Franse bouwmeester kreeg wereldfaam Kolonne van Sowjetauto's naar westen Op Le Corbusier (77) in zee verdronken Rome en Reformatie Ieren elkaar kennen Cultmirbank: chaos op jaarvergadering ™™,in Kafimir Stakers voor een deel weer aan liet werk NS trots op 35 nieuwe motorpostrij tuigen Leeuwin dood door foute belading Adenauer voelt wel iets voor grote coalitie Coopvaett e&fi &ati£e hij ZATERDAG 28 AUGUSTUS 1965 MOSKOU De Sowjetunie heeft een kolonne van 26 auto's en autobussen naar het westen gestuurd, in een poging de uitvoer van auto's te ver groten. De wagens, alle de aller nieuwste modellen, bezoeken eerst Oostenrijk en daarna onder meer Duitsland en Nederland. Morgen wordt de kolonne in Wenen ver wacht. Onder meer zijn er kleine Moskwitsj- auto's, die zullen moeten proberen te concurreren met Volkswagens. Dau- phines en kleine Fiats. De Moskwitsj zal voor minder dan de helft van de in Rusland geldende prijs worden aangeboden. Ook de Wolga in grootte overeenkomend met de Ford en de Chevrolet kost aanzienlijk minder dan in de Sowjetunie iets meer dan de helft. Verder zijn er in de kolonne personen auto's voor speciale doeleinden en autobussen. De gewone personen wagens zijn modellen van de merken Wolga en Moskwitsj. In vele landen van West-Europa zal deze rijdende handelsexpositie vijf tot acht dagen te zien zijn. Nieuwe wetenschap: gamma-astronomie MOSKOU Met de lancering van de Proton (op 16 juli j.l.) is een nieuwe we tenschap geboren, namelijk de gamma- astronomie. aldus schrijft de Prawda. Daar was aanvankelijk de oude astrono mie. Toen kwam de mogelijkheid om kos mische golven op te vangen hetgeen de radio-astronomie deed ontstaan. Nu heeft het opvangen in hun element van gamma- stralen uit de kosmos een nieuwe fase geopend van het doordringen in de ruimte. Wij krijgen van de Proton-1 een geweldige hoeveelheid gegevens, aldus de Prawda. Het ontcijferen daarvan zal veel tijd vergen. Volgens professor Ver- nov, die het aangehaalde artikel onder tekende, kon men door meting van het aantal kernen van de nieuwe elementen die gedurende de reis van de kosmische stralen door de ruimte werden gevormd ook de „ouderdom" van die stralen vast stellen honderd-miljoen jaar. nieuw tumult in parlement Griekenland ATHENE In het debat in het Griekse parlement, voorafgaande aan de stemming over een motie van ver trouwen in de regering-Tsirimokos, is het gisteren opnieuw tot wanordelijk heden gekomen, waarbij afgevaardig den van de twee hoofdpartijen, de Unie van het Centrum en de Natio nale Radicale Unie, slaags raakten. (Ook woensdag ontstond er onder het debat een handgemeen). Ex-premier Papandreou heeft gister avond in een verklaring gezegd, ddt zijn Unie van het Centrum nimmer een volksfront zal aangaan met de linkse EDA. Dit was een antwoord op veronderstellingen, dat als thans verkiezingen gehouden werden deze zouden leiden tot een samengaan van EDA en de Unie van het Centrum. Papandreou herhaalde zijn mening, dat de enige oplossing van de Griekse crisis verkiezingen zijn binnen de con stitutionele limiet van 45 dagen. Maar hij zei geen bezwaar te hebben tegen verlenging van de limiet tot midden- november als de koning hiertoe het voorstel zou doen en de partijen ermee akkoord gingen. PARIJS De wereldberoem de Franse bouwmeester Le Cor busier is gisteren voor de kust van R'oquebrune Cap Martin aan de Rivièra in de Middel landse Zee verdronken. Hij was 77 jaar oud. Le Corbusier bevond zich vijf tig meter uit de kust, toen hij door een hartaanval werd getroffen. Een toeriste zag hem onder wa ter verdwijnen en ging snel hulp halen, maar die kwam te laat om het leven van de architect te red den. Twee baders brachten hem naar de kant, waar een arts nog probeerde de levensgeesten van de drenkeling op te wekken. Zijn pogingen waren echter vergeefs. Charles-Edouard Jeanneret- Gris, zoals de eigenlijke naam van Le Corbusier was, werd op 6 ok tober 1887 in het Zwitserse Chaux de Fonds geboren. Hij heeft