Lustrum-Leidato gaat vrijdagavond beginnen Weekagenda Flora maakte halt en front Burgemeester opent zaterdag huishoudbeurs-op-3-plaatsen Helikopterbemanning binnen uur uit Noordzee gered „Neeltje Jacoba" verlicht het bergingswerk van de Marine Alphens burgemeestersgezin sloot twee inbrekers in BUSCHAUFFEUR NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1963 Honderdtien versierde auto's in 2 km optocht Woensdag Pieterskerk, 7.30 u.: avondstilte. Den Haag: St. Jacobuskerk, 8.15 orgelbespeling Jan Schmitz met Jaap Stotijn, hobo, als solist. Den Haag: Diligentia, 8.15 u.: cabaret Lurelei. Scheveningen: Kurzaal, 8.15 u.: Joego- slavisch Danstheater. Scheveningen: Kurhaus-paviljoen, 8.30 Max Tailleur. Donderdag Den Haag: Zuiderpark, 2 groep Spelenderwijs .Kiekeboe". Den Haag: Lutherse kerk, 8.15 u.: c gelconcert Michelle Leclerc (Parijs). Den Haag: Diligentia, 8.15 u.: cabaret Lurelei. Scheveningen: Kurhaus-paviljoen, Een avond met Max Tailleur. Scheveningen: Kurzaal, 2.30 u.: Har- lekino-toneelgroep met „Fatima en d« wonderdiamant". Scheveningen: Kurzaal, 8.15 u.: Resi dentie-Orkest met piano-solist. Scheveningen: strand, 10.30 u.: vuur werk (bij goed weer). Vrijdag Zeven uur nam.: Leidato-reclame-op- tocht. Zomerzorg, Stationsweg 35a, bijeenkomst contaciclub Leiden, eenzamen en contactzoekenden ook jeug dige echtparen. Noordwijk-Binnen: Herv. kerk, 8 u. orgelconcert Feike Asma. Den Haag: Zuiderpark, 2 u.: „Nieuv^ avonturen van Lassie". Den Haag: Diligentia, 8.15 u. Lurelei. Scheveningen: Kurhaus-paviljoen, 8.30 u.: Een avond met Max Tailleur. Scheveningen: Kurzaal, 8.30 u.: Joop Doderers cabaret „De Narrekap", luchtig zomeravond-cabai Minerva, 11 tot 5 en 7 tot 11 u.: huishoud beurs Leidato. Den Burcht, 8 tot 11 u. nm.: optreden van The Runaways (op huishoudbeurs Leidato). Den Haag: Diligentia, 8.15 u.: cabaret Lurelei. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Haagsche Comedie met Busybody. Den Haag Nieuwe Kerk, 3 u.: orgel concert Wim van Beek, Groningen. Scheveningen: Kurhaus-paviljoen, 8.30 u,: Een avond met Max Tailleur. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 u): De tante van Charlie, ai. Lido (2.30, en 9.15 u): Buffalo Bill, de held van het Widle Westen. 14 J. Lux'or (2.30, 7 en 9.15 u): De dolle ge neraal, al Rex (2.30, 7.1b en 9.15 u): Majoor Dundee. K J. Studio (2.30, en 9.15 u): Leve, lieve John, lb Films van donderdag af Camera 2.30, 7 en 9.15 uur): Jerry, de schrik van het bataljon (14). Lido (2.30, 7 en 9.15 ur): Niemand ontkomt zijn noodlot (18). Luxor (2 30, 7 en 9.15 uur): Vreemde bedgezellen (a.l.). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De ban diet van Oklahoma (14). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): Kare John (18); elke morgen behalve op zondag, om 10.30 u.: Dik Trom. Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Veel liefs uit Moskou (18). Welk© apotheekT Apotheek Van Driesum. Mare 110, tel. 20406. Tentoonstellingen Hortus Botanicus: tentoonstelling van hedendaagse Ned beeldhouwkunst, Tijds beeld '65, tot 6 sept., 1021 uur. Rijksmuseum Volkenkunde, Steenstr.: tentoonstelling Univisie 65, Lg.v. De Lakenhal: tentoonstellng 17 de- :esters uit Ned, bezit, oude t de collectie van de heer en ir Sidney J. van den Lerg-Bendlx, LEIDEN Voorafgegaan door een ruim twee kilometer lange optocht van versierde personen- en bedrijfsauto's op vrijdagavond, gaat zaterdag morgen om tien uur officieel de vijfde (lustrum) Leidato beginnen. Het Leidse middenstands-spectakelstuk, waarmee ongeveer anderhalve ton is gemoeid, zal Leiden en omgeving bezighouden tot 3 september. Daarvoor heeft men dan met een groot aantal standhouders, waarbij middenstan ders, fabrieken en verenigingen, de gehele stadsgehoorzaal, het Burcht complex en de bovenzaal van „Minerva" dertien dagen lang in gebruik. Als gebruikelijk verleent een imposante rij artiesten in de Gehoorzaal en Beat-groepen in den Burcht (goed betaalde) medewerking. Het belooft weer heel wat te worden. groot aantal bij- Bezoekers krijgen garantie voor ongestoord bezoek De lustrum-Leidato verschilt vele dingen van de vorige vier. belangrijkste verandering schreven het reeds is dat dit jaar het huishoud-beurskarakter zal pre valeren boven het ontspannende element. Het Leidato-comité gaf ons gistermiddag de uitdrukkelijke verzekering, dat men dit jaar de huishoudbeurs ongestoord zal kun nen bezoeken. Ophoping van 'jon gelui, zoals vorig jaar tijdens het avondoptreden van sommige arties ten voorkwam, is nu vrijwel uitge sloten. „Die les", zei voorzitter Jan Wolfslag, „hebben wij goed geleerd". Ruim zestig middenstanders ei brieken hebben een of meer stan. de Gehoorzaal of in een van de drie Burcht-zalen. Daarnaast heeft mei Burchtplein in een prachtige tuin anderd, en is er een jeugddaneimg in de .garage". In de bovenzaal van stu dentensociëteit Minerva is een unieke rijdt Hoe vaak en hoe lang u meer dan 125 km per uur? Iedere dag van de week tien uur per dag' Dan moet U geen Mercedes-Benz diesel kopen. Is honderd, honderdtien zo onge- Uw gemiddelde met een ruime spe- naar boven (tot 125 km) en bent U automobilist ook een goede inkoper, koop dan een Mercedes-Benz Diesel. Wie km of meer per jaar rijdt, koopt met Mercedes-Benz Diesel zijn kilome- goedkoop in als die van een benzinewagen in de 8000 gulden klasse. Inclusief rente en afschrijving. Rijdt U wordt de km-prijs in verhou ding nog goedkoper. Laat U door een proefrit overtuigen, hoeveel groter, er, luxer, comfortabeler en veiliger Mercedes-Benz Diesel is. Bel de Rooyakkers, Oegstgeest, (tel. 01710-51855). Hij zal U - tijdens een proefrit - ook gaarne uitleggen, hoe U eventueel de ho gere aanschaffingsprijs kunt overbruggen. Verpozing Er zijn tussen de stands verschil lende attractieve stands aangebracht speciaal voor de aangename verpo zing van het bezoekende publiek, o.m. een speciale Leidato-speldjes- stand. Over de vele attracties en het verscheiden optreden van de artiesten zullen wij dagelijks een aankondiging publiceren, zodat men daarvan o hoogte zal zijn. 110 auto's Vrijdagavond gaat het feest begin nen. Om zeven uur zal de ongetwij feld moeilijk te formeren stoet van 11( bedrijfs- en personenauto's op d( rggravenlaan zich in 'beweging zet- Daarbij zorgen dan negen Leidse één Waddinxveense muziekkorpsen )r muzikale afwisseling. Lammen- schansweg, Hogewoerd, Hooögnach' Haarlemmerstraat, Schuttersveld, Steenstraat en Princessekade worden door de 2 km lange tocht bezocht. Verlichting en versiering (met bloe en vlaggen) zullen er een aan trekkelijke verschijning van maken. Zaterdagmorgen om tien uur zal burgemeester Van der Willigen in de Gehoorzaal de huishoudbeurs of ficieel openen. En dan kan het pu bliek tegen betaling van anderhalve gulden de drie tentoonstellings-, de monstratie- en showruimten bezoe ken op het zelfde kaartje. Dertien dagen lang is het kaartje geldig voor een eenmalig bezoek. Benoemingen aan de Leidse universiteit LEIDEN Curatoren van de universitei hebben benoemd- D. Couprie, wetenschappelijk amb tijdelijke dienst bij de Kunstge wetenschappelijk Sportcomplex aan V oorschoterweg wordt aangelegd LEIDEN Burgemeester en Wel houders hebben de Dienst van Ge meentewerken gemachtigd een aan vang te maken met de aanleg van eei complex sportvelden aan de Voorscho- terweg. Het hiervoor benodigde kre diet van ruim 1.4 miljoen gulden werd door de Leidse Gemeenteraad beschik baar gesteld. Onlangs hebben Gedeputeerde Sta ten dit besluit in principe goedgekeurd, mits in de komende 12 maanden niet meer dan een kwart van het krediet zou worden uitgegeven. Het