en ze kunnen ertegen! Winterdienst N.Z.H. gaat aanstaande zondag in Grond in Leiderdorp voor Leidse verpleeginrichting L „de totaal-lengte maat" NIEUWE LEIDSE COURANT 8 DINSDAG 31 AUGUSTUS 1965 Leidse wijk Meerburg in net opgenomen HAARLEM De Winterdienst 1965-1966 van de NZH, die a.s. zondag (5 september) ingaat, behelst tamelijk veel uitbreidingen welke samen hangen met de noodzakelijk geworden bediening van nieuwe woonwijken of industrieterreinen. Een nieuwe woonwijk, die in het NZH-net wordt op genomen, de Leidse wijk Meerburg, welke door middel van de te verlengen lijn 43 overdag een kwartierdienst krijgt met het centrum, het station, Oegstgeest, Wassenaar en Den Haag. De Hoomespolder in Katwijk had reeds zijn directe verbinding met Den Haag door middel van lijn 21; deze lijn wordt nu aan de oostzijde verlengd tot Leiden, waardoor de Hoornes- sers de Sleutelstad elk half uur zonder overstappen kunnen bereiken. Bijna hadden wy eenzelfde heugelijke tijding aan de Voorschotense Vlietwijkers kunnen doorgeven, maar op het laatste moment bleken de wegen in de nieuwe wijk toch niet •geheel op het hedendaagse verkeer berekend. Deze winter wordt ook de voorlaatste stap gezet naar de volledige éénmansbe- diening van alle N.Z.H.-bussen. Nu is lün 21 aan de beurt, wat enige ver schuiving in de vertrektijden geeft op de lijnen van de 20-groep, waarvan het stamnummer voorlopig het enige blijft waarop men conducteurs zal aantreffen. Ten slotte zij er nog op gewezen dat op de lijnen 41 Katwijk- Leiden en 43 Den Haag-Wassenaar-Leiden weer de tijdens de winterdienst gebruikelijke half-uurdienst op zondagmorgen wordt gereden. Hieronder volgen de belangrijkste veranderingen in het kort. Lijn 21 wordt dan beperkt tot het traject Katwijk Rijnmond - Hoornes - Leiden, waarvan de bus elk uur in Katwijk op lijn 22 aansluit Lijn 22 Den Haag - Katwijk - Bollen streek - Haarlem In Katwijk zal lijn 22 de route van lijn 20, dus via Rijnmond en Vuur baakplein. volgen. De éénmansbedie- ning veroorzaakt enige verschuiving in de vertrektijden- Lijn 23 Noordwijkerhout - Bollen streek - Haarlem In de avonduren en op zondagmor gen wordt niet verder dan Lisse (tot nu toe Hillegom) gereden. Lijn 41 Katwijk - Rijnsburg - Leiden Door de verlenging van lijn 21 naar Leiden (zie aldaar) vervalt de nood- STADSNET LEIDEN Lijn 43 (Den Haag - Wassenaar) - Oegstgeest - Leiden Station - Meerburg Deze lijn krijgt een nieuwe lokale functie in Leiden. Het traject tussen Station en Lange Mare moet wegens de verkeerssituatie worden opgehe ven. De verbinding met het centrum blijft echter gehandhaafd. Lijn 43 wordt namelijk via Breestraat. Leven daal en Hoge Rijndijk doorgetrokken naar de wijk Meerburg. Hierdoor krijgt lün 11 op het traject Oegstgeest/ Leidsebuurt - Hoge Ryndyk een stevig steuntje in de rug. INTERLOKALE LIJNEN Lijn 21 Den Haag - Katwijk Hoornes - Leiden Lyn 21 krygt in zijn nieuwe vorm een uurdienst Den Haag - Katwyk Hoornes - Leiden gecombineerd met een uurdienst Katwijk Rynmond - Hoornes - Leiden. Van Katwyk Raad huis af lopen deze diensten tot Leiden parallel met lyn 41. De tussen-dienst geeft in Katwyk Rynmond aanslui ting op lyn 22 richting Katwyk Vuur baakplein, Wassenaar en Den Haag. Dit komt er op neer dat van Katwyk Rynmond af tot Den Haag overdag vier diensten per uur (gemiddeld op het kwartier) worden gereden, name lijk twee van lyn 20. komende van Haarlem via Noordwykerhout en Noordwyk. één van lyn 21 komende van Leiden en Hoornes en één van lün 22, komende van Haarlem via de Bol lenstreek en Noordwük. Hoornes be houdt zyn half-uurdienst met Den lijn 22 moet worden overgestapt. In de avonduren wordt de relatie Kat- wük - Den Haag als volgt bediend: Een half-uurdienst tussen Katwük Rynmond en Den Haag door middel van de gecombineerde uurdiensten van de lijnen 20 