rhard overwon oppositie ook in eigen partij Politie zoekt naar laffe moordenaars Dochter vermoordt haar moeder Positie kiezen beloond WEER Flatbewoner aan doocl ontsnapt Bekroning van orgeldag: concert Jean Langlais A r-bestuurders tevreden over gemeenteprogram Nozems lastig m Goes Duits diplomaat kocht gestolen ikonen ht een. fianfee MAASDAG 20 SEPTEMBER 10«5 |Dc verkiezingen in Westland inspireren niet alleen de gemoederen tot bepaalde daden, maar hebben ook gevolgen juoor de Duitse haarmode. Zo maakte kapper Adriane in Frankfurt deze kapsels met emblemen van de drie grote partijen. Een verrassing Kloof blijft Wat met Strauss ,E nek-aan-nek-race, waarin de de socialisten een neuslengte iden voorliggen, heeft gisteren bij bondsdagverkiezingen in West- litsland verstek laten gaan, tot verrassing van politieke waar- Wel is waar boekten de so- ilisten de grootste stemmenwinst, ir ze moesten al spoedig de hoop [even, dat zij de kloof tussen hen de christendemocraten van kan- lier Erhard zouden kunnen over- gen. Een volledig beeld van de iezingsuitslag is nog niet be- likbaar. Maar uit hetgeen thans eend is kan worden opgemaakt, met name de socialisten gepro- hebben van de ontwikkeling de richting van een twee partijen- steem. De socialistische winst ging r saldo niet ten koste van de CDU, lar van de andere partner in de de coalitie, de (liberale) FDP. Dat idwig Erhard er ondanks de te- nwerking van zijn partijgenoten onrad Adenauer en Franz Joseph rauss in geslaagd is, zijn partij euz^oor een nederlaag te behoeden en 'öfelfs een winst van drie zetels te 3ekcn, mag ajs een groot persoon succes worden beschouwd. tatnen heeft zich wel eens afgevraagd, Erhard er goed aan had gedaan, de ogelijkheid van een samengaan van iristendemocraten en socialisten bij oorbaat uit te sluiten. Zijn tegenstan- i waren van mening, ,dat hij zich het nemen van dit besluit buitenspel gezet. Zo waren Adenauer en andere n van de CDU overtuigd van een so- istische opmars en de noodzakelyk- I van een samengaan van christen democraten en socialisten. De ondubbel- innige houding van Erhard heeft hem >ne 8611 windeieren gelegd. Want er i^^H ln en om aan te nemen, dat de socialisten V1 leer succes zouden hebben gehad, 'Spj( eer ook Erhard de mogelijkheid vai jaa lenwerking met hun partij als reëel zou dJben erkend. Dit duidelijk positie kie- <5 en heeft niet nagelaten, indruk te ma- vrj en op vele Duitsers, die blijkbaar niet minste behoefte aan socialistische be- nvloeding van het regeringsbeleid heb- - van de CDU-leden, die pleitten Erhard heeft de overwinning van zyn samengaan mct de soc,al,st*n. zyn ver- h overwinning van de kiaring js van belang in verband met de luitse democratie genoemd. De extre- bcSprekingen over de vorming van een listen konden geen voet aan de grond njcuw kabjnet, welke onderhandelingen rijgen, aldus Erhard, dit in de uitslag mede bepalend zUn voor de voordracht, ondubbelzinnige opdracht ziet, de (]ie hondspresident Lübke ten slotte aan de bondsdag zal doen, wat betreft de (Van een onzer redacteuren) maar twee partyen overblijven. De libe rale bereidheid tot samenwerking met de chr. democraten had daar veel mee te Harde noten Verwacht wordt, dat Erhard nog harde noten zal moeten kraken met de leider van de CSU. de Beierse zusterpartij van de CDU, die een onafhankelijke positie inneemt in de bondsdag. Deze leider is Franz Joseph Strauss, die als minister van defensie werd verwijderd, omdat hij het parlement misleid had over zijn rol in de arrestatie van medewerkers van het weekblad „Der Spiegel'', die van ver raad werden beschuldigd. Een aanhanger van Strauss verklaarde gisteren in Mün- chen, dat voortzetting van de oude coa litie zal afhangen van de houding, die de FDP zal aannemen tegenover Strauss. Tot dusver hebben de liberalen ver klaard, geen zitting te zullen nemen in een kabinet met Strauss. De CSU zal er na haar grote succes in Beieren wellicht op blijven