Natte zomer vindt zijn neerslag in zegels Gefluisterde grap van onthullend tot bitter n 4 De kinderen van het Boshuis ZONDAGSBLAD ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1965 door G. J. Peelen "pkE natte zomer van 1965 zal niet alleen de vele gedupeerde vakantiegangers heugen, maar ook, en dat is veel belangrijker, de boeren met hun mislukte hooi- en korenoogstenén de ve le getroffen gebieden in Oos tenrijk, Italië, Joegoslavië en Hongarije, waar dorpen door watersnood werden ver woest en tientallen burgers de dood vonden. Vooral Hon. garije had zeer zwaar te lij den van de vér buiten haar oevers getreden Donau, waardoor vooral in het ge bied tussen Ba ja en Monacs grote gebieden overstroom den. Hongarije heeft ook de zegels ingeschakeld om hulp te ver lenen aan de slachtoffers door middel van een toeslagzegel en een idem blok. Afb. 1 geeft het toeslagblok van 10 plus 5 forint, met als hoofdvoorstelling een maquette van de watersnood van 1838, waarmee die van 1965 te vergelijken viel. Links van de voorstelling een kaartje van het Donaugebied en de stand der peilschalen van 1965: Monacs 984, Baja 976, Boedapest 845, Koma- rom 781! Toen, in 1838 redding per vlet. Op afb. 2: de redding der slacht offers, van de daken van hun ondergelopen huizen, door een boot met aanhangmotor! In 1840, 125 jaar geleden. deed de postzegel voor het eerst zijn intrede. Engeland, met zijn "penny black", schepping van Sir Rowland Hill, is het land dat trots kan zijn op deze revolutio naire verandering in het post- bestel; de penny black werd de stammoeder van de honderd duizenden zegels die sindsdien verschenen! In -teeds sneller tempo, in niet bij te houden vaart en variatie. Oude zegels West-Duitsland memoreert deze gebeurtenis op afb. 3: Naast elkaar een drietal van de oudste Duitse zegels: die van Thurn und Taxis, uit 1852, met als munt: Silbergrosche en Kreuzer. Zoals bekend gaf eerst iedere Duitse staat zijn eigen zegels: Württem- berg, Sleeswijk-Holstein, Pruis- sen, Saksen, Oldenburg, Meck lenburg-Schwerin, Mecklenburg- Strelitz, Lübeck Hannover, Ham burg, Bremen, Brunswijk, Berg- dorf. Beieren, Baden, de dure en zeer gezochte: Oud Duitse Staten, die voorafgingen aan de eerste zegels voor het hele Duitse Rijk (1862), met uitzondering van Beieren en Württemberg die tot circa 1920 hun eigen zegels be hielden. Winstbejag Hongarije stond op een lange serie stil bij de llniversiade spelen in Budapest, waaraan ook Nederlandse sportlieden deel namen. (afb. 6.) Op winstbejag nit zijnde landen stonden ook in 1965 opnieuw stil bij de heropende wereldtentoon stelling in New York. Togo ver sierde het weer prachtig door op afb. 7 als motief de inzending van Vaticaanstad: de Piëta van Da Vinei, daarmee pakken ze meteen de verzamelaars van religieuze motieven en van beel dende kunst! Frankryk, op afb. 8 vertelt vol trots onder de hand die een sparretje plant: de miljoenste hectare herbebost! Door de tweede wereldoorlog en de steeds terugkerende hevige bosbranden 's zomers in Zuid-Frankrijk was het hard nodig. Correspondentie en oplossingen aan de heer H. J. J. Slavekoorde, Gondrelnetstraat 125, Den Haag. (3) Uit een party HoUwltz-Beutnei Zetvolgorde scha: i de Ieder die regelm moeite neemt zijn partijen na afloop nog eens grondig te bestuderen, zal stellig wel eens ontdekt hebben, dat zijn plan ol zijn idee op zichzelf be zien goed was, maar dat het uitslui tend schipbreuk heeft geleden op de omstandigheid dat