Weekagenda Rectoraat naar prof. dr. J. Dankmeijer Prof. Kuenen somde ellende maar niet allemaal op Er blijft veel meer te wensen over Jeugdcentrale Leiderdorp begon het winterseizoen Valkenburgse bibliotheek vierde 25-jarig jubileum- Burgemeester ontstak verlichting Bejaardencentrum „Haagwijk werd zaterdag geopend MEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 20 SEPTEMBER 1965 P UI! 'hoe* poor- chtte Maandag Gebouw Kamer van Koophandel. Wfttjtationsweg, 5.30 uur: buitengewone n di alg. ledenvergadering V.V.V. Leiden. Oegstgeest: gebouw Irene, 8 t: ds. G. Meynen, Utrecht, voor afd. r. Christen-vrouwenbond. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Ensemble met „Zwart als een ^nar16 'iaag; Diligentla, 8.15 u.: Nieuwe Komedie met „De gevierde liefde". i a g Malieveld, Haagse ker- Dinsdag Breestraat 19, 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 u.: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Doelenkazerne, 8 u.: cabaretavond Den Haag: Kon. Schouwburg, Hoe. Welzijnszorg. glJ; 8.15 u.: Centrum met „Vuile handen". laag: Diligentia, 8.15 u Nieuwe Komedie met „De gevierde liefde". laag: Malieveld, Haagse Den Haag: Houtrustgebouw, 8.15 Prinsjesdagconcert, Res.-Orkest im.v. Gré Brouwenstiin, sopraan. Woensdag Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 u.: avond- St. Agathakcrk, 8 u.: or- ingei elbespeling Simon C. Jansen (orgel- erke: img Bollenstreek). r?c®; Hazerswoude: raadzaal ge- Ju?? neentehuis, 8 u.: Ned. Kamerkoor irj. slv. Felix de Nobel (Culturele Com- ■ezen. Hazerswoude) 20fl Voorschoten: Cultureel Cen- ♦tum, 8 u: wolshow. Oegstgeest: Patronaatsgebouw, hijngeesterstraatweg 35. 2.15 u.: ODe- ning tentoonstelling Spel en Speelgoed door wethouder M. v.d. Voet (Ruis- or dthoudeliike en Gezinsvoorlichting): ten- Ir op toonstelling geopend tot 5 u. en van Pe»-7.30 tot 9.30 uur nam. Den Haag: Kon. Schouwburg, ,Jll5 u.: Ned. Danstheater, medewerk. Brabants Orkest, mannenkoor en ~aag: St. Jacobuskerk. Parkstraat 8.15 u.: orgelconcert Ren* ïakier, Nico v.d. Hooven en Jan Schmitz, Franck-programma. "laag: Diligentla. 8.15 Nieuwe Komedie met „De gevierde Haag: Malieveld, Haagse Donderdag Receptiekamer Gehoorzaal. li.JJO u. jaarvergadering dep. Leiden Ned. Mil Nijverheid en Handel, om 12.30 uur in koffiekamer te volgen door lunchbii- eenkomst met als spreker prof. mr. A. Oven te Leiden o houdingen in de naamloze _stgeest: Patronaatsgebouw, 10 tot 12, 2.15 tot 5 en 7.30 tot 9.30 uur: tentoonstelling Spel en Speelgoed. i Haag: Diligentia, 8.15 u.: Nieuwe Komedie met „De gevierde liefde". i Haag: Malieveld. Haagse Vrijdag Museum Volkenkunde. 8 uur: afd. Centrum Christen-vrouwenbond, dr. S. Kooijman, conservator, met lezing en "ia's over „Aan Zuidzeestranden". Breestraat 85. 