Geschiedenis van Warmond anders dan was gedacht Middenstand protesteert tegen verkeersmaatregel VISS€RIJNI£UWS BIJ DE Voorschoten gaat door met tentoonstellingen Koninklijk zilver voor Katwijker Messemaker VERKOOPSTER .NIEUWE LEIDSE COURANT 4 DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1965 j Opgravingen tonen thans aan: WARMOND De opgravingen aan de Kloosterlaan, thans voor onge veer de helft ten einde, hebben ten aanzien van het onderzoek naar het oude „stenen huil" der Teylingens en het klooster ,Jdariënhaven"enkele belangwekkende feiten aan het licht gebracht. Feiten, die aan een aantal ttt nu geldende veronderstellingen grond hebben gegeven enerzijds, an derzijds die grond hebben ontnomen. Eerstens is uitgemaakt, dat de thans gevonden resten van het „Stienhuys" niet vroeger gedateerd kunnen wor den dan de dertiende eeuw, tweedens, dat het eigenlijke klooster ,^/lariën- haven" niet op die plaats werd gebouwd, doch slechts het „bouwhuis" daarvan. De plaats van het eigenlijke klooster, aldus dr. N. Renaud van het Rijks-Oudheidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort, zal waarschijn lijk gezocht moeten worden onder de huidige seminariegebouwen. De gevonden sporen vormen de inzet van een hernieuwd historisch onderzoek, zo zei ons dr. Renaud. Warmond heeft veel geschiedenis gemaakt en in bet graafschap Holland een belangrijke rol gespeeld. De vondsten van nu geven aanleiding de plaatselijke geschiedenis van Warmond opnieuw te gaan bezien. En alleen dat al maakt dit onderzoek tot een succes. Ringmuur Gevonden is de ringmuur van het ver sterkte huis. Opmerkelijk is de zware hoofdtoren of donjon, die 14 bij 11 me ter buitenwerks meet. De meeste beken de donjons zijn veel kleiner. Dat zou er op wijzen, dat het slot een belangrijke sterkte in Holland was. De donjon is opgenomen in een ongeveer rondlopende ommuring, die weer omgeven was door een dubbele gracht, waartussen een sin- gel. De om de akker lopende ringsloot is een overblijfsel van deze gracht. De omwalling omspant een terrein van 46 bij 42 meter. De dikte van de toren muur bedraagt 1.45 meter en is opge bouwd van middeleeuwse „moppen" met een afmeting van 32x15x8 centimeter. Wat er van de ringmuur nog over is, heeft een breedte dikte) van 1.20 meter. Tegen de toren was een bijge bouw van 8 bij 0,5 meter buitenwerks. Overigens is er volumineus gezien door opgravingsleider F. D. L Roodschild Koning van het R.O.B. maar weinig gevonden, al laat dat weinige dan toch wel interessante gevolgtrekkingen toe. Opmerkelijk is de constructieve vorm van de muurfundering, be staande uit staande schoorpalen. overlangs liggende en dwarspa- len. Meest elzenbomen. om zodoen de in de vrij slappe veenbodem een flexibele wand te krijgen. De fundering van de donjon is waar schijnlijk door de veenlaag heen gebouwd op een harde zandplaat De paalfundering van de slotbrug is eveneens gevonden. Ook iets van het klooster „Mariën- haven" Is aan het licht gekomen waar van moet worden aangenomen, gezien de geringe omvang van het gebouw, dat het slechts het z.g. bouwhuis van het klooster is geweest, dat gedeeltelijk door en over de slotresten was opgetrokken. Blootgelegd werd een drietal grafkelders «leeg, in 1909 werden geraamten opge dolven van ..lange mensen"), alsmede een waterput. Van deze put liep een waterleiding naar de slotgracht, gemaakt van uitgeholde boomstammetjes. De lengte van deze leiding bedraagt 17,5 meter. In de put werd een drinkkroes gevonden; verder over het