eeka^enda Scherper toezicht om gesol met feut te voorkomen SDe Turk, 4 uur: huldiging de heren M. e Bruin en J. Bosman t.g.v. hun 40-jarig rbeidsjubileum in dienst van de N.V. et Motorhuis. Stedeling en agrariër kunnen elkaar op veemarktterrein de hand reiken woen sdag Levendige Leidse veemarkt met grote aanvoer WE LEIDSE COURANT ZATERDAG 11 SEPTEMBER 1965 Zaterdag In den Moriaan: reünie van het zo- lerkamp te Mtiilerthal. Rapenburg 102: 8 tuur. Openingsbal .J.V- Rehoboth. Wijkgebouw De Goede Herder, 20 uur. larfeest C.J.V. De Valk „Het kwartet i vol". Den Haag. Koninklijke Schouw- i irg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Sr is een moord gepjleegd". nai*8cheveningen. Kurzaal Paviljoen, 00 15 uur: toneelgroep Studio met ..Het igboek van een gek" Zondag lOj Rijksmuseum voor Volkenkunde, 3 uur: ilm „Oké, aki Antillas" met inleiding dr G D van Wengen -JïBGSTGEEST Pauluskerk 3 uur: f—f^heid ds. Callenbach. Maandag nuj^Stadhuis, 2 uur: gemeenteraad De Dpelen, 8 uur: Leidse amateurfoto- ifen met nieuwe oogst aan kleuren>- scbp s- «roftfOORDWIJK Hotel Noordzee. 10 r.m. minister Diepenhorst opent International Conference on World li tics. DEN HAAG Koninklijke Schouw, rg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met actusbloem". DELFT Stadsdoelen, 8 uur: Haag- Comedie met „Er is een moord ge- egd" (besloten voorstellingen). Dinsdag n Kaal Koningskerk, 8 uur: afdeling Lei- i-Noord Christen-vrouwenbond, sitfeerenmarkt, 8.45 uur v.m.: dagexcur- ge K .en O. naar papierfabrieken Van »n< kier Zonen N.V. en De Kennemer- dr men- éiden-station, 8.30 uur v.m.: excur- NCR(èis)V naar Van Nelle te Rot- lam (vertrek uit Noordwijk 8 uur). Breestraat 19. 8 uur: Veron-Leiden. hüis,7 tot 8" uut: zitting Boüw- Nederlandse Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur ristelijke emigratiecentrale, h den Moriaen, Hooglandse Kerk- acht 44. 8 uur: kennismakingsavond inschrijven van nieuwe leden Woensdag 'aaggebouw, 2 uur: opening tentoon- .^.üng Leidse Bond van Volkstuinver- (gingen door burgemeester Van der tn%llgf., Breestraat 19. 8 uur: Tuinbouw en' rtkunde. i den Moriaen. Hooglandse Kerk-1 cht 44. 8 uur: kennismakingsavond i inschrijven van nieuwe leden- i|j fctadsgehoorzaal. 1 uur: cabaretvoor- f felling voor kinderen. reemarktterrein. 11 uur: opening fok- sti edag annex zuiveltentoonstelling er igerendag 1965 van. de VEBO. 'ieterskerk. 7.15 tot 7.50 uur avond» :pè>ed. Breestraat 19. 8 uur: afdeling Leiden Hstelijke plattelandsvrouwen- en Jjfisjesbond Dr. G. van Duinen spreekt 'r: Moeilijkheden in ons gezin. EGSTGEEST De Beukenhof. 4.30 6 uur: receptie jubileum rrtV. W. J. Kerckhoff, adjunct-directeur V en Nieuwe Kerk, 8 uur: gemengd koor Pendrecht uit Rot- t p dam met organist Jan Bonefaas. ^in DEN HAAG Koninklijke Schouw, stfrg. 8.L5 uur: Nederlands Dans Thea- Residentie-Orkest o.l.v. Louis Dtijn. Goede Vrijdagkerk, 8.15 uur: orgeloon- rl Jan Welmers Poppentheater Frank Kooman, Gali- Jfstraat 2a. 2 30 uur: ..Reintje de vos "de maan". J SCHEVEN 1NGEN KurzaaL 8.15 uur: :ryional Youth Orchestra of Great-Bri- Rudolf Schwarz (Berlioz, ydn, Mozart. Bizet en Tsjaikowski) Donderdag on Stadsgehoorzaal, 2.15 uur: openings- uj iddag afdeling Leiden Nederlandse Heiliging van Huisvrouwen, verzorgd Or mevrouw Ina van den Beugel. Stadsgehoorzaal, 230 en 8 uur: mode- (W modehuis De Groot. Cl d©n Moriaen, Hooglandse Kerk- cht 44. 