plan voor het sportcomplex Voor- schoterweg omvat de aanleg van vier voetbalvelden, waarvan er één tevens als oefenterrein kan worden gebruikt. Voorts zuilen er vier kleedgebouw tjes met elk twee kleedkamers wor den geplaatst, alsmede een stalen zit- Victoria Regia weer in bloei d weer in bloei zal staan. De knop staat reeds enige dagen boven water en volgens de deskundigen is de stand goed. Vanavond is de witte bloem te zien van 9 tot 11 uur. Ook morgenavond is de koningin der wa terplanten in bloei- De kleur van de bloem zal dan rose zijn. NA NOODLANDING NABIJ REM-EILAND (Van een onzer verslaggevers) VALKENBURG Drie officieren en een sergeant van de Koninklijk© Marine hebben gistermiddag van half vjjf af ruim een half nur in het wa ter van de Noordzee gelegen. Hun helikopter van de Marine Luchtvaart Dienst op Valkenburg, een Sikorski SH34J, waarmee zg een oefenvlucht met de automatische piloot maakten, had 3 km ten zuidwesten van het REM-eiland plotseling het vliegen opgegeven. Eerste vlieger LTZ 2 oc G. A. d'Ancona (29 jaar,Baljuwstraat 5 in Leiderdorp) maakte een perfecte noodlanding op het rustige Noordzee-water. Een uur later zaten de vier Marinemannen in de ziekenboeg van het MVKV, waar een medisch on derzoek uitwees, dat geen van vieren enig nadelig gevolg had ondervonden van het zeebad. Nog voor middernacht heeft de Marine de helikopter ge borgen. Een geluk bij dit ongeluk was de ruim een jaar geleden aange brachte drijfinstallatie. Komt een helikopter met water in aanra king, dan wordt de installatie automatisch bekrachtigd, waar door onder het toestel tussen het landingsgestel luchtballons wor den opgeblazen. Het toestel kan hierdoor niet meer dan half ALPHEN In de afgelopen nacht hebben twee Alphenaren. resp. 22 en 21 jaar oud ingebroken in het kantoor Rijnsburg krijgt een nieuw gezicht (1) RIJNSBURG Geen jaar gaat voorbij zonder dat de Rijnshnrgse bloemenveiling „Flora" uitbreidingsplannen in studie, in uitvoering, of verwerkelijkt heeft. Dit jaar echter verrees het skelet voor de grootste uitbreiding die ooit heeft plaats gehad. Aan het totale ge bouwenoppervlak van 10.000 m2 wordt niet minder dan 5000 m2 toegevoegd. Kortgeleden is de grootste zaal die „Flora" nu heeft onderdeel van deze uitbreiding reeds zonder veel vlagvertoon vn gebruik genomen. uitvals„poort" den, die van het vroegere remiseter- ;in met een flauwe bocht gaat lopen sar de huidige bushalte „de Split- ng". Centrum Het skelet dat op de foto zichtbaar wordt dan ook het nieuwe estheti sche centrum van „Flora". Links ko twee verdiepingen kantoor ruimten en bestuurskamer, daarnaast entrée met bet bordes, ter wijl rechts de kantine met honderden zitplaatsen komt. Meer naar achteren komen een expositieruimte, kantoren voor de beide banken van het dorp. en de telefooncentrale. Voor het eerst maakte „Flora" met zijn uitbreiding halt in front. Front naar Rijnsburg, als om duidelijk aan te geven waar ze bijhoort, front ook naar het verkeer, als om aan te duiden dat Rijnsburgs prod uk ten goed zijn verpakt. Belangrijker dan dit alles is, dat in Rijnsburg's economische hart sneller en efficiënter gewerkt zal gaan worden wanneer de uitbreiding gereed is. Met het Florabestuur kijken daarnaar uit alle Rijns bur gse kwekers en kopers. Acht projecten Wie dagelijks in Rijnsburg leeft en werkt, merkt niet hoe snel het gezicht van het bloe- mendorp de laatste jaren is ver anderd. En alweer zonder dat men zich dat realiseert van daag voltrekken zich de veran deringen in een versneld tempo In de eerstkomende tien jaar zal Rijnsburg verrijkt worden met niet minder dan rond twintig vrij grote projecten. Een achttal daarvan heeft het papieren sta dium in deze tijd het moei lijkste achter de rug. Onze fotograaf Van der Horst maakte een momentopname van deze