8 uur: Leii'se Assurantie- club, de heer J. Hoekstra, Haarlem, over arbeidsongeschiktheidsverzekering. Gehoorzaal, 8 uur: concert js. en O. i L. J. A. door Rott. Philharm. Or kest mej solisten en Rott. Conservato riumkoor, werken uit Porgy and Besa Westside Story. Rapenburg 10, 8 u: modeshow so ciëteit Het Venster (jeugdcentrum Re- hoboth). Stationsplein, 6.45 uur nam.: afd. Lei- tien Ned. Chr Reisver., vertrek voor be ek aan Cinerama Rotterdam Den Burcht, 8 Uur n.m.: opvoering van 'n Zeeman ging passagieren" door de Christelijke toneelgroep „Amphis". s t g e e s tPatronaatsgebouw 10 tot 12, 2.15 tot 5 en 7.30 tot 9.30 u: tentoonstelling Spel en Speelgoed. LEIDEN Vanmiddag is het rectoraat van de Leidse universiteit van prof. dr. D. J. Kuenen overgegaan op prof. dr. J. Dankmeijer. Dat gebeurde tijdens een plechtige bijeenkomst in de Pieterskerk, waar de afgetreden rector een rede uitsprak. De hoogleraar kwalificeerde de Leidse universiteit als een bejaarde heldin, die een lanfi en moeilijk leven achter zich heeft maar ondanks dat nog niet gebogen gaat onder de druk der jaren. Zij wordt niet altijd vol doende gewaardeerd, wat haar wel eens nukkig maakt. Zij leidt een sober maar waardig bestaan in een oud huis aan een in vroeger tijden sille gracht. Zij heeft enkele zwakke plekken in haar karakter en soms schijnt het lichaam niet tegen de spanningen van het moderne leven opgewassen te zijn. Maar een ijzersterke wil compenseert al die onbelangrijke gebreken, zodat zij toch door haar talloze kinderen en kindskinderen wordt aanbeden. Prof. Kuenen noemde de namen van hen, die de universiteit in het afgelopen jaar zijn ont-vaMen. Zij al len vertegenwoordigen een stukje uni versitaire geschiedenis, dat wij, on danks het zich opdringende heden, in onze herinnering wil'len vasthouden, aldus de rector. Vele nieuwelingen kwamen de ge lederen van de universiteit verster ken. Twintig hoogleraren deden hun intrede, Vier lectoren gaven hun openbare les. Toevloed duurt voort Prof.Kuenen herinnerde aan de be roering die een oekase van de mi nister over de financiering van de universitaire bouw veroorzaakte. Het kabinet struikelde op een an der punt, maar het nieuwe minis terie wist toch een iets gunstiger regeling te scheppen. Er kan nu ten minste afgemaakt worden wat al begonnen was. Leiden mag dank baar zijn, in curator Kalff iemand te hebben, die de gegeven omstan digheden van bouwen tot het uiter ste weet uit te buiten. Vooral aan hem is het te danken, dat er de laatste tijd zoveel is ondernomen. De toevloed van de studenen duurt voort. Het aantal inschrijvingen over schreed de 7500. Het ernstigst zijn de moeilijkheden in de medische facul teit. Dat alle buitenlandse studenten geweerd moesten worden, was een even begrijpelijke als betreurenswaar dige noodsprong. Van de medische fa culteiten wordt meer geëist dan mo gelijk is, want er zijn 25 procent meer tijdige aanmeldingen dan de gezamenlijke faculteiten kunnen opne- Prof. Kuenen somde in het vervolg van zijn rede een groot aantal ver beteringen in de huisvesting van de universiteit op. Maar er blijft veel meer te wensen over, zo voegde hij cr onmiddellijk aan toe. „Bk som u de ellende niet allemaal op". De harte- kreet van de hoogleraar die nu al zes jaar lang zijn programma voor Katwijk Rijn Herv kerk, 8 u.: zangavond Bijbel-kiesver ;n m.m.v. Kees Deenik. i Haag: Diligentia. 8.15 u.: Nieuwe Komedie met „De gevierde liefde". Haag: Malieveld, Haagse kermis. Zaterdag Rapenburg 10: 8 u.: sociëteitsavond et Roefje. Antonius-clubhuis. 8 u.: feestavond R.O. Hen', jeugdgebouw In den Moriaen. Hoogl. Kerkgracht 44. 8 u.: openings bel zaterdagavond-sociëteit. Oude Vest 13. 