Weekagenda na Twee 40-jarige jubilea bij vuurwerkfabriek SAMENSPEL BEVORDEREN SKODA nc HOOGOVENS IJMUIDEN Ds. Post uit Rijnsburg predikant te Leiden Bouw uw toekomst op staal NIEUWE LEIDSE COURANT 3 VRIJDAG 1 OKTOBER 1965 Natrena smaakt even goed en is calorievrij. Jeugdcentrum Rehoboth, Rapenburg 10: dansavond. Zaterdag Oud-Leiden: excursie Huygens- Hofwijck te Voorburg. Oude Vest 13, 8 uur: C J.V. De Valk. spreksavond. Herv. jeugdwerk In den Moriaen: ..Mis daad in Noordwijk". Schouwburg. 8 uur: K. en O.-toneel. Theater met ..Liefde onder de olmen". Den Haag: Kern Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met ..Er is een moord LEIDEN Bij de jaarlijkse mili taire parade ontbreekt nimmer het vaandel van de Landmacht, gepresen teerd door de vaandelwacht van het regiment Van Heutsz. Ook dit jaar is dit vaandel in de militaire stoet op genomen. Voor het eerst zullen in de parade van morgen de drie krijsmacht- onderdelen ieder met eigen vaandel meemarcheren. Dit is nu eerst moge lijk, omdat de Luchtmacht sinds kort het bezit is van een vaandel, dat op 19 mei door Koningin Juliana op de vliegbasis Soesterberg werd uitgereikt. Het vaandeldoek is vierkant en van oranje zijde, omzoomd met gouden franje. Op de voorzijde is, in goud ge borduurd. een gekroonde J aange bracht. De troepen van de Koninklijke Ma rine Luchtvaartdienst uit Valkenburg komen nu ook met een vaandelwacht. De Marinierskapel moet dit jaar ver stek laten gaan. Zij vertoeft momenteel de West, om daar het bezoek van Koningin Juliana en Prins Bernhard op te luisteren. Met de Kon. Militaire Kapel zorgt nu de Kapel van de Kon. Luchtmacht voor de muzikale noot. Sociëteit in Het Boshuis LEIDEN Op woensdag 6 oktober worden de sociëteitsavonden van de Hervormde wijkgemeente Boshuizer- wijk in Het Boshuis, dat binnen geheel gerestaureerd is. hervat. Van half 8 10 uur. Judoclub Eendracht won in Haarlem LEIDEN Woensdagavond heeft de judoclub Eendracht het nieuwe seizoen geopend met wedstrijden in Haarlem te gen de judoclub Hong Tsui. Drie heren en een damesteam bonden de strijd tegen Hong Tsui. Het eerste team van Een dracht won van Hong Tsui 1 met 4010. Eendracht 2 won van Hong Tsui 2 met 25—15 en Eendracht 3 tegen Hong Tsu werd 1025 in het voordeel van de Ltidernaars. De dames van Eendracht wisten ook )or de punten te zorgen en wonnen el 3520 hun partijen Op 10 oktober zal de jeugd van Een dracht en Hong Tsui elkaar ontmoeten. Koninklijk goud en zilver TH. J. van der HEIJDEN lid van de Nederl Veren van Rechtskundige Adviseurs Hoge Rijndijk 103a Leiden. Telefoon 23405 Zebra-actie in Leiden: (Van onze stadsredacteur) LEIDEN Uiteraard wordt ook in deze stad aandacht geschonken aan de landelijke Zebra-actie '65. Dit gebeurt hier echter op beperkte en be slist niet spectaculaire wijze, zo vernamen wij van hoofdinspecteur G. A. N. Cornelisse. Doordat de Leidse verkeerspolitie de handen vol heeft met andere zaken, beperkt zij zich wat de zebra-actie betreft voornamelijk tot extra controle bij oversteekplaatsen en waar nodig worden verkeers deelnemers op fouten gewezen. De Leidse politie, die het dus niet in een stortvloed van processen-ver baal heeft gezocht, hoopt op genoemde wijze het samenspel tussen voetgan gers en andere verkeersdeelnemers te bevorderen. Met