Dag van de-man-van-morgen Sterker internationaal geldstelsel nodig IVIIX Ook CNV heeft kritiek op gemeenten IJdelheid onverbloemd ten toon gespreid A. H. Kloos Hé, hebben jullie al gas? Ja,dezeCalmix electrolische haard maakt zelf het ideale warmte-gas! Burgemeester ging achter Beroving taxichauffeurs nozems aan wordt zwaar gestraft ,965 NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 7 SEPTEMBER 1965 HEREN MAKEN HET ZICH MOEILIJK MET DE MODE (Van onze moderedactrice) AMSTERDAM Het was gisteren de Dag van de Man in onze hoofd stad. D.w.z. de man-van-morgen. In het RAl-gebouw werd de He- renmodebeurs geopend en in het Concertgebouw toonde de inter nationale avant-garde van fabri kanten en ontwerpers hoe de mo delijn voor de man zich verder zal ontwikkelen. Mode-voor-de-man in het Ral-gebouw betekent een beurs voor detaillisten, die nu al met zorgen zitten over het zomerseizoen 1966. .De kleding dus, die straks in alle winkels zal zijn en waaruit de gemiddelde zijn keuze zal doen of zijn vrouw laten We zagen er de keurige pakken., waarbij de jasjes iets getailleerd zijn, lange rug of zijsplibten hebben en de schouders breed zijn mogen. De pantalons zijn smal op de heup lopen naar de zoom iets uit- De wijdte kan nog vergroot worden door „loopsplit" in de buitennaad, achter het split is een beleg gezet, zodat brede naar binnen gevouwen plooi ontstaat. Broekomslagen mogen er ook zijn en de pantalon is dan minder wijd. James Bond met de opgesneden revers blijft nog op het tapijt. De kleurscha keringen waren vrijwel alle in bruin gehouden. Voor sport ruiten en ruitsjes, voor ge kleed effen of een smal streepje Tweed, kam garen en flannel zijn de materialen. De ..angry young men", die zich r lange zwarte capes hullen zullen naar Iets anders uit moeten gaan zien, want de cape wordt mode. Ze zijn dikwijls van tweed gemaakt cn er wordt een bolhoed in bijpassende (dus bruine) tint bij gedragen- Corduroy broeken voor de sportieven. En'dam naar het Concertgebouw, waar de verfijnde man zijn toekomst kan be kijken. Een internationaal gezelschap van fabri kanten en modekunstenaars had hier een collectie samengesteld, die er we zen mocht. De mannenwereld was in fa sen verdeeld; racing, strand en boot. landleven, truiendracht, reis. stad en Vertellen we dan, dat corduroy van heel breed tot uiterst fijn geribd en glan zend als zijde de mannen nu beeldscho ne overalls, elegante pantalons en spor- ieve jacks zal brengen. De ontwerpers hadden allerlei listigheidjes toegepast om de kleding exclusief en aantrekke- Vrouw overleden na brand EMMELOORD Als gevolg van brand in haar woning is zaterdagavond de 60-jarige mevrouw I. Hielkema- Becrsma uit Ens (N.OP om het le ven gekomen. De brand was ontstaan in een van c'e slaapkamers. Toen haar zoon. die naar het huis van zijn moe der was gerend, samen met brandweer lieden de vrouw in het brandende huis ging zoeken, bleek zU zich in de douche-cel te hebben opgesloten. De mannen slaagden erin de vrouw naar buiten te brengen. Maar zü overleed op weg naar het ziekenhuis. lijk te maken. Zakken, knopen, ritsen, stiksels en naden, hoge revers en geen revere maar wel een kraag, geen kraag maar wel revers, revers die afgehakt schenen even boven de taille. Zo te zien gaan de mannen het zich moeilijker maken met de mode, nu de vrouwen de simpelheid van Cour- règes hebben aanvaard. En die de tails zijn echt wel mooi, maar we staan er wel onwennig tegenover dat de mannelijke ijdelheid nu zo onverbloemd te voorschijn komt