Telemanns Matthaus Passie werd na twee eeuwen herontdekt KOFFIE &THEE Longkanker neemt alarmerend toe I Alleen al om haar onmogelijke naam is Sjoukje favoriet in Amerika MUZIEKFESTIVAL IN LUZERN Verder weinig nieuws te beleven Lof voor Caransa SCHEEPV AARTBERICHTEN KLAVERBLAD Oi vo In Nederland: Warmondse feesten met muziek en plezier 9R ira NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAO 8 SEPTEMBER LUZERN Nadat het pianisten concours Clara Haskil, dat als een feestelijke opmaat aan het Luzerner festival voorafging, zijn succesrijke bekroning had gevonden in het toe kennen van de prijs aan de 25-jarige Duitse pianist Christoph Eschenbach, zijn dan de Musikfestwochen zelf begonnen. Artistiek onder het gun stigst denkbare gesternte, meteoro logisch onder het slechtst denkbare: geen feestelijke entree-in-avond- toilet met nieuwsgierig kijkende toe schouwers, maar de grauwe aanblik van louter „mensen in regenjassen", die trachtten zo spoedig mogelijk onder de veilige en droge beschut ting van het Kunsthaus te komen. Maar eenmaal binnen was men de natte misère snel vergeten, want het was goed drogen onder het Mozart- zonnetje van de Zauberflöte-Ouver- ture. Josef Keil berth dirigeerde het Schweizerische Festspielorchester, dat elk jaar opnieuw uit de beste musici van Zwitserland wordt sa mengesteld, en hij maakte de Eroïca- Symfonie van Beethoven tot een hoogtepunt. Maar met alle grote waardering voor de superbe uitvoering van dit klas sieke programma, dat ook nog een vioolconcert van Mozart (door Wolf gang Schneiderhan wat koel gespeeld) omvatte, kan men zich toch afvragen, of er in de toekomst niet gestreefd zou kunnen worden naar een festival opening. die eens iets anders laat horen dan louter werken uit het gang bare repertoire. Het Holland Festival mag in dit opzicht vindingrijker wor den genoemd. Trouwens niet alleen dit openingsconcert maar ook de dere symfonische concerten toonden een opmerkelijk tekort aan belang stelling voor de hedendaagse muziek alsook voor het minder courante repertoire uit het verleden. Met enige verwondering vraagt men zich af. of de jonge Spaanse dirigent Rafael Friihbeck de Burgos geen represen tatiever werk uit het land van bloed en zaad had kunnen meebrengen dan de nu toch wel verouderde en prent briefkaartachtige Danzas fantasticas van Turina. Dan was Alban Berg's Vioolconcert door Nell Gotkowsky met overtuiging voorgedragen, wel inter essanter. al komt het ons voor. dat men dit werk uit 1935 toch wat overschat. Maar in elk geval had deze muziek een moderner allure. Verfrissend Het enige symfonie-programma, dat tot het heden reikte en als zodanig frissende noot bracht in deze behoud zucht was dat van Ernest Ansermet, met het Festspiel-orkest. Dit pro- UTRECHT Naar aanleiding van de sluiting van café Marcel vroeger Rutecks en nog eerder Heek) aan het Amsterdamse Rembrandtsplein schrijft „Ons Orgaan" van de Nederlandse Bond van Hotel-, Café. en Res- taurantpersoneel. dat het een geste van de heer Caransa bü- zonder op prijs stelt. Het gaat hier om een extra uitkering aan werknemers die langer dan vijf jaar in dienst van het bedrijf zijn geweest, van 50 gulden per dienstjaar met een maximum van 650 gulden. Naar schatting is hiermee een bedrag van veer tien. a vijftienduizend gulden aan extra schadeloosstelling ge moeid. De bond waardeert dit gebaar te meer, daar de werkne mers. nadat de heer Zwolsman het bedrijf aan de heer Caransa had verkocht, maar tien maan den bij deze laatste in dienst zijn geweest. De heer Caransa heeft hiermee meer goodwill gekweekt dan hij misschien vermoedt, aldus het blad. phoniques, die Frank Martin het vorig jaar heeft geschreven als een hulde aan O-jarige dirigent en zijn „Orchestre de la Suisse Romande". Het bleek een vierdelige orkestsuite te zijn, waarin achtereenvolgens de elementen aarde, wa ter, lucht