8 uur: kennismakingsavond inschrijven van nieuwe leden- DEN HAAG Koninklijke Schouw, jrg. 8.15 uut: Haagsche Comedie met moord gepleegd". DELFT Nieuwe Kerk, 8 uur: orgel- ocert Wim van der Panne Vrijdag er Hadsgehoorzaal. 8 uur: Rotterdams lï lilharmonisch Orkest o.l.v. Franz-Paul cker. Jossef Zivoni. viool (Tsjaikows- Vebo-bestuur vol nieuwe ideeën LEIDEN Stedeling en agrariër kunnen elkaar woensdag op het vee- marktterrein figuurlijk en als ze er zin in hebben natuurlijk ook letterlijk de hand reiken. Zij hebben dit te danken aan het Vebo-bestuur, dat dit keer wel bijzonder fantasierijk tewerk is gegaan bij de voorbereiding van de fokveetentoonstelling, de zuiveltentoonstelling, de jeugdwedstrijden en de vee-beoordelingswedstrijden. Alles gaat anders dan anders op dergelij ke dagen en doel hiervan is onder meer de steeds groter wordende kloof tussen agrariër en stedeling een beetje kleiner te maken. gen. Evenals vorig jaar is er ook een dorpenwedstrijd. Het programma voor de jongeren omvat onder meer: vee-beoordeling; trekkerbehendigheidswedstrijden; Tu 'ee tenten Om enkele opmerkelijke punten van deze Vebo-dag te noemen het aantal inzendingen is aanzienlijk groter dan in voorgaande jaren dank zij een nieuw propaganda-systeem (persoonlijk bezoek); de Vebo keert weer terug naar het veemarktterrein (aantrekkelijker voor dit evenement dan het soms drassige Schuttersveld); de opening heeft niet plaats in De Turk maar temidden van het eigenlijke Vebo-festijn in een grote consumptie tent: er wordt ook een kaasexpositie ge houden; entree wordt niet geheven om het bezoek ook van de niet-agrariër, te be vorderen; wordt met hetzelfde doel een foto-puzzelwedstrijd gehouden; er is een aparte vee-beoordelings- edstrijd voor teams van 16 land bouwscholen uit Noord- en Zuid-Hol land. Burgemeester opent Zoals we reeds aanstipten, is het aantal inzendingen sterk gestegen ten opzichte van vorig jaar: blaarkoppen en zwartbont 337 (tegen 220 v. j.); varkens 86 (92); geiten 60 (77); scha pen 105 (100); totaal 588 (489). Het aantal ingeschreven groepen runderen steeg van 30 tot 53. Hoewel het aantal „zelfkazers" sterk terugloopt nog slechts 12 bedrijven maken „boeren-Leidse" zijn er toch nog een kleine honderd kaasinzendin- slaatjes maken: bloemschikken; vee voederkennis; krantenknippen; vin gerverven. De dagindeling is als volgt: 6 uur, toelating vee; 8.30 begroeting jury, commissies en bestuur in consumptie tent; 8.45 uur. aanvang keuringen en wedstrijden; 11 uur tot half 12. ope ning door burgemeester mr. G. C. van der Willigen in de consumptietent; kwart voor 2. défilé en uitreiking prij zen door voorzitter ir. P. Buck. De Koksschool neemt de consump tietent voor haar rekening. Voor de jeugd is er een aparte grote tent. PERSOONLIJKE LENINGEN Bedragen van f 100 f 2.000, af te lossen in maximaal twee jaar; per week. maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling, of schriftelijk. Vertrouwelijke be handeling. GEMEENTELIJKE DIENST VOOR KISBEHEER EN KREDIETWEZEN SEND* l El DEN, POSTBUS TM. IEL 202TTT LEIDEN Gelukkig scheen gisteren de zon over de markt, een groot verschil met de vorige week vrijdag. Toch zal het niemand verwonderen, dat algemeen een vrees bestaat voor de komende ontwikkeling bü de over gang van weide naar stal. Er staat wel genoeg gras, maar de landerijen zijn door en door