VLEET VISSERIJNIEUWS BIJ DE Nachtelijk geknal door vuurwerk Voorschoten Tweedaagse conferentie over visserijproblemen „Gods liefde doorgeven" Ds. J. D. te Winkel in Geref. Sassenheim Pomphouder bedot met Duits geld Pel „Holland" N.Y. te Leiden opgeheven per 1 november a.s. „De Harpe Davids"' verrast met groots geschenk van bevolking NIEUWE LEIDSE COURANT 9 MAANDAG 27 SEPTEMBER 1965 IJMUIDEN Ook in de afgelopen week spande de verse haring in de IJmuider vishallen de kroon. Met een aanvoer van bijna 20.000 kisten werd met ruime voorsprong op de eerste plaats beslag gelegd. Hiervan namen de spanvissers ongeveer 4000 kisten voor hun rekening. Bovendien waren er 5600 kleine kisten haring. De vraag was over het algemeen zeer goed. Alleen enkele partijen die niet aan de kwaliteitseisen voldeden, wer den afgevoerd naar de vismeelfabriek. De top van de aanvoer lag in het begin van de week. Later werden de vangsten geringer, zodat het een stuk stiller werd. Toen zorgden de spanvissers gelukkig voor een welkome aanvulling. 200 stuks stijve kabeljauw, de KW 162 met 160. de IJM 37 Delft met kisten en 300 kleine kisten haring, de VL 110 Michiel Jan met' 600 kisten 450 kleine kisten haring, de KW 97 Cornelis met 130 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de KW 128 Leuntje met 134 kisten en 25 stuks stijve ka beljauw. de KW 172 met 105, de KW 17 Cornelis Junior met 70. de IJM 209 Rieyert Menno met 110 kisten en 130 stuks stijve kabeljauw, de IJM 221 met 500, de IJM 15 Emma met 1000 kis- 75 stuks stijve kabeljauw, de IJM 205 met 650, de KW 125 Maar ten Seuior met 62, de KW 180 met 275 kisten en 350 stuks stijve kabeljauw, de KW 12 Leendert Jacoba met 350, de IJM 207 Wiron 6 met 200, de IJM Wiron 7 met 600, de KW 174 Cor nelia met 325 kisten en 320 stuks stij- kabeljauw, de WR 33 Tiny met 197 kisten en 550 stuks stijve kabeljauw, de KW 59 Floris met 160 kisten en 160 stuks stijve kabeljauw, de IJM 26 Gravenhage met 740 kisten en 85 stuks stijve kabeljauw, de IJM 154 Protinus met 425 kisten en 100 stuks stijve kabeljauw, de KW 161 met 170 kisten en 200 stuks stijve kabeljauw, de KW 117 Mare Liberum met 55, de KW 103 Prins Willem met 175, de KW 116 Vier Gebroeders met 170, de KW 143 Gijsberta met 165 kisten en 350 stuks stijve kabeljauw, de WR 50 met 125, de WR 49 Internos met 4®®> de WR 25 Okko Bosker met 290, de IJM 73 De Hoop 3 met 140 kisten en 20 Aan schelvis was evenmin gebrek. Met 8600 kisten was deze vissoort goed vertegenwoordigd. Het betrof voorna melijk de kleinere soorten die met een Schrale notering genoegen moesten ne men. De derde plaats werd gedeeld door de gul en kabeljauw en de seho] met elk 3500 kisten. De vraag naar de laatstgenoemde soort was pittig. a„.j het eind van de week kwam voor som mige soorten zelfs tachtig gulden op de lijst van het Staatsvissershavenbedrijf te staan. De animo voor de gul en ka beljauw was heel wat minder. Vooral voor de eerstgenoemde soort wenste de handel zich niet het vuur uit de sloffen te lopen. Het ging in dit geval voornamelijk om de kleinere exemplaren en daarvan heeft men de laatste weken meer dan genoeg gehad. De kabeljauw was goedkoper dan in de voorganade week maar haalde toch wel een redelijk niveau. De laatste weken ondergaat de aan voer van wijting weinig verandering. Ook nu haalde men een totaal van ruim 2000 kisten. De prijs lag gemid deld lager dan in de voorgaande weken. Verscheidene partijen ongestripte wij ting moesten worden afgevoerd naar de kattencentrale. De 1350 kisten ma