Weekagenda „Hier moet straks geleide veiligheidsdienst komen" Oud-sergeant KNIL K. Luyer zegt: Leidsche Naclitveiligheidsdienst niet voor echec te behoeden Nieuwe St. Jeroensbrug reeds in de maak KAMERACTIE STUDENTEN WERD EEN SUCCES Yossef Zivoni (20) dwong R dams Phdharmonisch tot volgzaam gefluister MEL'WE LEIDSE COURANT ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1965 Zaterdag Wijkgebouw De Goede Herder, Oude Vest 13, 20 uur: jaarvergadering C.J.V De Valk. In den Moriaen, Hooglandse Kerk- gracht 44. 8 uur: kentiismakingsavond en inschrijven van nieuwe leden Breestraat 19, 8 uur: openingsavond Geref. jeugd. Rapenburg 10. 8 uur: sociëteitsavond jeugdcentrum „Rehoboth". Zondag Rijksmuseum voor Volkenkunde, 3 uur: film over nomaden van Noord-Australië. ingeleid door dr. S. Kooijman. Rapenburg 10, 8 u.: jeugdcentrum Rehoboth, sociëteit De Spil, A. pel over klassieke muziek Maandag Gebouw Kamer van Koophandel, Stationsweg, 5.30 uur: buitengewon lg. ledenvergadering V.V.V. Leiden. Oegstgeest: gebouw Irene, ds. G. Meynen, Utrecht, voor af< Christen-vrouwenbond. Den Haag: Kon. Schouwburg, 15 u.: Ensemble met „Zwart als kanarie". ;n Haag: Diligentia, 8.15 Nieuwe Komedie met „De gevierde liefde". Den Haag: Malieveld, Haagse ker Dinsdag Breestraat 19. 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 u.: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Doelenkazerne, 8 u.: cabaretavond Den Haag: Kon. Schouwburg. Welzijnszorg. u.: Centrum met „Vuile handen" •n Haag: Diligentia, 8.15 u- Nieuwe Komedie met „De gevierde n Haag: Malieveld, Haagse n Ha a g: Houtrustgebouw. 8.15 Prinsjesdagconcert. Res.-Orkest m.m.v. Gré Brouwenstijn, sopraan. Woensdag Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 u.: avond- Steenschuur 6, 8 uur: Leidse ver. van Postzegelverzamelaars. sse: St. Agathakerk, 8 u.: or gelbespeling Simon C. Jansen (orgel kring Bollenstreek). jzerswoude: raadzaal ge meentehuis. 8 u.: Ned. Kamerkoor Felix de Nobel (Culturele Com missie Hazerswoude). torse "noten: Cultureel Cen trum, 8 u: wolshow. gstgeest: Patronaatsgebouw. Rhijngeesterstraatweg 35. 2.15 u.: ope ning tentoonstelling Spel en Speelgoed door wethouder M. v.d. Voet (Huis houdelijke en Gezinsvoorlichting): ten toonstelling geopend tot 5 u. en van 7,30 tot 9.30 uur nam. en Haag: Kon. Schouwburg, u.: Ned. Danstheater, medewerk. Brabants Orkest, mannenkoor en bariton. n Haag: St. Jacobuskerk. Parkstraat 8.15 u.: orgelconcert Ren* Rakier, Nico v.d. Hooven en Jan Schmitz, Franck-programma. n Haag: Diligentia. 8.1b u.: Nieuwe Komedie met „De gevierde liefde". n Haag: Malieveld, Haagse kermis. Donderdag Receptiekamer Gehoorzaal. 1130 u.; jaarvergadering dep. Leiden Ned. Mil Nijverheid en Handel, om 12.30 uur in koffiekamer te volgen door lunchbii- l eenkomst met als spreker prof. mr. A. Oven te Leiden over machtsver houdingen in de naamloze vennoot- gstgeest: Patronaatsgebouw. 10 tot 12. 2.15 tot 5 en 7.30 tol 9.30 uur: tentoonstelling Spel en Speelgoed n Haag: Diligentia. 8.15 u.: Nieuwe Komedie met „De gevierde liefde". n Haag: Malieveld, Haagse Vrijdag Museum Volkenkunde, 8 uur: afd. Centrum Christen-vrouwenbond, dr. S. Kooijman, conservator, met lezing en dia's over „Aan Zuidzeestranden". Breestraat 85. 8 uur: LeuAse Arsurantie- club, de heer J. Hoekstra, Haarlem, over arbeidsongeschiktheidsverzekering. Gehoorzaal, 8 uur: t-uiiuert ft.. <u O. en L. J. A. door Rott. Philharm. Or kest me^ solisten en Rott. Conservato riumkoor. werken uit Porgy and Besa en Westside Story. Rapenburg 10. 8 u.: modeshow so ciëteit Het Venster (jeugdcentrum Re hoboth). gstgeest: Patronaatsgebouw 10 tot 12. 2 15 tot 5 en 7.30 tot 9.30 tentoonstelling Spel en Speelgoed. Katwijk aan den Rün: Herv. kerk, 8 u.: zangavond Bijbel-kiesver. en m.m.v. Kees Deenik. :n Haag: Diligentia. 