V HIER IS ZANDMANNETJE, OPVOLGER VAN BAREND Brick Bradford Op 30 augustus komt hij aan m —Toch is het zo!- Jesje en Josje 1 Senmoet DE STENEN ZONDE WOENSDAG 11 AUGUSTUS 196iiEtTff! fclHtRGOtVEN-ETHERGOlVEN-ETHEBGOlVEN-ETHERGOlVEN PHERGOLVEN-ETHERGOLVENETHERGOLVEN-ETHERGOIVEN- Commentaar Leuk De serie „Eva's herinneringen" mag i dan technisch een beetje met de Fanse i slag in elkaar gezet, een weinig romme- 1 lig van uitwerking en een mengelmoesje I van oude journaalfilms, ooriogsdocumen- tatie, zwijgende speelfilms en wat trucage zjjn, ze is niettemin leuk om te zien. Zo'n erg best overzicht van de vrou wenemancipatie verstrekken de afleve ringen ook al niet, maar wat geeft het? Er komen genoeg frappante gebeurtenissen en merkwaardige archiefbeelden in voor om er geboeid en geamuseerd naar te zitten kijken, zelfs als er wat gegoocheld wordt met opnamen van stukjes tragiek uit de Eerste Wereldoorlog, die dan weer haastig weggewerkt worden in char mante ditjes en datjes. Een brokje Frans televisiewerk, dat «en interessante indruk geeft van de wijze waarop regisseuze Mirea Alexan- dresco te werk kan gaan. Het getuigt wel van durf, een serie zo luchthartig in elkaar te zetten als een mixe van ernst en luim en er dan toch een cachet van aardige informatie aan te geven. Wij voor ons beleven er veel genoegen aan. Voornamelijk kijkspel bleef ook de laatste film in de trits „Reis door China". Hier werkte de oppervlakkige informatie toch min of meer teleurstellend. Men moest het doen met een teveel aan soms wel treffende beelden in een al te vluchtig voorbij trekken aan belang rijke steden, werkgemeenschappen en curiositeiten van land en gewoonte. Een werkelijke indruk van de onmete lijkheid van het land of van de miljoenen samenleving kreeg men niet, al werd in het vlotte commentaar wel een en ander genoemd. Om acht uur op Nederland 2 en in het laatste journaal op Nederland 1 kon men nu kennismaken met Eugenie Her- lar, die de presentatie voor de camera's had en o m. stond voor de herhaling van een reportage uit Griekenland, die in het eerste journaal geluidtechnisch mis lukte. Zy is een prettige, rustige ver schijning, zakelijk en zonder het gla mour van de omroepster, heeft een mooie stem en is verbazend tekstvast. Rassenvraagstuk in NTS-film (Van onze radio- e i tv-redactie) BUSSUM Zondagavond a.s. zal de NTS op Ned. II een film „Kruis verhoor" uitzenden. Het is niet be paald een vrolijke filni, want het rassenvraagstuk wordt er op navrante wijze in behandeld. Een door rassenwaan bezeten in specteur van politie, Arthur Dyke, probeert op meedogenloze wijze een neger te dwingen tot de bekentenis dat hij een blanke vrouw heeft moord. Het lijkt ons wel juist, die avond tussen 8.30 en 9.25 geen kinderen aan de beeldbuis zitten, als tenminste Ned. 2 aanstaat. Bioskoop gaat boven de tv..... in geld (Van onze radio- en tv-redactie) HOLLYWOOD Tussen de 350 ver schillende feuilletons (U ziet, we heb ben ze heus niet allemaal op ons Ne derlandse scherm!) die regelmatig en soms al jaren, in de Amerikaanse tele visie lopen, is er één, dat niet wordt geëxporteerd naar ook maar één van de 90 landen ter wereld, die grage af nemers zijn van deze series. Dat is ,,De man van U.N.C.L.E.", een feuilleton dat gemaakt werd onder invloed van de James Bond-verhalen. Deze „man", Solo genaamd, is een soort super-Bond, die de onwaarschijn lijkste avonturen beleeft. Het succes van deze serie is in de Ver. Staten zo buitengewoon groot, dat de makers van de strip hebben be sloten de figuur van Solo over te he velen naar de speelfilm.omdat daar mee voorlopig toch nog meer geld te verdienen is dan met een wereldver koop van tv-feuilletons. Kijk. dat had u niet gedacht, wij