name wordt gelet op de juist toepassing van de nieuwe be palingen. zoals het verbod tot passe ren bij een zebra. Voetgangers wordt speciaal gewezen op de voordelen van in groepsverband oversteken. Hierbij is immers het ge val van kop-staart-botsingen tussen auto's veel geringer dan wanneer iedereen maar individueel oversteekt. Ook zijn er nog teveel voetgangers die zich zelfs bij door lichten geregelde oversteekplaatsen niet aan de regels houden. En als het dan helemaal niet blijkt te willen en iemand ..recht" heeft op een proces-verbaal, wel. dan krijgt h« er een. LEIDEN Burgemeester G. C. van der Willigen heeft vanmiddag om twee uur een koninklijke derscheiding uitgereikt aan twee jubilarissen bij de Kon. Ned. Kunstvuurwerk- en Munitiefabriek A. J. Kat v.h. John. Loeff N.V. aan de Stadspolderweg. Hij speldde de heer L. F. v. d. Velde (66) uit Scheveningen, vertegenwoordiger en sinds de oprichting van de N.V. in 1948 commissaris, goud op de borst. Produktiechef W. Z. de Jong (60) uit de Heemskerkstraat Leiden, kreeg zilver. Beiden zijn veertig jaar bij Kat in dienst. Het edelmetaal, behorend bij de Orde van Oranje-Nassau, kreeg de heer Van der Velde speciaal voor de grote kring van relaties die hij wist op te bouwen. Heel belangrijk was zijn optreden in het populair maken van 1000MB 15495,- 1 ttw ttiUK SCHUDEL's JSSk CITROEN NV DE CONDOR - DISTILLEERDERIJ - LEIDEN de kunstvuurwerkprodukten, waarvan de omzet belangrijk steeg. De heer De Jong is in 1925 begonnen als vuurwerkmaker. Door vakman schap, nauwgezetheid en ijver werkte hij zich op tot voorman en produktie chef. Waardevol werk verrichtte hij voor het bedrijf op Curasao en Vene zuela, waar de grote oliemaatschap pijen nogal wat belangrijke inlichtin gen kregen over explosieven. Ook bij de opleiding van vuurwerkmakers was hij een belangrijk figuur. President-commissaris A. Kapsen- berg uit Rotterdam huldigde de jubila rissen in zijn functie van waarnemend directeur. Hij bood tevens geschenken Ook personeel, dat van de dubbele huldiging getuige was, bood geschen ken aan. Met een gezellig bijeenzijn besloot men de feestelijke gelegenheid. Door een onvoorziene om- standigheid is gisteren een aantal plaatselijke berichten tot onz spijt uit de krant ge- hieven. Men vindt ze in ons blad va m vandaag. Red. N.L.C. „Lucas van Ley den" geopend LEIDEN In het smalste pand van de Sleutelstad, Nieuwe Rijn 4, is gistermiddag ,,'t Silverhuys Lucas van Leyden" geopend door de onder voorzitter van de Kamer van Koop handel, de heer C. F. Meerpoel, ,,'t Silverhuys Lucas van Leyden" legt zich toe op de verkoop van verzil verde cadeau-artikelen in de ruimste zin des woords: van autosleutels, via vaasjes naar cassettes. De directie wordt gevoerd door de heren Hub. en Jac. Mentink. Tijdens een rondgang door de win kelruimte bevestigde de heer Meer poel een oorkonde aan dc wand. •aar straks nog een tekening zal •orden geschilderd van de eminente schilder Lucas van Leyden. die eens bewoner van dit pand is geweest. Vrijdag Om half 8: taptoe 3 oktober, •obuttersveld, 8 tot 12 uur nam.: Lu- napalle 3 oktober. Den Haag, Diligentia, 8.15 uur: Nieuwe Komedie met „De gevierde liefde". Scheveningen: Kurhaus-Paviljoen, 8.15 uur: Potasch en Perlemoer. Zaterdag 3 oktober Herv. jeugdhuis In den Mo riaen, Hoogl. Kerkgracht 44: 3- oktober-eethuis. 