VLEET VISSERMNIEUWS BIJ DE Raad van Leiderdorp had grote waardering voor fluor-initiatief JONGSTE BEDIENDE Aafje Heynis en Welmers donderdag te Katwijk 5Overbevissing bed reigt noordelijk halfrond' Nieuw raadhuis niet op terrein „Zomerzorg'' Geen bejaardencentrum in Zoeterwoude Normaal septemberbeeld aan veiling Flora NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 28 SEPTEMBER 1965 IJMUIDEN Ook in het begin van de nieuwe week wilde de haring visserij nog niet op gang komen. Een enkele uitzondering daargelaten vlotte het allerminst. Men moet dan ook ernstig rekening houden met een ver legging van het arbeidsterrein door sommige vaartuigen. Men zou wel eens eerder naar de Ierse Zee kunnen gaan dan normaliter het geval is. Het ge bruik van de netten maakt niet veel uit. Zowel met zwevend net als met de treil kon men niet tot enig succes van betekenis komen. In de Noord hield het scheüivisfestival aan. Verschillende vaartuigen konden een dagvangst van nudtm 100 manden bergen. Als bijvis haalde men wat gul en wijting op. De kool vis en de kabeljauw lieten trog verstek gaan. Dat was helaas ook het geval met de makreel. Tussen 55 en 56 NB waren niet veel Nederlandse grote kotters meer te vinden. Vele vaartuigen lagen in IJmuiden of waren thuisstomend. De weinige achter- Mijvers noteerden trekken van rond der tig manden hoops. De eerste berichten van de logger- en kottervloot waren niet slecht- Men ving tamelijk veel tong. Dat het vooral om de kleine soorten ging mocht de feestpet nSet drukken, men was veel te blij vooruitgang te, kunnen bespeuren. Wat er was. Aan de IJmuider markt verschenen 75 vaartuigen. Zij verzorgden een aanvoer v&n 12.220 kisten vis. waarvan 1880 kis ten schelvis. 250 kisten radio, 720 kisten wijting, 60 kisten gul en kabeljauw. 1680 kisten kleine gul. 4420 kisten haring. 1400 kleine k:sten haring. 220 kisten ma kreel, 1880 k sten sqhol, 50 kisten tarbot 620 kisten diversen 1600 stuks stijve ka beljauw en 22 000 kilo tong. De dalende lijn in de tongprijzen zette zich door de iets ruimere aanvoer voort Alle soorten mossten veren laten. Dc schelvisaanvoer bestond voor een groot deel uit de kleinere soorten en daar- voor toonde de handel een geringe be langstelling. De interesse voor de grote schelvis was groter met als top een tering van f56 De gul moest voor drie de soorten met een matige notering genoegen nemen. De schol was weer zeer in trek De gro te en de grootmiddel haalden bij de eerste afslag f80. Naar verse haring was veel vraag. Men zetite in op f26,80 Later zakte men weg tot het minimum f 12,50. De makreel noteerde voor de grote bij de eerste afslag f53. Onder de dertig gulden was deze vissoort later met te koop. In de sector van de grote vissoor ten was de vraag naar kabeljauw weer niet enthousiast- Hoger dan f120 kwam men niet. Het gemiddelde lag rond de honderd gulden. De wijting werd in de prijsval van de schelvis meegetrokken, De gestripte wijting wist zich nog rede lijk te redden, maar voor de ongestripte zakte de belangstelling met het uur. De kattencentrale moest er dan ook aan te pas komen om een deel van de aan weg te werken. Vandaag aan de markt. Vandaag verschenen in LJmuiden onder meer aan de markt de KW 180 Solea met 275 kisten en 350 stuks stijve kabeljauw, de KW 174 Cornelia met 325 kisten en 320 stuks stijve kabeljauw, de WR 33 met 197 kisten en 550 stuks stijve ka beljauw, de KW 59 Floris met 160 kisten en 160 stuks stijve kabeljauw, de IJM 26 's-Gravenhage met 740 kisten e.. stuks stijve kabeljauw, de IJM 154 Pro- tinus met 425 kisten en 100 stuks stijve kabeljauw, de KW 161 met 170 kisten en 200 stuks stijve kabeljauw, de KW 117 Mare Liberum met 55 kisten, de KW 103 Prins Willem met 175 kisten, de KW 116 Vier Gebroeders met 170 kisten, de KW 143 Gijsberta met 165 kisten en 350 stuks stijve kabeljauw, de WR 50 met 125 kisten, de WR 49 Internos met 400 kisten de WR 25 Okko Bosker met 288 kisten, de IJM 73 De Hoop 3 met 140 kisten en 20 stuks stijve