ook niet. Al te gemakkelijk nemen wy aan. dat de televisie ook in Amerika altijd de boventoon voert en dat alle bioskoopfilms moeten sneven voor de tv-feuilletons. Dat blijkt dus niet waar te zijn. Op een keer zal meneer Solo in zijn avonturen heus ook wel eens onze tv- schermen bereiken.maar dan in vol ledig uit-vertoonde speelfilms, zodat we nog wel enkele jaren de tijd heb ben. (Van onze radio- en tv-redactie) J^AREND DE BEER mag onver getelijk lief en origineel zijn maar kijk nu eens naar het Zand mannetje, dat hem op 30 augustus a.s. gaat opvolgen! Het moet al raar gaanals hij niet met even veel liefde in de harten van de kleine (en wie weet, ook de grote!) kijkertjes wordt gesloten. Zandmannetje komt op elke weekdag-avond, net als Barend, even na 7 uur uit de lucht neerda len, niet zomaar op een vriende lijke wolk, maar op z'n „wentel- wiekwolkenwagen", waarmee je van alles doen kan Neen, Zandmannetje komt niet om zelf nog gauw een verhaaltje te spe len voor het slapengaan. De KRO heeft ons er al een en ander van verteld. Natuurlijk is het weer de NTS, die de uitzendingen dagelijks verzorgt, maar daar is de KRO ten slotte ook een stuk van en dank zij een reis naar het vaderland van Zandmannetje weten wij nu ook een en ander van hem. Dat Zandmannetje lijkt helemaal niet op Barend de Beer, hoewel hij het evengoed meent met de kleuters. Hij zal het verdriet van het afscheid wel gauw vergeten maken. Kwam Barend elke avond nit Frank rijk gevaren op zijn wolk, Zandman netje komt uit Duitsland, waar hij om precies te zijn „geboren" werd op 29 oktober 1962. Wentelwiekte hij eerst alleen over eigen land, weldra deed houten gebouwtje bestond niekschrijver Johannes de Beka, die hierboven weergegeven mededeling 1889) IJ weet het. Dirk die als abdijkerk te Egmond aan te wijzen, invoegingen vertoont ais geen der eerste graaf van Holland bekend staat, hoewel wij vermoeden dat zij zich andere Egmondse bronnen, dit gra al was die titel in zijn tijd nog niet niet door pracht en praal hebben venreglster spreekt van de graven van officieel, deed in de 10de eeuw een onderscheiden. Wij baseren dit schenking aan de Egmondse kerk. die deel op de mededeling van_ de kro- uit maar door Dirk II door een stenen gebouw werd vervangen. Hiermee vangt de stichting aan van de Eg mondse abdij, waarvan we de geboor tedatum op ongeveer 950 kunnen stellen. Volgens de overlevering zijn hier de eerste graven van Holland bijgezet; zelfs Dirk I moet hier begra ven hebben gelegen, zij het dan, dat tijdens zijn overlijden het houten kerkje nog dienst deed. Bij de opgravingen te Egmond zijn de abdij omstreeks 1345 heeft bezocht en vertelde, dat het graf van Floris II door een marmeren steen was gedekt. Nu wordt de historische betrouw baarheid van de Beka's geschriften de Beka menen we het graf Floris II daar nog bij te kunnen voegen, zodat voorshands alleen de laatste rustplaats van Dirk III ont breekt. Maar ook hierover moeten we ons niet al te ongerust maken, want er zijn te Egmond ook nog overlijdens- aantekenlngen van de grafelijke fami lieleden gemaakt, waarvan aangeno men wordt tenzij anders vermeld dat zij te Egmond zijn bijgezet. Aangezien van Dirk IH, de Hollandse boerengraaf die het met succes tegen de Duitse keizer opnam, geen melding de grafelijke bijzetting zou kun- danks mogen we uit de simpele ls gemaakt dat hij ergens anders dan houden, maar overblijfselen die mededeling aangaande die marmeren te Egmond begraven werd, zullen we het daar dus maar op houden. Het is dus allemaal nogal vaag en vatbaar voor gefundeerde kritiek. Wie nu opmerkt, dat we het lijstje Hollandse graven nog lang niet De graven van Egmond (Van HAA endre ter ra en de odere p