8.15 u.: Nieuwe Komedie met „De gevierde liefde". n Haag: Malieveld. Haagse kermis. Zaterdag Rapenburg 10: 8 u.: sociëteitsavond Het Roefje. Antonius-clubhuis, 8 u.: feestavond S.R.O. Herv. jeugdgebouw In den Moriaen. Hoogl Kerkgracht 44. 8 u.: openings bal zaterdagavond-sociëteit. Oude Vest 13, 8 u.: C.J.V. De Valk. O (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN De heer K. Luyer (57 jaar, gepensioneerd KNIL-militair, Lage Morsweg 40). is voornemens in Leiden op zeer korte termijn een goed gedisciplineerde beveiligingsdienst, ,.De Sleutels", op te richten. Het wachten is slechts op het binnenkomen van de bij het ministerie van justitie aangevraagde vergunning De heer Luyer is momenteel mede directeur van de N.V. Leidsche Nachtveiligheidsdienst en Controle, die zoals wij maandag j.l. berichtten op 9 september door de Haagse arrondissementsrechtbank in staat van faillissement is verklaard. De toe stand van onzekerheid bij ongeveer 500 op deze dienst geabonneerde zakenlieden, fabrieksdirecties en overheidsinstellingen zal dan zijn op geheven, meent hij. De geruchten over de Leidsche Nachtveiligheidsdienst, die al lang de ronde hebben gedaan, werden na het bekend worden van het door het G.A.K. in Amsterdam aange vraagde faillissement nog talrijker. De ongeveer 500 abonnees uit Lei den, Alphen, Koudekerk, Leider dorp, Voorschoten, Valkenburg en Oegstgeest wisten niet meer hoe zij het hadden. De gefailleerde N V. zal onder leiding van le heer Luyer al haar contractuele overeenkomsten zo goed mogelijk nako men. in afwachting van het nieuw op te zetten bedrijf. Bedankjes De oorzaak van het faillissement van de familie N.V. is o.m. te zoeken in al wat oudere schulden, die financiële zor gen in de hand werkten. Hierdoor kan weer minder service worden verleend, waardoor tal van cliënten van de Nacht- veiligheidsdienst bedankten. Zo staan sinds 1 april alle universitaire gebou wen onder controle van een Haagse fir ma. Het bedrijf werkte met steeds groter wordende verliezen. Een zeer belang rijke factor is ook de ziekte van de heer A. J de Bree geweest. Vorig jaar. toen de zaken er al niet zo florissant bij stonden, trok de heer De Bree de heer Luyer als mede-direc teur !"n. Deze was reeds lange tüd aan de N.V. verbonden in een andere functie Ondanks veel moeite en zorgen is het niet gelukt de financiële pos*'ie van de zaak te verbeteren Ook de vergunning voor het bedrijf, die om de twee jaar bij hH ministerie van justitie moet worden verlengd, kwam ii raakte haar goede i Strak De oprichter van de beveiligings dienst „De Sleutels" vertelde ons: „Het is de bedoeling een strak ge leide dienst in het leven te roepen. Voor de aanwerving van personeel zal ik zeer nauw samenwerken mei de afdeling algemene zaken van het politiebureau. Ook is men daar be reid advies te geven wanneer dat nodig is. Mijn mensen wil ik zo snel mogelijk uniformeren. Elke controleur in mijn dienst zal dagelijks rapport moeten uitbrengen van zijn bevindingen bij de gecontroleerde en bewaakte projecten. Ik ben er zeker van dnt ik Leiden een zeer goede beveili gingsdienst kan gever De toestand zoals dte nu is is ronduit sieeht. En daarin moet snel ve'-andering komen, anders komen veiligheidsdien sten van elders hier de zaak rege7en en dal is niet gezond. Dat wordt ook een nare aangelegenheid voor de cliënten. Fn dat is niet noiig. Een stad van 100.000 inwoners heeft een eigen beveiligingsdienst nodig, waar op men voor 100 procent aan kan. En die komt or snel, hoewel ik er een kleine aanloopperiode voor nodig heb. Het is trouwens een groot publiek belang". Belang Dat hiermee een publiek belang in het geding is bewijzen enige cijfers van de onderneming- Normaal zijn er zes vaste controleurs in dienst benevens tien of meer half-vaste krachten. Die verzor gen overdag diensten als suppoost, por- i 'ier of bewaker. 