na al die tientallen jaren van breide ling. Albert Mol gaf bij elk „hoofd, stukje' een parodietje op die ijdel heid. Miniatuur showtjes. die heer lijk waren. Het opvallendste waren de overjassen. Geen stugge stukken meer. maar soe pele redingotes of flou jassen met martingale Bij sommige overhemden bescheiden kant en borduurselgamering. Wanneer de herenmode zich werkelijk ontwikkelt in de lijn die de Inter national Fashion Council zich denkt, dan kunnen we nog wel eens naast de twee modeseizoenen per jaar, die Parijs over de dames doet losbarsten een evenfelle ontwerperswoede voor de heren gaan verwachten. Overigens, alle heren die verantwoorde lijk waren voor deze frisse mode-ideeën hadden heel gewone nette pakjes aan. Waarin zij met hun dames hun op wachting gingen maken in de ambts woning van de burgemeester, mevrouw E. van Hall-Nijhoff en de echtgenote van de gemeentesecretaris, mevrouw M. van den Berg-Willumier, de gasten ontvingen. De pantalon van 1966 heeft een lang zijsplit ven de zoom af. Het split heeft een achterbeleg en wordt zo tot een diepe plooi. Ook Indonesische minister tegen schad evergoedin s. DJAKARTA De Indonesische mi nister van waterwerken. Hardjono heeft volgens Antara verklaard, dat als de Nederlanders op schadevergoeding voor de genaaste eigendommen blijven staan, Indonesië vergoeding zal eisen voor de koloniale uitbuiting. Bij een aantal winkels in de Amster damse binnenstad, een souvenirzaak en een fotozaak, zijn gisteren weer valse 20 USA-dollarbiljettten aangeboden door een Frans sprekende man. Hil kocht kleine artikelen als Volendammer poppe tjes en dergelijke en ontving Nederlands wisselgeld terug. (Vervolg van pagina 1) De heer Kloos is hiermee terugge komen op zijn aanvankelijke weigering. HU hee.ft lange tijd overwogen in de politiek te gaan of zich te verbinden een van de financieel-economische tellingen van het NVV. Toen NVV- aecretaris H. Berends om gezondheids redenen zyn kandidatuur voor het voorzitterschap moest intrekken, heeft de heer Kloos zich echter opnieuw be raden en gistermiddag heeft hy in de bestuursvergadering van het vakver bond duidelijk „ja" gezegd op zijn kan- didatur voor het voorzitterschap. Het NVV is hiermee toch nog snel uit ;n grote moeilijkheid gekomen. Het be- uur heeft overigens de laatste tijd met eer moeilijkheden te kampen gehad, ijf van zUn bestuurders hebben zich terug moeten trekken, namelyk de heren Roemers, Van Wingerden, Van Tilburg. Berends en Lageveen. Bovendien kreeg de heer Van Loen een ernstig auto-onge luk, waardoor hij geruime tijd was uit geschakeld. De heer Kloos kreeg reeds ruime be kendheid in de kring van de maatschap pelijke organisaties in Nederland door •eel belangrijk werk. Hij had een groot aandeel in de totstandkoming in 1956 van het socialistisch program wenkend pers pectief. Met het gezamenlijk actieprogram het NKV en het NVV in 1964 Ook hij voorzitter van de commissie die het plan voor een vermogenaanwasdeling uitwerkte. De heer Kloos die tevens lid is van de Eerste Kamer, is een gewaardeerde bestuurder, ook bij de andere vakcen trales en bij de centrale werkgevers organisaties in Nederland. OOSTERBEEK Blitz, de snelle, scherpe reu, kruising Hollandse herder met Mechelse herder, van de heer M. Sweres uit Breda, is kampioen van Nederland geworden- Dat kon mr J. Ch. Louet Feisser, officier van justitie te Breda, als voorzitter van de Kon. Ned. Politiehondenvereniging bekend maken na de wedstrijd met zg. oude honden op het sportpark de