gehele ter rein verspreid veel scherven van aarde- Op losse schroeven Uit het gevondene valt af te leiden, aldus dr. Renaud. dat het „Stienhuys" waarschijnlijk gebouwd is in het midden van de dertiende eeuw. Dat zou bete kenen, dat de theorie van prof. Fruin. die de eerste was om de band tussen het geslacht Teylingen en de burcht Tey- lingen onder Voorhout wat losser te maken, op zwakkere fundering komt te staan. De burcht te Voorhout kan niet ouder zijn dan ongeveer 1160 omdat van die tijd af de baksteenbouw dateert. Zonder gefundeerde historische gege vens is de ouderdom van kastelen nooit af te leiden uit de architectuur, zoals bij kerken het geval is. De resten van het „Stienhuys" zijn echter zéker van jonger datum en het kan dus nooit het stamhuis van de Tey lingens zijn geweest Het was het door Dire van Teylingen gebouwde eerste „stenen huis", mogelijk op of nabij de plek van de eerste nederzetting, die van hout zal zijn opgetrokken. De bodem van Warmond zit ove rigens vol met middeleeuwse oud heden van nog onbekende oorsprong. Op vele plaatsen in het dorp zijn in de loop der jaren middeleeuwse scherven gevonden. De geschiedenis van de plaats is moeilijk en inge wikkeld, maar de resultaten van de Oranjefeest Noord-wijk NOORDWIJK-BINNEN De Oranje vereniging hield ter gelegenheid van de feestelijkheden volksspelen op het Lin- denplein. Hiervoor bestond grote be langstelling. De uitslagen ringsteken op versierde fietsen: versiering. 1. Mevr. Van der Ploeg; ringsteken: 1. Mevr. Van der Ploeg. 2. Jan Bierman, 3. Toos van Schie, 4. Annie Zandbergen. 5. Rein Bierman. 6. Wim den Elzen. 7. Herman Vonk, 8. Lammy Oosting. Kussenslaan heren: 1. Kees van der Muurresten en (op de voor grond) de put van de klooster- bouw. Boven het gat in de put rand een stukje van een uitge holde boomstam, die dienst deed als waterleiding. thans aan de gang zijnde opgravin gen geven aanleiding om veel van wat als geschiedenis van Warmond werd aangenomen en aanvaard te gaan herzien. Of dat in volle omvang mogelijk zal blijken is een open vraag, gezien de vele, nog steeds niet bewezen veronderstellingen, die overblijven. Auto's botsten LISSE Door dubbele inhaalma- noevres zijn twee auto's met elkaar in botsing gekomen op de Heerewcg bij de Akeroorderlaan. De bestuur der H. B. uit Wormerveer v^ji een vrachtwagen van de firma Den Har- tog uit Hillegom haalde een andere vrachtauto in, juist op het moment dat van tegenovergestelde zijde een per sonenwagen bestuurd door C. uit Voorhout, ook een andere auto wilde inhalen. Gevolg was, dat de personen auto geheel werd vernield. Persoon lijke ongelukken deden zich met voor- Op de Gladiolenstraathoek Hya- cinthenstraat wilde K. uit Andijk. rij dende in de richting Haarlem, afslaan toen op hetzelfde moment een vracht auto bestuurd door E. uit Haarlem mermeer, naast hem kwam rijden en een botsing ndet meer te voorkomen was.. De vrachtwagen van laatstge noemde werd ernstig beschadigd- Geen persoonlijke ongelukken. Ds. Vergunst bedankt LISSE Ds. A. Vergunst te Ro>- terdam-Centrum heeft bedankt voor het beroep van de Gereformeerde Ge meente. In HBG Lisse waren narcissen duur LISSE Ook deze week was de aanvoer bij de bloembollenveiling HBG nog behoorlijk. Er werden grote veilingen gehouden. Behoudens de be kende uitzonderingen Prominence Red Giant, Robina, Topsocre, Carnaval, ed., zijn de prijzen van de tulpen weer iets gezakt. Er blijft nog wel een vlotte verkoop, vooral van mooie zandtulpen, doch er zijn nu meer soorten, die