Z^^^^VLEEK WSSERIJNIEUWS Kotterschipper maakte zijn journaal op rijm Studenten wilden in de Hazerswoudse ambtswoning slapen Ds.v.d. Ziel Cf SAT0N afzettinss- waardis Gevestigde en vertrokken personen In de week van 22-29 sept. IETS RUSTIGER MET WASPEEN AAN DE KATWIJKSE VEILING Verkeersproblemen Rijnsburg worden rigoureus aangepakt NDSM ontslaat honderd man Katwijk.se bejaarden gaan lustrumfeest vieren Mi l WK f.l i')SK COURANT DINSDAG 5 OKTOBER 19fi y-j k S.A »J mmm IJMUIDEN De haringvisserij op de Noordzee bleef vrij teleurstellende resultaten opleveren. Verscheidene treilers zijn door hun reders dan ook naar de Ierse Westkust gedirigeerd. Over de verrichtingen van deze avon turiers is nog weinig bekend. Naar verluidt, zou de SCH 303 een behoor lijk trekje haring hebben buitgemaakt. Overigens is niet alleen de haring het doelwit. Men hoopt ook aan wat makreel te kunnen komen. In de Noord werd op 60 NB goed schelvis gevangen. Ook konden sommige vaar tuigen redelijke hoeveelheden koolvis bergen. Op 58 NB waren de resultaten niet zo daverend. Men moest tevreden zijn met trekjes van rond dertig manden hoops, voornamelijk kleine schelvis en wijting. Sommige grote kotters tussen 55 en 56 NB stootten op kabeljauwconcentraties en deden daarmee uiteraard hun voor deel. Verder moest men het in deze om geving in hoofdzaak hebben van kleine gul. De loggers en kotters die achter de platvis aanzitten noteerden in de buurt van het lichtschip Terschelling ge middeld trekken van dertig kg tong en drie a vier manden andere vis, voorna melijk schol en wijting. Dichter onder de Nederlandse kust kwamen door elkaar trekken uit de bus van 25 kg tong en twee a drie manden schol en wijting. Tussen de bedrijven door haalde men hier ook een beetje gul op. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 75 vaartuigen. Zij zorgden voor een aan voer van 12.040 kisten vis, waarvan 2830 schelvis, 650 wijting, 1480 gul en kabel jauw. 25 koolvis, 3620 haring, 1780 kleine kisten haring, 350 kisten makreel, 45 kis- sten haai, 5 kisten tarbot 1690 kisten schol, 695 kisten diversen, 3570 stuks stijve kabeljauw en 30.00 kg tong. De tongprijzen verschilden niet veel met die van de laatste dagen van de voorgaande week. De kleine verschillen waren in de meeste gevallen in het voor deel van de aanvoerders. De schelvis was weer goedkoop. Verscheidene par tijen moesten worden opgehouden en werden afgevoerd naar kattencentrale of naar vismeelfabriek. De kleine gul hield zich lange tijd staande doch zakte naar mate de markt vorderde steeds verder weg om uiteindelijk toch op het mini mum van f 15 terecht te komen. De schol handhaafde zich over het al gemeen op eht hoge peil van de laatste tijd. De kleinmiddel en de schol 1 zetten op f 82 prima in. Later moest men enig terrein prijsgeven maar onder de f 73 kwam de notering toch niet. Dt verse ha ring wist een fiks eind uit de buurt van de vismeelfabriek te blijven. De note ring schommelde tussen de f 32 en de f 21. De makreel was weer duur met een hoogste noering van f 52. De wijting had het moeilijk maar kon net boven het mi nimum blijven en bezorgde de katten centrale dus geen werk. De kabeljauw is de laatste dagen bij- 'zónder vast in prijs. Voortdurend ligt het gemiddelde rond de honderd gulden. Dat as ook ditmaal het geval. Vandaag aan de markt Vandaag lagen in IJmuiden onder meer tn de markt de KW 189 Platessa met 2 kisten, de KW 79 Zeearend met 81 kisten, de KW 205 Dirkje met 227 kis ten, de KW 24 Cornelis met 150 kisten, de KW 105 met 72 kisten, de KW 53 Wil lem Henry met 60 kisten, de KW 41 Eli sabeth Christina met 1340 kisten, de IJM Hans met 80 kisten, de KW 161 met 93 kisten, de KW 194 met 72 kisten, de KW 84 Neeltje Johanna met 123 kisten, de KW 159 Marian Ellen met 700 kisten, de KW 54 Dirkje met 510 kisten, de KW 55 Johanna Lydia met 336 kisten, de KW 67 met 190 kisten, de KW 149 Arie Jacob met 230 kisten, de VL 16 Voorloper met kisten, de KW 116 Vier Gebroeders met 150 kisten, de KW 121 Brittenburg met 548 kisten, de WR 33 met 190 kis- Op weg naar Ibiza