kabeljauw, de KW 148 Dirk van Beelen met 130 kis ten, de VL 115 Vooran met 630 kisten en 530 kleine kisten haring, de KW 67 met 180 lasten, de KW 100 Alpha met 61 kisten, de KW 153 Francina met 290 kisten, de KW 8 Deining met 25 kisten, de KW 62 Willem van Beelen met 108 kisten de KW 1 5 met 190 kisten, de KW 99 Maria Theresia met 520 kisten, de IJM 56 met 290 kisten en 150 stuks stij ve kabeljauw, de SCH 261 Onderneming 1 met 885 kisten en 210 kleine kisten haring, de KW 139 Bellatrix kisten, de KW 157 Michiel met 80 kisten, de KW 22 Maarten Cornel is met 225 kis- ten. de IJM 46 De Hoop 4 met 200 kis ten, de KW 213 Jana met 270 kisten 30 stuks stijve kabeljauw, dc KW 217 Cornelia met 475 kisten en 150 stuks stij ve kabeljauw, de KW 34 Tiny met 310 kisten en 100 stuks stijve kabeljauw, de WR 61 Bastiaan met 450 kisten en 12c stuks stijve kabeljauw, de KW 225 Azi muth met 350 kisten en 150 stuks stijve kabeljauw en de KW 221 Arie Jacob met 400 kisten en 100 stuks stijve ka beljauw. Vermoedelijk zullen niet alle schepen kunnen lossen- In ieder geval zullen de zes laatstgenoemde vaartuigen met de woensdagamarkt genoegen moeten In Scheveningen. In Scheveningen werden aangevoerd 1000 kisten schelvis, 210 kisten wijting, 400 kisten kleine gul, 3600 kisten haring, kleine kisten haring en 50 kisten makreel. Lege treiler strandde in Engeland IX>NDEN Op het strand van Brigh ton, Engeland, is gistermorgen een geheel lege treiler van 500 ton, de „Katcher". gestrand. Reeds de afgelopen nacht was het vaartuig, onverlicht, in Het Kanaal gesignaleerd. Volgens deskundigen zou het een Grieks vaartuig zijn voor een bemanning van normaal elf koppen, dat, op weg naar een werf door een sleep boot zou zijn verloren. Jubileum koster in Noordwijk aan Zee NOORDWIJK AAN ZEE In stilte heeft de heer L. van Duyn herdacht, dat hij 45 jaar geleden koster werd van de hervormde kerk. De heer Van Duyn is een bekende per soonlijkheid in Noordwyk en hij geniet verder bekendheid in kosterskringen in heel Nederland door zijn jarenlange voorzitterschap van de afdeling Leiden en omstreken van de vereniging van (protestants-christelijke kosters. Bij zijn veertigjarig jubileum, vijf jaar geleden dus. is de heer Van Duyn op grootse wijze gehuldigd, waarbij hem een koninklijke onderscheiding werd toege kend. bij FOTO JAAP v. DUYN Princestraat 22 - Katwijk aan Zee - Tel. 01718-4267 (Na 8 uur). Concert in Triumfatorkerk KATWIJK AAN ZEE Het laatste, door het „Pro Organo et Musica"- comité georganiseerde concert wordt donderdag 30 septem ber in de Trium fatorkerk gegeven door de bekende altzangeres Aafje Heynis en de organist Jan Welmers. Het programma volgi hier: 1. Fantasie in c-klein (orgel) J. S. Bach. 2. „O amantissime Sponse Jesu" (cantate voor alt en orgel) Chr. Ritter. 3. Partita „Jesu meine Freude" (orgel) J. G. Walther. 4. a. „Zu uns komme Dein Reich"; b. „Führe uns nioht in Versu- ching" (uit „Vater unser"), Peter Cor nelius; a „Wende zu mir Dich"; d. „Sin- Spreekbeurt in Katwijk KATWIJK AAN ZEE Vanavond om half acht hoopt ds. Van Haaren uit Amersfoort een spreekbeurt te vervullen voor do Gereformeerde Ge meente Remisestraat. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woensdag: hoog water 5.48 enl8.08 uur; laag water 1.45 enl3.53 uur. Zangavond in Valkenburg VALKENBURG Het christelijke jeugdkoor De Lofstem geeft donder dagavond om half 8 in de berv. kerk een uitvoering onder leiding van de heer M. Kroon. Medewerking aan deze gevarieerde zang- en muziekavond verlenen het gezinskoor Kortekaas uit Noordwijk, organist Wim van der Panne te Voorburg, de heer en mej. Gouw uit Katwijk aan den Rijn en mevrouw De KluyverGouw uit Oegstgeest. VALKENBURG Donderdagavond n acht uur spreekt de heer G. de Pater uit Haastrecht in zaal De Vries voor de herv.