Brick Bradford NTS achteraan bij de landing van Gemini V —Toch is het zo!- Jesje en üosje IJsland geeft het verzet tegen televisie op Senmoet DE STENEN ZONDE MAANDAG 30 AUGUSTUS 1965 ethergoiven-ethergoiven-ethergoiven-ethergoiven ITHERgolvenethergoiven-ethergoiven-ethergolven- Zesjarige Millie verraste KRO met donderpad (Van on*e radio- en tv-redactie) HILVERSUM Het groot spek takel met de hengelcompetitie van de jubilerende KRO schijnt geen grenzen te kennen. Men valt van de ene ver bazing in de andere en het Rijks instituut voor Visserij Onderzoek in IJmuiden staat nog altijd met de mond vol tanden, want zijn statistiek wordt van week tot week meer in de war geschopt. Laat er nu in Asten weer een zes- Jarige Millie Vossen zijn, die eventjes met een worm aan de haak een voor zijn soort abnormaal grote donderpad uit het water haalt, terwijl zij met papa op de Knardijkse strekdam in Harderwijk staat te vissen! Nog nooit eerder gebeurd! zegt het RIVO. dat niet eens wist dat die donderpadden in Nederland nog voorkomen Voor Millie: weekprijs extra cate gorie. Trouwens, drs. J. I. Abramoff uit Rotterdam staat er precies zo op met zijn vangst uit de Brielse Maas: een zeeforel van 31 cm uit zoet water! De IJmuidense biologen waren er van overtuigd, dat barbelen zo zij niet uitgestorven waren, dan toch tot de grote zeldzaamheden in ons land behoorden. Maar neen, hoor, de KRO-Kanjer- Competitie bewijst heel iets anders: de barbelen komen frekwent uit het wateralweer een streep door de statistiek. Heel treurig is het afgelopen voor de heer A. G. van Rosmalen uit St. Michelsgestel, die in Zeeland op va kantie was deze week en bij Zierik- zee aan een hengeltje een zeekreeft met het ongehoorde gewicht van 30 pond ophaalde. In zijn verbouwe reerdheid verkocht hij het dier spoor slags aan de kok van een hotel, die er twintig gulden voor neertelde. Toen de heer Van Rosmalen er aan dacht, dat die kreeft het prachtig zou hebben gedaan in de categorie bij zondere vangsten van de KRO-com- petitie, lag het beest al te blozen in de pan en dat zonder gekeurd te zijn voor de jury, die dus diskwalificatie moest toepassen. Maar ook zó blijft de spanning erin. Om drie uur extra uitzending, had de NTS vastgesteld, toen de landing de Gemini-V nog verwacht werd om half vier. Dat zit dan blijkbaar allemaal muurvastwant nu alles uur vroeger was gesteld kwain wel de radio op Hilversum 11 kort na nieuws van 1 uur in de ucht maar de televisie liet zich wachten tot de klok van drie, toen wij via de radio in directe en vlot vertaalde reportages al wisten dat de landing goed was verlopen en de beide ruim tevaarders veilig op het reddingsvlot Gerton van Wageningen. die zich voor de NTS-uitzending keurig had gewapend met kaarten en wereldbol, plus een miniatuur van de capsule om tijdens de radioreportages uit Ameri ka de manoeuvres ook in beeld te kunnen brengen, kon nu niet veel meer doen dan een soort reconstruc tie geven van wat een uur geleden al gebeurd. De geluidslijn met Ame rika gaf alleen nog maar berichtenwerd weer een stuk maatschappelijk over de naderende orkaan Betsy door. j werk verzet, afgewisseld door galop- peren en schieten. De NTS zat met een en ander lich-1 Op Ned. 2 deed „de Saint" vrijwel telxjk voor spot: deze mosterd na de hetzelfde, zij het in 't beschaafde en maaltijd kostte veel geld en had net moderne „wilde westen". Ook hier goed tot een later tijdstip kunnen worden uitgesteld. "Wij hoorden in deze 25 minuten wat algemeenheden Hilversum 1. 