7 uur: reveille Stadhuisplein. 7.30—9.30 uur: uitdeling ha ring en brood in Waag. 8 uur: koraalmuziek Van der Werf park. 8.15 uur: poppenspel L. Mors- wegP. C. Hooftlaan. 9 uur: poppenspel P. Both- straat. 9.45 uur: poppenspel Zeeman- 10.30 uur: poppenspel Bevrij dingsplein. 8-30 uur: show K. en G. op Kaasmarkt. 8—45 uur: steltlopers van Na men op Pieterskerkhof. 9.10 uur: straatartiesten Pie terskerkhof. 9.40 uur: steltlopers van Na men op Pieterskerkhof. 924 uur: Lunapark Schut tersveld. 9.30 uur: militaire parade (Breestraat). 1012 uur: tentoonstelling Lakenhal. 10 en 3 uur: kerfkdisnsten Ge- ref. Gemeente in Ned, Hoge Rijn dijk 24, ds. M. van Beek. 10-30 uur: kerkdienst Pieters kerk (ds. A. J. Lamping). 10.30 uur: kerkdienst Geref. Gem. Nieuwe Rijn (ds G. v. d. Noort van Capelle a. d. IJssel). 13.00 uur: reclame-optocht, „Sprookjes van deze tijd". 20.00 uur: cabaretvoorstelling in Gehoorzaal. 23.00 uur: vuurwerk Schut tersveld. Zaterdag Den Haag, Diligentia, 2.15 uur: to neelgroep Arena met „Dagezels". Den HaagDiligentia, 8.15 uur: Nieuwe Komedie met „De gevierde liefde". Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De vervolging van en de moord op Jean Paul Marat". Den Haag, St. Jacobuskerk, Parkstraat. 3.15 uur: orgelconcert R. Rakier, N. v. d. Hooven en J. Sahmitz. Scheveningen, Op Gouden Wieken, 8.15 uur: Caroline Kaart, sopraan, m.m.v. Peter Kellenbach, piano. Scheveningen, Kurhaus-Paviljoen, 8.15 uur: Potasch en Perlemoer. Zondag Kerkekamers Luth. kerk Hoogl. Kerk gracht. na de dienst van 10.15 uur: gele genheid tot gelukwensen van koster G. M. Seugling (40 jaar koster). Jeugdcentrum Rehoboth. Rapenburg 10. 2 tot 5 uur: diisco-Drom enadecon c rt Rijksmuseum voor Volkenkunde, 3 uur: kleurenfilm over Nieuw-Zeeland met een inleiding door mr. H .S. van der Straa- ten. Maandag Stadhuis, 2 uur: gemeenteraadsverga- Den Haag: Diligentia, 8.15 u.: recital cellist Jörg Metzger. Dinsdag Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr, Emigratiecentrale. Stadhuis. 7 tot 8 uur: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Stationsweg 35a, 8 uur Vereniging oud leerlingen Ambachtsschool, F Fopma over aardolie en aardgas in Nederland. Den Haag: Kon. Schouwburg, '8.15 u.: Nieuw Rotteradams Toneel met „Nooit te laat". Woensdag Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 uur: avondge bed. Breestraat 85. 8 uur: uitreiking vakdi- plomas aannemer 'Stichting Raad van Bestuur Bouwbedrijf). Den Haag: Kon Schouwburg. 815 u.: Ned. Danstheater, met medewerkenden SCHEVENINGEN: Kurzaal, 8.15 u.: Re sidentie-Orkest Donderdag Afd. Leidfen Ned. Chr. Reisvereniging: excursie naar Tapijtfabrieken te Moor- Boerhaavelaan 298. 3.13 u.: opening r.k b.l.o.-school voor jongens. Gehoorzaal. 8 uur: concert kunstkring Voor Allen. Quintette Marie-Claire Jamet Den Haag: Kon Schouwburg. 8 15 u Haagsche Comedie met „Cactusbloem" Den Haag: Diligentia. 8 uur: Guarneri- fcrio (kamermuziek Den Haag: Mauritshuis. 815 uur- Haags Baroktrlo Vrijdag Academiegebouw. 