Nederlands koopkracht is gestegen Maar armsten werden niet rijk er Man met ouderwetse Shell-carrière Is niet van plan niets te gaan doen ASPIRIN BAYER Bata's najaarscollectie in teken van lagere hak IJslawine Haalt Flora straks de 28 miljoen gulden? NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 31 AUGUSTUS 1963 Meer gekocht en meer gespaard (Van onze econ. medewerker) J^E koopkracht is dit jaar gestegen. Vanzelfsprekend, want de lonen zijn omhoog gegaan. Volgens de laat' ste gegevens die deze week door het Centraal Bureau voor de Statistiek bekend werden gemaakt, zijn de ba sisionen volgens de collectieve rege lingen voor volwassen werknemers van 1 januari tot en met 31 juli als volgt gestegen: in het particuliere bedrijf vrouwelijke handarbeiders 9Vz% mannelijke handarbeiders 5% mannelijke beambten 5% vrouwelijke beambten 9% bij de overheid mannelijke handarbeiders 5Vz% vrouwelijke handarbeiders mannelijke beambten vrouwelijke beambten Uiteen De verhogingen lopen dus nogal uit een. Wel valt het op dat de vrouwe om het zo maar eens te zeggen beter bedacht zijn dan de mannen. Wij moeten er voorts aan denken dat die percentages gemiddelden voor de gehele groep zijn. Per bedrijfstak kunnen er verschillen uit de buskomen. En in de derde plaats: het zijn basisionen. De bruto lonen kunnen dus door toeslagen en andere uitkeringen een iets ander beeld geven, ook de stij gingspercentages. Dit geldt nog meei voor de gezinsinkomens. De prijsverhoging heeft in menig ge val van de loonstijging niet veel ovei gelaten Gaan wij op de officiële cijfers van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek af, dan liepen de kosten vai vensonderhoud van 15 dec. 1964 tot 15 juni 1965 pet omhoog. En het is de vraag of die 5Vz pet niet wat te krap is Zo lazen wij deze week dat het Christe lijk Nationaal Vakverbond van mening is dat de prijsindexcijfers geen juist beeld geven van de prijsstijgingen gezinnen met lagere inkomens. Hieraan zal dan ook meer aandacht worden be- Gaan wij van bovenstaande loonstij gingen uit en houden wij anderzijds re kening met de stijging van de kosten van levensonderhoud, dan lijkt er niet veel voor extra uitgaven te zijn gebleven. Toch moet dat wel degelijk het geval zijn. Want niet alleen is de reële con sumptie, dus de consumptie in hoeveel heden uitgedrukt, voor de gehele be volking als een geheel genomen, wat op gelopen (ruwweg 214 a 3 pet) maar zijn de besparingen gestegen. Met andere woorden, er was dus inderdaad een ge tussen loonstijging en stijging van de kosten van levensonderhoud. Verschillen Het is bijzonder moeilijk zonder ge detailleerde gegevens om uit te ma ken waar dat verschil precies zit Bij de gezinnen met lagère inkomens zal dat verschil zeker niet zijn geweest Maar naarmate de lonen hoger liggen, gaan de stijgingspercentages meer invloed uit oefenen, in het bijzonder wan het gezin inkomens van verschillende kinderen en mogelijk ook nog van de w binnen komen. Hier moeten wij toch wel een belangrijke verklaring vin voor het stijgen van de consumptie én van de besparingen. In de eerste 6 maanden van dit jaar is totaal f 603 miljoen gespaard tegen f 565 miljoen in het eerste halfjaar van 1964. Kijken wij nu bij welke instelling, dan komen er merkwaardige verschillen tevoorschijn: in miljoenen guldens lehjr64 lehjr65 rijkspostspaarbank 103 107 algemene spaarbanken 212 255 boerenleenbanken 250 241 Koud weer DE BILT, In de nacht van maan dag op dinsdag zwenkte een depressie tussen Noorwegen en Schotland naar het zuidoosten af terwijl verder de frontale regenzone zeer sterk in om vang toenam. Eerder dan verwacht en niet alleen in de noordelijke pro vincies breidde de regen zich ook over Nederland uit. De depressie vervolgt zijn weg naar Denemarken of de Duit se Bocht. Aan de achterzijde stroomt