IJMUIDEN Zoals wij eerder berichtten, is ook de IJM 31 Emisel van de kotterlijst afgevoerd. Het schip werd gekocht door een ondernemende Amsterdammer, de heer Jan van der Stelten. Deze heeft het vaartuig in gezet op het Spaanse eiland Ibiza. Op het dek waar nog niet zo lang ge leden de vissers ploeterden, verblijven nu bruingebrande toeristen. BEHAAGLIJK WARM MET... ^BUTAGAS D. Parlevliet Johz. Princestraat 6a Katwijk aan Zee Tel. 4810 Stand der bevolking gemeente Katwijk ten, de VL 7 Ada met 750 kisten,- de IJM 46 de Hoop 4 met 15 kisten, de WR 25 Okko Bosker met 360 kisten, de KW 221 Arie Jacob met 230 kisten, de KW 206 Yvonne Yolanda met 30 kisten en 1200 stuks stijve kabeljauw, de KW 80 Dirk Marie met 415 kisten, 21 ton toters en 325 kleine kisten haring, de KW 32 Sakina Martina met 360 kisten 175 stuks stijve kabeljauw, de KW 42 Nicolaas Sr met 345 kisten en 100 stuks stijve kabeljauw, de KW 59 Floris met 125 kisten, de KW 91 met 145 kisten, de KW 212 Marlena met 163 kisten, de DM 56 Willem Robert met 140 kisten, de KW 180 met 38 kisten, de WR 57 Johanna Cornelia met 531 kis ten, de KW 62 met 96 kisten, de KW 195 Pieter Jacob met 425 kisten en 430 stuks stijve kabeljauw, de KW 123 Holland met 300 kisten, 650 kleine kisten haring en 550 stuks stijve kabeljauw, de IJM 154 Protinus met 460 kisten en de WR 61 Bastiaan met 406 kisten. Voor de woens- dagmarkt waren thuisstomend de IJM 99 Egmont met 1580 kisten en de DM 36 Kemphaan met 1700 kisten. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 950 kisten schelvis. 250 kisten wijting, 500 kisten gul en kabeljauw, 4500 kisten haring, 2200 kleine kisten haring, 10 kis ten makreel en 150 kleine kisten ma kreel. KATWIJK Gevestigd: E Beekman van WUchen naar Overrfjn 7: M Bulja van Maas land naar Hogeweg 1; C Parlevliet var DeJft naar Dricplassenweg 60; D van Seven- ter van Den Helder naar Hoornselaan 585; J P Blanken van Groot-Brittannië naar Ber kenlaan 20; A van der Bent van Nieuw- Zeel and naar Lljsterbesetraat 3; J C Leen- hout van Verenigdt Staten naar Koninginne weg 13; R de Graaff vam Bergen Tljmsti 1 36; N Driebeek Hilversum r Valkcnburgseweg; J Heltkönlg van Wl n naar Overrijn 7; J van dor Holst v; eenaar naar Overijn 7; G Schimmel v; Wijchen naar Overrijn 7; C M Brouwer van Lelden naar Buitenste Isstrnat 13: A B On derwater van Lelden naar Corrimandeurs- pad 2; C Spruit van Lelden naar Door- manalan 19; A C de Mutzer van Den Helder naar Molenweg 21; P D Dekker van Alblac- serdam nar Tamadastraat 3: A Brans van Lelden naar Langeveldatraat 118: H Poest kok? van Spanje naar Laan van Nieuw- Zuid 58 Vcrtrokki weg 17 C Ovcrsier van Drieplas Don Haag. Hengelolaan Zutphon van DrlepUi De Emdsel heeft de verre reis op eigen gelegenheid gemaakt. De 64-jarige IJmui- denaar Wout Goos fungeerde als schip per. Onder zijn commando had hij drie Amsterdammers die de zee nog nooit hadden bevaren, maar die toch goed werk hebben geleverd. De heer Goos is een uitstekend rijme laar. Hij hiield zijn journaal dan ook in dichtvorm bij. Hieruit blijkt dat het soms geen gemakkelijke reis is geweest; ,Toen het schip goed was uitgerust, voer iet weg van de Nederlandse kust, des nacht bij het vuurschip Maas, negen, on- en dus dondergeraas, van daar regen en wind naar Goeree, maar dat viel toch wel mee. Vandaar naar Noord- Hinder, dwarse wind, die met een stugge zee ledereen akelig vindt, maar daar zijn we ook weer gekomen, en op de San- dettie aan gaan stomen, van daar naao Dover, maar dat liep slecht, we kwamer door de stroom bij Cape Griz Nez te. recht. Vandaag weer stomen naar Beachy Head, we hadden de koers goed uitgezet, even voorbij de Royal Souvereign, nu daar begon de gijn, regen en stroom, al les tegen de schuit, we slingerden hard maar kwamen niet vooruit. Toen schipper na wat beraad, ik denk dat ik het eiland Wight toegaat, laat daar de storm maar huilen, we kunnen daar lekker schuilen, we kwamen daar veel later dan gedacht, toch aan. al was het middernacht. Over de havenmeester was de heer Goos niet zoo te spreken; Op dat eiland