prak tisch zijn hele leven in Frankrijk gewoond; door naturalisatie ver kreeg hij de Franse nationaliteit. In zijn geboorteplaats bezocht hij de kunstacademie. Na enige tijd als graveur en horlogemaker te hebben gewerkt, ging Le Cor busier zich met de architectuur bezighouden. In 1916 vestigde hij zich in Parijs, waar hij zes jaar later samen met een neef een eigen architectenbureau oprichtte. ONGEDIPLOMEERD De ongediplomeerde architect ont wikkelde zich als een revolutionair bouwmeester, wiens werken in alle delen van de wereld grote belang stelling en waardering genoten. Hij maakte het bouwen en wonen los van het oude stadsstramien en van de traditionele woningplattegrond. Door zijn bouw op pijlers en zijn vrije indeling verwierf hij zich een vrijheid, die geen architect ooit tevo ren heeft bereikt. Als architect predikte hij de revo lutie tegen het formalisme in de bouw en tegen oppervlakkige mode verschijnselen. Zijn werk was altijd gericht op de grote stad en op de ar chitectonische behoeften van grote gemeneschappen Twee jaar geleden werd Le Cor busier benoemd tot grootofficier in het Legioen van Eer. De Franse mi nister van cultuur André Malraux noemde Le Corbusier de „grootste ar chitect ter wereld", toen hij hem de medaille overhandigde. WERKEN Le Corbusier ontwierp o.a. de uni versiteit van Rio de Janeiro, een ste delijk plan voor Bogota, een rege- rinspaleis voor de Sowjetunie en een nieuwe hoofdstad voor de Pendsjaab (India). Verder had hij de leiding bij het ontwerpen van het Unesco-paleis in Parijs en maakte hij deel uit van de Franse delegatie, die een bijdrage leverde aan het ontwerp voor het hoofdkwartier van de Verenigde Na ties in New York. Zijn meest opmer kelijke werk is het flatgebouw van zeventien verdiepingen „op stelten" in Marseille, geschikt voor de huis vesting van vijftienhonderd mensen. In het plaatsje Roquebrune Cap Martin niet ver van de Italiaanse grens was Le Corbusier met va- Von Braun heeft het in V.S. best naar zn zin MÜNCHEN De Duits-Amerikaan se raketdeskundige dr. Wernher von Braun heeft gisteren berichten als zou hij graag naar Duitsland willen terug keren als „onverantwoordelijke onzin" bestempeld. Het Westduilse blad Bild Zeitung had geschreven dat de raket geleerde heimwee naar Duitsland had. „Ik heb zulk fascinerend werk in Amerika en bovendien zijn de arbeids omstandigheden ook van louter men selijk standpunt bezien zo ideaal, dat ik er absoluut niet aan zou denken mijn taak daar op te geven. De minister voor wetenschappelijk onderzoek Lenz had gisteren al verklaard dat West-Duits- land Von Braun met open armen zou ontvangen en zeker een hem passende functie zou aanbieden. Reünisten SSR bijeen (Van een onzer medewerkers) LUNTEREN Zowel prof. dr. K. J. Popma als prof. dr. P. J. Roscam Abbing zijn van mening dat Rome en Reformatie elkaar beter moeten leren kennen. Daar door, zo zei prof Roscam Abbing, leren we onszelf beter kennen en als men zichzelf leert kennen, kan men Gods Woord beter leren ker nen. De kerleer bestempelt de levensvorm van de mens: bij Rome AMSTERDAM Een rumoerig en van tijd tot tijd zelfs chaotisch verloop heeft gisteren de in Am sterdam gehouden jaarvergadering van de Cultuur-, Handels- en In- dustriehank n.v. (Cultuurbank) gehad. De kandidaatstelling voor een directeursfunctie van de heer J. C. Voogd, ontlukte een beschul diging van een der aandeelhou ders, de accountant A. Vos uit Am sterdam. Volgens hem heeft de heer Voogd in de oorlog „voor een habbekrats'" van een Duitse instantie het huis ge- kocht van de in 1943 naar Duitsland gedeporteerde ouders van de heer Vos. „Deze voordracht is voor mij dan ook niet te verteren", zo zei de heer Vos. „We leven nu in 1965" werd van bestuurszijde geantwoord. De heer Voogd werd met grote meer derheid van stemmen tot directeur benoemd. De heer Vos verliet de ver gadering. Geen bestandslijn Britse auto-industrie NEW DELHI De bestandslijn Kasjmir bestaat niet meer. Pakistaan- se en Indiase troepen vechten nu om belangrijke waarnemings- en sleutel- posten in het omstreden gebied, waar bij volgens Indiase mededelingen reeds 600 doden zouden zijn gevallen, voor namelijk Pakistani. De Indiërs zouden Pakistaanse tegenaanvallen om de ver loren gegane posten te heroveren, heb ben afgeslagen.