Waarom roken steeds meer mensen juist Hunter Filter Opel vergroot en verruimt Kadett Brand verwoest voor 2 miljoen op vroegere Willem Ruys T sirimokos ook gevallen Feike Asma 1 okt. naar Maassluis (Grote Kerk) itiükii Winnaars: Van Gent (17) en Langenkamp (26) „Politie wil bevolking van A'dam intimideren Burgemeester Haspels van Bussum overleden 7 MAANDAG 30 AUGUSTUS 1965 Dierenvriendin nr. 1 gekozen AMERSFOORT De nieuw opge richte ..Stichting praktische dierenbe scherming" heeft zaterdag op dieren- vriendendag-1965 baronnesse A. A. van Heeckeren van Molencaten-Groeninx van Soelen uit Hattem uitgeroepen tot „dierenvriendin nummer één". De heer B. Hamstra uit Zwolle is benoemd tot directeur van de stichting Ter gelegenheid van deze dierenvrien dendag werden vier telegrammen ver stuurd. Aan president Franco van Span je om de stierengevecnten stop te zet ten, aan prinses Irene met het verzoek tegen deze manier van dierenmishande ling te protesteren, aan prins Reinier van Monaco met het verzoek om het duivenschieten te verbieden en aan de Nederlandse regering om te bewerk stelligen dat er een wettelijke regeling voor de vivisectie komt. Dr. D. P. Blok (40), hoofd van het naamkundebureau, volgt dr. P. J. Meer- tens op als directeur van het dialect- volkskunde en naamkundebureau van de Centrale commissie voor onderzoek van .het Nederlands volkseigen. Na Angelina nu Achille Lauro PALERMO In de Siciliaanse ha ven Palermo heeft dit weekeinde aan boord van de voormalige Willem Ruys, thans de Achille Lauro, een felle, brand gewoed. De vuurzee door tot nu toe onbekende oorzaak ontstaan richtte voor bijna twee miljoen gul den schade aan. Nog geen week ge leden kwamen bij een ramp aan boord van de Angelina Lauro (ex- Oranje) in de haven van Genua ze ven mensen om het leven. Beide passagiersschepen werden begin dit jaar aan de schatrijke Italiaanse re der Achille Lauro verkocht. Zij zouden na een ingrijpende verbouwing worden ingevet op de route ItaliëAustralië Vanavond gesprek mei Konstantijn Verlaat na 22 jaar Den Haag DEN HAAG Feike Asma heeft -zich met ingang van 1 oktober 1965 verbonden als vast organist van de Hervormde Kerk te Maassluis. Vanaf 1943 is Feike Asma organist van de Haagse Lutherse Kerk, daar voor, van 1933—1943 was hij verbon den aan de hervormde Hooglandse Kerk te Leiden. Feike Asmai die op 21 april 1912 in Den Helder werd geboren, verwierf Wisselvallig DE BILT. Zondagavond kwamen op veel plaatsen buien voor, sommige met onweer en zware windstoten. In een noordwestelijke tot westelijke stroming van maritieme lucht ver- plaatst zich de komende 24 uur een kleine depressie langs Schotland naar het noordelijk deel van de Noordzee. Een tweede storing koerst in de rich ting van Ierland. In verband hiermee wordt verwacht, dat de wind zuid westelijk wordt, waarbij iets minder koude lucht wordt aangevoerd. Na een periode met opklaringen zal later de bewolking toenemen. Waarschijnlijk zal alleen in de noordelijke provincies wat regen vallen. •Dinsdag 31 augustus: zon op 5.50; onder 19.30; maan op 11.43, onder 21.37. Donderdag. 2 september: eerste kwar- Strandverwachting Ook deze laatste augustusdagen blijven fris strandweer brengen. Morgen opkla ringen -en op enkele plaatsen nog een buitje. Matige, meest westelijke wind. In de middag 16 tot 18 graden, zeewater 17 graden. Vooruitzichten: het hogedruk- gebied bij de Azoren blijft een westelijke luchtstroom in stand houden, waarmee zwakke storingen tot de Noordzee door dringen. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur Ypenburg Vlissingen Eeldë De Bilt v 12 17 13 1 v 6 17 13 0.1 windstil 21 1! windstil 36 15 end! De Grote Kerk (1639) van Maassluis heeft een beroed orgel, waarop Asma reeds verschillende malen ook dit jaar concerteerde. Het orgel werd ge bouwd door rudolf Garrels, een leerling van de grote Noordduitse orgelmaker Arp Schnitger en is op 4 december 1732 in gebruik genomen. In de loop der ja ren is het orgel enkele malen gerestau reerd, o.a. in 1938. Hoewel niet direct getroffen (de Grote Kerk van Maassluis werd in 1943 tijdens een bombardement zwaar beschadigd) werd het kostbare instrument in de jongste oorlogsjaren ernstig aangetast. Nadat de Grote Kerk reizen in de Noordzee Zee. Voorbijgangers ontdekten de brand. Zij zagen dikke rookwolken boven het schip uitkomen. De brandweer rukte met groot materieel naar het schip uit cn ontdekte, dat het vuur in de machi. nekamer was uitgebroken. De vlammen waren de zuurstofcilinders al dicht ge naderd, maar de brandweerlieden slaag den er toch in een explosie, die ramp zalige gevolgen zou hebben gehad, te voorkomen. Na drie uur was de brandweer het vuur meester. De ruimen van het sohip stonden toen halfvol water, waardoor het slagzij begon te maken. Met snij branders werden daarom boven de wa terlijn gaten in de scheepshuid gebrand. Hierdoor liep het water weg en kwam het schip weer recht De brug, de eerste klasse salon hutten, de air conditioning-installatie en een deel van de buitenste bovenbouw op de bovenste dekken werden geheel vernield. In al die jaren dat de Willem Ruys vlaggeschip was van de Koninklijke Rot- terdamsche Lloyd, is er nooit brand aar boord geweest Overigens was het dit weekeinde al de tweede brand in korte tijd op de Achille Lauro. Op 22 juli moest de brandweer ook naar het sohip uit rukken. Het is thans nog op geen stuk ken na te zeggen, wanneer de Angelina Lauro en de Achille Lauro in de vaart komen. in 1947 van haar oorlogswonden was ge nezen, kwam vast te staan, dat de schade aan het orgel zeer aanzienlijk was. Na een lange en moeizame weg kwam restauratie tot stand. Vele binnen- en buitenlandse organis ten hebben het kostbare Instrument be speeld en ontelbare muziekliefhebbers hebben in de loop der jaren de reis naar Maassluis ondernomen om het fraaie or gel te horen. Inmiddels zal Feike Asma op donder dagavond 2 september in de Lutherse Kerk zijn slotconcert geven. Het pro gramma is samengesteld uit verzoek nummers en vermeldt werken van Bach, Festing, Hollings, Cocker, Mendelssohn, Franck en koraalbewerkingen van Feike Asma zelf. In volle vaart op stilstaande auto: een dode LEEUWARDEN Tijdens een hevige regenbui is de 42-jarige G. Wiersma uit Blija gisteravond in het dorp Ried om het leven gekomen toen zijn auto die met pech langs de kant van de weg stond in volle vaart werd aangereden door een andere wagen. De heer Wiersma stond met panne langs de weg. Zijn twee dochters waren net uitgestapt om de auto, die niet wilde starten, te duwen. Dit werd hun geluk, want nauwelijks waren ze uitgestapt of de twintigjarige automobilist J. Groene- veld uit Berlikum botste in volle vaart tegen de wagen van de heer Wiersma aan. De wagen werd tegen een boom ge drukt en totaal vernield. De heer Wiers ma was op slag dood. De auto van de heer Groeneveld schoot na de botsing naar de linkerkant van de weg en reed tegen een boom aan. Hierbij werd een achttienjarige wiëlrijdster ge raakt, die zware verwondingen oplieD Ook de heer Groeneveld en een elfjarig jongetje dat bij hem in de auto zat, liepen verwondingen op. NIJMEGEN Het achtjarige meisje A E. Huiskamp, dat vrijdagavond zwaar gewond is bij een autobotsing (een van links uit de Marie Curie-straat komende auto verleende geen voorrang aan de auto waarin zij met haar vader en moe der zat) is gisteren overleden. Bij de botsing drong het versnellings hendel diep in h-t oog van het meisje, dat tussen haar ouders op de voorbank zat. NIJMEGEN De 46-jarige H. A. Bie- mans is op het kruispunt Hatertseweg- Jonkerboschweg met zijn bromfiets te gen een uit een zijstraat komende vracht auto gereden. De man was op slag dood. ATHENE Ook de socialist Tsiri- mokos ls er niet In geslaagd een