-geref. evangelisatie. WARMOND De burgemeester is donderdag verhinderd zijn weke lijkse spreekuur te houden. Het eerst volgende spreekuur zal nog nader be kend worden gemaakt. Conservenfabrieken sloegen te Katwijk waspeen in KATWIJK AAN DEN RIJN De aanvoer van waspeen, die vorige week 508000 kg bedroeg, liep in de afgelopen week terug tot het peil van de week daarvoor: 456000 kg. Opnieuw waren de noteringen niet hoog. De exportbelangstelling is heel bescheiden. West-Duitsland kocht niet veel, Engeland en België namen zeer geringe hoeveelheden af. De conservenfabrieken hadden wel be langstelling, aangelokt door de lagere brijsnoteringen. A2-peen ging dan ook goed van de hand. De prijzen voor dit sortiment waren dan ook meer aanvaard- We menen, dat nu het weer kouder is geworden, er enige opleving zal komen. De noteringen waren in de afgelopen Week voor A extra f 3.40 tot f 4.80 per kist van 20 kg, AI f 2,40 tot f 4.80. A II f 3 tot f 5.80, B extra f 4.50 tot f 5.30 B I f 3 tot f 7.30, B II f 1.80 tot f 4.10.' C I f 2.10 tot f 4,70, C II f 1,80 tot f 4.10. Bos- been bleef op hetzelfde in prijs en ging Voor f 33 tot f 52 per 100 bos, breekpeen deed van f 1.80 tot f 3.50. Er werd weer minder bloemkool aan- TE KOOP MAISONNETTE [Te bevr Pr. Alexanderlaan 22 Katwijk. gevoerd namelijk 116.500 stuks (183.000 stuks). In het geheel gezien waren de prijzen gunstig, hoewel per sortiment de prijsnotering zeer ongelijk was. West- Duitsland kocht bloemkool en voorts ging er een behoorlijk kwantum naar de con- servenindustrieën, zowel in eigen land als in Duitsland. De noteringen waren als volgt: 6 stuks per bak: A extra f 82, A I f 36 tot f 89, A II f 20 tot f 67. 8 per bak: A extra f 56 tot f 60, AI f 26 tot f 61. An f 17 tot f 45, B I f 29 tot f 48 B II f 14 tot f 48. C I f 27, CII f 14, DI f 22 tot f 38. Er waren veel tomaten aan de markt, veel was voor export bestemd, de prijs: f 3.50 tot f 6 per 6 kg, andijvie deed f 18 tot f 48. groene kool f 20 tot f 31, rode kool f 17 tot f 32, spitskool f 57. kroten f 1.90 tot f 3.90, pronkbonen f 0,27 tot f 0.87. prinsessebonen f 1.25 tot f 1.95, selderie f 5 tot f 18, bleekselderie f 13 tot f 23, knolselderie f 19 tot f 22, peter selie f 7 tot f 20, krulpeterselie f 5 tot f 18, sla f 6 tot f 21. spinazie f 44 tot f 93, uiën f 2.60 tot f 4.60. radijs f 112 tot f 24. komkommers f 15 tot f 60, rabarber f 8, bramen f 0,55 per 200 gram. get ein neues Lied" (alt en orgel), Dvorak. 5. a. „Aus tiefer Not schrei ich zu Dir"; b. „Herr Jesu Christ Dich uns wend'"; c. „Allein Gott in der Höh' sei Ehr"(orgel), Max Reger. 6. a. Vier miniaturen, Piet Post; b. Twee psalmen a cappella, ps. 125—ps. 131 (alt en orgel). 7. .Jezus leeft en wij met Hem' (orgel), Cor Kee. Was Sassenlieimer wel of niet dronken bij aanrijding DEN HAAG Een maand gevange nisstraf en ontzegging van rijbevoegd heid gedurende een jaar eiste de offi cier bij de Haagse politierechter tegen een 57-jarige installateur uit Sassen- heim, die *s nachts in Voorschoten bij het Haagse Schouw met een auto te gen een verkeerslichtinstallatie was gereden. De rechter verkeerde in twij fel over het feit, of de installateur dronken was geweest. De verklaringen van getuigen waren op dit punt nogal verschillend. De raadsvrouwe bestreed dan ook de dronkenschap in de tenlastelegging. Zij wees op de nare gevolgen voor de installateur en diens bedrijf bij in trekking van het rijbewijs. De rechter veroordeelde de man tot f 300 boete en ontzegging van rijbevoegdheid ge durende zes maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk en aftrek van de tijd, waarin het rijbewijs reeds was ingetrokken. Gespreksgroep A.R. SASSENHEIM Onder leiding van de heer F. Boswijk kwam de gespreksgroep van de A.R. kiesver eniging gisteravond bijeen. Drs. .T. van Nieuwkoop hield een inleiding over bezitsvorming en medezeggen schap, over welk onderwerp men van gedachten wisselde. Daar men niet klaar kwam met de discussie, zal het gesprek op een andere avond worden voortgezet. Christenvrouwen SASSENHEIM Dc eerste bijeen komst van de Christen Vrouwenbond van dit seizoen gisteravond was goed bezocht De presidente, mevr. Bran denburg, hield een