staan, dat Strauss weer in het kabinet wordt opgenomen. Erhard zei vannacht in Bonn, dat hij de besprekin gen met Strauss met optimisme, kalmte en vertrouwen tegemoet ziet. Hij dat de onderhandelingen over de ming van een nieuw kabinet niet lang zullen duren. Hij weigerde namen te men. Zo is nog niet bekend of minister van buitenlandse zaken, Gerhard Schro der, zal aanblijven. Een van de CDU-politici, die voor het kanselierschap in aanmerking zouden zijn gekomen, als Erhard niet zo'n duidelijk succes had geboekt, is Eugen Gersten- maier. de president van de (oude) bonds dag. Hij verklaarde eerlijk, dat de resul taten voor zijn partij beter zyn dan ver wacht werd. Hij verklaarde, thans de mogelijkheid van een coalitie met de cialisten niet langer als een actuele vraag te beschouwen. En hij voegde eraan toe, dat het hem waarschijnlijker leek, dat de tegenwoordige coalitie met de liberalen oortduren. Gerstenmaier was een Die viel toen al erg mee. want 45 pet. van de stemgerechtigden bleek zijn stem al te hebben uitgebracht. Adenauer stemd even na elf uur bij zijn huis in Hoendorf, aan de overkant de Rijn tegenover Bonn. Hij kreeg grote bos herfstbloemen en werd toe gejuicht. Met zijn vinger naar de jour nalisten wijzend zei hij: „Ik zeg thans niets, u weet alles al". President Lübke, wiens functie niet op het spel stond, was met vakantie in Bad Kissingen en stem de per post. zoals ook minister Schroder deed. Lübke zou vandaag in Bonn terug zijn om besprekingen te voeren over de aanwijzing van de nieuwe bondskansc Voor de eerste keer is een lid van een voormalig Duits vorstenhuis in de bondsdag gekozen. Het is prins Konstan- tijn van Beieren, die al sinds november 1962 in het Beierse parlement zitting had. Hij werd voor de CSU gekozen in München. De verkiezingen verliepen uitermate rustig. Het weer was vrijwel overal behoorlijk. Wel waren er enkele merkwaardige incidenten. Zo ging het stembureaupersoneel in Kirchdorf am Goud uit Italië gesmokkeld AARLERIXTEL Een aanhouding wegens overtreding van de vuurwapen- heeft de politie een grote smokkel- affaire in goud doen ontdekken. De aan gehoudenen waren de gebroeders B. uit Helmond. Een spoor leidde naar een andere smokkelaar, J. van T. uit Gemert, waar de politie een grote partij gouden siera den zoals ringen, armbanden, kettingen alsook horloges en munten aantrof. Alle smokkelwaar, aldus de heren, zou uit Italië afkomstig zijn. Paus Paulus zal Johnson ontmoeten WASHINGTON Paus Paulus zal od 4 oktober tiidens ziin bezoek aan New York een onderhoud hebben met pre sident Johnson, zo heeft het Witte Huis bekendgemaakt. Zoals bekend zal de paus de algemene vergadering van de VN toespreken. I Blijft droog DE BILT Achter de stormdepres- sie, die zaterdag over de Noordzee naar Scandinavië trok, i$ polaire lucht in oostelijke richting tot in Polen en Hon garije en in zuidelijke richting tot aan de Middellandse Zee Europa binnen gedrongen. Alleen in de Balkanstaten sommige delen van Spanje talië komen nog zomerse temperaturen voor. In de polaire lucht is een krachtig gebied van hoge luchtdruk ontstaan. Het centrum ervan ligt nu dicht bij Nederland. Samenhangend hiermee trad de afgelopen nacht een sterke uit straling op en werden in het binnen land in het algemeen minimumtempe raturen van slechts 3 graden gemeten. Een heel bijzondere uitzondering vorm de het vliegveld Twente waar de tem peratuur tot 3 graden onder nul daalde. Het hogedrukgebied breidt zich nog uit en zal de eerstkomende dagen het weer in onze omgeving blijven beheer sen. Het blijft dan ook droog en ot wegend zonnig, maar in de nacht de eerste ochtenduren zal plaatselijk mist voorkomen. De temperatuur loopt van dag tot dag iets op. HOOGWATER SCHEVENINGEN 21 sept. 1135 v.m.: Zon en maan Dinsdag 21 september: zon op 6.24, der 18.41; maan op 0.41, onder 17.40. Zaterdag 25 september: nieuwe ma; Zeker 107 mensen zijn omgekomen in de wervelstorm Trix die Japan heeft ge teisterd. De storm ging gepaard met een serie aardbevingen. Onder de doden be vinden zich zes radioverslaggevers wier auto in de haven van Tokio stortte. De Gouverneur van de staat Califor- heeft vijf districten lot rampgebied verklaard nadat in totaal 14 bosbranden deze staat hebben geteisterd. Door vliea- n uitgeworpen chemische bestrij- "middelen leveren niet veel resultaat op. 