Cooper en Conrad moeten 121 omwentelingen maken Artillerieduel bij plaats waar Jordaan omgeleid wordt Liberalen staan nu buiten spel s| Volgende week lancering Gemini-5 Zij zag het met eigen ogen una want over een week immers, zal Zee Wereldtentoonstelling 1975 in Amsterdam? DUITSLAND VERHOOGT DISCONTO Singapore wil bemiddelen Vrijheidsstrijders vallen politiebureaus aan Jjn een. fojite \ij Akkoord Jemen toch nabij Geen televisie in Zuid-Afrika OUD-PREMIER HAJATO IKEDA OVERLEDEN Al 72 jaar op loonlijst iTüS i VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1961 DS- RS KAAP KENNEDY Op de maal de ruimte in gaat. en Thomas baan met een minimum hoogte van Amerikaanse rakethasis Kaau stafford zullen proberen hun ruimte- 160 km en een maximum hoogte van Amerikaanse raKetoasis n. aap schip vast te koppelen aan een andere 352 km. Dit is 69 kilometer hoger dan I Kennedy heerst op het ogenblik satelliet. j welke Amerikaanse ruimtevaarder dan een koortsachtige bedrijvigheid. De ruimlevlucht van de Gemini-5 I ook tot dusver is geweest, maar lager de bril :e doe| 8.15, de Gemini-5 met Gordon Cooper en Charles Conrad aan boord, worden gelanceerd. Cooper, die voor de tweede maal de ruimte in gaat, en Conrad, zullen 121 om wentelingen in hun capsule om de aarde maken. De eerste zes uren van de lancering wordt door ruimtevaartdeskundigen beschouwd als de kritiekste momen ten. Want in dit tijdsbestek moeten de astronauten hun eerste rendez-vous hebben met een satelliet, die de Little Rascal („Schoffie") wordt genoemd. Deze ontmoeting met „Schoffie" zal een oefening zijn voor de vlucht van Gemini-6, die voor oktober is vastgesteld en tijdens welke Walter Schirra, die dan ook voor de tweede' met de astronauten Cooper en Conrad is gepland op donderdag 15.00 uur onze tijd. Een Titan-2 raket zal de Gemini omhoog stuwen. De capsule zal aanvankelijk terecht komen in een Ontmoeting in tie ruimte LÏET hoogtepunt van de'Gemini- ruimtecludht de volgende week belooft de ontmoeting te worden met een reeds eerder ge lanceerde aardsatelliet. Deze spectaculaire ontmoeting is kort na de start van de Gemini ge pland. Deze tekening geeft sche matisch weer, hoe de Amerikaan se ruimtevaartdeskundigen dit treffen in de ruimte hebben uitgedokterd. I. Er°i ;k de B verwal s. eeni t zü s. Vaal ep vaü AMSTERDAM Volgens een artikel in het weekblad De Groene Amsterdammer zou het enkele ja ren geleden geopperde denkbeeld om Amsterdam kandidaat te stel len voor een wereldtentoonstelling op een serieuze zaak beginnen te lijken. Op het ogenblik circuleert, aldus het blad, bij raadsleden (deel uitmakend van de hierbij betrokken commissie van bijstand uit de gemeenteraad) een uitvoerige tot nu toe niet openbaar gemaakte nota van de afdeling econo mische zaken van Amsterdam, waarin op het nut van een dergelijke manifes tatie wordt gewezen. In de nota zou echter worden gezegd dat de tentoon stelling niet voor 1975 zal kunnen worden gehouden, omdat men anders niet zal kunnen toekomen aan het be hoorlijk behartigen van belangen (woningbouw e.d.), die grote prioriteit hebben. Bovendien zou de tijd van voorbereiding te kort zijn. Het houden van een wereldtentoon stelling wordt in de nota beschreven als een aantrekkelijk project, aldus het artikel. Bovendien wordt verwacht dat het prestige van Amsterdam er door zal worden verhoogd, terwijl men er ook mee mag rekenen dat de stad er stedebouwkundig gesproken rijker door zal