kreel konden bij lange na niet aan de vraag voldoen. Daarom was de prijs de hele week aan de stevige kant. De proef met de verre visserij gaat nog steeds door. Twee vaartuigen voer den uit de IJslandse wateren mooie schepen vis aan waarbij de roodbaars met 2000 kisten veruit in de meerder heid was. Jammer genoeg was de be langstelling van de handel nog niet groot. Verheugend was de onverwach te toeneming van de tongaanvoer. Vooral aan het eind van de week brachten de loggers en kotters een be hoorlijke hoeveelheid aan de wal. Het weektotaal kwam op 90.000 kilo en dat is in tijden niet gebeurd. De kleinere soorten hadden de overhand. De prijs hiervoor daalde dan ook fiks. Vrijdag schommelde de slips zelfs rond de daal der per kilo en ook daarvoor zal men ver in de historie moeten teruggaan. De grotere soorten bleven stevig aan Overigens blijkt weer eens, dat de biologen van het Rijksinstituut voor Visserij-onderzoek niet met lichtvaar dige voorspellingen in de openbaarheid verschijnen. Zij verwachten een ople ving van de aanvoer, vooral van de kleinere soorten. Tot nog toe hebben zij de spijker op de kop geslagen. VANDAAG AAN DE MARKT Vandaag stonden op de IJmif'der los- lijst de IJM 67 Hans met 131 kisten 30 stuks stijve kabeljauw, de IJM18 met 80, de VL 115 Vooran met 630 kis ten en 530 kleine kisten haring, de KW 67me t 180, de KW 100 Alpha met 61, de KW 153 Francina met 290, de KW 8 Deining met 25. de KW 62 Willem van Beelen met 108, de KW 196 met 190, de KW 99 Maria Theresia met 520, de KW 87 Albatros met 270, de IJM 156 met 2®® kisten en 150 stuks stijve kabeljauw, de SCH 261 Onder neming 1 met 885 kisten en 210 klei ne kisten haring, de KW 139 Bellatrix met 220, de KW 167 Michiel met 80, de KW 222 Maarten Cornelis met 225. de IJM 46 De Hoop 4 met 200, de KW 164 Helena met 69, de KW 92 Adriana Catharina met 80. de KW 200 Antje met 180 kisten en 100 stuks stijve ka beljauw, de KW 11 met 63, de KW 155 Fiducia met 208 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de KW 145 Anna Ly- dia met 118, de KW 33 Limanda met 135, de IJM 41 met 20, de KW 21 met 5. de KW 137 Maartje Jacoba met 77, de KW 226 Jacob Senior met 220 kis- stuks stijve kabeljauw, de KW 148 Dirk van Beelen met 130, de LJM 17 met 15, de IJM 197 met 72, de WR 7 Ma- ryanne met 80, de KW 178 niet 69, de IJM 3 met 66. de KW 211 Geertruida met 47. de KW 160 met 45, de KW 119 IJsbrand met 55, de IJM 65 Frank met 50, de KW 120 Flamingo met 59, de IJM 30 Adeodatus met 72, de KW 79 Zeearend met 68, de WR 56 Spes Nos tra met 130 kisten en 20 stuks stijve kabeljauw, de KW 113 Wilma met 40, de IJM 81 met 46, de KW 214 Klaas Dubbelaar met 115, de IJM 64 Ronny met 43, de WR 37 Sagitta met 280. De KW 134 Dirk Taat met 230 kis ten en 30 stuks stijve kabeljauw, de KW 186 Anna Jacob met 90 kisten en 600 stuks stijve kabeljauw, de VL 112 Bets en Gerda met 570 kisten en 630 kleine kisten haring, de KW 193 Vrouw Pruna met 273, de KW 166 Vertrouwen met 93, de KW 108 Alida met 50, de KW 28 Gijsbert Jan met 85, de KW 146 Cornelis van Beelen met 49, de KW 136 Urania met 140 kis ten en 200 stuks stijve kabeljauw, de KW 105 met 47, de WR 4ö met 103, de KW 98 Arendje met 95. de KW 26 Concordia met 80. de KW 187 met 115, de WR 57 Johanna Cornelia met 460. de KW 84 Neeltje Johanna met 80, de KW 88 Vrouw Immetje met 115, de KW 93 met KW 52 De Vrouw Anna met 150 kisten en 40 stuks stijve ka beljauw, de WR 59 Alie met 245 kis ten en 85 stuks stijve kabeljauw, de KW 126 met 103, de KW 115 Astra met 5, de IJM 7 Zuiderkruis met 30, de KW 114 Avontuur met 100 en de KW 29 Ada met 330 kisten. Volgens de opgaven van de schippers waren er aan boord 41 kisten tarbot, 380 kisten tong, 1838 kisten schol, 1835 kisten schelvis, 10 kisten schelvis, 10 kisten kabeljauw, 215 kisten makreel, 1810 kisten haring. 