QUICK BOYS KAN MET DIT SPEL VER KOMEN Noordwijk strafte fouten van Haarlem subliem af DWS won natuurlijk, maar. Dit had ik niet verwacht zei voorzitter Solleveld ;n Spel in tweede helft doorslaggevend was Groots trainingsprogramma voor Ned. zwemtop Studenten - z wemteam naar Boedapest A. Schouten verraste in de eerste etappe Roodenburg won eerste duel in nederlaagserie van RCL BENFICA mocht niet Internazionale tegen lndependiente STUSl* KIïWE leidse courant MAANDAG 9 AUGUSTUS 196S Van onze sportredacteur) KATWIJK AAN ZEE ,J2erlijk gezegd had ik dit tegenspel niet ver- I wacht. Ik was met de gedachte „het zal wel niet veel zijn" van huis ge gaan. Quick Boys heeft me echter verbaasd. Die jongens konden uitge zonderd het laatste kwartier het tempo goed bijhouden en dat was beslist aan de hoge kant. De eerste helft was ronduit prachtig. Ik heb genoten en teken voor iedere week een wedstrijd op dat niveau. Natuurlijk hadden we de langste adem, maar als dat niet het geval zou zijn geweest, had er j ons iets aan gemankeerd". Dat alles zei DWS-voorzitter H. Solleveld in I dek leedkamer van arbiter Fennes, die met zijn secondanten nog eens een extra-compliment van de voorzitter van de Amsterdamse profclub in ont- I vangst mocht nemen. Na een wedstrijd die pure propaganda was voor de I voetbalsport. De heer Solleveld was niet de enige i die zich waarderend over het spel van ichten de Katwijkers uitliet. Mensen, die we- x- kelijks eredivisievoetbal plegen gade te slaan en nauwelijks weten Quick Boys werd hogelijk geprezen. Vooral het spel van halfspeler Leen de i Best had bewondering geoogst. Hij be- greep zijn taak in het systeem ook ten Maar de zevenduizend bezoekers waren het er over eens, dat wil Quick Boys ook in de competitie hoge ogen gaan gooien, er iets moet worden gedaan aan de roerde. Deze bestaat nog uit vier indi vidueel knappe spelers, die echter nog Vlmd niet tot een eenheid zijn gekomen. Ze z«« iljn een beetje zelfzuchtig, die voor- viert. *°s waart*en> van w4e Cor van Dujjvenbod» >CH 150-4 het ®Pel ze,'s te ,an* °Phoudt- d°or 2ijn getreuzel en het te lang bU zich houden van de bal. Ondanks die bezwaren was de eerste helft er een van de allerbeste 6oort. Quick Boys gaf DWS handenvol werk en was beslist niet de zwakste. Aanval op aanval golfde op het doel van Jong- vtjf treil bloed die eenmaal z s ten koste van een lichte blessure een doorboring moest verhinderen. Ook het plaatsen verging de Katwijkers al aanmerkelijk beter. 0, maat$ DWS was technisch iets vaardiger en eel geraffineerder. Toch haalde international Rlnus Is raël zich tweemaal het ongenoegen van een nogal lankmoedig reagerend publiek op zijn hals door eerst Pluimgraaff en daarna Andries van Leeuwen op onreglementaire wijze van een doorbraak af te houden. Na rust deed hij het nog eens. Maar wat wil men, Hij, IsraëL full-prof en inter national kan zich toch als spil van een eredivisieclub niet zomaar voorbij laten lopen door een speler van een tweede klas-zaterdagclub. ViSMI a»5 k»i Visserfl Marlri rtufcs. tuks. 16.70—17 ram VIA Vette kt es, hani •70, I 3Jf .vas des te sterker omdat tevoren DWS goed was weggekomen toen een ziedend schot van Pluimgraaff buiten bereik van Jongbloed tegen de paal knalde Onmiddellijk na de hervatting was het al 02. Een gladde combinatie bracht de bal bij linksbinnen Boogaard en diena slimme roller was effectief. Dat was de beslissing. Quick Boys deed v pogingen in de richting van ee verdiend tegcnpunt, maar Jaap v venbode had pech en Jongbloed v uitlopend steeds op zijn hoede. Freewheel Na twintig minuten ging DWS „free wheelen" hetgeen Quick Boys iets meer adem gaf. Leo Pluimgraaff kreeg een unieke kans op het tegenpunt, doch