'resident Nasser is gisteren in Ma- kko aangekomen voor een officieel bezoek op uitnodiging van koning Haa- Legertje van 1200 Deense speurders KOPENHAGEN Een legertje van 1200 politiemannen, bijgestaan door eenheden van het leger, maakt in Denemarken jacht op de mannen die zaterdagmorgen vroeg in een voorstad van Kopenhagen vanuit een gestolen auto vier politiemannen hebben doodgeschoten. Er zijn in middels twee personen gearresteerd die in het bezit waren van vuurwa pens. Beiden zijn reeds eerder ver oordeeld wegens roof en inbraak. Dp door de autoriteiten en het pu bliek uitgeloofde beloning is inmid dels opgelopen tot ongeveer 22.000 gulden De verontwaardiging in Dene marken is groot. De politie-agenten zijn overdag niet gewapend, echter wel de agenten die 's-nachts met' patrouillewagens op stap gaan. Maar de vier agenten hebben geen schot kunnen lossen. Een van hen had de revolver uit het holster toen hij dood in zijn auto werd aangetroffen. Mekliug Zaterdagmorgen kwam een melding binnen dat twee agenten achter een ge stolen auto aangingen. De radioverbin ding viel kort daarop uit en vanuit de centrale werd pen andere wagen er ach- Inn naar huis. zonder de stemmen te hebben geteld. De politie moest er (met zachte hand overigens) aan te pas ko- I men. Nablijven moest ook de voorzitter van een kiesdistrict in Kiel. die zich bij het tellen vergist bleek te hebben. On- verrichterzake moe9t in Westfalen een baby van negen maanden met zijn ouders het stemlokaal verlaten, hoewel het kind een officiële uitnodiging had gekregen. In Bonn had het tweede Duitse TV- station een ..Wahl-party" georganiseerd, waarop 15.000 gasten aanwezig waren. Zij werden tussen de uitslagen door be zig gehouden door een keur van arties ten. Vriend mocht niet blijven overnachten BADEN-BADEN Een zestienja-1 kenhuis zonder tot bewustzijn te zijn rig meisje uit de Westduitse stad geweest, Baden-Baden heeft, naar Stich ting Orgeleen tru m aanwijzing van de bondskanselier. Ge zien dc aard van de uitslag van de ver kiezing van gisteren kan Erhard vrijwel niet meer worden gepasseerd. Geen eommentaar ildige politiek voort te zetten. HU aarde zich tegelijkertijd bereid, de coa- ie met de liberalen voort te zetten. zijn zwaar gehavend uit de strijd voorschijn gekomen en zullen moei- 1 »me onderhandelingen gaan voeren om oftiikele zo goed mogelijke posten in Er- TKK'Wds kabinet te krijgen. Zij zullen tot prijs willen voorkomen dat CDU/ ZM CSU en SPD samengaan, omdat het roortbestaan van hun party (de FDP. bus. op slechts enkele honderden meters ije democratische party) dan op het van zijn ambtswoning. Hy had een grote komen te staan. Er zyn nl. al sigaar tussen de lippen en was In een «rder stemmen opgegaan om de kieswet uitstekende stemming. Hij gaf geen com- Lliodanig te veranderen, dat er in praktijk mentaar, maar vroeg naar de opkomst. |\C (Van éen onzer verslaggevers) GOUDA De a.r.-gemeente- en provinciebestuurders in Zuid-HoJ- ind zijn niet ongelukkig met de nieuwe leidraad voor een anti-revo lutionair gemeenteprograma. Dit is zaterdag duidelijk gebleken op hun jaarvergadering, waar het concept voor deze leidraad besproken werd. Voor een toelichting zorgde de heer L. Weststrate, wethouder in Vlaardingen. De amendementen, die op een paar artikelen van het ontwerp werden in- 9tdiend. waren niet van principiële aard, maar van praktische. Uitge zonderd een amendement, dat een stringentere doorvoering van de zon dagsrust behelsde. Het werd inge diend door de heer C. J. van den Heu- gemeentesecretaris van Moer- 'sapelle De