VLEET 'Rehoboth' herschapen in gezellige jeugdsociëteit Rembrandt-wi j kkerkeraad en gemeente „offerden" SCHEEPVAARTBERICHTEN Teruggang Leidsche Wol van tijdelijke aard Visserij nieuws bij de Oranjefeest in Katwijk enthousiast gevierd Ertstanker in aanvaring met de kotter WR 51 Oranjefeest Zoeterwoude NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 30 AUGUSTUS 1965 LEIDEN Bijgewoond, door een groot aantal belangstellenden, onder wie ds. A. J. Lamping, voorzitter van de Hervormde Jeugdraad, de heer H. Zunderman, voorzitter van de Leidse Jeugdactie, leden van de wijkker- keraad ,Jlembrandtwijk", ds. J. de Wit, ex-wijkpredikant van deze wijk, de besturen van enkele zusterverenigingen en vele ouderparen, heeft de C. J. V. ,Jlehoboth" zaterdagavond haar vernieuwd ontmoetingscentrum, officieel in gebruik genomen. Om de grote zaal van het wijkgebouw „Re hoboth" in het kader van het jeugdwerk-nieuwe-stijl een sfeervolle aan zien te geven, is een groep leden van de vereniging maandenlang druk be zig geweest om het nodige schilder- en timmerwerk te verrichten. De zaal werd voorzien van moderne fauteuils en tafeltjes, een fraaie indirecte verlichting, een bar en een biljart. C.J.V.-voorzitter G. Knotter bracht onder meer de werkgroep, de wyk- kerkeraad en het gemeentebestuur hulde voor de medewerking, die nood zakelijk was om genoemde restaura tie te kunnen verwezenlijken. Inzake de financiering van het ge heel memoreerde hij in het bijzonder de belangrijke bijdragen, die de ver eniging van de wijkkerkeraad en uit het gemeentelijke leningen- en schen kingenfonds had ontvangen. Gratis lid Namens de wijkkerkeraad sprak de heer F. L. Servaas zijn bewon dering uit over de resultaten, die de restauratieploeg boven alle ver wachtingen had bereikt. „Onder het motto: geen woorden maar daden, bewees u weer eens te meer, dat de hedendaagse jeugd niet zoals velen beweren alleen maar negatief is in gesteld, doch ook tot waardevolle prestaties kan komen". Zijn beste wensen voor de toekomst van het nieuwe centrum liet hij vergezeld gaan van een platenspeler. De voorzitter van de L.J-A., de heer H. Zunderman, sprak in zijn felicita tietoespraak allereerst over de langrijke steun, die de vereniging van het gemeentelijke leningen- en schen- kingenfonds had gekregen. Hij meen de dat dit fonds nog steeds geen alge mene bekendheid geniet. Hij wees in dit verband op de be reidheid van de gemeente het jeugd werk de nodige steun te verlenen. El ke jeugdvereniging kan een beroep doen op de belangeloze hulp van de Leidse Jeugdactie. Hij sprak tot slot de hoop uit, dat de C.J.V. „Rehoboth" mede door haar nieuwe centrum erin zal slagen de belangstelling voor het jeugdwerk uit te breiden en vooral te consolideren. Geschenken Bij monde van ds. Lamping compli menteerde hierna de Hervormde Jeugdraad de vereniging met haar waardevolle aanwinst, waarop de le den des te trotser kunnen zijn, omdat alles door eigen krachten tot stand is gebracht Als geschenk bood hij de vereniging enige schemerlampjes aan. Nadat ds. De Wit zyn lof had geuit over de metamorfose, die de zaal had ondergaan, sprak de heer H. Jansen, penningmeester van het Hervormd Jeugdcentrum „In den Moriaan" zijn bewondering er over uit Namens de ouders trad tot slot nog de heer N. Koning naar voren, die als resultaat van een „bliksem-inza- mel-actie" een nieuwe tafeltennis tafel met toebehoren, alsmede eei standaard voor de verenigingsmicro foon kon aanbieden. HELAAS bezitten wij geen foto van het oude Robohoth-interieur. Men zou dan het geweldige verschil