worden. FINANCIËN d gesn De Groene schrijft voorts, dat nota het tekort van de tentoonstelling op 156 miljoen gulden wordt geraamd. De kosten van de werken, die ten behoeve van de tentoonstelling zullen moeten worden uitgevoerd, schat men op ruim een miljoen gulden. Volgens de reeds in 1963 opgestelde nota, aldus het artikel, zullen er 30 k 50 miljoen bezoekers verwacht kunnen worden. Om die op te vangen zal het jgustii ude ki net van wegen en straten aanzienlijk moeten worden verbeterd. Ook zou worden gedacht aan een metro van het centrum naar Amsterdam-Zuid. Als tentoonstellingsterrein zou het meest geschikt worden geacht het ge bied tussen Europaboulevard en Am- stel, uitgebreid met stroken grond ir Nieuwer-Amstel en Ouder-Amstel. SINGAPORE De minister van buitenlandse zaken van Singapore Ra- jaratnam heeft gisteren bekendge maakt, dat Singapore bereid is als be middelaar op te treden tussen Indone sië en Maleisië. Premier Jew waar schuwde communistische en Indone- sisch-gezinde elementen in zijn land zich niet te laten verleid-en tot terro risme. De grondwet zal zodanig wor den veranderd dat iedere partij aan de macht verplicht is de rechten van de minderheid te verzekeren. Het zou volgens Jew onmogelijk zijn, nu of in de toekomst een ondemocratische staat van Singapore te maken. Russen maken ook supersonisch verkeersvliegtuig MOSKOU/WASHINGTON Vol- gens de Russische vice-minister voor Luchtvaart zal de Sowjetunie nog eer der dan F: ankrijk en Engeland een supersonisch verkeersvliegtuig in de lucht brengen. Dit toestel, de Tu-144, zal gebruikt worden op lange binnen- landse en overzeese lijnen. Ook Amerika zit niet stil. President Johnson heeft gisteren het Congres goedkeuring gevraagd om 140 miljoen dollar te mogen uitgeven voor een nieuw supersonisch passagiersvlieg tuig. Het bedrag is bedoeld voor een jaar. Het zou volgens Johnson moge lijk moeten zijn om in 1967 of in 1968 proefvluchten te kunnen maken. dan het Russische rekord. dat op 494 km staat. De rendez-vous satelliet Little Ras cal wordt verpakt in een speciale ruimte iri de romp van Gemini-5 het luchtruim ingeschoten. Bij de vijfde omwenteling, dat is 2 uur en 7 minuten na de lancering, drukt com mandant Cooper op een knop, waar door de 34.01 kilo wegende Little Rascal los komt van de Gemini en in een afzonderlijke baan wordt gebracht naast de Gemini-5. Daarna zal Cooper de koers van zijn capsule dusdanig wijzigen dat deze geleidelijk aan een achterstand van ongeveer 83 kilometer afstand op de statelliet krijgt. Met gebruik van een radarsysteem en een computer aan boord van de Gemini en straalaandrij ving zet Cooper in de ruimte een achtervolging in op Little Rascal. Als zich geen onverwachte moeilijkheden voordoen moet Cooper tijdens de Na de voltooiing van het rendez- vous zullen Cooper en Conrad een lange tocht door de ruimte maken een vlucht die even lang zal duren als de voorgenomen eerste reis van de Amerikaanse ruimtevaarders naar de Hevige onlusten in Los Angeles LOS ANGELES In een negerwijk van Los Angeles waren de straten gis teren bezaaid met glas en stenen, na dat de avond en nacht tevoren meer dan 1500 negers, merendeels jongelui, acht uur lang in botsing waren ge weest met de politie. De onlusten be gonnen toen een jonge neger werd ge arresteerd wegens het in dronken schap besturen van een auto. De poli tiewagen die de betrokkene tot stoppen had gedwongen, werd bekogeld met flessen en stenen, en