redactie van het artikel daarover (de plicht van de overheid om in eigen diensten de zondagsrust zoveel mogelijk te handhaven en de openbare zondags rust te bevorderen als eerbiediging van de dag des Heren) ging hem niet ver genoeg. De heer Van de Heuvel wild* er bij wyze van voorbeeld aan toevoe gen. dat gestreefd moet worden om de sport en demonstraties naar de zaterdag te verplaatsen. Mr. C. Jansen Verplanke, burgemeea- er van "s-Gravendeel, en lid van ae com missie, die het conceptleidraad heeft samengesteld, zag deze toevoeging als een uitwerking van het artikel, niet nodig om daarin opgenomen te worden. De voorzitter van de vereniging van a.r bestuurders in Zuid-Holland, burge meester N. van der Brugge uit Giessen- burg. sloot zich daarby aan. Hij meende dat in het artikel in het ontwerp een sleuitel lag om al naar het belang van elke gemeente afzonderlijk, de proble men rond de zondagsrust te benaderen Het amendement werd niet overgenomen. DEN HAAG De Stichting Or gelcentrum mag zich verheugen in een grote kring van leden en vrien den. Zij leven sterk, soms zeer emo tioneel mee met wat deze Stichting voorstaat en wat men in de wande ling pleegt te noemen „de richting Feike Asma". Dit is helemaal niet onvriendelijk of denigrerend be doeld, maar dient uitsluitend ter na dere definiëring. Er bestaat immers in de orgelwereld nog een andere richting! Het Orgelcen trum concentreert zich rond de figuur van Feike Asma en diens opvattingen over muziek en stijl. En wat deze opvat tingen behelsden, kon men j.l. zaterdag op de jaarlijkse Orgeldag van dez stich ting beluisteren in de Lutherse Kerk in Den Haag. Feike Asma. zelf wond ej geen doekjes om. Hij besprak er de Sinfonia per organo van Hendrik An- driessen én bekende eerlijk, dat de ro mantische orgelmuziek hem nauw aar het hart ligt. Maar zo voegde hij ei aan toe men mag zich daarom niet voor andere muziek afsluiten. „Mijn vroegere concertpraktijk is te eenzijdig geweest en nu ruim ik er een plaats voor hedendaagse orgelmuziek van eigen bodem. Ik wil mijn luisteraars brengen via Widor naar Hendrik Andriessen. Ma- rius Monnikendam en Paul van Weste ll. Andriessen En daarom had hij met opzet de Or gelsymfonie van Hendrik Andriessen op het programma gezet. Hij liet daarop Wim van der Panne de voornaamste the ma's uit de vier delen voorspelen vervolgens een interpretatie v; werk, dat ontwikkeling van de César Franck-school in de romantisch-moderne stijl voortzet. Want tot de werkelijk nie we orgelmuziek van b.v. een Messiaen Feike Asma nog niet gekomen. Maar misschien krijgt hy de gelegenheid, ty- dens zyn veelvuldige tournee's in Frank rijk nader in contact met deze muziek te treden. In elk geval: hij gaf een virtuoze en machtige interpretatie van deze Sin fonia. die hij als'een soort „geloofsbelü- denis" liet opklinken. ,,Gode zingen" De spreker van de middagbijeen komst was ds. A. J. Kret, die zich als onderwerp gekozen had -Wij moeten Gode zingen". Hij keerde zich fel tegen de „nieuwe 119 Gereformeerde Ge zangen". en hield een ware filippica tegen de „musicologen, die het beter willen weten dan het kerkvolk". Het kerklied moet de mens blijven aan spreken en de gereformeerde proef bundel gaat over het hoofd van de gemeente heen. Hij verweet de musi cologen een steriel esthetisme, waar mee de kerkganger de kerk uitgejaagd wordt, en deze -restauratie van het kerklied" (en passant noemde hij de orgelrestauratie er bij) vergeleek hij met namaak-oude stijl, met kitsch. „Wij zijn mensen van nü en wij willen het gemeentelied van nü. Het kerklied is met de tijden meegegroeid en zal nog ve'rder meegroeien. Immers elke kerkmuziek moet de gemeente dienen, is dienaresse in het Huis des Heren en zekere zin levende volksmuziek". Er kwam hierop enige discussie,, waar bij ds. Kret de vraag gesteld werd. of het kerlied van nü ook betekende, dat nieuwe liederen welkom zouden zijn - hetgeen ds. Kret beaamde. Concert Deze Orgeldag