werden we hartelijk ontvangen, door een havenmeester die je zo op zou han gen. die vent kwam aldoor kankeren, zei je moet achter in de haven anke ren, we zijn toen weggegaan op stek gegist, en hebben ruim 50 mijl gestoomd in dikke mist. Dat leed was snel vergeten. Het vol gende couplet luidt: We zijn een mijl of zes uit de route gegaan, zo kwam er geen ander tegen ons aan, en maar sto men naar het eiland Oussant, dat pas seerden we met een stuk zuurstok in dt hand, dat is van de Oceaan uit een mooi gezicht, drie vuurtorens, dus eei licht. De reis vorderde goed: En daar kwa men we toen moet je raaie, natuurlijk in de Golf van Biscaye, hier hadden we 360 r de boeg, dus hebben hieraan voorlopig genoeg, passagiersboten en tan kers bij bossen, die jje met 20 mijl en meer voorbij ziet rossen We troffen goed n lieve lust en zo vooruit naar de Spaanse kust. vissers zagen we daar niet veel, alleen wat Franse drapers op makreel, ze schenen ook niet veel te vangen, want ze bleven niet ter plaatse hangen Opeens hadden de zeelui gezel schap: De tweede dag op de Oceaan, 'daar vloog een postduif op ons aan. hü was zwaar vermoeid, dc brave borst, en was mager van honger en dorst, we grepen hem tijdens onze vaart, op een linke manier aan zi|n staart. We zeiden toen kom Jij maar by ome Wout, dan krijg je water en havermout, in een kist van een bakker neergezet, en daarover een stukje net, de andere dag begon hy wat te eten, en nu Is hei geen eten De volgende dag hoe kan het bestaan, kwam er een tweede postduif aan, die grepen we vlug aan zijn poot, toen had- ve twee duiven in de boot, U moest ze zien eten en drinken, ze hebben het ïst bij ons die binken. Vissers zijn bijgelovig: De andere avond m uur of acht, stonden we op de brug voor de wacht, en ja daar zagen we met eigen oog, dolfijnen opspringen meters hoog. Als je echter die beesten ziet, verheug ik mij daarop niet, want ik wist al als klein kind, springdolfijnen bren gen wind, nou, die hebben we dan ook, gekregen, maar voor, dus dat viel niet tegen. Dus gingen we bijna haast vanzelf, Je zou soms denken een mijl of elf, maar vas de zee die ons bedroog, want die stukken water liepen aardig hoog, naderden toen kaap Finisterre, dat lieten links van verre. Het zou daar al die harde rotsen, de kotter wel stuk kunnen klotsen, we hebben toen koers gezet naar Portugal, om water en brood en eens kijken aan de wal. we voor Leisxoos gaan drijven, want 'onbekend kun je beter buitenblijven. ATTC in finale bekerwedstrijden ALPHEN ATTC I heeft de finales sn de bekerwedstrijden bereikt, door ook de laatste wedstrijd tegen Salaman ders I met 73 te winnen. W. Baerveldt won drie keer. M. Wes- sel 2 keer, terwyl J. Roggeveen één keer aan het langste eind trok. Ook het dub belspel was voor ATTC. ATTC B verloor afgelopen week met 64 van de Treffers D. Deze kleine ne derlaag nam het laatste beetje hoop van de ATTC-ers op een finaleplaats weg. In valler J. v. d. Boom was die avond niet •erslaan; hy won alle drie zyn pra- tijen en samen met C. Verkerk zorgde hij ook nog voor winst in het dubbel spel. Maar E. Baerveldt en C. Verkerk stelden daar geen enkele winstpartij in het enkelspel tegenover, zodat de eind uitslag 64 werd. ATTC C is tot heden nog ongeslagen. Zij veroverde uit twee wedstrijden 4 punten, zodat op een finale-plaats ge hoopt mag worden, J. v. d. Boom is nog steeds ongeslagen. ATTC D heeft drie wedstrijden ge speeld en eveneens drie punten behaald. Jammer was, dat de eerste wedstrijd door onvolledig spelen verloren is ge gaan. Verleden week werd een pechvol resultaat behaald n.l. 55 tegen Pit 54B. Na een 51 voorsprong werd de stand toch nog gelijk. ATTC E heeft alleen de eerste wed strijd in winst kunnen omzetten. De an dere twee wedstrijden die dit team speelde, gingen verloren. Afgelopen week werd een 82 nederlaag geleden tegen Pit 54C. De ATTC-dames ten slotte veroverden jor de tweede maal in successie de volle winst. Dit team heeft nog een kleine kans op poule-winst, maar dan moet kop- loopster Steeds-Vooruit A nog ex wed strijd verliezen. De