hij wachtte (tevergeefs) op het fluitje van de scheidsrechter wegens een vermeende overtreding zijnerzijds. Als onmiddellijke reactie daarop kwam de derde treffer van DWS, opnieuw van de voet van Vonhoff. Een droge knal van 25 meter, waar de uitstekende Koos den Hollander geen verweer tegen had. Koos redde daarna Quick Boys nog voor een grotere nederlaag en Van Leeuwen miste vier minuten voor tijd de mooiste kans op een Katwijks doel punt. Veelzeggend was, dat Quick Boys zich geenszins geïmponeerd voelde en zelfs goed geïnspireerd DWS van tijd tot tijd volop aan het werk zette. Hoe druk de DWS-defensie het had blijkt wel uit het feit dat rechtsachter Flinkevleugel in totaal vijf keer naar voren ging, waarvan de meeste keren nog tegen het einde van de wedstrijd. En dat was voor Flinkevleugel niet pret tig, want hjj meet zich het liefst met zijn ploeggenoten in de voorhoede. Komt clubgebouw in Warmond wel gereed? WARMOND De voetbalvereni ging Warmunda. de chr. korfbalverenl ging Warmond en de onlangs opge richte handbalvereniging hebben de beschikking over een prachtig sport park dat door de gemeente in goede staat wordt gehouden. Er ontbreekt echter een clubgebouw waar de be zoekers van de sportevenementen Iets kunnen gebruiken en de verenigingen besluurs- en ledenvergaderingen kun nen houden. Een dergelijk clubgebouw zou uitstekende diensten kunnen doen voor het houden van contactbijeen komsten. waarbij vooral wordt ge dacht aan de jeugd. De bouwkosten werden begroot op 12.500 gulden. De vereniging Warmunda heeft ter financiering van de bouw een obliga tielening uitgeschreven. De uitgifte van de obligaties van 25 gulden is een eclatant succes geworden. Binnen en kele dagen was de lening volgetekend. Aangezien het bedrag lang niet toe reikend is om alle uit de bouw voort vloeiende kosten te bestrijden, is op- nieuwe een beroep op alle leden van de verenigingen gedaan enige vrije tijd ter beschikking te stellen. Het oog is daarbij vooral gericht op de vak mensen. Uitvoerder van het project is de heer A. Beugelsdijk en de supervisie be rust bij de heer R. de Jong. directeur gemeentewerken. Het gebouw krijgt =en vloeroppervlakte van 130 vier kante meter. De kantineruimte meet honderd vierkante meter. Tot nu toe verloopt de bouw uitstekend. Het met selwerk is bijna gereed. Men vreest echter niet tijdig voor de competitie gereed te zijn. als niet nog meer vrij willigers meehelpen. Zege had nog groter kunnen zijn ïbonen I 1.30—1 -050, p kalm. KM n. prija kool nd Al 1.80, a!W f—30. t B 1.15. s per to Het was vrijwel een anti-climax dat Jos Vonhoff met een doelpunt in de laat ste seconde DWS nog voor rust op 0—1 bracht. De Katwükse defensie kreeg de bal niet onder controle. De anti-climax Alpheuse clubs oefenden aardist ALPHEN, ..Alphen", derde zaterdagavond het voetbalseizoen voor Alphen geopend met een wedstrijd tegen de tweede klasser Lugdunum uit Leiden. Het was geen hoogstaande partij- Tegenover de feller spelende thuisclub namen de te kort spelende groenwitten het wel wat te gemakke lijk op. Tien minuten na de rust werd het 10 voor Alphen. Lugdunum ging toen wat harder werken en scoorde een kwartier voor het einde de ver- Vissert diende gelijkmaker. A.R.C.-l heeft een wedstrijd ge- speeld tegen GVW in Veenendaal. De Alphenaren waren niet op volle sterk te. Het was wel een aardige wedstrijd, die de gastheren met 42 wonnen. Hedenmorgen om vijf uur is een groep jonge leden van A.R.C. voorna melijk spelers van de junioren-A-1 en B-l per fiets naar Otterloo in Gelder land vertrokken naar een K.N.V.B.