-organisatie Putnik als stu dent-tolk toegewezen, toen zij het vorige jaar hun eerste studiereis door de Sowjet-Unie maakten. Het viertal, j Susan Poole, Elizabeth Hoey, Michael jBeckley en Robert Dwyer. sprak met Zenja, zoals zij Eugène Below noem den. veel over politiek. „We zijn weliswaar geen grote liefhebbers van politiek, maar we geloven in de Wes terse democratie" schrijven de vier in hun open brief. „Zenja was met onze politieke onwetendheid erg begaan en probeerde ons op alle mogelijke ma nieren duidelijk te maken, dat het communisme het best denkbare poli tieke systeem is." De vier Engelsen en Zenja bleven na de eerste reis regelmatig contact per brief met elkaar houden. Zenja drong er bij het viertal steeds weer op aan de werken van Marx en Engels te lezen en te gaan praten met vooraanstaande Engelse communisten, die „hen van hun verkeerde ideeën zouden kunnen afhelpen". Ook lever de hij van tijd tot tijd kritiek op de westerse politiek. Zenja's vertrouwen in het communisme bleek niet ge- j schokt te kunnen worden. Veranderd Hij vond. dat de partij moest worden gereorganiseerd, zodat de gevoelens en zienswijze van het volk meer tot uit drukking gebracht zouden kunnen wor den. Ook pleitte hij voor meer vrijheid van de vakbonden. Alle communisten zouden in hun eigen belang van de noodzaak van deze veranderingen door drongen moeten worden. De partij zou deze veranderingen op legale wijze tot stand moeten brengen." Below bracht zijn mening naar voren _p een vergadering van zijn partij-orga---- nisatie op het Instituut voor Vreemde hjke ..Op dat ogenblik" aldus de vier Engel se jongeren" verlieten we Moskou met bestemming Tokio om daar de rest van onze vakantie door te brengen. Toen we terugkeerden, was Zenja niet op het vliegveld om ons te verwelkomen, zoals hij beloofd had. We gingen naar zijn huis. waar de buren ons vertelden, dat Zenja's ouders en jongere broer door de politie waren meegenomen. Wat er met Zenja gebeurd was wisten zij niet. We hoorden later echter, dat Zenja voor een medisch onderzoek was opgeroepen. Bij die gelegenheid werd hij niet normaal verklaard en in een zenuwinrichting opgenomen." We geloven niet. mijne heren, dat Zenja niet normaal was" aldus beslui- ten de vier hun open brief aan Brez- njef en Kosygin. „Hij was het niet toen we met hem omgingen en hij kan het in zo korte tijd onmogelijk geworden zijn. Zenja is onze vriend en ons geweten verbiedt ons te zwijgen. We zullen alle jongeren van Engeland aan sporen een actie voor zijn vrijlating te actie ontketenen. We zullen niet rusten hij weer vrij is. Als u gesteld bent op de goede naam van de Sowjet-Unie en waarheid en gerechtigheid nastreeft, zorgt dan, dat Eugène Below weer vrij Niet eerste keer Het i Talen te Moskou. Hij vond. dat nu het 23 ste congres van de partij naderde, de individuele partij-organisaties deze ver anderingen vast in discussie zouden moe ten brengen, zodat ze dan op het congres op hoger niveau verder behandeld zou den kunnen worden. De partij-organisatie van het Instituut voor Vreemde Talen schorste Below echter onmiddellijk als lid en gelasstte hem te verschijnen voor het partij-comité van de stad Moskou. Hij weigerde, daar hij wist geen normaal verhoor te zullen krijgen. Hij richtte zich daarentegen recht streeks per brief tot Breznjef. Below kreeg geen antwoord. Hij schreef vervol gens naar premier Kosygin met de toe voeging. dat wanneer hij weer geen antwoord zou krijgen hij zich als com munist verplicht zou voelen te proberen meer publiciteit voor zijn ideeën te verkrijgen. Below stelde zich voor dat te doen door het verspreiden van copieën van zijn voorstellen onder de ambassades van de communistische landen in Mos- niet de eerste maal. dat derge- jws het Westen bereikt. Terwijl ere berichten over het niet normaal aren van personen in de Sow jet- steeds met enige scepse ontvangen werden, bestaat er voor de waarheid van dit geval geen twijfel. Zeker is het, dat het Sowjet-regiem dergelijke methodes gebruikt om politieke „dwarsliggers" uit