402 m. KRO: 7.00 Medlta 7.05 Lichte grammofoonmuziek; f7.30- Nieuws; 8.00 Overweging); 830 Nieuws; 8.40 Lichte grammofoonmuziek met vakantietlps en Informatie voor de vrouw; <9.00 Weer- overzicht): 9.35 Waterstanden: 9.40 Voor de jeugd; 10.00 Sextuool: klassieke grammo foonmuziek; <10.30 Weerovcrzicht); 11.50 Vol- aan.... vooruit, praatje; 12.00 Angels. 12.08 Lichte grammofoonmuziek; 12.20 Voor de boeren: 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws: 12.40 Het Koningin WUhelminafonds, toespraak; 12.45 Aktualitel- ten, eventueel grammofoonmuziek; 1230 Evergreens en chansons (opn.); 13.30 Lichte grammofoonmuziek voor de tieners: 14.00 r de plattelar 14.10 Drie i ken: 18.30 Onderweg: Gebedsdienst: 17.00 Voor de Jeugd: 1730 Lichte orkestmt (opn.): 18.20 Uitzending de Arbeid. - o-ultgave v Arbeid, onder redaktie van Gabri "de Wagt; 18.30 Lichte grammofoonmuziek; 18.45 En nu mijn geval: vragenbeantwoording. Hilversum II. 298 m. AVRO: 7.00 Nieuws: 7.10 Ochtendgymnastiek: 7.20 Lichte gram- Dagopening. Morgenwijding: 8.55 Klassieke i_ - muziek; 9.00 Voor dc zieken: 10.00 Voor de imofoon:r.M/.:ck. Dansorkest en .27 Mededelingen t.b.v. land- lichting: zangsolistei tuinbouwnHHHHHHHRi Uitzending voor de landbouw: 12.40 Licht Op Ned. 2 viel er bij de AVRO afscheid te riemen van de jeugdru briek „Tieneridolen", welke gevolgd zal worden door een andere tiener rubriek. De vorm en inhoud daarvan houdt de AVRO nog eventjes geheim, maar de jongelui zullen wel weer aan hun trek komen. Verder kon men de zaterdagavond slijten bij een vierde afscheid: dat van het programma „Zomercaroussel", want de R komt weer in de maand en dan moet de zomerpret, ook op de buis, wijken. Het ging er even vlot en muzikaal toe als in de voorgaande shows uit Knokke. waaraan niet zo best te zien was door welk land ze nu precies werden gemaakt. Na al deze weemoed van „voor de laatste keer" fungeerde de beroemde Ponderosafarm in Bonanza weer eens als tehuis voor kneusjes en „Pa Cart- ";ght" als biechtvader, kortom, norecital: semi-klassieke muziek. 19.45 Lichte grammofoonmuziek 21.00 Nel wilde hogerop, hoorspel. 2130 Heinrich Schu'zfest Berlijn 1965: Koorzang. 22.20 Boekbespreking. 22.30 Nieum HlfllMÉlBtiliÉÉMrfMi denking. klankbeeld. 2355—24.00 Nii drid. 19.33 Voor mploenschappen werkende vrouw. 20.00 o: Licht ensemble met i knipoog naar de 23.55—24.00 Nieuw solisten 22.30 Nieuws. 22.40 23.10 Weerklank. Draadomroep vanavond Allegro assai. Andant gio Allegro c o.l v Louis Fcurestier. II Gabriel Fauré. *»eliea» «i Mélisande, suite voor 80. Prélude. La Fileuse. Molto a Romande Orkest Laideronnette. I Entretiens de 1 Jardln féerique o.l.v. Ernest Ans Nocturnes. Nu; eert Champètre voor clavecymbel en orl Allegro molto. Andante Finale Aimée de Wiele. clavecymbel: Orkest van Parijse Conservatoriumconcerten o.l.v PI 1905) Er zijn eigenlijk weinig steden uit het verre verleden die nog in werkelijkheid bestaan. Het grootse en andere steden die misschien nog veel machtige Babylon is een halte in de eerder genoemd zijn, of waarvan de de trein op verzoek opgravingen hebben aangetoond dat heiligdom bevond op de thans onbe- t veel oudere datum zijn. heeft woonde heuvel Ophel, ten zuiden t Damaskus zich als stad tot in re plaatsen op die in de aanvang van historische tijden van betekenis wa ren en door macht, rijkdom en kui tuur geschitterd hebben, het zijn geen van alle nog steden in de ware betekenis van het woord. Slechts wat ruïnes die moeizaam door archeologen zijn blootgelegd, kunnen een flauwe indruk geven van enkele gebouwen die eens deel van zo'n stad hebben uitgemaakt. de Tempelberg. Koning David heeft ca. 1006 v.Chr. deze bijna onneembare vesting dóór list en geweid veroverd en hier de „stad Davids" als zijn residentie en het middelpunt van zijn rijk gevestigd. Van dat tijdstip af kunnen we werkelijk van dc