kahi- Middellandsenet samen te stellen, dat het vertrou wen geniet van het Griekse parlement. Gisteren heeft hij koning Konstantijn zijn ontslag aangeboden, nadat het parlement zaterdagavond laat motie van vertrouwen had verworpen met 159 tegen 135 stemmen. Zes afge vaardigden waren afwezig. De koning heeft de verslagen premier verzocht aan te blijven tot een nieuwe regering is gevormd. Vanavond zou Tsirimokos opnieuw een gesprek hebben met de koning, de in de loop van de dag van Korfoe waar koningin Anne-Marie vandaag haar negentiende verjaardag viert naar Athene is teruggekeerd. Vyf dagen lang heeft het Griekse parle ment gedebatteerd over de regering van Tsirimokos, die tien dagen geleden werd gevormd. Na het afzetten van Papandreoe als regeringsleider had de koning eerst Athanasiadis Novas verzocht een kabinet samen te stellen. Toen deze niet het ver trouwen in het parlement wist te verwer ven, kreeg Tsirimokos de opdracht, In de loop van de vorige week werd het steeds duidelijker, dat hij geen meerder heid in het parlement zou krijgen: te veel leden van de Unie van het Centrum die een meerderheid heeft waren ex- premier Papandreoe trouw gebleven. Bij het tellen van de stemmen bleken het er 134 te zijn. In totaal 37 afgevaardigden van deze partij steunden Tsirimokos tezamen met 98 leden van enkele rechtse groeperingen. Tegen stemden behalve de aanhangers van Papandreoe ook de 22 leden van de uiterst linkse Eda en de drie vertegenwoordigers van de progressieve Het oekend maken van de uitslag van de stemming werd door leden van de Unie van het Centrum begroet met de kreet „leve de democratie". Ook voor de parle- mentsgebouwen gaven de aanhangers van Papandreoe van hun instemming blijk. Deze 77-jarige politicus, die uiteraard ook verheugd was over de val van Tsirimokos („het verraad is bestraft", zei hij) vierde de nederlaag van het kabinet met enkele vrienden in een hotel De verslagen premier verklaarde later tegenover de pers dat de moeilijkheden nog veel groter zijn geworden. Hij ge loofde niet dat opnieuw een lid van de Unie van het Centrum zou worden aange- Omdat Hunter Filter dé sigaret is voor rokers die geen filter willen proeven maar 'n sigaret. Probeer gerust alle filtersigaretten, ook komt terecht bij Hunter Filter. n voor het i regering. Naar zijn mening zal de groep 37 leden van deze partij die hem heeft gesteund, „een beslissende rol spe len" bij het vinden van een oplossing de ernstige crisis waarin Grieken land zich al zes weken bevindt. Er zullen zeker geen nieuwe verkiezingen worden gehouden, verklaarde Tsirimokos. Zoals bekend stuurt Papandreoe aan op het uitschrijven van algemene verkiezingen. Politieke waarnemers tn de Griekse "hoofdstad zien op het ogenblik drie moge lijkheden voor het oplossen van de crisis, De vorming van een regering onder leiding van een niet-politleke figuur, die het bewind zal voeren totdat de politieke hartstochten zijn geluwd. Een kabinet van nationale unie, alle partijen zijn vertegenwoordigd uitzondering van de uiterst linkse Eda Het houden van nieuwe verkiezingen. Bijna alle parlementariërs zijn gekant tegen de eerste mogelijkheid. De tweede ordt bepleit door de leider van de pro gressieve partij en de derde dus door Papandreoe. De leider van de nationale radicale unie. Canellopoelos, heeft ge zegd, dat zijn partij de koning zal ken een regering te mogen vorn bezet 99 van de 300 zetels in het Griekse parlement Orgelconcours voor amateurs DEN HAAG De beslissing in hetjH B. Langenkamp een chamotte pias- Tweede Nationale Orgelconcours voor) tiekje van Heidi Daamen als wisselprijs en Amateurs is gevallen. Zaterdagmiddag i eveneens een zilveren legpenning in ont- in de Goede Vrijdagkerk kwamen de vangst nam. kandidaten van de halve finale in de| Bovendien werd de aanmoedigingsprijs, eindronde tegen elkaar uit pil na lang con Ee.orstc „eelpljp tocgewcM* „n beraad wees de .jury de winnaars in de de 24-jarlse Haagse onderwijzer H. Can- interpretatie- alsook in de improvi- „emeyer. die tweede werd in de afdeling satiewedstnjd aan Dat "aren tn improvisatie. Derde in dezelfde afdeling sector interpretatie de 1 ,-jange werd de 27-jarige assistent-accountant Haagse scholier (6e bètha-klas van een Chr. Lyceum) H. P. van Gen* en in de sector improvisatie de 26-jarige teke naar H. B. Langenkamp uit Hengelo. Wethouder drs. H. J. Wilzen maakte de uitslag bekend en reikte de prijzen uit: H. P. van Gent kreeg de wisselprijs, een koperplastiek van Aart van den IJssel en een zilveren legpenning, terwijl CPN-raadsleden over de provos AMSTERDAM Twee communis tische raadsleden. L. Seegers en W. F. H. van het Schip, proberen poli tieke munt te slaan uit het omstreden optreden van de hoofdstedelijke po litie bij de zgn. provorelletjes. In een brief dringen zij bij B en W erop aan, in de gemeenteraad opening van zaken over de incidenten te ge- De raadsleden gewagen van „groot scheeps opgezette acties" met gummi knuppels en blanke sabel, snelle ver oordelingen waarbij de aangeklaagden niet in de gelegenheid werden gesteld zich naar behoren op een verdediging voor te bereiden en een ..op demonstra tieve wijze naar de gevangenis" voeren. De raadsleden suggereren dat door het overleg dat de politie met organisatoren van happenings voerde, dezen aangemoe digd werden. Zij zouden zich thans voor bereiden hun activiteit uit te breiden tot „plaatsen en standbeelden van grote be tekenis voor de arbeidersbeweging en de gehele Amsterdamse bevolking" (de beelden van Domela Nieuwenhuis en De Dokwerkeri. Dit zou volgens de raadsleden de in druk wekken dat sommige politieautori teiten van „deze in de hand gewerkte situatie" gebruik maken om de politie in staat te stellen „veel krachtsvertoon ten toon te spreiden en de Amsterdamse bevolking te intimideren". Bovendien werd daardoor volgens de brief de in druk gewekt dat hierbij anti-democra tische opvattingen van invloed zijn. Hilversum H. van Dijk. Bij de interpre tatiewedstrijd werd de 26-jarige Vlaar- dingse onderwijzer M. J. Slagboom tweede en na hem kwamen mejuffrouw A. M. Kamphuis (21 jaar, lerares in Zutphen) en mejuffrouw H. van Berchum (21 jaar, onderwijzeres in Alblasserdam). Zij kre gen allen een fraaie oorkonde. het orgelconcours terugkeren. Alweer de vier kandidaten in de interpretatie wedstrijd leverden goed werk, ofschoon wij wel de composities over het algemeen wat te moeilijk vonden, nl. de C-dur Pre. lude en Fuga van Bach (gespeeld door H. P van Gent), de a-moll Prelude en Fuga van Bach (gespeeld door mej. A. M. Kamphuis), de d-moll Prelude en Fuga van Buxtehude (gespeeld door mej. H. van Berchum) en de Es-dur Trio Sonate van Bach (gespeeld door M. J. Slagboom). Deze werken konden de spelers eigenlijk ternauwernood aan hoeveel waardering men ook voor de prestaties moet hebben. De interpretaties ontliepen elkaar dan ook niet veel, zodat de jury, de heren drs. A. B. M. Brans, Gerard Akkerhuis, Johan van Dommele, Nico v. d. Hooven, Bert Matter. Jan Schmitz en André Ver woerd. een lang niet gemakkelijke taak hadden. De winnaar zal zijn prijs dan ook wel te danken hebben aan de duidelijke, maatvaste en vrijwel foutloze weergave. Voor de improvisatie-wedstrijd had Johan van Dommele het thema geleverd. Een thema dat wat leek op de Bach Koralen „O Gott, du frommer Gott" en „Wo soil ich fliehen hin" 'een onbewuste humor!) en dat goed bruikbaar er een partita op te bouwen. Ook hier ontliepen de resultaten elkaar niet veel. Een groot succes noemde wethouder. H. B. Slagboom dorst er harmonisch en Wilzen dit tweede concours, het spel-ritmisch het meest mee te doen. terwijl peil der 28 deelnemers lag hoogeriR. Cannemeyer het waren opvallend veel jeugdige deel-1 stemvoering zocht. nemers en de