Sunkist TWEE WEGBEREIDERS VERLIETEN ANWB VS bieden Lee excuses aan Hoge Britse functionaris doodgeschoten Nasser en Russische leiders zijn het eens Gedrag geheim agent CSM doet overheid bittere verwijten Regering maakte bedrijf kapot' Verkiezingen binnen 15 dagen /Ar Wegenbouwprogramma tfMte 1965 te realiseren Toeristische balans Jemen 1965: één 5 DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1965 A. G. M. BOOT: verkeersdeskundige H .RIEMSTRA: architect Wegenwacht (Van onze verkeersredacteur) DEN HAAG Twee directeuren hebben in deze eerste dagen van september de ANWB verlaten: A. G. M. Boost, direc teur Wegen en Verkeer en H. Rienstra, directeur van de Wegen wacht. Beiden zijn met pensioen gegaan, beiden hebben zich geheel ingezet voor de na-oorlogse opbouw van de ANWB, allebei hebben zjj schilderen en tekenen als hun hobby en zijn ze vastbesloten daar nu weer veel aan te gaan doen. Hun taken liepen uiteen. De heer Boost is de man, die sinds 1945 hij kwam al in 1941 bij de Bond maar verbleef van '42 tot '45 in krijgsgevangenschap al zijn krachten heeft gegeven aan de verkeersplanning in Nederland, een tak van werk van de ANWB die ver uitgaat boven uitsluitend het ledenbelang. Om te zien is de heer Boost een goede vijftiger, vitaal en veerkrachtig. Het ge heim daarvan? Hij zegt: „Mis schien wel, omdat ik altijd met enorm veel plezier heb gewerkt. Het doet er niet zoveel toe, wat voor werk het is, als je het maar met plezier doet. En ik heb on danks het vele werk ook altijd geprobeerd wat aan sport te blij ven doen..." De heer Boost kwam in oktober '41 bij de ANWB als hoofd Wegen en Verkeer. Verkeer was er niet, de wegen waren in handen van de bezetter, die hem overigens al een klein jaar later gevangen nam. „Na de oorlog was onze grootste zorg de bewegwijzering, die snel in orde gebracht moest worden. En verder het weer op gang brengen van het wagenpark of wat daarvan over was. De weg was nog onderge schikt". Opleiding saneren „Maar al gauw begon de na-oor logse groei zich af te tekenen. In 1950 slaakte de ANWB de eerste noodkreet: als er niets gebeurt raakt ons wegennet achter. Er is veel maar niet genoeg gebeurd ten opzichte van de enorme motorise- De ANWB heeft altijd gepleit voor veiliger wegen: „Veiliger wegen dan goede autosnelwegen met midden bermbeveiliging rijn er toch niet. Toch gebeuren er vreselijke onge lukken. Ze rijden er maar op los, ze zijn niet in staat de verantwoorde lijkheid op te brengen, ze vliegen uit bochten. Er zijn te veel onvolwaar dige automobilisten, die door onoor deelkundig handelen ongelukken veroorzaken, ook waar de situatie ideaal is. Het begint al bij de opleiding. Als die niet wordt gesa neerd, komen we er niet. Het ele ment opvoeding wordt bij de oplei ding nog veel te veel verwaarloosd". Deltaplan De heer Boost is de man van het „deltaplan voor het verkeer": een meerjarenverkeersplan met dwingen de data voor de voltooiing van verschillende werken,' een samen werken van wegenbouwers, een tij dige planning bij het verwerven van gronden kortom eenzelfde aanpak van de verkeerscalamiteit als van de watercalamiteit van 1953. Dat plan is er nooit gekomen. Daarom blijft er bij zijn vertrek een lange verlang lijst over: „Als ik hier bleef, zou ik met alle kracht doorgaan om de overheid duidelijk te maken, dat met de grootste aandacht getild moet worden aan de verkeersvoorzienin- gen, met name in de steden en dan vooral in de steden van de Randstad. Het bouwen van wegen buiten de steden is niet zo moeilijk. Als ik zie welke verkeersplannen er zijn en nodig uitgevoerd moeten worden, als ik zie wat er gebeurt en hoe op veel plaatsen de situatie met de dag erger wordt, als ik bedenk, dat we voor het jaar 2000 nog net zoveel moeten bouwen als er nu al staat, dan houd ik m'n hart vast. Er zullen tiendui zenden hectaren