zien, dat met veel geld, nog meer enthousiasme en een groot aantal vrijwillige handen tot stand is gebracht. Indirecte verlichting bovenaan de zijmuren, gezellige zitjes, een leestafel, een biljart en een (alcohol-vrije) bar, zijn de meest in het oog lopende verbeteringen. Het is een knusse sociëteit geworden, waar de jeugd veel gezellige uren binnen kan doorbrengen Wat vooral belangrijk is (en niet voor geld te koop) is de sfeer onder leiding en medewerkers. Dat is de basis voor het jeugdwerk, waarop wij woensdag uitgebreider terug zullen komen. De schilderijen aan de wanden zijn van de Leidse kunstenaar Fer Hakkaart, die tot 25 sep tember in de nieuwe jeugdsociëteit exposeert. (Foto N. v. d. Horst) Kandidaat Jansen niet naar Voorhout VOORHOUT Kandidaat M. Jansen uit Alkmaar heeft bedankt voor het door de herv. gemeente op hem uitgebrachte beroep. Hij gaat naar Maasdam-Sillars- te kort te willen doen, prees hij ver- zikaal opgeluisterd door de Amsterdamse volgens de bijzondere prestaties, die de heren Henk van Houten, Piet Staf- feleu (timmerwerk), Arthur Kriek (schilderwerk), Karei van der Wijn gaard (technisch-adviseur) en mej. Martha de Koning (serveuse) hadden geleverd om de restauratie volgens plan te kunnen realiseren. Als stoffe lijk bewijs van dank bood hij dit vijf tal een gratis lidmaatschapskaart voor het nieuwe seizoen aan. Ook ds- Lam ping werd als gratis lid geïnstalleerd en wel ter „honorering" van zijn ad viezen voor de aanschaffing van het meubilair. Oranjefeest Noordwijk NOORD WIJK De jaarlijkse Oranje feesten zijn ditmaal geopend met de etalagewedstrijd van de tienja-'ge K.I.N waaraan 42 winkeliers deelnamen. De start voor de etalagewedstrijd werd mu- Politiekapel o.l.v. dirigent Johan Pinkse, die het er zelfs op waagde verscheidene Ntordwijkers de dirigeerstok te laten hanteren. Tot geluk van deze gelegen heidsdirigenten waren er geen muziek recensenten bij. De etalagewedstrijd werd gewonnen door modemagazijn Van den Berg in de Kerkstraat. Tweede werd de sanitairwinkel van Gebr. Ter- laok (Wilhelminastraat) en derde de firma Van Schooten (IJmuidersiraat) NOORDWIJK In verband met de Oranjefeesten zijn de gemeente-secretarie, het kantoor van de gemeente-ontvanger, dat van de dienst van gemeentewerken en dat van de bedrijven op 2 september gesloten. De ambtenaar van de burger lijke stand houdt op deze dag voor drin gende aangiften zitting ten raadhuize van 9 to>t 9.30 uur. NOORDWIJK Woensdagmorgen september om half elf wordt net nieuwe gebouw van de Wilhelminaschool offi cieel in gebruik genomen. Mmldike Ï7 ZW C 1ENGKALIS i 'otzem«lngrl 38 ZW Due •ALTZX NSDEttLAXD 2 AMSTERDAM 3 v Georgetown JASON 38 Trinidad v Mir- Ki s^EREBRO J Nuihaba 27 Pt N'eetUe Broere 37 p Gotland Nimrod 18 W Terschelling WILLEM IV 38 Buscomité houdt een gezellige avond KATWIJK AAN ZEE Het busco mité Katwijk houdt op 6 oktober een gezellige avond in hotel Riche. Deze avond is toegankelijk voor al die reizi gers die de goede „oude blauwe" een waardige uittocht hebben gegeven. En kele directieleden van de N.Z.H.V.M. zuL len ook worden uitgenodigd. Vóór 15 september a s. ontvangt de secretaris van het buscomité, de heer C. de Jager, gaarne aanmeldingen (Boslaan 161, tel. ~198>- Circus iu Katwijk KATWIJK Vandaag en morgen worden in Katwijk voorstellingen gege- van circus Boltini in een tent in de Hoornespolder, 's middags om drie en 's avonds om acht uur. Drie prijzen voor DVS KATWIJK AAN ZEE Bij een con cours uitgeschrven door de V.V.V- te Eg- mond aan Zee behaalde de Katwijkse drumband