Cijferreis door eigen land Staatsgreep Indonesië Franse boycot Onderzoek naar aanleg van meisjes gewenst Happening bij Lieverdje: 8 arrestaties Daggeld hoger Samsom corrector of correctrice NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 4 OKTOBER 19. zessewoc+iTCN (Vervolg van pagina 1) Prof. Zijlstra Do Nederlandse oud-minister prof. J. Zijlstra, die deel heeft uitgemaakt van d« commissie welke de vreklaring opstel de, zei desgevraagd dat met dit „fond" wordt bedoeld: de onafhankelijke positie van de EEG-commissie en het beginsel van de meerderheidsbesluiten. De resolutie verklaart plechtig dat er voor Europa „geen heil bestaat noch een garantie voor de toekomst, zonder eer biediging van de verdragen naar letter en geest". Van de EEG-regeringen wordt derhalve verlangd, dat ze onmiddellijk de regelmatige vergaderingen van de Europese ministerraad in Brussel hervat ten en alle beslissingen nemen die het verdrag voorschrijft of toelaat, ook als een der lidstaten wegblijft. De resolutie wyst er met name op dat de nieuwe begrotingen der Europese Ge meenschap moeten worden vastgesteld en dat zo spoedig mogelijk beslissingen moeien vallen over de voorstellen van de EEG-commissie inzake de gemeenschap pelijke landbouwpolitiek. Bovendien wordt gesteld dat de rege ringen bij de benoeming van leden der Europese executieven er voor moeten waken dat voldaan aan de garanties van onafhankelijkheid die het verdrag eist. De E.V.A. Het congres heeft in een tweede reso lutie Groot-Brittannië en de andere lan den va nde EVA 'Europese vrijhandels associatie) opgeroepen hun economische politiek nu reeds te baseren op hun toe komstige aansluiting bij de EEG. Deze oproep gaat uiteraard gepaard met een beroep op de regeringen van de zes om spoedig een akkoord over de toelating van nieuwe leden te bereiken. Vóór de stemming hebben enkele Fran se afgevaardigden en een Luxemburger zich nog ingespannen om te voorkomen dat de uitspraak van het congres een duidelijke anti-Gaullistische geest zou ademen. Hun argument was dat geen Franse nationele gevoeligheden door bui tenlandse kritiek gekwetst mochten wor den in de periode waarin presidentsver kiezingen voor de deur staan. Het viel op dat de Britse conservatieve afgevaardigde Maurice McMillan zich in soortgelijke zin uitliet. Hij voerde onder meer aan dat de Europese beweging niet alleen maar de landen van de Zes om vat en in een openbare verklaring der halve niet partij mocht kiezen in het ge schil van de Zes. Dit lokte vooral kritiek uit van de Nederlandse delegatie, die met klem naar voren bracht dat de huidige EEG-crisis ook de landen buiten de plechtig geslo ten en bekrachtigde verdragen eenzijdig worden aangetast en de Gemeenschap als rechtsorde op het spel wordt gezet. Frontale botsing in Amsterdam: twee doden AMSTERDAM Twee personen kwa lsteren om het leven en enkele wer den gewond, bü een verkeersongeluk, dat gistermiddag gebeurde op de Zui- derzeeweg in Amsterdam-noord. De 71-jarige J. Smit uit Amsterdam stak met zijn auto uit een zijweg de Zuiderzeeweg over. Op dat ogenblik kwam een wagen met een snelheid van 110 km. aanrijden. De bestuurder van deze auto minderde nog vaart, maar kon toch niet voorkomen, dat hij met een snelheid van ongeveer 60 km. te gen de wagen van de heer Smit aan botste. Deze was op slag dood, even als de 78-jarige bij hem in de auto zittende mevrouw H. P. Bethlem-Smit uit Amsterdam. De beide andere inzit tenden werden gewond. Een van hen moest in het ziekenhuis worden opge nomen. De inzittenden van de andere auto. de familie P Willig uit Avenhorn. bestaan de uit man, vrouw en een veertienja rige zoon, werden met een ambulance naar huis gebracht. De inzittenden van een derde wagen die op de wagen van de heer Willig vloog, werden ook