- jeugdkamp. TAW scoorde er lustig op los TER AAR TAW heeft in een doel- puntrijike oefenwedstrijd laten zien dat het best zal kunnen meekomen in de vierde klasse van de KNVB. Waddinx- veen werd met 82 verslagen. Binnen een kwartier had Jan Blanken al een hattrick op zijn naam staan. Daarna luwde de strijd, waardoor tal van kan- sen verloren gingen. Na rust zakte tem- po en vechtlust nog meer hetgeen de kwaliteit van het spel niet ten goede kwam Waddinxveen miste eerst een straf schop alvorens via eenzelfde vonnis het eerste tegenpunt te scoren. Versteeg (2x). De Blanken en Hoogenes voerden de stand op tot 71 voor Waddinxveen een tweede treffer kon produceren. Op de valreep maakte Frans Hoogenes er Herman Willemse vierde in Canada ROBERVAL De Nederlander Her man WUIemse Is zaterdag uit 34 deel nemers als vierde geëindigd In de lange- afstandzwemwedstrijd op het meer St John in Canada De start was te Peribonka cn de finish lag 38.4 km verder te Roberava-1 Winnaar werd de Egyptenaar Abdel Latif Abou Heif in 8 uur 34 min 35 sec. Hij werd gevolgd door de Canadees Lacousiere in 8.45.35 en zijn landgenoot Nabil El Shazly m 8.45.36- Herman Willemse noteerda een tijd van 8.53.19. (Van onze sportredactie) NOORDWIJK Als Haarlem niet beter voor de dag kan komen dan het zaterdagavond tegen Noordwijk deed, ziet de toekomst er voor deze semi-profclub beslist somber uit. Noordwijk won namelijk vrij gemakke lijk met 3-1 en deze stand had nog wel iets hoger kunnen zijn als de Noord- wijksc voorwaartsen niet zo slordig met hun kansen waren omgesprongen. En op dit vrij gemakkelijk winnend Noordwijk was echt nog wel iets aan te merken, want de roodbroeken zullen in de competitie echt anders moe ten aanpakken willen zij weer hoge ogen gaan gooien. De verdiende Noord- wijkse zege werd voornamelijk verkregen in een levendige tweede helft, waarin de Noordwijkse ploeg het tempo ging verhogen en iets meer bruikmaakte van de vleugelspelers, die ook mogen meedoen. De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat de eerste helft een tamelijk vlakke wed strijd te zien gaf. .Noordwijk hield het spel teveel in het centrum van de aan val, waardoor de uitstekende stopper Be- rendrecht het vrij gemakkelijk kreeg. Hij beheerste dat centrum volkomen en kwam pas in moeilijkheden op de mo menten dat Noordwijk de beide vleugel- sppelers ging inschakelen Verzuim De Noordwijkse aanval speelde te op portunistisch om succes te hebben. Heemskerk wandelde na een kwartier al door de Haarlemse defensie heen. maar verzuimde tijdig de bal af te ge ven naar de vrij staande Jan van der Lippe of Arie Weijers. Doelman Van 't Kruis plukte het leer van zijn schoen. Jan van der Lippe kreeg vervolgens nog enkele kansen, maar het zat er hem kennelijk nog niet in. Vijf mlnunten voor rust kwam het •erwachte eerste doelpunt van Haar lem. De onder nummer 8 spelende ei linksbinnen opererende midvoor Harmes kreeg tegenover drie verdedigers toch vrij veld en de enigszins onzeker spelende doelman Bouwknegt was kans loos. In de laatste minuut echter bracht 'an der Lippe de stand weer ln even wicht In moeilijke positie kreeg hij de jan de ijverige Heemskerk en dit maal was het wel raak Instructies Trainer Ben van Duijl had kennelijk zijn instructies gegeven, want na rust werd de strijd veel levendiger. Noord wijk kwam veel meer in de aanvaL En steeds was er voor Haarlem gevaar, om dat nu Bröring en Weijers wel werden in geschakeld. Het blnnentrio kreeg daar door meer vrijheid. Na viif min moest de Haarlemse linksachter Maas al via hoekschop redding orengen Het was uitstel van executie, want deze hoekschop werd door Weijers net voorbij de twee de paal gedeponeerd. De uitlo pende Van 't Kruis kon de bal niet on der controle krijgen en Heemskerk strafte die fout onmiddellijk af (21). Een min later moest