hij de zetten in de verkeerde volgorde uitvoerde. En toch is deze volgorde der zetten uiterst belangrijk. Ze (kan het ver schil tussen winst en verlies beteke nen. Dat geldt uiteraard lang niet voor alle stellingen, hoewel men er mee moet oppassen ln dit opzicht al te zorgeloos te zijn. Sommige bij zonder subtiele commentatoren signaleren zulke „kleinere zonden" met de aantekening: „Iets nauwkeu riger wareen dan komt éérst die „andere" zet is de zetvolgorde van "eminent belang. Van dat kaUber posities bieden wij u er ditmaal drie aan. En de vierde hoe kaal ook van uiterlijk, en strikt genomen niet bij dit I I tl A M A| SB A BAB! Berlijn West-Berlijn, dat zijn eigen zegels heeft veel beter van uitvoering dan de steriele uit gaven van de Bondsrepubliek, ddhkt zijn huidige frankeerserie met stadsbeelden uit „oud Ber lijn" af, en vervangt die door gezichten op nieuw Berlijn! (Afb. 9 en 10 zijn er de eerste waarden van: afb. 7, de ruïne van de Kaiser Wilhelm-Gedachtnis-Kir- che, als monument blijven staan, vóór de moderne nieuwgebouw de! (Datzelfde deed men in het Nrd-Brabantse Son op voortref felijke wijze bij de R.K. kerk). Afb. 8 de moderne R.K. kerk: „Regina Martyrum". Op 27 september verschijnen in de landen der C.E.P.T. weer de jaarlijkse Europazegels. Dit jaar naar het zeer magere bekroonde IJslandse ontwerp. Zwitserland (afb. 4) wist er nog iets van te redden! Egypte her denkt de 13e verjaardag van zijn revolutie, en Nasser vond het tijd dat hij bij deze gelegenheid er zelf eens op kwam! (afb. 5.) TUL UILENSPIE- -* GEL heeft altijd al opgang gemaakt, maar pas in het tijdperk van het totalitarisme draagt hij een politiek getinte plunje. Soms neemt hij zelfs het gecompliceerde taalgebruik van de in tellectuelen over. Bij voorbeeld: „Wetenschap is wat iemand doet als hij met verbonden ogen in een donkere kamer een zwarte kat loopt te zoeken. Filosofie wat iemand doet als hij er een zoekt die er hele maal niet is. Dialectiek, als hij tijdens zijn speur tocht plotseling uitroept; Ik heb hem." De politieke Uilenspie gel is dus een soort volks- filosoof, die niets anders wil, dan leugens ontmas keren. Het liefst doet hij dit door middel van de tweespraak. Een Rus vraagt een Oostduitser wat zijn beroep is. „Ik ben clown", zegt deze. „Ik kom op het toneel en iedereen, lacht." ,,Ah, ik begrijp het." zegt de Rus, „je bent een functiona ris". Of, uitgaande van een taalkundige dubbel zinnigheid. het volgende grapje. Een functionaris vraagt aan een van zijn kameraden: „Waarom was je niet op de laatste par tij-bijeenkomst?" Deze antwoordt: „Ach, als ik geweten had dat het de laatste was zou ik wel gekomen zijn." En: „Het kapitalisme maakt sociale fouten, het socialisme maakt kapitale vergissin gen." En: „In de kapita listische maatschappij wordt de mens door de mens uitgebuit, maar in de socialistische is het precies andersom." Ach ter dit soort taalspelle tjes gaan de waarheden van Tijl Uilenspiegel ver momd. Nieuwe Natuurlijk ontstaan er grappen. Ulbricht, die terugkwam van zijn be zoek aan Nasser toont zich diep onder de in druk van het begrip, dat de Egyptenaren voor zijn politiek hadden. Triom fantelijk vraagt een SED-man zijn vriend, die geen lid van de partij wil worden: „Nou. wat zeg je ervan?" Het ant woord: „Ja, thuis is Ul bricht dat niet zo ge wend." En dan is er nog het volgende gesprekje met de teruggekeerde Ulbricht. Iemand vraagt hem wat het meeste in druk op hem heeft ge maakt in Egypte. Hij