gewond, maar kon den op eigen gelegenheid naar huis te rugkeren. .14-.. VLAGTWEDDE (Gr.) De twintig jarige E. Jans uit Sellingerbeetse en hei achttienjarige meisje A. Dik uit Wedde zijn in de nacht van zaterdag op zondag bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Na een dansavond in Vlagtwedde zou de jongen het meisje met de auto naar huis brengen. In de buurtschap Veele reed de jongen tegen een boom. DEN HULST (Ov.) De 26-jange T. Weelink uit Zwollerkerspel is gister middag in het ziekenhuis in Zwolle overleden aan verwondingen die hij had opgelopen bij een verkeersongeluk. Op een kruispunt was hij met zijn scooter tegen een auto gebotst, bestuurd door de heer J. Dunnink uit Balkbrug. Een zuster van de heer Weelink, die op de duo zat, liep een hersenschudding op. KERKRADE In het ziekenhuis in Kerkrade is gistermiddag de 61-jarige P. Bertrand overleden. De man werd za- terdagmiddg op zijn fiets aangereden door een auto. VIJF-ZES-ZEVEN-ACHT.... (Van een onzer verslaggeefsters) IN zes gehuchten in Noord-Brabant weet de lucht nog te „zinderen" en het doet denken aan vroeger, toen we heidetakjes plukten en in zandkuilen speelden. Het koren groeit voorspoedig in Zesgehuch ten, maar de stengels van de wilde bloemen zijn taai en klampen zich aan de aarde vast. We kwamen er op een van de schaarse warme da gen van een Hollandse zomer, toen de lucht naar honing rook en werden allervoorkomendst ontvangen in het gemeentehuis van Geldrop, want Zesgehuchten werd in 1921 geanexeerd door Geldrop, hoewel de Zesgehuchtenaars elkaar vertellen dat zij „Geldrop inge lijfd" hebben. Zesgehuchten bestaat uit Hoog Geldrop, Hulst, Hout, Riel, Genoenhuis en Gijzenrooi. Heeze, Leende en Zesgehuchten die een hoge heerlijkheid vormden hadden voor 1811 een gezamenlijk gemeentebestuur. Daarna werden zij in drieën gesplitst. Weddenschap kost Spanjaard het leven AMSTERDAM De 35-jarige Spaanse arbeider E. Menendez Y Martinez die bij de Fordfabrieken werkte is gisteravond laat in het water van het open haven front, bij het Centraal Station, verdron- Met twee vrienden had hij om f25 ge wed, dat hij dat water wel twee keer durfde over te zwemmen. De wedden schap werd aangenomen, en ln zijn on» derkleding dook de man het water ln. Voor de eerste keer terug, vijf centimeter an de kade, verdween hij ln de diepte. De vrienden brachten zijn kleding naar ;n koffiehuis aan de Prins Hendrikkade i vertelden de eigenaar het gebeurde. Deze belde de politie. Het lichaam is nog niet gevonden Het kwam vaak voor dat de bur gemeester van Ztsgehucn.en ge meente-secretaris was van GelSrop en andersom. Zo was het Tweede Kamerlid a N F.e éns et. van de annexatie burgemeester van Zesgehuchten en gemeentesecretaris van Geldrop. Bij de vereniging werd hy gepromoveerd tot burgemeester, en dat is hij tot 1939 gebleven. On der zijn leiding groeide de gemeen te voorspoedig en telde by Fleskens installatie Geldrop 2619 inwoners en Zesgehuchten 1026 inwoners, toen hij afscheid nam hadden beide met elkaar 10500 zielen. Hiervan maakte de burgemeester by zijn afscheid trots gewag. TIVOLl TN 1930 werd in Zesgchuchten de woonwijk Tivoli gesticht voor Philips employés. De annexatie van Zesgehuchten was overigens voor Geldrop zeer voordelig Geldrop's grondoppervlakte bedroeg oorspron kelijk 847 ha. Door de a ;e kwamen er 1535 ha by. zodat het grondgebied van Geldrop bijna drie keer zo groot werd. Hoewel men oorspronkelyk het grondgebied tus sen Geldrop en Eindhoven tot agra rische bufferzone had bestemd, is toch gebleken dat het tot ontwik keling brengen van aanvullende woongebieden onvermydeiyk is. Daarom werd het land tussen Gel- BRONZEIS WEI WE zyn gestopt by een hele oude boerdery met een zwaar rieten dak, die een bordje droeg, waarop vermeld stond