Bilder- berg. Geruite wollen tweed voor deze- exclusieve overjas. De kraag kan dichtgeknoopt worden er is dan een hoge col. Opvallend ook de dubbele rij knopen, die tot dicht bij de zoom sluit. Kamerlid vraagt Waarom kreeg ex- KNIL-man geen antwoord DEN HAAG Waarom heeft de heer Petrus Tuankotta, voormalig KNIL-sergeant en thans woonachtig in Breda, tot op heden geen antwoord ge- Weinig verandering DE BILT Boven een groot ge deelte van Europa is nog steeds een uitgestrekt en vlak lagedrukgebied aanwezig, waarin lokale regengebieden en buien voorkomendie gekoppeld zijn aan kleine storingen. Een derge- jhad op zijn brieven van juni 1963 en lijke storing bracht aan de Noord-1 januari 1964. waarin hij verzoekt zijn Duitse kust plaatselijk omstreeks 40 j vrouw en dochter, waarvan hij reeds millimeter regen in 1224 uur tijcis. j 15 jaar onvrijwillig gescheiden is, van- In ons land viel op het vliegveld Vol- j uit Indonesië naar Nederland te laten kei gisteren 20 millimeter regen. In de overkomen? omgeving van Arnhem en in Twente Dit vraagt het Tweede Kamerlid mej. kwam de temperatuur niet hoger dan Kessel (K.V.P.) schriftelijk aan de minis- 13 graden.'hetgeen ongeveer 7 graden ter van justitie. Ze verzoekt de minister beneden normaal is. In de afgelopen |het verzoek van de heer Tuankotta, die nacht daalde het kwik op sommige I drager is van meerdere militaire onder- plaatsen in het binnenland tot om- scheidingen voor trouwe dienst, mm streeks 4 graden. Te De Bilt werd een I weging te nemen en de betreffende in- rectie van het IMF concludeert dat het n slechts 1 graad ge- stantxes om medewerking te vragen, zodat f huidige systeem voldoende mogelukhe- j het gezin Tuankotta zo spoedig mogelijkden biedt om eventuele moeilijkheden Henry Fowler reist door Europa VORIGE week is mr. Henry Fowler. Amerikaans minister van Fi nanciën, aan zyn kruistocht door Europa begonnen. Hy bezoekt mi nisters van financiën en presidenten van centrale banken in West-Europa (ook in ons land) en bespreekt met hen het internationale betalingsstel sel (waarop velen kritiek hebben), de pogingen die de Verenigde Sta ten doen om de doller sterker te ma ken en de steun die Engeland nodig heeft om ook het pond weer in het zadel te helpen. Vorige week verscheen ook het jaarver slag over 1964/65 van het Internationale Monetaire stelseL De directiecmwy me Monetaire Fonds, vol feiten en cijfers en met een uitvoerig hoofdstuk over het i internationale monetaire stelsel. De di- Een oceaanstoring, die gisteren langs Ierland ging, trok vanmorgen over midden-Frankrijk naar het Oosten. Een volgende storing var. de oceaan zal waarschijnlijk dezelfde baan vol gen, maar vertoont geen grote activi teit. Boven Nederland blijft de tame lijk koude en onstabiele lucht ook morgen aanwezig, zodat de kans op buien blijft bestaan en het koele weer aanhoudt. Strandverivachting Een kleine depressie lag vanmorgen boven België met een regengebied tot onze omgeving. Het geheel trekt naar het oosten weg. Ook morgen weinig wind. Op de meeste plaatsen droog met af en toe zonnige perioden. In de middag ongeveer 18 graden, zeewater 16 graden. Vooruitzichten: de luchtdruk blijft laag, waardoor het septemberweer licht wisselvallig blijft, met plaatselijk een bui. onder 19.12; maan op 18.55: onder 2.40. Zaterdag 11 september: volle maan. HOOGWATER SCHEVENINGEN 8 september 1.45 v m.; 14.08 njn. herenigd kan worden. Het pond is de I nieuwe rekeneenheid, de Collectieve Re- lli i serve Unit, in de wandeling CRU