- De artillerieduels zijn vooral hevig aan de zuidwestelijke rand van de bijna 800 kilometer lange, 'bestandslijn. India zegt de'actie' begon nen te zijn om de aanvoerlijnen van de guerrilla's te kunnen afsnijden waarvan ongeveer 15.000 door Pakis tan zijn opgeleid en bewapend, steeds volgens Indiase woordvoerders. Met 125 km over de rails (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Een steekproef heeft de Ned. Spoorwegen en de PTT geleerd, dat de nachtpost trein van 3 uur op een gemiddel de werkdag bijna 7 meter (in sta peltjes achter elkaar gelegde) brief- en drukwerkpost, alles teza men „sorteerpost" geheten naar Rotterdam brengt. Ook de andere grote steden krijgen in de prille ochtend meters en meters pakken sorteerpost toegediend en het kost de PTT-beambten in de stations postkantoren dan heel wat wer ken onder hoogspanning om dat allemaal klaar te maken voor de ochtendbestelling. Daarin gaat nu, door goede samen werking van NS en PTT, verandering komen. Er worden avondpostrijtuigen ingelegd op de drukke trajecten en dan kan zeker de helft zo niet meer van de sorteerpost vóór half 1 binnen zijn. De bezending van de nachtpost trein kan dan heel goed worden ver werkt, hetgeen het meekomen in dc ochtendbestelling sterk bevordert. Om de snelheid van het postvervoei langs de rails te vergroten hebben de NS 35 nieuwe moderne motorpostrij- tuigen die dus op eigen kracht rijden aangekocht. Dit betekent een investe ring van 35 maal 600.000. Met deze rijtuigen kan men 31 trajecten per etmaal rijden en een goed deel daarvan in de avond. Op het ogenblik beschikken de NS over 24 motorpostrij tuigen die 21 tra jecten per etmaal bedienen. Deze zgn. „blokkendozen" zijn echter van een zeer verouderd type, zij werden in 1957 omgebouwd uit reizigersrijtuigen bouwjaar 1928'34. Zij gaan er uit, naarmate de nieuwe i binnenkomen. Donderdag is de eerste i nieuwe afgeleverd, dit jaar moeten er nog 19 komen en volgend jaar de i overige 15. Zij zullen voornamelijk de „grote post", waarbij ook de pakket ten behoren, vervoeren. Behalve deze motorpostrijtuigen zijn er ook nog 92 postri j tuigen, die in de personentreinen meerijden. O DEN HAAG De KLM is tot de conclusie gekomen, dat een onvoldoen de toevoer van verse lucht, als gevolg van een minder gelukkige wijze van belading, mogelijk de oorzaak is ge weest van de dood van de leeuwin Vera tijdens de vlucht van Amsterdam naar Londen. Naar een woordvoerder van de KLM meedeelde, is dit vrijwel de enige mo- gelijkheid geworden, nadat een onder- Gisteren maakten wij een proefrit zoek is ingesteld. Het autopsierapport mee met het eerste nieuwe motor- heeft geen aanwijzing in de richting LONDEN De staking in de Britse auto-industrie is gedeeltelijk voorbij. Gisteren werd een akkoord bereikt tus sen de vakbonden en de directie van het het toeleveringsbedrijf Fishét and Ludlow in Llanelly, dat carosserieën maakt voqr rekening van de British Motor Corporation (BMC), de grootste autofabriek van Groot-Brittannië. De staking bij Fisher and Ludlow was begonnen na de schorsing van een lasser, die de order van een. naar zijn medewerknemers zeggen, ongeschoolde controleur niet wilde opvolgen. Vol gens het bereikte akkoord moeten de lasser en de 400 collega's, die terwille van hem staakten, woensdag weer aan I het werk. De controleur gaat. hangende |een onderzoek, met verlof. MOEILIJKHEDEN Door de staking bij het toeleverings bedrijf moesten, zoals gemeld. 