meditatie over Joh. 8. De ere-presidente, mevr. Wes- terbeek-Klijn, die 80 jaar werd. zong men de zegenbede toe uit psalm 134. Mevr. Meyburg-Dronkers vertelde over alles wat de „Stichting Huishou delijke voorlichting ten plattelande" LEIDERDORP Uitvoerig heeft de raad zich beziggehouden met het voorstel tot fluoridering van het drinkwater. Op 1 januari 1966 zal n 1. het drinkwatervoorzieningsbedrijf voor de Rijn- en Gouwestreek gaan functioneren. Dit zal ook enkele be leidsbeslissingen hebben te nemen. Eén van de principiële daarvan is de fluoridering van het drinkwater. Van belang voor dit bedrijf is het stand punt, dat o.a. de raad van Leiderdorp in deze inneemt. Na het met grote zorg voorbereide raadstuk waarin op alle mogelijke pecten diep was ingegaan, was nu woord aan de raad. De heer W. v d Sluys (CHU) had dit voorstel met vreugde begroet, gaf het college van B. en W. een compliment voor de voortvarendheid, waarmee Lei derdorp als kleinere gemeente, deze be- langrijke zaak ter hand had genomen. Medisch gezien is er geen enkel be zwaar het fluorgehalte te verhogen. Wij moeten de middelen om het tandbederf, dat in ontstellende mate toeneemt tegen tc gaan, met beide handen aangrijpen. Natuurlijk zijn er bezwaren op het ethische vlak tegen gedwongen medi camenten. Maar fluor is geen genees middel. Gewetensbezwaarden moeten wij tegemoet komen. Ook de heren De Groot en Evers had den grote waardering voor dit voorstel. De heer Los (AR) kon zich er prin cipieel niet mee verenigen. Burgemeester Gallas dankte dokter v d Sluys voor zijn deskundige toelich- de heer De Groot voor de ju ridische. De waardering voor de voorbe reiding komt in grote mate toe aan de betrokken ambtenaren. Voor de opmer kingen van de heer Los had burgemees ter Gallas begrip. Deze gedachten kwa men ook in het college naar voren. Maar het ligt bij ons niet zó zwaar, om niet met het voorstel te komen. Woningbouw De overige agendapunten waren in hoofdzaak hamerstukken Maar voor de raad aan de afwerking van de agenda begon ging hy eerst in besloten zitting een onbekend gebleven onderwerp be spreken. De voornaamste pi ten waaraan de raad zijn goedkeuring hechtte waren de intrekking van het verzoek van de heer D. v. d- Kwaak tot grondverkoop, de verkoop van industrieterrein aan Noorlander en verkoop van grond aan de Leiderdorpse aannemingscombina tie voor de bouw van 70 premie- •oningen. Ook zal de bouw van 41 woningwetwoningen onderhands wor den aanbesteed. De 30 gemeente woningen aan de Meijelaan zullen op verzoek van vrijwel alle huurders worden verbeterd. Deze verbeteringen vragen een bedrag van 24.000. De huur wordt dan met 0,50 per week verhoogd. De huur van het tennispark wordt ho ger, van 3850 tot 4125 per jaar. De Amsterdam-Rotterdam-Bank N.V. mag een noodbankgebouw oprichten bij de kruising Van Poelgeestlaan-Laan vai Ouderzorg. Tot lid van een commissie die de be groting 1966 (tekort 111.900) gaat on derzoeken werden gekozen de heren Tieken (voorz.), .vndrik. Boot, Pocls en Veldhuyzen. In de commissie tot onder zoek van de gemeenterekening 196C- kregen zitting mej. v d Voort en de heer Los (voorz.). De Groot, Kleisz en v d Sluys. Bij de rondvraag vroeg de heer Evers er in Leiderdorp niet meer mogeiyk- heden zyn studenten aan een kamer te helpen. Dat is in Leiden een probleem. is een zaak van vrijwilligheid, zei de voorzitter. Er zyn ongetwijfeld mo gelijkheden. Frontale botsing op de Zijklijk LEIDERDORP Gisteravond reed op de Zijldijk ter hoogte van de Touw- fabrieken een personenauto uit Rijp* wetering op een bij de uitrit van de fabriek draaiende vrachtauto die op de linker helft van de weg was ge komen. De chauffeur van de vrachtauto zag uit de richting van de provinciale weg twee auto's naderen en gaf onmiddel lijk lichtsignalen. De bestuurder van de eerste, bakker J. W. van der Meer. echter niet. Hij vloog frontaal op de vrachtwagen. De bakker, zijn vrouw en zijn ze ventienjarige dochter werden met ver schillende verwondingen