geeft ten antwoord: „De pyramides, wat zou je daar veel muren van kunnen bouwen." Slim En dan is er nog het slimme antwoord van een econoom uit de Sowjet-zone, die terug is gekeerd van een bezoek aan de bondsrepubliek en die verslag uit moet brengen over de „ramp zalige levensomstandig heden" aldaar. ,Ja," zegt hij, „in de winkels zie je alle mogelijke goederen uitgestald, maar de bevolking kan blijkbaar niets kopen, want niemand staat voor de winkels in de rij". Bitter Vaak komen de bittere ervaringen van het dage lijks leven echter tot uit drukking in niet minder bittere Uilenspiegel-uit spraken. Op de kunst tentoonstelling van Dres den staan twee bezoekers naar de bronzen buste van Walter Ulbricht te kijken. Na een tijdje zegt de ene: „Hij heeft twee fouten". .Hoezo?" vraagt de ander. „Allereerst ontbreekt het opschrift: Rust in vrede „Maar kameraad Ulbricht is toch nog niet dood," roept de ander uit. „Klopt, dat is de tweede fout". Het volgende is al bijna geen grapje meer, maar wel een waarge beurde anecdote van een oude Engelse dame, die een bezoek heeft gebracht aan Oost-Berlijn. Zij ver telde: „Een hoge officier van de volkspolitie vroeg ik. tijdens welke veld tocht hij toch al die mooie ordetekens had verdiend. Met een ver legen lachje antwoordde hij: „Het zijn decoraties voor mijn verdiensten in vredestijd". „Ach ja." antwoordde het dametje toen. „ik was helemaal vergeten, dat u ook op burgers schiet." H il«ü löB BA B BAB B B"èfêV AB RIB B ■BB*B BB b c d e f g h Oplossingen winst. Hoe gaat het verder? Hieronder volgen de oplost der opgaven uit onze rubriek september JL, u voorgezet onder dt titel „Vakantiewerk (Slot)". ot> variant 1 (2) Hennlngs-Walter. De verrassen de zet is 1. Lg51, met als vervolg LeS (Na 1fxg5 kan zwa na 1 jT de diagonaal naar h7 nl meer door middel van f6—f5 afslui ten) 2. g7 Kf7 3. Lh4 Ke8 4. Lgtt Ke7 (4Kd7? 5. LI5) S. Kh7 gfr volgd door gBD enz. (3) Karaklajlc-Kerkhoff. Ziehier d combinatie: 1. Lf6!t Dg6 (Op 1. gxf6 volgt 2. Pxf6t Kh8 3. Pd7+ Kgl 4. Te3!) 2. Te3 Te8 3. Lxg7! Dxg7 Tg3 Lg4 5. Txg4 Dxg4 6. Pf6t KM PhTtü (7. Pxg4?T Tel mat!) en zwan gaf het op. abcdefgh Na 1DIS? verloor zwart. Hoe? Er hoe had hij zich kunnen redden? (4) Tallantyre-Udelel: De tri „oplossing" was: 1. Txe5! dxeS 1 Tf8t TxM 3. Lc4t Kg7 4. e«pt! Txel i Dag nichten en neven, Hoe maken jullie het allemaal? Krijgen we al veel werk mee naar huis? Ja, we willen later allemaal erg knap worden dus dan moe ten we goed ons best doen. De verenigingen, clubs en catechisaties gaan ook weer begin nen. Oef, wat krijgen we het allemaal druk. Hebben de grotere meisjes en jongens ge noten van de jeugdweek? Jullie hebt wel je hart op kunnen halen, want er was van alles te doen. Hebben we er allemaal actief aan deelgenomen? We moeten natuurlijk niet aan de kant blijven staan! Zijn we niet vergeten om Berrie Alblas een kaart te sturen? Ja nichten en neven, nu nog eens wat. Tante Jos krijgt nog regelmatig brieven zon der naam en adres onderaan de brief en aan de achterkant van de envelop. Ze kan héél goed ruiken, maar niet zo goed dat ze weet waar de brieven vandaan komen. We mogen toch geen anonieme briefschrijvertjes wor den? Tante Jos gaat jullie nu voor twee weken verlaten. Jullie hebt je vakantie al gehad, maar tante Jos nog niet. Wel moeten we de brieven voor dinsdag inzenden hoor! Kruiswoord - puzzel HORIZONTAAL: 1. hijswerktuig, 3. stad in Duitsland. 7. gemeente in N.-Brabant. 10. oude lengtemaat. 