20.000 arbeiders van de BMC ontslagen wor den. Elders in de Britse auto-industrie duren de moeilijkheden nog voort. Ongeveer 13.000 arbeiders van de Ford Cy zijn zonder werk door de invoering van de vierdaagse werkweek in de fa briek te Dagenham (bij Londen) en het sluiten voor elf dagen van een postrijtuig en we konden dus zelf constateren, hoe deze roestbruine, met gele banden en zwart dak gesierde nieuweling op de rails als een haas kan optrekken en wegwezen (in 55 seconden een vaart van 120 km!), met een gang van 125 km over de rails schieten (de maximumsneiheid van 140 km mag nog niet worden gere den) en bijzonder snel en stevig remmen. De nieuwe rijtuigen zijn ruimer en comfortabeler voor de een of twee beambten die er in meerijden, hun vloeren zijn op gelijke hoogte met die van de stationspostkarretjes zodat het laden en lossen heel vlug kan gaan, ze rijden veel sneller (de oude halen 100 km), en dat alles bevordert de vlugge postbezorging. De NS streven ernaar, op elk sta tion speciale postperrons aan te leggen, zodat de reizigers geen last meer hebben van rijdende karretjes en wachtende stapels pakketten de speciale motorposttreinen. Enkele grote stations bezitten die reeds. van een natuurlijke dood gegev KLM zegt, het gebeurde in hoge mate te betreuren, temeer daar dierentrans porten steeds met de grootst mogelijke zorg worden uitgevoerd. Jeugdige autorovers gearresteerd De Amsterdamse recherche heeft zes jeugdige Amsterdammers gearresteerd die de afgelopen maanden een gewoonte maakten in het gehele land auto's te stelen en leeg te halen. Het zestal, de 21- fabrieksarbeider J. R. S„ de 21-jarige lasser R. F. K.. de 18-jarige F.E.S. zonder beroep, de 25-jarige onderhouds monteur E. U. S.. de 19-jarige metaalbe werker R. P. de P. en diens 18-jarige broer C. C. de F., reisden met gestolen het strev vagens i Bouwondernemers: eerder einde aan subsidiëring O - De Raad van Bouwo: voor het stopzetten vi de woningbouw DEN HAAG - dernemers Dleit ?o-nSUbsi2iërinsiu i»/0 op het tijdstip, dat. naar verwach ting van minister Bogaers. de woning nood zal zijn opgelost. Verder is de Raad voorstander van verruiming van de mogelijkheden voor het bedrijfsleven iin de woningbouw. Beide wensen zijn vervat in een nota aan de vaste Tweede Ka mer-commissie voor de volkshuisvesting en de ruimtelijke ordening. De bouwondernemers vinden de grond- "a" het wetsontwerp om de huur- wijzigen juist. De verandering slag - Amsterdam, en van daar i.a. Leidsendam. Groningen. Leeuwarden Den Bosch. Dit is een van de 35 nieuwe mo torpostrijtuigen van de Neder landse Spoorwegen, die snelle postbezorging gaan bevorderen. Roestbruingele bandenzwart ak. Kosten: 6 ton. te komen. Volgens de bouwondernemers moet de huurharmonisatie nog vollediger worden doorgevoerd dan in het wetsontwerp wordt voorgesteld. Zij zijn het er niet mee eens, dat de subsidiëring wordt aan gepast aan de stijging van bouwkosten. De prijsverhoging moet in de huren tot uitdrukking worden gebracht. C Vijf Nederlandse verpleegsters gaan morgen, als vrijwilligsters van dc stich ting Nederlandse vrijwilligers, naar India om in Allahabhd. Agartala en Lücknow te worden ingeschakeld bij de schoolge- zondheidszorg. andere Ford-fabriek in Halewood. In laatstgenoemde plaats zijn 300 man van de firma, die de auto's af levert aan de klanten, in staking ge gaan. omdat een chauffeur wegens ge vaarlijk rijden was ontslagen. Bomen te vroe? open: mensen bijna overreden KROMMENIE Enige fietsers en voetgangers zijn gisteravond ternauwer nood aan de dopd ontsnapt, toen zij. nadat de bomen van de spoorwegover gang op de kruising Dorpsstraat-provin ciale weg waren geopend, plotseling een trein uit de richting Amsterdam zagen naderen. Zij redden hun leven door snel opzij te springen. De overwegwachter had de bomen voor een trein gesloten. Toen deze voor bij was. opende hij de bomen, terwijl de tweede trein in aantocht was. Spoorwegrecherche en rijkspolitie hebben een onderzoek ingesteld. De voorgenomen nieuwe activiteiten in de bank in het onroerend goed on der leiding van de nieuwe grote aan deelhoudster, de Amsterdamse ban kiersfirma gebrs. Teixeira de Mattos, zijn nog niet