te schakelen. Van enkele vroegere slachtoffers bevindt zich onder meer de schrijver Michael Maritsa. die in 1961 niet normaal verklaard wegens het naar het Westen smokkelen van een manus cript, nog achter tralies. De filosoof Jesemn-Wolpin is inmiddels vrijgelaten en Valery Tarsis. schrijver van het voek „Zaal zeven", is ook op vrije voeten. Maar hij zelf vermoedt vanwege het rumoer, dat zijn „opname" in het Westen veroorzaakt heefi. Er is dus enige reden om aan te nemen, dat de Sowjet-regering gevoelig is voor de opinie in het Westen. Een grote campagne in West-Europa ten gun ste van de vrijlating van Zenja Below zou daarom wel eens een gunstig resul taat kunnen hebben. Amerika heeft in Zuid-Vietnam nu 140.000 soldaten SAIGON Gevechtsklare troepen van de Amerikaanse eerste legerdivi sie zijn gisteren te Voeng Tau in i Zuid-Vietnain aan land gegaan om j zicli bij een brigade van deze divisie te voegen die reeds in Zuid-Vietnam ver blijft. I Deze divisie is daarmee op volle 1 sterkte, 15.000 man, gekomen, het tota le aantal Amerikaanse militairen is nu j 140.000 man. De Zuidvietnamese premier. Mar schalk Ngoeyen Cao Ky, is inmiddels I van eert- officieel bezoek aan Maleisië teruggekeerd. Hij maakte bekend dat hij een provinciehoofd zal ontslaan dat J een corruptieschandaal heeft veroor- I zaakt waarbij meer dan 600.000 dollar aan Amerikaanse hulp is betrokken. Het is luitenant-kolonel Pham Dinh Tsji. hoofd van de provincie Binh Toey. Het schandaal kwam maandag aan het licht, waarna de Amerikanen twee van hun functionarissen uit de provin cie terugtrokken en de hulp opschort ten. Tji zou volgens Ky niet persoon lijk bij de zaak zijn betrokken, zijn ondergeschikten waren corrupt, zei hij. en dat voor Koninklijke Mignot de Block n.v. Toen het viertal deze nieuw ontbijt idee - een (FTFFES' - banaan Memorandum aan Benelux-partners Frankrijk wil bilaterale onderhandelingen Russische wapens STOCKHOLM Een onbekende vrouw uit Stockholm heeft deze maand, na te zijn behandeld met een Gemzell hormonenpreparaat, het leven geschonken aan een zesling. De kinderen hebben slechts enkele uren geleefd. De bevalling vond plaats in een academisch ziekenhuis ten over staan vëri een grote staf van artsen. De vier meisjes en twee jongens had den geen levenskansen. De toestand van de moeder is goed. Na meer dan en volle etmaal met z'n hoofd in een grot klem te hebben gezeten wist men in de V.S. de 15-jarige Morris Beat- zold te bevrijden. Men leefde tussen hoop en vrees of de jon gen het er levend zou afbrengen. Maar Morris had zijn jeugd mee: hij maakt het thans uitstekend in het ziekenhuis. BRUSSEL De Belgische mi nister van buitenlandse zaken Spaak heeft aan de Benelux-part ners een memorandum overhan digd waarin hoogstwaarschijnlijk enkele aanpassingen zijn aange bracht aan diens plan een einde te maken aan de crisis binnen de Europese Economische Gemeen schap. Over de inhoud wordt nog het grootste stilzwijgen bewaard. Dit is gisteren van welingelichte zijde in Brussel vernomen. Zoals bekend behelst het plan-Spaak1 een regeringsconferentie van de „zes" om de contacten wederom te herstel len. die verbroken zijn geworden na de Franse boycot tijdens de besprekin gen over de gemeenschappelijke land bouwpolitiek. Voorts nog in een beves tiging van de vijf partners van Frank rijk in de Europese Gemeenschappen, dat de Europese verdragen zullen wor den geëerbiedigd en ten slotte de be reidheid van Duitsland, Italië en de drie Benelux-landen een „harde poli tiek" te voeren jegens Frankrijk, in dien de verzoeningspogingen zouden mislukken. Het initiatief van Spaak, waarin al een concessie wordt gedaan aan Frankrijk, stuitte echter op bezwa ren in Rome en Bonn. die van mening zijn, dat op een dergelijke regerings conferentie ook landbouwvraagstuk ken zouden worden besproken. Bilateraal De Franse minister van buitenlandse zaken, Couve de Murville, verklaarde gisteren, dat zijn regering te allen tij de bereid is tot gedachtenwisselingen met de andere EEG-partners, maar