VLEET Het wordt menens met de reconstructie van wegen in Voorschoten Rechtsgeding rond vuurbaak in Katwijk aan Zee „M.E.A.B." Nog in 84 woningen er bij VOORSCHOTEN Huurder zou zich niet aan contract houden VISS€RIJNIEUWS BIJ DE WARMTE- SHOW De officieel erkende middenstandscursussen Warmond bereidt zich voor op jaarfeesten NIEUWE LEIDSE COURANT 4 DINSDAG 31 AUGUSTUS 1965 VOORSCHOTEN B. en W. stellen de raad voor het door het bureau van jr. J. P. van Bruggen e.i., G. Drexhage c.s. ontworpen plan tot recon structie van de verkeerstraverse Veurseweg-Schoolstraat-Kon. Juliana- laan-Leidseweg te aanvaarden als basis voor de uitvoering der reconstruc tiewerkzaamheden. Dit plan is tot stand gekomen onder anderen na overleg met de stedebouwkundige adviseur jhr. ir. J. de Ranitz, verkeersdeskundige van de ANWB, de NZHVM met betrekking tot situering en detaillering van de bushalten) en de Provinciale Waterstaat voor Zuid-Holland. Voor de Leidseweg en de Veurseweg: is er in hoofdzaak naar gestreefd te komen tot een hoofdrybaan ter breedte van 9 m. welke rijbaan bij de belang rijkste kruispunten is gesplitst in twee banen ten behoeve van de beide rij richtingen. Naast de hoofdrybaan zijn aanliggende parkeerstroken geprojec teerd, waarin de halteplaatsen voor de buslijnen van de NZHVM zijn uitge spaard. Voor zoveel mogelijk is daar naast een vryliggend rijwielpad en een trottoir (jntworpen, terwijl bestaande parallelwegen zoveel mogelijk zijn ge handhaafd. Vooral het overleg met de verkeers deskundige van de ANWB heeft er toe geleid, dat voor de Schoolstraat en de Kon. Julianalaan, met het oog op het grote aantal zij-aansluitingen, de in dit wegvak aanwezige bochten en de al daar te verwachten concentratie van het verkeer rondom de dorpskern, de voorkeur is gegeven aan twee geschei den rijbanen met aanliggende parkeer stroken en trottoirs. Het rijwielverkeer zal zich hier evenals op het aanslui tende gedeelte van de Leidseweg tot de Bachlaan op de hoofdrijbanen moeten voortbewegen. Een en ander maakt het overigens onvermijdelijk de dienwegen van de Schoolstraat en van de Kon. Julianalaan aan de wegver- Voorschoten krijgt dit jaar carillon VOORSCHOTEN Voor de caril lonactie heeft de bel voor de laatste ronde geluid. Het is nu haast zover, dat Voorschoten over een fraai klok kenspel beschikt Er is nog geld nodig voor één klok en voor een deel van de benodigde installatie. Het comité hoopt dat zij die met de huis-aar>-huiscollecte niet werden be reikt, alsnog hun bijdrage willen leve ren. Dat kan gebeuren op de giro nummers van de drie plaatselijke ban ken, Lw. de Coöp. Boerenleenbank (giro 390089), de Coöp. Raiffeisenbank „Voorschoten" (giro 238929) en de Amsterdamsche Bank N.V. (giro 270258). Inmiddels hebben ook de jongeren besloten bun steentje bij te dragen. Zaterdag 4 september is er een goochelmiddag, waaraande goochelaar Eljam belangeloos zyn medewerking verleent 's Avonds is er een jeugd feest. Beide evenementen zullen plaats hebben in het Gebouw voor Christelijke Belangen. Gehoopt wordt dat Voorschoten vóór Kerstmis over het carillon zal beschikken. Agenda gemeenteraad van Voorschoten VOORSCHOTEN Vrijdagavond om acht uur vergadert de gemeenteraad. De agenda: verhoging maximum bedrag der op te nemen vaste geldleningen gedu rende 1965; verhoging presentiegelden voor de leden van de stembureaus; vast stelling van de „Verordening op de bef fing en invordering van weekmarktgel- den in de gemeente Voorschoten"; vast stelling van de „Verordening rechten paardenmarkt 1965"; krediet ad f 3.000 voor decoratieve aankleding van de Ade. geestschool; krediet ad f 9.900 voor de coratieve aankleding van het instructie- bad c. a.; krediet ad f 1.890 voor