zwakke broerier -.r™ valuta gecreeerd worden, die gedekt (Van om» ccon. medewerker) 1worden door de valuta I goudreserve van de deelnemende landen. Zijn dé sleutelvaluta's nog wel goed? en De Fransen voelen er echter weinig voldoende internationale liquidi- om hierbij het IMF in te schakelen, teiten (goud en sleutel valuta's)? omdat zij menen dat hierdoor alleen de De dollar stond een tijd lang zwak belangen van de V.S. en Engeland ge- doordat de V.S. een tekort op de beta- diend zullen wordea De CRU mag hier lingsbalans hadden. Regelmatig stroomde niet voor gebruikt worden volgens de er goud het land uit, aangezien de landen 1 Fransen. Zy willen de hervorming van die dollars hadden, die valuta niet ver- i het internationale geldstelsel pas opnieuw trouwden en haar in de V.S. tegen goud bespreken als de Amerikaanse en Engelse omwisselden. En hoe meer goud er betalingsbalansen gesaneerd zijn. wegvloeide, hoe sterker werd de vrees rmmDDlTC dat de dollar het niet zou houden en dat uUllIlrKIJS het op een devaluatie zou uitdraaien. Van verschillende kanten is ook geop- Amerikanen hebben hier nog net pera het wereldprobleem op te lossen, bijtijds een stokje voor gestoken. Zij zijn door een verhoging van de goudprijs. Dit hard bezig hun betalingsbalans te sane- I zou dus betekenen dat de V.S. de prijs ren: voor investeringen mogen zo weinig van 35 dollar voor een ounce goud mogelijk dollars naar het buitenland moeten verhogen, dat zij dus in wezen vloeien, aankopen van buitenlandse effec- de dollar zouden devalueren, ten worden bemoeilijkt, terugstroming De goudproducenten Zuid-Afrika en Een haard die de goedkope brandstof petroleum met veilige zwakstroom in ideaal warmte-gas verandert (een vondst die zelfs experts verraste!). Die u zonder lucifer aansteekt. Die geen roet vormt. Die ook op een slecht trekkende schoorsteen ideaal brandt. Die een verrukkelijke straling én kamerwarmte-circu- latie geeft. Die een enorm gezellig open-haardvuur-effect heeft... Dat is de CALMIX. De enige olie-gashaard die petroleum electrisch in hoog-calorisch warmte-gas omzet en daarmee idealer, zuiniger en beter uw kamers verwarmt. De vooruitstrevende detaillist vertelt U er graag meer over. Hier is een modern kwaliteitsprodukt waar REESINK achter staat! Veiliger. 2 Ajurt werkende veilig- andere oliehaard. Een Calmix be- heidssystemen. Ingebouwde zwak- taalt zichzelf. strooratransformatorvan 20 volt (gc- Makkelijker. Een minimum aan lijk aan drie zakbatterijtjes). Auto- zeer eenvoudig onderhoud, matische regeling. Geen roet, geen Mooier. Moderne strakke vormge- risico van schoorsteenbrand. Geen ving die zich leent voor nagenoeg lucifers nodig, de Calmix wordt elee- elk interieur. trisch ontstoken. Folders en dealerlijst worden u op Zuiniger. Volledige verbranding, aanvraag gratis toegezonden door Verbruik 15-20% minder dan iedere Reesink, Postbus 20, Zutphen. aardgas? ook dan CALMIX Dr Calmix is ook leverbaar voor aardgas. Dezelfde uniek-mooie lijn - dezelfde unieke zuinigheid en veilig heid. Bovendien zijn voor de Calmix 51 - aangeschaft na januari 1964 - inbouwsets beschikbaarwaardoor de olie-gashaard eenvoudig kan worden omgeschakeld op aardgas of ander gas. HET WEER FN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur Heroïne op Necl. schip Straat Lombok MELBOURNE Australische douanebeambten hebben bekendge maakt, dat zij in Melbourne onge veer twee kilo heroïne hebben ge vonden aan boord van het ruim 5000 ton metende Nederlandse vracht schip Straat