dat hier het gehucht drop en Einhoven tot woongebied bestemd. En ook Zesgehuchten zal een 1000-tal woningen binnen zijn grenzen krygen. OVER EN WEER VAN de vroegste tyden af ziin Geldrop en Zesgehuchten op el kaar aangewezen geweest Zesge huchten had een uitsluitend agra risch karakter en zijn buurtschap pen lagen dan ook een kwartier gaans van elkaar. Geldrop was een industriële gemeente en trok mensen aan uit Zesgehuchten en Zesgehuchten vond voor zyn produkten weer een afzetgebied in Geldrop. Vooral de kledingindustrie was voor Geldrop belangrijk. Het wever zat zyn in woners in het bloed en het vak ging dan ook van vader op zoon over. Lonend was het echter niet: een wever verdiende in het begin van de vorige eeuw twaalf stuivers per dag. een spinster 8 of 9. maar Geldropse industrie beleefde in die tyd een grote bloei. Het minst in de groei vaD de ge meente hebben gedeeld de gehuch ten Riel, Genoenhuis en Gijzen rooi. ZU zijn nog steeds uiterst klein en met eikaar verbondeL door een enkele asfaltweg en verder zand wegen. Daar vonden we want de dorpskom van Zesgehuchten is maar klein en prozaïsch het verleden terug. We hoefden niet te zoeken Genoenhuis was Een vrouw schar relde wat in de keuken, in de re genton bloeiden bloemen en een hond blafte luid. Niet al te ver van Genoenhuis ligt ook de Strabrecht- sche heide, een beschermd natuur gebied, waar een wandelaar een heel eind uit de voeten kan. Tevens is er het zwembad „De Smeelen" bij het sportpark „De bronzen wei". De naam is ontstaan door de kin deren die vroeger zeiden „We gaan op de b'ron z'n wei spelen" als zij de weide van baron van Tuyll van Serooskerken bedoelden. Veel geschiedenis heeft Zesgehuch ten niet. Toen er in oude apnalen reeds in 1313 sprake was van Gel drop werd Zesgehuchten niet ge noemd. In 1822 had Zesgehuchten 856 en in 1876 had het 1076 inwoners, maar dat is dan ook voor het eerst dat we iets van Zesgehuchten horen. Het is vermoedelijk altyd een uit gestrekt heidegebied gewet-' met hier en daar een enkele boerderij. Zesgehuchten heeft wei een wapen, waar op een blauwe on dergrond een gouden boom is af gebeeld Aan een der takken hangt een schildje met drie gou den hoorns. Boven de boom staan twee gouden sterren. Geen histo rie heeft Zergehuchten. maar de goede natuur heerst er rondom en dat is voor hen, die per dag weet ik hoeveel duizenden letters verslinden, misschien wel heel belangrijk. (Vervolg van pagina II Om het probleem te regelen heb ik bevolen dat de rust en de rechtsorde in het land hersteld worden. Om dit doel te bereiken, is het noodzakelijk elke mogelijkheid van een gewapend conflict te vermijden. Waakzamer In het huidige stadium van de wor steling van het Indonesische volk heb ik alle mensen bevolen waakzamer te zijn zodat wij de Dwikora (bevel tot vernietiging van Malesië en verhevi ging van de revolutie) kunnen uitvoe ren. Ik doe een beroep op alle mensen om kalm te blijven en op alle ministers en andere ambtenaren om normaal hun plichten te blijven vervullen. De leiding van het leger berust op het ogenblik direct bij mij en voor de uitvoering van de dagelijkse bezighe den van het leger heb ik voorlopig be noemd generaal-majoor Pranoto Rak- sos Samorodo (andere berichten spre ken van Reksoadmodjo), de derde on derbevelhebber van het leger. Om de rust en de rechtsorde te her stellen in verband met de beweging van 30 september heb ik generaal- majoor Soeharto bevelhebber van Kortran (opperste orgaan voor de voorziening met nieuw materiaal aangewezen en hem daartoe met de nodige macht bekleed. Laat ons de geest van eenheid en solidariteit van de natie blijven opbou wen. We moeten altijd leven in de geest van anti-becolim" (neokolonia lisme. kolonialisme en imperialisme). Moge God steeds ons allen blijven