aan- schaffing van meubilair en leer- en hulp. middelen ten behoeve van de Vlietschool: krediet ad f 810 voor aanschaffing leer middelen veerkeersonderwljs ten behoe ve van de openbare ulo-school; wijziging subsidiëring r.k. Bibliotheek ..Sanctus Laurentius"; toelating gemeente Noord- wijkerhout tot de gemeenschappelijke re. geling inzake het regionale woonwagen kamp te Leiden; benoeming leden com missie van toezicht op het middelbaar onderwijs: beschikbaarstellen van een aanvullend krediet ad f 150.000 in ver- band met de overschakeling op aardgas: beschikbaarstellcn van een krediet ad f 5.700 voor het aanbrengen van dakka pellen aan de zes onderwijzerswoningen aan de Prinses Irenelaan nrs. 30 t.m. 40; een krediet ad f 3.500 ter verbetering van de ventilatie van de raadzaal; krediet ad f 3.800 ter verbetering van de verlichting van de raadzaal; krediet ad f 4.200 voor het verbouwen van de bestaande garde roberuimte van de secretarie-afdeling III tot spreekkamer; krediet ad f 23 000 tén dienste van de voorbereiding van de bouw van 84 woningwetwoningen in het complex ..Noord-Hofland"; aanxoop van nabij de Essenlaan gelegen percelen wei land en weg. van mevrouw M. E de Niet. Dingemans en de heer P de Niet. beiden te 's-Gravenhage: krediet ad f 5.500 voor het treffen van een provisorische par keervoorziening op de Leidseweg. nabü de R. K. Kerk: krediet ad f 2.500 als ge meentelijke bijdrage in de kosten van ka dastrale hermeting van een gedeelte van de dorpskern, verband houdende met de te treffen stedebouwkundige maatrege. len ten aanzien van de dorpskern: een krediet ad f 3.500 ten behoeve van het herstel van de zich in het Burgemeester Berkhoutpark bevinde gemetselde voe derplaats voor watervogels en vissen 'monument Wullings»: reconstructie van de Veurseweg en de Leidseweg. waaron der het overnemen in beheer en eigen dom van het privinciaal gedeelte va Wijngaardenlaan: een krediet f 126.267.67 ten dienste van een met de Congreratie van de H. Catharina van na met betrekking tot Huize Bijdorp alhier, aan te gane overeenkomst betref fende grondtransacties. het amovere vervangen van een tuinmanswoning, het verplaatsen en reconstrueren van toegangshek enzovoorts, alles wat band houdene met en een onderdeel zijnde van de voorgenomen recon structie van de Veurseweg en de Leidse weg, alsmede het verlenen van een sub sidie aan genoemde Congregatie in de kosten van restauratie van voormeld toe. gangshek tot een maximum van f 2.625. breding op te offeren, doch de ruimte voor de bijzondere parkeervoorzienin gen. welke daardoor beschikbaar komt, rechtvaardigen naar B. en W. veron derstellen deze maatrege] alleszins. Uitvalsweg Vlietwijken Het gedeelte van het plan, en wel de Leidseweg tussen de Bachlaan en de uitmonding van de J. P. Coenstraat, kan nog niet definitief worden be schouwd. De R.K. Laurentiuskerk trekt allengs met name op zon- en feestda gen steeds meer gemotoriseerd verkeer en daarom is nieuw overleg met het R.K. kerkbestuur nodig. Vanuit de raad is meermalen ge pleit om voor de Vlietwijken te komen tot een uitvalsweg voor de richting Leiden. Thans hebben B. en W. een opdracht verstrekt tot het onderzoeken of de mogelijkheid bestaat deze weg te1 vinden direct ten noorden van de R-K. j kerk, dus via de bekende „Kerkwerf". Met betrekking tot de wijze van uit voering zyn B. en W. van oordeel dat het technisch de voorkeur verdient de reconstructiewerkzaamheden te begin nen by de Zilverfabriek in aansluiting op de geprojecteerde verbreding en verbetering van de (provinciale) Voor- i schoterweg. In hoeverre zulks in de praktyk uitvoerbaar zal blijken, zal, evenals de wijze van aanbesteding (in één keer dan wel in aparte werken) voor een