11. stellig, 12. elektrisch geladen atoom, 14. scheik. element (afk.), 15. punthoed. 18. witte suiker. 20. gemeente in Gelderland, 21. telwoord. 23. gesloten. 24. telwoord (Eng.). 25. bestelling. 27. zwaardvis. 29. zichtbare ader van een blad. 31. niet een. 33 familielid. 34. landbouwwerktuig, 35 dag der week (afk.). 36. bekende afkorting. 37. vette vloeistof. 39. getroffen. 41. paard. 43. afzonderlijk. 45. bergweide. 47.'groente. 49 rund. 50 meisjesnaam. 51. laddertrede, 53. grote deur. 55. voorzetsel. 56. bloeiwijze. 58. plaats in N.-Brabant. 59. voedsel. 60. zwemvogel. 61. bedelaar. 62. bouwland. VERTICAAL: 1. vruchtje. 2. stad ln 't kanton Solothurn aan de Aare. 3. vlinderbloemige plant. 4. rund. 5. muzieknoot. 6. optelling. 8- rund, 9. sluiskolk. 11 flauw. 13. keurig. 16. lusthof. 17. plechtige gelofte. 19. salaris, 21. grond die bij een hoeve behoort. 22. zelfkant. 24. hoopje drogend hooi. 25 luidruchtig feest. 26. stad in Estland. 28. tent, 30. biersoort. 32. tijdrekening. 37 plaats in Noorwegen. 38. bouwland. 39. soort van hert, 40. bootje. 42. plaats in Limburg. 44. heks. 46. ge meente in N -Holland. 48. vogel. 50. elektrisch geladen atoom. 51. gebod. 52. deel van een boom. 53. visje. 54. niet harde Slag. 57 oude Egyp tische zonnegod. 58 muzieknoot Voor we verder gaan, kijken we eerst even naar de oplos sing van de puzzel. Hier komt vliegtuig, vogel, vis, vlag, vork, verfkwasten, verfpot, varken, verband, vlieger, vioolkist, vuur, vuilnisemmer, vlonder, vlammen, vrouw, vis ser, vlaggestok, verf en vliet. De hoofdprijs gaat naar Trudy Hagenaar, Gorinchem. De troostprijzen krijgen thuisgestuurd Gerry de Jong, Hardinxveld en Nellie Kok, Rotterdam. Lang zullen ze leven Adri de Groot, Cobie den Hollander, Hanneke de Leeuw van Weenen, Gerda Verwey en Albert v. d. Voorst van harte gefeliciteerd met Jullie verjaardag van de nichten neven. WE GAAN NU DE BRIEVEN -BEANTWOORDEN. Jammer dat jij geen tijd had brief te schrijven Piet Feijnenbuik, Capelle aan de IJs- sel. Volgende keer krijg ik toch zeker weer een „hele lange"? Ga je nog veel zwemmen? Is het dinsdag groot feest ge weest Wllma Goudkamp Den Bommel? Is mamma fijn ver wend? Geweldig dat jouw zus ook is geweest. Lopen de kippen nooit weg? Zijn het er zoveel? Hoe gaat het op school? Ik dacht werkelijk dat jij tante Jos aan het vergeten was. Arina de Graaf Langerak. Fijn dat ik nu weer een briefje van jou kreeg. Maak je de kussenslopen op school? Ben jij niet aan het logeren geweest Fijn dat jij zo'n? aardige juf frouw op school hebt Nellie van de Graaf Barendrecht. Wat maak op de handwerk- Natuurlijk mag jij een nichtje worden Ria Grimmerink Vlaar- dingen. Hartelijk welkom bij de nichten en neven. Je moet dan wel trouw schrijven als je letter OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL HORIZONTAAL: 1. bakker. 5. herten. 10. Ada. 12. ree. 13. rest. 15. eng. 17. pels. 18. tres. 20. aloë. 22. af. 23. i.e.. 25 eo.. 26. ho. 27. monochord. 31. do. 32. a.b., 34 momenteel. 41. An. 42. v a.. 43. en. 44. re. 45. tent. 47. orde. 49. Deen. 51 top. 53. Eton. 55 ore. 58. eed. 59 Eersel. 60. kerrie VERTICAAL: 1. barkan. 2. adé. 3. kast. 4. ei. 6. e.k 7 tree. 8 eel. 9. nestor, 11. en, 14. trio. 15. es. 16. ga. 17. poor, 19. een. 21 Leo. 24. pc., 27. mom. 28. ode. 2!» het. 30. dal. 33. nandoe. 