stopper Van der Werf. die nog wel eens een risico nam. handelend optreden om Harmes van zijn tweede treffer af te houden. Grim mie Noordwijk kwam meer en meer ln de aanval en zo nu en dan kreeg de strijd zelfs een grimmig karakter. Het leek echter feller dan het was, want de ove rigens goed leidende Haagse arbiter J. de Vries zei dat ondanks de felheid de stemming in het veld uitstekend was. De spelers namen het van elkaar. Jam mer was het dat de heer De Vries te weinig steun had van zijn grensrechters, waardoor hij enkele malen verkeerd af ging op het appèl van spelers. Iets wat Noordwijk een doelpunt kostte. Twintig min na rust kreeg Jan van der Lippe opnieuw een droomkans bij een voorzet van de goed doorsprintende Bröring. De Noordwijkse midvoor gleed echter óp in plaats van tegen de bal voor het lege doel. Van "t Kruis liep nog een geschroeide hand op bij een oerhard schot van Weijers en had geluk toen een keiharde omhaal van Piet van der Lippe na een voorzet van Weijers tegen de paal ketste. Haarlem kwam niet verder dan enige Doelman Van 't Kruis en spil Berendrecht hadden samen heel wat op te knappen zoals op deze foto duidelijk blijkt. De Haar lemse verdedigers konden echter een Noorwijkse zege niet ver- hinderen. povere tegenaanvallen en een mooi schot van invaller Ton Smit (jeugdcontract- speler), dat bekwaam door Bouwknegt werd gestopt Drie min voor tijd maakte de ongedekt staande Heemskerk na een dieptepass van de wel goed comman derende. maar weinig op de voorgrond tredende internationaal Piet van der Lipe duidelijk dat Noordwijk een ruime zege verdiende. Zoals eerder opgemerkt had de Noord wijkse zege nog groter kunnen zijn. Maar dan had er iets meer variatie in het spel moeten zitten. Het was nu vooral in de eesrte helft teveel volgens hetzelfde patroon. EMMEN Onder de druk, bij de komende Europese kampioenschap pen, het volgend jaar in Utrecht, en in het verre verschiet bij de Olympische Spelen in Mexico City, de naam van Nederland als toonaan gevende zwemnatie hoog te houden, gaat de K.N.ZJB. een ambitieus trai ningsprogramma uitvoeren, dat groot ser van opzet is dan ooit in Neder land werd gerealiseerd. De K.N.Z-B.. die na de Olympische spelen in Tokio in alle vriendschap de samenwerking met de Australische zwemcoach Carlile opzegde, heeft diens vriend en helper Rob Kerkho ven inmiddels tot en met de Olym pische Spelen 1968 aangesteld als na tionaal zwemcoach. Deze krijgt de supervisie over een trainingsopzet, zoals deze werd gepropageerd door Carlile. maar dan aangepast aan de Nederlandse omstandigheden en aan de ideeën, die Kerkhoven opdeed tij dens zijn oriëntatiereis door de Ver Het belangrijkste verschil met de trainingsopzetten uit vroeger jaren is de gelijke aandacht, die zowel jeugd als topzwemmers zullen krijgen. Dit komt ook tot uitdrukking in de op zet van het trainingsprogramma van het waterpolo, waarin groter aandacht aan de „follow up" zal worden be steed, met name door Harry Vriend, die een gecentraliseerde jeugdtraining gaat lelden. Overigens heeft de waterpolocom- missie een belangrijke ommezwaai ge maakt. Werd vroeger het contact met sterke landen vermeden Ik wil het achterste van mijn tong niet laten zien, placht Van Feggelen te zeggen, in het komende seizoen zullen wed strijden tegen de sterkst mogelijke ploegen worden georganiseerd. De nieuwe opzet voor de zwemtrai- ning Is gebaseerd op de leeftijds groepen, d.wz. de groepen tot 12 jaar, tot 14 jaar en tot 16 Jaar. De meeste aandacht zal worden besteed aan de groep tot 14 jaar, omdat daar uit grotendeels de ploeg voor Mexico City zal worden geformeerd. Ongeveer 300 zwemstertjes en zwemmertjes uit die leeftijdsgroep zullen worden