613 kisten wijting. 1494 kisten gul, 230 kisten radio, 792 kisten diversen, 1337 stuks stijve ka beljauw en 1480 kleine kisten haring. Na kampioenschap autocross VOORSCHOTEN De nachtelijke rust van zaterdag op zondag werd in Voorschoten, Leiden en Leiderdorp verstoord door een aantal harde klappen, veroorzaakt door een vuurwerk, dat bijna een uur na midder nacht het einde betekende van de nationale kampioenschappen autocross, verreden in een weiland aan de Veurseweg te Voorschoten. Ongeveer vierduizend op sensatie beluste toeschouwers dromden rondom een verlicht weiland, afgezet met een sloot en strobalen en keken naar een vijf en dertig zwaar uitgevoerde bots auto's. die hun rondjes reden. Af en toe kwamen ze vast te zitten in de modder, omdat het weiland met een groot woord aangekondigd als circuit vakkundig werd omgeploegd. Een woord van lof voor de man ach ter de speaker. Deze zag kans de uren aan elkaar te praten alsof de ene mi nuut nog sensationeler was dan -de andere. De ..autocrossers" volgden hem nauwgezet. Riep de man voor de mi crofoon: .„een platenbon is uitgeloofd voor de eerste auto. die in de sloot te recht komt!" Prompt reden vier auto's in de sloot! Jammer er was maar één platenbon. De man riep: ..Wat een sensatie mensen, wat een sensatie. Dit is nog nooit gebeurd. Alle wagens zitten vast in de bocht. Wat een sensatie, wat een sensatie!" De toeschouwers die iets konden zien, zagen alleen dat er een auto dwars stond die de doorgang ver sperde. In de tweede manche gebeur de hetzelfde in de andere bocht! Toch is het een prestatie voor de organisatoren om steeds weer zoveel publiek te trekken, voor iets dat echt niet meer is dan een aantal auto's, ver stevigd tot een soort tanks, die hotsend en botsend hun rondjes draaiden. In verkleinde uitgave is dit op elke kermis te zien. alleen met dit verschil- dat dan de man in het botsenautootje moet betalen voor het plezierryden dat deze „keiharde jongens", zoals zii zichzelf graag noemen, het publiek goed laten betalen. Voor wie het weten wil: Tiko Noor- lander uit Rozenburg werd zaterdag avond landskampioen. Het mooiste van het hele festijn waarschijnlijk wel het begin van de autocross, toen alle deelnemers met op carnavalachtige wijze versierde wa gens ere-rondjes reden. SASSENHEIM Gisteren was het een bijzondere dag voor Gereformeerd Sassenheim: de nieuwe predikant ds. J. D. te Winkel werd aan de gemeen te verbonden. In de morgendienst verzorgde ds. P. D. Kuiper de predikatie over de tekst 2 Cor. 4 5 en 6. Ds. H. v. d. Berg bevestigde de nieuwe predi kant. Voor de intreedienst 's avonds waren aanwezig B. en W. met de ge meentesecretaris Stolwijk, ds. J. Bijleveld namens de classis Leiden, ds. L. S. den Boer, chr. geref. predikant namens de Kerken uit Sassenheim, De Kaag, Warmond en Voorhout, die ook deputaties van kerkeraadsleden zonden. Verder deputaties van de Geref. Kerken uit Lisse, Noordwijk-Bin nen en Noordwijk aan Zee en pastoor C. Bakker van de parochie St. Pan- cratius. Ds. Te Winkel had als tekst ge kozen 2 Cor. 4 vs 7, waarin de apostel Paulus spreekt aarden vaten. Hij zei dat het de op dracht van de pre dikant is in elke preek en in ieder gesprek de bood schap door te ge ven