alle toekomstige besprekingen moeten terdege worden voorbereid. „Om de zaak in Brussel weer aan de gang te brengen is een gesprek nodig, maar zo'n gesprek moet worden voorbereid door bilaterale gesprekken", aldus Couve de Murville. De bewindsman nog dat bilaterale gesprekken gaande zijn, maar de vijf andere EEG-part-; ners hebben dit ontkend. Wel heeft Couve de Murville vorige week in New York gesprekken gevoerd met minister Luns en met diens Italiaanse! ambtgenoot Fanfani over het plan- Spaak. (Van een correspondent) LEIPZIG Gereedschap sjou wende schoolmeisjes van 15 jaar, gekleed in overalls en het haar verborgen onder hoofddoekjes of tieners, gebogen over draaibanken, zijn geen zeldzaamheid in de Oost- duitse fabrieken, die, naar men zegt, eigendom van het volk zijn. Hun leraressen in deze volksfa- brieken zijn vaak amper ouder dan 21 jaar. Voordat zij tot lerares in het ambacht werden opgeleid, hebben ook zij enkele jaren in deze fabrieken technische arbeid moe ten verrichten. De technische basis-opleiding, zoals het Oostduitse regiem deze arbeid noemt, is een van de meest radicale leraar aan het hoofd worden onder gebracht in centrale scholen. Onder wijzers. die nazi-sympathisanten ge weest waren, werden aanvankelijk van hun functie ontheven, maar bij gebrek aan leerkrachten in 1950 weer in ere hersteld. Met grote spoed werd een nieuw korps communistische leraren opgeleid. Velen onder hen, die getoond hebben hun plaats waard te zijn bezetten thans na een aanvullende opleiding gehad te hebben, leidende posten in het land op het gebied van het onderwijs. „Leert en werkt als nooit tevoren", staat er op de scholen te lezen. De jeugd wordt leergierig gemaakt door de onderlinge schoolcompetities. die de partij organiseert. Het Oostduitse middelbare onderwijssysteem is zeer succesvol, getuige het feit dat het. afgelopen jaar in Oost-Duitsland twee maal zoveel jongeren hun Abitur toelatingsdiploma tot de universiteit behaalden als in West-Duitsland. onderdelen van het communistische I Bepaalde facetten van het door de opvoedingssysteem. Alle kinderen van-1 Oostduitsers gevolgde opleidingssys- af de leeftijd van twaalf jaar krijgenteem hebben ook in West-Duitsland deze opleiding als deel van hun alge-1 belangstelling getrokken, mene opvoeding, of ze nu via middel bare school naar de universiteit gaan of na het verlaten van de lagere school een ambacht willen leren. Industriële ondernemingen, collectieve boerderij en, warenhuizen, postkantoren en de spoorwegen hebben alle hun indivi duele scholen en moeten de schooljeugd praktijk voor hun technische opleiding verschaffen. Arbeid Het is een oud marxistisch systeem, dat van de Sowjetunie is overgenomen, maar in Oost-Duitsland met de „gründ- lichkeit", die de Duitsers eigen is. wordt toegepast. De kinderen, die de communistische eenheidsscholen bezoe ken, krijgen op deze wijze een begrip van wat arbeid is en al op jonge leef tijd een inzicht in de industriële pro cessen op allerlei gebied. Dat is ook de eis van de SED, de Sozialistische Ein- heitpartei Deutschland. Met deze ge schoolde krachten moet Oost-Duitsland zich een toekomst opbouwen. Na de oorlog zijn de communisten begonnen aan de opbouw van een nieuw schoolsysteem. Daarbij werd de voorkeur gegeven aan kinderen van arbeiders. Het doel was de grote ver schillen in ontwikkeling tussen platte land en stand weg te werken. Om streeks 4000 plattelandsscholen met een 7ü OCH Ky I Geschoren en met de meest uiteenlopende kle dingstukken getooide hon den zijn vandaag-de-dag geen zeldzaamheid meer Een unicum vormde ech ter waarschijnlijk eert dashond uit Saarburg die van zijn baas, een banket bakker, een gouden gebit had gekregen. Deze „gou den bek" trok natuurlijl vele begerige blikken. De ?er dagen kwam de honc' reurig thuis zonder ge bit. De gouden tanden wa ren met een scherpe tang verwijderd. Of de eige naar de hond weer een gouden gebit zal laten aanmeten staat nog te be- Het tot dusver grootste van de grond af bestuur de luchtschipmodel, een