stad Jeruzalem gaan spreken. Dat blijkt duidelijk uit H Samuel 5: 9, waar staat: „En David ging in den burcht wonen en noemde dien: Stad Davids". Met andere woorden, vóórdien kon niet van een stad, wèl van een broken tijd van bewoning bekend. Zeker, opgravingen hebben bij schillende thans nog bestaande steden sterkte worden gesproken. Damaskus aangetoond, dat er nederzettingen zijn Houden we ons vooralsnog aan de aomenteel de oudste stad die nog geweest die wellicht met Damaskus uitspraak dat Damaskus de oudste werkelijk de naam stad verdient, concurrerend zijn. In dit verband ihans nog bewoonde stad is, de oudste wordt reeds vermeld in kunnen we onmiddellijk denken stad men thans de overblijf- van steden uit de tijd van de Egypti sche farao Thotmes III en in de El- Amarna brieven die in de 14de eeuw vóór Chr. gewisseld werden tussen de r ook in de lijst Jeruzalem. Uit vermeldingen in spij- selen kent, moeten we eveneens a kerschrift in oude Sumerische lijsten voorstellen: Jericho. Daarover een volgende keer. en uit de briefwisseling van de Egyp tische farao Amenhotep IV met de vazallen in Kanaan (eveneens deel Nadruk verboden. over gewichtloosheid en in dan toch één gesprekje met Amerika „dat de ruimtevaarders met succes diepe kniebuigingen hadden gemaakt in de helicopter". Intussen had de radio de bericht-j geving bijzonder goed bijgehouden tot kwart voor drie. toen het nieuws op was. De wijze waarop dit door de samenwerkende uitzendende omroe pen werd gedaan, verdient zeker een compliment. Televisiebeelden met actie hadden e niet verwacht, want er waren bij de vervroegde en verplaatste landing geen televisieteams aanwezig. Wel kon men hopen op later door te zen den filmbeelden. AFSCHEID Zaterdagavond moest er heel wat afscheid worden genomen op het scherm. Kort na 7 uur verdween Ba rend de Beer met veel égards, en beloften om „ansichten te zenden en misschien nog wel eens terug te ko men". waarna de kleuters alvast een plaatje van „Klaas Vaak" konden be kijken. Klaas zal vanavond om 7.01 uur zijn opwachting komen maken, eveneens per wolk. Daarna zong Sir Lancelot (bij de KRO) zijn zwanenzang. Hoewel ook hij een onverschrokken ridder is, die in elke aflevering braaf heeft gevoch ten. de kwaden gestraft, de goeden beloond en zijn eigen huid. altijd weer gered, was hij toch niet in staat ook maar half zoveel populariteit te ver zamelen als zijn beminde voorganger Ivanhoe. Met niet zoveel tranen heb- enorme gevechten, moord en dood- slag en bijzonder krachtdadige be- hel oerwoudgebied Humaita bij .JP® Xan kwaad. grens tussen de Amazone en Acre heeft echt leerzaam om een vrouw het leven geschonken aan een 't Was dus de buis. zaterdagavond Het exclusieve nieuws achter het nieuws! vanavone Nederland I: NTS: 19.00 Nieuws in kort 19.01 Voor de kleuters. CVK/IKOR/RKK idaagse informa- NTS Huckleberry Hound, tekenfilm. 20.00 Jour naal en weeroverzicht. 20.20 Politieke partij 20.30 Misdadig zwijgen (Angry boeiende reportages interessante feiten prachtige foto's spannende verhalen Komende weken Muzikale kleuren-reportages over uw favoriete Edison winnaars. Deze week: Ik vind het allemaal zo fijn WILLEKE ALBERTI Lees dsSpiegel en blijf bij! REIKJAVIK Eindelijk heeft IJs land zijn verzet tegen televisie opge geven. Waarschijnlijk reeds volgend jaar zal de omroep Islands Radio een televisiezender in gebruik nemen. Na jarenlang tegenstand te hebben geboden heeft de IJslandse regering dit besluit genomen. De oorzaak van de tegenstand was het feit, dat IJsland niet is ingenomen met het feit dat Amerika twee mili taire bases op het grote eiland onder houdt. Voor de Amerikanen die de bases bezet houden werken reeds vele