II. ames en va ndin ttent toe niet gevonden. Hetzelfde kan soberder hebben uitgezien, trouwens worden gezegd van de ten van zijn opvolgers: nergens spoor dat houvast biedt. Toch wa in de 12de eeuw de grafstenen i gister van de abij. dat pas in de 12de hebben afgewerkt, moeten we de of 13de werd opgesteld oudste graven en gravinnen In de volgens deskundigen zoveel sporen v woorden, dat de andere zerken in Rijnsburg moeten worden gezocht. H. Pétillon. torlum (opn.): 22.00 De dagen onzer Jai godsdienstig klankbeeld; 22.15 Stereo: Li- ensemble: 32 30 Nieuws en herhaling SOS- berichten: 22.40 Avondoverdenking: 22.55 Oude muziek (gr.); 23.15 De dagei jaren, godsdienstig k grammofoonmuzlek; i Hllverum II. 298 m. VARA: 18.00 Nieuwe: 18.15 Stereo: Licht ensemble: 18.45 Koorzang gr: lichte muziek: 19.00 Licht orgelspel: 19 20 Voor de kinderen; 19 30 Artistieke Staalkaart: 30.00 Nieuws; 20.05 Promenade Orkest. 20.35 Socialistisch commentaar: 20.50 Haar telefoon, hoorspel: 21.45 Licht orkest en solist (gr): 21.55 Vraaggesprek: 22.25 Sport halverwege; 22.30 Nieuws: 22." luziek; 23.35 Twee violen: 3.55—24.00 Nieuws. Draadomroep vanavond Let's dance (Skinner) The AU Star Alumni Orchestra: Sobbln' blues (Burton) - The Old Merry Tale Jazzband; Don't be that way (Goodman) - The All Star Alumni Orchestra: Summertime (Gershwin) - The Old Merry Tale Jazzband: Cherokee (Noble) The All Star Alumni Orchestra: Give me your telephone number (Higginbothaml The Old Merry Tale Jazzband; fifif (test Wllma de Arturo Tes( glie) Wilr Splende l'arcobaleno (dl Ce de Angells: Cha cha ottavo (frannsi - Orkest haquito; Ace high (haqulto) Id: Melody subline (Jean) - Id: Riders in the sky i Jones) - Kay Star; sentimental Journey (Brown i - id Tennessee waltz (Stewart) Orkest Billy Vaughn: To be In love (Howard) - Johnny Mathis: Sweet Lorraine (Parish) - id; Elmer's tune (Jur- gens) - Orkest Billy Vaughn; You took advantage of me (Rodgers) June Chilsty, Bet mlr bist du schdn (Secunda) - Id: Body and soul (Heyman) - Erroll Garner Trio: Oh. lady b cgood (Gershwin) - Id: Easy to love (Porter) - id: The mooche (Ellington) - Orkest Duke Ellington: Take the A" train (Strayhorn) id: Perdido (Drake) - id: Cubano chant (Bryant) Ray Bryant Trio; C jam blues (Ellington) Id. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 VARA Ned 2 NCRV en NTS 8.01 uur literair kijkschrift. 8.20 uur Franse televisie-opvoering „Tartuffe". 10.10 uur reportage atletiekwedstrijden in Ausberg, West-Duitsland —USA. van Mollière's toneelstuk VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 NCRV 8—10 uur Oostenrijkse uitvoering van het oratorium „Die Schöpfung" van Haydn. 10.00 uur „De dagen onzer jaren", een reeks uitzendingen gewijd aan het kerkelijk jaarboek en geschreven door ds. W. Barnard, tweede deel om 11.15 uur. 10.40 uur avondoverdenking. Hilversum 11 VARA 8.05 uur lichte muziek door het Promenadeorkest. 8.50 uur hoorspel „Haar telefoon": wie belde de vergeten zangeres Lesley Forrester op om haar nog eens te laten optreden 9.55 uur spreekt Nol Gregoor weer met een schrijver over diens werk en inzichten. 10.40 uur stereofonische uitzending van een concert, te geven door het Ned. Strijkkwartet. Daarna andere klassieke muziek. hij 's avonds ook even België en Noorwegen aan en nu daalt hij dan eind augustus ook minzaam neer in Nederland, net precies op ieder beeld scherm tegelijk. Wat hij gaat doen? Wel hij komt de kindertjes groeten, belooft ze een leuk poppenspel en neemt later weer afscheid. Hij doet het niet allemaal zelf zoals de lobbes Barend, neen. hij heeft er zijn (mede-)mannetjes voor, om de kleintjes te vermaken. Binnenkort krijgt hij het trouwens nog drukker, dan moet hij ook nog