nabootsing van de be faamde en in 1937 in La- kehurst (New Yersey) verongelukte Hinden burg, heeft dezer dager in Gersthofen bij Augs burg een succesvolle eer ste vlucht gemaakt. D' horlogemaker Otto Buch mann heeft het zes metei lange miniatuur-lucht schip van licht Zuidamcri- kaans belashout en het fijnste Japanse papier ge maakt. Een Amerikaanse motor ter grootte van een duim geeft het drie kg zware model een snelheid van twintig kilometer pe: uur. I De 22-jarige William Tabor uit Milwaukee (VS) die in mei uit de gevangenis was gevluchl heeft het gepresteerd om een half jaar lang onopge merkt in de gevangenis tr werken waar hij vas heeft gezeten. Gedurcnd- de periode dat hij vri was werkte Tabor als gla zenwasser bij een schoon maakbedrijf. Dit bedrijf moest de ruiten schoonma ken. Gisteren werd Tabor ontdekt door een van de Woedende automobilis ten in Knoxville (VS) hebben gisteren de politie gemeld, dat een onbeken de onder zijn achterbum- >er een verfspuit heeft ge monteerd, die wanneer een automobilist te dicht bij de auto rijdt, in wer king treedt. De carrosse rie en voorruit van de, ichter de met de verf spuit gemonteerde wagen 1 rijdende auto worden dan bespoten met een dikke laag verf. Britse korporaal doodt meisje BIELEFELD De Britse korpo raal Arthur Stanley, die door de Duitse politie in Bielefeld is gear resteerd wegens moord op de 12- jarige Heidi Schiemann, die hij te voren had verkracht, heeft bekend ook nog een andere wandaad op zijn geweten te hebben. Op 31 mei had hij een 17-jarige verkoopster met zijn auto opzettelijk omvergereden. Hij wilde zich vervolgens aan haar ver grijpen en haar daarna wurgen, maar zijn plannen werden verijdeld door de nadering van een andere auto. Het slachtoffer, dat bewusteloos naar het ziekenhuis werd vervoerd, wist zich niets te herinneren en de politie had de conclusie getrokken, dat zij te ma ken had met een verkeersongeluk waarbij de betrokken automobilist was doorgereden. Ambtenaren in Uruguay staken MONTEVIDEO In Uruguay zijn krachtige maatregelen genomen om een einde te maken aan de stakingen van ambtenaren. De regerende Natio nale Raad, die negen leden telt, heeft een decreet uitgevaardigd, waarbij „mondelinge en schriftelijke propagan da" en bijeenkomsten die tot verscher ping van de toestand zouden leiden, verboden worden. Duizenden ambtenaren hebben op slag geëist. Het personeel van de Staatsbank heeft de afgelopen weken verschillende malen gestaakt. Het ging hier om zitstakingen om kracht bij te zetten aan zijn looneisen. Rond 60.000 ambtenaren hebben gedreigd het werk met ingang van woensdag drie dagen neer te leggen. Intussen circuleren er berichten, dat de regering een devalua tie van de peso overweegt en van plan zou zijn de invoerrechten op goederen uit het buitenland te verhogen. NEW DELHI De Sowjetunie is tijdens de recente onverklaarde Indiaas -Pakistaanse oorlog doorgegaan met haar wapenleveranties aan India, zo gisteren- in tfe IridiaSë hoofdstad van gezaghebbende zijde meegedeeld. Het wapenleveringsprogramma is, zo wordt gezegd, volledig uitgevoerd. Indiase of ficiële kringen ramen de kosten van de strijd met Pakistan, die 22 dagen geduurd heeft, op 199 miljoen dollar. Intussen heeft de Pakistaanse minis- r van buitenlandse zaken, Bhoetto, afgezien van zijn voorgenomen bezoek aan Moskou. De Pakistaanse bewinds man wilde in Moskou het standpunt de kwestie-Kasjmir uiteen zetten. Zijn ministerie deelde gisteren echter dat het reisplan was gewijzigd, doordat een hoge ambtenaar van het ministerie van buitenlandse zaken te laat uit Rawalpindi in Karatsji was aangekomen. Nu zou Bhoetto naar Pa- rijs gaan om met de Franse regering! te spreken over de kwestie-Kasjmier.! Daarna vertrekt hij naar New York.] Een Pakistaanse woordvoerder liet zich i niet uit over de vraag, of minister Bhoetto later Moskou alsnog zou bezoe-l WASHINGTON Sinds 1 januari 1961 zijn 748 Amérikanen in Vietnam gesneuveld. Volgens een opgave van het departement van defensie zijn in de periode van zeven dagen, die jongstleden maandag eindigde. 