4 uur inauguratie prod. dr. B. Svendsen farmacognosie) Drie vaandels in militaire parade Voor werk onder de jeugd Dit is een personeelsadvertentie van Hoogovens om over na te denken. Hij gaat over de toekomst van staal. En over uw eigen toekomst. Staal heeft toekomst. Van staal worden bijvoorbeeld bruggen gemaakt. En er zijn steeds meer bruggen nodig om steeds meer auto's (van staal) en treinen (van staal) te laten rijden. Van staal worden schepen gemaakt en huizen en ramen en meubejen. Stofzuigers: staal. Was machines:, staal. Haarden: staal. Oneindig veel apparaten en instrumenten: staal. Steeds meer en meer staal. Daarom gaat Hoogovens nu ook de 6e hoogoven bouwen: een reus, die per jaar een miljoen ton ruwijzer kan produceren om nog meer staal te maken. Meer staal dus in de toekomst en meer zekerheid in uw werk bij Hoogovens, voor smelters, walsers, elektro- monteurs, kraandrijvers, apparaatbedienden, transport en havenpersoneel en al die andere functies. Meer werk. Vast werk. Werk met toekomst. Ook voor u. Denkt u daar eens over na. En schrijf naar Hoogovens IJmuiden, afd. Personeelszaken, gebouw „Buitenhof", Staalstraat, Velsen-Noord. Afscheid prof. dr. P. H. van Thiel LEIDEN Prof. dr. P. H. van Thiel. d'e in verband met het bereikt hebben van de 70-jarige leeftijd zUn functie van hoogleraar in de parasitologie In de fa culteit der geneeskunde van de Leidse universiteit heeft neergelegd, sprak in hel Groot-auditorinm een afscheidsrede uit over „In en tnssen twee werelden" Hij schetste de ontwikkeling van zijn v-dk aan de Leidse universiteit. Van 1920 af werd een leeropdracht in de parasito- ,ogie verstrekt. In 1947 is de leerstoel zelfstandig geworden. In 1947 Kwam ook het laboratorium voor Parasitologie tot stand, een onderdeel van het Instituut v>or Tropische Geneeskunde. Er wer den fundamentele problemen bestudeerd, waarbij zoveel mogelijk aandacht is ge schonken aan door de praktijx gestelde v.agen betreffende paratitaire ziekten en aandoeningen van de mens en Destrijding van deze ziekten Malaria is sedert de aanvang object van onderzoek geweest i" Nederland en in de tropen, maar ook ♦al van andere onderwerpen, o.a. lop- tospiroses, zijn ter hand genomen. De haringwormziekte vroeg de laatste jaren veel aandacht Zo werd het laboratorium met zijn af delingen voor protozoaire infecties toxo- p.asmosise helminthiases en medische entomologie de laatste afdeling met in begrip van deg evolgen van het ge- o.uik van insecticiden voor een be- 'at'igrijk deel diensthbaar gemaakt aan «Uniek en volksgezondheid. Afscheid bode Van Ginkel LEIDEN Hoofdbode D. J. van Ginkel. over wie wij woensdag schre ven. nam gisteren na 43 jaar wegens net bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd afscheid van de gemeen te. Dit gebeurde tijdens een bijeen komst in de kantine van het stadhuis. Ook mevrouw Van Ginkel woonde het afscheid bij. Alle sprekers schonken op eigen wijze aandacht aan de vele positieve eigenschappen van de vertrekkende hoofdbode. zoals werklust, vriendelijk heid, humor en behulpzaamheid. Ir. H. H. Vos bood hem een metalen kist met gereedschap aan. Verder spraken wethouder C. J. Piena. administrateur drs. J. Ph. Backx. gpmeente-architect ir Koch. de heer J A. de Jong (voor zitter van de Personeelsvereniging) en de heer J. W. de Wekker, directe chef van de heer Van Ginkel. De scheidende hoofdbode zelf sprak een geestig en uitvoerig dankwoord. LEIDEN De Gereformeerde Kerk heeft, zoals wfj gisteren op pag. 2 al