Nederlandse bouwrage in Belgisch grensgebied Industrie ook welkom Welvaart schept problemen de Sowjetunie in Jjt eea &aiifce hij. RIANTE VILLA'S VOOR EEN KRATS Meningsverschil over oplossing EEG-crisis Tijd ens debat in parlement Straatsburg Chefarine 4" WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1965 Opvallend Waarom niet direct een „first class" aansteker? SILVERMATCH FIRST CLASS (Van een onzer verslaggevers) ACHEL Belgisch Limburg, decennia lang verlaten en vergeten plattelands pro vincie, wordt nieuw leven in geblazen in geblazen. Het grauwe Kempenland met zijn Streuveliaanse dorpjes maakt zich langzaam los uit zijn eeuwenlng isolement. En het zijn Nederlanders, die nieuwe welvaart brengen in een van oorsprong arme streek: bij dui zenden trekken ze Brabants en Limburgs grenzen over om zich te vestigen in het groene land achter de douaneslagbomen. Want België lijkt voor Nederland het be loofde (bouw) land te zijn geworden. Overal in de grensstreek van Bergen op Zoom tot Maastricht verrijzen Neder landse bungalows. Riante woningen, zoal: men ze in eigen land slechts ziet in de meest welvarende plaatsen. Elk jaar worden die Nederlandse kolonies groter, elk jaar trekken er méér weg. Omdat ze er meer ruimte vinden èr omdat België zijn papieren voorschriften veel soepeler han teert dan Nederland. Wat thans in de Sowjetunie ge beurt is eigenlijk een vrij logische) zaak. Onder Chroesjtsjef was reeds een j begin gemaakt met het overnemen van de „kapitalistische" produktie- I methoden. En het lag in wezen voor de hand. dat er een ogenblik zou aanbreken, j waarop een nieuwe stap op de in- geslagen weg onvermijdelijk zou j worden. Uit de schaarse berichten, die in j de afgelopen maanden de buiten- j wereld bereikten, kon worden op- gemaakt, dat er veel tegenkanting j is geweest. De geruchten over belangrijke wijzigingen in het Kremlin hielden daar ongetwijfeld verband mee. I Nu is gebleken, dat de econoom j Kosygin. die premier van de Sow jetunie is, zijn denkbeelden heeft kunnen doorzetten. In de communistische maatschap- pij worden nu ook het winstmotief en andere „kapitalistische" metho- j den de gewoonste zaak van de we- MOSKOU Een van de ach- reld. tergronden van de bijeenkomst Dat dMt nituwe stap werd ftltl van het centraal comité van de op zichzelf niet zo verwonderlijk. Opvallender is het feit, dat nie mand deze ontwikkeling kon tegen houden en dat er dit keer geen hoofden zijn gerold. _ie in Oslo wonende Duitse schrijver Max Tau krijgt dit jaar de Nelly Sachs- prijs van dc stad Dortmund, genoemd de in Zweden wonende dichteres, ivenals Tau in 1933 haar geboorte land ontvluchtte. Tau is bekend gewor den door zijn romans „Glaube an den Menschen" en „Denn über uns ist der Himmel". Wat aan deze kant van de grens dikwijls een lijdensweg van jaren is: het krijgen vein vergunningen voor bouw van een eigen huis, is bij de zuiderburen een kwestie van weken. België ontvangt zijn „immigranten" met open armen en laat niets na om het hun zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Invasie Vrijwel elk grensdorp heeft te maken gehad met deze Nederlandse invasie, die nu al enkele jaren aan de gang is. In Lommei, Achel, Hamont. Lanaken en Eysden (het is maar een greep), die in eigen land niet vonden wat zij vroe gen. Mensen, die jarenlang wachtten op een bouwvergunning, maar die niet kregen. En als ze die al hadden de hoge grondprijzen niet konden betalen, n België vonden zij dat probleem niet. Vergunningen werden vlot en graag Verstrekt. En de grond was yoor appel en een ei te krijgen. Zegt de heer B. Follon. gemeentesecreta ris van het 3500 zielen tellende grens dorp Achel, een kleine 25 km bezuiden Eindhoven: Nederlanders vonden hier hun beloofde land. Zo'n vijf jaar gele den kwamen de eersten. De lage grondprijzen trokken hen de grens over. Percelen van 1600 vierkante me ter gingen voor nog geen drieduizend