nat en het vee vertrapt alles. Dat de markthandel reeds nu de gevolgen ondervindt blijkt duidelijk, vooral op de gebruiksvee- afdeling is geen grote kooplust en de aanvoer is ruim. De beste dieren ble ven ook gisteren nog wel aan de prijs, maar het mindere soort maar lui verhandeld tegen zeker niet hogere prijzen. Aanvoer: Rundvee: ruimer: Wolvee aanmerkelijk meer; Varkens: gelijk aai vorige week. Gebruiksvee: zowel melk- als vari koeien gedrukt in prijs. De aanvoer wa: ruimer dan de vorige week en de prij zen lager, geheel in de lijn van de andere veemarkten. Notering: melkkoeien f 1000, 1300, 1450; vare koeien f 600, 875, 1250. Slachtvee: De aanvoer van slachtvee was ruim en daarmede ruim voldoende voor de vraag. Het handelsverloop was dan ook rustig. Gelukkig is er op de grote slachtveeafdeling iets meer handel en een levendige stemming, zodat alles nog wel tegen de oude prijzen kon den verkocht. otering: per kg. gesl. gewicht f 3,40, 4. 4.30. Vette kalveren: Het aanbod van deze dieren was wederom groot, trouwens alle vette kalverenmarkten zijn druk bezet. Over het algemeen een wat verdeelde stemming b.v.: Barneveld met een zeer grote aanvoer iets lager in prijs. Rotter dam verliep redelijk en gisteren te Lei den toch nog een redelijke handel en een vlugge handel met zeker geen lagere prijzen. Notering: i 2,80, 3,20, 3.35. Wolvee: Een veel grotere aanvoer dan vorige week vrijdag n.l. 2400 stuks in totaal. De handel was erg verdeeld, vette schapen matig, vette lammeren vlug, fok schapen rustig. Hetgeen betekende, dat de lammeren duurder werden verkocht, vooral die, welke goed in het vlees zaten. Notering: vette schapen f 90, 105, 115; fetbe lammeren f MO, 120. 135; fokscha pen f 110, 130, 155. Slachtvarkens: Het aanbod van slacht- varkens was in het westen niet groot; het algemeen lagen de prijzen „stij- Rotterdam vlot. Groningen onver anderd. Biggen en lichte varkens: Gisteren een ge lijk aan die van de vorige week. De handel was aanmerkelijk be ter. mogelijk kwam dit door het regen weer van de vorige week en de zon var gisteren. De slacbtzeugen deden het ook iets beter. Notering: slaohtzeugen f 375, 425, Lichte varkens f 85, 95, 105, big gen f 50, 55, 58. Kaas: Ook hier een goede aanvoer met een goede handel en hogere prijzen. Goudse extra kwaliteit tot f 3.52 le kwa liteit tot f 3,48 Leidse le kwaliteit tot f 3,20. Zoekt u moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen Constant - Love - Anjer - Deslree Juwelier v. d. WATER heeft ze. Haarlemmerstraat 181 Zeer igrote keuze. Op. het'graveren kunt u wachten eh zónder kostenverhoging. Altijd voondelig. Maandag de gehele dag gesloten. VOORSCHOTEN De Jeugdweek van de Gereformeerde Kerk wordt zondag ingeleid met een jeugddienst om 19 uur. Medewerking verleent Jan Terpstra, zang. Amerikaanse profs in Leids stadhuis LEIDEN Gistermiddag hebben burgemeester en wethouders in de burgerzaal van het stadhuis de Ame rikaanse hoogleraren, leraren en studenten ontvangen, die in het ka der van de Fulbright-uitwisseling op onderwijsgebied tussen Nederland en de Verenigde Staten in Neder land zijn en aan de Leidse universi teit een oriëntatiecursus volgen. Burgemeester Van der Willigen sprak het gezelschap vriendelijk toe. Hij noem de de uitwisseling tussen Amerika en ons land een belangrijk initiatief. Slechts een nauwe samenwerking en een regel matige