met een matige tot vrij krachtige wind tussen noordwest an noord koude polaire lucht binnen. Deze is onstabiel, zodat het komende etmaal naast opklaringen ook op enkele buien gerekend moet worden. Sommige hiervan kunnen van onweer vergezeld gaan. Woensdag 1 september: zon op 5.51, onder 19.28; maan op 13.01 .onder 21.58. Donderdag 2 september: eerste kwar- HOOGWATER SCHEVENINGEN 1 september: 6.40 vm.; 19.01 n.m. Strandverwachting De kleine depressie bij Schotland is in de afge,lopen nacht snel naar de Noordzee afgezwenkt. Het regengebied dat vanmorgen passeerde, wordt weer door flinke opklarnigen gevolgd. Morgen ongeveer 18 graden, zeewater 17 graden bij een matige wind tussen zuidwest en west. Vooruitzichten: Het hoge- drukgebied boven de Golf van Biskaje slaagt er nog niet in verder naar West- Europa door te dringen, waardoor het weer voorlopig nog wisselvallig blijft. i HÏrr WEER IN EUROPA iRopporten hedenmorgen zeven uur handelsbanken 340 161 algemeen totaal 905 764 De grote magneet zijn de algemene spaarbanken: een stijging van iets meer dan 20 pet. De rijkspostspaarbank gaat ook iets vooruit maar veel heeft het niet om het lijf. Bij de boerenleenbanken zijn de besparingen lager dan vorig jaar Hierbij moeten wij er aan denken dat deze banken veel bedrijf sbesparingen aantrekken, niet alleen van de landbou wers maar ook van ambachts- en mid- denstandsbedrijven op het platteland en in de kleinere steden. Het meest valt de achteruitgang van de besparingen bij de handelsbanken op. Zij waren vorige jaren de grote concur renten van de traditionele spaarbanken, doordat zij een hogere rente boden. Dit renteverschil is sterk ingekrompen door- dat ook bij de plaatselijke spaarbanken een rente van 4 pet is te maken, mits het spaargeld voor een bepaalde periode op de bank blijft staan. Maar de handelsbanken zullen ook concurrentie ondervonden hebben van de hoge rente die op obligaties is te ma ken. De laatste tijd is een 6 pet rente op nieuwe stukken normaal. Er is zelfs 6Vi pet te maken. Ook 't rendement op reeds uitstaande obligaties ligt boven de 6 pet. Voor 4Vz en 4% pet particuliere obli gaties was dit rendement in juni gemid deld 6.06 pet en in juli 6,13 pet. Dat zijn rentes waar de banken niet aan kunnen Goed Ook in juli is het goed met de be sparingen gegaan. Gecombineerde cijfers van het Centraal Bureau voor de Statis- tiek over die maand zijn nog niet ver schenen. Maar de Nederlandse Spaar- bankbond heeft bekend gemaakt, dat de plaatselijke spaarbanken in juli het grootste spaaroverschot geboekt hebben sedert 1W6. Het bedroeg f 29,5 miljoen. En dat ondanks de uitgaven voor vakan tiedoeleinden en voor de zomeruitver- koop. Hier staat weer tegenover dat de uitkering ineens van 1 pet van het jaar loon een pluspunt voor de spaarbanken is geweest. Heel goed was juli ook voor de boe renleenbanken. Een netto besparing van f 113 min tegen f 84 min in juli 1964. En ais uitstekende derde moet de rijks postspaarbank genoemd worden: een netto besparing van bijna f 24 min tegen f 15 min in dezelfde periode van 1964 Al met al: er wordt meer gespaard dan vorig jaar. En dat is goed. Voor de spaarder en voor onze economie, want die besparingen zijn de basis voor de uitbreiding van ons produktie-apparaat. JÉ* Si Bij het vertrek van ir. J.C.G. Boot c (Van een onzer redacteuren) ROTTERDAM Toen ir. Johan nes Cornelis Gerardus Boot vanmid dag het Sheli-Gebouw aan het Hof plein had verlaten was hij niet meer „de president-directeur van Shell- Nederland N.V.". Een 34 jaar is hij aan de Koninklijke/Shell Groep verbonden geweest, maar nu heeft hij de leeftijd bereikt, waarop hij met pensioen dient te gaan. Met een tikkeltje pijn in het hart heeft hij zich bü deze vaste regel neergelegd, daarom met pijn omdat zijn werk hem altijd grote bevrediging heeft