bij- Te Djakarta Uit de verschillende berichten valt op te maken dat de troepen van de Siliwangi-divisie die trouw is aan Soeharto. vrijdag Djakarta met vracht auto's vol begonnen binnen te komen. Er moeten nu vier bataljons van deze divisie zijn met 46 tanks en pantser wagens, afkomstig uit Bandoeng. Zij zouden de aanhangers van Oentoeng op het vliegveld Halim hebben omsingeld- Tevens wordt gemeld, dat er wapens werden uitgereikt aan burgers. Alle opstandelingen hebben zaterdag de aanmelding ontvangen om binnen 72 zich bij de regering aan te sluiten gewapende burgers moeten in die tijd hun wapens inleveren, alles onder bedreiging met de doodstraf. Radio-Maleirië Radio-Maleisië doet vele mededelingen, waarvan de bron niet bekend is. Het meldt dat het Indonesische leger com munistische organisaties ontbindt en communisten arresteert. Het zou het com. munistische partijblad Harian Rakjat verboden hebben omdat het in artikel de opstandelingen als „revolutio nair en vaderlandslievend' had gesteund. Ook het pro-Chinese blad Warta Bhakti zou verboden zyn, en het bureau van het persbureau Antara gesloten omdat daar pro-communistische journalisten werken. Op het platteland zou worden gevochten. Over de toedracht van de zaaK ver telt radio-Maleisië dat communistisch- Chinese artsen, die Soekarno behandel den, aan de communistische partij hadden medegedeeld, dat Soekarno's gezondheidstoestand snel aan het min deren was. De partij besloot toen de voorbereidingen om de macht te grijpen te versnellen. Zij kregen de steun van de commandant der lucht-1 Generaal Boestami, bevelhebber van de macht, generaal Omar Dani en duizenDipo Negoro-divisie in Midden-Java, den communistische kaderleden ont-1 heeft volgens radio-Djakarta zyn trouw vingen een militaire opleiding in een geheim kamp b\j het vliegveld Halim. In de avond van 29 september kregen deze bevel zich gereed te houden. Rede Op de avond van 30 september hield Soekanno in het sportstadion Senajan een rede tot de cammundstiische jeued. Plotseling wankelde hij en moest naar een kamer worden gebracht, waar een Chinese dokter hem een injectie gaf. Daarna kon hij de rede voortzetten. De partij besloot toen onmiddielliik te handelen. Zij bracht overste Oentoeng in de mening, dat een groep generaals op het punt stond een staatsgreep te verrichten. De overste, die zelf niet communist was. Iden er in. Hem werd de steun van de partij toegezegd en men beloofde hem dat hii de sterke man zou worden. Generaal Sa boer. Terug De echtgenoten van de Westduitse en de Japanse ambassadeurs te Bang kok, mevrouw von Schweinitz en me vrouw Yoshio Kasuya, die van een vakantie te Djakarta terugkeerden vertelden dat Soekarno na het bekend worden van de staatsgreep per heli kopter naar het Merdekapaleis was teruggekeerd omdat een tocht door de donkere straten te onveilig werd ge acht. Daarna begaf hij zich naar het huis van zijn derde (Japanse) vrouw. Toen zij 's avonds aan het huis dier vrouw kwamen werd hun gezegd dat zij niet ontvangen konden worden om dat Soekarno er was Maleisië Uit Maleisië wordt gemeld, dat het hoofd der Uyfwacht, redde Soekarno en optreden van de Indonesiërs tegen Ma- bracht hem aan boord van een heli- j jeisië op Borneo onveranderd voort- kopter. Oentoeng verstrekte unifor- gaat Uit peking wordt melding ge- men der lijfwacht aan communistische akt van banketten met drie Indone- kaderleden. en begon verschillende sische delegaties en vriendschapsbetui- generaals te ares'.eren. Nasoetion werd gingen. echter gewaarschuwd en ontsnapte. voordat de rebellen zijn huis hadden bereikt. (Volgens sommige berichten zou hij door schieten gewond zijn vol gens andere zou hij zijn been hebben gebroken, volgens weer andere is hij ongedeerd). Zijn zesjarig dochtertje