Lombok. Het schip werd voor de derde keer in tien da gen onderzocht. Tien dagen geleden zou heroïne en opium ter waarde van ruim 1.600.000 gulden zijn aangetroffen aan boord van dit schip, dat toen in Sidney voor anker lag. Vier dagen later vond men transistor radio's met een totale waarde van ruirr 136.00 gulden. In Sidney kon het onder zoek niet worden afgesloten, omdat het ruim nog vol goederen lag. Het werd verzegeld en toen het schip ir bourne arriveerde, vonden de amtenaren daar dé heroïne plus nog 150 horloges ter waarde van rond 20.000 gul den tussen de kisten thee. 1 dollars wordt gestimuleerd. Het ziet r uit dat het uitgekiende program- POND het hoofd te kunnen bieden. Of elke deskundige er ook zo over denkt, valt sterk te betwijfelen. Maar dat zal op de jaarvergadering eind september in Wash ington wel uit de doeker worden gedaan. KRITIEK Er bestaat inderdaad veel kritiek op het huidige geldstelsel, ook wel genoemd gouddeviezen- of goudwisselstandaard. In het Ossola-rapport van deskundigen uit 10 landen, verschenen op 10 augustus JL, worden die kritiek en de voorstellen ter erbetering uitvoerig besproken. Er is dus materiaal genoeg als basis voor de besprekingen. De kern van het huidige geldstelsel is, it in elk land dc centrale bank een bedrag aan goud en een bedrag aan valuta van andere landen (dus buiten lands geld) heeft. Die buitenlandse valu ta bestond in belangrijke mate uit dollars en ponden, omdat men wist dat die valuta's overal aangenomen werden, dat j sleutelvaluta's is er de vraag of er een vaste koers voor bestond en dat 1 voldoende internationale liquiditeiten er gemakkelijk goud mee gekocht kon I zjjn. 0f het totaal aan internationale worden. Vandaar de naam reserve- of betalingsmiddelen zich wel in dezelfde sleutelvaluta voor dollar en pond. jmate uitbreidt als de internationale han- Rusland zouden hier onmiddellijk profiteren omdat zij veel meer dollars voor hun goud krijgen. Zij kunnen daardoor veel meer geld uitgeven even als trouwens de andere goud bezitters Veel erger staat het Engelse pond er zondcr da* het produktievermogen van jor. Ook daar een tekort op de beta- de betrokken landen groeit Wij zouden lingsbalans. Hier wringt vooral de schoen I daardoor een sterke inflatoire expansie dat de invoer te groot en de uitvoer te kriJ«en die veel onrust zou veroorzaken, klein is: de Engelse industrie lijkt niet Bovendien krijgen ook de andere valu- modern genoeg om overal te kunnen 1ta s °P Urond van de onderlinge 1. Zoals bekend heeft de En- j gou^erh?ud_in?en een nieuwe goud- gelse regering een plan ontworpen bestedingen en daardoor de beperken en de uitvoer te stimuleren. Dit plan stuit echter op verzet, zowel bij de vakverenigingen als bij de ondernemers. Voorhands heeft het pond dus nog steun nodig. En zolang het pond niet gezond is, zullen er vooral door speculanten stormlopen op deze valuta gedaan wor den. Vandaar de noodzaak van buiten landse steun. Naast het probleem van de zwakke BAND Tussen de valuta's uit alle bij het IMF aangesloten landen en het goud del. PLANNEN is 15 S'J 52 2= De Bilt mis Twen the mis- Eindhoven mis Zm -Limb gh. bew Amsterdam Brussel 1 Luxemburg 15 6 15 windstil 17 12 TOKIO De door vijf landen «ook Nederland) bijgewoonde walvisvaartcon ferentie in Tokio is gisteren verdaagd, nadat men er niet in is geslaagd over eenstemming te bereiken over de ver deling van de vangquota na afloop van iu van kracht zijnde verdrag. Verschillende plannen zijn ontworpen j bestaat een nauwe band. Er