gulden van de hand. Een kleine vijftig van deze percelen hadden we te verde len en ze zijn nu allemaal verkocht. Villa's Op het bosrijke terrèin zijn nu 45 riante villa's verrezen, waarvan er maar vijf door Belgen worden bewoond... Alle maal luxe woningen, waarvan de eer sten de eigenaars nog geen vijftig mille «inclusief die 1600 meter grond) kost ten, woningen waarvoor in Nederland enkele tonnen zouden moeten worden neergeteld. Nu liggen die prijzen wel hoger, natuur lijk: grote vraag drijft ze omhoog. Maar ze staan ook nu nog in geen verhouding tot de Nederlandse. Voor nog geen tien mille zijn de laatste kavels van de hand gegaan. Wat bete kent, dat ook in het dure laatste jaar nog riante villa's voor nog geen tachtig mille (inclusief grond) werden ge bouwd. Meestal zijn het mensen, die in Eindho- Gemeentesecretaris B. Follon: Ne derlanders vinden hier het be loofde (bouw)land. ven werken. Nee, niet alleen directeu ren, al zou de aanblik van zoveel luxe dit misschien wel doen vermoeden. Ook „gewone" werknemers hebben er hun intrek genomen. Niet in de laatste plaats door de uitstekende verbindin gen met de stad: er is een nieuwe weg gekomen, waarover men binnen een half uur in het centrum van de licht stad is en ook de busverbindingen zijn Snol work Follon: de wet verplicht, dat binnen 75 dagen na indiening van het verzoek het „Ja" of „nee" gegeven moet zijn. Men gaat met zijn plannen naar de gemeen te. die bestudeert ze en stuurt ze met een advies door naar de provinciale stedebouwkundige dienst in Hasselt. En dikwijls kan men dan al binnen de weken met de bouw beginnen. Een ander is er de oorzaak van geweest, dat Achel nu een 400 gezinnen sterke Nederlandse kolonie binnen zijn ,ge" meentegrenzen heeft gekregen. Andere dorpen noteren zelfde aantallen. Ha mont. enkele kilometers verderop, telt 650 Nederlanders. Lommei nog r»»' evenals de (Belgische) dorpen ir aan industrie rijke Maastricht. Overigens zijn het niet alleen de op riant wonen beluste Nederlanders, die Belgie door lage grondprijzen llJB_ arbeiderspotentieel. Sinds jaar en dag trekken dagelijks honderden Belgische arbeiders naar Nederlandse bedrijven Zij forenzen omdat er in eigen land geen werk voor lien was. Philips en Daf en de industrieën in het Neder landse Limburgse vingen de werkzoe kenden maar al te graag op. Maar daar begint nu langzamerhand verandering in te komen. België kweekt zijn eigen werkgelegenheid. Nederlandse bedrijven stichten filialen net over de grens. De gemeenten verlenen hen daan-oor alle mogelijke faciliteiten. De grondprijs is laag: soms maar drie kwartjes per vierkante me ter, en als het een belangrijkse indu strie betreft, ontslaat de gemeente haar gedurende enkele jaren van belasting plicht. En (zéér belangrijk): het arbei dersprobleem is er onbekend. Wie per soneel zoekt, hoeft daarvoor nauwelijks advertenties te plaatsen. Dc: x attracties hebben ook reeds ver- s eidene Duitse industrieën naar h' t Kempenland getrokken. Zeer tot verdriet van de Nederlandse bedrijven in Limburg en Brabant. Zij ondervinden daardoor dc zuig kracht van zowel het Duitse als Belgische grensgebied. Honderden arbeiders trekken naar de oosterbu ren vanwege de hogere lonen en aan de andere (de Belgische) kant worden de Nederlandse bedrijven belaagd door het bliksemsnel opko mende Belgisch-Limburgs industrie gebied. Premies De in België wonende Nederlanders hebben het er best en voelen zich in de watten gelegd. Niet alleen door het bezit van een volgens Nederlandse nonnen riante woning. Ook financieel varen zij er wél bij. De kinderbijslag is er aanzienlijk hoger: voor het eerste kind ruim veertig gulden en vanaf het vierde een slordige tachtig gulden per maand.... De Belgische overheid moedigt gezinsuit breiding aan. Dat blijkt ook uit de uitbetaling van forse premies bij elke geboorte (zgn. kraamgeld). Bovendien krijgen zij elke maand (van