van Gods lief de in Christus Je zus. God wil met ons te maken heb ben. En deze boodschap ligt als een 6chat in aarden vaten. zouden er liever een fraaie verpakking om doen, maar God zendt mensen op wie één en ander aan te merken valt. Aarden vaten, met barsten en scheuren. Eenvoudige mensen met fouten en gebreken. Een Mozes, Jacob David, Jona en Paulus", aldus ds. Te Winkel. „Als mensen die wij groten in het Ko ninkrijk Gods noemen wegvallen, noe men we dat een ramp. Maar in het Ko ninkrijk Gods gebeuren geen rampen. God zorgt voor anderen. Als er door gewone mensen grote dingen gebeuren, dan is dat niet uit eigen kracht. Parade- paardjes zijn er niet in het Koninkrijk Gods. Men behoeft geen beloften te doen of geestelijk de mouwen op te stropen. Want onze kracht komt van God. Mijn v^erk onder u is in twee woorden samen te vatten: doorbrengen en overbrengen. U krijgt te doen met een mens. die de blijde boodschap van Gods liefde door mag geven". Bijbelstudie als spel SASSENHEIM. Vrijdagavond stond de eerste bijeenkomst van de Jonge-Kerkgiroep in dit seizoen in het teken van de Bijbelstudie- De pro vinciaal jeugdwerkadviseur K B. du Pont hield een inleiding over „Lees maar, er staat niet, wat er staat." Een goede mogelijkheid voor Bijbelstudie noemde hij het bezig zijn in spelvorm. Hierin gaat het om het zelf bezig zijn. het geloof belijden in spelvorm met Urn hieraan leiding te geven. wa6 hij uit Den Haag gekomen. Na lezing van Lucas 10. waarin het gaat over de gelijkenis van de barmhartige Sa maritaan werden twee groepen ge vormd die afzonderlijk moesten trach ten dit onderwerp in spelvorm om te zetten, en dan in een situatie van de huidige tijd. De éne groep had als thema, het meeleven met een chroni sche zieke, de andere het steunen van het gezin van een alcoholist Agenda Sassenheim SASSENHEIM Maandag 8 uu in het lokaal achter de Geref. kerk: ge- spreksavond A.R. kiesvereniging, „be zitsvorming en medezeggenschap", ge spreksleider drs. J. v. Nieuwkoop; 8 uur in het Jeugdhuis: Christen Vrou wenbond; mevrouw Meyer-Dronkers over: „Wat biedt de Stichting Huish. Voorlichting ten plattelande"; 8 uir in het Jeugdhuis: ledenvergadering dr. De Visserschool, afscheid voorzitter A. Vogelaar; 1.30 uur in Het Bruine Paard: Algemene bond ouden van da- Ds. v. d. Berg sprak namens kerkeraad 1 gemeente, ds. Bijleveld uit Rijnsourg sprak een welkom namens de classis ds. L. S. den Boer namens de Kerken uit Sassenheim en omliggende gemeenten. Burgemeester J. baron Van Knobelsdorf feliciteerde ds. Te Winkel en de gemeen te met de komst naar Sassenheim. Op de moeilijke weg in dit leven, naar de iran de berg zijn gidsen nodig. Ds. Te winkel noemde hij één van deze In zijn slotwoord dankte ds. Te Winkel zijn vroegere gemeenteleden uit Vorden hun komst, de drie predikanten de goede woorden en de burgemees ter in het bijzonder voor het beeld dat deze gebruikte. Tot besluit werd gezon gen gezang 104a vers 3 „Alzo lief had God de wereld". Twee inbraken SASSENHEIM. Onbekenden heb ben zaterdagavond een bezoek gebracht aan de woning Nachtegaallaan 13. Bij thuiskomst bleek de bewoners dat men via het keukenraam getracht had bin nen te komen, maar hierbij klaarblij kelijk was gestoord. Precies een week tevoren waren de onbekende(en) er wel in geslaagd binnen te dringen. Toen werd er enig geld vermist. Ook op Parklaan 40 werd een bezoek gebracht. Door vernieling van een zij raam zijn hier onbekenden binnenge komen. Daar de familie met vakantie was en de papieren zonwering