geschonken. Ir. Boot is een lange, rijzige mandie nog bruist van vitaliteit. HU voelt er niets voor de dagen werkeloos te gaan doorbrengen. Waarschijnlijk zal dat ook niet behoeven. Van meer dan een kant is al een beroep op hem gedaan en in de komende weken zal hij in alle rust overdenken waaraan hU zifn krachten zal wUden. De bestuurder van deze met melkbussen geladen vracht auto is gisteren om het leven ge komen doordat zijn wagen bij Tilburg in een slip raakte, een lantaarnpaal rechts van de weg ramde en tegen een boom aan de linkerkant van de weg sloeg. Het slachtoffer moest uit de totaal vernielde cabine worden gezaagd. De lading van de auto lag her en dei* verspreid. Bij hoofdpijn vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. DAAR STAAT Wie hem „krijgt" kan er van overtuigd zijn dat hij zich heeft verzekerd van een uiterst bekwaam en intelligent man. Bij de Koninklijke/Shell Groep heeft ir. Boot bewezen, dit in hoge mate te zijn. Zijn verdiensten zün koninklijk erkend- Op zijn kamer reikte minister drs. J. M. den Uyl hem de versierselen uit bo- horende bij de onderscheiding Ridder de Orde van de Nederlandse Leeuw, was door deze onderscheiding bij zonder getroffen. Maar niet minder trod hem de bloemenhulde, die hij op zijn bureau vond, toen hij uit Den Haag te Rotterdam was teruggekeerd. Iii buitenland Ir. Boot heeft nog een ouderwetse Shell-carrière achter de rug. Ruim 21 jaar was hij voor de maatschappij buiten Nederland. Hij diende haar op Curacao, in Frankrijk, in Engeland en in Indonesië, en daarnaast maakte hij vele reizen, onder meer naar de Ver enigde Staten. Hij was in Frankrijk toen de Tweede Wereldoorlog uitbrak en zijn vlucht met de Nigerstroom, een Nederlands schip, naar Falmouth zou in een roman beschreven dienen te worden. Direct na de capitulatie de regering-Pétain zette de Ni gerstroom met dertig „olie"-gezinnen en een achthonderd Engelse soldaten en Joodse vluchtelingen aan boord koers naar het vrije Engeland. Tegen veler verwachting in kwam het schip zonder ongelukken in de haven van Falmouth aan. Ir. Boot nam contact op met „Londen" en daar was wel werk voor hem. Dat hij in zijn Londense periode ver bonden was aan de Home Guards („een pracht organisatie, als de Duitsers wa ren gekomen hadden we hen met onze ouderwetse geweren warm ontvangen") an de vrijwillige brandweer zij slechts terloops vermeld. Van invloed (Van een onzer verslaggeefsters) AMSTERDAM De naaldhak is nu eindelijk definitief van de baan, wat betreft de Bata Inter nationaal, die gistermiddag in het Hiltonhotel het doek ophaalde bo ven haar najaarscollectie. In elk geval klink het zeer aantrekkelijk dat de nieuwe, brede en tamelijk lage hak die we zometeen beho ren te gaan dragen, als we dat al niet deden, niet zomaar een mode- (Vervolg van pagina 1) Over een eventuele oorzaak van de ramp konden de deskundigen nog niets zeggen. Wel was maar al te bekend, dat de Allalin-gletsjer de laatste ja ren opvallend langer was geworden: tien kilometer lang en 75 meter diep. Bij de laatste meting in 1963 bleek hij I in drie jaar bijna veertig meter te zijn opgeschoven. Gisteren was het helder en zonnig I Hierdoor dooide de sneeuw, die vorige week als gevolg van de vele depressies rijkelijk was gevallen RIJNSBURG Als het lukt, is het op een dubbeltje af, maar de kans zit er nog steeds in dat de bloemenveiling „Flora" het boekjaar op 30 september zal afsluiten. Dan zal september een omzet van f 1,7 miljoen moeten hebben tegen 1,3 miljoen vorig jaar. Iedere week f 100.000.méér omzet dus. Wintersport Saas-Fee is een gezocht oord voor de wintersport. Het ligt op nog geen 10 kilometer van de Italiaanse grens in een diep dal, dat evenwijdig loop', aan het bekende Zermatt-dal. In de jaren vijftig is het gebied door een weg ont sloten. De 115 meter