dit overkwam ook de politieversterkingen die naar de wijk werden gedirigeerd. De negers vielen ook blanke voorbijgangers en passerende auto's aan en plunderden winkels. Tien politiemannen werden gewond. Een van hen, die in de rug werd ge stoken, verkeert in kritieke toestand. Bij charges van de politie vielen on der de negers 20 gewonden. Er werden 26 arrestaties verricht. Minstens 50 voertuigen werden beschadigd, waar onder een autobus waarvan alle ruiten werden ingeslagen. Een reportagewa gen van de televisie werd omverge worpen en in brand gestoken. Van de zijde van de politie werd meegedeeld, dat de onlusten niet het gevolg waren van rassenhaat maar van tarten van het gezag. Directeur tehuizen te Groesbeek 1 sept. door zoon opgevolgd Verbaasd keek mevr. A. M. Frans- sen, Haansberg 36, Brunssum naar haar was. Zij had altijd gedacht dat die niet witter kon. Maar nu zag zij met eigen ogen dat het Sunil- team haar was nog witter kreeg. "Hoe kan dat"vroeg zij, "het Sunil- tearn wast net als ik". Het antwoord op haar vraag is: Sunil. Alleen door Simil werd haar was witter. En üw was? Gebruik de eerstvolgende keer Sunil. U zult 't zienSunil met ultra- waswerking geeft het hoogste wit. Hevige gevechten in Kasjmir Vele Indiase soldaten gedood eniging Nederlandse centrale voor practische werkverruiming en hulp verlening, legt wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd op 1 september zijn functie neer. De vereniging, die elf huizen in Groes beek heeft, exploiteert kindertehuizen en tehuizen voor sociaal-, geestelijk- of lichamelijk gehandicapte volwasse- De heer Smit, een schoonzoon van de stichter der tehuizen, ds. J. A. Visscher, is bijn 35 jaar aan de vereniging verbonden geweest. Hij blijft voorlopig nog aan als lid van het dagelijks bestuur en gedelegeerde voor bouw- en financië le zaken. Zijn oudste zoon, de heer, J. A. G. F. Smit, die reeds als adjunct-directeur werkzaam is bij de instelling, zal hem opvolgen. NEW DELHI In Srinigar, de hoofdstad van Kasjmir, worden op het ogenblik hevige gevechten ge leverd tussen „Vrijheidsstrijders" en eenheden der Indiase veilig heidsstrijdkrachten. De opstande lingen hebben een aantal politie bureaus in de omgeving van de hoofdstad aangevallen, waarbij vele Indiase soldaten werden ge dood. Een woordvoerder van de Indiase regering deelde gisteren mee, dat sinds de gevechten op vijf augustus zijn begonnen, er in totaal 109 Pakis taanse infiltranten zijn gesneuveld, terwijl 41 Indiase soldaten de dood vonden. De woordvoerder voegde er aan toe, dat de Pakistani de oorlog in Kasjmir te voren reeds hadden voorbereid, want een week voor de gevechten uit braken werd een Pakistaanse generaal naar Kasjmir gestuurd die de acties moest coördineren. De radiozender van de Vrijheids strijders, de Stem van Kasjmir, maak te gisteren bekend, dat in een bepaald deel van Kasjmir een revolutionaire raad is gevormd, die het enige wettige gezag aldaar zal gaan uitoefenen. „Het volk van Kasjmir is vastbesloten de De Pakistaanse minister van buiten landse zaken, Bhoetto, heeft intussen in Rawalpindi verklaard, dat het niet juist zou zijn indien India op de beurtenissen in Kasjmir zou reageren met een bedreiging aan het adres zijn regering. „Indien het mogelijk was het geschil met India over de QIT is Bronco", een nieuw produkt van de Ford-fabrie ken in Detroit. „Bronco" heeft een voorwielaandrijving en is bestemd voor het ruwere werk. Het