is name-1 om aan de moeilijkheden tegemoet te onden de douane- j..k door het IMp vastgeste1d hoeveel komen. Heel bekend is daarbij het plan goud er theoretisch in elke valuta, van de Fransman Rueff, die naar alle moet zitten. Daardoor kan de onder- waarschijnlijkheid ook generaal Dc Gaul- linge koersverhouding tussen de valu-Ie bij zijn aanval op de dollar heeft ta's gebaseerd worden op de hoeveel- geïnspireerd Rueff meent dat het huidi- beid goud in elk der valuta's. Van i ge geldstelsel de inflatatie in de hand belang is voorts dat de V.S. zich werkt. Daarom wil hij terug naar de verplicht hebben om goud te kopen gouden standaard. Er zijn ook andere en tc verkopen tegen de vaste prijs plannen: van Meade, Triffin. Posthuma. kingstelling van 35 dollar per ounce, doch zij doen Het zou te ingewikkeld worden om hier alleen zaken met de centrale banken, i verder op in tc gaan „iedereen die van pian Er zijn nu twee belangrijke problemen: I Interessant is ook het plan H. J. Reesink Co. N.V. Zutphen, Amsterdam, Rotterdam,'s-Hertogenbosch en Hoensbroek. 'estolen robijn voor 25.000 dollar terug WEST PALM BEACH Florida) De Delong robijn, die na weken van geheime onderhandelingen is losge kocht voor 25.000 dollar, is vandaag teruggekomen in New York. De 100- karaats bloedrode edelsteen is don derdag gevonden in een telefooncel langs een autoweg in Florida. De steen die daarna opgeborgen werd in een kluis van een bank in West Palm Beach, is vandaag overhandigd aan dr. Joseph W. Chamberlain, ondei- directeur van het museum voor Na tuurlijke historie in New York. waarde en in de onderlinge wisselkoers verhoudingen zou er weinig veranderen. Het is dan ook niet toevallig dat de president van de Nederlandsche Bank in zin jaarverslag 1964 een verhoging van Uit brelde totrucUe! oveP het la. de goudprus verwerpt: er zou een hell- yan h lore inflatie ontstaan. j,oU(,t Mlam| en „,t ,erUBvinden va„ Het is zeer belangrijk dat de problcma- de stcen op een afstand van 110 km. tiek thans grondig wordt bekeken en datvormdcn de ciimax van een maand de landen gezamenlijk een oplossing van onderhandelen, weten te bereiken. Het is te hopen dat op de jaarvergadering van het IMF del Het juweel werd verleden laar okto- tegenstellingen worden overbrugd. per New York gestolen, tezamen Indië 22 andera met de ster van kostbare juwelen. Miljonair John D. MacArhur bepaalde het losgeld van 25.000 dollar. ..ITc heb een gestolen juweel gekocht en Ik schenk het aan de eigenaars," zo luid de zijn laconiek commentaar. Een zegsman van de groep die Ovei het terugkomen van de steen heeft on derhandeld zei dat het Federaal Bureau van Onderzoek (F.B.I) voor 100 procent had meegewerkt Onrust in Barneveld O BARNEVELD Zogena£ BREDA Gisteren is tegen de 20- jarige C. van der S. uit Oosterhout wegens poging een taxichauffeur te beroven van diens wagen drie jaar voorwaardelijke terbeschik- de regering geëist. is een taxi chauffeur te beroven, moet erop rekenen UTRECHT Dc manier, waarop veel gemeen ten de Algemene Bijstandswet uitvoeren, ontmoet steeds meer kritiek. Na het Nederlands Katholiek Vakverbond heeft nu ook het CNV zijn bezwaren laten horen. Wij krijgen steeds meer de indruk, zo staat in De Gids. het of/iciële orgaan van het vak verbond te lezen, dat nog heel wat gemeenten deze nieuwe wet toepassen in de geest van de oude armenwet. Maar dit is nu juist niet de bedoeling Sommige colleges van B. en W. behandelen de aanvragen om bijstand op een patriarchale manier. Zolang deze