8 u.: C.J.V. De Valk. feestelijke 3-oktoberherdenking met «hte kermis. i Haag: Kon Schouwburg. Haagsche Komedie met ..De vervolging van en de moord op Jean Paul Mara". i Haag: Diligentia. 2.1o u.: Arena met „Dag ezels"; 8.15 u.: Nieuwe Komedie met „De gevierde liefde". Kettingbotsing op rijksweg 4 OEGSTGEEST Op rijksweg 4 heeft zich gistermiddag om kwart over vijf ter hoogte van de vroegere boerderij Veldheim een kettingbotsing voorgedaan. Een autobus van een Rotterdamse firma, bestuurd door de heer T. M. uit Krimoen aan de IJssel. schoot door de rem en botste tegen een voorrijdende personenwagen, be stuurd door de heer A. van B- uit Amsterdam. Deze gleed tegen de voor hem rijdende auto van mevrouw S. M. K. uit Den Haag. Niemand liep letsel op. doch de auto's werden behoorlijk beschadigd. Den Haag: Malieveld, Haagse kermis. Welke apotheek? Apotheek Centraal. Breestraat 74, tel. 22552. Apotheek Leiderdorp is tot en met donderdag 23 sept. geopend. Films Camera. Exodus (2 en 7.30 uur) 18 jr. Lido: Ontsnapping uit de jungle (2.30, 7 en 9.15 uur; zo. 2.30. 4.15, 7 en 9.15 uur). 18 jr. Luxor, De superman van dc geheime dienst (2.30. 7 en 9.15 uur; zo. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur), 14 jr. Woensdag: „08/15". deel 2. Rex. De witte vrouw van kasteel Borski (2.30. 7.15 en 9.15 uur; zo. 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur), 18 jr. Studio: De aapvrouw (2.30, 7 en 9.15 uur; zo. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur). 18 jr. Trianon: Ontsnapping uit de Oriënt (2.30, 7 en 9.15 uur; zo. 2.30 4.45, 7 en 9.16 uur). 14 Jr. De nieuwe rector magnificus van de Leidse universiteit, prof. dr. J. Dankmeyer. onderzoek niet kan uitbreiden en zijn practica niet kan moderniseren om dat er geen ruimte is, is wel ge rechtvaardigd. En zo zijn er velen. Zorgen te en personeel. Uitzicht op een nieuw gebouw is er voonlopig niet. De rector sprak ook over de perso- neelsvooj-ziening in het algemeen. De afstand tussen het nodige en het mo gelijke is nog groter geworden. Als on ze verlangens redelijk zijn, moeten wij anderen van de juistheid ervan kun nen overtuigen. Ook zal een ander systeem van verdeling van plaatsen binnen de universiteit moeten wonden toegepast. Voor een efficiënt gebruik van de mogelijlkhedem moet elke plaats worden getoetst aan de rele vante feiten en gegevens. Een inten se samenwerking is dan nodig tussen senaat e«i curatoren. Prijs voor artikel De studiemogelijkheden aan de uni versiteit werden op enkele plaatsen uitgebreid. De buitenlandse contac ten werden aan de gang gehouden door talloze reizen van leden van het wetenschappelijke korps. Zij hielden vele lezingen in uiteenlopende talen en moesten er nog veel meer aan- De publiciteit over de universiteit kan nog belangrijker worden. Cura toren en presidium hebben besloten een jaarlijkse prijs beschikbaar te stellen voor het beste artikel in dag- of weekblad dat, telkens in het af gelopen jaar. is verschenen over een onderwerp dat de Nederlandse aca demische wereld betreft. Ir. A. G. Maris, voorzitter van de Academi sche Raad1, is voorzitter van de jury geworden. Anders promoveren Dit jaar werd 92 keer het hora est door pedel Harteveld uitgespro ken, het aantal promoties. Het is te wensen dat spoedig ook toege staan zal worden om op