NIEUWE LIJNEN LANGS DE WEG ZONDAGSBLAD Nieuwe Lei else Courant ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1961 Bij de foto's 1. Het glansnummer van Renault wordt slechts met de initialen R 16 aangeduid. 2. Na 15 jaar ontwikkeling de Turbo Titan van Chevrolet (280 pk en een turbinemotor, die goed zou zijn voor meer dan 500.000 km)een truck met het uiterlijk van een personenwagen. 3. Het wilde paard van de steppe, de Ford Mus tang hardtop (in Neder land te assembleren) en de Ford Mustang Fast back. 4. Een Russische verschij ning, de Moskvitch 408, voorlopig alleen op de Franse markt. 5. De oude fastback is een moderne versie bij de Opel Kadett Coupé. 6. Met minder deining en een nieuw neusje gaat de 2 CV alias Leljjke Eend 1966 in. 7. Daffodil in het jaar ha* rer volwassenheid. 8. De „kever" van Volks wagen naast zijn grotere en snellere broer, de VW 1600 TL. 9. De aangroeistuipen on derhevig geweest z(jnde Opel Kadett. 10. Auto Union, zeg maar V olks wagen-Mercedes, gaat furore maken met de DKW Audi, een vier- in plaats van een twee- takter. den gegeven van de nieuwe lijnen langs de weg. We hebben het voornamelijk over Europese wagens. De „Amerikaan" heeft in Nederland geen burgerrecht ver kregen, ofschoon verschillende, als Euro pees bestempelde auto's namen van grote, Amerikaanse concerns dragen (Ford bij voorbeeld en General Motors). „Het autonieuws valt dit jaar niet mee", hoorden we een kenner op de Frankforter salon zeggen. „Onder de motorkap is wel iswaar veel gedaan om het vermogen en de snelheid op te voeren de vraag van het publiek dwingt daartoe doch er zijn maar weinig echte nieuwe modéllen op de markt gebracht." Toen, met een bezorgd gezicht: „De conjunctuur remt de Europese auto- produktie af. Alleen in Duitsland kan nog van stijgende cijfers worden gesproken, maar in Italië, Frankrijk en Engeland is van een teruggang sprake. Na het record jaar 1964 is een punt van verzadiging bereikt. Ook de koopkracht is in genoem de landen afgenomen door de stabilisatie- politiek, die er wordt gevoerd." Op deze pagina brengen we als foto montage lijnen anno 1966 van enkele in de handel komende of reeds in de handel zijnde nieuwe of herstijlde modellen. Op de weg zal men er in de komende maan den veel van zien. (Van onze verkeersredacteur) FRANKFORT Elk jaar weer putten de automobielproducenten zich in de nieuwer-dan-nieuw-materie uit. Elk jaar weer komen ze met nieuwe lijnen „styling" in hun vakjargon nieuwe modellen, nieuwe motoren en nieuwtjes, zo niet nieuwigheden. Elk jaar weer ver anderen de contouren langs de weg, ook al zijn deze door de ontwikkelde snelheid slechts vaag en flitsend. Het is allemaal voor u, meneer, en voor u, mevrouw. Allemaal voor de com mercie, want auto's maken en nóg meer: afzetten, is een moeilijk vak. Er is zó veel keus, met andere woorden: zó veel concurrentie dat degene, die niet in het modepatroon mee kan komen onherroe pelijk het loodje legt. Een automobiel producent is een industrieel, die mil joenen en nog eens miljoenen investeert. Hij loopt het risico van over-invesfering; hij kan na het uitbrengen van een populair model wel eens zo veel mensen moeten aantrekken dat hij ook bij ver blekende glorie zal moeten excelleren. Met de automobieltentoonstelling van Frankfort in volle gang er volgen dit jaar meer salons, namelijk Parijs, Londen en Turijn kan, op enkele vermeende verrassingen na, een goed overzicht wor-

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 13