stad bijkomen. In Zoetermeer en Bijlmermeer gaat men nu de stad op het verkeer afstemmen. Dat is goed: je mag niet meer anders bouwen. We zullen onze moderne steden moeten bouwen als parksteden. Dan alleen houd je de mensen voor hun recreatie thuis: als ze vlakbij recreatie vinden, trekken ze er niet zo massaal op uit en verstoppen de wegen. Er moet meer zitgelegenheid komen in de parken, dan worden die parken ook aantrek kelijker," aldus de heer Boost. Twintig jaar Heel anders, zeker even boeiend en voor de weggebruiker misschien meer direct zichtbaar, zijn de twintig jaar bij de ANWB van de heer Rienstra geweest. In september 1945 werd hij directeur ledenvoorlichting (aanvankeljik ledenservice ge naamd). Al gauw kwam de opdracht een wegenwacht uit de grond te stampen. In 1946 kreeg men door goede relaties uit Zweden een en ander om mee te starten: gereed schappen, staalplaat voor de zijspan- wagens en 25 Harley Davidsons, de „Liberators" waarop de Canadezen reden, compleet met drie wielen. Een goede relatie wist aan een vat carbid te komen om te lassen. Een andere relatie had nog stof voor de eerste uniformen. Op 15 april 1946 kwamen de eerste wegenwachters, zes man onder leiding van een inspecteur, op de weg: de eerste wegenwacht op Europa's vasteland was gestart. Nu zijn er 340 wegen wachters (van wie er circa 200 permanent op de weg zijn) met drie hoofdinspecteurs en 12 inspecteurs. De heer Rienstra zegt: „Ik ben na al die jaren vooi-al erg trots op de wegenwachters zelf. De reputatie komt uit het korps. Ik heb vooral ook eerbied voor de wijze van hun EHBO-verlening. Goede geest Ik heb altijd alle mensen persoon lijk willen kennen. Als ze eens iets fout deden en ik het moest zeggen heb ik toch steeds getracht ze in hun menselijke waardigheid te laten. Ik ben naar hun feesten in de familie sfeer geweest, zoals een bruiloft. Ik wilde op de hoogte zijn van hun privé-omstandigheden. Het publiek ziet de Wegenwacht als de reddende engel. Ik geloof dat er ondanks de verbeterde automobieltechniek nog een grote toekomst voor de WW weggelegd i«." H. Rienstra A. G. M. Boost De heer Rienstra gaat iets vervroegd met pensioen. Hij is eigenlijk wel blij met een lege agenda. Dan komt er tijd voor andere dingen: net als voor collega Boost tekenen en schilderen, wat meer studie maken van de Haagse School en verder schrijven. Met hem gaat bij de ANWB de man weg, die de WW opbouwde en een eigen gezicht gaf, ook al delegeert hij de lof aan zijn mensen. Hij is minder in de literatuur geciteerd dan Boost, maar de weggebruiker ziet zijn werk dagelijks, al weet hij dat niet altijd. [Kosmos verstrekte Russen gegevens atoomproef VS MOSKOU De Russische kunstma nen Kosmos 5 en Kosmos 17, die res pectievelijk op 28 mei 1962 en 22 mei 1 1963 werden gelanceerd, hebben de Russische geleerden waardevolle ge- gevis verstrekt over de gevolgen op; grote hoogte van de Amerikaanse i atoombomexplosie van 9 juli 1962. Dit is eerst gisteren onthuld in een bulletin van de Russische Academie; van wetenschappen. Gezegd wordt datj de onbemande Kosmos-satellieten wer den gelanceerd voor de bestudering van de stralingsgevaren die ruimtevaarders als gevolg van kernproeven op grote; hoogte bedreigen. De Kosmos-5 had de Russische ge-j leerden een gedetailleerd beeld gege ven van de Amerikaanse atoombom- proef. De satelliet was zes weken voor de proef gelanceerd. Kosmos 17 had belangrijke gegevens over de straling gegeven en intensieve elektronenstro men waargenomen die door de Ameri kaanse proef waren veroorzaakt. Op deze wijze waren gegevens verkregen voor de bouw van ruimteschepen en voor de verzekering van geslaagde be mande ruimtevluchtën. Op 16 maart 1962 werd de eerste kunstmaan in de Kosmos-serie gelan ceerd. De jongste lancering, de 79ste, had plaats op 25 augustus van dit jaar. gevangenisstraf veroordeeld omdat hij een aanslag had willen plegen op Miko- jan, de toenmalige Russische vice-pre mier, tijdens diens bezoek aan Japan. 