en 22. Uit het Leiclse politierapport LEIDEN Omstreeks half 12 hield de politie gisteravond bij een auto een 23-jarige Leidse grondwerker aan, verdacht van joyriding. In de woning van de grondwerker vond de politie een uit de auto ontvreemde jas. Voorts werd een 21-jarige koopman aangehouden, die ervan wordt ver dacht koperdraad te hebben ontvreemd van een bouwwerk. In de Pelikaanstraat kwam vannacht de 29-jarige bromfietser P. de G. te vallen. Hij liep een hersenschudding en een hoofdwond op. Gisterochtend botste de 21-jarige mej. C. van S. met haar fiets tegen een driewielige motorcarriër. Met een zware hersenschudding werd zij naar een ziekenhuis gebracht. Om half 8 gisteravond stak in de Beethovenlaan de 7-jarige jongen C. H. van T. plotseling over. Hij werd ge grepen door een auto en liep een kaak- fractuur cn schaafwonden op. zaak om lyn 41 met een grote lus de RÜnmond te laten bedienen. De route van lyn 41 kan dus in de richting Vuurbaakplein worden bekort en ver sneld. Gereden wordt via Tramstraat, Havenstraat, Koningin Wilhelmina- straat. Boulevard. In de richting Lei den blüft de route van Vuurbaakplein af onveranderd. Lijn 43 Den Haag - Wassenaar - Lel den Voor de verlenging van lijn 43 naar Meerburg zie men hiervoor het onder Stadsdienst Leiden gestelde. Vertrek en aankomsttyden zün iets verschoven. Lijn 45 Wassenaar - Voorschoten - Leiden De vreugde der Adegeesters over de verlegging van de route van lün 45 naar hun wük werd overstemd door het geweeklaag dergenen die belang hadden aan een verbinding met het centrum van Voorschoten. De N.Z.H. heeft als gewoonlük een compromis gevonden. Om de halten Centrum en Vernédepark weer aan te doen wordt, komende van Wassenaar, gereden tot de Oranjekade en vandaar via Van Wijngaardenlaan, Koningin Juliana- laan, Bachlaan, Van Beethovenlaan, Mozartlaan en verder als gebruikelyk de Leidseweg. Het eindpunt in Wasse naar wordt verlegd naar het Stadhou dersplein. Winkelverlichting en zegelactie besproken VOORHOUT De middenstanders gaan hun panden goed verlichten. Zü besloten dit tüdens de vergadering in café Boerhaave. Er zullen nog plannen worden uitgewerkt om een geordend geheel te verkrijgen, waarvoor een commissie werd samengesteld. De commissie zal prijsopgaven vragen en hoopt binnenkort met een advies te komen. Tijdens de zomerfeesten wordt een etalagewedstrijd gehouden, maar al leen voor de winkeliers. Er worden dus geen pry zen voor het publiek beschik baar gesteld. Vanzelfsprekend was ook de Sint-Nicolaasactie een punt van bespreking. De vergadering ging er mee akkoord dat er één organisator zal zijn. Bü de rondvraag werd breedvoerig van gedachten gewisseld over de ze gelactie. Voorzitter M. Hoek verklaar de dat de plannen in een vergevorderd stadium zün. Over de vüfdaagse werk week werd men het niet eens. De V.V.V. van Voorhout kreeg veel waardering voor haar werk. De ver gadering werd besloten met een ver toning van door de voorzitter gemaak te dia's van de Deltawerken. Burgerlijke stand van Voorhout VOORHOUT GEBOREN: Yvonne M C, d v H J Mosseveld en M C v d Berg; Margaretha A J, d v J P H van Steijn en P T v d Burg; Andreas C z v N P Zonneveld en M J Rutge- rirrk; Jacobus M. z v J W C van Werk hoven en A P van Velzen; Mike, z v R L Biesaart en H S Haagedoorn. GEHUWD: Willem Daniel Eijmaal, 28 j met Adriana MaTia Dijsselbloem. 24 j, te Voorhout. OVERLEDEN: Johan P v d Bent, 2 j; Francina Bartlema-van Krugten, 79 j. Sfeer in 'l gezin De „Aienice Leidscheer in Duiven vlogen naar Lisse LISSE De postduivenvereniging „De Oude Blauwband" hield een navlucht vcor jonge duiven van Roozendaal (88 km) met 160 vogels. Gelost 8 uur. aan komst eerste duif 9.09. snelheid 1364 meter per minuut, laatste prijsóuif 9.27. 