nieuwe voertuig, dat het broertje van de Mustang ge noemd mag worden, is dezer dagen onthuld en komt in 1966 op de markt. FRANKFORT De Centrale Bank- raad van de Deutsche Bundesbank heeft met ingang van vandaag het of ficiële disconto verhoogd van 3V4 tot vier procent. De verhoging wordt gezien als een waarschuwing tegen al te grote uitga ven door de regering, de deelstaten en de gemeentebesturen. In een verklaring van de bank waarom het disconto verhoogd werd, werd gezegd, dat de stap in overeen stemming is met de recente ontwikke-, lingen op de kapitaalmarkt waar dei rentevoet steeg. De hogere rente betekent dat bank leningen duurder worden en dat het j Mof aan van leningen ontmoedigd I r^rdt, waarbij de inflatiedruk ver- j ir.ir.dert. I Vice-admiraal Van der Schatte Olivier, bevel hebber van dc Neder landse zeestrijdkrachten, heeft gisteren een bezoek gebracht aan het zee kamp van het jeugdzee- verbond in Hoorn. Dit zeekamp, het negentien de na de oorlog, wordt elk jaar georganiseerd om bij jongeren in de leeftijd van veertien tot negentien jaar belang stelling te wekken voor d« zeevaart. De Konink lijke Marine stelt het materiaal beschikbaar, te weten een vloot, die be staat uit een sleepboot, een schouw en twaalf B- 2 sloepen, en een com pleet tentenkamp met o.a. een kombuiswagen en een radiowagen. De jongens gaven een per fecte demonstratie admi- raalzeilen tot groot ge noegen van admiraal Van der Schatte Olivier. 9 Vier gemaskerde man nen hebben gisteren een juwelier to bc roofd van kostbaarheden tot een waarde van naar schatting tussen 35.000 en 500.000 gulden. De dief stal ging zo snel dat nie mand in de op dat ogen blik drukke winkelstraat er erg in had. De meer dan honderd Indonesische ministers krijgen nieuwe epaulet ten van zuiver goud, zo meldt het Djakartaanse dagblad Gelora Indone sia. Zij krijgen ook pet met een embleem van hetzelfde edele me taal. Aan de Fifth Avnue in New York wordt een ex clusieve bank geopend, die haar aantal klanten tot 800 wil beperken, maar hun een ruime per soonlijke service wil ver lenen. De minimale inleg is 25.000 dir. Rente wordt niet uitgekeerd De bank heet Banque Oor.iinenta- Is. Rann van Koetsj te regelen, dan is het toch denkbaar dat alle andere geschil len tussen India en Pakistan in dezelf de geest tot oplossing worden ge bracht, aldus minister Bhoetto. Mevrouw Brooke schrok van rekening Russische advocaat MOSKOU Mevrouw Barbara Brooke heeft gisteren in de Loebian- kagevangenis haar man bezocht die veroordeeld is wegens anti-Russische propaganda in de Sowjetunie. Hij zal vijf jaar moeten zitten. Mevrouw Brooke kreeg tegelijkertijd de rekening gepresenteerd van de Russische advocaat die haar man ver dedigd heeft. Zij schrok geweldig: de advocaat bracht, omgerekend in Ne derlands geld, 2000 gulden in reke ning. Dat betekende voor haar tevens dat dit het laatste bezoek aan Moskou zal zijn, want zij kan het niet meer betalen. Zij werkt in Londen als bi bliothecaresse. Zij vertelde dat haar man goed behandeld wordt en dat hij op zijn verzoek gezelschap van een Russische lotgenoot heeft gekregen in zijn cel. Zij mag haar man elke maand vijf roebel sturen voor aankopen in de gevangeniswinkel, brieven schrijven zoveel zij wil, maar geen pakjes. VIS maakt eind aan incident TEL AVIV By de plek waar I artillerie had drie Syrische tanks in de Jordaan in het Meer van Gali- brancl lea stroomt, hebben Syrische en j Een woordvoerder van