m Brick Bradford Vanavond is België gast op Firato en op onze schermen —Toch ïs het zo!- Rumoer in radiostudio 1&us(cc/' Jesje en Josje Senmoet fDÉ STENEN ZONOEI 11 MAA1NDAG 20 SEPTEMBER 1965 ETHERGOI.VEN-ETHERGOIVEN-ETHERGOIVEN-ETHERGOIVEN CTHERGOLVEN-ETHERGOIVEN-ETHERGOIVEN-I Commentaar V ersclieidenlieid De zaterdagse en zondagse televisie hebben een hele verscheidenheid aan programma's opgeleverd. Wij heb Rien van Nunen weer eens ontmoet in een dolle Oud-roest-vertoning op de Firato. nadat Kitty Knappert haar muzikale he- renmodeshow voortreffelijk had gereg's- De spanning om Edwin Drood is voorbij: Godfried Bomans wist in zijn voorvertelling gelukkig de door John Kier Cross nogal geforceerde oplossing net binnen te houden. Het laatste deel was geen Dickens meer. maar er kwa men nog zoveel mogelijke gruwelijkhe den en verdachtmakingen aan te pas om het allemaal heel geheimzinnig te hou den. En toen kon er volop worden ge discussieerd over de aannemelijkheid van het verzonnen slot. Zondagavond kon men genoeglijk ken nismaken mei het paard Flicka en zijn kleine baas, waarna de kerkelijke zend- organisaties aandacht vroegen voor een heel boeiende reportage uit de stad At lanta. aangaande het kerkelijk leven van gekleurde en blanke baptisten. Eens te meer werd hier het verschil tussen de godsdienstige beleving van Oost en West scherp gesteld. De AVRO maakte het ons nogal moei lijk met het lange en weinig interessante praatstuk ,.De omweg", dat misschien wel ernstig is bedoeld door de schrijver Martin Walser, die de kwade kant van de Duitse welvaart aantonen, maar in werkelijkheid zo sterk tegen de klucht aanleunde, dat er psychologisch gezien geen kop of staaTt aan zat. Ko van Dijk speelde de poenige fabrieksdirecteur na-, tuurlijk met veel verve, ook Ingeborg Elzevier en Coen Flink waren hun rol len uitstekend meester we zouden haast zeggen: jammer van alle moeite aart deze voorstelling besteed. Werkelijk indruk maakte de hele vertoning niet. r Heel wat meer viel er te genieten van! het hernieuwde optreden van het be faamde Bolsjoi Ballet. Spijtig dat de reeks hiermee alweer werd besloten. Wie er interesse voor had. kon daarna nog meekijken naar het Duitse televisie- Erogramma ter gelegenheid van de ver- iezingsuitslagen. Het Nederlandse com mentaar volgde tal van gesprekken en verder kon men zien, hoe de Duitsers op de hoogte werden gebracht van de ontwikkeling der resultaten, die ten slotte tot de CDU-overwinning leidden. Zo werd het op deze avond een me lange van verbeelding en dagelijkse werkelijkheid, waaruit men via Neder land 2 slechts kon vluchten naar een weinig waardevol speelfilmpje of een loodzware Britse documentaire over de slag om Engeland in 1940. Om de een of andere reden vonden zowel AVRO als NTS het klaarblijkelijk noodzakelijk, op deze Duitse verkiezingsdag ook nog op andere wijze de aandacht van de kij kers bij het oostelijk buurland te bepa- De hele lieve dag televisie 20.25 Residentie-orkest ïziek: 20.50 Hildebrandmi- >orspel. 21.35 (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Slimmelingen onder u hebben het natuurlijk al bemerkt: zo lang de Firato duurt hebben we de hele lieve dag tele visie. Dat wil zeggen: voor degenen die rechtstreeks de zender Lopik kunnen ontvangen. De steunzenders zijn overdag bij die speciale Firato-uitzendin- gen niet uitgeschakeld, want die dagprogramma's, van 10 tot 5 uur in de lucht, zijn in feite alleen be stemd voor de standhouders op de Amsterdamse tentoonstelling, die de tv-toestellen toch moeten kun nen laten werken. Wie wil en tijd heeft, kan dus zijn hart ophalen aan uren-voor-de-buis- zitten. Men krijgt dan een hele reeks herhalingen te zien, allemaal pro gramma's