jaren twee televisiezenders, die behalve voor het doorgeven van be richten ook gebruikt worden vooi ontspanning en voorlichting van de officieren en manschappen. Herhaalde malen hebben de Ameri kanen aangeboden, hun zenders der mate te versterken, dat de IJslandse bevolking kon meekijken amusementsprogramma's, maar dat eel 22) 9SZnTSSË°ï "ocumen,ai cwerd door regering en bevolking i parig afgewezen. Nederland II: NTS: 20.00 Nieuws ln letl KRO: 20.01 Mooi weer "indaag, gi ia! ensemble ictuahteiten 21.30 ïi Spaanse fllmlmpi 21.4 Nieuws; 13 10 Actualiteiten en g muziek: 13.25 Beursbericht: 1330 't Muzikan-1 ig: Beljclë: Nederlands progi. Kan. 2 m- 19.30 Richard Leeuwenhart 19.55 De 16.00 Nieuws i: 16 30 I man. 20.00 Journ. 20.25 Jackie G.iason Licht instrumentaal ensemble en solisten: 20.50 De grote oorlog: De lange weg. 21.20 De calling, praatje: 17.05 Lichte marionetten van Praag. 22.00 Oude orgel- i mofoonmu; r de jeugd. I pracht. 22 40 Journ. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NTS 8.30 uur speelfilm „Misdadig zwijgen", waarin het gaat om een sta kingsactie, voor kijkers van 14 jaar en ouder. 10 uur serie „De eerste wereldoorlog": de laatste zomermaanden brengen de Amerikanen aan het westelijk front. Ned. 2 KRO 8.01 uur een muzikaal vakantieprogramma toen het mooi weer was in Scheveningen 8.30 uur eerste aflevering van „Europees Panorama", landen kijken bij elkaar binnen. 9.40 uur klarinetconcert van Mozart, gespeeld door Jolle Huckriede en het Kunstmaandorkest. Dirigent: Anton Kersjes. VANAVOND TE HOREN Hilversum I NCRV 7.45 uur amusementsmuziek op de plaat. 9 uur hoorspel „Nel wil hogerop" van Matthieu Berden. Een eer zuchtige weduwe wordt door haar personeel voorgelicht over „het leven van de elite". 9.50 uur opnamen van het openingsconcert (motetten) Heinrich Schützfest in Berlijn. 10.55 uur showmuziek. Hilversum II VARA 8.05 uur vrolijke liedjes van De Jonge Flierefluiters. 8.30 uur cabaret „Met een knipoogje naar de muzen" 9.15 uur concert door het Radio Filharmonische orkest: moderne werken. 11.10 uur muziekrevue en nieuws over concerten. Eigenlijk had men dus met een soort hooghartige demonstratie te maken bij deze weigeringen. IJsland sloeg zich dan op de borst en ver klaarde, helemaal geen behoefte te hebben aan televisie: de goedverzorg de radioprogramma's brachten ver strooiing en informatie genoeg in de huiskamers. Tenslotte zijn de IJslanders toch bezweken voor het moderne medium. Volgens gemaakte afspraak zullen Zweden. Noorwegen en Denemarken het eiland financieel en technisch helpen bij de oprichting van de zen der en dan voorlopig een aantal pro gramma's gratis ter beschikking stel len. In Kopenhagen worden reeds een aantal IJslandse technici en camera-1 lieden voor televisie opgeleid. Ookl regisseurs en producers zullen in de Scandinavische landen hun licht gaan opsteken bij de beeldomroep. steken. Toen hij ons hoorde wilde hij er j sprak de commissaris grimmig ...Hij ligt „Vader, vader", riep Blekkie, nog voor hij van de fiets was gestapt, „we hebben de brandstichter ingerekend." „Wat zeg je?" vroeg de commissaris verrast. Hij liet *ijn krant vallen en sprong overeind. „Wat zeg je daar nu. jongen?" „We hebben de brandstichter te pak ken", herhaalde Blekkie. „Hij ligt in het bos .vastgebonden aan zijn eigen fiets." „Het was de postbode", riep Josje. „Wij verdachten hem al, hè Blek. We zijn hem nagegaan en zagen hoe hij probeerde weer een stuk bos in brand te vandoor gaan. Maar Blekkie pakte eerst zijn fiets beet en toen zijn been, en toen •viel hij met fiets en al om en konden we m boeien." „De postbode!" sprak commissaris Bo nebakker verrast. „Daar heb ik gisteren