9) De kinderen van Nederlandse mili tairen in de Bondsrepubliek hebben in de gemeente Zeven (bij Bremen) een eigen school gekregen. Veertig kinderen zullen er van drie Nederlandse onderwij zers les krijgen. Minister Suurhoff verzekert: Ook c.a.o. voor wegenwachters? UTRECHT Het zit de vakbewe ging niet helemaal lekker, dat de Wegenwachters geen collectieve ar beidsovereenkomst hebben. Dit wordt gezegd in een artikel in „St. Eloy", het blad van de katho lieke bond van werknemers in het metaal- en elektrotechnisch bedrijf en aanverwante bedrijven (tot de werknemers in „aanverwante" be dreven behoren ook de wegenwach ters). De werkgever van de 325 wegen wachters, de A.N.W.B., is bepaald geen organisatie waarvan onredelijk heid en Willekeur kan worden ver wacht, aldus St. Eloy, maar de leiding zal, zoals elke menselijke leiding, onbewust de neiging hebben om meer rekening te houden met het werk („Wegenwachters, an uw gedrag be oordeelt men onze A.N.W.B.") dan met de man die het werk verzet. In Aden ADEN Onbekenden hebben gis teravond sir Arthur Charles, de Britse voorzitter van de wetgevende raad in de staat Aden doodgeschoten, toen hij in lijn auto wilde stappen nadat hij een tennisbaan had verlaten. De Britse minister van koloniën, Arthur Greenwood, sprak van een schandelijke misdaad, begaan jegens „één van Zuid-Arabie's meest geres pecteerde en toegewijde vrienden". Sir Arthur werd in 1959 benoemd tot eerste voorzitter van de wetge vende raad. Voor 1957 was hij in Soedan werkzaam. Na de aanslag werd het slachtoffer nog naar een ziekenhuis vervoerd. Een spoedoperatie mocht echter niet meer baten. De Britse functionaris werd in de nek geraakt. Staking VS-aanvallen op N.-Vietnam MOSKOU President Nasser van Egypte en de Russische rege ring zijn het er over eens, dat „de Amerikaanse luchtaanvallen op Noord-Vietnam onmiddellijk moe. ten worden gestaakt". Dit staat te lezen in een communiqué dat gis teravond werd uitgegeven na af- sig^'Llijk uitroei! SINGAPORE Premier Lee van Singapore heeft gisteren op een persconferentie bekendgemaakt, dat de Amerikaanse minister van bui-' tenlandse zaken, Dean Rusk, hem op 15 april 1961 schriftelijk zijn verontschuldigingen heeft aangebo den voor de activiteiten van een agent van de Amerikaanse inlich tingendienst. Deze was er in 1960 op betrapt een lid van de plaatselijke inlichtingendienst te hebben willen omkopen. Lee's verklaring is inmiddels door het State Department bevestigd. Eerder had Washington nog ten stelligste ontkend, dat de bewering van pre mier Lee waar was. „De Amerikanen ontkennen op een domme manier wat niet te ontken nen valt. Ik heb nooit in mijn leven in het openbaar gelogen. Wat ik over het CIA-incident gezegd heb kan ik bewijzen", zo verklaarde premier Lee. Gisteren had hij nog verslaggevers op zijn kantoor ontboden en hun de brief van Rusk getoond, voordat hij er foto-copieën van liet maken. De Maleisische premier Rachman ver klaarde in Koeala Loempoer op een persconferentie niets te weten van Microfoons in de Britse ambassade te Warschau LONDEN In een gebouw van de Britse ambassade in Warschau zijn ver- j borgen microfoons' ontdekt, zo heeft een woordvoerder van het Britse ministerie van buitenlandse zaken gisteren be kendgemaakt. De woordvoerder zei dit in verband met een bericht in de „London Evening Standard", waarin gezegd werd dat men verborgen mi crofoons had aangetroffen in de nieuwe ambtswoning van de Britse ambassa deur in Polen, sir George Clutton. De microfoons waren ontdekt bij een on derzoek van Britse veiligheidsdeskun digen. een beweerd aanbod van een geld som door de CIA. Hij was van mening dat zelfs als dat gebeurd was een