in het A-Z. te Leiden opgenomen. Mevrouw van der Meer. die bekneld geraakte, had -rnstige verwondingen aan deide be- De voorzijde van de auto werd geheel vernield. Universitaire benoemingen LEIDEN Curatoren van de univer siteit hebben benoemd: Mevr. drs. E. S. Alban-Trcst, wetenschappehj'k hoofd ambtenaar in tijdelijke dienst by de Farmacie, wederom in deze functie: mevr. mr. H. H. Bloembergen-van der Most, tot weten9chappeiyk ambtenaar in tydelijke dienst bij oe faculteit der Rechtsgeleerdheid (criminologie); mevr. T A. Cohen-Matthysen, arts, tot weten- schappeiyk hoofdmedewerker m tyde lijke dienst bij de Kindergeneeskunde; mej. drs. C. I. R. Glas. tot wetenschap pelijk ambtenaar in tydelijke dienst by de Bibliotheek: drs. A. G. M. Gribnau. wetenschappelyk ambtenaar in tijdeiyke dienst bij de Biochemie, wederom in deze functie: drs. R. P. Kamphuis, weten schappelyk ambtenaar in tydehjke dienst bij de Kinderge iceskunde. wederom in deze functie; drs. W J. Karssen, weten schappelijk ambtenaar in tydehjke dienst bij de faculteit der Letteren, in vaste dienst; dr. B. van Ltnge, wetenschappe lijk hoofdambtenaar in tydeiyke dienst joktober Vernieuwing van de Schoolstraat VOORSCHOTEN De Schoolstraat moet de winkelstraat van Voorschoten worden. Het gemeentebestuur heeft reeds plannen tot modernisering van deze oude straat. Een aantal panden dat een moder nisering beslist tegenhoudt, is door de ge meente aangekocht. Meer kan het ge meentebestuur niet doen. De totale mo dernisering hangt verder af van de daar aanwezige mlddenstandsaaken. De laatste jaren is reeds een aantal zaken ertoe overgegaan de panden te vernieuwen. Morgen worden weer twee eeuwenoude huizen onbewoond. Hun da gen zyn geteld. De panden Schoolstraat 15 en 17 verdwynen. De groentehandcl Planje neemt tydeiyk zyn Intrek in een ander pand in de Schoolstraat. Als alles naar wens gaat, staat er op de plaats van de twee oude huizen binnen acht maan den een nieuw modern pand. Natuurlijk ook met een luifel. De luifel die de ge meente verplicht stelt, is echter niet hi trek by de middenstand. De winkels worden te donker. Gemeenteraad Voorschoten VOORSCHOTEN Vrydagavond 1 by de Orthopedie, wederom in deze functie; drs. D. H. D MacGillavry. wetenschappelijk ambtenaar in tijdeiyke dienst bij de Psychodiagnostiek, tot wetenschappelyk medewerker: drs. N G. Minaard. wetenschappelijk ambtneaar in tijdelijke dienst bij de Organische Chemie, wederom in deze functie: dr W. J. Rietveld, wetenschappelijk ambte naar in tijdelyke dienst by de Fysiolo gie tot wetenschappelyk medewerker le klasse; mej. drs E. C. Rodbard. weten- sch appel ijk ambtenaar le klase in tyde- lyke dienst by de Psychiatrie, wederom in deze functie. Afscheid P. Versteeg LEIDEN Gisteravond heeft het personeel van de Gehoorzaal afscheid genomen van de vertrekkende exploi tant, de heer P. Versteeg. Men bood hem een paar gouden manchetknopen aan en mevrouw Versteeg kreeg een typisch Leids aandenken, een hutspot. Vanmiddag werd de heer Versteeg nog ontvangen in het ooilege van B- en W. W esteuropese visserij conferentie: de grote visserybedrUvende landen zich gesteld zien. Het behoud van de vis stand vraagt daarom in de allereerste plaats de aandacht in de vlssery De oplossing van deze problemen kan slechts worden gevonden in internationale Geruchten in Lisse LISSE Over de bloembollenkwekerij en -handel gebroeders Segers aan de Heereweg gaan de laatste tijd nogal wat geruchten. Het bedrijf, één van de oudste firma's in de streek, zou „uit elkaar gaan", het gehele ge bouwencomplex aan de Heereweg, annex bloem bollenschuur van de erven J. P. Segers en de daarachter liggende dienstwoning en het grote herenhuis „Zomerzorg", zou door de gemeente worden aangekocht met de bedoeling daar het nieuwe raadhuis te laten neerzetten. alles wat onder de naam „Zomerzorg" samen te vatten is. Er zal wel een reorganisatie plaats hebben, zo deelde de heer W. J. Segers (die met zijn neef P. G. Segers de directie