snel elke avond naar Denemarken. MET VERNUFT Zo ongecompliceerd als Barend, zo maar op een wolk met een fluitspe- lende en zandstrooiende Klaas Vaak en verder niets dan een trapje bij zich, doet Zandmannetje het niet. Zijn wentelwiekwolkenwagen is voorzien van alle mogelijke vernufti ge snufjes, waardoor je zou denken, dat alles maar kan en bovendien zal hij ook laten zien, dat hij heel goed weet, wanneer het zomer, win ter, herfst of lente is. Het avondspelletje kondigt hij op heel bijzondere wijze aan: hij opent de deurtjes van een schilderij en.... er volgen twee en een halve minuut wonderbaarlijke avonturen, telkens weer heel iets anders. Je kunt er altijd alvast over denken, wat het nu weer eens zal worden: het knipselverhaal van Adelaarsveer, de kleine Indianenjongen die graag een grote Indiaan wil zijn, een dieren- of een bloemensprookje. of een nieuw avontuur van Klecksi, de verstandige inktvis, die allerlei vriendjes in de grote zee heeft. Misschien ook wel een sprookje van de kleine Drops of van Hubbi, de slimme helikopter die er steeds op uit is de mensen te helpen, of een avontuur van kapitein Smookey.... Zandmannetje heeft een onuitputte lijke voorraad verhaaltjes in zijn „schilderij". En je weet van tevoren nooit, wat er komen gaat. Dan dit, dan dat. Hij heeft al 750 verhaaltjes laten zien, leuk en echt gespeeld door poppen, geknipt of getekend.... al naar zijn puntmuts die avond stond. En er komen er nog veel meer. Nü zijn ergens in Hamburg, in een kleine, propvolle studio, mannen be zig met nieuwe verhaaltjes voor het schilderij, dat 's avonds opengaat. LEUK VENTJE Een heel leuk ventje wordt daar hoofdpersoon in. Dat is de ondeugen de pop Stupsi. een kleine kwajongen met een ragebol, die een hekel heeft aan lang gepraat, maar alles wat hij bedoelt héél vlug.... tekent. morgen i. KRO: 7.00 Het levende grammofoonmuzlek (7.30 Nieuws; plm. 8.00 Overweging); 8.30 Nieuws: 8.40 Lichte grammofoonmuzlek met informatie voor de vrouw en vakantletips (9.00 Weeroverzicht): 9.35 Waterstanden: 9.40 Voor de kinderen; 10.00 Sextuool. gevarieerd muziekprogramma (10.30 Weero verzicht); 11.00 Voor de zieken. VPRO: 11.45 Klassieke grammofoonmuzlek: 12.10 Leven op het land, gesprek: 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en 12.30 Nieuws; 12.40 In (waardigheden w. NCRV0 14.15 Steri <rr>; 14.30 Klassieke gri 15.30 Planorecital: klassieke muziek; 16.00 Bijbeloverdenking: 16.30 naar Cycasso. Maar tjonge... wat kan die Stupsi tekenen! Als het nodig is en dat is het! maakt hij in die kleine studio onder de lampen en voor de camera's wel tien „schilderij tjes" voor Zandmannetje op één dag. Ook Stupsi zal wel één van de vriendjes van de Nederlandse kleuters worden. Want U hebt het al begre pen: dank zij Zandmannetje geva rieerde avondverhaaltjes (hem inge geven door een staf van medewerkers aan de Noordduitse omroep NDR) komen er nu een heleboel nieuwe vriendjes op het scherm. Of dat niet teveel en te verw-arrend gaat worden voor de kleuters? Er is in andere landen niets van gebleken. Zandmannetje is overal een toppro- gramma, zoals Barend de Beer het in Frankrijk en Nederland tot nu toe De kleintjes blijken alle tv-figuur- tjes. opperbest uit elkaar te kunnen houden, al hebben ze elk natuurlijk wel hun eigen voorkeur. Maar Zand mannetje zelf zien zij vaste prik elke Hoe het hier allemaal wordt toege past hoort en ziet U nog wel. Voorlo pig houden we nog enkele weken de ogen gericht op Barend. Maar wij dachten zo, dat de kleintjes (U zelf natuurlijk niet!) wel graag alvast willen weten, hoe Zandmannetje er uit zal zien en wat hij zoal in petto heeft. Nederland I :NTS: 19.00 Nieuws ln het kort; 19.01 Voor de kleuters: 19.06 De