's-Nachts moet men tal j v-.n gebouwen en fabriekscomplexen I langsgaan om te onntro'eren of alles wat j licht hoort ook dicht is De post universitaire gebouwen be draagt maandelijks vele honderden gul- dens, begrijpelijk wanneer men weet dat j een grote fabriek ongeveer dtie gulden per controle-uur moet betalen. Maar daarvoor heeft men dan ook regelmatig Pijlers „Hard werken, ik zelf net zo goed als de controleurs. Goede dicipline en con trole op de controleurs Dagelijks uit voerige rapporten. Presentabele figuren, die door en door betrouwbaar zijn (on derzoek door recherche) Redelijke ta rieven. Goede betalingen Ziedaar de voornaamste pijlers waarop de heer Luyer met zijn militaire ervaring de beveiligingsdienst wil grondvesten. De onoverkomelijke moeilijkheden die het faillissement van de Nachtveilig heidsdienst veroorzaakten hebben mij g'ijze haren bezorgd. Als ik hier met een schone lei en goede hulp kan beginnen, is de na righeid zeer snel verholpen. Het kan. En talrijke relaties hebben mij hun medewerking reeds toegezegd. Dus waarom zal het niet gelukken", zegt de heer Luyer. Vijfhonderdste lid bij bibliotheekfiliaal LEIDEN Gistermorgen werd het vijfhonderdste lid ingeschreven bij het filiaal van de openbare bibliotheek Reuvens en de rk bibliotheek in het gebouw van de Louise de Coligny- HBS. Het was de 17-jarige Els Weeber uit Noordwijk, leerlinge van het chr. lyceum alhier. Zij ontving een boeken- PERSOONLIJKE LENINGEN Bedragen van 100 f 2.000, af te lossen in maximaal twee j jaar; per week. maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. j Aanvragen telefonisch, mondeling, LEIDEN Dc oude St. Jeroensbrug over de Vliet in het Rapenburg is reeds gesloopt, zoals bovenstaande foto laat zien en de voorbereidingen voor de bouw van de nieuwe brug zijn in- i middels getroffen. Ook de walkanten zijn gedeeltelijk gesloopt zodat dc vervanging van deze brug een nogal omvangrijk werk is geworden. Foto N. van der Horst LDWS kreeg met zelfwerkzaamheid nieuw clubhuis LEIDEN Een dertigtal leden van de Leidse voetbalvereniging LDWS heeft ervoor gezorgd dat de vereniging zowel van binnen als van buiten een nieuw gezicht heeft gekregen. Met man en macht is gewerkt aan de verbouw van het clubhuis aan de Boshuizerka- de, dat bfj de opening gisteravond al dadelijk een heel aparte vriendschap pelijke sfeer beleefde. Voorzitter K. Hühner was dan ook trots op de wer kers van zijn ruim tweehonderd leden tellende vereniging, die niet direct uit is op het streven naar prestaties, maar zich wel richt tot het scheppen van een sfeer van vriendschappelijkheid en gezelligheid. De werkers kregen de medewerking van de gemeentelijke sportstichting en van de dames, die normaal al de zorg dragen voor het schoonhouden van kleedkamers en kantine. De heer Hüh ner onthulde ook dat matrassenma kers. schrijfmachinemonteurs en kan toorklerken zich hadden ontpopt tot eerste klas vaklieden op het gebied van timmeren en schilderen onder leiding van uitvoerder-medelid Flippo. Het prettige van alles vond voorzit ter Hühner het feit dat de vereniging nu ook de beschikking heeft gekregen over een bestuurskamer waarin het mogelijk is gasten-bestuursleden ook te ontvangen. Overigens kondigde hij al aan dat men niet op zijn lauweren kan gaan rusten, want dat er nog eni ge werkzaamheden in het verschiet lig gen. Zo noemde hij de ombouw van het voormalige berghok tot doucheruimte en het opknappen van de kleedkamers. Voorts leeft er in de boezem van het bestuur nog het plan een trainingsver lichting aan te brengen. Alle werkers hun