een aantal reeds verschenen publikaties te pro moveren. Er wordt nu vaak te veel opgepot wat beter spoedig gepubli ceerd zou kunnen worden. Tijd schriftartikelen zijn een veel effi ciënter methode van wereldkundig maken dan een proefschrift dat veelal onopspoorbaar in een biblio theek verdwijnt. Wie zelf voor dit systeem niet voelt, houde het bij het oude, maar verhindere niet dat anderen een nieuwe weg opgaan. Het spreekt van zelf, dat prof. Kue nen niet naliet een terugblik op de lustrumviering te werpen. Ten slotte richte hij zich tot de nieuwe rector, prof. Dankmeijer. Aquarel-Aquaforte in Lakenhal LEIDEN Vrijdagavond om 8 uur wordt in- De Lakenhal de tentoonstel ling „Aquarel-Aquaforte" geopend, een expositie van werk van leden van de Hollandse Aquarellistenkring en van de vereniging „De Grafische De ten toonstelling is te bezichtigen van 25 september tot 1 november Als voorspellen van de mode (hele grote) En de stoffen die U in Burda ziet, vindt U tien tegen één (compleet met de patronen) dezelfde week ba ons. Maak er een gewoonte van, steeds even Gronheid LEIDERDORP. De jeugdweek, ge organiseerd door de Geref. jeugdcen trale. is goed geslaagd. Aan de vele activiteiten is door veel jeugd actief deelgenomen. Als begin van het club werk was er zaterdag een startavond in „Irene", waarvoor ook grote belang stelling bestand. Na opening door de voorzitter van de centrale, de heer J. Meerburg, wisten de „Vocos" met goe de muziek de stemming er spoedig in te brengen. Ook een cabaretgroepje, samengesteld uit de leden, had succes. Veertig jaar koster van Lutherse kerk LEIDEN. In de eredienst op 3 oktober van de Evangelisch Lutherse Gemeente wordt aandacht besteed aan het veertigjarig jubileum van de kos ter de heer G. M. Seugling. De dienst begint om kwart over 10; na afloop ia er gelegenheid de heer en mevrouw Seugling-Oostveen in de kerkekamers geluk te wensen. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 17 september Geslaagd voor ~~ï- W. Sociologie: mej A K v d Zee H geneeskunde: mej. M L kand (Delft): kand. Boumeester (Den Haag), me;. M C nik (Voorschoten), mej. N gen (Voorburg), mej. JAM Feber (Den Haag), mevr J M T Jansma (Rotterdam), mej. C M Kroes (Woubrugge), mej M A Th W Schats (Den Haag) mej. MAC Slee (Den Haag), mej. D H v d Vorm (Zaandam): de horen M Boekhout (Rotterdam), R P Braat. (Wassenaar), W J de Graaf (Rotterdam), W L van Heijningen (Den Haag). A C J van der Hoeve (Eindhoven), J J C Jonker (Brouwershaven), H J Keegstra (Oegstgeest) A Labrie (Amsterdam). S W van Leeuwen (Rotterdam). P van der Maden (Den Haag) A Notowicz (Den Haag). H Obertop (Wor- mond), J H Staghouwer (Rotterd: M Starrenburg (Leidschenciam), Starrenburg (Don Haag (Wassenaar), A J Th M W Stoffel aar Haarlem), C J Storm (Monster), p Trip P Varekamp (Haarlem). J (Eindhoven), J R Wouters VALKENBURG In verband met het feit dat de bibliotheek te Val kenburg deze maand 25 jaar bestaat en aangezien bovendien de heer H. J. Ouwersloot 25 jaar als bibliothecaris aan deze instelling is verbonden, werd zaterdagmiddag in de zaal van de Hervormde kerk een receptie gehouden. De ouderen zullen zich nog wel herinneren dat in de oorlogsdagen van 1940 de vorige bibliotheek totaal werd vernietigd. Met behulp