groot deel afhangen van de voortgang in de grondverwerving van de mogelijkheden tot financiering eri/of van de mogelijkheden tot omlei ding van het verkeer. Ten aanzien van de kosten van het totale project kan op dit moment moei. lijk een enigszins betrouwbare raming worden gegeven. Onder meer niet om dat het tijdstip van uitvoering niet be kend is. De uitvoering der reconstructiewerk. zaamheden zal voorzover dat mogelijk is, nopen tot omleiding van het verkeer door Boschgeest. Adegeest en het tus senliggend woongebied. VOORSCHOTEN In de raadsverga dering van 28 mei Jl. is een voorberel- dingskrediet gevoteerd van f 20.800.- om een plan voor de bouw van 72 woning- -etwoningen In het complex Noord- Hofland te doen ontwikkelen. Naar het Spreekkamer voor Sociale Zaken VOORSCHOTEN De afdeling sociale zaken, huisvesting en personeelszaken beschikt, naast de kantoorruimte van de maatschappelijk werkster in het pand Leidseweg 27. tot op heden niet over een aparte spreekkamer Het ontbreken van dergelijke ruimte ontmoet steeds meer bezwaren, vanwege het grote aan tal bezoekers, dat nu aan het loket te woord moet worden gestaan. Een oplosing zou zijn de aangrenzen de garderobe-ruimte aan deze afdeling te laten verbouwen. Blijkens opgave van dienst openbare werken zal een eenvou dige verbouwing inclusief de kosten van voorbereiding en toezicht een bedrag van f 4.200 vergen. Ventilatie raadzaal veroorzaakt De in het plafond aange brachte ventilatiegaten met de daaraan verbonden luchtkokers voldoen slechts bij weersomstandigheden, waarbij tem peratuurverschillen van betekenis zijn te constateren in de raadzaal en de daar boven liggende zolder. Dit zal slechts het geval zijn, wanneer de centrale ver warming behoorlijke warmte afstaat Een ingewonnen advies heeft uitge wezen. dat een afdoende ventilatie zal worden verkregen, wanneer de aanwe zige ontluchtingsrosetten worden voor zien van een ventilator. Om van een «oede luchttoevoer verzekerd te zijn diene.i ook achter de radiatoren in ae kopwanden van de zaal luchttoevoer openingen te worden aangebracht, zodat de totale vrije luchtdoorlaat een opper vlakte van 9000 cm2 heeft. Deze voor zieningen vergen een uitgave, inclusief montage en afwerking, van f 3500. Verlichting raadzaal VOORSCHOTEN De verliohting van de raadzaal heeft meermalen een punt van discussie uitgemaakt. Dit vormde voor burgemeester en wethou ders aanleiding advies in te winnen van een verlichtingsadviseur. De keus is daarbij gevallen op de firma Even- blij te Leidschendam. gespecialiseerd in het ontwerpen van verlichtingsarma turen voor bijzondere ruimten Deze firma heeft eerder de nieuw aange brachte verlichting in de hal en het trappenhuis van het gemeentehuis aan bevolen. Thans wordt geadvliseerd een ver lichting aan te brengen, bestaande uit 3 kronen, elk opgebouwd uit 24 matwit- te kelken. 12 voor direct en 12 voor in direct licht met gloeilampen van 75 watt Een dergelijk verlichting geeft op de aanwezige tafels een luxwaarde van 350. hetgeen ruim voldoende wordt ge acht. Een goede lichtspreiding is verze kerd doordat de kronen een diameter hebben van 1.50 meter en de onderlinge afstand i 5 meter bedraagt Een goede lichtspreiding is mede belangrijk bij gebruik van de raadzaal voor recepties en dergelijke. Installatie officier K.M. VOORSCHOTEN - Op het „Bokke- veldje" van het K.I.M. (Kon. Instituut voor de Marine) te Willemsoord. Den Helder, zal commandeur J H. Baron Mackay op dinsdag 7 september om drie uur afgestudeerde adelbo-sten installe ren Onder hen bevindt zich onze plaats genoot. de heer F T E Wiegant die dan LTZ 3 TD. oftewel luitenant ter zee der derde klasse technische dienst wordt. Parkeervoorziening VOORSCHOTEN