meldden, als jeugdzorgpredikant beroepen ds. H. Post te Rijnsburg. die dit beroep inmiddels heeft aangenomen. Ds. Post. die zijn nieuwe werk terrein in en om De Jeugdhaven zal vinden, is 65 jaar oud. Omstreeks half december zal ds. Post Rijnsburg, waar hij al 26 jaar staat, verlaten zich te vestigen aan de Wijttenbachweg te Oegstgeest. In Rijnsburg zal het bericht van het vertrek van ds. Post nogal opzien baren. Ds- Post was zeer aan Rijnsburg verknocht en hij heeft er met zegen gearbeid. Zijn vrouw vertelde vanmorgen, dat hij wel erg tegen het nieuwe werk opziet, maar toch niet de vrijheid heeft kunnen vinden voor het beroep te bedanken. Levensloop Ds. Post werd op 19 mei 1900 Hollandscheveld geboren en bleef tot zijn 21ste jaar werkzaam in het be drijf van zijn vader. Eerst daarn; doorliep hij het gymnasium te Kam en studeerde hij theologie aan d< Vrije Universiteit te Amsterdam. Negen jaar stond ds. Post vervolgens in Ambt-Vollenhove tot de Gerefor meerde Kerk van Rijnsburg een be roep op hem deed. Twee weken na zijn bevestiging in Ambt-Vollenhove ds. Post getrouwd. Het huwelijk werd gezegend met vier zoons en drie dochters. In de bezettingstijd heeft de houding van ds. Post aan duide lijkheid niets te wensen overge laten- Alle Rijnsburgers weten, dat hij in de verzetsbeweging, waarin vooral zijn broer Johannes Post een vooraanstaande plaats innam, bepaald niet achteraan heeft gestaan. Hem werd het verzetskruis toegekend. Op politiek gebied heeft ds. Post evenmin stil gezeten. Als voorzitter van de afdeling Rijnsburg en lid van de staten kieskring van de ARP heeft hij ruimschoots gelegenheid gehad deze partij in Rijnsburg leiding te geven. Ds. Post heeft een voor een predi kant merkwaardige hobby en onder meer daarin valt wellicht de reden te ontdekken, waarom hij zich z Rijnsburg thuis voelde. Hij heeft namelijk steeds een zwak gehad voor het kopen en verkopen van allerlei zaken. Reeds als student zag hi.i kans in één jaar tijds 1600 te verdienen met het kopen en verkopen van studie boeken. Op zondag 12 december hoopt ds. Post afscheid van het bloemendorp te nemen waarmee hij en zijn gezin zijn vergroeid. Hij zal op 19 december i: Leiden zijn intrede doen. Puzzelpromiiienten 1, G. Nijholt-de Vries, Frank van Borselenstraat 7. Sassenheim; 2. C. Plug. Zoutmanstraat 29. Noordwijk aan Zee; 3. A. Oostermann, Vrie- zekoop 3. Leimuiden. Dr. ir. Van Deventer gehuldigd LEIDEN Dr. ir. A. M. van De venter, die gisteren zijn zilveren jubi leum vierde als leraar aan het Stede lijk Gymnasium, viel gistermiddag in de aula van de school en hartelijke huldiging ten deel. Wethouder S. Sannes dankte namens het gemeentebestuur de heer Van De venter voor hetgeen hij als schei- en natuurkundeleraar voor het onderwijs in Leiden heeft gedaan. Hij stelde hem een fotoboek in het vooruitzicht. Al even waarderend sprak mej. drs H. van der Vliet, inspectrice van het V.H.M.O., dr. Van Deventer toe. Verder voerden onder anderen het woord prof. dr. W. den Boer, die het curatorium vertegenwoordigde, mej. dr. A. M. M. Smit. rectrix van het gym nasium. dr. W. J. Claas namens de oudervereniging en Han de Meyer na mens de leerlingen. Een en ander ging gepaard met de aanbieding van ge schenken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7