in aanmer king komen voor het surplus. Dit be treft vooral de gele sporten en de Cop land sporten. De narcissen blijven duur, behalve graag gekocht, zoals ook de dubbele. Irissen komen nu ook in grote par tijen en gaan voor beste prijzen van de De verkoop van hyacinten verloopt maar zeer traag. Het zijn alleen de kleine maten die worden verkocht; de dikke maten blijven praktisch alle on verkocht. Christenvrouwen beginnen seizoen met feest LISSE In verband met het feit, dat de afdeling 35 jaar bestaat, wil de Nederlandse Christen Vrouwenbond het win terprogramma inzetten met feestelijke openingsavond op woensdag 15 september om 8 uur in Rehoboth aan de Achterweg. Het be stuur heeft de oud-presidente, me vrouw A. H. Ruys-Belgraver te Heem stede. bereid gevonden herinneringen van vroeger op te halen; een clubje onder leiding van mevrouw Daudeij- de Graaf zal een spel opvoeren onder de titel „Zou dat nu heus wel alle maal doorgaan''. Het gehele programma luidt: 27 okto ber streekvergadering; 17 november de heer De Kier uit Lelden over heden daagse lectuur: 15 december Kerstwij ding; 19 januari mevrouw Smits-Goe- mans over „Ploegstoffen": 17 februari zuster Haaijer over haar werk in Rotter dam tevens pakjesavond: 18 maart de heer Snijder over de Mattheüs-passion: 20 april lezing van ds. H. G. Oostinga; feestelijke jaarvergadering op 11 mei. Het bestuur is samengesteld uit: de dames Nieuwenhuis-Tromp, presidente; Daudeij-de Graaf, tweede presidente: De Graaf-van Parijs. Nieuwenhuis-Zon- neveld. Haas-Weggemans, Zanen-Lely, Van Werkhoven-van Bruggen, De Graaf- Barnhoorn: Segers-Walraven. Voorts staat een jaarlijkse uitgaansdag op het programma onder leiding van mevrouw Van der Berg. Lisser Boys vergadert LISSE Het bestuur van Lisser Boys 'heeft een algemene ledenverga dering uitgeschreven tegen donderdag 23 september in de kantine Sportpark. Dan zullen de leden een definitief be stuur moeten kiezen. De tijdelijke be stuursleden D- Schaap, J. v. Blitters- wijk, J. v. Breugel, L. Broekhuizen en A. de Krey stellen zich wel als kan didaat beschikbaar. LISSE Bij de Rijkspostspaarbank IJMUIDEN De haringvisserij leverde over het algemeen bevredigen de resultaten op. Vooral de treilers die het zogenaamde zwevende net in het geweer brachten, deden het lang niet slecht met trekken van 40 man den. Sommige van deze vaartuigen brachten het tot een dagvangst van 200 manden. De schepen die het met de gewone treil bleven proberen, wa ren niet zo gelukkig, maar ook voor hen zijn betere tijden aangebroken. Dat valt althans af te leiden uit de vangsten die werden doorgegeven: totalen van 75 tot 150 manden. Helaas werd er weinig andere vis buit gemaakt. Men moest het doen met een beetje kleine schelvis en makreel. De weinige Nederlandse treilers in de Noord gingen rustig hun gang. Het nog altijd geen vetpot, maar er viel gelukkig een kentering ten goede te bespeuren. Het deed de vissers voor al deugd dat er wat meer koolvis en kabeljauw voorkwam. De meest voor komende vissoort was echter weer de schelvis. Hiervan kreeg men behoorlij ke hoeveelheden aan boord. Voor de rest werd er tamelijk veel wijting en kleine gul gevangen. De grote kotters in de omgeving van 55 NB hadden het weer op de kleine gul voorzien, maar de totalen waren geringer dan op de voorgaan de dagen. Als pleister op de wonde werd nu een beetje meer wijting en makreel gevangen. De balans bleef aldus In evenwicht. Van een sombere stemming was dan ook geen sprake. De loggers en kotters in