D.V.S. niet minder dan drie eerste prijzen, waarvan één met lof. Vol gend jaar komt D.V.S- uit in de afdeling uitmuntendheid Wielrenner botste tegen luchtkijker KATWIJK AAN ZEE Zondag- middag is een wielrenner op het fiets pad in de zuidduinen gevallen door dat hij tegen een dertienjarige Duitse jongen opreed, die naar de lucht liep te kijken. De renner liep een hoofd wond op. Katwijkse kleuter onder bromfiets KATWIJK AAN ZEE Zaterdag- morgen om vijf over half elf is de vierjarige Cornelis Varkevisser in de Jan Tooropstraat aangereden door een bromfietser. De kleuter werd met een lichte hersenschudding, een gebroken Linker been en een tongverwonding naar het Elisabethziekenhuis te Lei den gebracht Het ongeluk gebeurde toen het jongetje vanachter een ge parkeerde auto plotseling de rijweg overstak. LEIDEN De teruggang in omzet en resultaten van de Leidsche Wol spinnerij is van tijdelijke aard, aldus de president van de raad van beheer, de heer A. A. Verhoef, in de jaarvergadering. Gezien de omstandigheden zowel nationaal als internationaal is de Leidsche Wolspinnerij niet eens zo heel slecht voor de dag gekomen, aldus de heer Verhoef. De Leidsche Wol spinnerij is voor haar grondstoffen aangewezen op Zuid-Amerika. Deze in vergelijking met Australië vrij beperkte markt gaf in het afgelopen jaar een zeer aanzienlijke daling van de grondstoffenprijs te zien. De scherpe daling van de prijzen van het produkt die daarvan het gevolg was, heeft haar terugslag gehad op de gehele internationale wolmarkt. Er werden zeer lage prijzen genoteerd. Met deze sterke dalingen is de Leid sche Wolspinnerij niet onbeperkt meege gaan. Een en ander bracht een beperking van de" produkitie met zioh. De stilstand in de bedrijven, als gevolg van deze pro- duktievermindering, is een van de voor naamste oorzaken van de vermindering van de resultaten. Er is echter op het ogenblik van de vermindering van de re sultaten. Er is echter op het ogenblik een zekere basis in de markt, aldus de heer Verhoef, die opmerkte dat de sterke po sitie van het produkt op de markt altijd nog borg staat voor redelijke goede prij- Arbeidssituatie Op een vraag van een der aandeelhou ders naar de arbeidssituatie ln de be drijven werd meegedeeld, dat er hier sprake is van een normaal verloop. Er is geen personeel afgestoten in verband met de produktievermindering, maar wel was er volledige vrijheid voor het perso neel te veranderen. Dit heeft in de vesti ging in Veenendaal wel een enigszins ab normaal personeelsverloop te zien gege ven, maar door de strakke normen waar aan de lonen zijn gebonden is daar niet veel aan te doen. Beter ging het met de arbeiders in de Belgische vestiging, doordat daar een be ter industrieel klimaat heerst en er ook gemakkelijker vrouwelijke arbeidskrach ten kunnen worden aangetrokken. Door het hoge loonpeil in Nederland deinst de IJMUIDEN In de afgelopen week is de haring in de IJmuider vis- hallen goed losgekomen. De havenarbeiders losten 18.000 kisten treilharing, 1700 kisten spanharing en 3000 kleine kisten haring. Men kwam aldus op een totaal dat voldoende was om de andere soorten op een straatlengte achterstand te zetten. Over het algemeen viel de prijs niet tegen. Natuurlijk werd niet alles door de handel opgenomen, maar gezien de grote aanvoer belandde er toch maar weinig bij de vismeelfabriek. De tweede plaats was met 8000 kisten i zich redelijke afnemers, maar toch kon voor de schelvis. Veel ging er in deze niet worden voorkomen, dat de vismeel- sector niet om. Het betrof voornamelijk fabriek soms