en vuur muzikaal worden ver klankt Men zou het dus tot de z.g. pro grammamuziek kunnen rekenen, al kan men het ook zonder voorkennis van Mar tin's programmatische bedoelingen ge- Het laatste deel, „Le Feu", wekte al thans bij ons, geen enkele programma tische associatie en had ook best ,.La Terre" kunnen heten. Bij de twee andere delen is dat anders. Het impressionistisch getinte tweede deel met zijn verrukkelijk iriserend coloriet en zijn ongelooflijke trouvailles in de orkestratie, zoals de sug. gestief-druppelende blazersmotieven, beslist niets anders dan het water kunnen voorstellen. En in het lucide scherzandeo- begin van deel 111 met zijn transparante klankweefsels en de daarbij aansluitende ijle strijkers-tremolandi proeft men „L'Air". Debussy's Iberia was het imposante slotdeel van Ansermet's concert waa de Hongaars-Zwitserse pianist Geza Anda als solist meewerkte in Bartok's laatste pianoconcert: een superbe vertolking tuurliik! poneerd in memoriam Paul Hindemith, een „Capriccio für Oboe und Streicher" van Krystof Penderecki, waarin solist Heinz Holliger de ingewikkeldste capriolen moest maken en van Klaus Huber „Alveare vernat" voor fluit en 12 solostrijkers, die door de fluitiste Aurèle Nicolet kundig ten doop werd gehouden. Wij konden niet erg onder de indruk raken van de nieuwingheden die er geboden werden, die overal in deze soort experimentele muziek toegepast worden. Zo erg nieuw was het dus eigenlijk weer niet! Maar wel opmerkelijk. Passion In de eerste uitvoering van Tele- mann's Matthaus-Passion onder lei ding van Kurt Redel mag men stellig een der belangrijkste artistieke daden van de Luzerner Festwochen zien. Zie hier een passiemuziek uit 1730, een jaar later dan het gelijknamige werk van J. S. Bach, gecomponeerd door iemand, die in de 18de eeuw een faam heeft bezeten, groter dan die van Bach. Wie de moeite neemt eens het aantal regels na te tellen, dat Joh. Gottfr. Walther in zijn „Musikalisches Lexicon" van 1732 aan J. S. Bach wijdt en deze zuinige commentaar vergelijkt met de drie kolommen die de auteur het werk van Telemann waardig keurt, krijgt aardig inzicht in de ongelijke appre- Gelukkig kou men in de sector van die de tijdgenoten ten opzichte Kamermuziek de kamermuziek wat nieuws beleven, met name op het tweede concert van de „Festival Strings Lucerne", dat zich onder leiding van Rudolf Baumgartner (oud-leerling van Schneiderhan en di recteur van het Lucerner conservato rium) tot een eerste rangs ensemble hebben ontwikkeld. Dit concert was zelfs geheel aan de hedendaagse mu ziek gewijd: een „musica nova"-mani- festatie, die zich een vaste plaats in de Luzerner muziekweken heeft weten te veroveren. Drie van de vier werken, die op deze avond gespeeld werden, waren Uraufführungennl. Heinrich gramma vermeldde de vieP Etudes Sym- Sutermeister's Poème funèbre", gecom- Plint Willem George Frederlk Ci^oe 7 P WW Lissabon Zaanberc T GUon. deze twee componisten aan den dag legden. De tijd heeft echter geleerd, dat de zaken anders liggen: dat Bach de grootste muziekgenieën aller tijden cn Telemann een groot talent ge weest is. Daarom kon men zich var tevoren wel afvragen of het initiatief var Kurt Redel om Telemann's Matthaus- Passion na zo vele jaren schijn te halen, ten slotte zou blijken slechts musicologische waarde te hebben of op zijn hoogst historisch interesse kon wekken. uitvoering in de Luzerner Jesuitenkirche gaf het antwoord. Want zij toonde aan, dat Telemann in zijn Matthaus-Passion wel niet tot de sublieme hoogte van Bach is gestegen, niettemin voldoende kwaliteit be- Het Kunsthaus in Luzern, waar een groot deel van het muziekfestival gehouden wordt. dramatisch meiisme, maar een objectieve syllabiek, waarin de kruisdood wordt meegedeeld. Zo peilt Telemann's passie muziek stellig minder diep dan die var Bach. Maar dit wil niet zeggen, dat zij