mentaliteit niet verdwijnt zal de Bij standswet nooit aan haar doel beantwoorden, aldus het CNV. Voor enkele posten (voeding, kleding en der- Bijstandswet is geen armenwet gelijke) heeft de regering minimumbedragen vast gesteld (deze bedragen hadden overigens als ge volg van de stijging van de prijzen herzien moe ten worden), maar voor de hoogte van de andere bedragen worden de gemeenten vrij gelaten. De ene gemeente stelt haar normen vrij veel hoger dan de ander. Pynlyke contrasten zyn hier van het gevolg. Bovendien zijn de gemeenten zeer geheimzin nig met hun normen. Onderlinge vergelykingen zijn niet mogelyk. Maar er zouden nog wel eens grotere verschillen aan het licht kunnen komen. Een veeg teken is ook. dat niet meer dan vijftig van de ongeveer 900 gemeenten de door de wet toegestane adviescommissie hebben ingesteld. Het niet benoemen van zo'n commissie is zeer onverstandig. Immens een college van mensen, die ervaring hebben in het werk van maatschappe- lyke organisaties, de vakbeweging of diaconie kan veel narigheid en misslagen voorkomen. dat dit met vele jaren gevangenisstraf wordt gestraft", aldus de officier van justitie, die vond dat beroving van taxi chauffeurs In ons land al te veel voor- De verdachte had 28 januari aan het station in Eindhoven zijn slachtoffer met zorg uitgekozen. Een oudere taxi met 'n jonge potige chauffeur Het hij vertrek ken om daarna zijn keus te bepalen op een auto van 1964 met een wat oudere chauffeur. Deze, de 62-jarige A. de Hoog, beet echter fel van zich af. toen de ver dachte ter hoogte van Valkenswaard dc auto liet stoppen uitstapte en de chauf feur bij zijn nek greep. De aanvaller deed het voorkomen alsof hij een re volver bij zich had. Hij hield zijn hand met uitgestoken wijsvinger in zijn bin nenzak en bedreigde de chauffeur met doodslag. Hij kreeg een tik van de chauffeur, en een slag op zijn hbofd met een tas. waarin een kofflefles zat. Een passerende automobilist zag de twee mannen vechten en kwam te hulp. De dader vluchtte, maar meldde zich later vrijwillig bij de politie. Ter zitting verklaarde hij alleen de taxi te hebben willen afpakken, maar niet de chauffeur te willen doden of ver wonden. Hy was al verscheidene malen eerder veroordeeld wegens diefstal en geweldplegingen. Zogenaamde pro vo's uit de hoofdstad hebben school gemaakt in Barneveld. Het begon met het bekladden van het standbeeld van ■Tan van Schaffelaar, die „ons lieverd je" en de „eerste provo" werd ge noemd. Het vervolg was uitjouwen van politie en het lastig vallen van voor bijgangers. Door felle charges van po litie alsook het hoogstpersoonlijke in grijpen van haar hoofd: de burgemees ter Van Diepeningen is de rust n het dorp waarschijnlijk definitief terugge- De burgemeester zette een aantal jon gelui na, toen zij hem begonnen uit te jouwen. HU sprong in zijn auto en ver volgde de jongens tot op het trottoir. Tal van processen-verbaal zijn opgemaakt en vele brommers zijn mee naar het politie bureau genomen, waar ze door de jon gelui dienen te worden afgehaald. Faillissementen UI(C"'s| Van der Graaf 6c Cot iprnken: H M Oheerts (De Zwahiw. gebruikte auto's, 't Hofke 26). C J Bayens; N J 31 11. Bitlard. HHHI&diHiHH lordwtjk, thans Kraal era.. 2a. Leiden. A de Borst (monter). J Lepel straat la. Den Haag. Surséance: Voorlopig aan fa Broodfabr. Stad Wlnachoten. Licfkensatraat W en venn H.. Idem en S Drent*!. Largest ra at 113, Win schoten. bewindv mr J G Heeres, verhoor

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7