Het rk kerkbe stuur van de parochie van de H Lau rentius. heeft verzocht oo de voormalige trambaan ter hoogte van de kerk aan dt Leidseweg, ten behoeve van de bezoe kers van deze kerk. een provisorische parkeergelegenheid aan te leggen. De aan de uitvoering van de werkzaamhe den verbonden kosten, waarbij nieuw materiaal moet worden gebruikt, wor den geraamd op f 5500. Herstel voederplaats VOORSCHOTEN Onlangs is geble ken. dal de gemetselde voederplaais watervogels en vissen in het Burgemees ter Berkhoutpark. welke voederplaats aan de gemeente is geschonken door de oud-leerlingen van het Instituut Wul lings. in slechte staat van onderhoud keert. De fundering waarop het plateau rust, is vergaan. zich laat aanzien Is het mogelijk bedoeld aantal uit te breiden met 84. Hiervoor Is een krediet benodigd van f 23.000.- Ook in Katvvijks water fluor KATWIJK Ter voorkoming van tandbederf adviseren B. en W de raad over te gaan tot fuoriderine var he» drinkwater. De kosten worden begroot op f 0.35 per inwoner per jaar Leiden en Rijnsburg hebben zich reeds ten gunste van fluoridering uitgesproken. De kosten zullen niet ten laste van de verbruikers komen. B. en W. hebben huur opgezegd RIJNSBURG Advertenties en abonne menten kunnen ook opge geven worden bij de heer D. C. VAN DELFT Irissenstraat 19 Nachtelijke feesten in de vuurbaak (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK AAN ZEE De vuurbaak, de oude Katwijkse vuurtoren, is van uitkijktoren voor de badgasten meer en meer een gelegenheid voor nachtelijke feestjes geworden. Tot diep in de nacht waren meisjes en jongens er samen, waarbij de vrolijke stemming soms kunstmatig werd ver hoogd door het gebruik van al coholica. Dit is de reden waarom het gemeentebestuur de huurover eenkomst met de heer W. van Bokhoven uit Delft heeft op gezegd. De heer Van Bokhoven zelf zou met de festijnen niet veel te maken hebben. De ge legenheid daartoe werd gege ven door zyn zoon. De heer Van Bokhoven wil dus van een beëindiging van de huurovereenkomst niets weten en daarojn stellen bur gemeester en wethouders van Katwiik de gemeenteraad voor een proces tegen hem te be- Commentaar op deze aange legenheid kon de huurder, die een antiquiteitenhandel in Delft heeft, ons niet geven. Hij is met vakantie. Hoog en laag water te ,Katwyk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woensdag: hog water 6.58 en 19.19 uur; laag water 2.51 en 15.02 uur. KATWIJK De voormalige vuurbaak, verhuurd aan de heer W. van Bokhoven te Delft, wordt als bezienswaardigheid geëxploiteerd. Zonder voorkennis van het gemeentebestuur en in strijd met het bepaalde in de overeenkomst is echter van het pand gebruik gemaakt door andere per sonen en voor andere doeleinden, waarom B. en W. in april reeds de huur met onmiddellijke ingang hebben opgezegd. Daar de huurder geen gevolg heeft gegeven aan de lastgeving stellen B. en W. de raad voor een rechts geding tegen de heer Van Bokhoven te gaan voeren. B. en W. stellen voor mejuffrouw D. W. Bröndse, hoofdleidster van de openbare kleutèrschool „Op de Spel- brink" met ingang van 1 november 1965 eervol ontslag te verlenen in verband met haar pensionering. Grondaankoop In het uitbreidingsplan 't Heem kun nen weer gronden aangekocht worden, in totaal ruim 2 haeigendom van mevrouw W. C. Beuk-van Paridon en van de heer L. A. Kreft. De eerstge noemde denkt in de toekomst in het zelfde gebied een garagebedrijf te stich- '-TT1 zij het recht verkrijgt 7500 m2 te kopen, op een no£ nader ovèreen Grondaankoop Aangekocht kunnen verder worden •te nonnen havenstraat 30 32. 