35. oven. 36. man. 37. nu. 38. eer. 39. end<^ 40. Leende, 45. teer. 46. t.t, 47 op. 48. eter, 50. ere, 52. os, 54. oei. 56. e.e., 57. de. INZENDINGEN Inzendingen worden voor don derdag a.s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart wor- oplossing". Er zijn drie prijzen: een van ƒ5.— en twee van f2.50. c9CS0t<3C80H*CSaK3a3C4<#C8o{<8a|0KS08<*<»C*^^ Wat een gezel lige plaat meisjes en jongens! Het lijkt op het eerste gezicht allemaal erg moeilijk, maar dat is het hele maal niet hoor! Jullie zien bij de voorwerpen alle maal pijltjes staan die precies aan geven hoe we de namen van de voorwerpen moe ten invullen. Het gaat alle maal vanzelf hoor! Zenden jul lie de oplossing in voor dinsdag 21 september? aan de beurt is hoor! Heb jij nog meer zusjes en broertjes? Ga je dikwijls zwemmen in het Kolpa- bad? Wat is het dinsdag groot feest geweest Trudie de Groot Berg- schenhoek. Is de voordracht goed gelukt? Vonden oma en opa het mooi? Hoe gaat het op school? Bedankt voor je prachtige teke ning hoor! Prachtig dat jij het zo naar je zin hebt op de huishoudschool Annie Hagen Reeuwijk. Leuk dat je het één en ander al hebt mogen koken, 'k Geloof best dat jij hebt genoten in Oudewater. Griezelig hoor, al die heksen. Heb je je nog laten wegen? Waar was die grote spinnekop van gemaakt? Wat erg voor oma dat ze in het ziekenhuis ligt Trudj Hagenaar Gorinchem. Hoe gaat het nu met haar? Vind jij het fijn op de Franse-les? Moest jij ook wor men aan de vissen geven? Ge weldig dat Jaap nu een eigen huisje heeft. Waarom schreef jij niets Jan- nie den Herder Serooskerk? Zo moeilijk is het toch niet? Vol gende keer verwacht ik echt een lange brief hoor! Allemensen wat ben jij ver weggeweest in de vakantie Rins- ke Hofstee Rotterdam. Heerlijk dat jij het zo naar je zin hebt gehad. Wat heb jij lang gewacht met schrijven! Niet meer doen hoor! Gaat het goed op school? Wat erg dat jij tante Jos zolang bent vergeten Gerda den Hond Rotterdam. Fijn dat ik nu weer een briefje van je kreeg. Zal je goed op je beurt letten? Hoe is het feestje gisteravond geweest? Heb je genoten? Jij boft maar dat je precies met het mooie weer met vakantie was Cisca den Hond Rotterdam. Welk instrument bespeel jij? Ga jij graag naar de gymnastiek? Wil jij een nichtje worden".' Wanneer ben jij precies jarig? Geweldig dat jij bij oma cn opa aan het logeren bent geweest Emma van Houdt St. Maartens dijk. Wat waren ze wel blij. Moest jij ook op het schip sla pen? Voor jou is het al gauw groot feest. Heb je al een lange verlanglijst gemaakt? Leuk dat jij nog zulke kleine broertjes hebt Bedankt voor het leuke gedichtje. Is mamma a) een klein beetje beter Melny de Jong, Ouderkerk aan de IJssel. Fijn dat jij haar zo goed helpt. Allemensen wat zal dat een mooie trappelzak wor den. Gaat het zwemmen goed? Wanneer moet je diploma zwem men? Berrie wordt nooit meer beter, "k Geloof dat hij 16 jaar Geweldig, wat krijgen jullie er veel kippen bij Jaap de Jong Waddinxveen. Het zijn er een „heleboel" hoor! Wat zal jij smullen van al die eieren. Wil jij een neefje worden? Schrijf je dat de volgende keer? Prachtig zo'n mooie douche Gerry de Jong Hardinxveld. Jammer dat je nu niet meer kan zwemmen! Is er geen zwembad? Wat was Heleentje wel blij met haar haas. Krijg je veel huis werk mee? Goed je best doen hoor! Fijn dat jij het wekkertje zelf Hebt verdiend Paula de Jongste Ridderkerk. Jammer dat het niet goed loopt. Wordt de pyama mooi? Ik vind jou maar knap hoor! Schrijf jij voortaan als je letter aan de beurt is Bert Kraayen- brink Spijkenlsse? Ik verwacht dan ook een lange brief hoor! Jammer dat jij