dames kregen een persoonlijk geschenk. Prins tens op receptie LEIDEN In het middaguur van gisteren heeft prins Bernhard een be zoek gebracht aan de Doelenkazerne, waar ter gelegenheid van het tienja rig bestaan de militaire reclassering:? - broederschap recipieerde. De prins is daarvan beschermheer. Na de receptie volgde nog een kof fiemaaltijd. Voorzitter van de broe derschap is mr. dr. J. P. van Erk. Klaverjasfederatie benoemde ereleden Vertrouwelijke be- GEMEENTEL IJ KE 01EIIST VOOR KASBEHEER ER feestelijke 3-oktoberherdenking met echte kermis. »n Haag: Kon. Schouwburg, u.: Haagsche Komedie met „De vervolging van en de moord op Jean Paul Mara". ;n Haag: Diligentia, 2.15 u.: Arena mej „Dag ezels": 8.15 u.: Nieuwe Komedie met „De gevierde ;n Haag: Malieveld. Haagse kermis. Doktersdlenst Dokters De Bruijne, Hoge Rijndijk 19. 1. 26866; Jasperse, W. Singel 72. tel. 24961: Van Wingerden, Boshuizerkade 28, tel. 30791; Van Gent, Plantage 14, tel. 22538. en De Jong, Hoge Rijndijk 15, teL 32877. Welke apotheek? Apotheek Centraal, Breestraat 74. tel. 20552. Zaterdagmorgen van 8 'ot 12 uur ook open Doeza-apotheek. Loezastraat 31. tel. 21313 en Haven-3potheek. Haven 16. tel. 20085. De apotheken Leiderdorp. Oegstgeest en Voorschoten zijn zaterdag morgen ook open Apotheek Leiderdorp is tot en met donderdag 23 sept. geopend Apotheek Oegstgeest is zondag gesloten van 8 tot 24 uur. Apotheek Voorschoten is zondag g. sloten van 8 tot 22 uur. Films Camera. Exodus (2 en 7.30 uur) 18 jr. Lido: Ontsnapping uit de jungle (2.30, 7 en 9.15 uur; zo. 2.30, 4.15, 7 en 9.15 uur). 18 jr. Luxor. De superman van de geheime dienst (2.30, 7 en 9.15 uur: zo. 2.30, 4.45. 7 9.15 uur), 14 jr. Woensdag: ..08/15". witte kasteel Rex. De Borski (2.30. 7.15 4.45. 7.15 en 9.15 uur). 18 jr. Studio: De aapvrouw (2.30, 7 en 9.15 jr; zo. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur). 18 jr. Trianon: Ontsnapping uit de Oriënt (2.30, 7 en 9.15 uur; zo. 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur), 14 jr. Tentoonstellingen Rijksmuseum Oudheden: ..Opgravin gen in bijbelse grond", tot 20 september. Rijksmuseum Oudheden:., Leiden graatf' (opgravingen in Egypte, Duits land en Nederland), tot 20 september. Waaggebouw, van 15 tot en met 18 sep tember tentoonstelling van groente, bloe men fruit van de Leidse Bond van Volks tuinverenigingen- LEIDEN Ongeveer 600 Leidse studenten hebben gisteren een groot aantal woningen in Leiden bezocht met het doel nieuwe mogelijkheden aan te boren voor het verkrygen van studentenkamers en ruimten, die daarvoor geschikt kunnen worden gemaakt. Zoals wij donderdag schreven, hadden zij als steun in de rug een dringende oproep tot de bevolking van burgemeester Van der Willigen en rector magnificus prof. Dankmeijer. Naar wij vernemen is de actie, alle pessimistische verwachtingen van vele studenten ten spijt, een succes gewor den. Cijfers waren gisteravond nog niet bekend maar in ieder geval was duidelijk, dat de kameroogst heel wat groter was dan men had durven ho- LEIDEN De federatie van verjasverenigingen heeft gisteravond in de kantine van de firma Boot (Su rinamestraat) haar zestiende algemene jaarvergadering gehouden. Na het welkomstwoord van voorzitter H. J. Bijleveld brachten secretaris, penning meester en competitieleider jaarver slagen uit. Competitieleider C. Kluts, die wegens KREDIET W F Z F N drukke werkzaamheden zijn functie moet neerleggcp, kroeg uit_handen van de voorzitter een Italiaans schilderstuk. De STADHUIS. LEIDEN, POSTBUS 1611. Ill 20210 beer Kluts was 15 jaar lang secretaris. Zijn vrouw kreeg een bloemstuk. (Advertentie) 1 Zowel de heer Kluts als de onlangs afgetreden secretaris A. van Heusden, - die ruim 13 jaar zitting in het federatie bestuur