nu in aanbouw zijnde projecten. Vandaag publiceren wij de eer ste foto van deze serie „Rijns burg krijgt een nieuw gezicht". van de NV Rijdam aan de Energieweg en in het cassagebouw van het zwem bad Hoorn aan de Van Foreestlaan. Daarna togen zij naar h vam Avifauna om daar breken. Terwijl zij daar de zaak het verkennen waren werden ze dekt door Piet Bruins Slot zoon de burgemeester. Deze was op dat tijd stip het was 2.30 uur in de nacht - nog op zijn kamer aan het werk. Hi zag de mannen om het gebouw slui pen. Nadat hij zijn vader en zijn broers Johan en Harm had gewekt, lichtte de burgemester de politie telefonisch i De niets vermoedende daders den door de burgemeester en zijn nen ingesloten. Zelfs mevrouw Bruins Slot was in actie gekomen. Zij had de bewaking van de achteruitgang van het wegrestaurant voor haar rekening genomen. Toen de politie-ambtenaren kwamen, hadden zij de daders maar x>r het pakken. Gebleken is dat de buit gering was. Beide inbraken leverden in totaal ca. f 31 op. Zowel in het zwembad als in de fabriek van Rijdam hadden zij nog al schade aangericht. De politie gaat na of de 21-jarige Alphenaar ook betrokken is geweest bij eerder in het zwembad ein bij Avi fauna gepleegde inbraken. Prof. Kenning ter ruste gelegd LEIDEN Op Rhfjnhof is glstermor- 'erschot begraven in de niet-westerse samenlevingen aan de Leidse universiteit. In de aula sprak rector mafpiüicus prof. dr. D. J. Kuenen herdenkingswoorden, waarbij hij vooral herinnerde aan de ar- beidBlust en toewijding van de overleden hoogleraar. De direateur vam K. en O., de heer A. J. van de Pompe, sprak als vriend, het ka rakter van de overledene kenschetsend als eenvoudig, ongekunsteld, hartelijk en blijmoedig. Aan de groeve voerde de oudste zoon in prof. Keuning het woord. Geref. Kerk Hillegom beroept HILLEGOM De geref. kerkeraad heeft ter vervalling van een tweede pre dikantsplaats een beroep uitgebracht op J. Boer, predikant te Wetsinge Sauwerd. RIJNSBURG Vrijdagavond om 8 ur hoopt ds. S de Jong vam Houten in de zaal achter de Chr. Geref. kerk een spreekbeurt te vervullen voor de Herv ken. Dit is overigens wel den voor de bemanning het toe stel te verlaten als het weer dat enigszins toelaat. Alleen de negen Sikorski's vac Squadron 8 (Karei Doorman), die spe ciaal voor onderzeebootbesbrijding worden gebruikt, zjjn met dit opdrijf- vermogen uitgerust. Hierdoor is niet alleen de redding van de bemanning aanmerkelijk vergemakkelijkt, kon ook het toestel vrjjwel onbescha digd worden geborgen. Speciaal het opsporen van de motorstoring is dat van belang. ALARM Onmiddellijk nadat het radiocon tact tussen de Sikorski en het Vlieg kamp was verbroken, sloeg men op Valkenburg alarm. Twee zustertoe- stellen wiekten binnen enkele minu ten omhoog om een onderzoek in te stellen. Een in de buurt oefenende Grumman Tracker van de Marine kreeg opdracht aan het opsporings werk deel te nemen. Mede door de zeemist kreeg men pas kort na vijf uur die vier drenke lingen, die in hun zwemvest in de na bijheid van de helicopter ronddreven, in de gaten. Het waren behalve de commandant tweede vlieger LTZ 2oc C. G. Heideman uit Den Haag (28), waarnemer LTZ 2 oc F. E. Kuipers uit Bilthoven (29) en sergeant Onder zeeboot-Bestrijder J. Geenen uit Den Helder (35). Nadat het radiografisch noodver- keer via Scheveningen Radio op gang was gekomen voer de reddingboot „Neeltje Jacoba" uit. In Den Helder was de mijnenveger „Lochem' uitge varen, die onderweg in LJmuiden een duikerploeg ophaalde. Uit Hoek van Holland was toen het Marine-beton- nin-gsvaartuig .JDelfshaven" onderweg. Beide Marineschepen hadden wei nig moeite de helikopter te vinden. De ,JJeeltje Jacoba" was er met de schijnwerpers bij gaan liggen. Men hield over de radio contact met el kaar. De „Lochem" had opdracht bij