ondergebracht ln kringtrainingen, waarvan er zeven tot acht zullen worden georganiseerd. Omstreeks januari komt daar een re gionale training bij (in vijf plaatsen) voor de aan de hand van de resul taten bij de internationale kampioen schappen te Emm en geformeerde A- en B-ploeg. Deze groep zal een eer ste piek in de prestaties moeten be reiken omstreek;! april; daarna volgt een tweede periode, waarin de B-ploeg gaat trainen. Training voor de A-groep wordt ge centraliseerd in Utrecht, die voor de B-ploeg en voor de jongeren wordt regionaal georganiseerd in vijf plaat sen. Het aantal trainingen voor de A-ploeg wordt vanaf 15 juni tot 20 juli opgevoerd tot vijf per week, waarhij men hoopt dat gedurende deze periode het buitenbad van „De Hommel" fce Utrecht, de plaats van de Europose kampioenschappen, ge heel voor de geselecteerden beschik- Van 27 tot en met 31 juli worden dan de nationale kampioenschappen in een nader aan te wijzen plaats ge houden. waarna van 31 juli tot aan het begin van de Europese kampioen schappen op 20 augustus een contraal trainingskamp te Utrecht volgt. Met het minder geslaagde Rotter damse trainingskamp dat vooraf ging aan de Olympische Spelen in Tokio in gedachten zal coach Kerkhoven al les in het werk stellen om te voorko men, dat zün pupillen overtralnd zullen raken. Pieken, niet afmatten, ls zijn de vies, of om een andere kwalificatie aan te halen: geen kwantiteit*-. maar kwallteitstralning. Het spreekt vanzelf, dat deze trai ningsopzet van de K.N.ZB. de nodige financiële offers zal vergen. De kos ten voor het resterende gedeelte van 1905 zijn vrijwel gedekt, maar voor 1966 staat een voorlopig tekort van 50.000 gulden op de balans. De uit voerbaarheid van de plannen zal in grote mate afhangen van de vraag, af de K.N.Z.B. erin slaagt dit tekort weg te werken. Nederland-Canada 21 aug. in Leiden LEIDEN, Zaterdag 21 augustus zal in het zwembad De Vliet aan de Voorschoterweg de zweminterland NederlandCanada worden gehouden. De wedstrijd is een rechtstreeks ge volg van de contacten die zwemcoach Rob Kerkhoven in Amerika en Canada heeft gelegd- De Canadese ploeg be vat vrijwel alle namen van deeine- mers, die ook in Tokio aan de Olympi sche kampioenschappen meededen. De wedstrijden beginnen om vier uur. Het programma is in twee delen gesplitst. In de pauze wordt een poio- wedstrijd gehouden. Verwacht wordt dat tijdens de wedstrijden bij goed weer enkele recordpogingen zullen worden ondernomen door Nederlandse zwemmers en zwemsters. (Van onze zwem- en waterpolomede- LEIDEN Het studenten-zwem- en waterpoloteam, dat van 20-29 augustus zal deelnemen aan de Cnlversiade te Boedapest is nu defintlef samengesteld. De zwemploeg bestaat uit de dames: Erika Terpstra en Fransje Fels (belden uit Lelden) Ank Hulsebos (Groningen) en Bep Weeteling (Amsterdam) en uit de heren: Wleger Mensonides (Delft) Johan Bontekoe (Amsterdam), Peter Koning (Groningen), John Pabbruwe (Amsterdam) en Peter Doeleman (Rot terdam) Tour de Lisse 1965 LISSE De Tour de Lisse 1965 heeft een schitterende inzet geliad «an* wege het prachtige zomerweer, maar ook door de verrassing dat van de acht beste renners van het vorig jaar die nu aan de kop lagen niemand gele-truidrager werd, doch dat deze eer te beurt viel aan de Noordwijker- houter A. Schouten, van wie deskundigen beste verwachtingen hebben voor de Tour 1965. Het was „Tourbaas Jan van Kesteren" een groot genoe gen een groot aantal belangstellenden om half zeven te mogen begroeten. Hij had alle hoop dat door het nieuwe systeem van de ploegindeling de spanning er tot het laatste ogenblik in zal blijven. Het zal in de komende etappes echter wel duidelijk worden .dat de goede ren- zan verleden