de Syflscho Israëlische troepen elkaar gisteren I re^ng zei m Damasrus, beschoten. Volgens een woordvoerder van het Israëlische leger brak het gevecht uit toen Syriërs met machinegeweren en tankkanonnen begonnen te schieten op een Israëlische tractor, waarmee aan de Israëlische kant van de Jordaan geploegd werd. De Israëliërs hadden het vuur beantwoord. In Damascus werd een andere lezing van het incident gegeven. Israëlische tractors waren de gedemilitariseerde zone binnengedrongen waar met ploe gen begonnen werd onder dekking van tanks. Via waarnemers van de V.N. had men de Israëliërs laten weten dat zij zich terug moesten trekken. In plaats daarvan had de vijand het vuur geopend op Arabische boerenarbei ders. die werkten aan het „omleidings- project" het Syrische project voor de omleiding van het Jordaanwater en op Syrische versterkingen aan de grens. Syrische troepen hadden toen teruggeschoten. Daarna waren waar nemers van de V.N. tussenbeiden ge komen. De Israëliërs hadden zich ech ter niets hiervan aangetrokken en wa ren blijven schieten met tanks en veld artillerie. Dit vuur was beantwoord door Syrische beldartillerie en tanks. DODEN In Tel Aviv werd later meegedeeld dat het artillerieduel twee uur heeft geduurd. Drie Arabische meisjes en een Arabische vrouw die in Israël woonden, waren hierbij om het leven gekomen en twee Israëlische soldaten werden zwaar gewond. De Israëlische BEIROET Niet alleen Libanese bladen melden een toenadering tussen Egypte en Soedi-Arabië inzake de kwestie-Jemen, ook het gezaghebben de Egyptische blad Al Akbar zegt dat Koning Feisai en president Nasser spoedig een bespreking zullen hebben om de betrekkingen tussen hun landen te regelen. De ambassadeur van Saoedi-Arabië is gisteren na een onderhoud met pre sident Nasser naar zijn land vertrok ken met een boodschap voor de ko ning. Volgens de libanese bladen is er een akkoord in de maak dat uit zes punten bestaat: 1. Er komt een mohammedaanse staat 2. Egyptische troepen zullen weggaan. 3. Vrije verkiezingen in Jemen 4. Een opperste raad in Jemen die de functie van staatshoofd zal uitoefe nen. 5. De wetgevende macht komt aan een adviserende raad. 6. De ministerraad zal de uitvoerende I macht uitoefenen. (Van onze correspondent) BONN Ruim een maand voor de algemene verkiezingen in West- Duitsland is er in C.D.U.-C.S.U.- kringen groot onbehagen over de liberale Vrije Demokratische Par- tij. Deze F.D.P. voert haar verkie zingscampagne tegen de coalitie partner, waarmede zij de afgelo pen vier jaren het land heeft ge regeerd. De gemeenschappelijke tegenstander, de Sociaaldemokra- tische Partij, laat zij met rust. Oorzaak van deze ontstemming is een geïllustreerde folder, die de F.D.P. in een oplage van meer dan 8 miljoen heeft laten drukken en die op een later tijdstip in enkele grote nationale dagbladen zal worden ingelegd. De C.D.U.-C.S.U. heeft hiervan enige exemplaren in handen gekregen. On der de illustraties zijn foto's van de Ëolitionele actie" tegen het weekblad 'er Spiegel" in oktober 1962, van Oostduitse meisjes met geweren (on derschrift: „In Westduitsland hebben wij, liberalen, vrouwendienstplicht verhinderd!") en van oudminister van defensie en C.S.U.-voorzitter Franz- Joseph Strauss in de pose van een diktator. Bondskanselier prof. Erhard als lijststrekker van de C.D.U. en dr. Dufhues, secretaris-generaal der partij, ontboden dan ook F.D.P.