hoge dam wordt ge bouwd voor een elektrische centrale bjj het meertje Mattmark. Er werken hoofdzakelijk Italiaanse en Zwitserse rbeidèrs aan. Reddingswerk De Stichting Verletbestrijding Bouwnijverheid vindt dat ae werkkleding van de bouwvakar beiders onvoldoende bescherming biedt tegen de onaangenaamheden van het klimaat: regen, wind en koude. Na een onderzoek in sü- menwerking met deskundigen van hei rijksinkoopbureau heeft de S.V.B. een speciaal werkpak ont worpen. dat bouwvakarbeider teel voldoende bescheming biedt. Het werkpak beslist geen uni form, want dat willen onze bouw vakarbeiders niet" kan voor f35.worden aangeschaft. Deze lage prijs is mogelijk dank zij een subsidie van de S.V.B. Na een nacht van moeilijk reddings werk kon vanmorgen worden gemeld, dat slechts vijf slachtoffers waren ge borgen. Officieel werd meegedeeld, dat mannen worden vorm den zijn buitenlanders, eenderde Zwit- Het werk waaraan de door een gletsjer getroffen arbeiders bezig waren, is een enorm complex waarvan ook deze in 1961 voltooi de Grande Dixence-stuwdam deel uitmaakt. De dam is 284 meter hoog en daarmee de hoogste ter wereld. Het werk werd in 1953 begonnen. De dam is aan de voet 200 meter dik en in totaal 284 me ter hoog. De lengte van de boven kant is 700 meter. Als de prijzen goed blijven, kan het: in de afgelopen week werd dat ook ge presteerd. Dat kwam doordat de aan voeren groot bleven en de prijzen zich sterk verbeterden. De kwaliteit van de bloemen werd daarentegen slech ter. Asters en andere dichte gewassen hebben door de vochtigheid nogal wat te lijden van rot en de gladiolen blij ven zelden ongesmet. Gladiolen De aanvoer van gladiolen is over de top heen en in de eerstkomende weken zullen de chrysanten de eerste plaats tan innemen. Met iets minder dan 1/3 gedeelte van de totale aanvoer zijn de gladiolen momenteel nog oppermachtig. Voor lange gladiolen wordt 47Vz ot per stuk neergeteld, voor de kortere exemplaren 24 Vz ct Colvilleis gaat nu van de hand voor 24 ct per stuk of als ze geverfd zyn voor 4'z 6^i ct per stuk. Dahlia's brengen 35^ ct grootbloemigenof 23% ct (pompon) per stuk op. Asters kos ten 3556 ct per bos en 180360 ct per 100 stuks. Ornithogalum blijft een oninteressante teelt met prjizen van 60300 ct per 100 stuks, waar nog enkele centen per stuk bijkomen als ze geverfd zijn Overigens: de meeste geverfde bloemen gaan naar het buitenland; de Nederlander is gelukkig (nog) niet zo „modern". Buitenbloemen als goudsbloemen, O n der» ijs tentoon stelling in St.Agathascliool LISSE Uitgaande van de Stich ting Onderwijstentoonstellingen wordt in de R K. St. Agathaschool aan de Heereweg van morgen 31 augustus tot en met woensdag 8 september de on derwijstentoonstelling „Waarborg voor de toekomst" gehouden, waaraan door alle onderwijsinstellingen, met uitzon dering van de scholen van de Geref. Gemeente, wordt deelgenomen. Men is er van overtuigd, dat de school meer moet doen dan alleen ken nis bijbrengen; zij moet ook aandeel hebben in dc karaktervorming van de leerling en moet een rol spelen in de opvoeding tot de volwassenheid- Het kind kan op de tentoonstelling op velerlei wijze kennis maken niet de begrippen risico, voorzorg en samen werking. Het is niet de bedoeling aan de vele schoolvakken ook nog het vak „verzekeringskunde"' toe te voegen, doch het is wel de bedoeling van de Stichting Onderwijstentoonstellingen met deze expositie ook de levensver zekering in de school te brengen. Ook andere facetten van het onder wijs komen aan de orde. De tentoon stelling kan instructief worden ge noemd en is verzorgd van opzet. Van middag is de tentoonstelling officieel geopend door wethouder De Graaf. leeuwenbekjes e.d. gaan weg voor 60 ct per bos. Statire wordt afge drukt op 4575 ct, afhankelijk van het al of niet gemengd zijn van de