belangstelling voor ditHet volgend jaar zal de „Haagse Orgel- concours tvas duidelijk gestegen Del week" gehouden worden van 22-28 augus- gemeente Den Haag is heel blij met tus. De winnaars moeten hun prijzen dan dit succes van de in juli gehouden stu-1 verdedigen. Wij hoeven aan het succes dieweek voor koordirigenten en koor- v-an dit derde concours niet te twijfelen zangers zou hij Den Haag wel „de stad voor de muziek-amateurs" willen noe men. De muziek-pedagogische arbeid dient krachtig gestimuleerd te worden. Zo zal de koor-studieweek het volgend jaar uitgebreid worden en aan het orgelconcurs zal het volgend jaar een interpretatie-cursus voor amateur- organisten verbonden worden. Dat de gemeente Den Haag het belang van dit muziekpedagogisch werk inziet en ook bereid is dit financieel te steunen, kan niet genoeg gewaardeerd worden. Bovendien nu onze stad bij gebrek aan goede concertruimte in muzikaal opzicht zo achteruit dreigt te gaan de vermin derde belangstelling is daaraan wel voor een gedeelte toe te schrijven moet elk initiatief aangegrepen worden om de In teresse in de muziek te stimuleren. Door deze koor- en orgelwcken wordt de muzi kale zelfwerkzaamheid krachtig bevor derd en dit vormt de basis van een gezon de muziekcultuur! Maar laten wij nu naar de finale van Expert in gemeentefinanciën BUSSUM Na een ziekte van slechts twee dagen is burgemeester J. C. Haspels, zaterdag'in het ziekenhuis overleden. De heer Haspels, die vol gend jaar met pensioen zou gaan, was een bekend deskundige op het gebied van de gemeentefinanciën. De heer Haspels werd in 1901 in Piershil op de Zuidhollandse eilanden geboren en begon zy'n loopbaan op de secretarie van Spijkenisse. Na enkele overplaatsingen werd hij in 1935 benoemd tot burgemeester van Enkhuizen, waar hij eerst enige tijd de functie van gemeente-secretaris vervulde. Hij was o.a. voorzitter van de Vereniging van AR-burgemeesters, secretarissen en wethouders en lid van de commissie van bijstand van hei Zuiderzeemuseum. Later maakte Burgemeester Haspels heeft ook ve le jaren deel uitgemaakt van de com missie Langemeijer, die zich bezig hield met de bestudering van het po- litiéWèiéh Tn Nederland. Van 1980 tot 1963 was hy lid van.de Eerste Ifamer. Kind gedood door maaimaeliine ROERMOND De driejarige Paulien- tje Appeveen uit Ooi-Herten, .en zuiden van Roermond, is zaterdagnrddag tij lens maaiwerkzaamheden op het land van haar vader zo ernstig gewond, dat zij later in het ziekenhuis te Roermond burgemeester Haspels deel uit van de is overleden. De kleuter die tegen de veelbesproken commissie-Ter Veen, die een rapport moest samenstellen over de herindeling van de gemeente grenzen in Noordholland. Op 1 juli 1949 werd de heer Haspels benoemd tot burgemeester van Bus sum, waar zijn eerste taak was de sa nering van de gemeentefinanciën. De heer Haspels heeft hierbij nog vele functies vervuld. Zo was hij voorzit ter van het verband van AR-provin- cies- en gemeentebestuurders. Hij was lid van de redactie van De Magistra tuur en van De Gemeentestem. Hy was voorzitter van de Nederlandse ver eniging van gemeentebelangen. Vele jaren is burgemeester Haspels exami nator geweest voor de opleiding van gemeen tefi na nciën. Ook wat de streek van het Gooi aangaat heeft burgemeester Haspels diverse functies vervuld. Mariniers gaan op herhaling DEN HAAG Van vandaag tot 25 september Komen ruim duizend mari niers met groot verlof voor herhalings oefeningen onder de wapenen. Zij worden ondergebracht in een tentenkamp bij de Van Braam Houckgeest kazerne in Vanuit dit basiskamp zullen de militai ren deelnemen aan landingsoefeningen bij het amfibisch oefenkamp Texel, ge vechtsschietoefeningen op het infanterie- schietkamp De Harskamp en aan meer daagse oefeningen op de Veluwta. Zesling geboren in Brazilië RIO DE JANEIRO Volgens twee kranten in Sao Paulo is