mislukken van de bergingspogingen door de „Delfshaven" de Sikorski op sleeptouw te nemen naar IJ mui den of Scheveningen. Zover behoef de het niet te komen. Dank zg het voortreffelijke bijlichten in de „Neeltje Jacoba" konden be manningsleden van „Delfshaven" en Lochem" reeds om half twaalf het vrü onhandelbare toestel aan boord het betonningsvaartuig halen. Dit zette nu koers naar Hoek van Holland, raar men de naoht doorbracht. Vanmorgen rond tien uur is de helikopter aan de Parkkade in Rot terdam met een hijskraan van het schip op een trailer getakeld, die het toestel voor een grondig onderzoek naar het Marine vliegtechnisch be drijf op De Kooi nabij Den Helder bracht. v. d. WATER De beste merken. JUNGHANS, KIENZLE HAARLEMMERSTRAAT 181 Altijd voordelig Maandag de gehele dag gesloten. Dr. Vam der Werff lector in Leiden LEIDEN Dr. J. 3. van der Werff ten Bosch, wetenschappelijk hoofd ambtenaar bij de afdeling voor stof wisselingsziekten, is benoemd tot lec tor in de faculteit der geneeskunde om onderwijs te geven in de experi mentele endocrinologie. Dr. Van der Werff ten Bosch, die in 1927 te Rotterdam is geboren, stu deerde geneeskunde aan de Leidse Universiteit, alwaar hij op 26-jarige leeftijd het artsexamen aflegde. Reeds vóór zijn artsexamen was hij als assistent werkzaam op de af deling voor stofwisselingsziekten en endocrinologie, na het examen op de afdeling voor inwendige geneeskunde. Van zomer 1954 tot voorjaar 1956 was de nieuwbenoemde lector wetenschap pelijk werkzaam te Londen; daarna keerde hij terug naar de afdeling voor stofwisselingsziekten en endocrinologie In 1959 promoveerde hg met lof tot doctor in de geneeskunde op een het Engels gesteld proefschrift over normale en abnormale geslachtsrijping. Behalve dit proefschrift heeft dr. Van der Werff ten Bosch, sinds en kele jaren wetenschappelijk hoofd ambtenaar, veel gepubliceerd in bin- Leids jurist maakt studie Sow jet-recht LEIDEN De Nederlandse Orga nisatie voor zuiver-wetenschappelijk Onderzoek heeft dr. F. J. M. Feldbrug- ge alhier een subsidie verleend om ongeveer tien maanden aan verschil lende Amerikaanse universiteiten on derzoekingen naar het Sowjet-recht in te stellen. Dat dr. Feldbrugge voor het bewuste onderzoek naar de Verenigde Staten is gegaan, vindt zijn oorzaak in het feit dat er hier met de Sowjet-unie nog geen definitieve regeling tot stand is gekomen voor een langdurig studie verblijf in dat land. Dr. Feldbrugge hoofdambtenaar bij het bureau van Oosteuropees recht in Lei den. Dit bureau werd in 1953 opge richt en staat onder directie van prof. dr. Z. Szirmai, hoogleraar in het recht van Oost-Europa. Het bezit op dit ge bied thans de grootste bibliotheek van Europa. In een onderhoud met ons vertelde dr. Feldbrugge. dat hg in Amerika ver schillende bibliotheken heeft bezocht, die zowel op het gebied van de oude als van de nieuwe juridische literatuur in Sowjet-Rüsland uitstekend gedocu menteerd zijn. Zeer interessant was het onderwerp dat dr. Feldbrugge uitvoerig aan de Columbia University heeft bestudeerd. HEBT U EEN RIJBEWIJS? Dan hebben wij voor u dicht bij huis EEN GOEDE BAAN! m het werk van een zit veel me Het bezit r dan U denkt! n een gewoon rijbewijs BE is voldoende; voor de opleiding zorgen STANDPLAATSEN: VOORBURG EN LEIDEN. THANS OOK IN KATWIJK OOK REGELMATIGE KENNISMAKINGSAVONDEN, eerstvolgende wordt gehouden op donderdag 19 augustus van half acht tot negen in Hotel-Restaurant „Riche", Boulevard 73, Katwijk. e vertegenwoordigers zullen u gaarne volledig inlichten over de mogelijkheden ns bedrijf. Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V. HOOFDKANTOOR: Leidsevaart 396 HAARLEM Telefoon (02500)-18460 KIES EEN BOEIENDE MAN BIJ EEN STERK BEDRIJF. KIES DE N.Z.H.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3