32a. 32b en 32c gelegen in het reeds vastgestelde uitbreidigsplan Katwijk aan Zee Het oand Freek van Rhoonstraat 6, eigen dom van de heer C Varkevisser ge legen in het wederopbouwplan, tenslotte kan ook in eigendom worden verkregen Een kavel van 1239 m2 grond, be stemd om te worden bebouwd met 12 woningen in drie lagen in de on gesubsidieerde sector, gelegen in het uitbreidingsplan „Hoornes" is aan- Clubhuis Quick Boys kost f120.000 KATWIJK B. en W. stellen voor de voetbalvereniging „Quick Boys" recht van opstal te verlenen met betrekking tot de benodigde grond in het sportpark Nleuw-Zuid en bovendien een geldlening van hoogstens f40.000. Het clubhuis, dat hiermee kan worden gerealiseerd zai f120.000 kosten. Dit bedrag zou als volgt kunnen worden gevonden: contanten Quick Boys l 40.000. zelfwerkzaamheden leden en donateurs in-de vorm ^van belange loze medewerking bij de stichting f 40.000 en de bovengenoemde gemeente lijke lening. geboden aan de heer J. Haasnoot Gzn. voor de prijs van 54840. Aan de heer J. C. den Hollander wil het gemeentebestuur grond verkopen, gelegen aan de Konimgin Julianalaan ten noorden van de Zeeweg, om aldaar een garagebedrijf te stichten en boven dien een L.P G.-benzinestation. Daar een gedeelte van de Jan Evertsenlaan aan het openbaar verkeer wordt ont trokken heeft het L.P.G.-benzinestation aan die weg geen zin meer. Voorgesteld wordt verder onbewoon baar te verklaren de woningen Haven straat 32a. Wassenaarseweg 77, Zuid- Wedvlucht WARMOND De postduivenvereni ging „Warmond" hield zaterdag een wed vlucht voor oude en jonge duiven var Duffel, afstand 124 km. In concours wa ren 156 duiven, gelost om 7.10 uur, mei een kale westen wind. Aankomst eerste prijsduif 9-07.54 uur, laatste prijsduif 9.24.00 uur. De uitslag: J. van Seggelen 1 5; H. Dijk 2; J. den Dunne 3; A van Drift 4 8; C. Kortekaas 6: A- J. van Rui tenburg 7; K. de Vetten 9; J Kortekaas 10. Collecte Wilhelminafoiids WARMOND In de week van augustus tot en met 4 september wordt de jaarlijkse collecte gehouden voor het Koningin Wilhelminafonds (voor de kan. kerbestrijdtog). De inwoners worden op gewekt de collecte gul te bedenken om mee te helpen de gevreesde ziekte uit te straat 89. 91. 93. Boorsmastraat 2 en Loggerstraat 3a. Een krediet van f24 000 is nodig ten behoeve van de Hervormde lagere school in de Hoornespolder voor de aankoop van leermiddelen. Bloemkool flink aan de prijs in Katwijk KATWIJK AAN DEN RIJN De aan- voer van bloemkool daalde in de afge lopen week van 305 000 stuks vorige week tot 170.000 stuks. De gevolgen bleven niet uit. De prijzen stegen, en wel tot een heel behoorlijke hoogte. In vergelijking met bloemkoolveilingen elders in het land bleef de bloemkoolprijs op <een goede hoogte Er was export in het bii- zonder naar Duitsland en dan vooral de kleinere soorten, die een betere houd baarheid hebben. De no-teringen waren: AI f 17 tot f82 per 100 stuks. All f 14 tot f62, 8 per bak AI f 20 tot f 58 en All f 14 tot f 36. Er kwam meer waspeen onder de klok dan vorige week, namelijk 426.000 kg tegen 329.000 kg toen- Er was matige export. De prijzen liepen dan ook terug. A-extra noteerde f 4,50 tot f 4.90, AI f 2,90 tot f5.50. All f3 tot f5,70. BI f4.30 tot f 9.30. BII f 1.80 tot f 3.80. Verwacht wordt dat de totaalaanvoer van waspeen dit jaar wat lager zal uit vallen dan in 1964. De bewaarbaarheid, meent men, zal wellicht iets minder zijn. Optimistischer is men ten aanzien van de exportmogelijkheden en evenzo over heit prijspeil. Andijvie zakte in prijs en noteerde van f8 tot f23. De belangstelling voor sla daalde, waarmee ook de prijzen: f4 tot f 15- Komkommers en tomaten deden het matig, noteerden respectievelijk f 6 tot f36 en f 1,80 tot f 3. Keuken-groen ten deden het ook wat minder: selderie f7 tot f24, bleekselderie f20 tot f 23, peterselie f4 tot f 16 en