omlaag kon men op zijn gemak alle ka 's en kasten doorzoeken. Jeugdweek beëindigd met spel en sport SASSENHEIM Zaterdag had op het veld voor het muziekpodium aan de Parklaan een geslaagde sport- en spelmiddag plaats, georganiseerd door de Geref. Jeugdcentrale met medewer king van de Oudercommissie. De lei ding berustte bij Hanne Pit, voorzitter van de G.J.V. „De Springplank". Door tien groepen werd met veel animo deelgenomen aan korven, doeltrappen, hoogspringen en aan originele behen digheidsspelen. zoals hoefijzerwerpen, kogelrollen, balvakwerpen, boomstam- werpen enz. Het was de eerste keer dat deze spelen in de gemeente werden beoefend, en de jeugd was er enthou siast over. De groep met de beste re sultaten bestond uit: José van Roon, Jan Westerbeek. Nellie Vos, Ria v. d. Niet, Wilma Benschop en Joke v. d. Stel. Zy kregen een balpen. De groep met de minste punten kreeg een lolly als troostprijs. Gedurende de middag zorgden de gebroeders Van der Vlugt, uit Voorhout, voor vrolijke klanken over het veld. wat bijzonder op prijs gesteld werd. 's Avonds in het Jeugd huis werd een gezamenlijke brood maaltijd gehouden, ter afsluiting der jeugdweek. Hierbij werden de prijs winnaars bekend gemaakt en kreeg Hanne Pit een verdiende ovatie. SASSENHEIM. Een dezer dagen kwam een Duits sprekende automobi list met zijn auto, die een Belgisch ken teken droeg, bij een benzinestation tanken. Hij liet ook nog enkele repa raties verriohten. Bij betaling paste hij een wisseltruc toe. die de pomp houder enkele honderden guldens schade opleverde. De vijf biljetten van 100 Mark bleken achteraf Oostduitse mamkbiljetten te zijn. die slechts een vijfde van de waarde va«n Westduitse Marken hebben. De politie tracht d«> automobilist op te sporen. (Van onze stadsredacteur) producenten van suikerverwerkende LEIDEN Naar wij vtraontn, industrieën, zoals al is gebleken uit wordt de in het begin dezer eeuw ge-, "<tuidatie van bedrijven op dit stichte suikerwerkenfabriek Pel Hol-, «ebied- ,Er ls na^r gestreefd tot een land N.V. met ingang van 1 novem-meer winstgevende exploitatie te ko- ber a.s. opgeheven. In samenwerking men. zo verzekerde ons vanochtend met het Gewestelijk Arbeidsbureau enj directeur E. H. van Marlen, maar de de diétrictsBestimrder van de drie werknemersorganisaties is een regeling getroffen voor het plm. 40 man tellen, de personeel. Reden van de opheffing van het be drijf, dat een dochteronderneming is Amerikaans concern, is de huidige economische toestand, die bij zonder labiel is geworden voor de MAISONNETTE Te bevr. Pr. Alexanderlaan 22 Katwijk. Overleg over uitbreiding van O vissersvloot DEN HAAG In Scheveningen komt dinsdag en woensdag de West- Europese visserijconferentie bijeen, het samenwerkingsorgaan van het vissery-bedrijfsleven in de West- Europese landen. Aan deze besloten conferentie nemen 46 afgevaardigden deel uit Noorwegen. Zweden en De nemarken. West-Duitsland. Neder land, België, Frankrijk. Engeland, Schotland. Spanje en Portugal. Als belangrijkste onderwerp staat op de agenda een bespreking van de plan nen. die men in de verschillende landen heeft voor het bouwen van visserssche pen in de komende jaren. De visinvoer uit Japan en mogelijk ook de activiteiten van Oosteuropese landen op visserijgebied ziet men als redenen om in West-Europa voorzichtig te zijn met vlootuibbreiding. De conferentie wil nu. als een eerste stap op de weg naar een gecoördineerd West-Europees beleid op dit punt. soort inventarisatie opmaken van wt in de