uitwisseling van ideeën kunnen op wetenschappelijk gebied tot succes leiden. Vorig jabr gingen 9300 Europese studenten naar Amerika en 9000 Ame rikaanse kwamen hier. Er is dus wat dat betreft een vreedzaam xrachteven- wicht tussen Amerika en Europa. Donderdag ontmoeten de Amerikanen Nederlandse collega's voor discussies over de universiteiten en het studenten leven in Nederland. Volgende week za terdag vertrekken zij uit Leidon om hun werkzaamheden in Nederland aan te vangen. Mr. Lelieveld t gehuwd LEIDEN Gisteren trad mr. J. C. Lelieveldt, voorlichtingsambtenaar der gemeente Leidern. in het huwelijk met mej. B. E. Eldridge Het huwelijk werd kerkelijk ingezegend in de kapel van de R K. Studentenparochie, Rapenburg 24. De heer Lelieveld en zijn vrouw reci- piërden gistermiddag in restaurant Van der Heijden Heit paar heeft zich geves- m fiat stationsplein 48 Ontgroening in Leiden in volle gang (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN De groentijd is in volle gang. Na alle opschudding die ver velende incidenten vorige jaren hebben teweeg gebracht, is er in Leiden duidelijk de tendens te bespeuren het wat rustiger aam, te doen. De ken- nismdkingstijd op voet van gelijkheid heeft een wat ruimere ingang ge vonden. De SSRL (Societas Studiosorum Reformatorum Lugdunensis) melt voor dit laatste evenwel niets. Enkele jaren geleden heeft men het eens geprobeerd, maar dat is niet goed bevallen. Volgens het bestuur heeft de praktijk uitgewezen, dat, bij ontgroening op voet van ongelijkheid de in troductie soepeler verloopt. Er is overigens nog wel over ge dacht de touwtjes dit jaar wat minder strak te houden, maar bij nader in zien is men daarop teruggekomen in de overtuiging, dat de dwang niet kan worden gemist. Bij de SSRL nemen zowel meises als jongens aan de ont groening deel. Voorlichting Bij de'r.k studentenvereniging Sanc- tus Augustinus wordt de kennisma king op voet van gelijkheid nog ster ker dan andere jaren beklemtoond'. Elke avond is er voor alle leden de mogelijkheid contact met de 270 nieuwelingen te hebben-. Veel aan dacht wordt besteed aan de voorlich ting. Scherper dan andere jaren zal erop worden toegezien, dat onredelijk gesol met de aankomende studenten wordt vermeden. De kennismaking is begonnen met een introductiekamp in jeugdherberg Assumberg in Heemskerk bij Beverwijk en zij zal worden afgerond met een groot feest in de stadsgehoorzaal op 25 september. De Vereeniging voor Vrouwelijke Studenten kampt met gebrek aan ruimte door de grote toevloed van no vieten. De ruim 360 eerstejaars meis jesstudenten (vorig jaar 320) kunnen onmogelijk allemaal in het cluibge- bouyr aan het Rapenburg worden on dergebracht, zodat is gezocht naar al lerlei andere geschikte ruimten in de stad. Meer dan voorheen zal worden gestreefd naar het houden van discus sies tussen novieten en leden en no vieten- onderling. De gezelligheidsvereniging Catena heeft voor het eerst een kennisma- kingstijd als gemengde vereniging. Ook deze vereniging heeft gebrek aan ruimte. Het bestuur heeft dit pro bleem opgelost door de nieuwe leden op verschillende plaatsen te werk te stellen ten bate van het bouwfonds. Onder de tweehonderd nieuwe leden bevinden zich dertig vrouwelijke stu denten (vorig jaar had Catena 150 nieuwe leden). Het Leldsch Studenten Corps, dat dit jaar 307 nieuwelingen kon verwelkomen, heeft de controle op