openbare verklaring niet de weg is om dat bekend te maken. Een premier moet een zekere waar digheid ten toon spreiden, aldus premier Rachman. loop van het bezoek dat Nasser aan de Sowjetunie heeft gebracht. In het communiqué wordt niet ge rept over nieuwe stappen tot re geling van het conflict in Vietnam Voordat Nasser naar Zuidslavië vertrok had hij ook nog andere pro blemen met de Russische leiders doorgenomen. Zij pleiten voor doel treffende maatregelen om de ver spreiding van kernwapens te voor-\ komen en vpor uitbreiding van de gedeeltelijke kernstopovereenkomst van Moskou tot ondergrondse proe ven. Ook is Nasser voor deelneming van de Sowjetunie aan de tweede Afrikaans-Aziatische conferentie die in Algiers zal worden gehouden (communistisch China heeft zich tegen Russische deelneming aan de conferentie uitgesproken). De Russische regering heeft gisteren de leiders in Hanoi laten weten dat zij haar steun zal blijven geven aan de verster king van de defensieve kracht van Noord- Vietnam. In een telegram, dat zij ter gele genheid van het twintigjarige bestaan van de republiek Noord-Vietnam naar Hanoi zond, veroordeelt zij „de imperia listische agressie" en geeft zij haar solida riteit met het Noordvietnamese volk te kennen. PROTEST Vanuit Peking werd gisteren een pro-! testtelegram gestuurd naar de Britse re-1 gering vanwege haar politiek in Hong, Kong. Communistisch China noemt deze politiek „onverdragelijk" omdat de Brit se regering de Amerikaanse strijdkrach ten gebruik laten maken van Hong Kong als basis voor hun operaties in verband Sluiting Wester suikerraffinaderij weer te niet gedaan om redenen van economische aard, maar de achter grond was wel heel sterk politiek ge tint, aldus het voorlichtingsblad. Een bedrijf, waar 1200 man wer ken, kan echter om technische, sociale en economische redenen, niet in een jaar worden gesloten. Wil men met bijzondere soorten suiker op de markt blijven, wat nodig is, dan kost het veel geld en tijd om andere fabrieken hiervoor in te richten. Deze overscha keling is thans vrijwel voltooid. Zoals gemeld, wordt de Wester-raffinaderij op 1 november gesloten. Het grootste gedeelte vap de gebouwen is ver kocht. AMSTERDAM Dat het be stuur van de NV Centrale Suiker Maatschappij wegens de noodge dwongen sluiting van het concern onderdeel. de Wester Suiker raffinaderij, ernstige grieven heeft tegen de overheid, blijkt sterker dan ooit uit het jongste voor lichtingsblad van de CSM. „De manier, waarop dit bedrijf door - - - de overheid kapot is gemaakt en dc|wordt,in ^oge m^e onvoldoende ge- wijze waarop de overheid deze liqui- Poem ,eÏI bovendien nergens op ge- datie heeft behandeld, is een schande",] ,.as?er<*' Toen het .puntje by het paal- zo stelde het CSM-orgaan gisteren vast. Zij, die geen vertrouwen hebben gehad in positieve regering gingen, zijn achteraf helaas gelijk gesteld. De CSM memoreert nog eens de regeling van 1955. op grond waarvan zij weer in de raffinaderij is gaan investeren. Ook de vakbonden hadden toen vertrouwen in de gemaakte af spraken. Vijf jaar later heeft minister Marijnen, zoals bekend, deze regeling De Super Guppy heeft boven de luchtmachtbasis Van Nuys in Californië de eerste vlucht ge maakt. Volgens de Amerikaanse ontwerpers is dit toestel het grootste, dat zich ooit in de lucht heeft begeven. De machine is speciaal gemaakt om in de na bijetoekomst ruimtecapsules door de lucht naar de lanceer- bases te transporteren. met de oorlog in Vietnam. Rood-China eist op korte termijn doeltreffende maat regelen om aan aeze activiteit van d« Amerikanen in Hong Kong een eind te maken. Vorige week is een Amerikaans transportvliegtuig, dat op weg was naar Da Nang in Zuid-Vietnam, in de haven van Hong Kong neergestort. De 58 in zittenden kwamen om het leven. In het toestel zaten Amerikaanse militairen, die