niets schreef Nettle Kamp Rotterdam. Zo moeilijk is het toch niet? Vol gende keer beter hoorl Natuurlijk mag jij meedoen Adri Karman Schoonhoven. Har telijk welkom bij de nichten en neven. Hoe vind jij het op school? Heb je nog meer zusjes en broertjes? Geweldig dat jij de brief zelf hebt geschreven. Wil jij een nichtje worden Helene Karreman Capelle aan de Ussel? Ga jij graag naar school? Heb je nog meer zusjes en broer tjes? Wist jij werkelijk niets te schrijven Klara Kerkhof Rotter dam? Hartelijk bedankt voor je gedichtjes hoor! Ik vind ze erg leuk. Ben jij niet aan het logeren geweest? Wacht je niet meer zolang met schrijven? Wat heb jij het naar je zin gehad in Valkenburg Ria de Kievit Rotterdam. Jij hebt veel gezien hoor! Hoe moest je in het bovenste bed komen? Zit de hond van de k."»p los dat hij kan knikken? Wordt de bal mooi? Waar maak je hem van? Mag je ook weieens borduren. Oef, wat hebben veel mensen bij jullie geslapen nans Koen Bergen op Zoom. Waren er zo veel bedden? Dat wordt volgende week weer groot feest in Bun schoten. Veel plezier hoor! Ge weldig dat jij je eerste diploma hebt gehaald. Van harte gelukge wenst hoor! Was het erg moei lijk' Hartelijk bedankt voor je ge dichtje Nellie Kok Rotterdam. Prachtig dat het leuk is op school. Wat maak je voor moois op de handwerkles? Ga jij nog op een club? Jij hebt grootse plannen hoor Lenle de Kooter Boskoop. Goed je best maar doen hoor! Het is een mooi beroep. Is mamma weer helemaal beter? Je hebt haar toch wel goed geholpen? Heb je mooie slingers gemaakt? Vandaag is het groot feest Joke de Kooter Boskoop. Hoe is het nu met mamma's been? Je kan haa. nu fijn verwennen vandaag. Gaat Henrie nu naar de kleuter school? Wat wil jij later worden? Geweldig dat oma met de Hen ri Dunant mee mag Jan Kraak niet griezelig al die wilde dieren? Oma hartelijk gegroet hoor! Fijn dat jij bij oma aan het logeren bent geweest, Gert den Haan Rijnsburg. Wat vond ze dat wel prachtig! Geweldig dat jij - bet varen bent geweest. Mag koeien ook wel eens mei- oliemensen wat heb jij veel 'en. Leuk dat jouw kleine kan lopen. i dat ik weer een brief van joi .reeg Ina Jol Schcveningen. door M. VAN NUIS-ZUIDEMA (Vervolg) Hij wachtte even opzij van het fietspad op mijnheer Wils. Ze konden toch nog een heel eind rechtdoor rijden. „Als we een kleine omweg maken, komen we langs een hoge berg, je hebt er zo'n fijn uitzicht", stelde Hen voor. „We zijn er met de school ook eens geweest. Vindt u het goed, dat we er langs rijden?" „Als het maar niet te ver wordt. Want denk er om, we moeten vanavond nog thuis zijn." „O, 't is helemaal niet ver, maar een klein eindje", verzekerde Hen met nadruk, en weg was hij, om hard bellend langs de club weer naar voren te komen. En juist op tijd, want even verder waren ze al bij een zijweg. Op het kruispunt stond een paddestoel van de A.N.W.B., met een pijltje naar rechts: Naar de Berg, 2tfe km. Dat was toch niet ver, op de Met een brede zwaai stak Hen zijn hand uit, en alle achter hem -ijdende jongens volgden zijn voorbeeld. „Naar de Berg", lazen de jon gens achter hem. „Hei, Hen. gaan we naar een berg?" „Ja, en een hoge, hoor", riep Hen terug. Ze waren nü in een brede laan gekomen, waar het dichte bla derdak maar een enkel 7 straaltje doorliet. Het leek hier wel erg donker, nu ze zo p het helle zonlicht kwamen. „Hier is het!" Hen sprong van z'n fiets bij een oud hekje van dunne boomstammen gemaakt. De bodem was hier bedekt mei een dikke