aan bod kwam. de kleinere soorten en hiervan heeft De schol was met 2600 kisten aan de men de laatste weken te kust en te schaarse kant. Dat kwam in de prijzen keur kunnen kopen, zodat de markt goed tot uitdrukking. Vrijdag noteerde verzadigd was. Alleen de grote schel- men voor de kleinmiddel zelfs tachtig vis kwam af en toe boven de dertig I gulden. De hele week lag het gemiddelde gulden doch het gemiddelde over alles rond de zestig gulden. Dat zou grote was zeer laag. Eigenaardig was, dat de wijting on danks de zware concurrentie van de schelvis behoorlijk overeind bleef en ver houdingsgewijs beter in de markt log. Vooral de gestripte wijting was gewild. De kattencentrale kwam er bijna niet aan te pas en moest zich vooenamelijk tevreden stellen met de opgehouden schelvis. Met 4500 kisten waren de gul en kabel jauw behoorlijk vertegenwoordigd, al moet worden gezegd, dat de kleine gul veruit in de meerderheid was. Voor deze soort had de handel heel weinig belang stelling. De laatste weken werd men door deze vissoort overstroomd, waardoor men een stevige voorraad heeft kunnen vor men. De kabeljauw daarentegen stond er vooral in het midden van de week bijzonder goed op. De exporteurs op Bel gië wilden tegen hoge prijzen inkopen om toch maar hun klanten tevreden te kunnen stellen. Woensdag kwam zelfs een notering van over de tweehonderd gulden voor en dat was een hele tijd niet gebeurd. Op het eind van de week zakte het peil helaas voor de aanvoer ders drastisch. Dat scheelde in sommige gevallen wel honderd gulden. Met 2800 kisten nam de makreel een vrij bescheiden positie in. De visconser- venfabrieken en de rokerijen toonden KATWIJK AAN DEN RIJN Met groot enthousiasme is zaterdag Oranjefeest gpvierd. Voor alle programma-onderdelen meldden zich vele deelnemers. Reeds vrijdagavond waren tientallen klaverjasliefhebbers naar het Parochiehuis gegaan om mee te doen aan het aldaar te houden toernooi. De prijswinnaars waren 1. B. van Duyn, 2 G. Dubbelaar, 3 H. Rhijnsburger, 4 A. Schouten, 5 D. van Duyn, 6 J. van Duyvenvoorde, 7. L. A. Kreft, Heemrood, 9 P. Hoek en ID N. Guyt. Zaterdagmorgen zaten de visliefheb- bers langs het kanaal bij hun stekje, zelfs de 88-jarige heer L. Wagter. die een extra toespraakje kreeg en sigaren. De prijswinnaars ouderen: 1 L. Oudshoorn, 2 A. Rhijnsburger. 3 C. Koelewijn. extra voor de meeste vis A. Rijnsburger en voor grootste vis H. C. Wouters: jeugdi gen: 1 J. Freke. 2 P. Langerak. 3 G. van Gisteren, extra meeste vis J. Freke. grootste vis P. van der Plas. Intussen hadden herauten de langsla pers gewekt. De klokken beierden en korte tijd daarna traden de liefhebbers van puzzelen aan. Van de ongeveer 100 fietspuzzelaars, werden na veel gereken, als beste vijf aangewezen: 1. Nic. van Reijn, 2 Dik Varkevisser, 3 Willie Oos- tingh, 4 Joke Koelewijn, 5 Rika Aanhane. De beste vijf bromfietspuzzelaars wa ren: 1 H. Kamp 124 strafpunten, 2 K. van Maanen 145 pnt, 3 L. Wagter 152 pnt, 4 J Bekker 153 pnt en 5 W. J. Schoneveld 160 pnt. De gehele morgen waren de bedrijfs voetbalelftallen op het KRV-terrein ac tief. Het beste elftal was dat van Amstel Boys, 2 Ridder Boys, 3 elftal Hoek Kindercircus Voor het Kindercircus Atlanta was bij zonder veel belangstelling, het parkeer- plein bij het Parochiehuis was bijna te klein. Intussen werd de verpleegden in huize Wilbert en Calloo muziek aan huis gebracht De middagfeesten trokken opnieuw vele inwoners of tot meedoen of tot toe kijken. Voorafgegaan door de Harmonie Katwijk maakte de sportvereniging SKR Katwijk Rijn een rondgang door het dorp. In de Rijnstraat werd door de sportschool Van Leeuwen een judo-de monstratie gegeven, terwijl aldaar ook gelegenheid was tot ringsteken per brom. fiets. Winnaars: 1 Margr. Luyten, 2 Niek van der Valk, 3 Jan Luyten, P. Koele wijn. Het fopvoetbal voor dames bad tot resultaat: 1 M. de Bruijn, 2 M. Wagter, 3 D. Wagter, 4 A. Groenheide, 5 N. van den Eshof. De stoelendans: 1 W. Verhart, 2 T. van der Voort, 3 H. Schuitemaker. 