hun Ne derlandse werkgever" een vergoeding van 12.5 procent op hun loon omdat zij in het buitenland wonen. De heer P. C. F. van Loon (27) wonend in Achel en als gemeente-tuinman ver kend in Valkenswaard: anderhalf jaar geleden ben ik in Valkenswaard fetrouwd. We wilden een huisje laten ouwen op het erf van mijn schoonva der. Maar toen we een aanvraag in dienden werd ons de vergunning ge weigerd. Misschien dat er elders in het dorp nog een stukje grond zou zijn te krijgen, maar het zou dan toch wel enkele jaren duren voordat we daar met bouwen konden beginnen. Samen met zijn 25-jarige vrouw Corrie heeft hij toen de knoop doorgehakt: we gaan naar België, besloten ze. Even buiten Achel kochten ze een huis (voor i een spotprijs) en nu rijdt de heer Van Loon elke dag met zijn brommer op en j neer naar Valkenswaard („maar een kwartiertje rijden"). deze speculaties blijft de grond nog altijd aanzienlijk goedloper dan aan deze kant van de grens. Voor een kleine 30.000 gulden kan men er nog steeds een comfortabel eengezinshuisje laten bouwen, waarvan de Belgische staat dan nog eens een premie van 2100 gulden verstrekt. Kritiek Uiteraard heeft deze gang van zaken bij vele Belgische aspirant kopers kwaad bloed gezet. De Nederlanders jagen de frondprijzen omhoog, fulmineren zij. ;n wij zijn daarvan de dupe. Voor grond moeten we nu zeker driemaal zoveel betalen als vijf jaar terug. Waar moeten we dat van betalen? Natuurlijk proberen de gemeenten hun eigen in woners tegen kwalijke praktijken te Het echtpaar Van Loon: uit (woning) nood geëmigreerd, nü eigenaar van een ruime en goed kope bungalow even buiten Achel. beschermen. Wat betekent, dat de Ne derlandse immigrant niet zomaar over al grond kan krijgen. Er worden be paalde terreinen aangewezen. De rest blijft beschikbaar voor de inwoners zelf. Maar niet te ontkennen valt dat. globaal genomen, de prijzen overal omhoog zijn gegaan. En het ziet er wei naar uit, dat die tendens er in blijft zitten. Want de Nederlandse invasie gaat nog steeds onverminderd door. De door woningnood gekwelde Neder landse woningzoekende vindt over de grens een dorado zonder ambte lijke molens, zonder onneembare papier-barricades. Daarom blijven zij komen. En dc Belgische over heid stimuleert dat. Want iedere bui tenlander brengt gelden binnen, weet men.... Een van de riante (Nederlandse) villa's in (Belgisch) Achel. een slordige 25 km bezuiden Eindho ven. Voor nog geen vijftig mille (inclusief 1600 meter grond) werd hij gebouwd Weinigen (behalve dan de foto graaf) hebben gisteren prinses Beatrix, wandelende in de Am sterdamse binnenstad, gezien. Zij kwam de restauratie van het paleis op de Dam bezichtigen. Hare Koninklijke Hoogheid ivas in gezelschap van de hooglera ren Wegener Sleeswijk, links van haar en (daarnaast) Lun- singh Scheurleer. In een klein restaurant gebruikte ze de lunch met beide heren. communistische partij in de Sowjetunie zou men, zo zeggen kenners van de Russische samen leving, kunnen noemen het pro bleem dat is geschapen door de welvaart. Een relatieve wel vaart, maar juist in dat betrek kelijke schuilt het probleem. Het Rusland van nu is goed gevoed en goed gekleed de vrouwen, voor al de jonge, wel beter dan de mannen en het huisvestingsprobleem is niet zo erg nijpend meer. Waarmee dan de vraag naar wat meer luxe is ge creëerd en de drang naar wat meer economische vrijheid. Het door pre mier Kosygin ingediende plan wil aan beide wensen tegemoetkomen. De Russische industrie zal meer consump tiegoederen moeten gaan produceren, de bedrijven krijgen een grotere vrij heid van handelen. Aan de produktie van consumptie goederen zijn echter aanzienlijk meer moeilijkheden verbonden dan aan het uit de grond stampen van een basis industrie. Het assortiment consump- Priesters werken als hulpagenten bij bezoek paus NEW YORK/ROME De New Yorkse politic krijgt maandagavond hulp van priesters