echter kreeg een kogel Ln de buik, die haar ruggegraat verbrijzelde, toen de rebellen het vuur op de familie open den, toen zij de generaal niet vonden. In een ziekenhuis te Djakarta zou men nu voor haar leven vechten. Ze is van haar midden af verlamd en ligt in een zuurstoftent. W apenzendin gen Radio-Maleisië vertelde voorts nog dat tevoren grote Chinese wapenzendingen aangekomen, verborgen in dingen bouwmateriaal. Ook meldt het dat vrijdag te Djakarta 25 mensen zyn omgekomen. Er zUn ge ruchten dat Soekarno vrijdag tegenactie met een konvooi naa •u zyn gegaan. Voor radioTokio heeft Soekarno's Ja panse vrouw vrydagavond verklaard: .Mijn man is veilig, maakt u zich a.u.b. geen zorgen". Bijeenkomst Vrouwelijke bedrijfshoofden: BERG EN DAL. „Het ware te wensen, dat er eens een wetenschap pelijk onderzoek werd ingesteld naar de aanleg van meisjes voor de wis kundige vakken en de techniek. Tot dusver zijn alle beschouwingen hier over uit de emotionele hoek gekomen", aldus mevrouw B. Kïek-Wolffers, pre sidente van de Nederlandse Unie van Vrouwelijke Bedrijfshoofden bij de herdenking van het vijftienjarig be staan in hotel Erica. „In theorie staat elke opleiding voor het meisje open, maar nog altyd zijn er mensen, die een opleiding voor meisjes weggegooid geld vinden, omdat ze toch trouwt. Men vergeet dat door de ver laging van de huweiyksleeftijd de meis jes van nu op goed veertigjarige leeftyd ontheven zullen zijn van de gezinszor gen en dan niets hebben te bieden, noch aan de maatschappy noch aan zichzelf. De vrouw zonder belangstelling is niet alleen dikwUls zelf een ongelukkig en ontevreden mens. maar zal ook haar om geving weinig of niets kunnen geven". In de zeer feestelyke sfeer van een gala-diner werd mevrouw A. E. Schutte- van Ingen, die vele jaren het secretariaat op voortreffelijke wyze heeft vervuld en als lid van dc Raad van Toezicht van Nijenrode verdienstelijk werk heeft ver- benoemd tot ere-lid van de N.U.V.B.. waarbij haar de Gouden Uniespeld met briljanten werd opgespeld. Internaat Jaren reeds tracht de N.U.V-B. opleiding voor meisjes aan Nijenroae voor de buitenlandse handel te kry gen. In een der villa's aan de Vecht zou voor haar een internaat kunnen komen. De N.U.V.B. heeft zich in deze vijftien jaar zowel landelijk als internationaal met vele vraagstukken beziggehouden- Daarbij echter is er tussen de vro lijke bedryfshoofden een geest saamhorigheid en wederzijdse vriend schappen gegroeid, die velen tot w> lyke steun is. AMSTERDAM „Wilt u uit naam an de burgemeester het plein ont ruimen". Zo klonk zaterdagnacht de inmiddels ietwat vertrouwde stem van commissaris Landman op het Spul, provo's rondom het Lieverdje een hyperrulturele samenkomst hielden. De meeste omstanders gaven gehoor aan deze oproep. Niet iedereen natuuriyk. Acht provo's wilden zien hoever zc konden gaan. Hun dralen werd beloond met een enkele rit naar het politiebureau. Het geheime wapen van Van Hall, artikel 186 (verbod tot samenscholing), lag weer aan deze arrestatie ten grond slag. waren overigens niet zoveel be langstellenden als andere zaterdagnach ten. Men is blykbaar geschrokken var de woorden van de Amsterdamse poli tierecherche die geen pardon meer za hebben voor toeschouwers. Gemeld wordt dat Nasoetion zater dagavond een bijeenkomst zou hebben bijgewoond op Soekarno's paleis te Bogor, evenals Soeharto, de tweede vice-premier dr. Leimena en Dani. Na afloop had de commandant van de lijf- 1 wacht Saboer verklaard dat Soekarno persoonlijk het opperbevel in handen had genomen en Soeharto had geluk gewenst. Zondag was er in Singapore een radiostation te horen dat zich aankon digde als „stem van vrij Indonesië" en vermoedelijk ergens op West-Java ge vestigd zou zijn. Het spoorde het volk aan in opstand te komen