vond zyn afsluiting In het concert, dat Jean Langlais van de St. Clotilde te Parijs 's avonds gaf. En dit werd een schitterende bekroning. Want deze 58-jarige blinde organist liet orgel kunst van de hoogste kwaliteit horen. Wy denken dan aan de Es-dur Prelude gekomen, enkele weken geleden haar moeder om het leven gebracht, om dat deze erop tegen was dat zij sa men met een vriend de nacht in het ouderlijk huis doorbracht. De zestienjarige Suzanne en haar 21- jarige vriend Horst waren op de avond de 28ste augustus bij het meisje thuis. De moeder maakte er bezwaar tegen dat de vriend bleef overnachten. De twee geliefden spraken af de vrouw bewusteloos te slaan. Toen zij ondanks zware mishandelin gen bij kennis bleef, werd zij geboeid haar slaapkamer opgesloten en de gehele nacht aan haar lot overgelaten De andere ochtend, toen het paar eens de moeder ging kijken, bleek dat zij het balkon had weten te bereiken, i daar. over de balustrade geleund, n hulp stond te roepen. Suzanne aarzelde geen moment. Zij pakte haar moeder by de benen en •ipte haar over de balustrade. De rouw maakte een val van de derde etage op straat en bleef daar zwaarge wond liggen. Zij overleed in een zie- Aarrvankelijk nam de politie aan. dat de 55-jarige vrouw .zelfmoord had gepleegd. Toen zij de dochter echter goed aan de tand voelde kwam de waarheid aan het licht. Ook de vriend legde een bekentenis af. Soekarno heeft een naam bedacht -r een soort textiel, vervaardigt uit oude rubberbomen, namelijk garthayon. fi ^rste lettergreep is afkomstig van laam van hoofdingenieur Gardjito, die de werkwyze uitvond, vervolgens de eerste lettergreep van de naam van mi nister van nijverheid Thaib en vervolgen stuk van het woord rayon. De 58-jarige blinde Franse orga nist had zaterdagavond in ae Lutherse kerk bij zijn orgelconcert als assistenten Wim v. d. Panne en. mevrouw W. Scheirman. leerltnoe van Wim v. d. Panne, terwül Langlais' leerlinge Maruinne Ubrich toekeek. ter aan gestuurd. Ook van deze auto werd niets meer vernomen. Het blijkt nu dat de moordenaars vanuit hun wa gen met semi-automatische pistolen (parabellums) de patrouillewagens door_ zeefd hebben. In Denemartken waren tot voor zaterdag slechts vier agenten bij de uitoefening van hun plicht door ban dieten gedood. Er zijn nu reeds ver zoeken binnengestroomd de instruc ties voor het dragen van wapens door de politie te herzien. Bij flat Het wapen waarmee de agenten zijn gedood is van hetzelfde kaliber dat in brekers vrijdagnacht gebruikten die een flat wilden binnendringen. Zy werden door een man verrast en schoten hun pistolen op hem leeg. Als door een won der bleef de man gespaard en hy kon de politie een bruikbaar signalement ver strekken. Een vergelijking met de za terdag gevonden kogels heeft uitgewezen dat het om hetzelfde wapen gaai Vijf arrestaties (Van een onzer verslaggevers 1 GOES De gemeentepolitie van Goes heeft zaterdagavond tweemaal achtereen een charge moeten uitvoe ren tegen nozems die voorbijgangers lastig vielen en een uitdagende hou ding aannamen tegen de politie. Na dat gebruik was gemaakt van gum miknuppels en vijf jongelieden wa ren gearresteerd, keerde de rust te rug. De 20-jarige E. D. uit Vlissingen, de 18-jarige E. G H. uit Colijnsplaat en de 17-jarige P. A H. uit Wissenkerke zullen vandaag reeds wonden voorgeleid aan de officier van justitie in Middelburg terzake van geweldpleging en mishan deling van een ambtenaar in functie. Omstreeks zeven uur zaterdagavond begonnen als nozems geklede jongens iledigende taal uit te slaan tegen voor bijgangers. Ook ontstonden enkele vechtpartijen. De onruststokers maakten hierbij gebruik van de grote drukte na dfloop van het Zeeuws fruilcorso. Aan stokers waren hoofdzakelijk leden van groepen nozems uit Vlissingen: Goeee jongelui waren niet by de relletjes be trokken. Toen de politie wilde ingrij pen. werd onder meer met stenen **- gooid. In de binnenstad werden drie ruiten ingedrukt