in het oerwoudgebied Humaita, in het ver re westen van Brazilië donderdag een zesling geboren. Gebrek aan goede verbindingen maakt, dat nadere bij zonderheden ontbreken. Moeder, echtgenote van een plantagearbeider, en kinderen zouden het goed maken. De 57-jarige gravin Anita de Zicha von Thyssen, enig kind van de in 1951 overleden Duitse grootindustrieel Fritz von ThySsen, heeft vrwel bet hele ver mogen van haar woensdag >n Beieren gestorven moeder geërfd. Het vermogen loopt in de honderden miljoenen gul- De zestigjarige landbouwer J. van Vliet uit de buurtschap De Loet. ge meente Lekkerkerk, is zaterdagavond om het leven gekomen bij werkzaam heden met een hooitransporteur. Door maaimachine geleund stond kreeg een het knappen van de draad sloeg de arm 'jzeren pin in de borst, toen haar vader i van de transporteur dubbel Zijn zoon de tractor in beweging zette. werd ernstig gewond. 'Van onze verkeersredacteur) J^EN GEHEEL nieuwe Kadett zinetank is thans 40 liter tegen 33 lite, in het oude model. .chlager", die Opel voor 1966 presen- Hoewel het gewicht van de nieuwe senteert. De wagen is groter en ruimer Kadett is toegenomen van 670 tot 730 kilo, dan zijn voorganger, terwijl hU veel meer! wordt dit meer dan gecompenseerd door op de Rckord is geïnspireerd. De coupé Il,et toegenomen vermogen van de motor Is eveneens belangrijk gewijzigd. Deze '1071 in'plaats van 986 cc>. De gewone sportieve versie wordt voortaan in de krachtbron levert 55 pk bij 5600 toeren steeds meer populair wordende „fast (4? P* bij 5200 toeren), terwijl de S"- back" stijl geleverd. j motor nu 60 pk bij 5600 toeren geeft '55 Sinds de Kadett drie Jaar deleden in rt b'J 5500 to<ircn' Beh>'v« de snelheid produktie kwam. run er 650.000 excmpla.l van "«■"«rol ia ook de topsnelheid toe. ren van verkocht. ..De Kadett ging als D<- 'abrl«k ««It 130 kilometer kadetjes" werd er bij Genertd Motor, in uur voor de Kadett op IIJO Rotterdam gezegd. 1 kllomptel hu dp oude). 138 kilometer voor de ..S"-versie (130 kilometer) en 146 kilo meter voor de coupé. Het benzineverbruik zou gelijk gebleven "J zijn. Van de technische perfec'ioneringen noemen we nog: een nieuw instrumenten, paneel met ronde klokken, een verwar ming met 20 procent meer capaciteit, gro- De Kadett modellen an een geheel nieuw krachtiger 1.1 liter mi technische perfectioneringen. Ook erie vergroot door het opnemen vierdeurs uitvoering. ruitewissers. Opel Rckord De lijnen van de nieuwe Kadett wijzen duidelijk op een verwantschap net de Rekord en de grote Opelmodel- len. De schuiner geplaatste voorruit geeft een beter uitzicht en de achterruit' Vierkante koplampen, een nieuw is binnenwaarts gebogen. De „taillelijn" radiateurscherm en een gewijzigde is gewelfd I achtersteven onderscheiden uiterlijk de I Rekord 1966 van de oude. He belang- Meer ruimte is op verschillende manier rijkste nieuios. dat op de aufomob.eU ^kregen. De totale lengte werd vergroot tentoonstelling in Frankfurt gepresen- an 3.92 tot 4 10 meter, de breedte van teerd zal worden, bevindt zich echter 1.47 tot 1.57 meter. De hoogte is echter, onder de motorkap: een geheel nieuwe met 13 mm verminderd. De vergrotingj motor met bovenliggende nokkenas van de wielbasis en de spoorbreedte komt Voor de Rekord-modellen zijn er drie de wegliggging ten goede, doch vermin- 4 cilinder motoren en voor de Kapitan en dert in geen enkel opzicht de wendbaar- Admiral een nieuwe 6 cilinder kracht heid in het verkeer. bron. Alle motoren (resp 1,5. 1,7, 1 9 en De kofferruimte is met 13 procent ver- 2.8 liter) hebben kenmerken, welke over groot. Het laadvlak van de caravan is met 't algemeen bij sportmotoren worden te- 21 procent toegenomen, het laadvolume ruggevonden. Meer vermogen en ook een met 11 procent De inhoud van de ben-, hogere snelheid zijn er het gevolg van.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7