wedstrijd van ver leden week werd met 64 in winst om- HAZERSWOUDE Zeven studen ten, nieuwe kaalhoofdige leden van het Amsterdamse Studentencorps heb ben gisteravond laat in opdracht van hun senaat, een bezoek gebracht aan Hazerswoude nadat zij burgemeester C. G. van Dobben de Bruyn in diens huis te Alphen aan den Rijn een in terview hadden afgenomen over de ambtswoningkwestie. Hun verdere opdracht luidde, dat zij de nacht moesten doorbrengen in de gewraakte ambtswoning aan de Wac- naarkade in het dorp teneinde zelf een indruk te krijgen van de betrokken woning. Maar alles moet ordelijk verlopen en dus gingen de studenten her- en derwaarts om aan een sleutel m de woning te komen. Bij de burgemeester zelf vangen zij wat dit betreft bot en ook loco-burge meester J. van Rijn en gemeentesecre taris J. Verklare konden de heren niet aan een sleutel helpen. De politie hield ondertussen een oogje in het zeil nabij de ambtswoning. Hier bleek, dat een der ramen niet goed was ge sloten welk euvel snel werd verhol - pgn. Heel ordelijk zijn de studenten tenslotte teruggekeerd naar Amster- P.S. Groningen: Mooie dag Dp Ruytorlasn 7 naar Duitsland: J de Groot van K Doormanlaan 18a naar W3s«cnaar. tUVWIptml 18. J Hiemens van K Door manlaan 32a naar Leiderdorp. Boekenburg 10: A VooUs van J Tooropstrast 25 naai LeidFChendam. Veuraestraatww 183c; L var er Vijver van KanlncfatenRtraat 15 naar RGnsburg. Voorhouterwee 50; W D IJkstrs wedde. Ja raatCI6ie?la' Wlltingsraat 25 Hoo£ en laag te Katwijk aar KATWIJK AAN ZEE hoog water 0.33 en 13.07 ut 3.31 en 20.49 uur. Advertentie A. G. de Jager, ARTS WOENSDAG 6 OKTOBER GEEN SPREEKUUR Het weer bleef goed; Het werd een heel mooie dag. de zon verscheen met blijde lach, ik dacht zo, hij weet zeker en gewis ,dat vandaag één der onzen Jarig is, op het radiootje zingt thans een koor, en wij varen tussen Afrika en Europa door, In Ceuta in Noord-Afrika, de laatste pleisterplaats, ontmoette de heer Goos een oude vriend, een coasterkapitein: In die ontmoeting had hij veel plezier, hij moest trakteren op cognac, cola en bier, aangezien hij het een hele prestatie vond. zonder radio en Decca half Europa rond, nu de jongens hebben flink hun best gedaan, want hij had plenty in de ijs kast staan. De heer Goos besluit: Na deze zaak in het reine te hebben gebracht, Ceuta's haven uit op volle kracht, we gingen nu naar ons uiteindelijke doel, en verlieten graag deze hete boel, en kwamen behouden op Ibiza en daarmee was de reis gedaan. QlEKtNFONOSU^ Speciaalzaak Grote collectie brillen Princestraat 32 Tclef. 4763 Katwyk aan Zee. (Van onze kerkredactle) GRONINGEN De Particuliere Sy node van de Gereformeerde Kerken (vrijgemaakt) ln de provincie Groningen heeft ingestemd met het oordeel vi classis Groningen, dat ds. A. var Ziel afzettinigswaardig is Het besluit viel met één stem tegen en twee onthoudin. gen. Na deze uitspraak is het de kerkeraad mogelijk, om desgewenst tot afzetting Lager dividend Veneta HILVERSUM - Veneta. Verenigde Ne derlandse Tapijtindustrie zal 12 (vorig Jaar 13)% dividend voorstellen, waarvan 2% uit dividendreserve Het voorstel houdt verband met de weerslag vt koersverandering in het bedrijfsbeleid op langere termijn. LEIDEN Uit Leiden vertrokken: J Scheffers en fam, Decimastraat 3, Leiderdorp. Brittenburg 24; G van Slingerland en fam. Willem de Zwijger laan 267, Rijswijk ZH, Triangelstraat 20; A M van de Griendt en fam, Brahms- laan 101, Zuid Afrika; P W Boer en fam. Witte Singel 86, Oegstgeest, Prin senlaan 16; W Fontein en fam, Rijns- burgerweg 77, Dordrecht, Singel 280; Swint en fam. Valer iusstraat 88, Haarlemmermeer. Broekermeerstraat 109; J J van der Waal en fam, Mo- zartstraat 249, Frankrijk; S Kukler en fam, Haagweg 86. Leiderdorp, Britten burg 12; M C de Jong en fam. Brahms- laan 5. Ver Staten v Noord Amerika; N Schouten-de Joode en fam, Mors- laan 15, Huizen NH, Rijsbergenweg 20; G T Koops en fam, Zoeterwoudseweg Spijkenisse. Cijpressenstr 170; t Ouwehand en fam, Huizingastraat 12, Brielle, Welleweg 47; G J Dukker en fam, Oude Rijn 106, Voorburg, Gijs- brecht