die de omroepverenigingen hebben uitgezonden f irato 17 t/m 26 september 'Manifestatie op het ge- [j bied van radio, televisie I! en geluidsweergave jj 'completetelevisie studio In vol bedrijf in de grote RAI-Congreszaal 1 •„HetElektron",educatief voorlichtingscentrum Woord; 7.05 Nieuws; 7.40 HILVERSUM Er is zondagmorgen enig rumoer ontstaan tijdens de opname in studio 1 van de AVRO van het pro gramma „muzikaal onthaal". Toen gast heer en presentator Herman Emmink achter de microfoon kwam. werd zijn aankondiging met boegeroep en gefluit omlijst. Op het ogenblik dat Herman HILVERSUM Op de dag \an haar Emmink in gesprek was met zijn weke- 40-jarig jubileum, maandag 1 novem- hjkse gast. in dit geval Pater Hans Rehms ber a.s., zal de VARA door vooraan- uit Opper.Volta, ontstonden er vecht- staande figuren uit liet buitenland partijen achter in de studiozaal. Het ge- worden „feliciteert! in een radio- sprek moest worden afgebroken omdat de tieners gingen staan en lopen, daarbrj schakelprogramma tussen zeven er- nogal wat lawaai ontketenend. schillende landen. Schakelprogranima met gelukwensen nog banden hebben. Geen dure pro- dukties natuurlijk, maar zo van alles wat: natuurfilms, muziekfilms en wat dies meer zij. Alle omroepen hebben bereidwillig de banden ter beschikking gesteld en natuurlijk worden die herhaalde ma len uitgestraald in deze dagen. Het gaat er nl. niet om, steeds een ander programma te presenteren: 't is al leen maar nodig, dat er iets van beeld en geluid te zien en te horen is, wanneer de ontvangtoestellen wor den gedemonstreerd. Maar och, het is wel eens aardig wat vertier in de huiskamer te maken overdag, voor al voor degenen, die veel thuiszitten. De Firato zendt bovendien nog uit op zg. gesloten circuit, d.w.z. dat deze programma's alleen binnen het ge bouw kunnen worden opgevangen. Net als twee jaar geleden het geval I was, zendt de NTS vijfmaal per dag een half uur show uit, dat is een pro gramma verzorgd door een van de omroepverenigingen, dat op de band wordt vastgelegd in de grote con greszaal van de RAI, en 's avonds over de zender Lopik nog eens in het avondprogramma wordt gebracht, zoals u al zult weten, want we hebben er al een paar achter de rug. DIT KOMT NOG Wat er verder nog komt deze hele week, is het volgende: Vanavond is België, Vlaamse om roep, gast op de Firato. In de televi siestudio (het podium van de congres zaal is daarvoor helemaal ingericht) zal de BRT vandaag het amusements programma „Er was eens..." uit voeren en vanavond kunnen we de kersverse opname tussen 8.30 en 9 uur op ons scherm zien. Een van de sterren van dit pro gramma is Will Ferdy, die al jaren geleden zich in België als in Neder land roem verwierf met het liedje ,,Ziede ge me géren Will Fer dy heet in werkelijkheid Werner Fer- dinande. Sinds een jaar of vier doet hij niet meer in zg. „tophits": popu laire liedjes, maar wijdt hij zich ge heel aan het chanson. Dat is allesbehalve een gemakke lijke stap geweest. Ferdy legde er zich op toe, zelf chansons te vertalen en ze dan te zingen. De platenin dustrie voelde daar weinig of niets voor: die hoorde liever Will's com merciële liedjes! r< Maar Will Ferdy zette serieus doorjkoi en maakte tenslotte platen ook. Hoe openbaar*61» hij zijn chansons zingt, zult u van-1 Hound, avond kunnen horen. voorlichting: Dei Nieuws; 20.05 Kleurrijke klanken; muziekre- vue; 2105 Zo is hel gekomen, klankbeeld: 21.35 Asterplein, hoorspel: 22.30 Nieuws; 22 4C Actualiteiten: 23.00 Bonsoir de Paris. 