Mekong, TV-lilm. VARA: 19.35 Top of Flop. Rome filmdocumentaire over het oude en het nieuwe Rome; NTS: 22.252230 Journaal. (ou l'imposteur) NCRV: 22.00 Gelove NTS: 22.1022.50 AthletïekwedstrijdenW'est DuitslandU.S.A. te ^ugsburg. België: Nederlands progr. kan. 2 en IC 19.30 Jeugdtelevisie: 19.55 De Weerman: 20.0 Nieuws; 20.20 Stel je voor: 20.5 Westen-, van vroeger en nu: 22.25 Zoeklicht: 22.4 Nwj. „Natuurlijk, jongen", knikte de ssaris. „Ik breng jullie even naar de dierenarts. Ik moet even nakijken waar er een woont. Komen jullie alle maal even binnen." „Pim ook?" vroeg Jesje. „Pim?" herhaalde de commissaris ver baasd. „O, het hertje? Ja, breng dat ook „Wat een lief stumperdje, hè?" zei mevrouw Bonebakker, terwijl ze Pim even over zijn kopje aaide. „Liep -hij in het bos?" „Ja. mevrouw, hij heeft iets aan zijn pootje", knikte Jesje. „Noem mij maar tante Fru, Jesje", zei mevrouw Bonebakker. „Dat vind ik veel gezelliger kl PHI wel dikwijls zien, zolang we hier loge ren. En noem de commissaris maar oo: Hein." „Ja, zou hij dat wel goed vinden' vroeg Josje, die het geweldig vond dat hij tegen een echte commissaris van politie zo maar oom Hein zou mogen zeggen. „Natuurlijk", knikte mevrouw Bone-< bakker. „Hij is dol op kinderen en hij heeft me al gezegd dat hij jullie zo aardig en zo welgemanierd vindt." „Ik heb het adres van de dierenarts gevonden", kondigde de commisaris, die de kamer weer binnenkwam, aan. „Hij heet Kwinkslag en woont misschien vijf klinken. ..Wij zullen elkaar minuten met de auto hier vandaan. Zullen we Pim er meteen maar heenbrengen? De kinderen willen tuurlijk mee. En u waarschijnlijk meneer Joppers? Dan kan mevrouw blijven tot wij weer terugkomen." Daar gingen ze even later, in de grote auto van de commissaris: Jesje, met Pim op haar schoot, voorin, vader Jopperi met Josje en Blekkie op de achterbank. „Dat zal wel een vrolijke man zijn, dit dokter Kwinkslag, denkt u ook niet, vader?" lachte Josje. „Als hij Pims pootje maar beter maakt, mag hij van mij zo zuur kijken als een fles azijn", zei Jesje. En ze streelde het hertje zachtjes over zijn fluwelen kopje. imfl üe SS 84 Hij zoekt naar een stuk karton om voor de gebroken ruit te zetten. Llbbe moet 'hem helpen om het gat te stoppen. Onderwijl schimpt Zweder op zijn knecht en op het volk hier, dat geen maat kent. Ze zetten de ezel weer op zijn plaats en de andere dingen die versohoven zijn. Libbe moet de schetsboeken oprapen. De tekening van Jeichien ziet ihij niet liggen en die wilde hij meenemen. En nu vooruit, je begrijpt dat we dit zo niet Het is opgebrand in Dries. Als hij opstaat, wan kelen zijn benen en hij moet dulden dat de melk muil hem steunt. Met een flauw gebaar wil hij het weren, maar dan geeft hij toe. Voor hij de heuvel af is, moet Zweder helpen. De tengere Libbe kan het zware lijf niet alleen baas. Het wordt de ergste gang voor de wildeman. Over de brink voorbij de huizen naar de diele. Al dringt het nauwelijks tot hem door. In de smidse is nog licht aan en Tabe's vrouw komt gauw voor de deur staan als ze voetstappen hoort. De najaarsavond hangt diep over 't Horst. Ze onderscheidt maar half wie daar lopen en kerkent alleen Rena, die trouw als een hond mee gaat. Voor de tweede keer komt Zweder op de diele Oh, zegt Jentje en nog eens langgerekt: 13.15 13.45 Voor de Licht ortoat| Oooohh! Klam, vrouw Borne. Hij leeft. Dries rilt over zijn hele lijf, de snijwond aan rammofoonmuzletc: j foonmuriek; 17 00 Klawieke pianomuziek zjjn hand is weer gaan bloeden. Libbe, steunt mo toonmiu el ^voorLibbe Vennink, de melkmuil, die hem aan licht 'instrumentaal durfde. Heeft de melkmuil het gewonnen? Het de twintiger.