of eergisteren nog gezellig een praatje mee staan maken! Weet je zeker dat je je niet vergist. Blek?" „Nee, natuurlijk niet. vader," verze kerde Blekkie hem. „Hij verzamelde eerst allemaal kleine takjes en stak die toen aan, met zo'n zelfde paarse lucifer als we al eerder in het bos hadden gevonden. Nee, hij is wel heel degelijk de dader." „Dan zal ik de politie waarschuwen". ergens in het bos, zeg je, vastgebonden aan zijn fiets? Dan moeten jullie maar meegaan om de plek te wijzen." Commissaris Bonebakker stapte naar de telefoon en draaide het nummer van de plaatselijke politie. De agent die hij aan de lijn kreeg wilde, hem aanvanke lijk niet geloven, maar toen de commis saris had verteld wie hij was, beloofde hij zo snel mogelijk te zullen komen. „Nee. wacht maar", sprak commissaris Bonebakker. „Ik kom wel naar u toe, agent. Met de auto. Dan kunnen we de brandstichter daar misschien mooi inla den. Ja, prachtig, ik kom meteen naar u toe." En de commissaris legde met een voldaan gebaar de hoorn op de haak. Prof. Verkuyl voor Ikor: Lectuur en radio vinden elkaar in jonge staten (Van onze kerkredactie) AMSTERDAM Gisteren heeft Prof. dr. J. Verkuyl, de secretaris generaal van de Nederlandse Zen dingsraad in een Ikor-uitzending nog verdere mededelingen gedaan over de vergadering van het bestuur van het Wereldfonds voor Christelijke Lec- Als een van de bijzonder interes sante feiten noemde hy, dat pers en radio plus televisie elkaar gevonden hebben in de jonge staten. Zowel in Afrika als in Azië wordt steeds meer gestreefd naar co-ordinatie. Veel watl°P over de radio wordt uitgezonden, wordt later gedrukt uitgegeven. Maar de radio schenkt ook aandacht aan nieuwe uitgaven op lectuurgebied, waardoor veel meer mensen op de hoogte zijn van wat nieuw verschijnt. In het bestuur van het Wereldfonds is dit nieuwe contact gehonoreerd doordat ook een man als Sigurd Aske, leider van het lutherse radiostation in Ethiopië, is toegetreden. Lausanne, als plaats waar het bureau zal worden gevestigd is ge kozen, omdat zoals wij reeds schreven juist de samenwerking met lectuurorganisaties die niet zo geporteerd zijn voor de Wereldraad gestimuleerd kan worden. Maar Lau sanne heeft bovendien het voordeel dat dit een typisch Frans-sprekende stad is. Genève is een internationale stad geworden, en de Wereldraad van Kerken, die daar gevestigd is, blijkt toch altijd weer zeer sterk wat de taal betreft Engels georiënteerd te Juist voor de zendingsvelden is het belangrijk dat ook Frans, Spaans en Portugees niet vergeten worden. Al leen in Afrika wonen reeds nu twee maal zoveel Frans-sprekende protes tanten als in Europa zelf. 100 Als ze na elkander willen weggaan, zien ze het gebeuren. Des te angstaanjagender, omdat het in de vliegende storm zo langzaam gaat. Door een andere kracht die dan van de wind, geloven ze, wordt het dak van Jeep Karsten's huis bewogen. Het wiegelt even en zakt dan naar onder, de muur indrukkend. Als het huis openbreekt als in een geweldige stomme schreeuw, grijpt de wind toe. Een stoel wordt opgetrokken, kinderkleren, gordijnen en de kleine voorwerpen, die op de zolder liggen. Met twee van zijn jongens is Jeep naar buiten gegaan om het noodweer te zien. Zijn vrouw met het jongste kind, dat nog niet kan lopen, bleef binnen. Bij het bewegen van het dak schreeuwt hij, met zijn armen boven zijn hoofd zwaaiend. De deur wijkt open voor hij erbij is, het raam versplintert. Jeep staat met zijn jongens, die zich ieder aan één van zijn benen vastklemmen. Hij staat zonder zich te kunnen verroeren, in die enkele ogenblikken, die voor hem eeuwigheden Van achter de horizon heeft Joryt Volmar het noodweer zien opkomen. Nog