jaar die ook nu mee rijden, de eer van het dragen van de gele trui niet zonder meer aan Schouten zullen overlaten. In het ploegenklasse- ment was het de Graficusploeg die de sterkste was. Deze ploeg heeft een goede training gehad van Jan van Dijk. Klassementen i eerste etappe: A Schouten 15.14: 2 C aequo Chi De uitslag van Dag klassement: Dofferhoff 15.19; Rooijen. P Meijer. H Bisschops. B Wanner. J P van der Berg, T van Eeuwijk. T :r Aar. A Buunman, E Smits B Lam- van der Zijden, L Bontje. P Drost. Beek. J van der Lans. C van der Meü. 19 J Peters ln 15.41; 2o Chr de Vos 16.20; 21 t.m. 30; J de Boer. H van Rooijen. J Geerlings, F Grimbergen P Ruigrok. H Zwet.N Groeneweg* Oulven T Koop A Bliek 18.04: 38 J Ones 16.50; 33 R des Graaf 18JB: der Vlugt 18.53: 41 F Langeveld >Van een onzer verslaggever*) LEIDERDORP RCL heeft de eerste wedstrijd in de nederlaagserie om de Zilveren Sleutels verloren van Rooden burg. Aan beide ploegen was het goed te zien dat men na een lange rustperio de nog aan elkaar moest wennen Het plaatsen bijvoorbeeld was aan belde tij den uitermate slecht. De Leidse ploeg, bestaande uit een combinatie van eerste, tweede en derde elftal, deed technisch wei aardige dngen, maar hoogdravend was het toch ook weer niet. De thuis club miste mannen als Van Tol en Kan dorp. zodat aan de opbouw van de aan val niet de normale aandacht werd be. steed. De 03 zege van Roodenburg werd daardoor ook onverklaarbaar. De Leidse ploeg startte overrompelend, doch Maaskant was op zijn hoede. Na een kwartier kwam ook RCL er beter In en werden er serieuze pogingen ge daan een voorsprong te bewerkstelli gen. Voor rust wera er niet gescoord omdat aan beide zijden het richtingge voel weg was Een bepaalde lijn kwam er ook al niet in omdat arbiter Bos steeds moest fluiten voor overtredingen. T reffers De drie treffers kwamen pas na rust. Na vijf minuten strafte S den Os een weifeling in de RCL-defensle af. Na een half uur spelen maakte rechtsbinnen Van Leeuwen er 02 van en even voor tdj<i werkte Maaskant Linksbinnen Den Os zo tegen de grond, dat deze laatste van de elfmeter-stip de stand op 03 mocht brengen. Met deze stand kwam het einde van een wedstrijd tussen twee ploegen met schotloze voorhoedes, waar bij die van Roodenburg over individueel technisch begaafdere spelers beschikte. Bij hen was echter het verband ook Watcrpoloploeg naar Boedapest en Londen DEN HAAG Voor de op 14 augustus in Boedapest te spelen Interland tegen Hongarije en het zeslandentoernool ln Londen om het Westeuropees kampioen schap (1921 augustus) zijn de volgende waterpolospelers uitgenodigd. Feike de Vries 'Nept. Amersfoort). Joop Schmidt (De Meeuwen), Bram Lee- nards (DVZ), Fred van Dorp (AZPC) Hans Aalbers (DZV), Nico van der Voet (Zian), Gerrit Wormgoor (UZSC), Ham» van Ommen (PSV), Hans Wouda (Do Meeuwen), Edward van der Hoek (Het IJ), Gerrit van der Kolk (RZC). 20 41; 46 M Kor lek a as 29.00. Puntenklassement; 1 A Schouten 5 p ten; 2 G Doffertioff 4: 3 E SmRa 2: Meijer 1 Ploegenklasscmenl Beijersbergen 8.10: 4 De Vlinder 8 28 5 Gez N Kortekaas. die t bergen 55 18. 4 De Vlinder 56.00 3 Bi horst 56.12; 6 Gez. Melkhandel 57 24 7 Hel- nekens (Annaert) 58.05: 8 Gez Kolenhan delaren 1.02.13 Bcrgklassement: j A Schouten 6 punten: Nederland niet naar ijshockeytoernooi WENEN Dertien Europese landen zijn overeengekomen een Europees ijs hockeytoernooi voor landskampioenen ln te stellen. De eerste ronde van het komende toernooi zal voor 7 nov. moe ten worden gespeeld. De deelnemende landen zijn Polen. Zuid Slavië, Hongarije. Bulgarije. Oos tenrijk. Zwitserland. Noorwegen. Dene marken, Frankrijk, Italië, Tsjecho Slo wakije, Finland en West Duitsland Nederland heeft zich