had, werden met algemene stem men tot lid van verdienste benoemd. In zijn dankwoord deelde de heer Kluts mee, dat hij bereid is medewerking te blijven verlenen aan de jaarlijkse monster-klaverjastoernooien, die dc fe deratie organiseert voor een liefdadig De voorzitter, die de functie van com petitieleider gaat vervullen, en de heer J. Kwestroo (Sportief) werden met el- gemene stemmen herkozen. De heer Bijleveld maakte bekend, dat „Oosthoek" voor ten minste één jaar zijn lidmaatschap van de federa tie heeft opgezegd, bij wijze van „slraf" voor de verenigingen die in het afgelopen seizoen (in de lagere klassen) zo vaak verstek lieten gaan bij onderlinge wedstrijden Hij noem de dit besluit „een grote klap" voor het federatief klaverjassen. Hij sprak de hoop uit, dat „Oosthoek", mede door een sporlverhouding van de des betreffende verenigingen, spoedig op zijn besluit zal terugkomen 's Morgens zijn studenten van het Leidsch Studenten Corps en de Ver eniging voor Vrouwelijke Studenten Leiden in actie geweest, 's middags leden van Catena. Men heeft in dc hele stad geopereerd met uitzonde ring van wijken waarvan het nega tieve resultaat bij voorbaat vast stond. LEIDEN Wc hebben nog slechts nauwelijks kunnen lezen wat ons in de komende seizoen aan concerten te wachten staat, of K. en P^biqdt ons al populair concert aan, nog voordat de con- certentijd eigenlijk is begonnen. Mischien kwam het wel een beetje daardoor, dat er voor het Rotter dams Phvlharmonisch Orkest on der Franz-Paul Decker gisteravond minder belangstelling bestond van de zijde der K. en O.-leden, dan we gewend zijn. Toch viel er op het programma niet veel aan te merken wat betreft popu lariteit. Dvoraks Echerzo capriccioso ">6 is wel niet zo bekend, doch de stijl is ons vertrouwd en het is zeker een kleurrijk, ritmisch en melodisch prikkelend stuk muziek. Tsjaikofskys vioolconcert en Rimsky's Sheherazade plegen nog altijd velen in vervoering te brengen, mits de verklanking uit stekend is natuurlijk. Decker dirigeerde zo ongeveer als we ons hadden voorgesteld, nauwge zet. toegewijd, zeer muzikaal met aan dacht voor elk detail en voor de fraaie klankkleur, maar wel een klein beetje te solide voor deze romantische mu ziek, althans zo kwam het ons voor in het andantino van de Sheherazade bij voorbeeld. Iet vioolconcert van Tsjaikofsky LEIDEN De Chr. Jeugdbond voor Natuurstudie heeft sinds kort ook weer een afdeling in Leiden. De voorzitster en secretaresse hiervan, Cobi van Soest (17) uit Zoeterwoude en Nellie Enserink (18), Cobetstraat 18A, tel. 20124 in Leiden hebben mij daar kort geleden bijzonder enthousiast over zitten vertellen. Waarschijnlijk in de hoop, dat via deze Notities hun enthousiasme wordt overgedragen op andere jongeren in Leiden en omgeving tussen 13 en 25 jaar. Vorige week zaterdag hebben zij en de andere leden van hun afdeling het nieuwe werkseizoen geopend met een excursie naar het Leidse Heempark gevolgd door een lezing van Jan Marbus uit Wageningen over de vogeltrek. HET hele jaar door zijn de leden van de door het rijk gesub- Cobi van Soest en Nellie Enserink zijn respectievelijk voorzitster en secretaresse van de heropgerichte afdeling Leiden van de Chr. Jeugdbond van Natuurvrienden, waarvan de leden hun vrije tijd op leerzame en interessante wyze besteden, zoals Cobi en Nellie hier vertellen. sidieerdeChr. Jeudbond voor Natuurstudie (die nu tegen de 700 leden telt) in de weer, vernam ik van Cobi, leerlinge van de Mid delbare Tuinbouwschool in Bos- kampen gehouden", vertelden ze. school leert. We gaan na hoe alles koop, en Nellie, die in de zesde „Dan gaan we de hele dag in klei- heet en hoe de verschillende plan klas 'van het Chr. Lyceum zit. ne groepen op excursie. Het gaat ten bij