krulpeterselie f7 tot f 15. Bonen zakten in prijs: prin- sessebonen per kg f 0,45 tot f 0,95, snij bonen f 0,40 tot f 1,00, doperwten deden van f0.62 tot f0.85 per kg. Groene kool noteerde f27 tot f30. rode kool f26 tot f29, spitskool f43 tot f59, kroten f 1.30 tot f5.30, prei f29 tot f45, spinazie f 12 tot f61. uien f2,30 tot f5.50, aardbeien f5.10 tot f5,50, pron-kbonen f 0,80 tot f 1,45. IJMUIDEN De laatste dagen hebben de vaartuigen die met het zoge naamde zwevende net achter de haring aanzitten opmerkelijke resul taten behaald. Sommige van deze schepen brachten het in de omgeving van Scarborough in een paar dagen tot meer dan 1000 kisten. De spanvissers die dezelfde methode toepasten, kwamen niet aan bod door het slechte weer. Succes was alleen weggelegd voor de treilers. De schepen die het treilnet in de strijd brachten, moesten met aanmerkelijk minder genoegen nemen. In de Noord draaide alles om de schelvis, die in vrij ruime hoeveelheden aan boord kwam. Helaas werd er weer weinig makreel aangetroffen. Geluk kig kwam er weer wat meer kabeljauw en koolvis los. de baas. Die brachten het niet ver der dan tot een gemiddelde van amper twintig gulden per kist. Ook de gul moest met een schrale notering genoe gen nemen, vooral de kleine stond ei niet best op. maar dat is men de laatste weken wel gewend geraakt De wijting mocht zich verhoudingsge wijs meer in de gunst van de handel verheugen en haalde bij de eerste af slag f25 Toch konden de drie genoem de soorten niet aan de greep van de kattencentrale ontsnappen Behoorlijke hoeveelheden kostelijke vis zullen straks door ontelbare katten in binnen hui tenland worden geconsumeerd De haring hield zich geruime tijd be hoorlijk staande, maar moest ten slotte de strijd tegen de immer op de loer lig gende vismeelfabriek opgeven. Na een inzet van f 18 naderde men langzaam maar zeker de minimumnotering en dat betekende dat de vismeelfabriek extra personeel in het geweer moest roepen om de toegewezen porties te kunnen verwerken. Ook tal van partijtjes ma kreel gingen deze trieste weg De ka beljauw haalde met f 140 tot f 100 eer lang niet slechte notering, maar nog met zo lang geleden haalde men bijna het dubbele zodat er wat dat betreft aan d< aanvoerlijn niet al te vroliik werd ge Vandaag aan de markt. Voor de IJmuider dinsdagmarkt ston den onder meer genoteerd de VL 7 Ada met 697 kisten, de WR 56 Spes Nostra met 200 kisten, de WR 51 Stella Maris met 110 kisten, de IJM 15 Emma 950 kisten, de WR 50 met 275 kisten, de KW 225 Azimuth met 200 kisten, de KW 196 met 340 kisten, de KW 161 met 200 kisten, de KW 126 met 69 kisten, de KW 33 Limanda met 180 kisten, de KW 221 Arie Jacob met 175 kisten, de KW 59 Floris met 215 kisten, de KW 189 Pla- tessa met 184 kisten, de IJM 18 Gelria "met 510 kisten, de KW 118 Vier Gebroe ders met 130 kisten, de KW 152 Soli Deo Gloria met 205 kisten, de KW 212 Mar- lena met 490 kisten de IJM 67 Han: 185 kisten, de WR 33 met 225 kisten, de KW 117 Mare Liberum met 55 kisten, de KW 180 Solea met 300 kisten, de KW 15 Rijnmond 1 met 915 kisten, de KW 87 Albatros met 630 kisten, de KW 123 Holland met 1150 kisten, de VL 115 met 1100 kisten, de IJM 156 Protlnus met 34(1 Op 58 NB probeerden enkele Neder landse schepen wel aan makreel te ko- doch hun eerste trekken waren te leurstellend. Ook andere vissoorten hap- niet zo willig. Zoals gewoonlijk was r een dikke concentratie grote kot ters op 55 NB te vinden. De meest voor komende vissoort bleek weer eens de gul zijn. Als bijvis haalde men voorna melijk wijting en kleine schelvis op. Van de logger- en kottervloot beoefe- ?n nog maar weinig vaartuigen de tong visserij. De volhouders kwamen niet tot het oog lopende verrichtingen. Bij de Pit-boei lag he-t gemiddelde op 15 kilo tong en drie manden andere vis per trek. hoofdzakelijk kleine schol en wij ting Dichter onder de Nederlandse kust moest men met nog mindere resultaten tevreden zijn. In IJmuiden kon men de drukte bijna niet aan Zeventig vaartuigen zorgden voor een aanvoer van 14 750 kisten verse vis. waarvan 1680 kisten schelvis, 650 kisten wijting. 