Bokellaan 21; P Hartevelt en fam. Roemer Visscherstr 24, Leiderdorp, Boekenburg 6; E van der Kleijn-Kret, Kortenaerstraat 80, Alkemade, ab Veen- derdyk) C Fasseur. Hooigracht 34a, 's-Gravenhage, Statenlaan 44; W J Bar- singerhorn. Buys Ballotstraat 71. Lange- dijk. Engelenburg 1; H A M de Roos- Fleur, Kapteynstraat 3. Axel, V Gistel- lelaan 88; C Jansen, de Goejestraat 32, Gravenhage, 2e Sweelinckstraat 93a; M Brouwer, Borneostraat 66, Kat wijk, Buitensluisstr 13; A M Nieuwen- burg, Falckstraat 9, De Lier, Hoefweg R Visser, Stationsplein 51, Alphen d. Rijn, Louise de Colignystraat 20; M de Jong-Muylwijk, Fagelstraat 11, Terneuzen. Klaassenstr 18; W ML Baars-de Jong, Joh de Wittstraat 20, Amsterdam, Stadhouderskade 9; M Schreuder, Vijf Meiplein 142, Hazers woude, J P Heyestr 2; T R van de Kelijn, ab Haagweg t o 180, Alkema- ab Veenderdijk; J C Wijnhof! Groenhazengracht 12, De Lier, Hoeig- weg 5; F Koopman, Hooigracht 42, Wassenaar, v d Oudermeulenlaan 18; J C L Gaillard, Hoge Rijndijkv29, Zuid Afrika; C B Hermsen, de Laat de Kan- terstr 37, Groningen, Kamerlingh On- nesstraat 37; I de Moed, Leliestraat Leiderdorp, v Poelgeestln 87; F J Kouwenberg, Zoeterwoudseweg 74, Rijswijk ZH, Triangedstr 16; O P van Diggelen, Boerhaavelaan 14, 's-Graven hage, Ruijehrocklaan 198; J L E Hiel- ckert, Rijnsburgerweg 140, Breda, Neiw- poortstr 40: G A van den Wildenberg, Javastraat 42a. Rotterdam, Peitkreet 319; W N Blom-Lantrok, Prinsenstraat 's-Gravenhage, Kamperfoeliestr 36; F W M Nijssen, Maredijk 131. Koude kerk a.d. Rijn, Dorpsstr 46; C H van Thiel-Kalse, Borhaavelaan 21. Haar lem, Westerhoutpark 15; I M A de Wit, Houtlaan 55, Beverwijk, Vondel laan 13; Y F Zwanenburg-de Boer, Johan de Wittstraat 31, Zwollerkerkspel, Spoolderbergweg 9; P Wilhelm, Rijns burgerweg 10, Epe, Duisterestraat 1; J Vlasveld, Doezastraat 20, Nij megen, Graafseweg 274; K Steert, Noordeinde 2a. Den Helder. Buitenha- 5; M W J Nijssen-Wisse, Haarlem merstraat 224, Koudekerk a. d. Rijn, Dorpstr 46; R Hayes. Duyvendakstraat 4, Enschede, Calslaan 5-101; P Fontein, Hoge Rijndijk 22, Amsterdam, Europa plein 55 HI; A Kloppenburg, Hoge Rijn dijk 106a, Kollumerland, Dellenswei 3; T J Vleerbos, Meidoornstraat 35, Naald wijk, Frankenthalerstr 5; J B M Roes, De Mey van Streekerkstr 34, Nijme- Heidebloemstr 99; J Brussee, Zee manlaan 2, Eindhoven, Oranjestraat 17; A J Waaijer, Anna van Saksenstr 8a, België; A J Mulder, Boerhaavelaan 38. Eindhoven, Hobbemastraat 15: H J Allaart, Rijnsburgerweg 136 a. Laren Gld, Barchemseweg K 38a; W Bergs- ma. Morssingel 6, Oegstgeest, Koningin- nelaan 7b; E P J Aalders, Lorentzka- de 8, Grave, Maesstraat 21; J J Bur ger, Meyerskade 4, Kampen, School straat 12; T de Vries, Noordeinde Gronigen, Peizerweg 68-57; G Vroom- Piket. Rijnzichtstraat 7, Oegstgeest, Ha- zeboslaan 38; A J Beunders. Klikspaan- weg 18, Wassenaar, Deijlerweg 1; 11; T Veldstra, Rossinistraat 7; 's-Gra- venhage, Archimedesstr 51; H de Vroe de, Titus Bransmalaan 4, Heemskerk, Ingen Houszstr 62: E T J T Kwint, Witte Singel 79, Velsen, Driehuizerkerk- weg 18; A Reijnders Obrechtstraat 79, Zoeterwoude, Hoge Rijndijk 98: H de Vries, Noordeinde 2a. Dordrecht, Mees Toxopeusstr 14; N W M de Graaf, Oude Singel 162, Rotterdam, Delftweg G T Konter, Zoeterwoudsesingel 106, Amsterdam, Linnaeushof 31; B S M Vlasveld, Lage Rijndijk 28b, Bode graven, Wilgenoord 45; C Sinnema-Al- lan, Leeuwerikstraat 9, Zaandam, Oost zijde 115; J de Vroede-Colpa Caland- straat 5, Heemskerk, Ingen Houszstr 62. Te Leiden vestigden zich; C van der os en fam, Jacob Catslaan 50; F Gorree en fam, Frans v Mierisstr 22a; H R Kriek en fam, Burggravenlaan 142; J J R Roemimper en fam. Spaar- nestraat 118; W L Driessen en fam. Witte Singel 18; M van Schaaik. Rijn en Sohiekade 38, R E Koetsier, Hooge- wóerd 21; J van Roijen, Lange Mare 33; I van Roijen, Lange Mare 33; P Roijen Lange Mare 33; L P J Bakker, Boerhaavelaan 2; E P J Wilberts, Noordeinde 50; C E Schippers, Mozart- straat 237; H J van Helden-Damen, Willem de Zwijgerlaan 175: W van Es, Gerecht 12; H W van