aangesloten landen aan plannen bestaat. Zij heeft iedere delegatie zocht over haar land rapport uit brengen. Nog slechts enkele delegaties hebben z»'n rapport reeds ingestuurd. Het evenwicht tussen vraag en aanbod zal hierbij een belangrijk gespreksthema zijn. Het gaat er o.m. om hoe me! aanvoer van vis beter over het jaar kan spreiden. Er zal gesproken worden de activiteiten van EEG en EVA. De conferentie krijgt verder te horen welke ideeën „Europeche" koestert over en EEG-marktordening voor vis.. .Europeche" is de organisatie van het visserij-bedrijfsleven in de EEG. Ze is veel jonger dan de West-Europese; con ferentie, maar had in het verdrag van Rome een houvast voor het formuleren concrete voorstellen. Ze heeft die dit jaar aan de Europese commissie voorgelegd. „Europeche" wil een markt ordening beperken tot zes vissoorten: haring (vers en gezouten), makreel, schol, kabeljauw, kool vis en baars. Daar voor moet geleidelijk een stelsel van voor de hele gemeenschap geldende inter ventieprijzen worden opgebouwd. Vissers en vishandelaren uit de EEG- ianden moeten op tedere afslag binnen de gemeenschap kunnen aanvoeren resp. kopen. De gemeenschap, die als geheel vis-importerend is, voor derde landen afsluiten wil „Europeche" niet. moeten er drempelprijzen komen geval van marktverstoring een bijzon dere beschermingsmaatregel. Er zal voorts verband gelegd moeten worden tussen het beleid dat derde landen voe ren ten aanzien van hun visserijgrenzen en de mogelijkheid die aan die landen geboden wordt om vis in' de gemeen schap in te voeren. „Europeche" is ver der van mening dat een marktbeleid uit voerbaar is zonder een structuurbeleid. Tot slot een kleurig detail: de Schot ten stellen voor aan dek werkende vissers terwillc van hun veiligheid een oranje kledingstuk te geven- De ontvangende organisatie in ons land is de stichting van de Nederlandse visserij. De conferentie zal gepresideerd worden door mr. J. H. Kiewiet de Jonge, de voorzitter van genoemde stichting, die op 1 oktober als zodanig denkt af te treden. Mr. Kiewiet de Jonge is ook voorzitter van „Europeche". NOORDWIJKERHOUT Zaterdagimddag kreeg de chr. muziekver- Davinds" verworven door het steeds eniging „De Harpe Davids" tijdens de receptie ter gelegenheid van het 50- tepunten^lf de*" °m fee;s.J?,i',ke ho°S- jarig bestaan een volledig nieuw instrumentarium aangeboden. Voorzitter zikaIe prestatie/op'telatateren.1 Bur- Bert Laros noemde dit „het grote wonder van Noordwijkerhout", want' 1 dit geschenk ter waarde van een twintig mille is in grote en kleine bedra gen door de inwoners bijeengebracht. Burgemeester P. M. M. van der Weijden bood het instrumentarium aan. EHBO Katwijk KATWIJK Op de eerste donderdag in oktober begint de E.H.B.O. weer n dc lessen De cursus wordt gehouden de Orangesdhool aan de Schoolstraat. Medisch leider is dokter J. C. J. Lod der. Voor deelneming kan men zich op geven op de oefenavonden Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK Dinsdag 28 september: hoog water om 5.09 en 17.28 uur laag water om 1.09 en 13.20 uur KATWIJK AAN ZEE - Deze week houdt de reclassering haar jaarlijkse collecte OEGSTGEEST Geboren Johanna Martina Maria, d v M C M Vink en J G Turk: Johannes Wilhelmus, z v T W Rutten en T A Schimmel; Maria Johanna, J Lubbers en A A v d Kooij; Evert Eric, z v D de Wagt en A M de Vries; Arjan, z v A J Kranenburg en T M Ver- Maria Catharina Martha, d v W A Hamer en M J Plomp. Ondertrouwd: J A Olivier en M Ho- gewoning; H Hovenier en M C Zaalberg; C. Beere