110 kisten gu) en kabel jauw. 1820 kisten kleine gul. 60 kisten koolvis. 6200 kisten haring. 2000 kleine kisten haring. 820 kisten toters. 900 kis ten makreel. 1400 kisten schol. 30 kisten tarbot. 620 kisten diversen. 440 stuks stijve kabeljauw en 14.000 kilo tong. Verscheidene schepen losten na w door het tot diep in de middag voor de havenarbeiders aanpakken geblazen was De belangstelling voor deze marxt was zo groot, dat schepen die zondagmorgen de Vissershaven binnenliepen eerst woensdag voor een losbeurt in aanmer king zouden kunnen Komen. Reder Parlevliet koos daarom de juiste partij en liet de KW 85 Rijnmond 4 door eigen personeel in de Haringhaven los sen Zodoende won hij twee kostbare visdagen Van de KW 15 Rijn-mond 1 van dezelfde rederij werden op deze ma nier 300 kisten gelost. De tong was iets goedkoper maar met een notering van f8 voor de tweetjes moest toch nog van een dure transactie worden gesproken. De schol was even min voor een habbekrats te koop De goede kwaliteit grootmiddel bijvoorbeeld bracht bij de eerste afslag de mooie prijs van f 77 op. Met de schelvis was het niet zo best gesteld De grote schelvis haalde f 55 en bleef daarmee alle andere soorten kisten, de WR 25 Okko Bosker met 755 kisten, de WR 49 Internos met 350 kisten, de VL 1 Ursinus met 365 kisten, de VL 112 Bets en Gerda met 800 kisten, de KW 99 Maria Theresia met 495 kisten, de IJM 46 De Hoop 4 met 180 kisten, de VL 16 Voorloper met 900 kisten en de VL 103 met 1075 kisten. In Schevenlngen- In Scheven togen werden aangevoerd 10 kisten schelvis, 180 kisten wijting, 450 kisten gul en kabeljauw, 4000 kisten haring, 30 kisten makreel en 50 kisten diversen. Haring, In 1964 bedroeg de aanvoer van gezou ten haring 47.697 ton voor een waarde van 130.1 miljoen tegen 60 490 ton voor een waarde van f 29,3 miljoen in 1963 De gemiddelde prijs per kilo steeg van f 0,48 tot f 0,63. De uitvoer van dit pro- diukt was 35.953 ton voor een waarde van f30.6 miljoen tegen 35.272 ton voor een waarde van f30.4 miljoen in 1963 West-Duitsland was in 1964 met 12.001 ton de grootste afnemer gevolgd door België met 7.814 ton De verzending naar Frankrijk daalde van 4443 ton tot 2 739 ton Dit was te wijten aan de betere haringvangsten van de Franse vissers. Rusland sloeg 5.716 ton in en Roemenië 2-435 ton De export naar Noorwegen lag met 1.341 vrijwel op het peil van 1963 De uitvoer naar de Verenigde Staten en naar Ca nada vertoont een dalende lijn. Eerst genoemd land nam in 1964 446 ton al tegen 521 ton in 1963 en Canada 160 ton tegen 225 ton in 1963. Dc aanvoer van verse haring bereikte to 1964 met een totaal van 56 708 ton een recordhoogte: een dergelijk groot kwantum werd na 1945 niet eerder aan de wal gebracht. Van dit totaal werd bijna 49-000 ton voor menselijke con sumptie verkocht tegen een gemiddelde prijs van f 0,31 per kilo. In 1963 werd van het aanbod van 53 782 ton ruim 43.000 ton voor menselijke consumptie afgezet tegen een gemiddelde prijs van f0.29 per kilo. In 1964 werd de aanvoer beter over de maanden verspreid. Dit kwam de af zet zeer ten goede. Voor het eerst in d( geschiedenis van de Nederlandse haring visserij werd er meer verse dan ge zouten haring aangevoerd. Van het to taal kwam 54 percent voor rekening van de verse haring. De uitvoer bedroeg in het verslagjaar 22 405 ton voor