laag mos, zo zacht, da! als je er over liep, je alleen al en toe het kraken van wat dom takjes hoorde. ,,'t Zal wel een hoge wi smaalde Kees, die Hen no| steeds niet goed zetten kon. En gelijk had hij, erg hoog leek de berg van hieraf niet Er liepen verschillende paadjes naar boven, en het werd een ware stormloop van roepende en schreeuwende jongens, die elkaar niet konden zien, zo dicht v berg overal begroeid, ma konden elkaar wel horen. Precies tegelijk kwamen de eersten uit een tegenovergesteld laantje uit op een groot plateau En nu zagen ze wel, dat Hen gelijk had gehad, ver, heel ver konden ze naar alle kanten heen kijken, over de bossen en de wijduitgestrekte hei. (Volgende week verder) 2ScK®osaH^egcK»C)SoH^o§c£<sc§cf<«c8c*<^es<K8<£c?^^ Wat heb hij lang gewacht met schrijven. Niet meer doen hoor! Wat heb jij genoten van de vakantie. Jij bent maar een echte boffert dat je zoveel hebt kunnen logeren. Prachtig zo'n kampvuur. Wanneer moet jij diploma zwemmen? Is het niet een beetje je eigen schuld dat je niet meer naast je vriendin mag zitten? Maak je nog weieens een strandwandeling? Wist jij werkelijk niets te schrijven Herma Keus Scheve- ningen? Zo moeilijk is het toch niet? Volgende keer beter hoor! Wil jij een nichtje worden Marian Knoester Schevenlngen? Schrijf je voortaan als je letter aan de beurt is? Je kan dan ook in aanmerking komen voor een prijs. Prachtig dat jij zo hebt genoten in de vakantie. Moet je al gauw diploma-zwemmen? Wat mag je al op de blokfluit spelen'' Bedankt voor je mooie bloemen hoor! Jammer dat jij niets schreef P. Knoester Den Haag. Vond je het zo moeilijk? Waarom schreef jij je voornaam niet voluit? Voortaan moet je schrijven als je letter aan de beurt is hoor! Natuurlijk mag jij een nichtje worden Sonja Korevaar Den Haag Hartelijk welkom bij de nichten en neven. Leuk dat jij nog zo'n kleine zus hebt. Hoe heet jouw vriendin? Ga jij wei eens zwemmen? Natuurlijk mag jij een nichtje worden Arlanne Kruger Katwijk. Hartelijk welkom bij de nichten en neven. Wat zal jij het weer druk krijgen. Ga je graag naar de gymnastiek? Wat zingen jullie op het koor? Was de film mooi? Mmmm, wat hebben jullie ge smuld van de pannekoeken. Wie heeft ze gebakken? Leuk dat er zoveel in je mamma nu eens kan verrassen met een mooi boeket. Grappig van die bonen! Ja hoor, jouw vriendin mag ook gerust schrij ven. Bedankt voor je grappige Hier komen nog wat nageko men brieven. Heb jij al veel gesprongen Nellie Eijkelenboom Gorinchem? Hoe gaat het nu met mamma? Wat is dat nog een verrassing voor jullie of het een zusje oi een broertje wordt. Hoe vindt Rij na het op de grote school? Ben je nog bij oma en opa op de boerderij geweest? Tante Jos heeft niet zoveel foto's om alle nichten en neven een foto te sturen Wllmy de Jonj Moordrecht. Maar dat is toch niet zo erg? Allemensen wat ben jij verschrikkelijk verwend me', zoveel moois. Wat zal jij deftig zijn. Welke kleur heeft je nieuwe mantel? Natuurlijk mag jij ook een nichtje worden Esther Hagemafl. Schevenlngen. Hartelijk welkom bij de nichten en neven. Wan neer ben jij jarig geweest? Leuk hoor dat jij zo van de vakantie hebt genoten. Luxemburg is erg mooi. Meisjes en jongens de brieven bus is helemaal leeg. Zorgen jullie voor een volle? De letters L t/m R zijn aan de beurt Letten jullie wel goed op dat de oplossing voor dinsdag moet worden ingezonden? Daag hoor, tot O""" 1 r drie weken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 16