voor het losbrak over 't Horst, had hij zijn pet met de stormband i de riem vaster gesnoerd om zijn middel. Blijf thuis, vader, zeide Martine. Jochem Keige kan er nu uitgaan. Naast hem staande zag zij de vlagen aanrukken als wilde ruiters die het land overvielen. De struiken werden razend heen en weer geschud en de bomen negen hun kruinen. Het bos. de beek. de hoeven, de akkers, de heide... het leeft nog in Joryt. hij is er nog mee verbonden. Veertig jaar heeft hij erover gewaakt, nu moet Jochem Keige dat doen, maar die woont achter de Oeler. De storm wil hem terugslaan. Hij zet zich schrap en komt beneden. Opstuivend zand be- door D1GNATK KOBKUKTZ neemt hem het gezicht, maar hij kan ook op de tast gaan. Om hem heen fluit en sist en sniert het. Takken zwiepen naar beneden, een vrouw gilt en ergens valt iets zwaars. Rechtdoor gaat de oude landschut en hij ziet, zoals de anderen het zien, hoe het dak van het oude huis, op de hoek van de weg naar 't Grobbenuus, begint te bewegen. Hij ziet het scheefzakken en de muur eronder verpulveren. Een wolk van stofkalk waaiert over de hoofden als hij binnenstapt door het wijkende deurgat. Op dat ogenblik mindert het tumult een paar seconden en het is of het kraken en steunen van het wentelende slagrad weer hoorbaar wordt. De mannen duiken in elkaar als de wind in hun hals grijpt en ijskoud langs hun rug loopt. Tot Sax. de vrachtrijder, naar voren springt. Helpt mannen! Moeten wij de landschut laten omkomen in dat hok? Aan de vrouw van Jeep met haar klein kind denken ze niet. Maar dan is Joryt al terug. Hij trekt de vrouw mee. die van schrik als verlamd is. Met zijn vrije arm houdt hij het kind tegen zich aangedrukt. Sax pakt het aan voor het hele huis krakend instort. Joryt wordt geraakt en valt languit neer. Voor ze bij hem zijn, staat hij alweer overeind, veegt het bloed van zijn gezicht en zwaait met een arm om ruimte dat hij voorbij kan. De mensen met hun ontstelde ogen en half open monden benauwen hem. Terwij] Arend Jan de moeder en het kind meeneemt naar zijn gelagkamer en Jeep met zijn twee jongens achter hen aanloopt, strompelt de oude landschut dwars over de brink naar het kerkhof. Weg van de mensen. Op een steen, die zo oud is dat niemand weet wie daaronder ligt, gaat hij zitten. Rondom, tot ver over de graven, liggen de gebroken leien van het kerkdak. Het zwalpt en golft als op- en afgaand water in Joryts hoofd, de storm slaat zijn wezen. Iets stortte in en hij moest iets anders redden. Daarmee brak hij in zichzelf los wat al te vast bleef haken. Het bittere. Een kind heeft hij gered, een nieuw jong leven. Joryt denkt niet, hij trilt en hijgt van de inspanning die te groot was. Hier moet je niet blijven, zegt Sax, die hem is nagelopen. Dit is geen plaats om te zitten in zo'n nacht. Als er nu niets is losgekomen van onder de Stenen Zonde... Joryt hoort aan zijn stem hoe verward de vrachtrijder is en hij lacht grimmig. Het is gaan regenen. Met bakken valt het neer en stroomt in beekjes over de brink. Als Joryt weer bij het huis komt. ziet hij wie daarin woonde. Het huis op de hoek van de zandweg. Zelf heeft hij het aangewezen voor Jeep. Nee, weert hij Sax af, die met hem mee wil gaan. - Ik kom best alleen thuis. De regen heeft de storm verminderd, nu en dan lijkt het bijna stil. Achter hem hoort Joryt het droppelen en ruisen terwijl hij weggaat. Op de heuvel regent het ook, maar dat is een ander geluid. Hij moet dikwijls blijven stilstaan eer hij boven is. Zijn gezicht bloedt nog als hij binnenkomt. Martine vraagt niets. Zwijgend wast ze de wonde en zijn be\ende handen. (Wordt vervolgd) DE KAMPIOEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 6