tegen Soe karno, de corrupte regering te vernie tigen. Het vertelde dat er wapens wa ren uitgereikt aan 4000 jonge commu nisten. Het zond uit op de 5,9 mega cycle band. Radio-Djakarta meldde zondag dat de 30-september-beweging duidelijk aan ter rein verliest en dat het leven te Djakarta en elders zyn normale gang gaat. Leger, marine en politie zouden in het hele land met zuiveringen bezig zyn. Daarna zond het station verzoekplaten met door Soe karno veroordeelde Beatle-muziek uit Vier politieke partijen, waaronder de Partai Nasional Indonesia, de Mohamme daanse Nahdatoel Oelama en Sarikat Islam Indonesia hebben hun trouw aan Soekarno betuigd.. Een door Soeharto on dertekende verklaring zegt dat de officie, ren van de 30 september-beweging oneer vol ontslagen zouden worden. Zij bleken niets te voelen voor de pantjasila. Dani legde voor de radio een verklaring van trouw aan de regering af. Gemeld wordt dat de eerste vlce-pre- mier dr. Soebandrio zich vrijdag te Medan bevond, en naar Djakarta zou terugkeren. Opnieuw wordt verteld dat de chef-staf van het leger, generaal Dani ontvoerd en gewond zou zijn. Twee generaals Panai- tan broers Nieuwe waarschuwing De commandant van de Siliwangi-divi sie, generaal-majoor Ibrahim Adhie. heeft voor radio-Djakarta verklaard dat er grenzen zyn aan het geduld van het leger. „Wy hebben de plicht de orde te herstellen en zullen dit doen tot het bit tere einde", zeide hy. Eveneens brigade generaal Ibnoe Soebroto, hoofd van de legervoorlichtingsdienst, heeft de bevol king opgeroepen te helpen by de uit roeiing van de laatste overblijfselen van de 30 september-beweging. Hy zeide dat er nog geen nieuws was over de verbiyf- plaats van luitenant-generaal JanL President Lioe Sjan Tsj en premier Tsjoe En-lal van rood China hebben Soe karno gelukgewenst voor het mislukken van de staatsgreep. Dochtertje van Nasoetion overleden De Maleisische radio meldt thans dat het dochtertje van Nasoetion is over leden. De radio te Djakarta meldt nog dat generaal-majoor Sarbini, minister voor oud-strijders, zes generaals en een hoog ambtenaar door de opstandelin gen zijn gedood. Hy noemde geen na- Tevens spreekt radio-Djakarta tegen dat er ooit een raad van gene raals zou zijn geweest, die op aanspo- de Amerikaanse inlichtingen- iienst (OLA) een samenzwering zouden hebben gesmeed, zoals Oentoeng be weerd had Gruwelijke tonelen Over het verloop van de staatsgreep worden nog de volgende nadere byzon- derheden verteld: dat de mannen van Oentoeng achttien uur lang het heft in handen hebben gehad te Djakarta Het door hen bij verrassing overmees terde radiostation was slechts driehon derd meter verwyderd van het Mer- deka-palels. Voordat de staatsgreep werd onderdrukt hadden de opstande lingen hun slag geslagen in de wonin gen van verschillende generaals. Bri gade-generaal Pandjaitan werd met kogels doorzeefd van het balkon van zyn huis geworpen. Hy werd in een tapyt gerold. De opstandelingen staken nog de bajonet in het iyk en hielden toen een auto aan en wierpen het stof- feiyk overschot er in. Generaal-majoor M. T. Hartono werd in zyn woning doodgeschoten. Generaal-majoor Par- de inlichtingendienst, brigade generaal Soetojo, auditeur-generaal, en generaal-majoor Soeprapto zyn ont voerd. Nasoetion vluchtte in pyama uit zijn huis aan de Teuku Umarweg en klom over een muur. Later bezocht de generaal, nog steeds in pyama zyn dochtertje in het ziekenhuis (haar leef tijd wordt nu opgegeven als 15 jaar). Jani zou aan het been gewond uit zyn huis zyn weggesleept. zijn. AMSTERDAM Het tarief voor dag geld is 4 oktober voor de derde maal met een half procent verhoogd en bedraagt nu 3t4 pet. De belastingbetalingen aan zouden doodgeschoten het Rijk hebben namelyk de geldmarkt krapper gemaakt 200—4930 KTT 21—2240. SCHEVEN INGEN 4 oktober Visserij- berichten Besommingen kustvlasers ln gul den»; SdH 107—7150. SCH 91—11.000. SCH 69—5700, SCH 251—4380. SCH 253—2000. SCH 225—1680, KW ?01—5620. 