bij het bewaken van de toegangen van het honkbalstadion, waar de paus een mis zal opdragen,: nadat hij de algemene vergadering van de Verenigde Naties zal hebben toegesproken. Bij elke ingang van het stadion zal minstens één priester j staan. Men wil door deze maatregel het 1 decorum bevorderen. De priesters zullen mensen moeten overreden, die zonder toegangsbewijs in het stadion willen komen. Men vreest, als er alleen politie mannen staan, het uitbreken van handge meen. Alle verloven van de 24.000 New York se politiemannen zijn voor maandag inge trokken. Van hen zullen 18.000 over de veiligheid van de paus waken. De communicatiesatelliet-onderneming Comsat heeft toestemming gevraagd om een speciaal laag tarief te mogen toepas sen voor de trans-atlantische televisieuit zending van het bezoek van de paus. De! uren. waarvoor deze toestemming is ge-J vraagd, liggen maandagmorgen tussen twee en tien uur Nederlandse tijd. Na zijn terugkeer uit New York zal de paus dinsdagmorgen rechtstreeks naar het concilie gaan. om verslag uit te brengen van zijn reis. Intussen nemen de geruchten weer toe betreffende andere buitenlandse reizen van de paus. Thans worden met name Polen en Engeland genoemd. Volgens Poolse zegslieden in Rome zouden reeds een half jaar geheime onderhandelingen tussen het Vaticaan en de Poolse regering worden gevoerd over een bezoek van paus Paulus aan Polen. De paus zou alleen dan willen gaan, als hij officieel door de regering wordt uitgenodigd. Indien de huidige verbete-l ring in de betrekkingen tussen kerk en: staat voortduurt, wordt deze uitnodiging: mogelijk geacht. Volgend jaar gedenkt; Polen, dat duizend jaar geleden de kers-1 tening begon. De Engelse kardinaal Heenan heeft gezegd, dat hij het waarschijnlijk acht, dat de paus een uitnodiging zal aanvaar den, om in 1967 naar Engeland te komen. Volgens de kardinaal zal de paus dan worden gevraagd, de inwijding van de kathedraal van Liverpool bij te wonen. In Londen het eerst Onder Nederlandse socialisten Soepel CITROENBRANDEWIJN FOCKINK We hebben het best hier, zeggen ze j unaniem. Al profiteren ze dan niet van België's sociale uitkeringen. Ik ben in Nederlandse overheidsdienst gebleven, zegt de heer Van Loon, en daarom wórd ik door de Nederlandse overheid betaald. Maar. vult mevrouw Van Loon aan. in verscheidene opzichten zouden we het beter hebben als we hier onze uitkeringen kregen. Een buurvrouw, vertelt zij. met negen kinderen beurt elke maand zo'n slordige 800 gulden alléén al aan kinderbijslag. Voor de meesten is echter de soepele woningbouwpolitiek van de Belgen van doorslaggevende betekenis geweest voor hun emigratie. Wachten kent men hier niet. „We kochten ons huis op een zaterdag en nog geen week later woon den we er. Geen enkele moeilijkheid met vergunningen. Er werd ons niets in de weg gelegd." De Nederlandse invasie heeft een niet onaanzienlijk aantal Belgische particu liere grondbezitters ongedachte voorde len gebracht. Wordt grondspeculatie met gemeentegronden dan met alle middelen voorkomen (de koper is ver- plicht tot bouwen en mag de grond niet verkopen", met de particuliere grond ligt dat uiteraard anders. Er zijn eigenaars, die in enkele Jaren tonnen verdienden. Kavels, die tien jaar geleden nog maar enkele honder den guldens waard waren, werden nu voor duizenden verkocht. Velen zijn daar rijk mee geworden. Maar ondanks STRAATSBURG Nederland- straalpassagiersvïiegtuig geland, dat be-1 se bedragen aan het debat in de SdS.t5.Srjl" Europa rijn gisteren giers uit Sofia, die door de 35-jarigeuitgelopen op een demonstratie Maria Tanassova aan da grond werd van hel verschil van inzicht in 'entien jaar zonder i VT Nederland ten aanzien van de op- lossing van de EEG-crisis. Terwijl prof. C. L. Patijn, PvdA- afgevaardigde in de Tweede Kamer, 'zich uitsprak voor een gematigd op treden. zonder president De Gaulle tot een keus te