-voorzitter dr Erich Mende en de liberale fraktie- chef in de Bondsdag, Freiherr von Kühlmann-Stumm om hen de les te lezen en intrekking van het F.D.P.- verkiezings-pamflet te eisen. Prof. Erhard wees de liberale partijchefs er op, dat juist hij door dit pamflet in een scheve positie wordt gebracht, aangezien hij zich in de C.D.U. sterk maakt voor een voortzetting van de coalitie met de liberalen, tegen de sterke stroom der Christendemokra- ten in die genoeg hebben van de voortdurend door de F.D.P. veroor zaakte regerings-crises en die liever met de betrouwbaarder S.P.D. een kabinet willen vormen. Bovendien aldus prof. Erhard moet de C.D.U. rekening houden met de zusterpartij C.S.U. en haar voorzitter Franz-Jo seph Strauss. Erhard en Dufhues konden dr Men schien niet anders dan vasthouden aan het verkiezings-pamflet: zij lijdt nog altijd onder de reputatie een „omval-partij" te zijn, nadat zij in 1961 een verkiezingscampagne had gevoerd tegen dr. Adenauer en toen toch met vier ministers lid werd van het vierde Adenauer-kabinet. Ook nu heeft de F.D.P. zich weer op een der gelijke manier vastgenageld: zij heeft verklaard geen zitting te zullen neen in een Erhard-kabinet, waar van ook Franz Joseph Strauss even tueel weer deel zou gaan uitmaken. Hoe dan ook het verkiezings-pam flet heeft in Bonn weken vóór de al gemene verkiezingen en in totale on bekendheid omtrent de uitslag daar van een discussie uitgelokt ovei mogelijke regeringscoalitie, die ii tweede helft van september zal moe ten worden gevormd (tenzij een van de twee grote politieke partijen, de C.D.U.-C.S.U. dan wel de S.P.D. er in zou slagen om de absolute meer derheid te behalen, zodat zij alleen en zonder coalitiegenoten kan regeren). DURBAN Met grote meerderheid heeft de Zuidafrikaanse Nationale Partij (van Verwoerd) zich achter het regeringsstandpunt gesteld dat geen televisie in Zuid-Afrika moet worden toegelaten. Verscheidene afgevaardigden van de partij spraken over de gevaren en de kwalijke kanten van televisie en de hoge kosten die dit medium met zich brengt. Slechts één afgevaardigde ver klaarde dat dit standpunt onhoudbaar zal blijken te zijn. Zuid-Afrika is een van de weinige Afrikaanse landen zonder televisie, hoewel bijna geen Afrikaans land zo geïndustrialiseerd is als juist Zuid- rische soldaten en twee arbeiders bij het gevecht gewond werden. De Syri sche artillerie had de Israëlische bat terijen en tanks zware schade toege bracht. Syrische vliegtuigen hadden boven het gevechtsterrein gevlogen om te voorkomen dat Israëlische vlieg tuigen, die boven het Meer van Tibe rias waren opgedoken, in het gevecht zouden ingrijpen. Duitse admiraal van moord beschuldigd HAMBURG De Duitse admiraal b.d. Wenneke. in de oorlog marine-at taché in Tokio, is gisteren in staat van beschuldiging gesteld wegens moord op twee Duitsers. Wenneke zou de kapitein van een Duits schip in 1944 hebben opgedragen twee in Japan op beschuldiging van spionage gearresteerde Duitsers (een zeeman en een journalist) naar Duits land over te brengen, maar de twee te' doden wanneer zijn schip aangevallen mocht worden. De schepen werden inderdaad door Amerikaanse schepen aangevallen. De zeeman werd in zijn cel gelaten en ging met het schip de diepte in. De journalist werd overeenkomstig de or ders van Wenneke door een lid van de bemanning gedood, voordat het schip verlaten werd. Wenneke is nu 75. Het proces tegen hem zal spoedig begin- Schadevergoeding O C voor dragers van Davidsster