197—11.300, KW 187—6200, KW KW 88—5470. KW Op de Utrechtse paarden 950—1400. werkpaarden 7501375, oude paarden 7501250 3-jarige paarden 800—1200. 2-Jarlge paarden 700900, veulens 300—800, hitten 650825. Jachtpaarden per ke geslacht gewicht 2 402 70. jonge slacht, paarden per kg geslacht gewicht 2.70—2.20 De handel *as traag KOERIERS 1 TOT 30 WOORDEN f 1.75 ELK WOORD MEER f 0.10 Voor Koeriers onder num mer wordt 25 ct extra in rekening gebracht. Bewijsnummers (alleen op verzoek) 20 ct. Koeriers worden elke dag geplaatst. Personeel gevraagd Gevr. huish. hulp voor liet kinderhuis Nieuw Voor dorp. Leidseweg 96, Voor schoten. Gevr. net meisje v. d. huish. Hoog loon. Mevr. M. Barendsma. Princestraat 9 Katwijk aan Zee. Telefoon 3123 Gevr. leert kapster in prettige werkkring. Dames kapsalon J Barendsma. Princestraat 9 Katwyk aan Zee Tel. 3123 Mooie blijvende bijver diensten aangeboden. Meest geschikt voor weduwen en invaliden. Br. onder no. B- 4001 Bur. Cossée. Kleiweg 24 Rotterdam. Personeel aangeboden Administratief huiswerk gevraagd voor de avonduren. Br. onder no. 8818 bur. blad. Te huur gevraagd Heer, 26 jaar, b.b.h.h., zoekt ongemcubileerde ka mer in Leiden of omgeving. Br. onder no. 8819 bur. blad. Jongedame, studente, zoekt kamer in Leiden. Mej. J. A. M. Franken, Hattem- laan 130 Den Haag. Te buur aangeboden O Huur Philips-televisie v. 25,95 per maand, zonder vooruitbetaling, maar met recht van koop. Morgen al bij u thuis. Bel dan vóór 6 uur 010-120705 en 's av. 070-863977 Onze afdeling Correctie zoekt voor spoedige indiensttreding een Leeftijd 25-30 jaar. Gevraagd wordt: enkele jaren ervaring als corrector en tenminste ulo-opleiding Uw sollicitatie wordt met belangstellino tegemoet gezien door de afdeling Personeelszaken van N. Samsom nv Wilhelminalaan, Alphen aan den Rijn. Rijwielen vanaf 110,— imes en Heren compleet, Te koop aang 2 C.V. be-|SuPer Sportrywielen vanaf stel 1963, 28 000 km. gelopen.\f I?,5-* met„3 speed en de- Van binnen bekleed. Met 2 Sa'U®ur Er°?a\ Simplex pers. achterbank, 2000,— BS A- ent KinderrtJwielen Tel. 01718-5212 ™riaf 55,- 79.- en 89,- Firma Dusoswa, Turfmarkt 1—3. Leiden. Tel. 24409 Diversen 10 volle uren autoryies 47.50, losse lessen f 6,50. Haarden en kachels Nieuw lesmateriaal. Gedipl. nieuw en gebruikt. Fornui- instructeurs Bondsauiory- zen salamanders Werk- school „de Centrale". Telef. plaats kachels, kachelpijpen, 01710-24600, b.g.g. 22287 ellebogen haardaansluitin- U Overhemden reparatie, gen en alles voor uw haard nieuwe boorden 2.95 In nv- en kachel Hartwijk's ijzer- [0n 3 75 Nieuwe enk man- handel Nwe Beestenmarkt chetten 2.50 in nylon 3.- 5-7-9-4 Lelden. TeL 26627 Warnecke Haarlemmerstr Vr(je benzine. Geen witte 158. maar gouden pompen. Het Stryklnrlchtlng OZON Benzinestation „De Ryndijk' voor uw fijne was. H. Rijn- tussen De Vink en het Haag- dijk 34a, tel 22675 sche Schouw Voorschoten Al brandt het maagzuur geeft U de hoogste korting nog so snel, een RISP tablet van 930% A. v. d. Pk. lolust het weL Notaris Mr. S. M. BRAN DENBERG te Leiden, zal op vrijdagen 15 en 22 okt. 1965 te 19 uur in het Notarishuis te Leiden, by inzet en af slag publiek verkopen: het beneden- en bovenhuis Prinsenstraat 37/37a te Lelden, gr. 1.43 A„ nr. 37 verh. voor 11,p.w., nr. 37a leeg te aanvaarden. Lasten 78,93 p.J. Koper dient zelf voor huis- vestingsverg. te zorgen. Bez.: 12, 14, 19 en 21 okt. '65 14—16 uur. Bet. kooppenn. 22 nov. "65 Inl. ten kant. v. voorn, nota ris, Turfmarkt 4. tel 21917 Staat het in de weg Plaats een Koerier

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 15