de buurt de Pit-boei konden nog steeds niet haalde, bleef iï Ondanks gering bezoek VOORSCHOTEN, Ondanks het feit, dat de in het Cultureel Centrum gehouden tentoonstellingen slechts betrekkelijk weinig bezoekers trekken, gaat het gemeentebestuur door met het organiseren van exposities. Dit ver nam gisteravond een groot aantal genodigden van burgemeester L. de Kooldie de tentoonstelling van collages en wandkleden, vervaardigd door Lies Guntenaaropende. trek van twintig kilo tong op- maar in de meeste gevallen en daar ver onder. Als bijvis ïen een paar mandjes kleine 1 wijting aan boord. Ook op andere plaatsen onder de Nederlandse kust viel er voor deze groep van sche pen weinig te beleven. Hier en daar werd gemeld dat een schip uit een trek 15 kilo ton en twee manden ande- :haald, maar nog meer keren drong tot de wal door dat de resultaten nog geringer waren. VANDAAG AAN DE MARKT Vandaag verschenen onder meer aan de IJmuider markt de KW 39 Wilhel- Johanna met 850 kisten en 200 kleine kisten haring en makreel, de VL 112 Bets en Gerda met 850 kisten en 250 kleine kisten haring en makreel, de VL 34 Anita met 775 kisten en kleine kisten haring en de KW 171 Jan Marie met een nog niet bekende vangst Wat er was Aan de LJmuider markt lagen 21 schepen. Zij losten 8750 kisten vis, v 1580 kisten schelvis, 110 kisten wij ting, 200 kisten gul en kabeljauw, 580 kisten kleine gul, 5200 kisten haring. 1200 kleine kisten haring, 650 kisten makreel, 190 kisten schol, 10 kisten tarbot, 190 kisten diversen, 180 stijve kabeljauw en 2500 kilo tong. De tong was wat duurder dan op de voorgaande dagen. De kleinmiddel zat met een top van f8.79 weer dicht te gen de negen gulden per kilo. Vreemd was dat de tweetjes niet verder kon den komen dan f 2.59. De schol bleef De burgemeester zei van mening te zijn, dat wanneer er niet voldoende mensen komen, de frequentie van de houden tentoonstellingen moet worden opgevoerd. Het gemeentebe stuur acht het een plicht de kunst on der de Voorschotense burgerij te bren gen en zal daarmee doorgaan. Men is zozeer door het. leven in beslag ge nomen, dat men zich niet de tijd gunt rustig kunst te zien en ervan te ge nieten. „Voorschoten moet dichter bij de kunst komen," zei burgemeester De Kool. In de grote zaal van het Cultureel Centrum is een 29-tal kunstwerken ien. Lies Guntenaar, die wegens verblijf buitenslands gisteravond niet bij de opening aanwezig kon zijn, heeft internationale reputatie opge- WAKMOND Het voorstel van bur gemeester en wethouders over te gaan tot gedeeltelijke afsluiting van de Dorpsstraat voor alle rijverkeer stuit op grote tegenstand van de aldaar ge vestigde winkeliers en eigenaars van horecabedrijven. ZU voelen alch door dese maatregel In hun bestaan aange tast. Het bestuur van de winkeliersver eniging heeft terzake een onderhoud gehad met het college van burgemees ter en wethouders. De voorzitter van de winkeliersver eniging, de heer J. Men tink was van mening, dat door de te nemen maat regelen het aantal voorbijgangers in de Dorpsstraat minder wordt Wethouder Heijl stelde voor de Bur gemeester Ketelaarstraat voor verkeer in beide richtingen open te houden en de Burgemeester Nederburglaan voor cénrichting verkeer open te stellen naar de Herenweg. Het bestuur kon zich met dit voorstel geheel vereni gen. Ook werd de mogelijkheid nagegaan het parkeren in de Dorpsstraat maan delijks te wisselen Bestudeerd moet worden of dit technisch uitvoerbaar is De heer Mentink vroeg of het niet mogelijk is de