Randwijk, Lam- menschansweg 373; J U D Verlaan, Rijn en Schiekade 26; C P de Kraker Boerhaavelaan 47; T Verlaan, Rijn en Schiekade 26; J T Sormani, Haarlem merstraat 247a; P J Kodde, Rapenburg M Giesbert, Valdezstraat 13a; I J Ramak, v. Bemmelenstr 17; T P Groen Coornherstraat 17; J W Fabius, Oude Vest 53; F S Gaastra, Rapenburg 52; W A de Vries, Witte Rozenstraat 38; L Karssen, Rapenburg 52; G A J Voe telink, Tesselschadestraat 8a; H J van Jaasveld, Langebrug 48; M M Wesse- ling, Plantsoen 9a; M P K Buurman, Meerhof 12; W M C Mallens, Haagweg 184; A A A G Gerrits, Noordeinde 50; Dubbelaar, Joh Verhulststraat 5; F W Gressie, Duikerstraat 5; C M Boste laar, Rijnsburgerweg 10; E R Kloprog- ge, Morsweg 172; P J M C Polman, Faljerilstraat 16 A Belmostapha, Var kenmarkt 7; J Furagganan, Rijnsbur gerweg 10; A Gundayao, Rijnsburger weg 10; M Danao, Rijnsburgerweg 10; S Sison, Rijnsburgerweg 10; B J J Pe- verelli, van de Hoevenstraat 12; A B A Hosni, Nieuwe Beestenmarkt 8; J Ez-Zahid, Nieuwe Beestenmarkt 8; N van Manen. Hantesteeg 2a; E E M Kruytzer, Noordeinde 50; M C La- haije. Noordeinde 50; K Leen Plantsoen 15; A Broekhuijsen-de Groot, Zoeter- Woudsesingel 67; A Nasr, Nie- Bccstenmarkt 8; M B M Chemari Acherrat, Nieuwe Beestenmarkt 8; M L B B Machouri, Nieuwe Beesten- makrt 8; M B A Ouahabi. Nieuwe Beestenmarkt 18: M M van Rijnsburgerweg 10; A A J Van Lange ghem, Hartesteeg 2a: P A M Moorsel, Morsweg 36: M S Regouv Zoeterwoudsesingel 18; J C M Bers, Oude Vest 1; C A P vai Bosch, Houtlaan 55; M G van Nimwe gen, Houtlaan 55; P J Batavia Rijnsburgerweg 10; R M F M der Kroon, Klikspaanweg 43; D Schultze, Rijnsburgerweg 140; R Cre: po. Zoeterwoudsesingel 20; C B H Ouardini, de Laat de Kanterstraat M J M M Teng, Hooigracht 15; A Mostert, Rijnsburgerweg 10; M J Rueb, Joh de Witstraat 52, E Noordt, Boerhaavelaan 214; J E K ling. Leeuwerikstraat 41; G C Abket Nieuwe Rijn 3; F H Sloet van Oldruite borgh (Baron), Klikspaanweg 8; 1 Burger-Veenendaal Boerhaavelaan L J Hazenberg, Rijnsburgerweg 10 J A Nuij, Vreewijkstraat 11; E T M Klompé, Plantage 16; W Yntema, Oudi Singel 18; J D Hoog, ab ws Tasman str t/o 56; L Amrani, Varkenmarkt M Ahriz, Lindestraat 18a; M B Gouiza, Pasteurstraat 34a; LBS Ben noury, Nieuwe Beestenmarkt 8; A B Akalay, Nieuwe Beestenmarkt 8; M Hauari, Nieuwe Beestenmarkt 8; B K B Z Ahmed, de Laat de Kanterstraat A B M Rghioui, Nieuwe Beestenmark 8; M B A Acharki, Nieuwe Beesten markt 8; H R Kobeh Mozartstraat M R Sijlbing, Rapenburg 52; I R Els- tak, Rapenburg 52; J J J Volkerts Rapenburg 52 C A Bentder. Hartestee? 2a; L H van der Kuyp, Oude S_inge! 220a; L Harrachi, Varkenmarkt Aissaoui, Lange Mare 37; A M Amran. Oude Singel 18; A H Chaui, Nieuwe Beestenmarkt 8: S B A Touzani Za- raa. Nieuwe Beestenmarkt 8; S Khna- gul, Nieuwe Beestenmarkt 8; A B M Nidalha, Nieuwe Beestenmarkt 8; M A O Tummers, Jan van Goijenkade 16; B B B M Ahmed, Nieuwe Bees tenmarkt 8; W S van der Weijden Ho- gewoerd 157; A M C van Putten, Stad houderslaan 24; H P M de Leeuw Pioenhof 8; J G Berghorst, Noordein de 2a; G F van Eijden, Noordeinde 2a; M C Koppejan, Noordeinde 2a; A J 7 van den Berg, Meidoonstraat 43; M Oostveen, Hogewoerd 133; J H G wan Cromvoirt, Piet Paaltjehspad 2; Huisman, Oude Singel 206; S Ozgline- ri, 4ijnsburgerweg 10; Y S Chong, Oude Vest 35; M B D Chrifi Alaoui Pateurstraat 34a; S B Togo Rijnsbur gerweg 10; H S Riedstra, Lange Mare 51; D M Spijker, Houtlaan 55; Veerman, Houtlaan 55; A P M Jacobs, da Costastraat 13; L C M Bender, de Laat de Kanterstraat 9; M F van der Vlugt, Rijnsburgerweg 18; A van der Zeeuw, van Speijdstraat 27; R T var Leeuwen, Klikspaanweg 7; S G Jonker, Plantsoen 77; J M Stouten-van der Bie zen, Buys Ballotstraat 51; M J Snabel Rijnsburgerweg 10; P G Plaisier, He rengracht 25; P J C H Hagemeijer, Zoeterwoudsesingel 87; P Gwyhn, Lan gebrug 32; M Noé, Hooigracht 105; H van Beek, Paul Krugerstraat 33a; G Droppers, Klikspaanweg 47. Diamanten feest Voorschoten VOORSCHOTEN In het bejaardencentrum Huize Adegeest zal don-1 derdag de vlag worden uitgestoken. De heer