29 Amerikaanse soldaten gedood. In dezelfde zeven dagen steeg het aantal gewonden met 118 tot 4.038. Het aantal vermisten steeg met 70, dat was 5 meer dan 7 dagen tevoren. Een Amerikaan is gevangen geno men. Hun totaal bedraagt thans 21. Ét K KERNEN VAN INGEZONDEN STUKKEN Ingezonden stukken worden geplaatst buitel»- - verantwoordelijkheid der hoofdredactie, dié zich het recht voorbehoudt stukken in te Invloed t?<ftt Rome Het Zwitserse weekblad „Die Welt- woche" schrijft n.a.v. het bezoek van - de paus aan New York en accentueert daarbij de steeds groter wordende in vloed der Rooms-Katholieke kerk in de V.S. Het artikel laat zien hoe de geest van de fanaticus McCarthy en de dweepzieke roomse loge der Knights of Columbus" nog steeds grote invloed heeft, vooral onder het politieapparaat. 9fschoon er van de 116 miljoen volwassenen in de Verenigde Staten, 44 miljoen Rooms-Katholiek en 66 mil» joen Protestant zijn, is Amerika een der grootste Rooms-Katholieke mach* - ten der aarde geworden. Tot slot maakt het artikel gewag van ae mogelijkheid dat de paus tij dens zijn ontmoeting ook het punt ter sprake heeft gebracht van een Gezant schap bij de Paus. Zo zal het Rome dan lukken, om met steun der groten dezer aarde, de grootste politieke macht ter wereld te worden. Het Vaticaan beïnvloedt in steeds toenemende mate onze nationa le en internationale politiek. Wassenaar F. Th. Roeters van Lennep Terug 11 uur IVCRV In de krant van maandag las ik dat het IKOR geen avond-kerkdiensten meer zal uitzenden. Dit zal voor vele Hervormden die het ernstig menen njet Schrift en belijdenis geen ramp zijn en ook geen ramp voor vele zieken en ouden van dagen. Ze zijn de uitzendingen via het IKOR al vele jaren zat. Geef ons, en ik weet zeker dat ik spreek namens vele Hervorm den. de Hervormde kerkdiensten te rug die vroeger door de NCRV ver zorgd werden. Ze zijn ons afgeno- Den Haag G. A. Puurdeu-ruxthuis (2) Kent de heer De Lange uit Loosdui nen, die zich ergert aan het paar- den-rusthuis te Soest, de uitdrukking niet: Het ene moet men doen en het andere moet men niet laten? Natuurlijk moet. men hulp verlenen aan de zieke medemens, maar vergeet alstublieft het dier niet. En mag Erna. misschien het beroep kiezen waarvoor ze zichzelf het meest geschikt acht? Ik hoop dat vele lezers de Stichting Paar- dekamp te Soest willen steunen met hun bijdrage. Het geld is prima be- steed. Strijen Mej. G. I. Quist het favoriete toetje - een banaan KOPENHAGEN Twee Deense geleerden, Hjerting en Rahn, zullen hoog in het Andesgeberg-1 te op zoek gaan naar wilde J aardappelen om te proberen de honger lijdende miljoenen van de wereld meer voedsel te ver- Dec schaffen. Zij gaan zaden verzamelen van wilde aardappelen die bestand zijn tegen vorst, droogte en aan vallen van insecten, die de aard appelsoorten die in Europa en andere delen der wereld ge bruikt worden, nooit zouden kunnen overleven. is bekend dat in de Andes aardappe len van een krachtig ras voorkomen. In Amerika en Duitsland worden reeds aardappelen verbouwd die ont staan zijn door kruising met wilde soorten, maar de produktie is be perkt en er zijn betere soorten no dig. :peditie zal worden bekostigd door een Deense scheepvaartmaat schappij. De beide geleerden ver klaarden vrij goedkoop te kunnen leven, van wilde aardappelen... Vrijgemaakte jeugd van Zuid-Holland bedroeg het vorige jaar 216 miljoen ton, maar miljoenen tonnen gingen verloren als gevolg van ziekten en klimatologjsche omstandigheden. Het in elk lunchpakket - een banaan se Bond van Gereform erde Jongelings verenigingen haar najaarsvergadering in de Franse kerk te Voorburg. Tijdens de middagvergadering spreekt de heer D. C. Haak uit Berkel over dc invloed, die de kerk in het verleden had op het leven van elke dag. 's Avonds houdt dr. C. Trimp uit Voorburg een causerie over df evangelische alliantie. De middagvergadee ring begint om drie uur, de avondverg** lering om zeven uur

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9