23.55— 8.00 Overweging; 8.05 Lichte muziek (gr.i: 1150 Volaan... '2.00 Angelus: 12.03 Popu NATIONAAL 12 30: Nieuws; 12.40 Gi 1255 Reportage van de opening 's-Gravenhage. PROGRAMMA tiene 14,00 Voor de plattelandsvrouwen; 14.10 Drie van Elck wat wils: gevarieerd muziekpro gramma; 15.10 Lichtbaken, lezing: 15.20 Grammofoonmuzlek: 15 23 Nieuws: De Mil joenennota; 15.30 Musiësta: gevarieerd mu ziekprogramma; 16.00 Voor de zieken; 16.40 Onderweg: Godsdienstig programma voor oudere luisteraars; 17.00 Voor de jeugd: 17.50 Overheidsvoorlichting: Nieuws uit de Neder landse Antillen. Spreker; Henk Dennert: 18.00 Lichte orkestmuziek en zangsolisten: 18 20 Uitzending van de Christelijk Hlstori- Unie. Politoeren. De ivond het accer niljoenennota. C.H.U. waarin van- irekers: 'k 3. heer W. Scholten: 18.30 kleut NATIONAAL PROGRAMMA 12.30—13.45 Zie Hilversum I. AVRO: 13.45 Beursberichten: 1350 Koste(r)lijk rendez- fpot. cabaretprogramma; 14.20 Italiaanse 17.30 N< luziek uit de 17de suw (gr 14 4(1 Schoolradio; 15.00 ammofoonmuziek: 15.15 Nieuws: Troonrede en de Miljoenennota, 15.45 Lichte grammofoonmuziek; 1650 Voor de jeugd: 19.35 Huckleberry 20.00 Journaal en weer- erzicht. 20.20 Politieke Partij: Communis- INSTUIF sche Partij Herman Emmink liet de opname stop zetten en wees de tieners op hun onfat soenlijk gedrag en de belhamels werden uit de zaal gezet. Zij bleven nog wat han gen voor het studiogebouw, waar de Hil- politie de jongelui verwijderde. Zeker 107 mensen zijn omgekomen in de wervelstorm Trix die Japan heeft ge teisterd. De storm ging gepaard met een serie aardbevingen. Onder de doden be vinden zich zes radioverslaggevers wier auto in de haven van Tokio strrtte. Degenen die al hebben toegezegd (bij leven en welzijn) gelukwensen uit te spreken, zijn: Jens Otto Krag, eerste minister van Denemarkc-n. Einar Ger- hanrdsen, eerste minister van Noorwe gen, dr. Bruno Pitterman, vice-kanse- lier van Oostenrijk, de Belgische Paul Henri Spaak, de Duit3e Willy brandt, Walter Padley. minister van staat voor buitenlandse zaken van Engeland en Tage Erlander, eerste minister van Zweden. Muzikaal pro- BRT; 21.00 De j Godin (The Goddess), film (beide keuringen 18 jaar): 2250 De Eerste Wereldoorlog - The great War. filmdocumentaire; 23.15—23.20 Behalve poezie zal Will Ferdy van- journaal, avond echter ook „kolder en paro- Nederland li: nts^ 20.00 Journaal: 20.01 dieën" laten horen. Yvonne Lex, ac-'^ei trice aan de Kon. Vlaamse Schouw- H". burg, zal het programma presente- zien a" la Honky Tonk: 2Ï.5(> Actualiteiten; ren, maar zelf ook een liedje of wat 10_Pa.gsl,uu 'T1 g- jrgd door - TV-film; NCRV: 2050 TV-film: 2055 In 's Grav« ogramma; 21.25 Dzji zingen, juist zoals zij dit doet in haar eigen tv-programma voor de BRT, waarin zij jonge vocalisten voorstelt. Dit programma heet „Van de hak op Verder treedt op de zanger Miel Cools, die al verscheidene keren in ons land is opgetreden. Hij zingt in verschillende genres op teksten anderen, maar schrijft er zelf de ziek bij. Morgenavond vertoont de VARA ..To beat or not to beat", met bui-j tenlandse artiesten die optreden bij het VARA-dansorkest. Woensdag houdt de VPRO een instuifprogram- ma, waarbij Wim lbo gas' er is. Het j wordt een echt Amsterdam- program- Ima, met poppenkast en draaiorgel, jmaar ook met Tante Leen en Johnny iJordaan. Het tienerprogramma Combo, dat de AVRO donderdag op de Firato uit- De Flintstones; 19.45 Opei 1.30 Amus.progr. en 10. 