de naleving van de groentijdsre glementen verscherpt. De benoeming van een commissaris van beklag vo rig jaar blijkt een belangrijke preven tieve werking te hebben. Deze toezichthouder kan zijn taak nu bovendien beter vervullen door dat dankzij het gereedkomen van de nieuwe sociëteit Minerva de ont groening voor het eerst sinds vele jaren weer nagenoeg geheel in de sociëteit kan plaats hebben. Instruc tie en voorlichting zullen daarbij een belangrijker plaats innemen dan voorheen. Voorts zullen de week einden buiten groentijdssfeer wor den doorgebracht in een kamp, waar lezingen en discussies worden ge houden. si 'aalse Kerk. 8 uur: avondmuziek ■ffl.v. Lize Schoo. sopraan, Han Kapaan. 30 en Theo ten Hooven, orgel. I in den Moriaen. Hooglandse Kerk- acht 44. 8 uur: ken-nismakingsavond 1 inschrijven van nieuwe leden 8 wijkgebouw Oude Vest 13. 8 uur: pro- 'ganda-avond Jonge Kerk Molenwijk - R forum. ov DEN HAAG: Diligentia. 8.15 uur: jterlamds Kamerorkest- 'ELFT Stadsdoelen. 8 uur: Henri 3P met „Humor van onze hedendaag- schrijvers. Zaterdag Isgehoorzaal. 10 uur v.m.: zitvolley. ■toernooi invaliden-sportclub De Sleu. A se -'ijkgebouw De Goede Herder, Oude - tót 13, 20 uur: jaarvergadering C.J.V. 't 5Valk- ;Di *n den Moriaen. Hooglandse Kerk- (ifacht 44. 8 uur: kennismakimgsavond inschrijven van nieuwe leden. Dagelijks In Den Haag Diligentia: t.m. 2 okt. (beh. 16—17—27 sept) 20.15 uur: Nieuwe Komedie: ..De gevierde liefde". Theater in De Steeg. Westeinde 165 t. in. 19 sept., 20.15 uur: Marie-Cecile Moer dijk „folklore toets op stem en snaar", m.m.v. Carlos Moerdijk, piano. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Weekend (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De zwarte tulp (14 jaar)- Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Het dag boek van een kamermeisje (18 jaar); woensdag: 0815 De Kazerne (18 jaar). Rex (2.30. 7.15 en 915 uur): Bedreigde meisjes (18 jaar) Studio (2.30, 7 en 9-15 uur): Constance (18 jaar). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Veel liefs uit Moskou (18 jaar) Doktersdienst LEIDEN dokter Gaasbeek. Hoge- woerd 138 tel. 20266: dokici Jansen, Rijnsburgerweg 298 tel 53024: dokter Fostel, Witte Singel 69. tel. 23089: dok ter Mastenbroek. Houtlaan 27, tel. 53156; dokter Stoffers, Tibboel Siegenbeekstr 1, tel. 26193; b.g.g. dokterstelefoon 22222. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuiderapotheek, Lammenschansweg 7. .el 23553. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waargenomen door de Zuider Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek is geopend. Apotheek Voorschoten is op zondag 12 september gesloten van 8 uur tot 22 Behalve de Zuider Apotheek is in Lei den op zaterdag 11 sep'ember s morgens van 8 tot 12 uur. uitsluitend voor spoed eisende gevallen, ook geopend: Apotheek Van Driesum. Mare 11'). fel. 2C406 De apotheken Te Leiderdorp, Oegst- geest en Voorschoten zijn op zaterdag 11 september ook 's morgens geopend. Tentoonstellingen Rijksmuseum Oudheden: ..opgravin gen in bijbelse grond", ^ot 20 september. Rijksmuseum Oudheden:.. Leiden graatf" (opgravingen in Egypte. Duits land en Nederland), tot 20 september Rijksmuseum Volkenkunde. Steenstr. tentoonstelling Univisie '65, t.g.v lustrum Universiteit beeld van het dage lijks werk van de Leidse universiteit, tot ongeveer 13 septemhber 105 uur op zondag van 