een waar de van f9 miljoen tegen 21 784 ton voor een waarde van f9.2 miljoen in 1963 Ook voor dit produkt was West-Duits land met 11.504 ton de beste klant Dat was 3.722 ton meer dan in 1963. Op de lijst van afnemers komen verder voor België met 6-879 ton <6.939 ton), Frank rijk met 6.213 ton (3 282 ton). Oosten rijk 443 ton (487 ton), Tsjecho-Slowakije met 213 ton (225 ton) en Israël met 50 ton. De cijfers tussen haakjes geven de hoeveelheden voor 1963 aan. Wij nodigen U hartelijk uit tot het bijwonen van onze grote verwarmingsshow welke wij houden op 2, 3 en 4 september in de origineel ingerichte showroom Bruggestraat 4 (naast hotel „De Roskam") 's middags van 15.0018.00 uur en 's avonds van 19.00-22.00 uur. Zaterdags de gehele dag van 9.00—19.00 uur. Benut deze unieke gelegenheid om kennis te kunnen nemen van de allernieuwste*'ti modellen verwarmingsapparaten op het gebied van kolen, olie en GAS. 1 Behalve deze modellen Is eert deskundige staf aanwezig voor het geven van voorlichting. Hoogachtend, E. OOSTINGH Katwijk aan den Rijn Rijnstraat 85 Tel. 3219 Interieurverzorging: P Lugthart Katwijk. van het ONDERW IJS-INSTITUUT o.l.v. M. VAN DER HORST Herengracht 4 Leiden Telefoon 01710-30660-34784 (Door het I.M.O. OFFICIEEL ERKENDE MIDDENSTANDSOPLEIDING) beginnen de volgende maand in: KATWIJK AAN ZEE!! Inlichtingen (vragen staat vrijt) in KATWIJK AAN ZEE, morgen, woensdagavond van 7—9 uur bij de firma Van Rijn. Princestraat 27. telefoon 3819, waar U zich ook kunt opgeven voor de cursussen: DUITS EN ENGELS (voor beginners en gevorderden) Reeds duizenden malen is daadwerkelijk bewezen: WIE ZEKER ZIJN WIL VAN SUCCES, DIE NEME BIJ DE „M.E.A.B." LES! Schriftelijke inlichtingen op aanvrage! WARMOND Op dinsdag 7 en woensdag 8 september zullen de jaar lijkse volksspelen worden gehouden. De stichting tot viering van War- monds feesten, heeft een uitvoerig programma samengesteld. De feeste lijkheden worden op maandagavond om half negen geopend met een lam- pionnenoptocht door de gemeente. Het publiek (speciaal de jeugdwordt verzocht aan deze optocht deel te nemen en een lampion mee te brengen. De vermakelijkheden worden ge opend met dam-, schaak-, sjoelbakspe- len. kruis- en klaverjassen voor oude ren van 18 jaar af in hotel De Stad Rome. Op dinsdag 7 september hebben de volgende feestelijkheden en wedstrij den plaats: om 9.30 en 10.45 uur pop penkastvoorstellingen op hel Gym- plein (bij ongunstig weer in 't Tref punt). Om 1.30 uur kruiwagenrace voor jongens van 12 jaar, om 2.30 naar de slaapkamer voor meisjes van 13 en 14 jaar, om 3 30 vlugge bediening voor meisjes van 15 en 16 jaar, om 4 uur 100 meter roeien voor jongens van 13 en 14 jaar, om 7 uur naar de trein voor jon gens van 15, 16 en 17 jaar, om 8 uur wie vangt de kwartel voor dames op 't plein voor het politiebureau (17 jaar en ouder), om 8.30 uur wedstrijd alge mene ontwikkeling in 't Trefpunt (25 jaar en ouder). Woensdag worden de volksspelen gehouden. Om 9 uur wordt begonnen met het tobbetje steken, van 2 tot 4 uur wordt een hengelwedstrijd gehou den voor de jeugd, om 2 uur ringste ken met auto voor dames en heren boven 17 jaar. 2 uur kaarten voor be jaarden in 't Trefpunt, om 4 uur be hendigheidswedstrijd met bromfietsen op het plein van de St. Nicolaasschool (van 16 jaar af). De deelnemers zijn op het wedstrijdterrein binnen de hek ken W.A. verzekerd. Om 7.30 uur wor- telknuppen. Na afloop van de volksspelen be staat er gelegenheid tot dansen in hotel De Stad Rome. Tot inschrijvjyg voor de spelen bestaat gelegenheid in het politiebureau. Deelnemers aan de quiz kunnen zich ook telefonisch opge ven bij de heer Beumer, tel. 354.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 4