voert, geassis teerd door de ruim 70-jarige oud directeuren C. en R. C. Segers) mede. Men is van plan aan de Hyacintenlaan, waar de tuinen van het bedrijf liggen. moderne bloembollenschuur te stichten, aangezien de schuur op „Zo merzorg" niet meer aan de eisen des tijds voldoet. Als zich een gunstig ge- oordoet. is het niet onmogelijk dat de oude schuur dan w .dt ver kocht. Van een zich geheel terugtrek- de Kanaalstraat. Op dit plan is men tot heden niet teruggekomen. Men kan natuurlijk wel van gedachten veran deren wanneer zich bijzondere om standigheden voordoen. Gemeenteraad Lisse LISSE De gemeenteraad die woens dagavond om 8 uur bOeenkomt, krygt de volgende agendapunten te behande len: beëdiging nieuw raadslid P. van Beek; herbenoeming leden commissie woonruimtewet; benoeming lid Stich tingsbestuur Gem Sportpark; voorzie ning commissie ruimtelijke ordening; be noeming ambtenaar Burg Stand; vast* ken uit de firma van de heer C. Segers stelling uitbreidingsplan vergadert de ge meenteraad. De agenda vermeldt onder meer: voorstel „Verordening rechten begraafplaats Rosenburg 1963", voor stel „Rioolbelastingverordening 1965", voorstel „Badhuistarievenverordening 1965", voorstel tot verhoging van de presentiegelden voor leden van stem bureaus, tot wijziging der tarieven van de gemeentelyk gymnastieklokalen, tot het verlenen van een subsidie aan de stichting Leidse Avond-HBS. tot subsi die aan de stichting Medische Sport keuring Voorschoten, voorstel inzake de stichting van een tweeklassige chris- telyke kleuterschool in het uitbreidings plan „Boschgeest", inzake de stichting noodvoorzieningen ten behoeve van het kleuteronderwijs in het uitbreidings plan „Boschgeest", tot het beschikbaar stellen van een krediet ad. f 18.500 ten behoeve van de inrichting van de aula op de algemene begraafplaats .Rosenburg", tot het beschikbaar stel en van een krediet ad. f3.515 voor het treffen van voorzieningen aan de luidklok en het uurwerk van de ge meentetoren. inzake de aankoop van de panden Voorstraat 12 en 12a en voorstel tot verkoop van bouwterrein, naby de Pauwenstraat aan de Vereni ging van Melkhandelaren „De Samen werking" te Voorschoten. VOORSCHOTEN Onze plaatsge- note mej. M. Verboom behaalde in Den' Haag het diploma voor logope diste van de Nederlandse Ver. voor Logopedie en Foniatrie, spraak- en stemheelkunde. VOORSCHOTEN Voorbereidingen worden getroffen om tot uitgifte van een nieuw adresboek te komen. Dit zal in de eerste helft van december verschynen en zal huis aan huis gratis worden ver spreid. VOORSCHOTEN - Zoals wij berichtten heeft het college van burgemeester en schepenen van de Belgische gemeente Schoten een oriëntatiebezoek aan Voor schoten gebracht Tydens dit bezoek is gebleken, dat er mogeiykheden bestaan voor een verdergaand contact Hierby wordt gedacht aan uitwisseling tus sen Schotense en Voorschotense ver- Dit zei de voorzitter van de Stichting van de Nederlandse zeevisserij en de organisatie van het visserybedryfsleven 1 v™™ gedacht in de E.E.G. „Europ^*', mr. J H. l9^ .Schot Kiewiet de Jonge, vanochtend in het *niSln8en- Kurhaus in zijn openingstoespraak van Voortf wordt overwogen tentoonstel- het jaarlijkse congres van de Westeuro- '"S60 m richten, pese visserijconfereti waaraa tien West- VOORSCHOTEN De in aanbouw europese landen deelnemen. zynde aula op de algemene begraafplaats Het probleem van de overbevisslng |Roserrburgh zal binnen afzienbare tijd ge- geldt voor het noordeiyk halfrond en reed komen. speciaal voor het noordoosten van de j en W doen het voorstel voor het ge- Atlantische Oceaan. Ook de Noordzee Jrulk van deze ruimten de volgende is uiteraard by dit probleem nauw be- rechten te heffen: aula met het orgel trokiken en bescherming van de visgron- j aula zonder het orgel f 25, aula den daar is daarom van het hoogste be- j uitsluitend t.b.v. het condoleren na af- lang, aldus mr. Kiewie» de Jonge looP van een begrafenis f 10 en voor het gebruik van de rouwkamer per etmaal Spreker