van de toenmalige jeugdleider P. Kampstra, thans predikant te Woudrichem, werd in oktober 1940 weer op bescheiden w\jzt begonnen met de wekelijkse uitleningen. In die tijd nam de heer Ouwersloot de funktie van bibliothecaris op zich die hij nu nog steeds uitoefent. De bibliotheek telt thans ruim 1500 boe ken. waarvan zeer druk gebruik wordt gemaakt. Het werk is thans zo uitgebreid, dat LEIDEN Om tien over half vier zaterdagmiddag ontstak burgemeester C. G. van Willigen de fraaie verlichting in de recreatiezaal van het bejaar dencentrum „Haagwijk", waarmee de officiële opening van dit tehuis een feit was. De burgervader stelde het zeer op prijs, dat hem de eer te beurt viel deze plechtige handeling te verrichten, aangezien hij de voltooiing van dit gebouw, dat in opdracht van de Hervormde Diakonie werd gezet, nau welijks had meegemaakt. Het bewijst, dat er in korte tijd een goede ver standhouding met het bestuur van de Stichting Haagwijk ontstaan is. Voorzitter B. de Kier was de blijd schap over het resultaat van 5% jaar werken van het gezicht te lezen. Hem en het verdere bestuur viel zaterdag gedeeltelijk een grote last van de schouders. Gedeeltelijk, want deze groep mensen is zich terdege bewust van hun verantwoordelijkheid voor de verdere ontwikkeling van „Haagwijk". Steen Enkele technische vraagstukken werden nog eens aangestipt door dc architect, de heer ir. M, P. Schutte, die samen met de aannemer een steen, met ..Haagwijk" erin gebeiteld, aan- Een gezellig zonneterras was het ca deau van de voorzitter van de diaconie, de heer H. Vis. Ds. Kloek, voorzitter van de centrale kerkeraad. vertelde dat al jaren ach tereen de post „bejaardentehuis" op de begroting van de diakonie had ge staan. Dat de opening hiervan nu sa menviel met die van de Vredeskerk. vond hij een verheugend feit. De heer A J. Jongeleen. voorzit ter van de stichting »Rijn «n Vliet", een bejaardencentrum dat enige tijd geleden klaar was, hoopte op een spoe dige uitbreiding van Leidens gemeen tegrenzen. zodat nog meer voor de bejaarden kan worden gebouwd. Service Ook de zorg voor de inwoners van „Haagwijk" eist een speciale opleiding. Deze genieten de zusters bij de Stich ting Protestantse Opleiding Bejaar denzorg. Zuster Jager beloofde de beste service van deze stichting. Een Bijbel voor de bestuurskamer bracht ds- Van Achterberg als ge schenk van de wijkgemeente Mors- kwartier mee, mej Kaptein. hervormd maatschappelijk werkster, bood een paraplubak aan. Het laatste cadeau kwam van het personeel: een klok voor de bestuurs kamer. Vervolgens werden alle gas ten rondgeleid door het gebouw. de heer Ouwersloot terzijde wordt gestaan door mej. Bertie van der Meij en de heren L. Hofman, G. van Dijk en C. de "Vries, die tijdens de receptie door de heer Ouwersloot in alle hulde werden betrokken. Oder de vele bezoekers zagen we burgemeester M. A van der Have, ds. D. Lekkerkerker ds. en mevrouw Kampstra uit Woudrichem, de heer C. Hemmes, algemeen secretaris van dt stichting C.J.V. lectuurvoorziening, af gevaardigden van de bibliotheek uit Rijnsburg van de kerkvoogdij, meis jesclub en C.J.V. afdeling Valkenburg. Behalve een aantal fraaie bloem stukken werden ook veel boekenbon- nen als geschenk aangeboden. Van de gelegenheid