niet op vele plaatsen sterke ontroering wekt. Het bewogen koor „Ja nicht auf das Fest" in de suggestieve zetting van het valse „Weissage" kunnen, evenals het mild-vragende „Wo willst du dasz wir dir bereiten das Osterlamm zu essen" een vergelijking met Bach's koren doorstaan. De koralen zijn in hun sobere harmoni satie vol weldadige wijding en de orkest behandeling is kleurrijk. Een keur van medewerkenden heeft aan deze uitvoering zijn beste krachten gegeven. Sena Jurinac zong sopraanpartij met grote expressiviteit maar in intonatie niet altijd vlekke loos. Dan waren er de tenor Theo Altmeyer, die aan de evangelisten partij bijzonder mooi reliëf gaf e bas Franz Crass, die het solokwartet uitnemend completeerde. En niet te vergeten het Luzerner Festwochen- koor en -orkest, die een belangrijk aandeel in deze uitvoering hadden. Er is alle reden om verlangend uit te zien naar de grammofoonopname die van deze Luzerner herschepping onder Kurt Redel vervaardigd zal worden Het werk verdient het in bredere kring bekend te worden. Paul Niessing. Haagse politierechter Cel en ontzegging voor kelner uit Noord wijk Mannenkoor zingt op concert in Stolwijk KOUDEKERK Het mannenkoor .Onderling Zanggenot" zal in oktober medewerking verlenen aan een kerk- concert in Stolwijik waarop onder an deren ook organist Feike Asma zich zal laten horen. Open-Deurdienst KOUDEKERK Zondagavond wordt in de herv. kerk een open-deurdienst gehouden, waarin ds. Joh. Poort van Leiden zal voorgaan. Onderwerp is „U zit met de anderen in de boot" Aanvang 6.45 uur. DEN HAAG Een 20-jarige kelner uit Noordwük was veroordeeld tot een week zij het niet als evenwaardig gevangenisstraf en ontzegging der rjjbe- toch als een bijzonder waardevol werk voegdheid gedurende acht maanden. Dit ■R IPWLCT O WIS! Wereldgezondheidsorganisatie: mannen 30,6, vrouwen 4,6 per 100.000 GENèVE „Er valt een onrust barende stijging van het aantal ge vallen van dood tengevolge van long kanker in Europa en Noord-Ameri- ka te constateren". Aldus de wereld gezondheidsorganisatie in een rap port over het tijdvak 1952 tot 1962. Gemiddeld sterven zesmaal zoveel mannen als vrouwen aan de ziekte. Kanker schijnt, aldus het rapport, WARMOND Met een lampionoptocht voor de jeugd werden maandag avond de Oranjefeesten aangevangen. Om half 9 vertrokken de twee mu ziekverenigingen van het Trefpunt om een rondgang door het dorp te maken, met achter de muzikanten de commissieleden en de kinderen met de lampions. Na afloop kon men deelnemen aan schaak-, kaart- en sjoel bakwedstrijden in hotel De Stad Rome. In de loop van de avond werden ook de vermakelijkheden op de Baan geopend, waar tot laat een gezellige drukte heerste. Gisteren werden, de festiviteiten voort gezet met poppenkastvoorstellingen voor de jeugd. Aangezien er dit jaar op Ko ninginnedag kinderspelen zijn gehouden, kwam gistermiddag slechts de oudere jeugd aan haar trekken. De burgemeester reikte de prijken uit. Uitslagen: kruisjassen: 1 Mej Agnes v Stijn: 2 B Beugelsdijk; 3 A Duin hoven: klaverjassen: 1 R de Vroomen; 2 G Groen 't Woud: 3 L Slingerland; dat van Bach gewaardeerd te worden. Telemann's werk is, evenals dat van Bach, een oratorische passie, dus met de evangelietekst als episch- dramatische kern, waar omheen een aantal lyrische intermezzi gegroepeerd zijn in de vorm van aria's en koralen. Merkwaardig is hierbij, dat Telemann lyriek en dramatiek niet zo streng ge scheiden houdt als Bach. Zo komt men deze Matthaus-Passion een duet tegen, waarin de Christen met Jezus zelf in een samenspraak over de zonde mediteert en om erbarming smeekt, alsook een aria. waarin Judas in een „furioso" in bittere tonen zijn berouw belijdt. Evenals die van Bach zijn Tele- meestal in de da capo- vorm geschreven, maar hun teksten zijn minder belerend. De z.g. „turbae" (koren van het volk, de hogepriesters etc.) zijn