4 B. Minnee, Om acht uur zette de geweldig lange lampionoptocht zich in beweging. Mede werking verleende behalve de Harmonie Katwijk, ook het tamboer- en pijpercorps D.Wfi. De dag werd besloten met het op treden van de Swingband „The devlish Strings" in de muziekband op de Turfmarkt, waarvoor grote be langstelling bestond van de zijde der jeugd. Overigens vonden wij het een waardige vervanging van het tradi tionele gehos rond de tent. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Dinsdag: hoog water 6.16 en 18.40 uur; laag water »?n 14 25 uur. reden tot tevredenheid hebben kunnen geven ware het niet dat door de be trekkelijk geringe aanvoer per schip de besommingen veel te wensen overlieten. Daarbij was de tongproduktie ook zeer magertjes. Verder dan een totaal van 27.000 kilo reikte men niet. Daarvoor moest een veelvoud aan ondermaatse tong worden opgevist Deskundigen fron sen over deze ontwikkeling de wenk- brouwen want als het zo doorgaat, zal onnoemelijk veel schade aan het tong bestand worden aangericht. De 750 kisten koolvis moesten met een middelmatige honorering genoegen ne men. Alleen woensdag werd een aan vaardbaar peil gehaald. Vandaag aan de markt Voor de IJmuider maandagmarkt meld den zich: de VL 142 met 1135, de KW 121 Brittenburg met 860, de IJM 211 Wiron 2 met 175, de KW 194 met 100, de WR 37 Sagitta met 250, de KW 120 Fla mingo met 42, de IJM 206 Wiron 7 met 580, de IJM 207 Wiron 6 met 500, de KW 222 Maarten Cornelis met 170, de KW 172 met 202, de IJM 23 met 15, de IJM Egmont met 1175, de KW 90 met 275, KW 93 met 97, de KW 84 Neeltje Johanna met 105, de KW 29 Ada met 280, de KW 146 Cornelis van Beelen met 57. de WR 45 met 73, de KW 28 Gijsbert Jan met 70, de IJM 65 Frank met 40, de KW 178 met 24, de KW 178 met 42, de KW 110 Rianne met 35, de KW 155 Fiducia met 220, de IJM 30 Adeodatus met 55, de KW 137 Maartje Jacoba met 82, de IJM 64 Ronny met 5, de WR 57 Johanna Cornelia met 52. dc KW 226 Jacob Senior met 200, de KW 108 Alida met 65. de KW 187 met 95, de IJM 81 met 11, de KW 105 met 45. de KW 105 met 45. de KW 92 Adriana Catharina met 55, de KW 164 Helena met 33, de KW 160 met 40, de KW 98 Arendie met 1000, de KW 11 met 63, de KW 134 Dirk Taat met 70, de KW 119 IJsbrand met 10, de IJM 7 Zuiderkruis met 13, de KW 109 met 15. de KW 94 Willem met 5, de IJM 8 Maartje met 25, de KW 53 Willem Henry met 90, de KW 179 met 15, de KW 36 Stern met 37. de KW 197 met 50. de KW 210 En Avant met 40, de VL 105 met 1600, de IJM 26 Amsterdam met 440, de IJM 2 Neeltji met 33, de KW 148 Dirk van Beelen met 160, de KW 88 Vrouw Immetje met 100, de KW 79 Zeearend met 12, de KW Willem van Beelen met 90. de KW 21 met 15, de KW 186 Anna Jacob met 160, de KW 162 met 180, de VL 73 Elly met 1170, de KW 103 Prins Willem met 165. de KW 14 met 10. de KW 200 Antje met 220, de KW 30 Ermine met 40. de IJM 45 De Hoop 1 met 150, de WR 7 Ma- ryanne met 34. de IJM 209 Meyert Men- no met 300, de KW 97 Cornelis met 131, de KW 63 Margriet Jozien met 170, de IJM 205 met 405, de IJM 210 Wiron 1 met 355, de VL 7 Ada met 697, de WR 56 Spes Nostra met 200, de WR 51 