snelheidsbeperking in de Dorpsstraat terug te brengen tot 20 of 25 km per uur. De voorzitter van het College van B. en W.. de heer P. F. Vergeer, weest er met nadruk op. dat met het aan de raad voorgelegde •oorstel wel degelijk rekening is gehou den met de belangen van de midden- B. en W. aldus spreker, zijn van mening, dat de te nemen maatregelen onontbeerlijk zijn om de verkeersveiligheid, vooral door de toeneming van het aantal mo torvoertuigen, in de toekomst te handhaven. Wanneer in de Dorps straat een verkeerschaos ontstaat zal de straat ook worden geweerd door het winkelend publiek. B. en W zyn niet ongevoelig voor de argumenten van de winkelstand en thans door de winkeliers gedane sug gesties zijn zeker het overwegen waard. Spreker zei het bestuur geen binden de toezeggingen te kunnen doen. maar bij de te nemen beslissing zal zeker rekening worden gehouden met alle fa cetten aan deze zaak verbonden. Aanbesteding Warmond WARMOND Door burgemeester en wethouders is aanbesteed de recon structie en de doortrekking van de burgemeester Ketelaarstraat De hoog ste inschrijver was het Badhoefsch We genbouwbedrijf te Amsterdam voor de som van f 82.000, de laagste inschrij ver de N.V. voorheen P. van Egmond en Zn. te Leiden voor de som van f51581.45, waaraan ook het werk werd opgedragen. De raming bedroeg f 57.500. Sfeer in 't gezin De JSiemoe Leidse" er m Burgerlijke stand van Katwijk Geboren: Maarten Cornells z v J van Duijn en A den Haas. Cora d v M Lip pens en M C Broekhof, Anny Elly d v P M van Duijvenbode en N Kleen. Nlco- laas z v N van der Plas en C van Duijn, Maria Jacoba Wilhelmina d v D J van Duijvenvoorde en M A F Willems. Hen- drika Jacoba d v J Guyt en H Barn- hoorn, Petronella Sophia d v W Rem- melzwaal en W Zwanenburg, Esther d v A J van der Perk en T Veenendaal. Arie Pieter z v J van der Ster en A Zuijder- duijn. Cornelis z v C van Duijvenibode en P J Guijt. Ondertrouwd: R de Graaff en M E Vooijs, L H Oliemans en J van Duijn, W C Varkevisser en A Barnhoorn. H van der Plas en J van Velzen. F Haasnoot en H van der Plas, C Spruit en D Haasnoot. N van Delft en J W van der Waaij, G A Boekkamp en W de Best. R F de Vos E Zandbergen, J Hogewoning en C van der Plas, C Zandbergen en L van Veizen, W van Duijn en A Goedhart. G N van der Panne en M C de Winter. Getrouwd: B Rijnsburger en AH Groeneveld, E J J M Lange en J Segers, J J van Dijk en J Baalbergen, M Blinx- ma en S Neal. S F Hulst en A van Duijn, G Kralt en J van der Boon. C van der Plas en J C van der Plas. A Verboon en M J Decuyper, P H Roerade en E Schaap. Overleden: Johanna Helena den Dek ker 54 J, e v Slot, Eldert (Amsterdam), Gijsbertus Leendert Ravensbergen, 41 j STICHTING SPAARBANK DER GEMEENTE KATWIJK Met ingang van 3 september 1965 houden wij iedere vrijdagavond van 7 tot 8 uur zitting voor alle spaar bankzaken in de „Hoornes" in de houten nood schoot aan de Suurmondstraat. HET BESTUUR. behoorlijk in de belangstelling staan en voor de grote en de grootmiddel op van f77 doen noteren. De schol 2 marcheerde behoorlijk mee en kwam niet onder de f48. De handel was niet in staat de hele haring aanvoer op te nemen. De eerste afslag deed met een top van f28 nog het beste vermoeden, maar later trad inzinking in die ten slotte leidde een massale afvoer naar de meelfabriek. De makreel trok hiervan in het begin niets aan doch moest later ook worden opgehoudea Dat betekende extra werk voor de vis- meelfabriek. Bij de toch al ruime schelvisaanvoer ontbrak de grote. Voor de