bij Telemann aanzienlijk een voudiger dan bij Bach: doorgaans tweestemmig gecomponeerd ci veelal zonder de contrapuntiek van de Bach- Sober De Christus-partij, door de bariton Horst Günter met grote zeggingskracht voorgedragen is waardig en sober. mist de wijsheid, die uit Bach's ver klanking van Christus' woorden zo ont roerend straalt Bij Telemann ook niet het aureool van het strijkorkest om Christus' woorden, maar een sobere secco- begeleiding. En op het antwoord „gekreu- ziget" (in Jezus' eerste woorden) niet een verhinderde hem niet toch achter het stuur gaan zitten. Daar bleef het niet bij, want hij lever de een staaltje van wegpiraterij toen hij op de Lageweg een autobus moest pas seren en dus op het linker weggedeelte kwam. Uit de tegenovergestelde richting naderde een auto en hoewel iemand. die naast de kelner zat. hem nog waarschuw de af te remmen, gaf hij meer gas. Bij het passeren sneed hij de autobus en maakte een lichte aanrijding. Daarop doofde hij de lichten en ging er snel van- Voor dit alles had de kelner zich nu voor de Haagse politierechter te verant woorden. De feiten werden door hem bekend. Hoewel hij zijn rijbewijs nog niet terug had. wilde hij nu de auto gaan kopen waarmee hij de aanrijding veroorzaakte. De officier van justitie vond het een ergerlijk optreden en eiste tweemaal f50 boete en in totaal drie weke- gevange nisstraf, met ontzegging der rijbevoegd heid gedurende een jaar. De raadsvrouwe meende, dat hier spra ke is van een menselijke zwakheid, om dat verdachte na een verkeerde bereke ning. uit angst voor hetgeen hem te wachten stond, er vandoor wilde gaan. „Het is zeer dom wat ik heb gedaan", zei verdachte. De rechter veroordeelde de kelner tot tweemaal f50 boete, twee weken gevan genisstraf en ontzegging der rijbevoegd heid gedurende zes maanden Jeugd en paarden bij Oranjefeest SASSENHEIM Het bestuur van de harddraverijver. „Sassenheim er Omstreken" houdt tijdens de Oranje feesten in samenwerking met de Oranjevereniging een hippisch festijn, dat wordt gepresenteerd door de jeugd. Dit festijn zal worden gehouden op woensdag 15 september om 4 uur op het terrein voor het muziekipodium aan de Parklaan. De Stichting Pegasus uit Warmond zal een show geven met ruiters en amazones van 8 jaar af op een tiental kleine paarden. Verder verleent me dewerking de ruitersportschool „Bere- steyn" uit Den Haag met tien New- Forest pony's. Deze groep staat o.Lv de heer N. C. Duyvesteyn. Er worden diverse attractieve num mers gebracht o.a. een openingsma noeuvre, stoelendans, estafette, slalom met hindernis ene. De gehele show zal ongeveer 1% uur duren. Brokken in Sassenheim SASSENHEIM Gistermorgen om kwart voor negen wilde de bestuurder van een bestelwagen uit Oegstgeest in de Hoofdstraat bij de Wasbeeklaan linksaf gaan. Hierbij werd hij van ach ter aangereden door een personenauto uit Lisse. De personenwagen werd van voren, de bestelwagen van achter flink beschadigd. Persoonlijk letsel deed zich niet voor. Gistermiddag omstreeks kwart voor vier wilde de bestuurder van een personenwager op de Hoofdstraat rechtsaf de inrit van Fred, de Meul der inrijden. Daar zijn uitzicht werd belemmerd door een geparkeerde per sonenwagen, zag hij niet een nade rende bromfietser, die aan de ver keerde kant reed. Een botsing volgde waarbij de bromfietser en zijn achter op zittende echtgenote kwamen te val len. Zij liepen kneuzingen op. Met achterlating van de bromfiets, waar van voorwiel en voorvork werden ver nield, kon het echtpaar, afkomstig uit Vleuten, zijn reis naar Noordwijker- hout voortzetten. 