wees er tevens op dat eco- of gedeelte daarvan f 10. nomische onderzoekingen hebben uit gewezen dat het voedselprobleem mo- VOORSCHOTEN - Nu verwacht wordt menteel het grootste wereldprobleem dat het nieuwe badhuis in jan. gereed is, bij de oplossing waarvan de „hulp zal komen, achten B en W een verorde- van de zeeën" ook van essentiële be-]nin6 nodig. De tarieven noch de ont- tekenis is. „Samenwerking op het ge- werpverordenlng betreffende het ge bied van de visserij", aldus mr Kie- Dru''t van het badhuis zyn de pers bij wiet de Jonge, „is dus een voor de,de raadsvoorstellen ter beschikking ge hand liggend resultaat en zou ook steld- vooruitzichten bieder, voor een Noord- atlantische visseryconferentie". Het congres dat zich vooral over bovengenoemde problemen zal bezinnen, zal twee dagen durea VOORSCHOTEN B en W hebben de raad voorgesteld nieuwe (verhoogde) tarieven voor het gebruik van de ge meentelijke gymnastieklokalen in te voeren. Voor 1 uur per week, 2, 3 en 4 weken (tussen haakjes de thans geldende tarieven) f 90 (80), f 45 (40), f 30 (27), en Dit geldt voor verenigingen Hij is er, de prachtige Oranje-kalen- der 1966 van Pro Juventute. Vooral f 25 (20). onze kinderen zullen ervan genieten: met leden beneden 18 J. Voor alle andere „Ddt is de Koningin en dat Prinses gevallen f 115 (105, f 60 (53), f 40 (35) en Beatrix". Voor kinderen is deze uit- f 30 (27). gave in sprekende kleuren ook De tarieven hebben eveneens betrek- bedoeld. Men leest al op het schutblad: '*ing °P het gymnastieklokaal by het in- schutblad: Hard tegen hart: tal van MM kinderen hebben extra zorg nodig Pro Ruim Op zichzelf zou het idee niet i plaatst zijn om op de ruime terreinen „Zomerzorg" een nieuw raadhuis te bouwen. Het terrein ligt buitenge woon gunstig en royaal in de kom var de gemeente. Het blijkt echter niet in de bedoeling te liggen. Burgemeester mr. Th. de Graaf deelde mee. dat alle geruchten omtrent de bouw van een raadhuis op het terrein van „Zomer zorg" volkomen uit de lucht gegrepen ZOETERVVOUDE. Dc raad vergaderde onder voorzitterschap van burge meester J. A. Detmers. Gcd. Staten hebben goedkeuring onthouden aan het raadsbesluit voor de bouw van het bejaardencentrum „Ernaus". De raad be sloot de subsidie voor de Stichting Sociaal Psychiatrische Dienst Zuid-Holland te verhogen tot 31 Li cent per inwoner. Voor het cultuurfonds werd f 500 be schikbaar gesteld aLs aanloopkapitaal. De voorzitter zegde toe als particulier f 25 in dit fonds te storten. De secretaris en gemeente-ontvanger krijgen een bijzondere uitkering van 2 proeent. Daarna stelde de voorzitter voor in geheime vergadering te gaan over het agendapunt aankoop van grond voor woningbouw. Na anderhalf uur werd de openbare vergadering heropend en deelde de voorzitter mee, dat B. en W. voorstellen grond aan te kopen voor de bouw van 57 woningwetwoningen van het aannemersbedrijf Stikvoort te Voorschoten voor f 2.75 per m2. Bij de rondvraag informeerde de een gevolg is geweest van buisbreu ken. De heer Straver maakte het col lege er opmerkzaam op dat de Wei- poortseweg in slechte conditie verkeert en voor het verkeer gevaar gaat op leveren. De raad stelde ook nog namen vast voor aan te leggen straten in plan W este indsepo lder daarop; bestemmingsplan dorpscentrum; aankoop gronden en opstallen aan de Stationsweg; verkoop grond aan de Wit te de Withstraat; verkoop grond naby Houitmanstraat; idem aan Van Heems kerkplein; aankoop gedeelten water in Poelpolderplan; idem in „Meer en Duin"; hernieuwde vaststelling marktgelden; salarismaatregelen; uitkering ineens aan gemeentepersoneel; bijdrage in kosten Van Pallandtbrug in Leidsevaart; krediet voor verplaatsing woonwagenkamp. Aan de raad wordt voorgesteld, een bedrag van fl. 36 000,- by te'dragen in de kosten van vernieuwing van dc Van Pallandtbrug in de Leidsevaart. Cursus bloembollenteelt LISSE In het KAB-gebouw Is een begin gemaakt met de cursus bloembol lenteelt Ir. A. F. Vlag. directeur van cie rijks