15 uur. De Lakenhal: tentoonstelling van foto's „Leiden bestudeerd" tot 12 september Waaggebouw, van 15 tot en met 18 sep. tember tentoonstelling van groente, bloe- flruit van de Leidse Bond van Volks tuinverenigingen- LEIDEN „De stad Leiden heeft het recht iets van mijn vrouw en mij te verwachten. Pri mair zijn we gastvrouw en gast heer." Izaak Milikan (49), niet van Joodse afkomst zoals z'n voor naam suggereert maar een nazaat van de Hugenoten, de nieuwe gé rant van dc Stadsgehoorzaal, zegt dit met zoveel overtuiging als betreft het een axioma. Op 1 oktober start hij officieel met zijn nieuwe werkkring en na wat ik wethouder Piena in de raad over de heer Milikan heb horen zeg gen en na mijn gesprek met de nieuwe gérant zelf, meen ik te mogen voorspellen, dat er nogal wat gaat veranderen in het be leid ten aanzien van de Stadsge hoorzaal. Niet. dat de heer Milikan ge lijk alles op z'n kop wil gaan zet ten. H{j houdt van een rustige start en een goede terreinver kenning. Maar daarnaast liegen zijn eigen ideeën er niet om. Het zal waarschijnlijk drukker wor den in het gehoorzaalcomplex. Verenigingen en instellingen, die tot nu toe werden afgestoten door de vrij hoge huurprijzen van de zalen, zullen bij de heer Milikan een open oor vinden voor hun Dit is de nieuwe gérant van de Stadsgehoorzaal, de heer I. Mi likan. Geen Joris Goedbloed, om zyn eigen woorden te gebruiken, maar toch wel iemand van wie Leiden ten aanzien van de exploi tatie van het gehoorzaalcomplex veel mag verwachten. Zo wil de heer Milikan ook zelf wel eens wat gaan organiseren in de ge hoorzaal terwijl hy bovendien tegenstander is van een te starre exploitatie, die sommige finnnciecl niet zo draagkrachtige ver enigingen en instellingen kan afschrikken. de ik hotels van de N.R.V. in Ne- Erasmushuis, waarvan ik thans derland, daarna leidde ik zes jaar nog gérant ben, is eigendom van een hotel op de Veluwe in Beek- het Humanistisch Verbond, ter problemen. Natuurlijk kan niet bergen en zes jaar geleden werd wijl ik zelf geen humanist ben. Ik van die huurprijzen worden af geweken maar anderzijds kan een gesprek toch vaak tot een bevre digende oplossing leiden, is zijn rotsvaste overtuiging. die een zoon van 23 en een dochter van 15 heeft, aan het woord: „Normaliter heb ik eerst de h.b.s. gevolgd. Daarna ging ik in het hotélbedrijf. Zes jaar beheer- Mijn vrouw noem ik er met opzet bij omdat ik ervan overtuigd ben, dat als je je vrouw niet voor honderd procent meehebt, je geen goede horeca-exploitant ben. Een man is niets in het horecavak zonder een goede vrouw naast zich. Zij brengt de sfeer en de hygiëne in ons vak." yOALS in de door ons gepubli- ceerde raadsstukken stond te lezen, heeft de heer Milikan voor een bedrag van f 27.500 per jaar ingeschreven voor het gérant schap van de Stadsgehoorzaal, terwijl de huidige pachtsom ..slechts" f 10.000 bedraagt. De heer Milikan zegt er zelf dit van: „Inderdaad was mijn bod hoog. Maar ik mag optimistisch zijn want ik geloof in m'n eigen werk. Ik ben ervan overtuigd, dat het zaalwerk populair is te maken. Kijk, de gemeentelijke overheid heeft haar prijzen vastgesteld maar daar staat tegenover, dat binnen het horecabeleid soepel heid mogelijk is. Nu ben ik niet van plan Joris Goedbloed te gaan spelen maar tussen een star be leid en Joris moet een modus te vinden zijn. Daarom sta ik open voor elk serieus