Stella Maris met 110, de KW 91 Jan met 125, de IJM 15 met 950, de IJM 54 Swift met 100, de KWK 17 met 91, de WR 50 met 275, de KW 225 Azimuth met 200. de KW 196 met 340, de KW 161 met 200, de KW 126 met 69, de KW 33 Limanda met 180, de KW 221 Arie Jacob met 175. de KW 59 Floris met 215, de KW 189 Platessa met 184, de IJM 18 Gelria met 510, de KW 116 Vier Gebroeders met 130, de KW 152 Soli Deo Gloria met 205, de KW 212 Marlena met 490, de IJM 67 Hans met 185, de WR 33 met 225. de KW 117 Mare Liberum met 55, de KW 180 Solea met 300, de KW 15 Rijn mond 1 met 1210, de KW 87 Albatros l, de KW 85 Rijnmond 4 met 800. de VL 115 met 1100. de KW 123 Holland met 1150 kis^n «*n i-'k'«ten Leidsche Wolspinnerij terug voor de pro- duktie van industriegarens. Op een vraag of er gestreefd wordt naar een nog gro tere efficiency door middel van investe ringen, antwoordde de heer Verhoef, dat daartoe op het ogenblik niet de noodzaak bestaat. In de naaste toekomst zullen dan ook geen belangrijke investeringen wor den gedaan. Geïnformeerd werd naar de moge lijkheid van levering van wol aan landen achter het IJzeren Gordijn. Via de Leipziger Messe gebeurt dit op het ogenblik al maar voor een grotere afzet van breiwol blijkt Rus land geen geschikte kandidaat. De jaarstukken werden goedgekeurd. De heer E. Bennink Bolt werd herkozen als voorzitter van de Raad van Commis sarissen, terwijl de heren mr F. W. van Dijk en H. A Sijthoff als nieuwe com missarissen werden gekozen, waarmee de raad werd uitgebreid tot vijf leden. Sfeer in 't gezin De „Nieuwe Leidsche" er in I Hillegomse raad: geen keuken in Elsbroek HILLEGOM De heer Vosmeer had een beroep gedaan op de raad in verband met een besluit van B. en W. de bouw van een keuken achter zijh woning in uitbreidingsplan Els- broek niet toe te staan. B. en W. wa ren van mening dat de voorschriften van he.t uitbreidingsplan in acht moe ten worden genomen; de raad was het daarmee eens al vonden verscheiden* sprekers dat de leefbaarheid moet prevaleren boven het algemeen be- De heer P. A. J. Beijersbergen ver klaarde zich tegen het voorstel tol extra toelage aan afdelingschefs. Om dat dit voorstel nog niet in de com missie van georganiseerd overleg was behandeld, namen B. en W. het terug. Bij de verkoop van een perceel bouwgrond aan de heer J. M. Bakker te Nieuw-Vennep voor f 100.000 wees de burgemeester erop, dat de vijftig keuzewoningen in Meer en Dorp III ook door deze firma worden ge bouwd. B. en W. hebben bedongen dat van de tien te bouwen woningen er zes premiewoningen zullen worden en uitsluitend aan Hillegommers zul len worden toegewezen. Alle overige voorstellen werden zonder veel discussie aanvaard. ZOETERWOUDE Zaterdagmorj, werd door de personeelsvereniging „Oost hoek" de traditionele viswedstrijd ge houden. Er werd in de Rijn gevist bij de Stenen Molen om het aantal. Hoewel de vangst maar matig was, konden verschel- dene leden toch met een aardig prijsje naar huis gaan. Daggeld hoger AMSTERDAM Het tarief voor dag geld is met een half tot twee-en-half procent verhoogd tengevolge vam de iets krappere geldmarkt in verband met de ulimo-opvragingen. IJMUIDEN Zaterdagmiddag omstreeks twaalf uur heeft zich dicht on der de Nederlandse kust voor de IJmuidense havenmond een aanvaring voorgedaan tussen de binnenkomende Westduitse ertstanker „Gertrud Fritzen", die 16.785 ton meet, en de eveneens binnenkomende Wieringer kotter WR. 51 „Stella Maris", slechts 79 ton. De kotter werd aan stuur boordzijde beschadigd en moest door de Wijsmuller-sleepboot „Titan" te IJmuiden