en A Anes; H Leliveld en E J Mulder. Getrouwd W Versteeg en G J Hoogen- doorn: C van Kammen en E H W Wijn malen. Overleden: H A Akerboom. A J Boven. Zangavond met drie koren en Kees Deenik OEGSTGEEST Zaterdag 9 oktober n 8.15 uur zal in de Gereformeerde Kerk aan de Mauritslaan een bijzondere zangavond worden gehouden, uitgaande de Bijbel-kiosk-vereniging te Am sterdam. Hieraan werken mee: Koes Deenik, solozang; het Hervormd Kerk koor van Oegstgeest; de chr gem. zang- .Die Rhynsanghers" en de óhr. gem. zangver. „Excelsior" uit Leider dorp. De leiding van de koren berust bij de heer H Boelee. Organist is de heer H Tobee. Predikanten: ds. J. Irik en ds. Iz. Meijer. De samenzang staat o.l.v. Kees Deenik Autobotsing op Hofbrouckerlaan OEGSTGEEST Zaterdagmorgen omstreeks 12 uur verleende de Oegst- geesbenaar R. H. M. v. d. Z., toen hij met een personenauto op de Hof brouckerlaan reed, geen voorrang aan de van rechts uit de Prins Bennhard- laan komende automobilist H. B. uit Leiderdorp. Door de botsing liep de auto van de heer V. d Z. zware scha de op. De wagen schoot onder meer een trottoir op en kwam tegen een tuinhek tot stilstand. Vijf schapen gestolen OEGSTGEEST Uit een weide achter de voormalige boerderij Veld- heim zijn in het afgelopen weekeinde ij f schapen, eigendom van die Rot terdammer B.. gestolen. Koninklijk zilver voor Warm onder Weyers WARMOND De heer Jacobus L. Weijcrs, eerste secretaris, werd veer tig jaar geleden lid van de R.K. har monie-, zang- en toneelvereniging „St. Matthias". Hij begon vóór veertig jaar als muzikant bij de afdeling harmonie, hij van 19511954 voorzitter was. Daarna werd hij eerste voorzit ter van het verenigingsbestuur. Vijfentwintig jaair geleden werd hij bovendien gekozen tot bestuurslid van de bond van R.K. muziekgezel schappen in Zuid-Holland, waarvan hij nu 15 jaar penningmeester is. Na- nens die ze bond heeft de heer Weijers ibtirug (voor harmonie- en fanfare korpsen) in de commissie ter voorbe reiding vain de culturele raad. In aanwezigheid van zijn naaste fa milieleden werd de heer Weijers voor deze activiteiten hartelijk gehul- _cL Burgemeester Langemeijer speldde hem, na een waarderende toe spraak. de zilveren medaille, beho rende bij de Orde van Oranje-Nassau, op de revers. De voorzitters van „St Matthias" en de R.K. bond van muziekgezelschap pen, de heren Th. R. de Vroomen en C. A. Volger ing, voerden nog het woord en de heer Weijers deed een beroep op de jeugd toe te treden tot „St Matthias". RIJNSBURG Het hervormd school bestuur deelt mee, dat de Uniecollecte in ons dorp dit jaar f 1431,58 heeff op gebracht. Ballon Edith Lapré ktvam 940 hm van Voorschoten neer VOORSCHOTEN De uitslag van de op 5 mei gehouden ballonwedstrijd is nu bekend. Nog deze maand kwa men destijds aan de ballons bevestigde antwoordkaartjes terug. De grootste afstand overbrugde de ballon van Edith Lapré. Haar kaartje kwam uit Brescello in de Spaanse provincie Parma. Zij kreeg daardoor de eerste prijs (f 20) voor de afstand van 940 km; tweede werd Flip Parlevliet (f 17.50 en 635 km); 3 Marjo van Oorschot (f 15 en 485 km); 4 Evert Veldhuis (f 12.50 en 392 km); 5 Willem van Kuyk (f 10 en 386 km); 6 Joke Verschoor (f 7.50 en 358 km); 7 Marjoleine Aarts (f 5 en 350 km); 8 Hannie Zuiderduin (f 2.50 en 340 km). LISSE Het nieuwe woonwagenkamp wordt aangelegd bij de Middenweg in de Rooversbroek; de kosten van deze verplaatsing en alle andere voorzieningen bedragen fl. 19.700,-. Getracht is het woonwagenkamp onder te brengen in