van de grond gekomen. Er loopt nog slechts één object onder de nieuwe doelstelling van de bank. Het lange uitblijven van de ministerië le goedkeuring van de nieuwe statu ten is hiervan de voornaamste oorzaak. Over de pensioenverplichtingen van de Cultuurbank tegenover de ruim 300 vroegere Indische werknemers of hun relaties is uitgebreid gesproken. Een vertegenwoordiger van de gepensio neerden, die in zijn functie van aan deelhouder aanwezig was, beschuldigde het tegenwoordige bestuur ervan de pensioenverplichtingen niet ten volle na te komen. Op de balans van eind 1964 had naar zijn mening 110.000 tot 120.000 gulden minder moeten staan, die aan de ge pensioneerden hadden moeten worden uitbetaald. Commentaar van één aanwezigen: „Ze mogen blij zijn, dat ze nog wat krijgen". Drs. J. M. Fehmers. firmant van de gebrs. Teixeira de Mattos, werd be noemd tot commissaris. Vijfjarig meisje bij brand omgekomen HEERLEN De vijfjarige José Be- melmans is gisteren bij een brand in haar ouderlijke woning in Heerlen om het leven gekomen. De brand brak uit op zolder, waar de kinderen met lu cifers hadden gespeeld. José en haar zusje, de vierjarige Sibilla, waren reeds eerder betrapt bij dit gevaarlijke spel letje en hiervoor gestraft. Mevrouw Bemelmans kon de zolder niet meer bereiken en werd met een shock in het ziekenhuis opgenomen. Voorbijgangers redden Sibilla uit de vuurzee en de brandweer brak zich juist te laat een weg naar de branden de zolder om ook José nog te kunnen redden. Het meisje bleek door verstik king om het leven gekomen te zijn. gemeenschap, traditie gezag, en bij de protestanten het individuele, de roeping, besef van schuld. Hij was echter optimistisch, want hij meende dat men, door Gods Woord beter te leren kennen, naar elkaar toe zou groeien. Dit werd in de afgelopen dagen naar voren ge bracht op de jaarlijkse conferentie van de reünistenorganisatie van Societas Studiosorum Reformato- rum op het conferentieoord De Blije Werelt. Het congres houdt zich bezig met de nieuwe verhouding, die e r de laatste jaren gegroeid is tussen het protestantisme en de Rooms Katholie ke Kerk. Het werd voorbereid door groot aantal interviews die in het blad „Libertas ex Veritate" werden afgedrukt. Samen met dit blad publi ceerden wij enkele weken geleden een gesprek met Karl Barth over dit onderwerp. Het congres wil nu een samenvatting geven. De sprekers van de eerste dagen waren prof. dr. K. J. Popma en prof. dr. P. J. Roscam Abbing. Popma sprak uit dat de gedachtenwereld van Calvijn nog altijd actueel is. Zijn Institutie moet gelezen en herlezen worden, want dan ziet men dat het om de bekering en de zelfverjonging gaat van de individuele mens en van de kerk als geheel. Evenals vandaag aan de dag de oecumenische beweging in de wijdste betekenis van deze term. was Calvijn optimistisch waar het ging om de toekomst van de kerk. De eenheid van de kerk, zo zei prof. Popma is een levend gegeven. Een „afsterven" van het verlangen naar deze eenheid is in ieder geval fout. De oecumene is aan de gang en zij is onze aandacht waard en ieder moet meedoen en uitkijken naar de mogelijkheden. Prof. Roscam Abbing schonk in het bijzonder aandacht aan de niet-theologi- sche factoren in de verhouding Rome- Reformatie. Hij zag dat aan de ene kant die verhouding in de toekomst moeiliiker zal worden, aan de andere kant echter toch weer gemakkelijker. Theoretisch, zo zei hij, komen we elkaar nader, maar er liggen grote praktische struikelblokken, vooral waar het gaat om de kerk als een sociaal-politieke macht. Deze Groningse hoogleraar ging in op een groot aantal factoren die de verhou ding bepalen, zoals de historische ziens wijze op gebeurtenissen uit het verleden, vooroordelen en de wijze waarop het schisma verwerkt wordt door beide groepen. Sommige van deze factoren zijn te herleiden tot de schepping die ook zijn veelkleurigheid heeft, andere tot de herschepping waarin genadegaven geschonken worden. Maar de meeste factoren