Brutaal en effectief waren de nor men die juwelendieven in de nacht van vrijdag op zaterdag in Boxtel hanteerden toen zy voor 2500 gulden aan juwelen uit een etalage gristen. Zy stopten voor de deur. gooiden de etalageruit aan stuk ken en pakten wal van hun gading was. Doordat zij kort tevoren een aanrijding hadden gehad is de wagen makkelijk te achterhalen. Tot nu toe ontbreekt echter elk spoor. „Horst Groepper trof geen blaam*' BONN Er is een onderzoek in-1 ben, aldus een woordvoerder van het gesteld naar de bewering, dat de Westduitse ambasadeur in Moskou, Horst Groepper, op onwettige wijze waardevolle ikonen gekocht zou heb- ministerie van buitenlandse zaken. De „Frankfurter Rundschau" (onaf hankelijk) had bericht dat Groepper de aankoop van particuliere Sowjet- burgers had gedaan en dat zijn te rugroeping onvermijdelijk scheen „nu hij klaarblijkelijk onwetend in conflict met de Sowjetrussische wet is gekomen en het ministerie in Bonn op discrete wijze van de feiten op de hoogte is gesteld". De sowjet-regering had volgens het blad door officieel noch onofficieel de gebruikelijke procedure van persona- non-grata-verklaring van de ambassa deur te volgen, blyk gegeven van de wens de betrekkingen met de Westduitse regering niet verder te verkoelen. Onwetend en Fuga van Boch, die in tempo een zuiver klassieke weergave kregen, met een misschien iets sterker registerkleu- ring dan men hier pleegt te kiezen. Wij denken dan aan de Zesd Sonate van C. P. E. Bach, waarin het grote orgel klonk als een fyn geslepen, sierlijk roco co-instrument. En dan was er de Pastora le van César Franck. waarin hij het ge bruik van de tongstemmen terecht ver meed. maar ook elke sentimentaliteit! Zyn eigen Te Deum gaf hy een voor beeldige vertolking door een scherpe articulatie. Aan het slot improviseerde hy op de melodie van „Merck toch hoe sterek" (die Feike Asma hem had opgege ven) en men raakte diep onder de indruk de vindingrijkheid, waarmee hij deze melodie verwerkte. Later maakte he-t mmisteie van bui tenlandse zaken bekend, dat de ambas sadeur geen blaam trof Hy had enige ikonen gekocht van een bekende res taurateur. ..die kenneiyk met instem ming van de Sowjet-autordteiten han delde"'. Ook vele andere diplomaten had den daar ikonen gekocht. Enige tijd geleden hadden Sowjet- autoriteiten gezegd, dat enige van de door Groepper gekochte ikonen van diefstal afkomstig waren. Onmid dellijk had de ambassadeur de be trokken kunstvoorwerpen aan het ministerie van btiitenlandse zaken in Moskou overhandigd om deze aan de eigenaars terug te geven. In de verklaring van het Westduitse ministerie werd tenslotte gezegd, dat er geen algemeen verbod is op het kopen van ikonen in de Sowjet-unie. I Mevrouw P. Jansen uit Arnhem heeft de zater dag gevoerde strijd in de Utrechtse Jaarbeurs om het nationaal kampioen schap bloemenschikken voor amateurs gewon nen. Mevrouw Biesheu vel reikte de zilveren medaille van het minis terie van landbouw en visserij uit. Aan het kampioenschap namen 135 personen deel, me rendeels vrouwen. De Italiaanse wereldkam pioen sprint Beghetto heeft op de renbaan van Broni een 800 m. race tegen een paard ge wonnen. Het paard kon de wielrenner een hele tijd bijhouden, maar raakte uit draafcadans en moest toen terrein prijs geven. In het begin van deze eeuw werd een dergelijke wedstrijd ge houden die destijds door het paard werd gewon- Ongeveer 75 ouden van dagen uit Essen zijn za terdag met twee bussen in Doorn aangekomen om een bezoek te bren gen aan de laatste woon plaats van keizer Wil helm II. „Huize Doorn". De reis was mogelijk ge maakt door een jeugd groep die als doel heeft het zonnetje te laten schijnen in het leven van vele bejaarden, i Er zal een vijftal nieu we penningen in goud. zilver en brons gesla gen worden van de prin sessen en een dubbel- penning ter" herinnering aan de verloving van Claus en Beatrix-

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5