M. A. van Doorn (83 jaar) en' mevrouw J. van Doorn-Blom(78 jaqr) .worden donderdagmorgen in de grote conversatiehal van het bejaardencentrum gehuldigd vanwege hun zestigjarig huwelijksfeest, dat zij zelf in besloten kring zullen vieren op hun trouwdag 11 oktober. Bruid en bruidegom waren dt eer ste bewoners van Huize Adegeest bij de openstelling in september 1964. Beiden maken het goed in hun ruime apartement, dat een prachtig uitzicht biedt op het park en de jongensschool, waar ze vooral tijdens de speelkwar tieren zo genietend kunnen kijken naar het gestoei en het spel der kinde- KATWIJK Het ging in de afgelopen week met de aanvoer van was- peen iets gematigder; in totaal werd aangevoerd 472000 kg (vorige week 508000 kg). Toch is de aanvoer behoorlijk. Er was weinig export, wat naar Duitsland, Engeland en België. De industrieën daarentegen kochten opnieuw grote voorraden, wat de prijs van de All waspeen ten goede kwam. Wat voor export weggaat, is in het bijzonder de BI. Toch kunnen we al met al van een gunstige week spreken. De noteringen »-aren A extra f 4,30 tot f 4,70, AI f 2,50 tot f 5,60, All f 3.40 tot f 6.30. B extra f 5 20 tot f 6.60. BI f 4,60 tot f 8J0, Bil f 1.80 tot f 3.50, Cl f 1,90 tot f 4.-, C II f 1.20 tot f 3,30. Bospeen RIJNSBURG Ronduit mager is de agenda die Rijnsburg's vroede vaderen in hun vergadering van morgenavond af te werken krijgen. Het meeste stof tot discussie lijkt te bieden een uitgebreid voorstel van diverse verkeersmaatregelen. B. en W. stellen hierover in hun pre-advies dat het Rijnsburger autopark nog sneller groeit dan het landelijke en dat daarom slechts een rigoureuze aanpak van de verkeersproblemen tot de gewenste orde en veiligheid kan leiden. Uitgangspunt van het voorstel is een rapport van de directeur van Gemeen tewerken en de groepscomrtiandant der rijkspolitie. Voorstellen De belangrijkste voorstellen zijn: 1). insteling van een maximumsnel heid van 70 km/uur voor het buiten de bebouwde kom gelegen gedeelte van de Sandtlaan; 2). het verlengde van de Hermans straat dat aansluiting geeft op de Noordwijkerweg gesloten te verklaren voor het verkeer van de Noordwijker weg; 3). de iets noordelijker gelegen uitrit die van de Noordwijkerweg af toegang geeft tot de Meyboomstraat te sluiten voor verkeer uit de Meyboomstraat/ Noordeinde; 4). Heerenweg mag niet meer inge reden worden van de Sandtlaan af; 5). verbod voor het van Katwijk komende verkeer linksaf de Hofstraat in te rijden; 6). afsluiting voor alle verkeer van de Angel ierenstraat wanneer daar weekmarkt wordt gehouden. Ten aanzien van het parkeer- vraagstuk willen B. en W. een algemene maatregel treffen waar bij het parkeren van wagens van meer dan twee meter breed voor één zijde van alle straten ver boden wordt (maandelijks wisse lend). Voor een aantal met name genoemde straten willen B. en W. van deze maat regel ontheffing verlenen, voor andere straten wordt een volledig parkeer verbod voor ale wagens breder dan 2 meter voorgesteld. Nieuwe voetgangers-oversteekplaat sen zijn geprojecteerd bij de Bethel- kerk, bij de Dubbele Buurt ter hoogte van de Kortevaart, op de Noordwijker weg ter hoogte van de Meyboomstraat. De kosten van de verkeersmaat regelen zijn begroot op f 47.600, Wellicht zal hiervan f 29.100.uit het tertiar wegenfonds worden terug-ont vangen. De heren C. van Egmond, M. van Egmond en W. van Tilburg stellen zich niet herkiesbaar voor de woonruimte adviescommissie. B. en W. stellen voor in de vacatures te benoemen de heren Schadevergoeding Enige tijd terug kocht de gemeente het winkelpand Dubbele Buurt 42. De huurder, de heer P. Heemskerk, heeft inmiddels de beschikking gekregen over het winkelpand Dubbele Buurt 4. Voorgesteld wordt de huurder een schadeloosstelling toe te kennen van f20.000.