gesprek. Met mijn vrouw heb ik dit werk als een uitdaging gezien. We nemen die met twee handen aan. En ik ga beslist niet zitten wach- ik gérant van het Erasmushuis in mag het wel zo zeggen, dat ik Utrecht. Ik hoop nu die zesjaren- een gedegen protestant ben. Het ten de "hërp'n traditie te doorbreken. Het ho- Humanistisch Verbond heeft een die van de Stadsgehoorzaal ae' recavak heb ik van alle kanten tamelijk gelukkige groei gehad bruik willen maken Ik~b bekeken en in Leiden hoop ik en de ontwikkeling is zo. dat er pta„ op Bcm[e tijdm m'n eindbestemming te vinden. op den duur voor een zaaldirec- iets te organiseren teur geen functie meer over zou Het Iwrecanak is net een poliep bUjven in he( gebonw in utrecht met ontzettend veel vingers. Een van die vingers, waarvan ik ont- Hier in de gehoorzaal hoop ik zettend gecharmeerd ben, is het veel van m'n vroegere idealen te showgedeelte. Graag organiseer verwezenlijken. Het is uw ge- ik feesten en feestelijkheden. Het bouw; wij zullen ons best doen. Geref. kerkbode Vrijg. is opgeheven LEIDEN Voor dlaatste maal Is vandaag de Gereformeerde Kerkbode, weekblad van de Gereformeerde Ker ken (Vrijgemaakt) in het ressort Lel- den-Gouda-Woerden, verschenen. De uitgeverij-drukkerij J. Verhagen te Rijnsburg heeft in verband met de steeds stijgende kosten besloten de verzorging van de kerkbode per 11 september te staken- Op initiatief van de destijds in Lei den staande ds. A. Veiöman, die in 1957 naar Rotterdam-Delfshaven ver trok. werd in 1944 de kerkbode voor het eerst uitgegeven. Sinds 1946. du.i al een kleine twintig jaar, voerde ds. J. J. Verleur van Lisse de eindredac tie. Nu hij deze taak heeft neergelegd, rees in overleg met de in de classis dienstdoende predikanten het plan hem uit de lezerskring een stoffeliik blijk van waardering aan te bieden. In de bij de uitgeverij Groenendijk verschijnende Kerkbode voor de Ge reformeerde Kerken van Zuid-Hol land worden van volgende week af de "berichten uit de ciassis Leiaen- Gouda-Woerden opgenomen. Geref jeugd vanavond in Leiden bijeen LEIDEN Ook dit jaar berlnt het winterseizoen met een Gereformeerd jeugdappel voor het rayon Leiden. In de Stadsgehoorzaal komen Gerefor meerde jongens en meisjes uit Lel den en omgeving vanavond om 8 nur de foyer van de Sadsgehoorzaal btj- n om gezamenlijk het Jeugdwerk seizoen in te luiden. Het thema van het aDpel is ..Anders dan anders". An ders bleven de jongeren altUd In de eigen woonplaats, nu komt men In Leiden samen. Dr. Vlijm. Gereformeerd studen tenpredikant van Leiden, zal het woord voeren. Ook het Westlandse cabaretgezelschap „Bibelot" werkt aan de bijeenkomst mes. Agenda oecumenische raad te Leiden LEIDEN. De afdeling van de Oecu menische Raad heeft voor het komende v.nterseizoen de volgende gesprekskrin- gen op haar programma staan: Donderdag 30 september ia de Zui- derkerk. 8 uur. De oecumene en de pre diking. Inleider prof. dr. H Berkhof, Oegstgeest. Dinsdag 16 november in de Pieters kerk, 8 uur. De oecumene en het pas toraat. Inleider ds. C. Aalders. Den Haag. Donderdag 20 januari in de Lutherse- kerk. Hooglandse Kerkgracht. De oecu- ene en de Heilige Doop. Inleider nog «bekend. Donderdag 17 maart in de Remon- strantsekerk. Hooglandse Kerkgracht. Dp Oecumene en de catechese, inleider 3. den Hollander, leraar pedagogiek.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3