kleinere soorten was de belangstel ling niet groot In het begin leken de pennen met f43 de goede kant op te gaan, doch het duurde niet lang of het niveau gezakt tot f 18. een de laatste da gen gebruikelijke notering. De gul moest weer enig terrein prijsgeven en haalde wat de grote betreft niet meet dan f46. De wijting trok zich van de geringere belangstelling niets aai noteerde bij de eerste afslag wat de gestripte betreft zonder blikken of blo- :n f31. Er was voor het eerst weer eens wat per kist f52 op, de grote werden op wolf. De kleinere exemplaren brachten f 122 gemijnd. Dat was lang niet slecht Ook de kabeljauw steeg weer in aan zien. Bij de eerste afslag lag de hoog ste notering op f236 om later weg te zakken tot f150. Het gemiddelde was echter uitstekend. De grote zwarte koolvis was niet zo in aanzien enj bracht het niet verder dan f 96. De regels kabeljauw trokken een grote be langstelling. De top lag voor de grote op f234. Dat hield in dat één kabel jauw ruim f 23 opbracht In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 10 kisten schelvis. 30 kisten wijting, 400 kisten haring, 280 kleine kisten haring, 100 kisten schol en 3000 kilo tong. bouwd. Zy exposeerde in vele grote steden van Europa. De tentoonstelling, waarvan de tech nische verzorging berust bij de Ne derlandse Kunststichting, is vanavond en morgenavond geopend van 7 tot 10 uur, zaterdagmiddag van 2 tot 6 uur en maandag 6, woensdag 8 en donderdag 9 september van 7 tot 10 uur. Schoolconcerteii VOORSCHOTEN B. en W. heb ben in overleg met de directie van de Stichting Het Schoolconcert te Am sterdam en de hoofden van de deel nemende scholen voor het school jaar 1965/1966 het programma vast gesteld van de cyclus esthetische vor ming. Op 17 september treedt op Wil lem Hielkema, piano (kennismaking met grote componisten), op 15 no vember opvoering van het zangspel ,.De Telefoon" van G. C. Menotti (uit voerenden Lili Scott, sopraan, Henk Meijer, tenor en Tan Crone, piano), op vrijdag 14 januari Otto Sterman met „Ik ben een neger", op maandag 21 maart een leerlinge van Herman Krebbers, Emmy. Verhey (viool) en Tan Crone (piano). Over twee programma-onderdelen moet nog worden beslist. Concert bij kaarslicht in Duivenvoorde VOORSCHOTEN Op 8 en 9 sep tember zal het fluit- en klavecimbel duo Ellen MacGillavry en Jaap Spigt uitvoeringen geven in kasteel Duiven voorde. De uitvoerenden zullen, kleed in achttiende-eeuwse kostuums, voornamelijk achttiende-eeuwse mu ziek laten noren. De zaal wordt kaarsen verlicht. Voor het begin van de concerten worden rondleidingen door het kasteel gegeven. Bazaar in Voorscholen VOORSCHOTEN Zuster M. G. van Wijk, een van de naaste mede werksters van het echtpaar Barthéle- my, dat het Albert Schweitzerdorp in de Dordogne in Frankrijk stichtte, opende gisteren door het luiden van een klein klokje in de garage Swee- linckhof 10 een bazaar ten bate van genoemd dorp. Jongens en meisjes van 12 en 13 jaar hebben deze bazaar op initiatief van Jan Borleffs en Maarten Pontier opgezet. Vorig jaar werd op soortgelijke wijze de ten toonstelling ..Afrika roept u" gehou den. Er is van alles te koop op de ba zaar. onder meer in het Albert Schweitzerdorp gemaakte voorwerpen. Men kan er terecht morgen van 9 tot 12 uur, van 2 tot 5 uur en van 7 tot half 9. Rouwkoop tegen Kongolees elftal VOORSCHOTEN Morgenavond om 7 uur speelt Rouwkoop als 'eerste Nederlandse voetbalploeg een wed strijd tegen het Kongolese elftal F.C.N.A., dat momenteel in E verblijft. KATWIJK