10.40 meter per minuut. De uitslag was: R. van Diest 1.15 J. F3as 2.18.19; D. van Reenen 3.34; Th. v.d. Ploeg Zn 4.5.7.12.14,20.21.24 27.30 38: G Doeswijk 6.8; G. Jansen 9.10; F. Koster 11,17.26,36; J. de Borst 13.16: D. Witteman 22; C. Schippers 23: G. de Bruin 25; E, Hoogkamer 28.33,39; Comb. Schaap 29: K. Ippel 31,32: J. Baartman 35; H. Duij- venbode 37; M. v. Stein 40. Duiven van .De Luchtklievers" hebben gevlogen van Helmond (116 km). Gelost 7 uur. aankomst eerste duif 8.50 uur met 1052 meter snelheid per minuut, laatste nrijsduif 9.16 met 858 meter Der minuut- Er waren 240 duiven in concours. Uitslag Roodenburg«-Does\vijk 1,18.21.23. 33.37.; D. van Ruiten 2.28; M. ue Vreugd 3,6.10.17.29.30.36; G. Mens 4.5.41, H. van Kesteren Zn. 7.12.14,26.47: H. van Diest ?,19,40: De Haas Schoone 9,35; S de Wit 11.13.42; Jac. van Es 15 34.38: G Paardekoper 16,39.45,48; J. Duivenvoor den 20; C. Koot 22; Wieringen 24; P. A Opdam 25; Joh. de Kuijper 27,32; H. 't Hort 31; J. Mol 43,46; J. van der Hulst 44. Goed jaar Rembours en Industriebank AMSTERDAM De Rembours- en Industriebank heeft over 1964 (1963) f 872.681 (781.185) aan interest, provi sie en diversen ontvangen tegenover f 459.143 (382.210) algemene onkosten. De winst bedraagt f432.601 (414.133). Voorgesteld wordt 7(7) procent dividend over f2(2) miljoen kapitaal. De ge heel overgenomen Nederlands-Franse LEIDERDORP, De raad heeft zich gisteravond vlot door de dertig pun ten tellende agenda heengewerkt. Bij de ingekomen stukken bevond zich de rijksgoedkeuring voor de bouw van een zesklassige openbare school in de Zijllaan en Meije polder. Op 17 februari besloot de raad een perceel grond te verkopen aan de Leidse Textielcentrale. Ook Ged. Sta ten hechtten hun goedkeuring aan dit besluit. Vlak voor de notariële over dracht hebben de firmanten medede ling gedaan van de aankoop af te zien. De heer Ever (KVP) vroeg of dit zo maar kon met een enkele mededeling. De voorzitter kon de heer Evers ge ruststellen. De zaak was zakelyk niet definitief en financieel heeft de ge meente geen schade. Aan de stichting Interkerkelijke stichting tot verzorging en verpleging van langdurig lichamelijk zieken" te Leiden werd grond verkocht voor de bouw van een verpleeginrichting. Dit is voor stichting en gemeente een gun stige oplossing omdat de gemeente bü de aankoop van het voormalige „Voor dorp", eigendom van de Leidse diaco nie. de bepaling had opgenomen, dat aen de stichting het recht van koop van een bepaald stuk grond zou wor den verleend. De plaatselijke vereniging voor E.H.B.O. krijgt een subsidie van f 485. Tot hoofdleidster aan de openbare kleuterschool werden benoemd mevr. J. L. Vrolijk-de Boois te Hoogmade en mej. G. Verhoef te Haarlem. Bungalow By het punt grondverkoop aan de heer D. van der Kwaak te Leiden voor de bouw van een bungalow kwamen de tongen los. De heer Freken vond de prijs (f 10,. per m2) voor niet- bouwrijpe grond bijzonder laag. Burgemeester Gallas antwoordde, dat de grond oorspronkelyk niet als bouwterrein was bedoeld. De stede- bouwkundige vond het echter een prachtige oplossing. De heer Kleisz vroeg hoofdelijke stemming. Met de stemmen van VVD en KVP tegen werd het voorstel aangenomen. Tot lid van de woonruimte-advies commissie werden herkozen mevrouw B. Seret-Cruden en de heren P. J. An- drik, C. J. J. van der Meer. A. G. van Osnabrugge en E. J. Veldhuyzen. En was deze grond bestemd voor bouw grond, wilde hij weten. De heer Poels (WD) wilde weten hoe hoog de grondprijs nu wel werd als de heer Van der Kwaak aan zijn verplichtin gen (het bouwryp maken, het bouwen van een brug, het leggen van gas, wa ter- en elektriciteitsleidingen) had vol- Wethouder Meerburg zei, dat dit nog moeilijk te zeggen is omdat de kosten van dit alles nog niet vast staan. De aanleg van een basketbalveld op een terrein tussen de Willem de Zwij- gerschool en de Marijke kleuterschool (kosten