middelbare tuinbouwschool, .sprak een inleidend woord. Ter vergadering werden al 138 cursisten ingeschreven. De cursus duurt van 1 oktober tot 1 LISSE Zaterdag werd in de „Ta veerne" een feestavond gehouden door „De Luchbklievers" ter afsluiting van het vliegseizoen 1965 Het bestuur had de organisatie hiervan in handen gege ven van een feestcommissie onder lei ding van de heer Jac. van Es Deze avond had tevens de uitreiking plaats van de prijzen van het vliegseizoen, door de voorzitter der vereniging, de heer G. M. Paardekooper Onaangewezen hok-kampioenen: 1. M. de Vreugd; 2. H van Diest; 3. G. Mens; 4. combinatie Roodenburg-Does- wijk; 5. H. van Kesteren Zonen Aangewezen Vaipioenen (bovenste twee van de lystem: 1 comb Rooden- burg-Doeswijk; 2. M de Vreugd; 3. H. van Dies; 4. H. van Kesteren Zonen; 5. G. Mens Winnaars kermisvlucht 1965 „paling- vlucht": 1. comb. Rooden-burg-Doeswijk; 2. D van Ruiten; 3. H. van Kesteren Zonen; 4. J. Duivenvoorden; 5. Joh. de Kuijper. Juventute tuil die kinderen helpen. U ook? De Oranjekalender is verkrijg baar bij alle kiosken en b{j de ver eniging Pro Juventute. Bazarstraat 38, oni*uri°en Haa9- Tussen haakjes: verschei- iiüïtïfÜ, dene afbeeldingen zijn nog niet eerder gepubliceerd. Afscheid prof. dr. Van Thiel LEIDEN Prof. dr. P. H. van Thiel, die in 1947 werd benoemd tot bui tengewoon hoogleraar in de parasi tologie en in 1955 tot gewoon hoog leraar, zal op donderdag 30 septem ber om 4 uur in het Groot-Audito rium een afscheidsrede uitspreken. itructiebad. VOORSCHOTEN De herv. vereni ging tot het instandhouden van chr. scholen voor lager, uitgebreid lager en voorbereidend lager onderwys, heeft ie medewerking van de gemeente ver zocht tot stichting van een tweeklassige kleuterschool in Boschgeest. Deze school zal dienen ter vervanging van het ge bouw aan de Schoolstraat De nieuwe school zal verrijzen aan de Sixlaan Baron Schimmelpenninck van der Oyc- VOORSCHOTEN B en W stellen voor, f 18.500 te voteren voor de inrich ting van de aula op de algemene be graafplaats Rosenburgh. VOORSCHOTEN Het luiden van de klok in de gemeentetoren zal binnen af zienbare tijd elektrisch gebeuren. Het blijft mogelijk in noodgevallen met de hand te luiden. B en W vragen de ge meenteraad" een bedrag van f 3.515. RIJNSBURG Nadat enkele we-i Anjers deden In eerste kwaliteit 8—14 ken op veiling „Flora" topprijzen zijn cent per stuk, geplakte anjers 6—9 cent betaald voor de buitenchrysanlcn, en tweede soort van 45 cent Rozen trad begin vorige week een niet noteerden van 7—35 cent per stuk, dc onverwachte prijsdaling op nu bet. kleinere variëteiten als carol en garnettc weer in heel West-Europa een (na)- van 69 cent. Gerbera werd uit de zomers karakter kreeg. Voor troschry-1 marlet genomen voor 12—23 cent per santen werd minder ian de helft be- stuk. taald dan een weck tevoren. Enkele; Al met al U het „normale" septembcr- zuivere partijen witte chrysanten beeld teruggekeerd: een weinig geuite- overigens heel zeldzaam - brachten nog resscerde handel, lage prijzen, riatiee ets meer dan ccn gulder per bos op. aanvoeren. Nu de bloembollen aan de terwijl ook dc goede partijen rose en goedkope kant zUn. worden veel kistjes rode chrysanten in trekzijn ingekuild voor de broei van tulpen. De Soorten als golden delightful en chat- j meeste kwekers hebben daardoor alleen worth kostten nauwelijks 50 cent per bos. donderdags en vrijdags gelegenheid bloc- De weinige gladiolen gingen van de hand men te snijden. Op die dagen zijn da voor 38 cent per stuk, helianten voor i aanvoeren dan ook veel groter dan ge- 36 cent. Ook ornithogalum bleef met j durende de eerste dagen van de week. 100350 c. per 100 beneden de toch al niet I De dagomzetten variëren van f 33.000 hoge verwachtingen. Grote chrysanten f 55.000. Er is enige export naar Duits van buiten 11—16 cent per stuk, geplozen land van anjers, tros- cn puischrysan- kaschrysanten 2845 cent per stuk. I ten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 13