worden binnengesleept. De sleepboten „Hector" en „Stentor" maakten buitengaats de „Gertrud Fritzen" vast en verleenden dit schip assistentie op haar weg naar de Noordersluis. De „Gertrud Fritzen" was van zee af onderweg naar de havenmond, toen voor IJmuiden twee Wieringer kotters ver schenen de WR 56 „Spes Nostra" met op sleeptouw de WR 51 „Stella Maris", welke laatste kotter op de visgronden machineschade had opgelopen en nu door zijn collega naar IJmuiden werd gesleept n gerepareerd te worden. De sleep raakte vlak voor de „Gertrud Fritzen". De Duitse tanker kwam hier door tussen de beide kottere in en heeft daarbij vermoedelijk de sleepdraad ge raakt- De „Gertrud Fritzen" heeft nog vol achteruit geslagen en een van de an kers gepresenteerd, maar een aanvaring met de WR 51 „Stella Marls" was niet te voorkomen. Masten van de WR 51 werden verbogen, de klampen en op bouw van de kotter werden beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongeval len voor. Drie sleepboten kwamen ter plaatse. De „Titan" werd verzocht de WR 51 te bevrijden bij het voorschip van de „Ger trud Fritzen" en deze kotter naar binnen te slepen. Omstreeks 1 uur 's middags lag de WR 51 afgemeerd bij het kleine havenkantoor aan de Zuidzij in de Vis sershaven. Om de „Gertrud Fritzen" in staat te stellen het anker te hieuwen en onmid dellijk daarna IJmuiden binnen te lo pen, maakten de „Hector" en „Stentor" op deze tanker vast en verleenden dit schip daarna de gebruikelijke havenas- sistentie naar de Noordersluis. De kotter ZOETERWOUDE Vrijdag en zater dag zijn op de Hoge Rijndijk de Oranje feesten voortgezet Vrijdagavond was er wedstrijd voor de ouderen die moes ten ringsteken per bromfiets. De win- 1 Aad v d WerffJan Klein, 2 Wil TijssenAnnelies v d Hoeven, 3 J BerbèC Zevenhoven, 4 Eric v d Bijl— Eef Romijn. Voor deze wedstrijd waren geldprij zen ter beschikking gesteld. Een troost prijs bestaande uit vijf stuivers en een visnetje kreeg het samen bijna 100 jaar oud zijnde koppel DuindamKaiser. Al met al was het een gezellig feest Jammer echter, dat voor de allerklein sten het kinderdraaimolen tje ontbrak. Ook het vuurwerk liet verstek gaan. Wedstrijduitslagen van zaterdag: hard lopen met hindernissen: jongens 10 jaar, 1 Jaap Suvaal, 2 Ton Rietveld, 3 René v Velzen, 4 Henry Timmermans, 5r Piet van Maasdam. Zaklopen jongens van 8 tot 9 jaar: 1 Niek de Klerk, 2 Peter Romijn, 3 Pierre v Gemerden. 4 Han v Zaal. Blokjes rapen meisjes van 8 en 9 jaar: 1 Irene de Vrind. 2 Lieselot Timmer mans, 3 Inge Lemmerzaal. 4 Tineke v d Krogt, 5 Liesbeth Voordouw. Vlaggetje steken meisjes 6 en 7 jaar: I Liesje v d Heyden, 2 Truus Vervoorn. 3 Gerrie v Dijk, 4 Coby v Mil, Mary Turk, 6 Carmen Spijker. Op zoek naar het geluk, meisjes 10 en II jaar: 1 Nellie v Hoorn, 2 Mary Colijn, 3 Ineke v d Werff, 4 Greet Vermeulen, 5 Jany Peters, 6 Magda Haastrecht. Vlaggetjes steken jongens 6 en 7 jaar: 1 Rudie Spierenburg, 2 Freddie Berk, 3 Joep Duindam, 4 Erik v Turnhout, 5 Wim Kraussen. Langzaam aan op de fiets, jongens 12, 13 en 14 jaar: 1 Co Omtzigt, 2 Arie Blonk, 3 John Tijssen, Hans v Diemen, 5 Hans Groenendijk. Ringsteken meisjes 12. 13 en 14 jaar: 1 Marian v Hofwegen, 2 Henny Blonk. 3 Joke v d Hulst, 4 Bertha Koek. 5 Henny Vermeulen. Iji. 3io. de WR 25 Okko Bosker met 775, de WR Internos met 350, de VL 1 Ursinus met 765, de VL 112 Bets en Gerda met 800, de KW 99 Maria Theresda met 600, de IJM 46 De Hoop 4 met 185 kisten, 65 stuks stijve kabeljauw en 73 kantjes haring, de VL 16 Voorloper met 900 kisten en 496 kantjes haring, de VL met 1075 kisten en 502 kantjes ha- Markt- eii visserijberichten V isserij KATWIJK AAN ZEE, 30 augustus Aan de afslag: KW 121—370. KW 222—172, KW 159—180, KW 85-534. KW 211—129. Prijzen: maatjesharing 84—120, volle haring 60—79. steurharing 40—52. ijle haring 54. LJMUIDEN. 