met verlof naar Hong Kong waren ge weest na in Vietnam gevochten te heb ben. Intussen heeft generaal Maxwell Tay lor, de vroegere Amerikaanse ambassa deur in Zuid-Vietnam, ermee Ingestemd president Johnson ter zijde te staan als raadgever inzake Vietnam en voor alge meen strategische, politieke, militaire en economische vraagstukken. Taylor zal zich na half september met drie afzonder lijke token bezig houden. Het is nog niet bekend welke taken dat zijn. Papandreoe: ATHENE Gisteravond heeft êe Griekse Kroonraad, die bestaat uit elf vooraanstaande politici, ruim drie uur met koning Konstontijn beraadslaagd over de ernstige crisis waarin het land zich bevindt. Na afloop van deze bijeen komst werd bekend, dat beide „partijen" de koning en oud-premier Papandreoe vasthielden aan hun standpunt. I*a- pandreoe heeft opnieuw de eis gesteld. voorzieningen jersoneel thans zo zijn dat er voor haar geen reden was nog iets te doen. De CSM stelde dat het nier niet ging om een gewone afvloeiing; met de vakbonden samen heeft zij gedaan wat mogelijk was. Naast de normale sociale voorzienin gen en ondanks de verliezen, die de raffinaderij heeft geleden, is nog een belangrijk bedrag beschikbaar gesteld. De koning sprak zijn grote bezorgdheid uit over de gebeurtenissen sind 15 juli, de dag waarop Papandreoe als premier werd ontslagen. Hij deed in het bijzonder een beroep op de leiders in het parle ment om zich te bezinnen en het land zo spoedig mogelijk een regering te geven die het wenst. De koning sprak zich uit tegen het houden van verkiezingen vookdat de hui dige zittingsperiode van het parlement in februari 1968 is afgelopen. Enkele leden van de Kroonraad wilden ook wel verkiezingen uitschrijven maar niet bin nen 45 dagen. De raad zou zijn bespre kingen vanavond voortzetten. Als pikante bijzonderheid kan worden vermeld, dat de gemiddelde leeftijd van de leden van de Kroonraad zeventig jaar bedraagt. Koning Konstantijn is 25 jaar. Afluisteren telefoon niet bewezen LONDEN Een officieel onder zoek van de Britse P.T.T., dat tien da gen duurde, heeft uitgewezen, dat Britse telefonistes geen privége- sprekken hebben afgeluisterd en ver der hebben verteld. Er is niets bewe- De dames zouden met belangstel ling gesprekken van de koninklijke familie hebben gevolgd. Er is niets van gebleken en er is geen sprake van een schandaal, aldus het officiële rapport, dat is uitgebracht. Maar de voormalige telefoniste, die het „schandaal" bekend maakte, merkte op, toen ze het rapport las: „Ik blijf er bij wat ik heb gezegd. Wat zullen de telefonistes, die er mee te maken hebben, er om lacheen." O G o O Heerlijke, sappige Sunkist sinaasappelen - geniet ervan I wettig gedeponeerd 4eC wvuUMelfée, fytuit uit &<i O o O G DEN HAAG Het Iaat zich aan zien, dat het voor het jaar 1965 uit gestippelde wegenbouwprogramina van het rijk ten volle zal kunnen worden gerealiseerd, zo deelt de minister van verkeer en waterstaat, de heer J. G. Suurhoff, mee in zijn memorie van antwoord op het eindverslag van de Eerste Kamer over de begroting van het rijkswegenfonds voor 1965. Om in het tekort aan technisch per soneel te voorzien zijn reeds maatre gelen tot uitbreiding van de wervings activiteit getroffen. Materiaal zal er voldoende zijn; vooral aan zand zal er geen tekort zijn. De minister, die aankondigt, dat hij bij zijn begroting voor 1966 een tot en met het jaar 1971 aangevuld uitvoe ringsprogramma zal overleggen, zegt naar aanleiding van de kritiek van vele leden van de Eerste Kamer, dat „een algehele planning ten aanzien j van alle verkeersvoorzieningen" ont breekt, dit te moeten toegeven. Het is naar zijn mening echter ook! de vraag, of zulk een „planning" in de concrete zin van een structuurplan, dat bijv. in 1975 of 1980 verwezenlijkt zou moeten zijn, wel kan worden op gesteld, als daarin