dwingen, bepleitte ir. H. Vos, zijn partijgenoot uit de Eerste Kamer, een scherpe politiek van de Vijf en eventueel een breuk met Frankrijk. Onjuist I De Duitse politie zoekt naar vier gevangenen, die uit de gevangenis van Donauwörth zijn ontsnapt door in een auto door de open poort te rijden, die op dat mo ment juist werd gerepa reerd. Eén van het vier tal was bezig de auto te wassen, toen zij er plot seling allen insprongen en met grote snelheid wegreden. Enige uren na de ontsnapping werd een boer in Scheinfeld. onge veer tachtig kilometer van de gevangenis, aan gevallen, toen de benzine op was. De boer werd beroofd van zijn kleren, zijn auto en duizend mark. I Een grote Duitse her dershond heeft gisteren gedurende vier uur in Segrois (Fr.) de politie en de brandweer op een afstand weten te houden, omdat hij dacht, dat zij leed zouden berokkenen aan zijn gevallen baas. Tenslotte werd de hond gevangen met een lasso. Zijn baas, Basiie Plisco (70), was in de tuin van zijn huis gevallen, waar schijnlijk als gevolg van een beroerte. Buren pro beerden Plisco te bena deren om hem naar het ziekenhuis te brengen, maar de hond stond dat niet toe. Ook de politie en de brandweer slaag den er aanvankelijk niet in Plisco te benaderen. De man is naar het zie kenhuis overgebracht. I De Britse luchtvaart maatschappij BOAC zal in West-Duitsland geen gebruik maken van een advertentie waarop Mar iene Dietrich is afge beeld, haar beroemde benen voor zich uitge strekt. Dit omdat Marie ne in de tweede wereld oorlog voor de Ameri kaanse troepen optrad en nu in haar geboorteland niet erg geliefd meer is. De vertegenwoordiger van de BOAC in Duits land heeft de proef op de som genomen bij 75 Duitsers. Zestig van hen bleken een hekel aan Mariene te hebben. Slechts enkelen noemden haar nog als de zangeres van o.m. „Die einst Lili- Marlene" en de hoofdrol- I De komende maanden zal de Parijse onder grondse worden gemo derniseerd. De kaartjes zullen in de toekomst door machines worden verkocht. De bestuurders van de ondergrondse krijgen telefoonverbin ding met hun controle posten. Het gebruik van rubberbanden zal worden uitgebreid. Ook de Parij se bussen zullen worden gemoderniseerd. Zij krij gen een nieuwe kleur: rood met grijs. Thans zijn ze groen met crème. Begin volgend jaar krijgt Parijs naar het voor beeld van Londen dub beldeks-bussen. De heer Patijn wil desnoods zonder supranationale elementen verder gaan. Hij acht het onjuist, als de Vijf Frankrijk per 1 januari zouden dwin gen. meerderheidsbeslissingen te aan vaarden. De Vijf kunnen volgens hem vermijden. Frankrijk voor het hoofd te stoten, zonder dat de juridische positie en de letter en de geest van het EEG-verdrag worden aangetast. „Als generaal De Gaulle het EEG- verdrag verwerpt, zonder dat men hem hals over kop in het supranatio nale probeert te storten, zullen we weten, wie de werkelijke verantwoor delijke is voor het falen van de gemeenschapsvisie", aldus spreker. Duidelijk tiegoederen waaraan de Sowjetunie behoefte heeft loopt namelijk in de duizenden artikelen. Op de chemisch- technische tentoonstelling in Moskou die gisteren haar poorten heeft geslo ten bestond dan ook van de zijde van Russische experts en inkoopfunctiona rissen bijzonder veel belangstelling voor alles wat in de sfeer van de consumptiegoederen lag en voor ma chines en apparatuur die bij de pro duktie van consumptiegoederen ge bruikt kan worden. Dit gold ook voor wat Nederland op deze tentoonstelling liet zien. Veel vertegenwoordigers van Ne derlandse bedrijven reizen naar het vaderland terug met de hoop, dat uit de nu gelegde contacten straks con crete resultaten zullen komen. Er zijn de afgelopen dagen honderdduizenden Russen door het Nederlandse pavil joen gekomen: mannen, vrouwen en kinderen. Alle standhouders hebben de ervaring hoe een of andere meneer of mevrouw bij een stand bleef staan, een paar algemene