30 augustus Besommingen KW 07—5100. KW 841600, KW 88—5200. KW 172—6250, WR 45—4600, KW 200—6000. KW 21—1960, KW 187—6200, WR 37—7640 IJMUIDEN. 30 augustus Besomminger KW 162—5150. KW 200—6770 KW 113—3330, KW 65-8770, KW 7— KW 985710, KW 197- KW 103—4580, KW 110—3540. KW 108—3290 K\v. 92—3040. KW 1119—1310, KW 94—510, KW. 30—1500. KW 63—5110, LJM 45—5050, LM;J 3817. kim schol 29—36. grm schelvis 24—35 kim schelvis 21—30, schelvis I 16—24. II 14-^ 19. wijting gestript 30—34. idtm dicht 24—27. rode poon I 4015. n 15—22. schar 30—32. m kabeljauw 45—60. kabeljauw I 3812 II 22 —27.50. III 17—22; per 100 kg: gr kabel- jauw 100—130; per 50 kg: verse haring 15- 18.40. vense makreel 17.50—24. Aanvoer ge- zouten haring 1150 kantjes. Notering per kantje; maatjesharing jong klein 85—lOO, idem jong groot 68—80. steurharing 44—55. Aanvoer gezouten makreel 40 kantjes No. tering per kantje: gezouten makreel 32—36. Verwachte aanvoer voor maandag uit de Noord 5 tot 6 trawlloggerh en van de kust enige kotters. SCHEVENINGEN. 30 augustus Visserij-! bericht. Vangstberlchten uit volle zee in' kantjes: SOH 6—weinig vangst. SCH 118—25 halve Vleet, SCH 195—niet gehoord. SCH 19—weinig vangst. SCH 104—5. SCH 167—25 halve vleet. SCH 297—7 SCH 30—12. SCH 87—weinig vangst. SCHEVENINGEN, 30 augustus Visserij-i ting. 30 kisten c. 150 kantjes makreel, SCHEVENUNGEN, 30 augustus Visserij schelvis 17—23, wijting gestript 25—30 I 24—40. H 18—25. ■lvis I 17—25, H 16—23. w 30—57 14.50—18; 40—08 Aanvoer gezouten makreel 150 les. Notering per kantje; gezouten makreel 32—35. Verwachte aanvoer voor morgen uit de Noord 5 trawlloggers en van d« kust ongeveer 10 kustvissers. VLAARDINGEN, 30 augustus VL 105 en! VL 115. VL 16 en VL 103 thuis met zoute' haring, gemiddeld 800 tot 1000 kisten verse I haring. Binnen VL IO5 met 32 last. VL 142 met 23 last. VL Il5 met 28 last, VL 7 met' 23 last. VL 73 met 29 last( VL 103 r--* last, VL 16 haring 101—m volle haring h< steurharing 47—52 50. alles SCHEVENINGEN. 30 augustus Visserij- bericht: Besommingen in guldens: SCH 4» 4670. SCH 91—7880. bCH 92—2680. SCH 2ol—1800. SCH 106—4870. SCH 107—4970, KW 201—6630. KW 202—5240. SCH 32—1320 Markten KATWIJK AAN DEN RIJN 28 augustus i Groenteveiling; waspeen AI 2 904 50. 1 BI 4.70—5.30. Bil 1.80. bospet waspeen 27.0i Vette kal- 65, sla 8—11. bloemkool 8000 stuks. BARNEVELD. 30 augustus verenmarkt Aanvoer 1136 stuks, handel re delijk. Prijzen: le kwalitieit 3 353.55. 2e kwaliteit 3.30—3 30. 3e kwaliteit 3—3.15. top kwaliteit tot 3 80. EDE. 30 augustus Coöp. Veluwse Eier. veiling Aanvoer 332.610 stuks, handel ma tig Prijzen per 100 stuks; 41-47 gram 10.62 —11.75 49-56 gram 12 22—15.61, 57-61 gram 15 52—16 40. 62-64 gram 16.11—16 74. 66-69 gr ROTTERDAM. 30 augustus Veemarkt Prijzen per j totaai 1887 slachtrunderen en 633 kg: slachtruiulvren e: 4.45. I 3.70—4 05. n 3.30-3.55, IH 3Ï10—3^25. varkens (levend gewicht) extra kwaliteit 2.05—2.08. I 2.02—2.05. II 2—2.02. Hl 195—2 stieren 3.85—4.45. worstkoeien 3.25—3.40. slachtzeugen 1 60—1.70, zware varkens 1.80— 182. Overzicht: slachtrunderenaanvoer 1 iets eroter. handel kalm. prijzen gemiddeld gelijk aan vorige week Varkens (levend gewicht): aanvoer ruimer, handel vlot. pril. zen hoger.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 4