4 J Heemskerk: sjoelbakken: 1 Goemans; 2 W de Man jr; 3 J de Man Sr; dammen: 1 T Vergeer; 2 K Nieuwenhuis; 3 K v Rijn: schaken: 1 P Schakenbos;:; 2 W Heijl; kruiwagenrace (jongen 12 jaar): 1 Frans Langemeijer; 2 Huup Stol; 3 i .Winsen; Naar de slaapkamer (meis- 13-14 jaar): 1 Harriet v d Hulst; 2 Fia van Rijn; 3 Corrie van Leeuwen; vlugge bediening (meisjes 15-16 jaar) 1 Greetje Heijl: 2 Maria Schavemaker; 3 van Rijen: 100 nieter roeien: (jon gens 13-14 jaar): 1 J v Dijk; 2 A Arie Vreeken; 3 Andre v Elburg; 4 Pieter van Rijn. Verbetering van de Liemeerbrug NIEUWVEEN Op 20 september zal _.i opdracht van de polder Zevenhoven worden begonnen met de verbreding van de opritten van de Liemeerbrug en met de verbreding van het rijvlak van de brug- Tijdens deze werkzaamheden, die schatting tot 30 oktober zullen du- zal de brug voor alle verkeer ge sloten zijn. Voetgangers, wielrijders er bromfieters kunnen gebruik maken var noodbruggetje. Spanning door „spanning weg in Ter Aar TER AAR, De storing in de elektri citeitstoevoer, die zondagmorgen ir alle vroegte optrad, bracht spanning over de bemaling van de Bloklandse en Korteraarse polder. De directe toevoerleiding van stroom was kapot, waardoor straat verlichting en huisverlichting uit vielen. De vele regens van de vorige week drongen echter tot het uitmalen van het water, hetgeen niet mogelijk Gelukkig bleef het zondag overwe gend droog, anders hadden verschei dene stukken land in genoemde pol. der onder water kunnen komen. Deze gedachte bracht spanning, zo wel bij het polderbestuur als bij de machinist. Het werd maandag voor de storing geheel was opgeheven. De Westduitse minister van verkeer Seebohm, heeft gisteren de radarcentrale van Bremerhaven in gebruik gesteld. Hierdoor is de gehele monding van de Wezer door radar beveiligd. De installa ties die in totaal vijftien miljoen mark hebben gekost, zijn in zes jaar aange- meer verband te houden met het ro ken van sigaretten dan met lucht verontreiniging, althans volgens d» ter beschikking staande aanwijzin gen. In West-Berlijn zijn naar verhoudingf] de meeste mannen aan longkanker gé-1 storven, namelijk 111 op 100.000 Schotland volgt met een verhouding van 95 op DE 100.000. In Oostenrijk is de verhouding 75.5 op 100.000 en in Tsjecho-Slowakije 'k< 61.3 op 100.000. teke Opmerkelijk is, dat er in de V.S. 39.9 annen op de honderdduizend aan long- jw( kanker zijn gestorven, hetgeen veel min- der is dan in vele Europese landen. n c De sterfte aan longkanker is heit hoogst f|,f' in de leeftijdsgroep van 65 tot 74 jaar. cr^- De sterfte van vrouwen aan longkanker ngel is volgens het rapport aanzienlijk lager. n bi Ter vergelijking diene, dat de verhouding jen voor West-Berlijn wat de vrouwen aan- t v: gaat 14.6 op 100.000, in Schotland 14.7 en dtvi de V.S. ongeveer 7 op 100.000 is. aa Het rapport vermeldt voor Nederland rspr de volgende cijfers: mannen: 30.6 en oror vrouwen 4.6 per 100.000. A.A.v.d.Spek40 j™ jaar bij Samsom gra ALPHEN In de lange rij der mede- werkers, die in de ruim tachtig jaar ge- schiedenis van N. Samson N.V. hun veer-|up(-t tig jarig dienstjubileum hebben gevierd, neemt de heer A. A. van der Spek een eervolle 56ste plaats in. se] Burgemeester Z. Bruins Slot sprak ten huize van de jubilaris hartelijke woor den. waaruit respect en medeleven klon- )on ken Respect voor de trouiw en het door- der zettingsvermogen waarvan de loopbaan late van de heer Van der Spek getuigde. Me- deleven omdat ziekte er de oorzaak van p dat dit feestelijke gebeuren thuis t moest worden gevierd. blij ogenblik toen de bur- api gemeester namens de Koningin de j"- bilaris de zilveren medaille, behorend! bij de orde van Oranje Nassau, op de tua borst speldde. De heer J. F. Samson sprak namens de directie. „U hebt door de nauwkeurig heid, de toewijding en vooral ook het verantwoordeMjksheidsbesef. waarmede taak in de afdelingen orderuitvoe ring en boekhandel steeds hebt vervuld, allen zeer aan u verplicht. Het is mij waarlijk een voorrecht u het gouden Samsom-embleem met de diamant te mogen overhandigen". Met een fraai bloemstuk werd ook Va nder Spek in de huldiging Haar