19 05 Engelse les: 19.20 kunstbezit: .00 Nie FIRATO te Amsterdam: 21.00 Litcra éénakter v. Arthur Schnitzler. Nederl. toe, maar daar letten we niet op, omdat we dit beginsel vroeger ai hebben uitgesponnen, zodat het thans 1923) Lang geleden hebben we op deze plaats betoogd, dat een dier, zou het tweemaal groter zijn dan het is, in feite achtmaal groter wordt, omdat buiten beschouwing kan blijvi niet alleen de lengte, maar ook hoogte gezien dus van het feit, dat onze en breedte naar verhouding toenemen, spierprestaties verhoudingsgewijs op De inhoud is daardoor achtmaal de een lager niveau komen te staan, zou oorspronkelijke waarde. Dat dit tot ongewenste gevolgen zou leiden, aan gezien het dier zijn normale kracht prestaties niet ten uitvoer zou kunnen brengen, hebben we eveneens uiteen gezet. Hoewel we het vandaag niet over dit speciale punt willen hebben, ves tigen we er de aandacht op, dat dit tevens ons hele principe vanzelfsprekend ook mens geldt wanneer zijn lichaams grootte aanzienlijk Omvang van het lichaam lichaamslengten, maar allen beweger zich toch binnen bepaalde (uitzonderingen buiten beschouwing veranderen. Want in elk organisme heeft een zenuwprikkel eenzelfde snelheid en toenemen. Er omdat de zenuwbanen in het veron- uitecnlopendr derstelde geval tienmaal zo lang wor- len, zal elke indruk van de buitenwe reld er (ongeveer) tienmaal zo lang doen eer hij wordt waargeno- 1 1,5 tot even boven men. Hetzelfde kan worden gezegd m lopen. Laten we nu eens veronder stellen, dat de lengte van de men' "zich niet binnen deze limieten be woog. maar daar aanzienlijk bovenui de prikkels die door de centra naar de spieren en spiergroe pen worden gezonden. Om kort te ».ijn, we zouden uitermate traag rea- komt, terug te trekken, als we tien maal zo groot waren zou het maar liefst twee seconden duren eer we haar van die gevaarlijke plaats ver wijderd hadden. Zouden we dus uitermate langzaam waarnemen en even langzaam reage ren. ook de stofwisseling zou belang rijke wijzigingen ondergaan. Het Is bekend, dat grote dieren een lagere stofwisseling hebben dan kleine die ren. Een tienvoudige vergroting van onze lengte (en duizendvoudige ver groting van de massa) zou een be langrijke verlaging van het stofwis- selingspcil meebrengen, waardoor de snelheid van onze waarnemingen ten nadele beïnvloed zou worden, evenals de snelheid van onze bewe gingen. We zouden dus nóg trager worden dan uit de grotere lengte van de zenuwbanden voortvloeit. Ma.w. we zouden totaal van karakter ver anderen en niet meer zijn wat we We kunnen thans onze aandacht wel eens richten op de vraag, wat moet worden gedacht van de reuzen, waar over vroeger werd verhaald. Daarover een volgende keer. Nadruk verboden. H. Pétlllon. .Wacht eens even!" riep Kootje uit. „Nu je het zegt....! Ja, er kwam een jongen langs geslenterd met een fiets aan zijn hand. Een nog heel aardig uitziend karretje. En hier bij de hoek sprong hij er eensklaps vliegensvlug op en trapte zo hard hij kon weg. Ik vond het een beetje vreemd, dat hij eerst zo nonchalant erbij liep en toen plotseling zo begon te racen. Maar dat is de dief natuurlijk geweest!" „Geweldig!" riep Berend uit. „We heb ben al een aanknopingspunt, Jos! Hoe zag die jongen eruit, Kootje?" „Tja. daar vraag je me wat." ant woordde Kootje. „Zo goed heb ik ook weer niet op hem gelet. Hij had donker haar. niet lang en niet kort, en een blauwe spijkerbroek aan en een donker blauwe trui. Ja. wacht eens even", ver volgde hij. „Er was toch iets bijzonders aan hem. Het viel me nog op, toen hij hier langs kwam. Maar wat was het nu ook alweer?" „Had hij een lidteken?" vroeg Berend. „Nee, lk weet het alweer!" riep Kootje uit. „Hij liep mank. Hij hinkte een beetje! En daarom vond ik het helemaal zo gek. dat hij ineens zo kwiek op die fiets sprong en wegreed." - „Dat was natuurlijk maar een list van hem!" zei Berend. „Het is maar goed, dat jij hem zo keurig in de gaten gehouden hebt, Kootje! Hoewel ,ging hij somber verder, „we nu ook niet zo erg veel opgeschoten zijn. Jongens in blauwe truien cn blauwe spijkerbroeken zie ja „Wacht eens even!" riep Kootje weer. „Hij had ook nog een hond bij zich! Dat wil zeggen, toen hij al op de fiets zat floot hij en toen kwam er een hond aanrennen. Een soort Ierse setter. Die draafde met hém mee." „Prachtig!" riep Berend uit. „Dat brengt ons misschien een heel stuk verder. Want een fiets kun je een andere kleur geven, maar een hond niet!" „Wat voor kleur had de hond, Kootje?" vroeg Berend ..Bruin?" „Bruin ja," knik te Kootje. „Effen donkerbruin, als ik het goed heb gezien." I I. NTS 12.45—13.45 Prinsjesdag. VANAVOND TE ZIEN Nederland. 