was gebruik gemaakt de nieuwe boeken die onlangs dank zij een gemeentelijke subsidie van f 156 konden worden aan gekocht, tentoon te Zwembad „De Vliet" krijgt warm water LEIDEN Het zwembad „De Vliet" heeft vandaag zijn poorten gesloten De afgelopen zomer hebben er ongeveer 155.000 zwemmers een duik genomen. Over het algemeen was dat nogal een frisse bedoening. Het water kwam niet boven de 18 graden uit. terwijl de ideale zwem tempera tuur 22 graden is. Volgen de zomer zal dat anders worden. Het ligt in de bedoeling dat er een verwarmings installatie komt, waardoor het water tot de gewenste temperatuur kan worden gebracht. Vooral in het voorjaar is dat belang. Technisah is het aanbrengen de installatie heel goed mogelijk, het wachten is alleen nog op een krediet in de gemeente. Verkeer 2 oktober LEIDEN De commissaris van Po litie maakt bekend, dat op 2 oktober a.s-, krachtens besluit van burgemees ter en wethouders, de binnenstad van Leiden op de gebruikelijke wyze zal worden afgesloten voor bespannen wagens, rij- en trekdieren en vee en motorrijtuigen op meer dan twee wie len van 7.0018.00 ur. Onder verwijzing naar de des betreffende publikaties wordt bekend gemaakt, dat een beperkt aantal ont heffingen van bedoelde rijverboden tegen betaling van vijf gulden zal worden uitgereikt,, indien kan worden aangetoond, dat tot het toelaten van de omschreven categorie vervoermid delen een dringende reden bestaat Mondelinge aanvragen tot het ver krijgen van een ontheffing kunnen uitsluitend gedaan worden op woens dag, 29 september, donderdag. 30 sep tember en vrijdag, 1 oktober 1965 van 9.00—12.00 uur en van 14 00—17.00 uur aan het Bureau van Politie, Zon- neveldstraat 10. Schriftelijke aanvragen worden al leen in behandeling genomen nadat het verschuldigde bedrag tijdig is gestort of overgeschreven op postre kening no. 303436 ten name van Ge meentepolitie Leiden. In deze schrifte lijke aanvragen dient tevens te wor den vermeld: 1. Naam aanvrager 2. Soort vervoermiddel 3. Bij motorrijtuigen het kenteken 4. Reden van de aanvraag- Aanvragen die niet volledig zijn of na 1 oktober binnenkomen worden niet in behandeling genomen. Nog maals wordt er op gewezen, dat de ontheffingen slechts in urgente ge vallen worden verleend. wat activiteiten geweest. Wat is nu het mooiste geweest? We hebben daar allemaal onze gedachten over. Maar waar het om gaat is dat je op aam de uitnodiging om deel te nemen aam de diverse kansen, gehoor geeft. God doet een beroep op ons, want Hij heeft ons nodig en wil ons gebruiken. Laten wij ervoor zorgen dat we present zijn." Bejaardensociëteh LEIDERDORP. Woensdagmiddag 2.30 uur is er weer bejaardensociëteit in het Hervormd jeugdgebouw. Ook de dames die meewerken in de Hervorm de vrouwendienst worden deze middag vooreen bespreking im het gebouw ver- Tijdens ruzie met stiletto gestoken Leiden Gistermiddag om vier uur kregen twee bewoners van een Leids logement ruzie. Deze liep zo hoog dat de 49-jarige bosarbeider een stiletto trok en de 44-jarige chauffeur C. V. drie steken in de borst toebracht Ernstig gewond werd V. in het Aca demisch Ziekenhuis opgenomen. De dader is gearresteerd. Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor 30.— en f 40.—. Of het allerbeste van 200.