-. <joet er ook niet toe. Voor zijn ogen trekt een I donker waas en het begint te trommelen en te 7.10 Ocntcndgymn3stiek: 7.20 Lichte gr; mofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 800 Nieuws: 8.10 Lichte grammo foonmuzlek (Om 8.25 De groenteman, praat- Metropole orkest: 12.27 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Dans- orkest en zangaolisten; 13.00 Nieuw?; 13.10 Actualiteiten en grammofoonmuzlek: 13.25 Beurt be richten: 13.30 Stereo: Omroeporkest: e muziek; 14.15 Huiahoudelijke ia- 30 Jeugd en rythme: 15.00 De zot die rheid apreekt. klankbeeld over Tljl Uylenspiegel (herhaling van 30 april 1965): 15 25 Lichte grammofoonmuzlek (Om 16.00 Nieuws i; 16.30 Holland Featival 1955: Kerk orgelconcert: oude muziek: 17.00 Voor d( Jeugd. Televisie morgen Nederland I: KRO: 1500—15.38 Voor de, door DIGNATE ROBBERTZ l rusen, een grauw tumult waarin hij met een zucht wegzakt. "TIE CHEF van het stationnetje in Hinberghe tikt aan zijn pet voor Mart ine als ze het perron afkomt. Andres vraagt of Vasse van Buu- ren al thuis is. Zij zijn langer weggebleven dan ze van plan waren. Dan doet Vasse dat ook, antwoordt de chef. Het zou goed zijn als hij wat meer thuis bleef. Bij het leven van zijn vader zou niet gebeurd zijn wat nu in 't Horst is voorgevallen. Als hij be merkt dat zij van niets weten, zegt hij alleen dat er moeilijkheden geweest zijn met de molenaar van de Hidder, die er vandoor is. Mevrouw zal het wel van haar vader horen. En nog eens aan zijn pet tikkend, gaat hij zijn glazen kantoortje binnen, waar een telefoon rinkelt. Joryt verwacht hen in „De Rodde". Vroeg in de ochtend is hij er al heengegaan om het huis te verwarmen. Als de auto die hen van Hinberghe naar het dal brengt, de heuvel opkomt, kan hij huilen van blijdschap. Het is of het zitten op de brits eerst nu een einde neemt. Martine ziet dadelijk dat er iets is. Nog nooit heeft hij haar met tranen in zijn ogen goedendag gezegd. Gelukkig, zegt hij en nog een: Gelukkig dat jullie er weer zijn. Hij wil niet dat Andres zich meoite geeft met de bagage, dat doet hij. De chauffeur uit Hinberghe heeft nog nooit zo'n dikke extra fooi gekregen als van de land- j Heeft het hier zo gestormd? vraagt Martine als ze het dichtgespijkerde raam in het atelier Nee, dat is een hele geschiedenis. Je moet maar eens iets in een glas schenken, Andres. Ik zal tijd en een beetje fut nodig hebben om alles te vertellen. De lach beeft in zijn mondhoeken en hij schudt zijn hoofd alsof hij zelf nauwelijks geloven kan wat hij te zeggen heeft. 't Komt met brokken en door elkaar heen. Over Jeep Karsten, die van zijn hoefje af moet, omdat hij het land zo bar verwaarloosd heeft in de laatste jaren, praat hij meer dan over Lenter. Martine is hevig ontdaan. Ze springt op van haar stoel en loopt naar het raam, alsof ze hem in het dal nog zal kunnen zien. Lenter dood. de vrolijke begaafde Lenter. Andres had zulke grote plannen met hem Later naar een tekenaca demie. Er zat zoveel in hem 'k Heb die Siewert altijd een akeilge vent gevonden. Net zo luguber als hij hem schilderde, Andres. Nee, nee, weert Joryt af. Je weet niet alles. Dat zal ik wel eens vertellen asl we een beetj' "oi '<u irv wei eens vciieiicii a&i we een ueeije op verder zijn. Dries Borne is helemaal in de war rec geraakt, 't Is allemaal op z'n kop gaan staan in 't Horst, zegt hij bijna vrolijk. Libbe Vennink heeft in jouw ateier metl de wildeman gevoch ten. Ja, dat was wat. Om dat te horen, moet je naar Zweder gaan. 't Kwam lelijker aan dan ze dachten. Dries liep een hersenschudding op, met zijn kop tegen de muur. Hij is al tegen heel wat muren opgerend, maar tegen deze kwam hij te recht door de moed van de melkmuil. ids (Wordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 6