uit protest terug getrokken. omdat volgens de regels van het toernooi wiet meer dan twee buiten landers mogen meespelen in elk van de ploegen De watcrpoloploeg bestaat uit de keepers Nico van Sittert (Leiden) en Seerp Vdsser (Delft) en uit de veldape- lers Simon Ouwerkerk (Leiden), Hans Aalberts, A. Leenaarts, Rolf Groeneveld. Dolf Visscher (allen Delft). A Hermsen. W. Hermsen, Johan Bontekoe (allen Amsterdam). Peter Doeleman (Rotter dam). Ploegleider Fred v.d. Zwan (Delft) De reis naar Boedapest was bijna to het water gevallen, omdat Indonesië, dat geen lid van de FIN A Is. eveneens voor de Universiade is uitgenodigd. Aan de deelnemers uh de andere FINA-lid- landen werd een startverbod opgelegd. De heer Robert Zweers, voor zitter van de NSSS lieeft nu van de Hongaarse secretaris van de FISU de verklaring ontvangen, dat Indonesië wiet aan die onderdelen zal deelnemen waarin ook FINA-landen aan de start zullen verschijnen. Het waterpolo team is beslist sterker dan vier jaar geleden, toen het Neder landse team in Sofia een vijfde plaats wist te behalen. Als laatste voorbereiding zal het wa terpoloteam een oefenwedstrijd spelen tegen het Ned. militaire zevental in het zwembad „De Does" te Leiderdorp. Aan vang 20.- uur. Het militaire zevental bestaat uit; Felke de Vries. Bobby van Beflckusn, Bert Schaaf, Hans Maas. Hans Siewen» Wim v.d. Kolk. Han Geurtsen. Hans Ka ter. Wim van Zanen. Ploegleider is luitenant D. P. H. Tim- LISSABON In het NUrn-dis trict op het Afrikaanse eiUnd Mo zambique kwam een trotse vader bij een Italiaanse priester om zijn pas geboren zoon te laten dopen. Mozambique is een tot Portugal behorend eiland, waar diverse voetbalsterren vandaag komen. De beroemdste van hen is zonder twijfel de grote crack van Benfica. Eusehio. Het was dan ook niet zo ver wonderlijk dat de man. toen de priester hem vroeg welke naam het kind zou krijgen, „Benfica" zei. De missionaris weigerde echter consequent. .,U moet uw zoon een Christelijke naam geven en niet de naam van een Portugees voetbal- Aanvankelijk ontstak de Afri kaanse Portugees ln woede. „Al* ik hem naar Inter noem. dan zou u het toelaten". Voegde hU de geestelijke in het bijzijn van vele anderen toe. (Internazlonale 1* de Italiaanse kampioen, die Benfica ln mei door een 10 zege van de Europese beker afhield) Ten slotte werd alle* bllrelegd. Geen ..Inter", geen ..Benfica''. maar doodgewoon America Torna*. naar de Portugese president Volgende maand om wereldcup MILAAN De voet balclub Internazionale uit Milaan heeft ver klaard in te stemmen met de door de Argen tijnse club lndependien te voorgestelde data van 15 en 22 scpember voor de ontmoeting tussen de twee clubs. De elftallen van Inter en lndepen diente zullen spelen om de wereldbeker voor clubteams. Inter stelde echter een voorwaarde. Als er een beslissingswedstrijd nodig is om de kam- pioensploeg van de we reld te bepalen voor het seizoen 1965-66. dan moet deze worden ge speeld in Sao Paulo in Brazilië. De Argentijn se club had Montevideo, de hoofdstad van Uru- quay voorgesteld. Inter ia van mening dat Montevideo dicht genoeg bij Buenos Aires ligt om het mogelijk te maken dat grote aan tallen supporters van lndependiente de wed strijd kunnen bijwonen, zodat niet meer van neu traal terrein kan worden gesproken. Milaan had aanvanke lijk bezwaren tegen 15 en 22 september en wilde de wedstrijden laten spe len op 8 en 15 september. Nu heeft men de be zwaren laten varen. De wedstrijd van 15 septem- bed zal worden gespeeld in Milaan. Een week la ter zal in Buenos Aires worden gespeeld, mits lndependiente het voor behoud inzake de beslis singswedstrijd aan vaardt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5