— en 400. Horloger v. d. Water - HaarLstr. 181 heeft het Eterna - Certina - Prisma - Junghans - Ewe - Anker - Roamer. Altijd voordelig. Maandag de gehele dag gesloten. Intrede ds. Vegter in Oegstgeest OEGSTGEEST Ds. K. Vegter heeft gisteren afscheid genomen van de Gereformeerde Kerk van Papen- drecht. Hij hoopt zich in de loop van deze week in de pastorie aan de Wil lem de Zwijgerlaan 24 te vestigen. Ds. Iz. Meijer zal de nieuwe predikant op 3 oktober in de morgendienst (10 u bevestigen, waarna ds. Vegter om 7 uur intrede hoopt te doen. Na afloop van de dienst zal er gelegenheid zijn met ds. en mevrouw Vegter kennis te maken. Afscheid P. Versteeg op LEIDATO-feest LEIDEN De standhouders van de LE1DATO waren zaterdagavond op uit nodiging van de leiding van de ten toonstelling op een feest büeen. Er werd vanzelfsprekend nog eens een terugblik op de geslaagde LEIDATO- dagen geworpen. In het algemeen bleek de stemming ten aanzien van de resul taten zeer positief te zijn. Afscheid werd zaterdag genomen van de heer P. Versteeg die als „man van de Gehoorzaal" zo'n belangrijk aandeel in de opzet en de uitvoering heeft ge had. Zoals bekend, gaat hij een restau rant in Oosterhout exploiteren. Voor deze avond had het bestuur voor een zeer gevarieerd programma zorggedragen, waarmee allen zich enige uren kostelijk hebben vermaakt. Een plezierig slot van een evenement, dat de deelnemers enthousiast heeft gemaakt voor toekomstige initiatieven. Correspondent De Kaag De redactie van de N.L C. zoekt voor De Kaag een plaatselijke correspon dent die bereid is berichten over het eiland en naaste omgeving door te ge ven. Wie belangstelling heeft, late het ons spoedig weten. Steenstraat 37, Ingezonden Invaliden op 2 oktober Ook dit Jaar zullen zieken en ralnder- validen in de gelegenhid worden ge steld om rustig zittend op een van de mooiste punten aan de Breestraat, in de omgeving van Stadsgehoorzaal en post kantoor, de optocht die dit jaar wordt gehouden op 2 oktober, gade te slaan. Het publiek wordt verzocht in verband hiermede zich niet op te stellen aan de noordzijde van de Breestraat. van de school Breestraat 80 tot het belasting kantoor Breestraat 40. Diegenen die niet of moeilijk kunnen lopen, kunnen worden afgehaald en thuisgebracht, indien zij dit bij het af halen der plaatsbewijzen schriftelijk Dc plaatsbewijzen kunnen worden af gehaald op vertoon van een bewijs van invaliditeitsrente of ongevallenrente of een lidmaatschapskaart van de AN IB of een zusterorganisatie. De prijs van de plaatsbewijzen be draagt 25 ct. per plaats. Het afhalen kan geschieden op donderdag 23 september des avonds van 8 tot 9 uur in het ge bouw „Ons Centrum", Hooigracht 84. Hier zij nog eens uitdrukkelijk mee gedeeld dat op 2 oktober geen plaats bewijzen kunnen worden verstrekt en dat deze uitsluitend dienen voor zieken en invaliden, dus niet voor ouden van Inrichtingen, ziekenhuizen enz. dienen zich te wenden tot het secretariaat van de Alg. Ned. Invalidenbond. Verlengde Nassaustraat 5. telefoon 21855. Puzzelprominenten 1. M. Aa. Oldenhotf. Rijnmond 177, Katwijk aan Zee; 2. L- W. van der Blij, Fr. Hendrikplantsoen 35, Leiderdorp; 3. A de Bock, Sta tionsweg 41, Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3