1 NTS 8.30 uur „Er was eensmuzikaal programma van de BRT, uit zending uit de RAI van de Firato. 9.00 uur speelfilm „De godin", geschiedenis van een arm meisje dat filmster wordt maar eenzaam blijft. Leeftijd 18 jaar. 10.50 uur 25ste aflevering van „De eerste wereldoorlog": november 1918, de ijzeren tronen wankelen. Nederland 2 NCRV 8.01 uur (NTS) Duitse opnamen van beroemde dansen. 8.30 uur „Diamanten per aangetekende brief": inspecteur Maguire zit achter een beruchte misdadiger aan. 8.55 uur documentaire over het Binnenhof en zijn geschiedenis. 9.25 uur Djès zien a la Honky Tonk. met Pim Jacobs en de Jazzconcours oude stijl. 10.05 uur Hans Tiemeyer leest de psalmen 24 en 43. VANAVOND TE HOREN Hilversum, I NCRV 8.25 uur speelt het Residentie-orkest „A New England Symphony" van Ives. 8.50 uur besluit van de Hildebrand-miniaturen: Pieter Stastok, die „waaraije verliefd is en uit spelevaren gaat". 10.00 uur Zuidamerikaanse muziek uit Londen en 10.55 uur Benjamin Britten dirigeert eigen composities. Hilversum II AVRO 8.05 uur kleurrijke klanken in de muziekrevue: ensembles en solisten laten ze horen. 9.05 uur vertelt Gerard van Krevelen over zijn werk en carrière. 9.35 uur hoorspel „Asterplein", herhaling. 11.00 uur een Parijs programma van Jan Brusse. 115 De verkeerde bleef op het Ganzepad liggen. Of de broer van de ver moorde schuld treft, valt niet te bewijzen. Merk waardige zwijgzaamheid van de landschut, die als rechtschapen en eerlijk bekend staat. Een het optreden van het Nationaal Bal-, Waarom heeft de koopvrouw juist die krant let van Senegal: dat wordt zelfs de. bewaard om er het nieuwe hemd en de halsdoek enige rechtstreekse avonduitzending, j van siewert in te verpakken? Wat hij leest is als Om 10 uur nog treedt de groep in de| een mslaande bliksem, die alles in lichter laaie RAI op voor de bezoekers. Het uit^et- Alles wat geweest is. wat achter hem lag, bijna 50 dansers en danseressen, mu- keert terug. Het wordt iets ontzaglijks. Stemmen zikanten en zangers bestaande gezel- <jie schreeuwen en fluisteren, gestalten die zich schap vertoont dan een ritmischevoor eikander verdringen, ogen die hem aanzien, show van Afrikaanse folklore, waar- y00rtaan zit Siewert iedere nacht buiten de keet. erdag steekt hij zijn spade zo diep in het veen dat ze breekt Of hij zakt weg in de zompige te diepe kuilen die hij graaft. Dan trekken ze hem er weer uit en geven hem bittere koffie te drinken omdat hij zo grauw ziet. De makkers kijken elkaar aan. De zwarte zal niet de eerste zijn die zijn verstand verliest in het veen. Als ze bemerken dat hij weg is. heeft hij het veen al ver achter zich. Hij vindt een pad waai geen grenswacht komt en daarna de vertrouwde heide. Tegen het einde van het jaar zijn de dagen kort. Siewert zoekt zijn weg tot hij het kleine licht ziet, even opflikkerend en dan weer krim pend. Het komt naar hem toe, trekt hem. het lokt. hij zou ernaar toe willen vliegen. Als knecht bij de oude mulder, voor die verdronk in de kolk. heeft hij het meel naar 't hi hi I i n fiftliJ 'll/lrtl* Grobbenuus gebracht. Hij herkent de boomgaard. vIL LlLslvtZ l/ULfl nu veej hoger en dichter is. Waar het erf overliep in de heide, is nu Marye's kruidentuin en voor de sierhoenders. Als de honden Voor de KRO treedt zaterdag An neke Grönloh op in haar eigen show, waaraan ook buitenlandse gasten meewerken, 's Avonds op Ned. 1 te Ten slotte zondag 26 september, laatste dag van de Firato: dan is de NCRV aan de beurt. Zij komt met een typische Hootenanny-show, die even eens 's avonds op het scherm ver schijnt. 