—. In 1965 is aangekocht 8.66.45 ha. tuinbouwgrond aan de Rijnsburgerweg, het z.g. Frederiksoord. Met de pachter, de heer J. A. Kromhout, Langevaart 1, is overeenstemming bereikt over pachtontbinding per 15 december 1966. De gemeente moet dan een schade loossteling van f 160.000.betalen. AMSTERDAM De Nederlandsche Dok- en Scheepsbouw Mij. heeft besloten een honderdtal beambten te laten af vloeien, gezien de algemene toestand de scheepsbouw. In 1959 werkten er 4500 uurloners en 1000 beambten thans slechts 2800 en 900. De N.D.S.M. voert over het huidige ontslagplan onderhandelingen met de vakbonden Bloemkool Hoewel aanmerkelijk minder dan vo rige week bedroeg de aanvoer van bloemkool 73000 stuks (116500 stuks). Buiten verwachting was de prijshoogte nog goed. Er was beperkte export: klei ne maten naar Duitsland, en ook de con- servenfabrieken (Duitse) kochten niet zo veel. De noteringen waren: 6 per bak A extra f 64 tot f 84. AI f 51 tot f 92, All f 22 tot f 78, BI f 63.- 8 per bak A extra f 46 tot f 57.AI f 31 tot 66. All f 15 tot f 48, BI f 31 tot f 39. Bil f 14 tot f 48; DII f 28. Er was een flinke aanvoer van to maten. Er was export en de notering was niet onbevredigend: wan f 1.80 tot f 4.50. Komkommers f li tot f 51, groene kool f 18 tot f 35. rode kool f 14 tot f 25, spitskool f 47, de laatste bonen: prinses- sebonen f 0,75 tot f 195. pronkbonen f 0,41 Jot f 0.70. sndjbonen f 0 95 tot f 1,05, andijvie deed f 11 tot f 34. radijs f 6 tot f 13, prei f 28 tot f 43. uien f 3 tot f 4.70, kroten f 2,10 tot f 3.90, knolselderie f 12 tot f 28, selderie f 17 tot f 21, peterselie f 13 tot f 28, krulpeterselie f 19 ot f 22, bleekselderie f 6 tot f 35. bramen f 0,35 tot f 0.43, druiven f 1.90. Het echtpaar heeft 35 jaar een siga renwinkel gedreven op de Papelaan hoek Donklaan en is dus bij heel wat Voorschotenaren bekend. Het bruids paar heeft een dochter, twee klein kinderen en vier achterkleinkinderen. Het bezoekt ook geregeld de bejaar densociëteit en vooral de bruidegom houdt van wandelen. Bij de huldiging donderdagmorgen om half elf zullen alle bewoners van het bejaardencentrum aanwezig zijn en de bruid hoopt dat ook burgemees ter L. de Kool zal komen feliciteren. Zij weet nog heel goed, dat de burge meester op bezoek kwam bij hun 55- jarige echtviering. Ds. Smit beroepen VOORSCHOTEN Ds. K. Smit, ge reformeerd predikant alhier, heeft een beroep gekregen naar Weesp. Nieuwe kaaszaak in Franse' stijl VOORSCHOTEN Donderdag komt in een kleine winkel aan de Voorstraat 54 een voor Voorschoten geheel nieuw bedrijfje, een speciaal zaak voor kaas. Geheel volgens de Franse stijl heeft Voorschoten na don derdag een winkel, waar men een keur van Hollandse maar ook van buitenlandse kaassoorten kan proe ven. De eigenaar van deze zaak is de heer C- Waaijer, Stompwijkenaar van geboorte en 28 jaar geleden gestart met een handkar, daarna bakfiets en weer later een klein Fordje. Ruim lien jaar geleden kwam de heer Waaijer naar Voorschoten en kreeg vermaardheid om zijn kaas specialiteiten, die hij huis-aan-huis bezorgde. De heer Waaijer is ervan overtuigd dat er voor speciaalzaken beslist mogelijkheden liggen en ge zien zijn resultaten op de Voorscho- tense warenmarkt, durft hij het aan. De officiële opening voor genodigden heeft plaats woensdag om 15 uur. KATWIJK Gistermiddag zijn de leden van de afdeling Katwijk van de algemene bond van bejaarden weer met hun sociëteitsbijeenkomsten be gonnen. Tweede-voorzitter C. Jonker kon een groot aantal leden verwelko men. Bestuurslid J. G. Schooneveld deelde mee, dat de afdeling 31 oktober tien jaar bestaat. Dit tweede lustrum zal feestelijk worden herdacht op 9 november in Musica. Dinsdag 2 november om drie uur recipieert het bestuur in de oranjezaal van het jeugdhuis. Op 20, 21 en 23 oktober wordt in zaal Haasnoot een bazaar gehouden. Voor de daar te houden verloting worden nu reeds de loten verkocht. De heer Schooneveld merkte op, dat de heer Krijn Dubbelaar in zijn eentje reeds drieduizend loten heeft verkocht. Het sociëteitsleven was spoedig weer volop aan de gang. Er werd kof fie met koek geserveerd en de dam- en schaakspelen kwamen te voorschijn. Het leek alsof er geen zomeronderbre- king was geweest. De heer Klaas Zwit ser sprak zoals gebruikelijk een stich telijk woord.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 4