KARLSRUHE Wie tijdens de na zi-periode een Davidsster heeft gedra gen of zich aan deze discriminatie door onderduiking onttrok, kan van de Duitse Bondsrepubliek schadevergoe ding verlangen. Dit heeft een rechter van het Hoog gerechtshof in Karlsruhe. Kurt Jo- hannsen, gisteren vastgesteld. Hij legde deze verklaring af In ver band met een uitspraak, die het colle ge vorige week deed en die veel stof deed opwaaien. Het hof kende toen een Roemeense Jood rechten op scha devergoeding voor een periode van slechts zeven maanden toe, omdat dit de periode was waarin hij wezenlijk de ster gedragen had. Volgens het ge rechtshof was de toestand in RoemeniS toentertijd anders. De autoriteiten al daar zagen na korte tijd van het ver plichte karakter van hun voorschrift af. VMF verkocht China kunstmestfabriek HONGKONG De Continental En gineering Werkspoor N.V. te Amster dam. behorende tot het VMF concern, heeft aan China een installatie ter waarde van ongeveer 20 miljoen gul den verkocht, voor de produktie van kunstmest. De hoofdingenieur van deze maat schappij, de heer J. van Gent, deelde gisteren bij zijn aankomst uit Canton mee de verkoop in China tot stand te hebben gebracht. De installatie zal, al dus de heer Van Gent, een produktie- capaciteit krijgen van 500 ton ureum per dag. Zij zal in China worden geas sembleerd en het volgend jaar in ge bruik worden gesteld. TOKIO Op 65-jarige leeftijd ii heden in Tokio overleden Hajato Ike- da. voormalig eerste-minister van Ja pan. Na op 4 augustus aan een gezwel in de keel te zijn geopereerd kreeg Ikeda een longontsteking welke hij niet meer te boven is gekomen. Ikeda, die in juli 1960 eerste-minis ter was geworden, trad op 9 novem ber van het vorig jaar om gezond heidsredenen af. Hajato Ikeda was de zoon v«n een rijk koopman. Hij stu deerde rechten aan de Kioto-universi- teit en trad in 1925 in dienst van het ministerie van financiën. Naderhand begaf hij zich in de politiek. Twee missionarissen verongelukt MADANG (Austr. Nieuw-Guinea) Twee rooms-katholieke missionarissen rijn om het leven gekomen, doordat hun vliegtuig, een eenmotorige Cessna 206 tegen een bergwand botste. Het zijn de 48-jarige Amerikaan Joseph Walachy en de 49-jarige Duitser Joseph Bayer. De eerstgenoemde bestuurde bet vliegtuig. 1958 verwierf Walachy een Australi- •che onderscheiding, omdat hij onder zeer moeilijke omstandigheden een ge slaagde noodlanding wist te maken in het oerwoud, waarbij noch hij, noch een van zijn drie passagiers letsel opliep. BELLVER DE CERDA (Spanje) De eigenaren van een wijnkelder te Deliver de Cerda hebben moeilijkheden met de 77 jaar oude Angel Alonso de en de Freiherr er echter niet tóe! Calvo, die niet met werken wil ophouden. Hij staat reeds 72 jaar op de loon- brengen het verkiezings-pamflet te 'ijst van het bedrijf en hij vindt het er zo fijn dat hij de hele week doorwerkt, laten vernietigen. Integendeel: de li-1 „Toen ik 65 was kreeg ik een pensioen", zei Calvo met een knikje naar hei beralen «villen hun verkiezingscam- chefskantoor. „Na vijf dagen bezoek aan familieleden keerde ik terug en pagne zo voortzetten als zij haar zijn nam mijn oude werk weer op. Sindsdien heb ik geen dag verzuimd", begonnen, om hun „onafhankelijk- Calvo vraagt geen betaling voor zijn overuren. Soms drinkt hij met enkel# heid" te bewijzen. De F.D.P. kon mis-1 vrienden in de kelder enkele glaasjes. A

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5