bossen. Chrysanten gaan wat losko men. De prijs ligt met 4075 ct op gematigd niveau. Grote chrysanten kosten 1321 ct per stuk. Prijzen van kasbloemen zijn: Anjers jong gewas 1221 ct; 1- en 2-jarige 1016 ct; geplakte 711 ct; tweede soort 47 ct; rozen 1534 ct; gerbera 1628 ct; lelies 1623 ct per kelk; asperages 4010 ct per bos; lyona 250 350 ct per bos; tokio 225—360 per bos; carol 7—12 ct per tak; Garnette 712 ct per tak; freesia 40—30 ct per bos; trosanjers 180240 ct per bos. De dagomzetten varieerden van f 56.000—f 81.000. Narcissen duur LISSE Bjj Hollands Bloembollenhuis zijn donderdag vrije grove prijzen gege ven voor de grootste maten van een tal narcissen. Sommige daarvan w twee of drie jaar geleden „aan de straat stenen niet te slijkn" en gingen enkele centen in de vernietlglngsmoien. Verger is er één van. Scarlet Elegance bracht 28.80 op, Easter Joy zelfs 41.20, Actaea 28,10, Cragford 30,- alles per hon- Deze hoge prijzen zijn niet zx>'n ramp, warot er lopen ook goedkope rassen tus sen door. die met moeite de minimum prijs halen. Daaronder zijn Mount Hood. Carlton ein Magnet de voornaamste De dubbeQe narcis va® Sion is altijd duur Maar de eveneens dubbele Texas I en Inglecombe schijnen opeens ergens in de smaak te zijn gevallen, want 32.. en gulden zijn hiervoor ongekende dc tulpen ls de situatie weinig veranderd, als iemand nog Prominence 12 had zou hij goed Kunnen verdienen, maar ze zijn waarschijnlijk op OndeT invloed daarvan blijft de prijs van de kleinere maat 11 stijgen. De aamvoer van tulpen neemt leis af. waaruit de prijsstijgingen van ae ge vraagde rassen te verklaren zun. Ze kunnen ook hier gemakkelijk woraen betaald, want de grote nanaeisrassen zo als Ro6e Copland. Golden Harvest Prin ses Beatrix. Karei Doorman e.d. worden met veel moeite en tegen de minimum prijs verkocht Een winkelier, die nogal veel kreststukjes verkoopt mag op een pittige prijs rekenen voor de kersttulpjes Ze kosten nu f28 per honderd, deze Brilliant Star De praestans Fusilier en Mme-Lefe- ber zijn ook van die aangename winst- brengers. Ze kosten al weer meer aar verleden week. Mme Lefeber 12 ls ner gens te vindea. We zullen niet spreken over net dra ma van de hyaointen. die ver en v- beneden de kostprijs opbrengen. De kw kers van sneeuwklokjes, scllla's en kro kussen hebben het beter voor elkaar De prijzen stijgen nog steeds. De gele kro kussen dalen daarentegen rustig voort. flits blijkt te zijn doch heeft be wezen het wel een paar jaar uit te kunnen houden. Dus geen ekster ogen meer, geen buitensporige schoenmakersrekeningen en geen moeilijke voeten Het silhouet van de nieuwe leest, die nu definitief zijn intrede heeft ge daan is rond en slank met een op waartse lijn naar de wreef. Hoewel de hak lager ls, zijn er nog talloze variaties. De stevige dikke blokhakken hoeven niet grof te zün, daar de leest van de schoen uiterst rank bluft. Zü zün niet hoger dan 3 en een half tot vüf en een halve cm. De enigs zins uitgeholde hak van de meer ge klede pump bereikte evenmin meei dan vijf en een halve om. De zeei geklede avondschoentjes kunnen nog wel een uiterst dunne hak van z cm hoogte hebben, maar daar bluft het dan ook bü- De neus is echter ook hierbü ovaal af gerond. Evenals bij voorgaande mo dellen is bü deze modellen veel ge bruik gemaakt van platte strikken van leer en suède, wreefbandjes, -strips en gekruiste leren veterhand jes, die büna doorlopen tot de enkel. Tussen haakjes, er bestaat kans dat de enkelbandjes het volgende seizoen op gang zullen maken- De open hiel is dit seizoen bij Bata uit de gratie: de hielen blijven dicht gesloten. Bata toende zeer fraaie sportmodelle- tjes in ruig suède of hunting, voor zien van een platte hak of een blok- hak, soms opgebouwd uit plakjes Deze schoenen ivaren gegarneerd met perforaties, stiksels