vragen stelde, een foldertje in ontvangst nam, verder drentelde en... een paar dagen later terug kwam. Zich dan ontpoppend als technicus of deskundige op een be paald gebied en een aantal vragen stellend die beslist wel ter zake wa ren. Na een paar dagen dan weer terugkerend met een chef of een ambtenaar die een bepaalde onder handelingsbevoegdheid had. Soms kwam er direct een transactie uit, dikwijls een toezegging dat men nog wel eens op de zaak zou terugkomen. Deskundigen op het terrein van de Sowjet-economie geloven, dat men in veel gevallen inderdaad op de zaak zal terugkomen. Er is nu eenmaal een grote vraag en Nederland verleent dikwijls aantrekkelijke kredietvoor- waarden. Wat dat laatste betreft rijst ook de vraag of het nu wel nodig is zo soepel met kredietverlening te zijn. Kopen in het Westen is voor Rusland ondanks de beperkte voorraad va luta nu eenmaal een „moeten". Het is zelfs de vraag of men in de handel met Rusland niet gerust een beetje hard kan zijn. Zeker is, dat de internationale che mische tentoonstelling in Moskou voor honderdduizenden Russen een indruk wekkende confrontatie is geweest met de Westeuropese leefwijze, inclusief het superkapitalistische Krupp-con- cern dat met een bijzonder opvallen de stand (naar Nederlandse smaak zelfs wat provocerend) de aandacht van de tentoonstellingsbezoekers heeft opgeëist. Nog steeds strijd om Kasjmir NEW YORK Terwijl de Veilig heidsraad het geschil tussen India en Pakistan behandelt, waarbij de stand punten van beide partijen lijnrecht te genover elkaar blijven staan, wordt aan het front nog steeds gevochten. India wil zijn troepen v;el terugtrek ken als van Kasjmir maar geen politie ke kwestie gemaakt wordt, m.a.w. In dia is soeverein in Kasjmir. Pakistan wil zijn troepen ook wel terugtrekken als in Kasjmir een VN-leger gesta tioneerd wordt dat een volksstemming voorbereidt. Er is weinig kans op dat de beide landen elkaar zullen vinden. De schendingen van het bestand blij ven doorgaan. India beschuldigt Pa kistan ervan veroverde steden en dor pen met de grond gelijk te maken. Pakistan zegt dat India nog steeds luchtaanvallen uitvoert. Chefarine„4" doet won deren bij pijn of griep! Vier middelen in één tablet helpen elkaar endoen wonderen! Ir. Vos echter achtte het duidelijk,! dat Frankrijk de beginselen van het I EEG-verdrag reeds heeft verworpen. Generaal De Gaulle had dit zelf onverbloemd gezegd. Is het wel ver standig. zo vroeg hij zich af, verder te gaan als er geen gemeenschappelijk doel meer bestaat? Allen moeten volgens ir. Vos de conclusie uit de huidige crisis trek ken. Anders blijft de EEG van de ene in de andere crisis vervallen. Hij zou het geen ramp vinden, als Frankrijk buiten de EEG zou komen te staan, zoals Engeland sedert de breuk van 1962. Mogelijk zou Frankrijk dan als lid van een nieuwe Europese vrijhan delszone gelukkig kunnen worden en Engeland als lid van de EEG. De debatten in Straatsburg werden besloten met unanieme goedkeuring van resoluties, waarin de afgevaar- Keurig zakdoosje (ledig) gratis bij uw apotheker of drogist. digden van de achttien lidstaten het vertrouwen uitspreken, dat de EEG- crisis kan worden opgelost zonder aantasting van de gemeenschapsbe- einselen en werkmethoden. Intussen willen de Tweede-Kamerleden Schmelzer (KVP), Nederhorst (PvdA), en Roolvink "ARP) van de minister president voor de algemene politieke beschouwingen graag antwoord op hun schriftelijke vraag over de suggestie van de Belgische minister Spaak tot oplossing van de huidige Europese crisis te komen door een bijeenkomst van de zes minis ters van buitenlandse zaken zonder de EEG-commissie. Zij vragen zich af hoe deze uitspraak in overeenstemming is te brengen met de resultaten van het on langs in Den Haag gevoerde overleg ringen Bel*ische en Nederlandse rege- CITROENBRANDEWIJN FOCKINK

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5