AAN ZEE De heer H. Messemaker ontving gisteren uit handen van burgemeester H. Duiker de zilveren medaille, behorende bij de Orde van Oranje-Nassau, tijdens een huldigingsbijeenkomst in verband met zijn gouden jubileum bij de firma J. Dubbeldam en Zonen aan het Noordeinde 8. De heer Messemaker, die 62 jaar is, begon op 1 september 1915 als krullenjongen. Gevraagd voor VRIJDAG EN ZATERDAG Hoge belastingvrije beloning Prettige werkkring. De heer J. Dubbeldam sprak zyn werknemer hartelijk toe en gaf een overzicht van de werkzaamheden die in de loop der jaren door de jubilaris werden verricht. Een bekwaam, ijverig vakman is de heer Messemaker ge worden, en voor wat het houtdraai- werk betreft zelfs een pikeur. Nadat burgemeester Duiker waarde rende woorden had gesproken en de medaille had opgespeld, bleef men nog even gezellig byeen. De samenkomst werd bijgewoond door familieleden en het voltallige personeel van de fir ma. De heer Messemaker is van 1929- 1958 eerst rooier, daarna waarnemend schipper op de reddingboot van de Kon. Ned. Reddings Maatschappij ge weest. Spreekbeurt in Katwijk KATWIJK Vrijdag om walf 8 hoopt ds Molenaar van Moerkapelle een spreekbeurt te vervuilen voor de Gereformeerde gemeente in gebouw Remisestraat. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag: hoog water 8.35 en 21.03 uur; laag water 4.11 en 16.28 uur. KATWIJK AAN ZEE - Twee plaats genoten zullen donderdag 9 september worden beëdigd als marine-officier: de heer H. Deuster als luitenant ter zee van vakdiensten der tweede klasse en de heer N. J. van Dijk als luitenant ter zee vlieger der derde klasse KMR. Hoe Valkenburg .spaarde VALKENBURG Bij de Rijkspost spaarbank werd in augustus ingelegd f 19.823,14 en terugbetaald r 11.234.26. LEIDERDORP Onze plaatsgenote mejuffrouw H. Steenbeek zal donder dag 9 september worden beëdigd als officier marine vrouwenafdeling der derde klasse KMR. TE KOOP: 5 KAMER MAISONNETTE, PARTERRE l.p.st. Ged. gestoffeerd. Prijs 47.500,- k.k. Inl.: Mak. en Ass.kantoor MINNEE Boulevard 56 KATWIJK Telefoon 3155 Vuurtorenrel Katwijk Delftse antiquair vanavond bij de raadsvergadering (Van verslaggevers) KATWIJK/DELFT „Ik ben van plan de raadsvergadering in Katwijk van avond bU te wonen. Als het gemeente bestuur inderdaad op grond van ver meende onoirbare gebeurtenissen in d< vuurbaak een proces gaat beginnen, dan1 klaag ik de gemeente Katwijk aan. Dat heb ik al met myn advocaat afgespro- Dat verklaarde ons de heer W. van Bokhoven, exploitant van de oude Kat- wijkse vvuurtoren op het Vuurbaakplein. Hij meent zich met een aanklacht we gens laster te moeten verweren tegen bepaalde aantijgingen. Op het punt van de nachtelijke feest jes van de jongelui meent hij absoluut zeker te staan. ,.lk durf mijn hand in het vuur te steken voor de jongelui die toezicht in de toren hebben", zo zei hij. Over het zonder vergunning onderver huren van de toren kon hy nog niet veel zeggen. Visser verdronken van de KW 171 IJMUIDEN Gisteravond is de KW 171 Jan Marie binnengelopen, die haar reis had onderbroken omdat onder de Engelse kust de 30-jarige matroos C. Martens uit IJmuiden te water was ge raakt en, naar men aanneemt, verdron ken. Lange tijd heeft men naar de dren keling gezocht, maar zonder resultaat. De heer Martens was gehuwd en vader van 1 kind- Voor zeer spoedig gevraagd DOKTERSASSISTENTE Volledige dagtaak. Aanmelden na 19 uur telefoon 2336 of aan huis Voorstraat 131 Katwyk a. Ze

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 4