naam is voor Amerika nen niet uit te spreken, maar Sjoukje Dijkstra verbaast allen die haar zien op de grote ijs vlakte in Madison Square Gar- den met haar gratie en haar stijlvolle schaatsen Zij Is mo menteel een van de sterren van de Holiday on Ice-show, die na de première voortreffelijke re censies kreeg in de per». „Ik moet nog een Jaar van mijn contract bij Holiday on Ice volmaken. Vorig jaar augus. tus ben ik er gekomen. Ik do» het werk in de sbow met heel veel plezier," Ttiillde De Olympische en wereld kampioene kunstrijden op de schaats treedt op in een solo nummer in een zwart kos tuumpje met zilveren lovertjes. De Newvorkse critici hadden allen gunstig commentaar op haar nummer, maar geen van hen liet de kans voorbUraan iets van haar naam te zeggen. ..Een Nederlands meisje be kend als Sjoukje Dijkstra zou mijn favoriete kunnen wezen, ai was het alleen maar om haar naam," schreef een krantenre- censent. Een ander schreef: „Het meisje met de onmogelijke naam Sjoukje Dijkstra Is ook zeker uw aandacht waard. ZU uit „Ik sta 's morgens om een uur of tien op." vertelde Sjouk je. „Dan ontbijt ik en ga ik wat winkelen. Daarna ga Ik naar de Madison Square Garden om een uur te oefenen," New York Is niet nieuw voor haar. Ze is er een jaar geleden ook ai opgetreden. Na New York gaat de groep naar Baltimore en naar Toronto In Canada Na de twee andere steden tc hebben aangedaan vertrekt Sjoukje weer naar de Europese groep van Holiday on Ice „Ik wil de mensen thuis graag vertellen dat ik me er heel erg op verheug straks weer In Ne derland te komen met de show. We openen op 28 oktober in Amsterdam," aldus Sjoukje. betrokken. Hazerswoudse schaakclub blijft bestaan HAZERSWOUDE De Hazerswoud- a se schaakclub hield een ledenvergade- ii ring in het hervormd verenigingsge- bouw. Voorzitter Jac. Herkes zei datfear het voortbestaan van de Hazerswoudse fl schaakclub het punt van bespreking r was. Het geringe ledenaantal was het her zorgenkind. Secretaris P. C. Helmus gaf een jaaroverzicht. Penningmeester J,' B. C. Poot deelde mee dat men nodig gelden zou kunnen uittrekken1® voor nieuwe stukken. Het merendeel van de leden wa: oordeel dat. hoewel men om studie- t redenen weer enkele leden moest n liezen, de mogelijkheid er nog wel wask weer aan de competitie van de Leidse - schaakbond deel te nemen. Men be sloot tot het handhaven van de schaak club. De aftredende voorzitter Jac. Har-I kes werd herkozen, in de plaats vanP de heer B. C. Poot werd tot penning-I meester gekozen de heer B. Vreugden- hil. Een snelschaakwedstrijd had als eindresultaat 1. J. A. Vos; 2. M. J. Ravensberg, 3. J. de Bruin en 4. J. P. Cok. Christenvrouwen HAZERSWOUDE De afdelinj Hazersvvoude van de Christenvrouwen bond gaat het seizoen vrijdag om half acht in het lokaal achter de Gere formeerde kerk openen. Mevrouw A. M. G. Batelaan-v. d. Berg spreekt over: „Wat doen wij in de Bond". Bouwplannen Geref. Kerk HAZERSWOUDE In het gebouw achter de kerk hield de Gereformeer de kerk een ledenvergadering, waarop de bouwplannen ter sprake kwa Het was de bedoeling de meningen te peilen over de eventuele aankoop van grond van de heer Voets (recht tegen over de korenmolen). De meningen hierover waren verdeeld, zodat men geen defintieve beslissing kon nemen. Van gemeentewege is in zoverre medewerking toegezegd, dat men be reid is achter de eventueel te bouwen kerk een parkeerterrein aan te leggen waar in de week vrachtwagens kunnen worden gezet en op zondagen uitslui tend auto's van de kerkgangers. Startavond jeugdwerk TER AAR Donderdag wordt in het dorpshuis de startavond gehouden het winterseizoen door het Geref. verenigingsleven. Spreker is ds. G. Rang te Haarlem. Medewerking wordt verleend door de Zingende Zusjes uit Badhoevedorp. De heer A. Bol be speelt het elektronisch orgel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 6