het regionale kamp te Ledden. maar dat is niet mogelijk, evenmin te Hoofddorp fonds f 50 voor nieuwe muziek aan- directie het psychiatrisch zie- I kenhuis „St. Bavo", een deputatie van Vanzelfsprekend was er ook de zus- de Carnavalsverenigine ..De Kanine- terve ent*. rg st t- - u De faaten het bestuur van de Coopera- uitstekende "verhouding, waaróver la- "f™, 1^"««senbarak Noordwijkerhout. ter in de middag de heer M. A. Prins-d.' j*"1*. Ojenjeveren.gmgen m het sen sprak, bleek uit de muzikale hulde, „ÜS' reJ:en c die het jongere zusje aan het begin VM? h« Wtan-^eHane van de receptie aan „De Harp" bracht. pastoor A. Ham morsten, de Dat beide korpsen nu instrumenten !^!dehr^viPte••San?a Mam 'an dezelfde stemming gaan bespelen. Van 'verm, nud-voojaitler -ond de. lieer Prinssen een hoopvol j Harpe Davids. Nieuw lied aan' Us- A. H. Smits, die namens Her- Een verre gast was een deputatie r vormde verenigingen en de katholieke van de jonge buitenlandse vrienden cestelijkesn .;..ak, roemde even van „De Harp", de Kleppergarde Ide sulheid d:e de Noord- Mainz-Bonzenheim. De voorzitter, j Gottfried Klein, bood een oorkonde j Namens de V.V.V, oorzitter, wijkerhoutse bevolking voor dit korps - 1 uit een kleine minderheid heeft ge toond. Hij prees het doorzettingsver mogen van het inzamelingscomité, van de voormannen Valkema en bare Noordwijkerhouttr bood de heer |Vsm der Sleet in di afgelopen i B. van den Hoorn zijn gelukwensen a,.,, „n vprp,,i,-ziz, L i,n De waardering voor het werk van jubileum werd f 4.000 overhandigd; eze kleine groep muziekliefhebbers j in 1958 werd hei korps geüniformeerd ..eeft de bevolking nooit onder stoelen n nu dit instrumentarium, of banken gestoken. Bij het 40-jang Die speciale plaats heeft „De Harpe eemecster P. M. M- van der Weijden voegde er als extraatje f 1000 uit de gemeentekas aan het geschenk toe. Een groot aantal vrienden kwam hierna felicitaties en geschenken aan bieden. De heer Marchal deed dit als secretaris van de Algemene Neder landse Unie van Muziekverenigingen. Hij mocht in opdracht van het Anjer- Hoorn zijn gel uk w elop met inhoud aai hem sloot zich aan de voorzitter van de voetbalvereniging VVSB. de heer W. H. Oostdam. Mars De oud-Noordwijkeir Jan Westrik bood een mars aan en dc heer Van der Blom van „Sold Deo Gloria" uit Koog-Zaandijk een geschenk onder couvert. Rest ons te noemen de ge lukwensen van dc Noordwijkse mu ziek vereniging „Excelsior", in wier naam de heer Van Schie kwam. en van de Kring van muziekgezelschap pen in de bollensUreek. En dan de schare van vrienden, die alleen een hand kwamen drukken, een gelukwens uitspraken en dikwijls een geschenk onder couvert achter lieten. Onder hen bevonden zich de i inenten in een nic wethouders Jansen en Hogervorst, de jen dank gebracht. jubilerende korps niet te vergeten de tekst van psalm 98, waarin ook aan hen wordt opgedragen de Heer een nieuw lied te zingen en Hem te prij- Aan het slot van deze drukke, door de heer P. F. W. van Buytenen in goede banen gehouden receptie sprak een ontroerde voorzitter zijn dank uit „Wij moeten nu Noordwijkerhout to nen, dat wij dit geschenk waard zijn". De leden van „De Harpe Davids" bleven zaterdagavond met hun dames gezellig bijeen. De instrumenten wer den uitgereikt en ingespeeld en zon dagmorgen heeft het korps tijdens de dienst in de Hervormde „Witte kerk" gehoor gegeven aan de oproep van de psalmist en met hun nieuwe instru menten in een nieuw lied God hulde

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9