alle verkeersvoor zieningen moeten worden betrokken. Een twee-en-een-half-ja- rig jongetje, dat al zes dagen lang werd vermist door zijn in Altona, een voorstad van Hamburg, wonende ouders, is giste ren doodleuk binnen ko men stappen. Zijn moe der, die er een voorge voel van had en in tegen stelling tot de rest van de familie niet wilde ge loven, dat haar zoon dood was, sloot hem eerst in haar armen en stuurde hem toen naar bed. Zoon lief had bij een verre oom gelogeerd, die in de me ning verkeerde, dat zijn Anahory heeft op een congres in Kopenhagen ontwerpen getoond voor mobiele hotelkamers met leiding-aansluitingen en al, die per vrachtauto naar een hotel kunnen worden gebracht en daar aangebouwd kunnen wor den als er plotseling ruimtegebrek zou zijn. De hotelkamers moeten als het slecht weer is, wel bij een zij- of achter deur worden aangesloten, aangezien de gast anders van de eetzaal naar bui ten moet om zijn bed te kunnen bereiken. ouders ervan op de hoog- Een majoor van het Fin- te waren. se leger, Aimo Pajunen, I De Zwitserse architect A. heeft in een artikel in een Fins geïllustreerd week blad de suggestie ge daan, dat de Verenigde Staten en de Sowjetunie de enige landen moeten worden die kernwapens bezitten. Zonodig zou dit moeten worden bewerk stelligd door bombarde menten op fabrieken van kernwapens in Engeland, Frankrijk of China, in dien deze landen niet vrij willig afstand willen doen van hun kernwapens. Ook landen, die nu nog geen kernwapens hebben, maar ze zouden willen gaan produceren, moe ten daar volgens de „vredelievende" Fin met atoomgeweld van worden weerhouden. Peter Thawaitesbury, een 35-jarige Canadees, bracht verleden week voor het eerst na vijftien jaar weer een bezoek aan de Britse hoofdstad. In de zakenwijk van Lon den, kreeg hij iets op zijn hoofd. Het was een siga rettenkoker, die hem in 1950 in een Britse nacht club was ontstolen. De dief was de voormalige portier van de nachtclub, thans chauffeur van de directie van een Britse onderneming. Thwaites- bury heeft de sigaretten koker weggegeven. Hij rookt al jaren niet meer. Verdwaalde Amerikaanse SANA'A, Jemen Het zon geblakerde Jemen aan de Ara bische Rode Zee is eindelijk in het toerisme gekomen, en de regering heeft haar eerste cij fers verstrekt over het aantal toeristen dat er is geweest. Wel geteld: één. Na eeuwen van isolatie, zijn de beroepsreizigers, archeologen en ontdekkingsreizigers naar Jemen gekomen, en massa's artsen, diplomaten, journalisten en ambtenaren van de UNO zijn de laatste jaren het land bin nengedrongen. Maar de eerste, echte, fototoesteldragende toe rist die officieel is geboekt is pas deze zomer verschenen. Het was een Amerikaanse van middelbare leeftijd, mej. Loise Doyle uit Leominister jn Mas sachusetts. Zij vertelde, dat zij met een paar andere Amerika nen naar Angola zou gaan, maar toen ze in Ethiopië was, begon het te regenen, en daar om vloog ze naar Jemen in plaats van maar te zitten en uit het hotelraam te kijken. Haar komst was een hele sensatie voor Sana'a. Kinderen en ezeldrijvers volgden haar op straat. De Jemenietische vrou wen deden hun sluiers omlaag om beter naar de ongesluierde vreemdelinge te kunnen kijken. Het bouwvallige gastenhuis van de regering trof voorberei dingen om een troep gewapen de en verontwaardigde stam leden er uit te gooien om plaats te maken voor de eerste vrou welijke gast die ooit over de drempel was gekomen. Yahya Sanhoub, directeur van het gastenhuis, vertelde: „Nooit had iemand hier van een toe rist gehoord. Jemen is niet voorbereid op toerisme. Er is geen enkel restaurant in het hele land, en tot er een gammel paleis met granaatgaten in het dak twee jaar geleden door de Ver. Naties bewoonbaar werd gemaakt, was er nooit een hotel geweest."

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5