zijn te herleiden tot zonde als ongeloof en wereldgezindheid. Prof. Roscam Abbing citeerde een uitspraak dat bij een individualisti sche gezindheid het protestantisme het best past, bij een gemeenschaps houding het rooms-katholicisme. Elk vertegenwoordigt een bepaald type. Vanuit dit gezichtspunt kan men zeg gen dat de katholiciteit bij beide partijen zoek is. Maar is er een bepaalde maatstaf om aan te geven wat relatief gezien mag worden en wat niet? Dan kunnen we niet vol staan met een psychologische of een anthropoligsche maatstaf maar moet dc maatstaf van het evangelie gelden. Juist daarom is het nodig elkaar en het Woord van God beter te leren kennen. DOUWE EGBERTS Zachte geurige pijptabak veel formaliteiten kunnen schadigingen op hun gezicht, ders bij kan. De man heet ongeveer 400 ton steen nodig trouwen, zijn eergisteravond die kennelijk met de punt Rex Knott, is getrouwd en zijn. De kosten worden ge binnen vier uur honderd van een mes zijn toege- heeft twee kinderen paartjes getrouwd, zodat de bracht. Twee jongens heb- dochter van 1.83 mannelijke huwelijkspart- ben toegegeven door een ners niet naar Vietnam hoe- „onbekende" betaald te zijn een raamd op 20 miljoen Bel een gische frank. Enkele beel den zijn al verwijderd, om- Het eeuwenoude stadhuis dat het gevaar bestond, dat BONN Oudbondskanselier ai. Konrad Adenauer heeft in een ar tikel in het maandblad Die Poli- tische Meinung dat de Bonn ver schijnt de suggestie gedaan van eventuele vorming van een grote coalitie" van christen- en sociaal democraten na de komende ver kiezingen van 19 september in West-Duitsland. „Men moet onder ogen zien, aldus Adenauer, dat de Amerikaans-Britse ontspanningspolitiek gevaren met zich mee zou kunnen brengen voor het wettig bestaan van Duitsland en zijn veiligheid. Om die gevaren het hoofd te bieden is een nauwe samenwerking tussen de levende politieke krachten van het land nodig. In zijn artikel over de moeilijke taak welke volgens hem de uit de aanstaande verkiezingen voortkomende regering van West- Duitsland wacht, analyseert de voor zitter van de christen-democratische party de argumenten voor een coalitie v^n christen- en sociaal-democraten. ?.a' misschien nodig zyn, zegt hij, „pijnlijke besluiten te nemen", offers te brengen of nieuwe lasten te aan vaarden. Die verantwoordelijkheid zou zo groot kunnen zijn dat zij niet te dra gen zou zijn dan alleen wanneer allen of tenminste de twee grote partijen haar gezamenlijk voor hun rekening zouden nemen." De kandidaat van de CDU voor het kanseherschap, de huidige regerings leider Erhard. heeft een coalitie als door zijn voorganger Adenauer ge suggereerd altijd van de hand gewe zen. De woordvoerder van de socia listen, Franz Barsig, verwees naar aan leiding van Adenauers artikel naar do heftige aanvallen welke Adenauer da- gelyks op de socialisten deed. Hij zei dat zijn partij pas na 19 september een beslissing over de kwestie van een eventuele coalitie zou nemen. Sterkte geallieerden niet verminderen LüBECK De sterkte van de gealll- troepen in Duitsland mag niet ver minderd worden. De Westdufoeminis- J7» t "8ie,hKai-Uwe von Ha.s.sel, ?gd bij dc opening van het de CDU in Sleeswijk-Hol- hceft dit gezegd bij dc congres i stein. Hij gaf verder te kennen, dat de reae- n? in Rnnn an Ar, rriTT r vijf jaar geheel worden ge- ouderdom verloren gegaan. In het ruimte vaarteen- restaureerd. Nadat het is f trum Marshal] in Hunts- ontdaan van een dikke laag Nieuwe beelden znllen wel- 5"?* jn ®onn en de CDÜ van mening'zyn", In Manilla, de hoofdstad ville (Alabama. VS) werkt vuil, die er zich in de loop licht in de oorspronkelijke 2a ,e ,van,de ontwapening en van de Philippijnen, lopen een monteur, die slechts der jaren op heeft afgezet, stijl worden gemaakt. Sn S"™? i"« wereid verbonden ongeveer 2.000 leerlingen 1.40 meter lang is. Hij kan zullen de stenen versierin- gemaakt. van Duitsland. Va° hereniging

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5