en brede suède of leren veters, waarmee de schoen hoog werd gesloten. Wilt u deze winter en herfst helemaal up to date zijn, dan kunt in de sport schoenen warme, gekleurde knie kousen dragen in verscheidene des sins van stretch nulon. Het accent wordt dus dit seizoen, naa Corrcgc's voorbeeld, helemaal op de voet en het been afgestemd, temeer door de wat overdreven korte rokken. Kleuren Als materiaal is lak weer helemaal in: het wordt veel gebruikt voor geklede namiddagschoentjes. Wat de kleuren betreft kan men kiezen uit vele tinten bruin, daarna zwart, combinaties van bruin met zwart van lever- met zandkleur. Daarna volgt rood in diverse schakeringen. Bü de laarzen, die zo langzamerhand helemaal ingeburgerd zün. zagen weinig nieuws Zo ook de herenschoe nen. Modern blüven de loafers (sluip- schoenen). Over het algemeen is bü de herenschoenen de leest breed en spor tief. Opvallend is soms de dikke crèpezool. Bij veel modelletjes werd een nappa tas gedragen. op zijn carrière zün de reizen geweest, die hü naar de Verenigde Staten maak te teneinde daar de in opkomst zünde petro-chemische industrie te bestuderen. Aan haar ontwikkeling heeft hü mede grote stoot gegeven. Zü is een van de drie perioden uit zijn leven, die van technisch-historische betekenis genoemd kunnen worden. Het was een veld, dat hem grote bevrediging schonk omdat hij de gelegenheid kreeg creatief te zün. Hü bouwde een petro-chemische indus trie op eerst in Engeland, na de oorlog Nederland, en tenslotte, en dat was het sluitstuk van die eerste periode, in Frankrijk. Indonesië In juli 1954 vertrok de heer Boot naar Indonesië, waar hij tot 1957 de functie van algemeen vertegenwoordiger van de BPM vervulde. Aan zijn verblijf daar bewaart hij de beste herinneringen. De samenwerking met de Indonesiërs was uitstekend. Hij stichtte een school voor een petro-chemische opleiding van In donesiërs met bedrijfsvakscholen en stoomde hen klaar voor leidinggevende functies, nadat zij eerst een strenge se lectie hadden ondergaan. Teruggekeerd in Nederland begon hü aan de laatste periode van zün carrière. In deze jaren heeft hij een rol gespeeld bü de oprichting van de Gasunie en haar ontwikkelin-g. Een belangrijke ge beurtenis in dit gehele project noemt hü de totstandkoming van de construc tie .zoals deze door de toenmalige mi nister De Pous in „elkaar was gezet", waardoor een snelle ontwikkeling mo- gelük werd. Fantastisch Het leggen van de püpleiding vindt hü een prestatie van de eerste orde, een fantastisch werk („vijfhonderd kilome ter 90 cm pijp in negen maanden onder de grond"), „plezierig om aan terug te denken". Het gaat nu allemaal tot zün herin neringen behoren. Aan de verdere groei van de Koninklüke/Shell Groep zal hü geen aandeel meer hebben. Hij heeft zün taak volbracht. Graag had hü haar willen afronden met de nieuwe Mün- wet en dat had gekund, als er geen re geringscrisis was gekomen. Ziekenhuis half bezet - verpleegsters tekort ROTTERDAM De helft van de bed den in de gloednieuwe Dr. Daniël den Hoed-stichting officiële opening 18 oktober staat leeg door een nijpend tekort aan gedi plomeerde verpleegsters. In het ziekenhuis worden reuma-patiënten en gezwelszieken behandeld. Vreemd genoeg levert het aantrekken van leerling-verpleegsters geen pro blemen op. Alle cursussen van de Dr. Daniël den Hoed-stichting zün volle dig bezet. Het ziekenhuis, dat een capaciteit heeft van 275 bedden, beschikt thans over 25 gediplomeerde verpleegsters. Twee Jonge Tsjechische piloten zijn in het voormalige Quitse Breslau (Sile- zië) met een gestolen éénmotorlg sport- vliegtuig opgestegen en wisten zowel de Pools-Tsjechische als de Tsjechisch- Oostenrijkse grens ongemerkt te passe ren. Ze hebben in Oostenrijk politiek asiel aangevraagd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7