elkaar leven. En je hebt er ,,'s Zomers worden tiendaagse allemaal heel anders dan je op niets anders voor nodig dan een fiets, laarzen, een loep en een tas. Alles gebeurt natuurlijk onder deskundige leiding. We hebben ons blad Trientalis en we doen mee aan onderzoekingen. Zo heb ben we in de vakantie alle dorpjes in Zeeuws-Vlaanderen afgereisd, op zoek naar uileballen. We van gen met valletjes ook muizen om meer te weten te komen over het verspreidingsgebied. We werken veel samen met het Rijks-Instituut voor Veld-Biolo- gisch Onderzoek ten behoeve van het Natuurbehoud. Voor hel I.T.B.O.N. hoe de preciese naam is, weten we op 't ogenblik niet verzorgen we wel eens tel lingen van waterwild. Op Ame land hebben we pas een onderzoek ingesteld naar de sociale binding van steltlopers. En 's winters zijn we veel op het strand. Zo dragen we daar ook ons steentje bij om vogelslachtoffers van stookolie te redden". pleegt in het algemeen of met veel ..Schwung" of met pathos te worden vertolkt; dc orkestpartij is tamelijk zwaar en leidt ertoe, dat de solist zich op de ene of de andere wijze moet proberen te handhaven. Niets van dit alles gebeurde gisteren. Yossef Zivoni, een Israëlisch violist va nomstreeks twintig jaar. vatte dit opus op als een kamermuziekwerk, waarin hij zijn uitermate fraaie en warme toon in alle eenvoud en rust ten gehore kon brengen. Kon men in het allegro nog vermoeden, dat de terughoudendheid zijn oorsprong vond in een lichte podiumangst, gaandeweg werd men overtuigd, dat er eerder sprake was van een verkeerde keuze Nauwgezet, met een fraaie stokvoe- ring en een aandacht voor elke moge lijkheid. iedere noot zo duidelijk mo gelijk tot zingen te brengen doch zon der een grein bravoure ging Zivoni zijn weg en had waarschijnlijk als ver tolker van duo's voor viool en piano een uitzonderlijk succes behaald. Nu dwong hij het orkest tot een volgzaam gefluister (en het was wonderlijk ge noeg. te constateren dat men daartoe in het algemeen, enkele passages daar gelaten. nog in staat was ook) en wist slechts te overtuigen in het strak ke. allerminst sentimenele andane. De symfonische suite van Rimsky Korsakoff bood hierna alle gelegen heid tot een orkestrale revanche. De ze werd met succes genomen, door tutti en vele instrumentalisten af zonderlijk, waarvan het programma alleen primarius Gabor Radnai noemde. Dra. A. van der Veen-Wiersma Reclasseringscollecte LEIDEN. In verband met de 3- oktoberviering wordt de reclasserings- collecte in Leiden ook dit jaar een week eerder gehouden dan elders. Deze collecte is georganiseerd door de gezamenlijke landelijke reclasserings- instellingen. U zult op zaterdag 25 september op straat collectanten met hun bekende bus tegenkomen. In de week zal ook een groot aantal collec tanten meewerken aan de huis-aan- huis-inzameling. In ieder geval hoopt het plaatselijke comité dat Leiden evenals vorige jaren een goed aan deel zal nemen in deze nationale col lecte. Organist Simon Jansen woensdag in Lisa* LISSE, Woensdag speelt ofr nodiging van de Orgelkring Boüm- streek Simon C. Jansen op het orf|| van de St. Agathakerk. Dc groeienAi belangstelling heeft de orgclkrlaf doen besluiten voort te gaan met organisatie van orgelconcerten in streek. Het concert van woensdag bo- gint om acht uur. De organist is hoofdleraar orgel en koordirectie aan het Amsterdams Con servatorium. Als koordirigent is hij la heel Nederland bekend en zyn inter pretaties van koor- en orgelwerken oogsten veel waardering. Nog pas eet jaar geleden gaf hy in Lisse een con cert op het nieuwe orgel in de Her vormde kerk. Op het programma van woensdag staan werken van Bach, Handel. Loeillet. Pierre du Mage en César Franck.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3