van aanleg, beplanting enz. f 10.000) werd aanvaard. Bouw kleuterscholen Dat op een terrein aan de Ericalaan 2 kleuterscholen moeten komen, ont moette bezwaren van de heren Kleisz en Andrik. Waar moet dan in de toe komst een gymnastieklokaal worden gebouwd? B. en W. zullen het nog eens rustig bekijken. Voor de bouw van de 2e openbare school voor lager onderwijs is een onderhandse aanbesteding ge houden onder een zestal aannemers. De laagste inschrijver wil het werk uit voeren voor een bedrag, dat f 20.558 ligt beneden de raming van f 330.000. Het werk zal aan deze inschrijver, de heer Heumpman uit Leiderdorp, wor den gegund. De doortrekking van de Gersant Snoepweg wordt nu gerealiseerd. De urgentie van deze doortrekking wordt steeds duidelüker als gevolg van de toenemende bebouwing in het uit breidingsplan. De kosten van doortrek king komen ten laste van het grond bedrijf. Wij hebben plaats voor ENIGE NETTE ACCURATE JONGENS van 15-18 jaar voor CONTRÓLE-WERKZAAMHEDEN op onze diverse afdelingen. Alle gewenste Inlichtingen verstrekken wij gaarne dagelijks tussen 9—18 uur. ELMI OVERHEMDEN-ATELIERS Lammenschansweg 128 Leiden Telefoon 33741 Voor meisjes van Leiden en omgeving die plezierig wilier werUen en tevens een goed vak willen leren, hebben wij plaats voor a. ENIGE MEISJES voor onze SNIJ-AFDELING b. GEROUTINEERDE, AANKOMENDE OF LEERLING-MODINETTES c. GEROUTINEERDE EN AANKOMENDE OPMAAKSTERS, alsmede ENIGE MEISJES ter OPLEIDING d. ENIGE MEISJES voor CONTROLE-WERKZAAMHEDEN Aan hen. die ar prijs op stollen in een prettige, beschaafde omgeving een hoog loon te verdienen met prima sociale voorzieningen, zijn wij gaarne bereid dagelijks tussen 96 uur alle gewenste inlichtingen te verstrekken. ELMI OVERHEMDEN-ATELIERS LAMMENSCHANSWEG 128 LEIDEN TELEFOON 33741 Warme bloeze in effen of gemêleerd flannel met leuk modern kraagje en twee op gestikte zakken. Voor in of óver de rok. Maten 116 t/m 164. Maat 164 - 8.95. Maat 1166.95 Pittig Schots geruit plissé- rokjedraion met wol. Maten 116 t/m 164. Maat 164-19.95. Maat 11614.95 Voor 't vrije week-end een warm shirt van geruite Bous- sac-stof. Let op de boord met moderne lange punten! Maten 28 t/m 36. Maat 36 - 10.50. Maat 288.50 Stoei-sterke tinneroy broek met echte brede riem! Dege lijke Hollandse kwaliteit: poolvaste corduroy in grijs, blauw en zwart. Maten 128 t/m 158. Maat 158 - 16.90. Maat 12814.50 Hypermodern Astronaut- Jacket: extra lang. door- schuifceintuur, capuchon cn steekzak met rits in de zij naad. Warm om de pols sluitende mouw. In rood, marine en koren. Maten 116 t/m 164. Maat 164 - 32.75. Maat 11622.75 IJzersterke Helanca broek met-bandje-ondèr-de-voet en rits opzij. In eigenwijs zwart en vele frisse kleuren. Maten 116 t/m 164. Maat 164 -17.95. Maat 11611.95 De hartewens van elk meisje, deze originele loden mantel! Sportief en tóch romantisch door de echte dimdl-voering met roosjes. Bestand tegen buien en felle wind staat dit echte „Jagersmodel" toch vlot. Maten 110 t/m 164. Maat 164 - 56.75. Maat 110- 34.75 Warme grof gebreide pullover voor buiten-zonder-jas! Van draion, dus zó gewassen zó droog. Jacquard in verschil lende kleuren. Maten 104 t/m 158. Maat 152 - 19.75. Maat 10413.75 Jongensbroeken moc'en sterk zijn, dus van plooihoudend, kreukherstellend Terlenka. Slank model met rits in voor sluiting. In verschillende herfstkleuren. Maten 110 t/m 158. Maat 158 - 21.75. Maat 11014.75 Vroom &Dreesmann introduceert voor de jongens- en meisjesconfectie. Bij de nieuwe maataanduiding („totaal lengte") is de lengte van uw kind de basis van de juiste maat.U kunt thuis de lengte van uw zoon of dochter al meten, maar ook op de afdelingen zijn handige meetlat ten aangebracht waarvan u direkt de maat kunt aflezen. VROOM DREESMANN LEIDEN - ALPHEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 8