95 Interlanddo I door DIGNATE ROBBEK l'Z Ukkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk* aanslaan, loopt hij vlugger. Het akkerland is nog hetzelfde met de gesnoeide elzenhagen, hij moet de brede uitholling oversteken waar de nieuwe weg komt, dwars door een deel van Zweders land en dan is hij bij de Schemheuvel. De noorden wind brengt het ruisen van de beek mee. Het is of er langzaam een deur opengaat, die dichtviel toen het schot kraakte. Aan de andere kant van die deur is Joryt Volmar. Het merkwaardige zwijgen van de landschut, las hij in de krant die de koopvrouw bewaarde. De landschut. die het weet van de veenboer. die weet hoe Wobbe werd doodgeslagen.. In de grauwe avond zoekt en tast Siewert om de heuvel op te komen. Langs het voetpad gaat hij niet; ieder gebaand pad maakt hem angstig. Andres Maler woont op de heuvel. Heeft de landschut niet gezegd dat zijn schoonzoon een vreemde was en daarom door de Horsten niet werd begrepen? Hebben ze niet ook over de schilder dingen gezegd die ze zelf bedachten, hem nagewezen? Andres Maler zat bij hem op het molenerf. Hij heeft de Hidder geschilderd en hij schaamde zich niet Siewert klimt hoger tot hij het raster voelt van de tuin rondom „De Rodde". Het ijzer is koud en beroert hem tot diep in zijn wezen. Hij weet wat hij wil en daarom is het Er brand licht in het huis. Siewerts ogen drinken de witte glans die door een venster naar buiten stroomt, over het gras en de slapende planten. Hij moet dat vasthouden en bewaren voor de lange tijd die zal komen, tussen grijze wanden met enkel een matglanzend pitje aan de zoldering. Omdat hij weet wat hij wil, streelt hij de naakte vochtige takken, langs het raster verder gaande om een ingang te vinden De dagen zijn voorbijgegaan, de een na de ander. Dagen vol zon en lichte gedachten. De grijze met hun heimwee en de wilde als het stormde en de regen joeg. Joryt neemt ze alle nog eens in zijn handen als weggeborgen dingen, één voor één. Hij wendt zijn handen als hij aan de dagen denkt, voor het venster zittend bij het tafeltje waarop Nanna haar naaiwerk legde en de boeken waarin ze graag las. Waarover ze nadacht, in zich zelf gekeerd, zoekend naar het verband tussen hetgeen ze gelezen had en het eigen leven. Later, toen Andres gekomen was, sprak ze er met hem over. Joryt had gemeend dat het dwaas was om zo veel te denken. Aan Martine had hij bemerkt dat er wegen buiten 't Horst voerden. Nanna ging ook haar eigen weg. Ieder mens heeft zijn eigen weg te gaan. ook al zien en begrijpen de anderen dat niet. Voor het venster mijmert Joryt over de wegen en paden die door het dal lopen en allemaal uitkomen bij de Oeler. Daar moet je overheen; de mensen hebben het nu gemakkelijker gemaakt, zodat je achter om de berg kunt om er te komen. (Wordt vervolgd) BRUSSEL Ue BRT heeft het Belgische televisiekij kendo publiek meegedeeld, dat het kan meedoen aan de quiz „Interland" (NCRV en BRT) door vragen in te zenden, welke in het tweelandenprogramma kunnen worden gesteld. Het moeten theoretische vragen zijn met antwoorden, bronnen en bewijs materiaal en elke vraag welke wordt aangenomen, zal geldelijk worden be loond. Hoe groot dat bedrag zal zijn staat nog niet vast, wèl is bekendge maakt, dat de vergoeding dubbel wordt uitbetaald, als de Nederlandse tegen spelers haar niet hebben kunnen be antwoorden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11